Domov / Hlavná strana / Komentáre / Vychádza magazín Proti Prúdu

Vychádza magazín Proti Prúdu

magazin-201301Vážení priatelia.

Stretáva sa nielen rok s rokom, ale aj náš pokus o znovuoživenie prop-u už má za sebou prvý rok. Od začiatku sme vedeli, že to bude cesta ťažká a stratová – ako časovo, tak aj finančne. Prop si vyžaduje v podstate všetok náš voľný čas. Písanie textov, vyhľadávanie článkov na preklady, samotné preklady, korektúry, administrácia – to všetko na úkor voľného času a rodiny. Dúfal som, že postupne sa k nám pridajú ľudia, ktorí chcú a majú čo povedať, len nemajú kde. Niekoľko ľudí nám zasiela príspevky pravidelnejšie – za čo im patrí od nás veľká vďaka. Bohužiaľ, stále to nie je v takom rozsahu, ako sme si predstavovali na začiatku. Stále funguje akýsi strach prejaviť sa a povedať nahlas svoj názor. A vôbec sa tomu nedivím. Sú za tým dlhé roky skúseností – kto vyčnieva z radu, dostane po nose. Ako ale môžeme zmeniť svet okolo nás, keď si nechávame svoje názory iba pre seba? Zničíme si jedine zdravie, ale nič iné.

Napriek tomu sme dosiahli isté pokroky. Snažíme sa postupne rozširovať naše aktivity. Usporiadali sme autogramiádu a besedu s Ľubom Huďom, zaviedli sme pravidelné pondelkové videokomentáre k udalostiam na Slovensku, spustili sme internetové kníhkupectvo. Najnovšie začíname s vydávaním mesačného elektronického magazínu PROP – pokiaľ sa ujme a osvedčí, možno dôjde aj na tlačený formát. Tu však už narážame na financovanie takéhoto magazínu, ktoré neustále zvažujeme a prehodnocujeme.

Mimo finančnej stránky nám navyše neustále chýbajú spolupracovníci – autori, prekladatelia, korektori, grafici. Preto vyzývam všetkých, ktorí by nám chceli pomôcť, posielajte nám svoje články, preklady, alebo aspoň názory a nápady, nech vieme, čo robíme dobre a čo zle. Ďalšia budúcnosť magazínu bude závisieť iba na vás.

Všetko najlepšie do Nového roku všetkým čitateľom praje

::prop

O ::prop

12 komentárov

 1. Skvelý nápad s vydaním magazínu PROP , len tak ďalej…

 2. Nazdar Propaci,
  neviem posúdiť koľko ľudí z pôvodného propu je v novom protiprude, ale tendencia zostala zachovaná.
  To že máte a budete mať finančné problémy ste asi predpokladali – ak máte dosť zdravého rozumu.
  Musíte si uvedomiť v akej dobe žijeme.
  Keby ste propagovali NWO, buzerantov, tkz. pápeža františka, „revoluciu v Ukrajine“ … určite by ste nemali finančné problémy.
  Takže Vaše lamentácie sú nanič. Buď chcete robiť niečo pozitívne bez nároku na odmenu alebo to nerobte.

  Ďakujem Vám za Vašu prácu a v novom roku Vám pošlem aj peniaze.

  Ale podstatné je niečo iné – to čo robíte je preto že vás privádza do zúrivosti súčasný stav na Slovensku a chcete pomôcť pri riešení nášho problému.
  To je veľmi ťažká úloha.
  V ľuďoch je geneticky zakódovaná túžba po spravodlivosti a normálnosti a preto ste tu aj Vy.

  Máte možnosť to nerobiť (prop) alebo to robiť. Sťažovanie sa je neproduktívne.
  Želám Vám pokojné prežitie nového roku 2014.

  • Pozor. Ja som sa nikde nesťažoval ani nelamentoval. Bolo to prosté konštatovanie faktu, že magazín nemôžme a ani nebudeme vydávať v tlačenej forme, pokiaľ nebudeme mať spôsob, ako to finančne vykryjeme. Žiadne sťažovanie. Videli ste niekde a niekedy, aby sme vyplakávali, že chceme peniaze?

   Samozrejme, že sme idealisti. Robíme čo vieme, vo svojom voľnom čase, za svoje peniaze. A budeme to robiť bez ohľadu na to, či niekto finančne prispeje alebo nie. Ale nie sme charita – všetko má svoje medze.

