Domov / Hlavná strana / Z domova / Záhadno-raketové preferencie darmožráckej SNS

Záhadno-raketové preferencie darmožráckej SNS

Ak by sa parlamentné voľby konali v polovici mája, SNS by získala 8,2 % voličských hlasov, čo je úctyhodné číslo. Vyplýva to z výsledkov agentúry AKO s.r.o. Agentúra robila prieskum v dňoch 13. až 18. mája formou telefonického rozhovoru na vzorke tisíc respondentov.

Na druhom mieste by skončilo KDH so ziskom 9,8 % hlasov respondentov. Tretie skončilo OĽaNO s 9,6 % hlasov, nasleduje Most-Híd (8,8 %), SNS (8,7 %) a Sieť (8,5 %). Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostala aj SaS so ziskom 5,2 % hlasov. Kvórum by neprekonali strany SMK (3,7 %), SDKÚ-DS (3,5 %), SKOK! (1,9 %) a NOVA (1,7 %). Menej ako jedno percento voličských hlasov získali strany ĽS-NS, Šanca, TIP, KSS a Zmena zdola. Iným politickým stranám alebo hnutiam by svoj hlas dalo 0,6 % respondentov. Tieto údaje odrážajú odpovede 56,4 % respondentov, 14,6 % respondentov by nešlo voliť, ďalších 29 % nevedelo povedať, koho by volilo. Dôležitá je však Slovenská ľudová strana.

Január 2014, preferencie 3,8 %.
Február 2014, preferencie 5,3 %.
December 2014, preferencie 5,2 %.
Január 2015, preferencie 5,7 %. Práve v Januári začal raketový rast preferencií SNS, s mesačným ziskom 0,5 %.
Február 2015, 7,2 % – zisk 1,5 %.
Marec 2015, 6,2 % – strata 1,0 %.
Apríl 2015, 6,8 % – zisk 0,6 %.
Máj 2015, preferencie 8,7 % – zisk neuveriteľných 1,9 %! (Polis: 8 %, AKO: 8,7 %, v strede mesiaca)

Slovenská národná strana sa – napriek nevydarenému aprílu – vyšvihla za necelý rok z malej, neaktívnej, zapadnutej straničky, ktorá ani volebné kvórum neprekoná, na relevantnú stranu. Nechýba jej veľa k dosiahnutiu desiatich percent. Ak budú preferencie SNS rásť ako doteraz, môže sa to podariť. Spoločensky cítiť, že začala účinne agitovať. Asi pred mesiacom, keď som sedel s priateľmi v kaviarni, prišla reč na SNS a pochválili ju, že sa im páčia jej aktivity a že môžno ju budú voliť.

SNS má obrovskú marketingovú kampaň. Rastú každý mesiac závratým tempom. Majú bilboardy po celom Slovensku a neustále sú v televízii. Dosiahli uspokojivý výsledok takmer dve percentá za tridsať dní. Mať marketing tak dobrý, že za mesiac strana získa 2 % preferencií nie je len tak. Jedna minúta televízneho vysielania stojí celý majland, celé bohatstvo. Z niekadiaľ musia čerpať peniaze. Jednoducho musia byť financovaní nejakou záujmovou skupinou. Inú možnosť nevidím. Veď sa stačí pozrieť, koľko miesta všade majú.

Áno. Myslím si teda, že SNS je obyčajná naničhodná darmožrácka oligarchická strana, ktorá sa na tento národ prisaje ako kliešť a bude nás vyciciavať. Hovadské imelo, nič viac.

Voliči reagujú na marketing. Keď je lepší, strana ich má viac. Prvý dôkaz teda je množstvo mediálneho priestoru SNS, ktoré si museli zaplatiť.

Druhý dôkaz sú veľké počty pronárodných voličov. Bol to šok: ak by boli voľby v januári 2015, Kotlebova ĽSNS by získala 7,6 %. Režim tomuto chce zabrániť. Vôbec nejde o Kotlebu. Nacionalistických strán dnes pribúda a pribúda a ich podpora stúpa, pretože mnohí prekonali lásku k našej Amerike a neboja sa vyjadriť názor. Čitateľ môže ľahko dôjsť k logickému záveru, že riešenie ako von z tejto prekérnej situácie, je vybudovať kontrolovanú stranu, ktorá s ľahkosťou nasaje týchto voličov.

Režimové krysy so všetkou pravdepodobnosťou zmenili marketingovú stratégiu: pronárodných voličov médiá neodradia bľabotaním o fašizme a nacizme a Adolf Hitler a holokaust a 6 miliónov mŕtvych židov a vojna a nacistické Nemecko a untermensch a masové vraždenie. Svedčí o tom zvolenie Kotlebu za primátora v BBSK. Včera večer som videl Adolfa Hitlera prechádzať sa po meste, mal oblečenú vojenskú uniformu. Pronárodní voliči vedia, že nie sú žiadni fašisti či čo. Môžu Kotlebu hoci aj tisíckrát označiť za fašistu, voliči túto smiešnu, bezcennú nálepku neberú vážne. Démonizovanie nefunguje. Treba to urobiť ináč. Pronárodný volič bude za každú cenu voliť národnú stranu. Prvá, ktorá mu v momente zíde na um, je ĽSNS. Tááákže! Krysy odrádzať voličov imidžom Satana v ľudskej koži nebudú, nebudú útočiť, nie, nie, lebo to nefunguje. Nie. Títo špekulanti radšej vytvoria lákavú pronárodnú stranu, ktorá je ale kúpená, aby nasali pronárodných voličov. Lákavú, atraktívnu stranu, aktívnu a nádejnú. A teraz bude v hlavách národovcov svietiť SNS spolu s osobou Andreja Danka.

Geniálne: Ubiť nacionalizmus nemôžu, tak kúpia národnú stranu!

Štatistiky to nepotvrdzujú priamo, len nepriamo.

Preferencie ĽSNS v januári boli brutálne vysoké, SNS ich mala znateľne menšie. O dva mesiace preferencie ĽSNS boli mizerné, úbohé. SNS vyrástla o 2 percentá. Hnusný prepad ĽSNS musel byť sposobený inými vplyvmi a udalosťami, než miernym nárastom SNS. Ich nasávanie pronárodných voličov je jednoznačne viditeľné až nasledujúci mesiac. Strata ĽSNS sa nerovná zisku SNS. Avšak v liberálnej demokracii platí zásada viac peňazí = viac hlasov. Preferencie, ktoré majú, si museli kúpiť. Viac peňazí, lepší výsledok.

