Domov / Hlavná strana / Veda / Zachráni nás genetické inžinierstvo?

Zachráni nás genetické inžinierstvo?

Web Occidental Observer zverejnil článok, v ktorom sa venuje genetickému inžinierstvu a jeho potenciálu zvrátiť rapídny pokles bielej populácie z globálneho hľadiska. V článku pod názvom “Zachráni genetické inžinierstvo bielu rasu” sa jeho autor Hewitt E. Moore pohráva s chytľavou myšlienkou, že súčasná aktivita vedcov v tejto oblasti môže zvrátiť dnešné sociálne inžinierstvo globalistov vedúce k úpadku Západu.

V úvode článku nás Moore oboznamuje s kontroverzným experimentom čínskeho vedca, ktorému sa podarilo úspešne použiť nástroj na úpravu génov pod názvom CRISPR-Cas9, ktorým modifikoval DNA dvoch embryií. Tým vytvoril prvých geneticky modifikovaných ľudí na svete.

Editácia génov prostredníctvom technológie CRISPR má potenciál radikálne zmeniť celé ľudstvo. Podobne ako evolúcia odsunula stvorenie, biotechnológie môžu nakoniec nahradiť samotnú evolúciu.

A zďaleka tu nie je reč len o odstránení rakoviny alebo vytvorení imunity voči chrípke. Takáto technológia má totiž potenciál zmeniť nielen náš pohľad na konkrétnu rasu, ale celú “ľudskú rasu”. V budúcnosti sa ľudia môžu rozdeľovať na 2 základné skupiny: GMO rasu, ktorá bude v mnohých smeroch superiórna oproti ľuďom bez GMO.

Dôležitou otázkou zostáva, či si GMO deti bude môcť dovoliť len bohatá elita, alebo sa umožní jej dostupnosť každému.

Hewitt E. Moore si kladie aj inú dôležitú otázku: „ak by mal nebiely svet možnosť ovplyvniť genetiku svojich detí, koľkí z nebielych by sa rozhodli pre belošské rasové črty?“

Bez ohľadu na to, čo nám chcú dnes nahovoriť rôzne módne a obdobné magazíny, ktoré sa museli tiež prispôsobiť politicky korektnému naratívu, faktom zostáva,že fyzické vlastnosti ako blond farba vlasov, modré oči či biela pokožka sú zlatým štandardom krásy.

Vďaka využitiu biotechnológií je možné predvídať generáciu elitných GMO detí. Všetky budú mať rôznu variáciu belošských čŕt, vynikajúce atletické schopnosti, nadpriemerné fyzické vlastnosti, šarmantnú osobnosť, vysoké IQ a možnosť dožiť sa veľmi vysokého veku.

Moore upozorňuje, že všetci takýto jedinci pochopiteľne nebudú reálnymi belochmi z genetického hľadiska. Ak by ste ich zaradili do štúdie populačnej genetiky, tak zistíte, že geneticky stále budú patriť k tej rasovej či etnickej skupine, z ktorej pochádzali ich rodičia, pretože väčšina ich autozómov by nebola pozmenená a zostala by podobná ostatným autozómom príslušníkov ich rodičovského genetického prostredia. Išlo by teda o ilúziu belošstva.

Bohužiaľ pre nás, najpravdepodobnejším scenárom je, že takúto “panskú rasu” vytvoria skôr Číňania než Európania. Tí sú totiž oslobodení od tabu 2. sv. vojny o eugenike, ktoré dnes dominuje Západu. Platí, že práve Číňania sú dnešnými lídrami vo výskume genómu. Čínska vláda v. r. 2017 utratila 254 miliárd dolárov na výskum a vývoj aj v tejto oblasti. Takáto ohromná suma a ich úrodná pôda pre výskum prilákali mnohých popredných vedcov do Číny (alebo spôsobili návrat tých, ktorí z nej odišli).

Čínskym vedcom sa už podarilo dosiahnuť vo svete genómu množstvo pozoruhodných úspechov. Ide napr. o prvé opice editované pomocou CRISPR, prvé použitie nástroja na úpravu génov CRISPR-Ca9 na ľuďoch alebo prvé hlásené použitie technológie na úpravu génov za účelom modifikácie neživých ľudských embryí.

Technológie a výskum teda napredujú ohromnou rýchlosťou a bude len otázkou času, kedy bude genetická modifikácia všeobecne dostupná. Celá bitka sa tu týka len etiky. Súčasná realita je totiž taká, že elity presadili „etiku“ v zmysle ktorej je akceptované a morálne len genetické inžinierstvo slúžiacu na opravu poškodených génov a vytváranie imunity voči chorobám. Zvoliť si farbu očí, vlasov, pokožky alebo vyššie IQ je a bude ešte dlho považované na Západe za „neetické“. Položme si otázku: prečo je tomu tak? Aký význam má takýto prístup?

