Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Voľby na Ukrajine: Ilúzia voľby

Voľby na Ukrajine: Ilúzia voľby

majdanAzda celá uvedomelá časť ukrajinskej spoločnosti je presvedčená o význame súčasných volieb. Samozrejme, existujú pre nás stovky dôvodov prísť a hlasovať. Samozrejme, osud krajiny, každého regiónu, mesta, obce alebo dediny závisí na voľbe, ktorú sme dnes vykonali. Samozrejme, musíme sa brániť pred pomstou Janukovičovych ľudí a dať krížik na hlasovací lístok ku menám niektorých vlastencov. Samozrejme, budeme hlasovať za „nové tváre“, za „cestu pokoja“, alebo za akýkoľvek iný slogan, vytvorený PR oddelením… Naivné.

Odveta Janukovičovej vlády sa uskutočnila vo chvíli, keď jej investičné projekty, ako Kličko a Jaceňjuk s ich „mierovým plánom revolúcie“ boli vybratí spoločnosťou za vodcov Majdanu. Pomsta Janukovičovej vlády sa uskutočnila, keď Nestor Šufrič, člen Janukovičovej strany regiónov a jasne protiukrajinský politik bol zachránený pred nacionalistami „pokojným protestom“ fanúšikov. Uskutočnila sa, keď na konci Majdanu spoločnosť umožnila poslancom Strany regiónov a komunistov vstup do parlamentu a zúčastniť sa prijatia pozmeňovacích dokumentov národného významu argumentujúc, „že musia hlasovať.“ Janukovičovi ľudia majú späť vládu, ktorú ostatne nikdy nestratili. Spoločnosť prijala fakt, že jeden zo zakladateľov Janukovičovej protinárodnej Strany regiónov sa stal prezidentom Ukrajiny.

Voľby sú ilúziou vytvorenou oligarchiou a straníckymi bosmi, ktorí hádžu peniaze do svojich regionálnych organizácií a raz za niekoľko rokov simulujú „tvrdú prácu pre dobro spoločnosti a štátu.“

Ilúzia je vytváraná médiami, občianskymi organizáciami a samostatnými verejnými aktivistami, ktorí dostávajú svoje peniaze za vyzdvihovanie témy volieb v spoločnosti, písanie článkov, hovorenie o politických škandáloch politického života v krajine. Samozrejme, že váš hlas je veľmi dôležitý pre osud vašej krajiny, regiónu, mesta, obce, musíte prísť a hlasovať za jednu z bábok.

Je úplne jasné, že ani tieto voľby, ani konkrétne hlasovanie nezmení nič na súčasnej situácii. Demokracia je ilúzia, voľby sú lotéria a víťazom nie je ten, kto si kúpi lós, ale ten, kto spočítava výsledky. Voľby sú len nástrojom režimu na vnútornú okupáciu, aby udržal zdanie legitimity v očiach verejnosti.

A keď verejne vyjadríte svoje rozhorčenie nad zhoršením životných podmienok, zhoršením ekonomickej situácie v krajine, nad defétistickou taktikou zahraničnej politiky, nad podpisovaním zmlúv s nepriateľmi štátu, vláda povie, že ich volilo 99 % národa a je to teda odraz ich vôle. Nepovažujú ťa za človeka, ale iba za 0,000000000000000001 % vo volebnej štatistike. To je demokracia, priatelia.

Bojovali sme za zmenu politického systému, ale k tomu nedošlo. Tie isté osoby sa schovávajú za nové masky. Naša revolúcia neskončila!

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: Ukrainian crusade

O ::prop

Jeden komentár

  1. Pousmial som sa nad touto vetou: Spoločnosť prijala fakt, že jeden zo zakladateľov Janukovičovej protinárodnej Strany regiónov sa stal prezidentom Ukrajiny. Moment terajší prezident vystriedal toľko strán za svoju históriu že by sme mu na Slovensku nedali ani pol hlasu. No je to Ukrajina. Z hlupakmi a naivnými ovcami. Takže strana regiónov je proti Ukrajinská a ktorá strana je pro Ukrajinsky ktorá je ta správna Sloboda Pravý sektor !!! Dnešná vláda je pro Ukrajinská to sotva no hlavne je proti Ruska a o to ide. Kedy si som to napísal na inom fóre. Mam rad zdravý nacionalizmus uvedomenie kto som no to čo sa dnes deje na Ukrajine je krajným nacionalizmom súcim jeho akterov postaviť pred múr a postrieľať bez pardonu. Banderovština a Suchevština prerástli západnou Ukrajinou ohlúpli spoločnosť. Tieto falošne ideáli ktoré prevzali novodobý historici boli tvorene vo Viedni za Rakúsko Uhorska úhlavného nepriateľa Ruského impéria. Zvrátené ideáli boli vytvorene z dôvodu rozvrátenia Slavianskeho sveta a Pravoslávia ako majoritného náboženstva. Boli to ideáli ktoré počas prvej svetovej vojny spôsobili genocídu Pravoslávnych veriacich na Haličine a napomohli vytvoreniu prvého koncentračného tábora na území Európy.

Leave a Reply