Zaiste má SNS slúžiť ako mocná bariéra voči prenikaniu nepredajných národovcov do parlamentu. V nasledujúcich voľbách, aj do budúcna. Dá sa očakávať, že investícia do SNS je dlhodobá a že sa stane veľmi silnou stranou.

Tretí dôkaz je Ficove podkopnutie nôh Fígeľovi. Fico označil Jána Fígeľa, svojho potencionálneho koaličného partnera, za hlavného vinníka kauzy Váhostav. Videl len jeho, neskôr ho odvolal. To bola rana otrávenou dýkou do chrbta.

(Fígeľ sa v komentári pre Hospodárske noviny hrdinsky chvastal, ako nepôjdu korupčníkmi a zlodejmi. Samozrejme, že nie, kedže Fico chce koalíciu s SNS a KDH odpálkoval! Ten Fígeľ, to je zábavná postavička.)

Podľa agentúry Polis, ak by sa parlamentné voľby konali uprostred mája, vyhral by ich SMER-SD s volebným výsledkom 36%. Na druhom mieste by skončilo KDH, ktoré by malo 9,8%. SNS by bola na štvrtom mieste so ziskom 8,7%, čo je číslo blízke výsledku KDH a ešte iste porastie. Fico nie je politický amatér, a už vôbec nie je úplný diletant. Veď to by nás nemohol tak dokonalo-otvoreno-výsmešne zdierať a pľundrovať. Vie, že potrebuje koaličného partnera. Ak odkopol KHD, musí mať v zálohe niekoho iného. SNS je na rade a nie po prvý krát.

A ako to, že si môže päť mesiacov pred voľbami dovoliť totálne zhovadiť KDH, svojho potenciálneho partnera? Jednoducho vie, že SNS sa do parlamentu dostane a utvorí s ňou koalíciu. Má stopercentnú istotu o takomto smerovaní. Neriskoval by to, že sa nedostane k moci – ku bohatému a hojnému korytu. Ako to vie? Vie o veľkých peniazoch prúdiacich do SNS, ktoré zaručia jej úspech. Sú z rovnakého zdroja ako peniaze na jeho kampaň.

Režim nechce pripustiť úspech národných strán, preto pán premiér zhodil KDH zatiaľ čo spriaznený oligarcha vložil hojne peňazí do reklamy SNS.

Tretí dôkaz je de facto rukolapný.

Takže podčiarknuté-spočítané, Slovenská národná strana má obrovskú marketingovú kampaň, ktorú nejako musí zaplatiť, kradne a nasáva pronárodných voličov nekúpiteľným a národným stranám, má vysokú šancu dostať sa do parlamentu a Fico zanevrel na KDH a Andrej Danko je pochybná osoba, nie martýr.

Fakty nasvedčujú mienke, že SNS je kúpená. Veď už len koalícia s akoukoľvek trhovo-demokratickou stranou usvedčuje ostatných partnerov zo zrady národa.

Všetko sa ukáže na budúci rok po voľbách.

Autor: Michal, www.protiprudu.org

O ::prop

50 komentárov

 1. Je naozaj podozrive, aky medialny priestor sa poskytuje v podstate bezvyznamnej strane, ktora, podla mojho nazoru, nema sancu sa dostat do parlamentu. A tiez si myslim, ze predseda Danko si to si toto nemoze financovat z vlastnych zdrojov, ako vsade deklaruje.
  Lenze je aj zarazajuce, ze si niekto pomyli Andreja Danka, predsedu SNS, ktory pochadza z Revucej a Antonom Dankom, primatorom Popradu. Takze autor Michal, porozmyslaj, ci budes este zverejnovat komentare

  • Chyba sa vloudí stále :/ Napísal som to v rýchlosti takže som si to nestihol overiť, len som sa spoľahol na slová známych. Myslel som si, že to stačí. Nabudúce si dám pozor.

   • No riadne fekalie su v tom clanku….si najprv overte info a potom piste vy amater!!! Vy tam napisete blud, niekto si to precita a potom napisete ospravedlnenie ktore vsak uz citatel vidiet nemusi…ty si urcite daky tlieskac od kotlebu v bbsk….a dalsia vec termin primator bbsk je co??? Dalsi drist…

  • Cele volby su obycajny podvod,a pochybujem ze nejake preferencie nie su len planovane osprostovanie obyvatelstva.Na SVK jednoducho sa dary len podvodnikom a bezcharakternej luze.Vyzrate silikonmi upravene chudery tam maju svojich tucnych psov,a ty sa staraju len o to aby Panicke nic nechybalo!SNS na cele z Dankom ktory bol verejne na portaloch komentovany ako clovek podobnych praktyk ako Slota,nemoze uz aj tak krachujucu stranu vystrelit hore!Cela politika na SVK je totalny bordel a totalny podvod,ktory uz nema z demokraciou nic spolocne!

 2. Malé doplnenie článku: Kto ovláda média ovláda masy a teda aj výsledky hlasovania. Pozrite si aktivity SNS: píšu nejaké články, naberajú desiatky sympatizantov a rozdávajú členské preukazy – slovom, nemajú nič, čo by zabezpečilo taký prudký nárast preferencií. Až na ten marketing na ktorý ľudia reagujú. Ako stúpa jeho účinnosť, tak pribúda množstvo dezorientovaných a nevzdelaných voličov. Takže oni investovali do reklamy také množstvá peňazí, že majú 8% preferencií! Odkiaľ ich majú??? Bohatý darca je jediný spôsob ako sa dostať k takýmto peniazom, ľudia vám ich nedajú. Sú to kúpení hajzli, kontrolovaná opozícia, zapredaní paraziti, prisaté kliešte…

 3. Aman Againsttime

  Danko je rozhodne človek pochybnej povesti. Ide o jedného z mečiarovských privatizérov. Už ako študent vš privatizoval Lesostav Revúca, aj s jeho rodinkou. Podnik samozrejme išiel neskôr do konkurzu a jeho zamestnanci na ulicu. Nie je to žiaden idealista, či nejaký „národný buditeľ“, ale len ďalší z celej rady politických oportunistov. Ďakujem, neprosím.