Skúsme sa ešte zamyslieť nad ďalšou hypotézou. Predpokladajme, že sa Číňania rozhodnú nerešpektovať súčasné „etické“ normy a budú sa chcieť “hrať na Boha.” Čo ak sa im podarí vytvoriť geneticky modifikovanú čínsku populáciu s priemerným IQ 140? A čo ak väčšina z týchto GMO Číňanov bude geneticky kódovaná bielym fenotypom? Mohli by sme ich považovať za bielych? Zmení to radikálne náš pohľad na rasu?

Bohužiaľ, Moore nám ponúka veľmi depresívnu odpoveď, prečo možno k takémuto vývoju tak skoro nedôjde: nočnou morou pre všetkých dnešných proti-belošských globalistov by bol totiž svet geneticky posilnených bielych géniov, ktorí by neboli len bielymi, ale ktorí by si aj zvolili byť bielymi.

Spracoval: Roland Edvardsen, www.protiprudu.org

O Roland Edvardsen

8 komentárov

 1. Vďaka za článok Roland.

  Z toho čo viem o tejto téme, eugenika znamená predovšetkým reprodukciu tých najlepších ľudí, nie úpravu detských génov alebo embryií v laboratóriach cez počítače. To je môj názor, možno staromódny, ale myslím, že rozumný. Niekde prosto musia byť hranice aj na tomto poli. Snáď ani tí „zlí“ národní socialisti by sa niečoho podobného nedopustili, keby vyhrali vojnu o Európu. Druhý mezinárodný kongres eugeniky mal pekné logo, ktoré presne vystihovalo podstatu tohto smeru.

  Hewitt E. Moore si kladie aj inú dôležitú otázku: „ak by mal nebiely svet možnosť ovplyvniť genetiku svojich detí, koľkí z nebielych by sa rozhodli pre belošské rasové črty?“

  To je jasné! 🙂 Veď už dnes je veľmi populárne „vybielovanie“ v niektorých krajinách, kde žijú snedí až čierni ľudia , pretože „belosť“ u nich označuje spoločenský status. Majú tam na to celý sortiment komerčne dostupných výrobkov, od sprchačov až po tabletky. Naopak naše ženy milujú solárka…

  „A čo ak väčšina z týchto GMO Číňanov bude geneticky kódovaná bielym fenotypom? Mohli by sme ich považovať za bielych? Zmení to radikálne náš pohľad na rasu?“

  Verím, že rasa nie je len o fyzických ale aj o mentálnych a spirituálnych vlastnostiach (kolektívna pamäť, pokrvné rodové línie, atď.), a tie asi ťažko – pri všetkej úcte k čínskym vedcom – budú schopní nejakým spôsobom reprodukovať pomocou vedy. 🙂

  Apropo, počul si nový album DCD? 🙂 Ja sa teším na ich koncík, ktorý tento rok v júni odohrajú v Prahe.

  • Zdravím ťa Fráter a ďakujem.

   Ak ide o eugeniku, tak k nej radíme aj tebou spomínanú úpravu zárodkov v laboratóriu. Také to základné členenie eugeniky býva delenie na:
   1. pozitívnu eugeniku: tá má za cieľ podporovať rozmnožovanie medzi jedincami so žiaducimi vlastnosťami. Dobrým príkladom môže byť politika Singapuru počas vlády Lee Kuana Yewa.
   2. negatívnu eugeniku: tá zamedzuje reprodukcii jedincov s nežiaducimi vlastnosťami napr. prostredníctvom sterilizácie, abortu alebo antikoncepcie.
   3. novú eugeniku: ktorá sa uskutočňuje prostredníctvom biotechnológií.

   Ja považujem práve novú eugeniku za najviac perspektívnu a aj priechodnú. Faktom je, že je to v súčasnosti jediná forma eugeniky, ktorá je ako tak na Západe podporovaná (viď asistovaná reprodukcia pre neplodné páry, slobodné ženy a homosexuálne páry), spoločne ešte s prenatálnou diagnostikou a abortmi.

   Pri novej eugenike môžeš ľahko argumentovať z liberálnej perspektívy. Bez akejkoľvek srandy, skutočnosť, že sa ľuďom neumožňuje, aby rozhodli o pozitívnom nastavení vlastných detí môže byť v rozpore s ich ľudskými právami a slobodami.

   K novej eugeniky by som ti napr. odporučil prečítať si tento môj starší preklad: https://www.protiprudu.org/buduci-cinsky-superstat-eugenika-richarda-lynna/

   Ja rozumiem tvojim obavám. Tu chcem zdôrazniť, že píšem v hypotetickej rovine. Samozrejme, že tu musí platiť, že tieto procedúry nebudú rizikové a že tu budú zákonom nastavené nejaké pravidlá. Napr. nemienim podporovať klonovanie, dokiaľ nebude súčasná veda či technológia na takej úrovni, že dokáže vytvoriť normálneho, zdravého jedinca (v súčasnosti platí, že klony sa často rodia s abnormalitami, sú napr. príliš veľké a majú zdravotné problémy, najmä s pľúcami. Zomierajú samozrejme mladé).

