Domov / Hlavná strana / Rozhovor / Žirinovský: „Ukrajina nemá žiadnu budúcnosť“

Žirinovský: „Ukrajina nemá žiadnu budúcnosť“

zirinovskijRuský pravicový populista Vladimir Žirinovský (68) v interview BILDU: „Ukrajina nemá viac žiadnu budúcnosť“. Vladimir Žirinovský (68) je jedenásť rokov viceprezidentom ruskej štátnej Dumy. Pri prezidentských voľbách v roku 2012 získal 6,23 percenta hlasov.

Pritom je „obludou“ ruskej politiky – hrozí protivníkom masovými bitkami, novinárkam znásilňovaním, chcel v Atlantiku odpáliť ruské atómové bomby aby zaplavil Veľkú Britániu. Teraz je tento pravicový populista Vladimir Žirinovský (68), zakladateľ a šéf pravicovo-extrémistickej strany LDPR, jedným z 24 Rusov, voči ktorým uvalila EÚ sankcie.

Jeho politika: čistá provokácia. Jeho vyhlásenia: jasné výzvy k boju. Aj v interview pre BILD, necháva tento muž, ktorý v roku 2012 nastúpil ako prezidentský protikandidát Putinovi a získal dobrých šesť percent hlasov, svojim populistickým tézam voľný priebeh.

Vladimírom Putinom (61) vysnívané nové NovoRusko („Novorossia“) vidí Žirinovský ako nevyhnutnosť. Propaguje autonómnu východnú Ukrajinu a rozpad celej krajiny.

Kompletné interview s ruským prvým populistom :

BILD: Pán Žirinovský, kto má vinu na Ukrajinskom chaose?

Vladimir Žirinovský: „Posledných 23 rokov sa uplatňovala na Ukrajine strašná propaganda s antiruskými náladami. Vyrástla tam nová generácia mladých ľudí s umŕtvenými mozgami, ktorá nenávidí Rusov a Rusko. Boli zatvárané ruské školy, Rusom bolo zakazované hovoriť rusky. Na Ukrajine sa k moci dostali pro-západné sily. Tieto potrebovali nacistický štát, ktorý je proti Rusku. Pre nich je nutné, že ľudia zabudnú na ruský jazyk, ruskú kultúru. Je to boj proti všetkému, čo je ruské.“

BILD: A ako hlavného darebáka ste urobili USA…

Žirinovský: „,Novorossia‘ je bombardovaná s cieľom – že je potrebná ako teritórium a sluha pre Kyjev. Oni nás provokujú, hľadajú v Rusku nového nepriateľa. Spojené štáty z toho profitujú. Potrebujú nový Vietnam, nový Afganistan, aby odôvodnili vojenské výdavky a tak vyšli z krízy. Potrebujú dlhodobú vojnu. Musí existovať stav chaosu, aby nikto nevedel, čo sa deje – a to na dlhé roky.“

BILD: Ako trest za Vašu politiku protiviacu sa medzinárodnému právu voči Ukrajine, zaviedla EÚ sankcie voči vedúcim ruským hospodárskym bossom a funkcionárom. Jedným z nich ste Vy…

Žirinovský: „Ja sankcie necítim. A ja si želám, aby som na tom zozname zostal po celé veky, ktorý mi zakazuje cesty do Európy. Ja nemám v úmysle niekam vycestovať, moje miesto je tu, v Moskve, v Rusku. Peniaze a majetok v zahraničí nemám. A nemám sa čoho obávať. Všetky tieto sankcie len ukazujú, kto je skutočne ruský patriot a je za Rusov. K čomu treba sankcie…?“

zirinovskij-medvedev

BILD: ako Vás počúvam, je zjavné, aby to bolo celkom jasné, že Západ neakceptuje ruský postoj voči Ukrajine. Ako vyzerá pre Vás budúcnosť Ukrajiny?