 4. Mily AA, nenajdes, cisteho medzi politikmi. Medzi vrcholo ymi isto.

 5. Clanok zacinal dobre a na koniec je z neho neprehladna zlatanina. Cela SNS aj Danko je trojskym konom opozicie. Kedze sa im nepodarilo rozbit Smer z vnutra a na ludi uz nezabera antimeciarovska taktika skusaju to takto. Dufaju, ze SNS zoberie mnozstvo hlasov Smeru a tym padom sa opozicnikom, ked sa zlepia spolu podari vytvorit vladu. Pan Danko vyhlasuje, ze je pravnik. Neviem aky je dobry pravnik, ale ako ekonom je to absolutny diletant. Spravit velku tlacovku a v priamom prenose prehlasit, ze stat by mal za akukolvek cenu kupit akcie Enelu moze len pominuty. Vlastne prehlasil, ze ci si Taliani vypytaju miliardu alebo pat miliard, alebo desat je to jedno stat to od nich kupi. Je len jedno jasne, ak budu Taliani moct, budu ziadat aj patnast miliard. Pan Danko ma zrejme pod postelou tlaciaren na eura, ale my ostatni nemame. Mozno pan Danko ani netusi, ze sa stal konom vo vyssej hry, mozno je len slaboduchy. Pisane na mobile.

 6. maršal Žukov

  Kto si myslí, že tieto agentúrne prieskumy niesu vymyslené na objednávku, nech sa prihlási na najbližšej klinike kde vykonávajú libotómiu. V tomto prípade by to tuším mohlo ísť cez poisťovňu, ale radšej preveriť, je to drahé

  • maršal Žukov

   Lobotómiu, samozrejme

   • Vymyslené určite sú, stretávame sa s tým v tomto bananistane pravidelne. Vlastne všade v trhovej demokracii. Avšak možnože značne nadhodnotené preferencie nie sú jediný argument proti SNS. Nezdá sa mi pravdepodobné, že by podplatili až dve agentúry – rovnaký prieskum robili dve s podobným výsledkom. Rozdiel bol necelé percento. Tú druhú si kúpil niekto iný 😀 Ale faktom zostáva, že SNS má silný marketing a ľudia si ju začínajú všímať bez ohľadu na tam tie nejaké percentá. Keby Fico nemal istotu, že sa dostanú do volieb, neodkopol by Fígeľa. Článok sa skladá zo štyroch argumentov slúžiacich ako indície. Štvrtá indícia je zlá, no Danko je prinajmenšom „pochybný“ stále.

 7. až na tú chybu s primátorom to sedí. sns má dosť silnú základňu v komunálnych voľbách, a jej kandidáti sú zväčša bývalí komunisti a takí hajzlíci, ktorých už nechce žiadna iná strana, ale majú takú ekonomickú moc, že si môžu kúpiť miesta na obecných kandidátkach, prípadne kúpiť tie reklamy a prieskumy. zopár ich poznám, a sú zväčša v spojení s niektorými mafiánskymi skupinami. to spojenia so smerom a financovanie smerom teda vôbec nie je vylúčené, skôr vysoko pravdepodobné.
  v súvislosti s týmto by som rád upozornil aj na nárast ekonomickej aktivity firiem MSM a excalibur, hlavne s vojenským materiálom, kde je majiteľ ľudovít černák, bývalý člen sns (ale predtým du), prípadne členovia mafiánskej skupiny móric. kauza je prepojená aj na výbuch vo vrběticiach v čr, kde je členom dozornej rady A. kiska mladší, a nitky cez firmu bochema vedú až ku gabrielovi eichlerovi. (eichler a mikloš riadili kedysi privatizáciu a národnosť g. eiclhera, spasiteľa vsž je určite len náhoda)

 8. Objavenie kolesa. To, že je SNS malomestská strana venujúca sa prachom a kolaborujúca so systémom je jasné odjakživa.
  Otázka je skôr, prečo sú nacionalisti takí sprostí a stále na ňu útočia, namiesto toho, aby ju prevzali – spolu s jej nemalým poctivým voličstvom.

  Slota bol primitívny dvojitý hráč, Danko je opatrnejší dvojitý hráč, ale značka SNS niečo znamená a útočiť na ňu je prense to, kde svine chceli stádo mať.

  • Aman Againsttime

   O prevzatí strany sa ľahko píše, ale už ťažšie sa to realizuje. A áno, nacionalisti tu na Slovensku sú väčšinovo sprostí – v tomto smere musíme byť voči sebe úprimní. 😀 Predtým, ako začneme pracovať na infiltrácii a prevzatí systému si potrebujeme najprv vychovať elitu.

   • Politicky sprostí. To nadávanie na SNS mi pripadá dosť kontraproduktívne. Veď jasne, že je problém stranu prebrať – ale sú možné len dva smery, ničenie alebo spojenie. Mali by sa s nimi spájať.

    Čo sa týka výchovy elity – no hej, elita v podstate chýba. Ale nejde o nedostatok intelektuálnosti, taká elita je tu – len to nevie, resp. sama tomu neverí. Problém je, že nemá moc 🙂 A čo je horšie, nevie, ako k moci prísť ani ako s mocou narábať.

    V tomto zmyse sú tzv. „nacionalisti“ slabí. Ale to sa môže zmeniť aj pochopením zo dňa na deň (no…aj v športke sa dá vyhrať, ťažko, ale dá sa)

   • Mili priatelia, treba zacat od seba. Sprosti sme ! Lebo je nas tu päť a pol a hadame sa. Uz sme ako anglicania. 5 chlapov a 20 klubov. V prvom rade musite pochopit, ze ci sa paci alebo nepaci. Nacionalizmus na SVK moze uspiet jedine tak ako sa to uz podarilo . Ci sa Vam to paci alebo nie, je to tak.
    Ved si nalejme cisteho vina, preco bolo zalozene KDH ???
    Aby sa neopakovala historia. A kto zalozil KDH vituzi ako Miklosko a Carnogursky. SM hantlageri a protinarodne orientovany, nabrali tam zidov a kadekoho. Tym viazu a matu narodne a krestanske sily. SNS bola, hovorim bola luteranska strana. Idealne by bola keby znova vznikla HSLS.
    Apropo som dlhorocny volic SNS, dovod ako nacionalista nemam inu alternativu. Marian K. nie je alternativa, jeden moj priatel mu dlho vysvetloval co ako , ale on len buchal do stola. Robotnici, uderky, bitky a vymiest plesnivych inteligentov!!!!
    Skratka Marianko je pako. Dnes je rok 2015 a nie 1924, casy freikorpsu, uderiek, sa manov su prec. Dnes sa na to musi inak. Pravnici, fondy,…….