   Vieš, vetu „niekde musia byť aj hranice“ pri tejto otázke naozaj nemám rád. 🙂 Ja si myslím, že je našou povinnosťou snažiť sa napredovať tak veľmi ako to ide. Treba to aspoň vyskúšať, zistiť čo sa dá urobiť. Bolo by podľa mňa hlúpe zavrhnúť takúto príležitosť len kvôli zopár čudným kognitívnym biasom, zväčša vyplývajúcim z abrahámizmu. Jeden známy mi nedávno hodil na FB tento text: http://astraea.cz/moznosti-transgrese-a-nova-pravice-viteslav-jinoch/?fbclid=IwAR3RwV1bi2L58FLAabwBeYtC0c5YLoTxdfaNnZR45kd_F0O81wq1PQNbrIk Myslím, že je tam pekne rozpísané, ako by árijec v tejto otázke mal uvažovať. A tým sa dostávam aj k tvojim národným socialistom. Ja som osobne presvedčený, že ak by NS mal v tej dobe technológie a potrebné znalosti, tak by do toho išiel. Samozrejme je to špekulácia, ale môj odhad je taký, že ich prístup by bol veľmi podobný tomu, čo dnes vidíme v Číne, a možno by v tomto smere zašli aj ďalej, ak by tu neboli nejaké obmedzujúce medzinárodnoprávne normy, ktoré dnes v tomto smere brzdia Čínu.

   Nových DCD som ešte nepočul. Žiaľ, nestíham ani s muzikou, ale určite si nový album niekedy vypočujem. Je to jedna zo srdcoviek. 🙂

 2. Dobrý článok. Predpokladám, že popudom preň bol článok, ktorý som prednedávnom preložil.

  Mňa by v súvislosti s Číňanmi zaujímala iná vec – ak „vyšľachtia“ GMO deti s napriemerným IQ a belošskými črtami, ako sa zachovajú k ostatným rasám?

 3. Tak s tímto rozhodně nesouhlasím. Kde vzal člověk právo zasahovat do samotných základů všeho živého? Proč si někteří neustále myslí, jak jsou něco více než příroda, a staví se nad ní? Genetické inženýrství je zlo. Příroda všechno stvořila s nějakým účelem a vytvořila jasná pravidla pro život. Člověk je součástí přírody a tím pádem by měl hrát (žít) podle těchto pravidel, ne tak, že je bude obcházet a ohýbat. Že si někdo bude platit za to, aby jeho dítě mělo jistou barvu očí či další jiné rysy, považuji za naprosto nechutné. Pořízení dítěte není nákup automobilu. Opravdu, na co člověk dnešní civilizace sáhne, to pokazí a zničí.

  • Priroda neni žiadna vedomá entita ktorá niečo stvorila ale súbor istých zakonitostí a pravidiel. Ak je človek produktom týchto všeobecných a nemenných zakonitostí tak jeho schopnosť poznania a tvorby vlastnej „vedomej“ evolucie je determinantom týchto pravidiel. Ak je nejaká činnosť v rozpore s týtmi zakonmi, znamená to zničenia takehoto života, ale nie koniec evolucie. Keď ludoop začal prvý raz použivať nástroj ako spôsob zjednodušenia života nezamyšlal sa nad tým, že to v konečnom dôsledku bude znamenať nahradenie jeho druhu iným a v tomto pripade druhom homo sapiens.

   • ……V zásade máte pravdu, ale ľudia nie sú schopní momentálne predvídať následky manipulácie. Ospevovaný nástroj Crispr-Cas9 robí chyby a zopár karierychtivých Ćíňanov, jedincov nášho druhu nemá problém s týmto nedokonalým nástrojom manipulovať ľudské embryá. Neviem ani koho v prípade nevratného poškodenia budú môcť zažalovať jedince takto vykultivované; bude to štát, karierichtivý expert čo sa bude brániť argumentom, že nevedel, že nástroj je nedokonalý, alebo rodičov čo to umožnili? V článku je podrobne popísaný problém s týmto nástrojom. http://www.osel.cz/10263-genetici-rozpitvali-crispr-aby-zlepsili-editovani-lidskeho-genomu.html
    ……Problém s Monsantom a glyphosátom je však podľa môjho názoru ešte beštiálnejší a v čiste kapitalistickom-liberálnom riadení bez vedenia zodovednou osobou, alebo skupinou osôb (teda spoločnosť vedú peniaze a idea momentálneho zisku) je to totálna závislácka katastrofa s elementami pyramídovej hry.

Leave a Reply