Žirinovský: „Ukrajina ako štát nemá vo svojej dnešnej forme žiadnu budúcnosť! Ja si myslím, že sa ,Novorossia‘ zmení na separátny štát, následne sa susediace územia dostanú tiež na cestu zjednotenia, aby vytvorili tiež jeden štát, ako to bolo pred sto rokmi…“

BILD: Pochmúrny scenár, ktorý tu kreslíte! A čo si myslíte: ako bude vyzerať Ukrajina za päť rokov?

Žirinovský: „Ak sa bude proces rozpadu uberať takýmto bláznivým tempom ďalej, Ukrajina ako nezávislý štát neprežije do roku 2019. Táto výslovne otvorená protiruská politika ukrajinských úradov v posledných 20. rokoch viedla k narastajúcej nespokojnosti zo strany ruského obyvateľstva južných a východných regiónov Ukrajiny. Kyjev zažíva strašnú krízu, vytvorenú vlastnou rukou. Hlasy z Poľska, Maďarska a Rumunska, ktoré majú historické nároky na tieto územia, sú stále hlasnejšie. Za päť rokov bude Ukrajina pozostávať zo šiestich, až siedmych centrálnych regiónov s desať až dvanásť miliónmi obyvateľov. A to je optimistická predpoveď.“

BILD: A ako to pôjde ďalej v Rusku?

Žirinovský: „U nás bude všetko dobré!“

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: KAROLINA PAJDAK, BILD

O ::prop

9 komentárov

 1. chcel v Atlantiku odpáliť ruské atómové bomby aby zaplavil Veľkú Britániu 😀 😀 😀 Ale v mnohom s ním súhlasím.

 2. Zirinovskeho by som bral s obrovskou rezervou,je to typicky chazar ktory riesi konflikty nasilim.Inak ten obrazok Medvedeva je dost vystizny .jeden .chazar dekoruje druheho chazara ))

 3. Hajluje se i v Moskvě. V Rusku je největší počet neonacistů na celém světě

  Ruský prezident Vladimír Putin připojení Krymu k Rusku vysvětloval nutností ochránit ruské obyvatele Ukrajiny před fašistickou vládou v Kyjevě. Přitom v ruské státní Dumě sedí poslanci s extremistickými a antisemtickými názory, kteří mají blízko k neonacistickým skupinám.

  Ruským neonacistickým skupinám jako Ruská národní socialistická strana (Русская Национальная Социалистическая Партия) nebo Ruský národní svaz (Ру́сский Национа́льний Сою́з) se příčitá řada vražd neruských obyvatel. Jejich členové procházejí bojovým výcvikem a řada z nich pracuje u policie nebo vojska.

  Skutečnost je o to zvláštní, že v boji s nacistickým Německem během druhé světové války padlo 25 milionů Rusů, většinou civilistů. Celkově působí v Rusku kolem 35 – 40 extrémistických a neonacistických oragnizací.
  http://www.armadninoviny.cz/rusky-pravoslavny-extremismus-a-neonacismus.html

 4. “Spojené štáty z toho profitujú. Potrebujú nový Vietnam, nový Afganistan, aby odôvodnili vojenské výdavky a tak vyšli z krízy.”

  Presne tak, už to nemohol ani lepšie povedať.
  Zabudol tam ešte spomenúť Koreu.
  A keď nie sú iné, no problem, vymyslíme “cold war” a zbrojný priemysel je zachránený a s ním obrovské zisky.

 5. Ukrajina ako štát ta nikdy nebola. Príďte sa pozrieť do Ľvova alebo Ivano Frankivska je tam sami Poliak. Ukrajina to je nezmysel víťazov prvej sv. vojny a následné Lenina a Stalina ktorých dielo dokončil súdruh Chruščov. Dnes silnejú tlaky na autonómiu Zakarpatia a Bukoviny. Skôr či neskôr dôjde k odtrhnutiu tohto územia od zvyšku krajiny. Dnes Maďari a Rumuni len čakajú kedy sa totálne vysilí národná garda a zvyšky ´´regulárnej´´ armády. Nemám pocit že pri delení Ukrajiny ostanú Poliaci bokom. Čo bude nasledovať všetko zlo novodobých fašistov a Banderovcov sa obráti voči spomínaním národom ktoré stvorili to fašistické zlo.

Leave a Reply