   Viete, čo by nám najviac pomohlo? Presne to, čo som napísal v príhovore: autori, prekladatelia, korektori, grafici, redaktori. Proste ľudia. A tu musím smutne konštatovať, že až na pár výnimiek nemá nikto ani najmenšiu snahu pomôcť. Nikto nie je ochotný obetovať hodinku – dve týždenne zo svojho vzácneho času na napísanie článku, prekladu, alebo aspoň komentára, čo by sa dalo zlepšiť. Toto je tragédia a toto ma mrzí. Ľudská ľahostajnosť a sklony ku konzumu, nie k tvorivej činnosti. O to viac si vážim ľudí, ktorí to dokážu prekonať a priložili ruku k dielu – čím ich pozdravujem a ďakujem.

   A ešte jedna vec ma mrzí. Často sa stáva, že napíšeme text, či pracne vyhľadáme článok, preložíme ho a 5 minút po zverejnení už visí na iných serveroch a všetky odkazy smerujú na tieto iné servre. Vyjedať prácu a snahu iných a zarobiť na tom. Toto ma mrzí, nie peniaze.

   Tak. Teraz som sa neproduktívne vyplakal. 🙂

   Ďakujem za prianie, samozrejme, aj ja prajem čitateľom všetko najlepšie v Novom roku. 🙂

  • Viete čo je zaujímavé Rudo?

   „Zvedavec“ – bežne zatvára, lebo nemá na prevádzku a pri tom Stworove výpočty sú bludy. Plaťte! No my máme totiž takmer tie isté náklady na prevádzku a nezatvárame…

   „Slobodný vysielač“ – nemáme na prevádzku, ideme ukončiť vysielanie lebo neplatíte. Plaťte! Za viac peňazí bude viac muziky, tvrdí Lichtner. Ale Huďova kniha na u nich na e-shope stojí 12€ za kus. U nás je to stále podľa dohody s vydavateľom 8,99€. Apropos, 180 000 Sk na prevádzku internetového rádia je podľa môjho názoru hodne peňazí, či?
   Za 6000€ mesačne sme schopní prevádzkovať internetovú televíziu, nie rádio. Verte mi, viem čom hovorím.

   „Dôležité.sk“ – súbeh nezmyselne, bez ladu a skladu okopírovaných článkov, bez pridanej hodnoty a kontroly zdrojov. Všetko to je poprepletané komerčnými reklamami. Žiadna vlastná práca, nič. Nula. Zero. A to už nehovorím o administrátorskom blokovaní nevhodných komentov so slovami ako Kotleba alebo žid…
   Pri takom počte komerčných reklám by sme si nedovolili hovoriť o finančnom nedostatku.

   Takýchto webov je viac, vrátane slávneho Rostasa. Nože si čeknite jeho reklamku a pozrite sa na portfólio. Bude Vám jasná časť financovania nového spasiteľa slobodných informácií.

   A Vy Rudo si po prečítaní článku, kde nie je ani zmienka o žiadaní peňazí, dovolíte napísať vetu…
   „Takže Vaše lamentácie sú nanič. Buď chcete robiť niečo pozitívne bez nároku na odmenu alebo to nerobte.“
   … viete, keby sme prijali Vašu filozofiu, tak nemáte kde napísať tento komentár.

   Končím s heslom „Dejte mi lidi, já to udelám“

   • Dobrý deň oli63,

    budem Vám vykať, pretože ste Vy zvolili túto formu oslovovania, aj keď je na fórach neobvyklá.
    Ešte raz som si prečítal svoj príspevok, aj text na ktorý som reagoval a nemám na ňom čo meniť.

    V pôvodnom článku naozaj nie je „zmienka o žiadaní peňazí“, ale z kontextu článku je zrejmé že sa sťažujete na zlé podmienky. A na to som reagoval.

    Som Váš pravidelný čitateľ a informáciu o Vašej stránke som už odovzdal mnohým ľuďom. Držím Vám palce, aby ste boli čo najúspešnejší. Iba som chcel zdôrazniť, že idete proti prúdu a preto Vás čakajú iba ťažkosti. Pravdepodobne Vás, ale aj nás čitateľov monitoruje BIS a možno aj ďalší. A ak sa diktatúra ktorá je pri moci rozhodne eliminovať vzdorovitých, budeme prvý na rade.