    • Volby – Pravnici, fondy..? Tak to ste Svarga hadam nemyslel vazne…tento system krmit formou volieb, hm..jedine, zeby ste mal v zalohe peknych par stoviek svojich cistych, rovnych, neuplatnych ludi do velkeho parlamentu, na kraje aj do samosprav, ktori by ziskali velke vacsiny, a ktori by tento system aspon na nasom malom piesocku poopravili…a najlepsie aj vo vsetkych okolitych krajinach, lebo inak nas tu zozeru zaziva – moznosti maju plnu rit..ak tu silu za sebou mate, hor sa do toho…lebo krmit SNS, ci kohokolvek ineho nema zmysel…alebo mate ten zazracny pristroj z filmu Men in black, kde nim cistili pamat ludom? Pouzite ho na tie europske stada volicov, vymazte im pamate do urovne „white paper“ a mozeme ist na vec.
     Ale s tym, ze treba zacat od seba mate absolutnu pravdu…ziadne hadky, umele vyvolavanie konfliktov, inak nemame sancu, ak chceme, aby sa tento narod zobudil.

     • Kurnik, nikde netvrdim, ze je to malina. Ale pochodovat v baganciach a saskovat v uniformach je dnes nielen smiesne ale hlavne kontraproduktivne. Na to nasi zidovsky „priatelia“ cakaju. Blakqt fasizoidna, klerofasiticka atp.
      Pozrite sa na Vikiho O.:))) , ten im vytrel kocura. ĎURO CÁRNY mu zqplatil vzdelanie , karieru, stranu a Viky snim nadherne a kolosalne Vyjebal.:))))))))))))))) Takto som to myslel. To sa hajzlovi obrezanemu nestava casto.

   • Inak s Tebou, mily A.A. suhlasim, hlavne s tou poslednou vetou. Na priklade M.K. to vidiet v plnej nahote. Je sice „vodca“ ale koho a coho, to je podstatne. Menej bazirovat na forme a viac pracovat na obsahu. Co s krasneho obalu ked je prazdny. Nepresierat sa na HumV v pseudogardistickej handre s kopiou vojenneho kriza na krku ale mat za sebou cestnych , pracovitych a mudrych ludi odhodlanych na stradanie.

    • Aman Againsttime

     Svarga, v tomto sa veru zhodneme. 🙂 Ja tiež do MK nejaké veľké nádeje nevkladám. Je to rovnaká sorta ako ostatní, štandardní politici.

     A tie pochody v pseudogardistických uniformách sú naozaj patetické a smiešne. Toto je jedna z tragédií slovenského nacionalizmu – žije len minulosťou, je odrezaný od reality a nehľadí do budúcnosti – a preto ani nebude mať úspech (pokiaľ sa nepreberie). Slovenský štát bol predsa dieťaťom svojej doby – vo svojich politických platformách, symbolizme a iných externých prejavoch. Bol produktom konkrétnej doby a spoločnosti. Slovenská realita a spoločnosť je však dnes inde, ako bola pred 70-timi rokmi.

 9. Sumar SNS je dobra znacka. Ale HSĽS daaaleko lepsia a my potrebujeme cosi take, co pritiahne miliony volicov na konzervativnom zaklade, nacionalistov, vlastencov, krestanov, ludi vyznavajuce tradicne hodnoty.. nerozdelovat ludi ale ich stmelit.

  • Aman Againsttime

   Svarga, práveže sa neustále ukazuje, že konzervativizmus v súčasnosti nemá dostatok sily. Pokiaľ ostane slovenský nacionalizmus uväznený v katolícko-konzervatívnom gete, tak je jednoducho odsúdený na neúspech. Nedávno dostal kresťanský konzervativizmus riadne na prdel jak v Írsku, tak i na Slovensku (viď neúspešné referendum o rodine). A garantujem, že ešte i viackrát na prdel dostane. Nacionalisti by sa mali prestať tváriť, že Slovensko je len Orava – nie, je veľmi rôznorodé a patri k nemu i Bratislava a iné veľké mestá, ktoré sú modernými európskymi mestami s veľmi liberálne založeným obyvateľstvom.

   Stačí sa pozrieť na taký SMER – ten dokázal zjednotiť vlasteneckých konzervatívcov i ultraliberálov na sociálno-demokratickej platforme. Je to strana, ktorá dokáže osloviť široký okruh ľudí. Podobne zjednocujúca by mala byť i potencionálne úspešná nacionalistická strana.

 10. Co by nemal. MA! Pozrite sa na Viktora O., ako vybabral z Durom Čarnym. Ten mu pekne vsetko poplatil a on si s nim vytrel zadok. A mimochodom presne ako som povedal pravnici a fondy. Poucme sa od Madarov. To ze ich nemam rad neznamena ze su sprosti.

  • Urcite nejake pochodovanie a hranie sa na vojakov neprinesie zmenu…vidite vsak niekde na Slovensku podobny potencial?…niekoho s podobnym razenim a politickym myslenim aspon typu Viktor Cistic? :-)…slovenska politicka stoka je preplnena, ale ziadny hovnocuc na obzore…ja ale dufam, ze mozno sa niekde tajne uz pripravuje..snivam 🙂

   • Ale coby. Zatial su spiny, zlodeji nasrany do politiky. Ale tak ako ja chcem nieco urobit pre svoj narod, myslim, ze nie som jediny, mnoho ludi ma ideali. A to co tu napisal volakto ze starsi ludia idu tam kde su prachy je to presne naopak. Ja by vsetky svoje sily venoval narodu a vseobecnemu blahu. Do toho vsak nepocitam asocialov, prizivnikov a celkom iste nie schrankove firmy stbakov a zlodejov obecne.
    Aby nedoslo k omylu Mariankovi K. Prajem zo srdca uspech, bohuzial ukazolo sa aky je zalostne nepripraveny na moc. Namiesto pochodovania v hnadrickach s cingrlatkami na krku sa mal ucit a vychovavat elitu, myslim tym „plesnivych intelektualov“ ako sa bol vyjadril. Teraz mu chybaju.

