Domov / Hlavná strana / Nezaradené / Zvedavci pozorujú vojnu proti Gaze

Zvedavci pozorujú vojnu proti Gaze

GazaKriegGaffer3Vedeli ste, že v Nemecku môžu byť zvedavci, ktorí sa ponáhľajú k nehodám a „vzrušujú sa na mŕtvych a zranených“, ako túto úchylnú zvedavosť popísal jeden policajný hovorca, trestaní? Áno, zákon predpokladá až 5000 euro pokuty pre zvedavcov, ak pri tom obmedzujú záchranárske sily. Namiesto toho, aby diváci zraneným pomohli, alebo aspoň nesťažovali záchrancom prácu, stoja okolo a fotografujú so svojimi smartfónmi, nejlepšie z bezprostrednej blízkosti.

Je to dosť strašné. Čo ale hovoríte na správy, že na pahorkoch bezprostredne pred Gazou posedávajú Izraelci, majú postavené kempingové stoličky a prizerajú sa ako dopadajú bomby a rakety v Gaze. Každá explózia je sprevádzaná hlasným radostným revom, hoci pri tom umierajú ľudia. To nie je žiadna zlomyseľná fáma, ale informovalo o tom mainstreamové médium „Huffington Post“ minulý štvrtok vo svojom španielskom vydaní.

GazaKriegGaffer

V noci sú explózie výraznejšie viditeľné

Zabávať sa na smrti a utrpení ľudí, je snaď to morálne najodpornejšie, čo si možno predstaviť. Oba kopce, z ktorých je dobrý výhľad na Gazu a možno stade pozorovať perverzné divadlo bombových explózií, by sa mohlo volať „Sderot Cinema“, tak povediac „kino na živo“. Pritom nás médiá informujú, že Izraelci majú tak veľký strach pred „raketami“ z Gazy, že sedia v ochranných bunkroch. Po strachu žiadna stopa, pretože sedia na donesených stoličkách a pozorujú masaker IDF (vraj najmorálnejšej armády sveta), ako vraždí palestínskych civilistov.

„Poď, ideme si pozrieť vojnu!“

Toto zízanie nie je nič nové, pretože už pri poslednej veľkej vojne proti Gaze som písal, „Vojna v Gaze je jedna turistická atrakcia„. Boli poriadané skutočné pikniky s jedlom a nápojmi, v pozadí bolo počuť a vidieť explózie.

GazaKrieg2009Gaffer1

V roku 2009 tiež čumeli Izraelci ako explodujú bomby v Gaze

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Piatok 11.júla, Freeman

O ::prop

4 komentáre

 1. No a čo…. To isté robia Arabi v Jeruzaleme pri dopade každej rakety z Gazy na Izrael

 2. A kde je diskutér „Jozef“, prečo mlčí ?

  Je vec taká jasná, že by bolo už aj jemu trápne obhajovať
  psychopatov ? :-))

 3. Autor článku sa pýta :

  “ Vedeli ste, že v Nemecku môžu byť zvedavci, ktorí sa ponáhľajú k nehodám a “vzrušujú sa na mŕtvych a zranených”,
  ako túto úchylnú zvedavosť popísal jeden policajný hovorca, trestaní?“
  —————————————————————————————————-

  Nie nevedeli, pán autor,
  ale
  dá sa to predpokladať, pretože Nemci sú inteligentný národ stredoeuropskej
  civilizačnej kultúry,
  nie
  primitívni psychopatickí Aziati !!!

Leave a Reply