    Tendencia vývoja spoločnosti prevládajúca posledné desaťročia sa podľa môjho názoru bude naďalej zhoršovať. Nič na tom nezmenia žiadne voľby. Tak to bolo naplánované skutočnými vládcami sveta a myslím že nie je na svete sila ktorá by sa im dokázala postaviť.

    Keby ste boli satanisti, ako napr. Karel Janeček, možno by ste boli tiež miliardári a Vašim problémom by bolo aby ste na prvej strane drahého časopisu mali peknú fotografiu, ktorú miss si vybrať na najbližší víkend a či z garáže vytiahnuť Ferrari, alebo Porche. Ale asi by ste nemenili s Janečkom. Ani ja nie.

    To ako sa má Janeček je preto, lebo je taký aký je. Vy ste tiež taký aký ste a preto sa Vám darí tak ako sa Vám darí. To je povedané v mojom pôvodnom príspevku.

    Vy mi vyčítate vetu ktorú som napísal a staviate ma tak do pozície Vášho nepriateľa, ale ja som Váš priateľ. Verte mi.

    • Za čo vám samozrejme patrí poďakovanie. Našich verných čitateľov si vážime. Ale ako som spomenul vyššie, práve od vás by sme čakali častejšiu odozvu na to, čo sa vám páči a čo nie. Najviac by nás potešilo, keby ste sa zapojili – hoci aj kritickými pripomienkami, podľa možnosti s návrhom možného riešenia, čo ale nie je nutné. Takto skutočne trocha tápame v temnotách. Ktorým témam sa viac venovať, na čo dávať dôraz. Viete, pokiaľ by sa jednalo iba o to, čo zaujíma mňa, myslím, že prop by bol dosť jednostranne tématicky zameraný, aj keď možno zaujímavý pre niektorých – ale, ako sa hovorí, aj klobásy sa dá prejesť. 🙂

 3. Super nápad ale nechceli by ste spraviť nejakú androidovú aplikáciu ako majú hlavné správy??

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hlavnespravy&hl=sk

 4. A načo toľká snaha?
  Realita zmýšľania Slovákov:

  http://www.stopautogenocide.sk/

 5. Ej bisťu, kdeže sa podeli,
  tí dobrí, uvažujúci, mysliaci, hýriaci nápadmi, aj vtipní zo starého propu, Asi zostarli a stvrdli, alebo si povedali,že márnosť nad márnosť a všetko je márnosť. Vtedy sme mali v merku Dzurindistan, ktorý sa prelial do iného-stanu.Ale vlastne sa nič nezmenilo, iba sa vrátila Husáková éra-my vládneme a vy čušte.Vieme koľko máme mladých školovaných ľudí bez práce, koľko ich je za hranicami a čo robia.Stávame sa zaujímavým salašom, kde ovečky pekne v rade idú do košiara a bača už ani psa nepotrebuje. A teda mladý úd slovenskej pospolitosti len vrtí chvostom. Ale keď sa nebudeme vrtieť, tak nás zvrtnú iní a s úspechom to už robia.. Veď už ani v krčme nerevoltujeme, zo 40 percentnej whisky sa ešte nikto nestal revolucionárom, to je tiež pravda. A pritom sme v takom ohrození, v akom sme snáď nikdy neboli, je oveľa väčšie než si dokážeme uvedomiť. Ale potešenia hodná správa je, že v naivite nás už tromfli Ukrajinci.Ale zasa sme tam, kde sme boli, poslušní, v úklone.Viem, že sa asi dotknem aj sám seba, ale faktom je, že naši južní susedia ,história o tom hovorí, sú ďaleko revolučnejší.Aj dnes,na Podkarpatsku má už maďarské pasy 200 tisíc ľudí, hoci Maďarov je tam od l30 do l5O tisíc a Orbán dal na Podkarpatsko 1 milión eúr. Brusel je ticho. Naša politická korektnosť nás zabije, alebo naša netečnosť ? V jednej z pobaltských republík vyjadril svoj odpor mladý muž, známy ako spevák, textár, spisovateľ tak, že sa vzdal občianstva. A existuje,lebo platí potuteľná Ústava EÚ zvaná aj ako Lisabonská zmluva. Som zvedavý, koľkí z nás by vyjadrili svoj odpor vzdaním sa občianstva.Nuž aj na to treba odvahu. Tá nám evidentne chýba. A tak si už len vysúkajme rukávy a – ľahnime si do trávy.. A žime až kým nepomreme…

Leave a Reply