 11. Ked to dokazali Madari, cert by v tom bol aby sme to nedokazali my Slovaci. NEVESAJTE HLAVY, NEBUDTE MALOMYSELNY!

 12. svarga, ty si blb. práve taký ako ty ničia národ. poznám mnohých sns člčenov, a ich dcéry majú za jebákov germánov, talianov a „talianov“ z holandska=holandskí arabáši. a zopár sa ich párilo maj s cigošmi. a takí mi tu nebudú komandovať o kresťanstve a tradičných hodnotách. sns sú financovaní smerom, a sns treba eliminovať už v zárodku. nik nespreneveril slovenskú vlasť tak, ako slota keď ju rozdal šikmákom, ktorí teraz vykorisťujú slovač. marián má aspoň česť. keby bol slota za slovač, tak by neorganizoval mafiánske skupiny aby ľudia svoje dedovizne lacno predali mafiánom a tí kii, ale by ich poučil a právne sa ich zastal a slováci, čo tam mali pôdu nemuseli na nej ťažko robiť ako ich dedovia, ale mohli ju dlhodobo prenajať a teraz byť rentiéri a z toho pohodlne žiť a nie teraz robiť šikmákom otrokov. dobrý snsák = mŕtvy snsák.

  • Nic ine nacionalne ako SNS tu nie je. Zaloz inu uspesnu stranu a dam Ti hlas. Ale MK je hlupak hlupy. Dostal sa za zupana a co ? Hovno ukazal. Nema ziadne kadre. A vobec zamestnat vlastnu zenu bez vzdelania, ach jaj. Radsej jej mal nasekat deti. To je pre narod lepsie ako dalsia sliepka v kurine. Bol by som radsej keby mal uspech a vytvoril alternativu, to mi mozes verit. „Vodca“ , na smiech.

  • Asi som blb. Lebo za cias mojej mladosti bol“jebák“ hnisavý vriedok, teda acné.:)))))

 13. 1) Predseda SNS JUDr. Andrej Danko vstúpil do SNS po parlamentných voľbách v roku 2006. V priebehu volebného obdobia 2006-2010 ho Ján Slota nominoval do štyroch dozorných rád – Slovenská záručná a rozvojová banka a.s., Západoslovenská energetika a.s., METRO a.s., a BIONT a.s. bez vedomia predsedníctva SNS. O takej „dôvere“ sa dlhoročným členom SNS mohlo len snívať. Dankov finančný apetít bol však nekonečný ako vesmír. Od roku 2007 poskytoval ako advokát právne služby Miestnemu úradu v Rači za paušálnu odmenu 150 000 Sk mesačne. Zaujímavou okolnosťou je, že v tom čase bol vicestarostom Rače poslanec NR SR Rafael Rafaj zo SNS. V uvedenom volebnom období poskytoval Danko ako advokát právne služby aj Miestnemu úradu v Ružinove za paušálnu odmenu 2500 eur mesačne. Zaujímavou okolnosťou je, že v tom čase bol starostom Miestneho úradu v Ružinove Slavomír Drozd, ktorý je Dankov blízky priateľ. S obľubou spolu cestovali na futbalové zápasy v zahraničí napr. zápas Chelsea – Žilina v Londýne. V uvedenom období stihol Danko poskytnúť právne služby aj a.s. Verejné prístavy, ktorú riadili Slotovi nominanti. Danko si za objednaný právny úkon vyúčtoval dohodnutú odmenu 1 000 000 Sk. Zaujímavou okolnosťou je, že a.s. Verejné prístavy mali v tom čase svoje právne oddelenie. Keďže v Košiciach neexistujú právnici, musel riaditeľ Záchrannej služby Košice dňa 30.12.2009 podpísať s Dankom, advokátom z Bratislavy zmluvu o poskytovaní právnych služieb za dohodnutú paušálnu odmenu 1750 eur mesačne. Zmluva bola uzavretá na dobu určitú do 31.12.2010. Zaujímavou okolnosťou je,že naše zdravotníctvo dlhé roky avizuje nedostatok finančných prostriedkov. Kedy sa začala Dankova kariéra? V podstate sa začala počas vlády Vladimíra Mečiara, keď Ján Slota v roku 1996 zabezpečil Ondrejovi Dankovi (otec Andreja Danka) privatizáciu Lesného závodu v Revúcej – Lesostav Danker a.s., ktorý mal základné imanie 61 409 000 Sk. V predstavenstve sprivatizovaného závodu sedeli Ondrej Danko, jeho syn Andrej Danko a jeho snúbenka, neskôr manželka Silvia Žiaková. V dozornej rade ich kontrolovali Júlia Danková rod. Görgeiová (matka Andreja Danka) a Lenka Danková (sestra Andreja Danka). Ako sa privatizačné dobrodružstvo rodiny Dankovcov skončilo? Rozkradnutím, neplatením odvodov a daní, výpoveďami, doposiaľ nevyplatenými mzdami a konkurzom. Slota sa vo volebnom období 2006-2010 nepostaral len o Andreja Danka, nezabudol ani na jeho otca. Slovenská pošta, ktorú riadili Slotovi nominanti náhle zistila, že musí kúpiť v Revúcej budovu. Samozrejme, že budovu v Revúcej kúpila od Ondreja Danka za 8 000 000 Sk. Pre koho bola tá kúpa výhodná, vedia určite len Slota a Danko. „Láska“ Slotu k rodine Dankovcov nemala hranice. Dôkazom toho je skutočnosť, že Slota dal dňa 25.9.2010 v Ružomberku zvoliť na sneme SNS za prvého podpredsedu strany Andreja Danka v rozpore so stanovami SNS. Danko v zmysle stanov SNS nemohol byť riadnym delegátom snemu, mohol sa ho zúčastniť len ako Slotov hosť. Dňa 6.10.1012 „zaľúbený“ Slota dielo skazy dokonal, keď dal Danka zvoliť za predsedu SNS. V histórii SNS bola prvýkrát zvolená za predsedu strany osoba, ktorá má po matke maďarský pôvod. Uplynulo necelých sedem mesiacov a Danko sa Slotovi „poďakoval“, keď ho dňa 23.4.2013 dal vylúčiť zo SNS. Danko dokázal po vylúčení Slotu v rekordnom čase zmeniť identitu SNS a z národnej strany vyrobiť univerzálneho koaličného partnera…

  2) Prvý podpredseda SNS a bývalý europoslanec Ing. arch. Jaroslav Paška by mal oboznámiť našu verejnosť, za akých okolností získal počas vlády Vladimíra Mečiara vlastnícky podiel v hotely Bratislava, kde v orgánoch Hotel Bratislava a.s. a Hotel Bratislava Tours s.r.o. zastupovali jeho záujmy TRANSINVEST s.r.o., Irena Pašková, Martin Paška, Anna Pašková, Miloš Černák atď. Určite si Jaroslav Paška spomenie z akých dôvodov odpredal svoj podiel v hotely po konzultácii s dnes už nebohým Jozefom Svobodom, ktorý tam bol určitý čas predsedom dozornej rady…Taktiež by mal Paška verejnosti prezradiť, ako sa stal počas vlády Vladimíra Mečiara majiteľom budov a železničnej vlečky na Kopčianskej ulici v Bratislave… Jaroslav Paška je v tejto kategórii veľmi „skúsený architekt“. Svedčia o tom aj úplne výpisy z obchodného registra a účelové prevody obchodných podielov vo firme EDOS s.r.o. a následná činnosť Paškovho klanu vo firmách TRANSINVEST s.r.o. a ENDOTRON s.r.o. Jaroslav Paška síce má na verejnosti uhladené a slušné vystupovanie, ale vždy boli jeho prioritami len peniaze. Opakovane neúspešný kandidát na funkciu predsedu BSK Jaroslav Paška dostal v župných voľbách v rokoch 2009 a 2013 od voličov odmietavé stanovisko. Voľby do Európskeho parlamentu v roku 2014 tento stav len potvrdili, keď voliči Paškove zotrvanie v Bruseli tiež odmietli.

  3) Podpredseda SNS MUDr.Štefan Zelník tiež nie je žiadnou novou tvárou v strane. Dlhoročný osobný, politický a obchodný priateľ Jána Slotu nemohol v priebehu dvoch rokov absolvovať morálnu očistu. Ministerstvo zdravotníctva SR vo volebnom období 2006-2010 vypísalo projekt modernizácie menších neštátnych zdravotníckych zariadení. Súťaže sa zúčastnilo 23 záujemcov a úspešní boli 4 záujemcovia. Jedným z tých úspešných bola firma ŽILPO s.r.o. Žilina, ktorá v tejto súťaži získala prezent 1,65 milióna eur. Väčšinovým vlastníkom uvedenej firmy je Štefan Zelník. Vo volebnom období 2006-2010 vyhlásili Štátne hmotné rezervy SR tender na dodávku vakcín proti prasacej chrípke. V tendri uspela firma Sanofi Pasteur, ktorá dodala Slovenskej republike 1 milión vakcín za 7,6 milióna eur. Jediným konateľom firmy Sanofi Pasteur v Slovenskej republike bol v tom čase Vladimír Oleár, ktorý bol súčasne aj asistentom poslanca NR SR Štefana Zelníka. Firma Sanofi Pasteur zanikla v Slovenskej republike dobrovoľným výmazom v obchodnom registri dňa 5.9.2013. Taktiež zrejme nie je dielom náhody, že nejaký Vladimír Oleár je spoločníkom Štefana Zelníka vo firmách ŽILPO s.r.o Žilina, Lekáreň Žilpo s.r.o. Žilina, HYGMA s.r.o. Žilina, VIKOM s.r.o. Žilina a ZEKOL s.r.o. Žilina.

  4) Podpredseda SNS PhDr. Anton Hrnko CSc. bol členom a funkcionárom KSČ od roku 1981. V roku 1985 získal hodnosť kandidáta vied. Nie je tajomstvom, že v socialistickom režime získali vedeckú hodnosť len preverení ľudia, ktorí mali dôveru straníckych orgánov. Anton Hrnko ich dôveru nepochybne mal. Na základe inštrukcií ŠTB bola v roku 1990 založená SNS, ako politická protiváha VPN a KDH. Anton Hrnko pri tejto akcii nechýbal… Vo februári 1994 na tkzv. „očistnom sneme“ SNS vylúčilo 135 delegátov snemu Ľudovíta Černáka, Antona Hrnka a Vladimíra Miškovského zo strany. Po vylúčení zo SNS si Černák s Hrnkom ihneď založili Národno-demokratickú stranu a v marci 1995 sa zlúčili s Demokratickou úniou. Hrnko pôsobil v predsedníctve Demokratickej únie dva roky s osobami, ktoré mali rôzne záujmy… V tom čase našiel v tejto strane spoločné hodnoty s Milanom Knažkom, Jánom Budajom, Jozefom Moravčíkom, Romanom Kováčom, Tiborom Šagátom, Jurajom Švecom, Vladimírom Bajanom a ďalšími. Dnes sa vracia na scénu ten istý Hrnko, aby pomohol oživiť tkzv. národné hodnoty a tradície v SNS. Autori a sponzori súčasného scenára v projekte SNS majú zrejme personálne problémy, lebo Hrnko so svojou politickou minulosťou a morálnym profilom evidentne nie je riešením. Dokonca ani pre neparlamentnú SNS.

  5) Podpredseda SNS Ing. Vladimír Chovan sa ako nominant Mečiarovho HZDS vo funkcii ministra pôdohospodárstva SR stihol „presláviť“ len tým, že dal v máji 2010 za peniaze daňových poplatníkov vyrobiť 25 000 kusov predvolebných letákov propagujúcich HZDS, ktoré boli uhradené priamo z účtu kancelárie ministra pôdohospodárstva. Poľnohospodár Vladimír Chovan pôsobil vo funkcii ministra pôdohospodárstva od 16.9.2009 do 8.7.2010 a okrem predvolebných letákov HZDS ešte dokázal vymenovať nového generálneho riaditeľa š.p. LESY SR a alibisticky odmietnuť legislatívne aktivity členov petičného výboru ĽUDIA PRE LESY. Veľkolepé plány Vladimíra Chovana v projekte výroby a spotreby mlieka a mliečnych výrobkov, ako i chove jatočného hovädzieho dobytka neboli nikdy realizované v rozsahu, aby sa obnovila potravinová sebestačnosť Slovenska, ktorá je najnižšia v EÚ. V pozícii ministra pôdohospodárstva toleroval existujúci režim nespravodlivého rozdeľovania dotácií, ktorý sa tiež podieľa na likvidácii poľnohospodárstva na Slovensku.

  6) Ústredná tajomníčka SNS JUDr. Martina Stodolová sa po pôsobení v kanceláriách Sociálnej poisťovne, Ministerstva životného prostredia SR a EXIMBANKY rozhodla so značkou SNS podnikať, keď sa dňa 9.8.2013 stala jedinou konateľkou Agentúra SNS s.r.o. Bratislava. Bude nepochybne zaujímavé sledovať obchodnú činnosť a podnikateľské úspechy tejto firmy…

 14. Myslím si ,že v prípade sns je za nárastom ich preferencií aj to ,že veľa voličov smeru ktorich smer sklamal 🙂 by pravicu nikdy nevolilo a inú alternatívu ako sns nemajú alebo by nešli voliť. Ako predtým smer pohltil sns tak dezertéri zo smeru teraz volia sns. Už som si to aj ja všimol skôr ,že pán Danko na stranu s 2% percentami bol volaný do debát veľmi často.

 15. My zijuci v zahranici v drvivej vecine sa zaciname obzerat po LS-NS.SNS vzdy zradzala mala cudne vedenia.Od alkoholika Slotu stiepenie s Malikovou.Kto ma narodny program zveca boduje.Tak Ludova strana Nase Slovenskom a Ktlebom sa stavaju#1.Vlastne ako obcania VUCky BB.Nakoniec aj politici z vychodneho Slovenska to je ala,,I TAK SE DA,bez narodneho povedomia, egoisti a neraz za nimi slama trci.Pan Kotleba ziskal uctu lebo dal plagat US YANKEES GO HOME A STOP NATO.Vela krajanov do toho vidi a co domace nase hutoracke hlavicky?I TAK SE DA?Nie uz je dost.VOLIME KOTLEBU A LS-NS.

  • Môžte mi prosím vysvetliť čím Vás pán Kotleba tak ohromil, že by ste ho teraz šiel voliť?
   Ja som ho pred dvoma rokmi volil aby som si ho schválne preťukol aké kúzla bude čarovať keď bude župan. Ale odkedy je na tom poste, tak dokázal akurát podosadzovať na teplé miestečka vlastných kamarátov a rodinu a poslať pár debilných listov vrchným politikom, kde sa leda tak preukázal ako naivný idealista s nulovou vedomosťou ako funguje geopolitika.

   • Ale no. Tie miestečka, na ktoré dal svojich kamaratov nie su prave „teple“. Robiť šéfa vrátnikom a upratovačkám – ja mám iné predstavy o teplom miestečku. 🙂 Určité kroky sú nutnosťou. Keď ti niekde sedí žaba na prameni dosadená predošlým županom, ktorá ti hádže polená pod nohy, tak tú vymeniť musíš. A k jadru – iní župani robia omnoho radikálnejšie zmeny na svojom piesočku. Toto by som mu asi príliš nevyčítal.

    Tie listy boli naozaj debilne, ale tiež treba povedať, že okrem poukázania na svoje popletené myslenie v určitých veciach to na funkciu župana a na občanov BB nemá absolútne žiaden vplyv.

    Čo má ale vplyv sú úspory, ktoré MK priniesol kraju. Tie sú neoddiskutovateľné. Dokonca mu ich žiaden novinár nedokázal obiť o hlavu ako klamstvo, teda ich musím brať ako pravdivé. A nie je to málo. Ale tiež to netreba preceňovať – v tom bordeli, ktorý vládol na župe by ju pravdepodobne dokázal priviesť do plusu aj obyčajný debil – stačilo by aby nekradol.

    Samozrejme Kotleba nie je žiaden lúmen. Ale aspoň (zatiaľ) nekradne. Čo mnohým stačí ako žiarivý vzor politika, ktorého treba voliť. Pokiaľ si od neho čakal nejaké zázraky (alebo kúzla), sám si bol naivný idealista – bez urážky. 🙂

    Moje výhrady sú z úplne iného súdka, ako dosadzovanie kamarátov na údajné teplé miesta, či písanie dementných listov. Ale každý máme nejaké priority… 🙂

    • Tie veci čo som spomenul boli len príkladné, je toho samozrejme viac. Popravde ja som nič od neho nečakal. Veľkohubých politikov ktorí zachránia Slovensko (resp. svoj kraj), vytiahnu ho z ekonomických stôk a popri tom všetkom vyriešia ešte aj cigánsku problematiku a udržia šikovných spoluobčanov doma tu už bolo jak šafránu.
     Len som chcel vidieť nakoľko je ten človek kompetentný, pretože si myslím, že by človek dostať šancu aspoň raz mal. Totálna katastrofa to síce nie je (práve pre spomínané šetrenia predražených zakázok + oproti profilom jeho konkurencie je to askét) mňa však tým čo „celkovo dokázal“ nepresvedčil. Inak ja som bol v tom, že post typu finančný riaditeľ regionálnej správy má väčšiu kompetenciu než riadiť upratovačky, ale už som aspoň múdrejší.

     To, že (zrejme) nekradne je skôr výkvet Slovenskej mentality, ktorá absenciu tejto aktivity povýšila na cnosť. Problémom je, že nečerpal z eurofondov tam kde mohol, dôvod je jeho zaujatosť voči EU (čím sa netajil ani v predvolebnom programe). Keď niekomu zatemňuje jeho ideológia ekonomický úsudok, tak je proste blb a nemá čo robiť v politike. V podstate tým kraju nepriamo poškodil. No a keď už sme pri predvolebnom programe, tak ďalšia vec je nenapĺňanie jeho sľubov (viz. nesplniteľné kecy o zamestnanosti neviem koľko 10000 ľudí). To som síce bral s úsmevnou rezervou len ako klasický Slovenský predvolebný populizmus už vtedy a nič vážne, ale aj tak. Slovo robí chlapa.
     Aké sú tvoje výhrady?

     • Ako príklad sa obvykle vytiahnu veci, ktoré sú najkrikľavejšie, alebo najzávadnejšie. 🙂 Ak si od neho nič nečakal, potom nemáš byť čo nespokojný. Nulu podliezť nemôže. Dokonca je nad ňou podľa môjho skromného názoru. 🙂

      Kompetentný. Pozri – keď môže byť kompetentný Počiatek, Fico, Beňová, Matovič, Hlina… Akú latku sme si nastavili, takú máme. Hovoriť o kompetentnosti v štáte, kde jedinou kompetenciou je stranícka príslušnosť je hodne od veci. Preto je Kotleba medzi slepými aj ako jednooký kráľom. Riaditeľovanie regionálnej správy je ako tak „teplé“ miesto, to uznám. Ale nie v prípade, keď si pod drobnohľadom zo všetkých strán a kde každý čaká iba na tvoju čo i najmenšiu chybu, pri ktorej ťa média roztrhajú na márne kúsky. A ak by hoKotleba skúšal kryť, šiel by za ním. Ten flek je „danajským“ darom.

      Aby sme sa chápali. Nesnažím sa vyzdvihovať nejaké schopnosti MK. Len konštatujem, že to nemá jednoduché. Zo všetkých strán podrazy – poslanci, médiá, zamestnanci. Nikto ho nepodrží. Nakoľko to je jeho osobnosťou, to nebudem rozoberať. Ale som si istý, že je to najmä úbohým politikárčením. A že ho doteraz ešte nedokázali nachytať na žiadnom prešľape o niečom svedčí.

      Je faktom, že ušetril dosť prostriedkov (okolo 6 miliónov), ktoré poslanci okamžite presunuli do rezervy (rozumej – na minutie nasledujúcim županom, pretože neveria v Kotlebovo znovuzvolenie). Tieto peniaze chcel investovať (pokiaľ mu môžeme veriť) do zamestnanosti a infraštruktúry. Ale keď mu neschvália peniaze… Ja to vidím tak, že to nie je iba jeho chybou, že neplní predvolebné sľuby.

     • Ospravedlňujem sa. Nevedel som, že je to je nejak inštitucionalizované čo sa má ako prvé písať. Ja som proste napísal prvé veci čo ma napadli. Ale už aspoň budem vedieť. Naviac ja som sa spýtal Pavla prečo by ho teraz šiel voliť a nepršiel som nakladať na Kotlebu. Ako vravím, ja som od neho nič nečakal a jeho výsledky ma neohúrili. Preto ma úprimne zaujíma čo na ňom druhí ľudia vidia. Keď niekomu stačí, že ušetril prostriedky tak mi to ako vysvetlenie stačí a nebudem sa v tom ďalej špŕtať.

      To že mu každý iba hádže polená pod nohy som už počul X-krát. Je to veľmi príjemná pozícia pre neho toto šíriť a hrať martýra. Takto môže maskovať akýkoľvek svoj prešľap, alebo nekompetentnosť. Stačí že vytiahne kartu o tom ako mu je krivdené a všetko je už znova v najlepšom poriadku. Ja žiaľ na túto pesničku netancujem.

    • Ale vymenuj vsetky fleky nie len ze sef vratnikov a upratovaciek …kde su bratia kamarati ten x krat trestany sasek vsetko vymenuj nie len co sa hodi

 16. “ Fico nie je politický amatér, a už vôbec nie je úplný diletant“, smiešne a zároveň odvážne tvrdenie, ktoré ale odporuje realite. Kto z aktívnych „politikov“ na Slovensku sa ešte nechal nachytať na prechádzke po konšpiračnom byte PENTy s colou v ruke? A že tých zlodejov v najvyšších miestach je a bolo okrem Fica viac je nespochybniteľné. A kýže motív mal Fico k tomuto „obchodovaniu“ s Haščákom? A príkladov jeho tuposti a ak chcete politického amaterizmu je omnoho viac. Chorobná chamtivosť a ešte chorobnejšia ctižiadostivosť sa u neho snúbia ako neodlučiteľní milenci.

 17. Ja SNS verím, Danko je múdry človek, hovorí mi z duše. Autor článku patrí zrejme medzi neoliberálov, ktorí sa snažia vykoreniť zvrchovanosť a hodnoty Európskych národov.

  • 🙂 ver ďalej…to skôr Danko je skrytý neoliberál, čo chce vykoreniť hodnoty európskych národov..platí staré známe, že kváka ako kačka, ale to ešte neznamená, že aj kačkou je.

 18. Vystúpiť z E.U a z NATO. Voliť Kotlebu. Toť vsjo.

 19. Joseph Ratzinger: „Pocit, že demokracia nie je správou formou slobody, je veľmi rozšírený a rozširuje sa stále viac. Marxistickú kritiku demokracie nemožno len tak zamiesť pod stôl. Nakoľko sú voľby slobodné? Do akej miery je ich výsledok zmanipulovaný reklamou, čiže kapitálom, čiže malou skupinou ľudí, ktorí ovládli verejnú mienku? Nevznikla azda nová oligarchia, ktorá určuje, čo je moderné a pokrokové a čo si má osvietený človek myslieť? Krutosť tejto oligarchie a jej schopnosť vykonávať verejné popravy, je smutne známa. Každý, kto sa jej dostane do cesty, je nepriateľom slobody, pretože koniec koncov prekáža voľnému vyjadrovaniu názorov. A ako prijímajú zastupiteľské orgány rozhodnutia? Kto by ešte dnes veril tomu, že proces rozhodovania sa skutočne riadi záujmami dobra spoločnosti? Kto by spochybňoval silu osobitných záujmov, ktorých špinavé ruky vidno stále častejšie? A potom je tu všeobecná otázka, či je totiž systém väčšiny a menšiny skutočne systémom slobody? Nie sú azda záujmové skupiny každého druhu oveľa silnejšie než orgán politického zastúpenia, totiž parlament? V tejto zložitej silovej hre sa problém neovládateľnosti vynára ešte hrozivejšie: vôľa jednotlivcov ovládnuť jeden druhého je prekážkou slobody celku“.
  Priatelia, skôr, ako začnete niekoho opľúvať, šikanovať, uvedomte si, či konám morálne dobro, alebo zlo. SNS prešla svojou katarziou a prežila. Dokázala sa vymaniť z cesty vedúcej do pekiel. Nevidím žiaden problém spolupráce týchto dvoch strán. Kto ich stavia proti sebe? Aj napriek tomu, že obe rigídne vyznávajú kresťanské tradície, riadia sa Bibliou, a veľká väčšina sa snaží aj podľa nej konať. Komu vyhovuje, aby rozpútal boj medzi nimi?

  • Nemyslím si, že niekto má výhrady proti SNS ako strane. Sú tu ale veľké výhrady proti jej vedeniu, ktoré ju napriek tomu čo píšete ťahajú do pekla. V prvom rade potrebuje SNS hlbokú obrodu, vykopať z vedenia ľudí, ktorí idú iba za mamonom a národovectvo je pre nich iba spôsob, ako si nahrabať. Veď sa pozrite na to, čo sa aj dnes deje v SNS.

Leave a Reply