Domov / Hlavná strana / Komentáre / Vlastenectvo a národná hrdosť v Británii zanikajú

Vlastenectvo a národná hrdosť v Británii zanikajú

Podľa štúdie sa britskí vlastenci čoraz viac boja prejavovať svoju národnú hrdosť na verejnosti pre strach z urážok a výsmechu.

Vlastenectvo upadá a mladšie generácie považujú vlastenectvo za menej dôležité než kedykoľvek predtým, verí mnoho z opýtaných ľudí, pričom 72 % tvrdí, že Briti sú menej vlasteneckí než kedysi.

Z 2 000 opýtaných dospelých 79 % tvrdí, že sa považujú nejakým spôsobom za vlastencov a takmer 90 % súhlasí s tým, že sú hrdí na to, kde sa narodili.

22 % sa však bojí, že by sa cítili zahanbení kvôli svojim vlasteneckým názorom, keby ich prejavili alebo sa nimi chválili na verejnosti. Len 20 % malo pocit, že by mohli naplno prejaviť skutočné pocity svojej národnej hrdosti počas veľkých akcií, kedy sú prejavy vlastenectva posmeľované.

Zatiaľ čo respondenti hovoria, že toto je najmenej vlastenecké desaťročie, chválili 40-te roky 20. storočia ako obdobie, kedy bolo vlastenectvo na svojom vrchole, lebo národ sa zomkol k boju v druhej svetovej vojne a porážke fašizmu v Európe.

Zadávateľ štúdie Greg Tatton-Brown o výsledkoch povedal: „V dnešnej politickej a kultúrnej klíme, v rozdelenej brexitovej Británii, môže vyjadrenie hrdosti na svoju rodnú krajinu vzbudzovať pocit čohosi politicky nekorektného.“

„Naša štúdia zistila, krátko pred dňom Svätého Juraja, že mnohí z nás sú hrdí na svoju krajinu, hoci cítime, že vo všeobecnosti je vhodné vyjadriť túto hrdosť len v určitých obdobiach.“

Podľa prieskumu, príležitosťou, kedy sa Briti cítia najpohodlnejšie pri prejavovaní svojej vlasteneckej stránky, je svetový pohár vo futbale, za ktorým nasledujú olympijské hry a Deň prímeria.

Starší Briti sa všeobecne cítia byť väčšími vlastencami než mladší ľudia, pričom 40 % ľudí vo veku 55 a viac rokov sa opísalo ako „veľmi vlasteneckými“, v porovnaní len s 18 % ľudí vo veku 18 až 24 rokov.

A štvrtina 18- až 24-ročných verí, že na vlastenectve v dnešnej spoločnosti v skutočnosti nezáleží, v porovnaní s 15 % ľudí nad 55 rokov.

Napriek tomuto si takmer polovica želá, aby v ich meste či veľkomeste vialo viacej národných vlajok, ale len 17 % by sa cítilo pohodlne, keby mala vlajka viať v ich vlastnej záhrade či pred ich domom.

Pán Tatton-Brown dodal: „Britské vlastenectvo má niečo ako krízu imidžu a každá vlajúca národná vlajka je plná dejín a súvislostí, čo môže byť problematické.“

„Je zaujímavé vidieť z našich zistení, že Briti by sa cítili pohodlnejšie, keby mali svoju krajinu reprezentovať počas športovej udalosti než, povedzme, sviatkov patrónov, keďže kontext športových súperení a podpory tímu zjemňuje tvrdšie hrany vlastenectva.“ – Breitbart

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: albertjack.com

O ::prop

8 komentárov

 1. Smutné. Británie je ztracena. Ani brexit ji nezachrání. Radikální marxisté a islamisté už okupují všechny důležité instituce. zachránit se může británie jenom za cenu krvavé revoluce, bohužel.
  http://www.epshark.cz/clanek/260/anglie-levicovy-fanatismus-prebira-vladu

  • To je dobre.
   Ak tam prepukne čosi ako občianska vojna či revolúcia a dostanú sa k moci tí, čo budú vidieť budúcnosť v očistení od sionistickej a hnedoidnej otravy, bude len dobre. Británia tým zaplatí za svoje historické zločiny proti bielej rase.
   Ak sa tak nestane a Británia len skolabuje … aj tak dobre. V každom prípade bude mať Európa uvoľnenejšie ruky a nebude sa musieť tak obávať zákerného bodnutia dýky z ruky Britov, ako sa tomu stalo v roku 1914 a roku 1939.

 2. Tu máte pravú tvár U.K a jej predstaviteľky mayovej..
  https://picuscapital.sk/tereza-may-oslavuje-ramadan-tomy-robinson/
  Jak si pani oslavuje ramadán…

 3. Však to už dávno povedal republikánsky senáror, žid Roy Goodman:
  “Medzera medzi rasami musí byť premostená – okrem židov – ich oddelenosť musí byť udržovaná”.

  Ako má byť táto medzera premostená? Miešaním, ktoré vedie ku mongrelizácii. (“American Manifest Destiny and the Holocausts”, str.286).

  Ale bielym kresťanom, ktorých už naučili sa hanbiť za to, že sú Árijci a pomaly bude aj trestné byť Árijcom – záleží len na tom, kedy takéto nariadenie pride z Jeruzalemu – takéto niečo samozrejme už nič nehovorí.
  Vzhľadom k tomu, že nemecký Národný Socializmus potieral židovstvo a chcel sa židov zbaviť, je samozrejmé že žiadna kresťanská cirkev nesympatizovala s Nár. socializmom. Žiadna kresťanská cirkev totiž nemôže byť proti židom z jedného jednoduchého dôvodu – “je to smer daný bibliou”.

  Cirkev je nesmierna a neosobná korporácia neškrupulóznych metód, cicajúca kolosálne štátne podpory. Napríklad v Nemecku, pred vojnou (druhou), cirkevné dane boli doslovne povinné a uvalené na občanov, ako napr. poplatky na únie, zrážkami priamo z platov; samozrejme proti každému, kto sa chcel vyhnúť boli zahájené nepekné sankcie.

  Tragédiou je, že do dnešného dňa tisíce “vzdelaných” ľudí, pobiehajúcich po tejto planéte, veri týmto žvástom – popierajú nepremožiteľnú silu Prírody, glorifikujú slabých, chorých, kriplov a debilov. Tí zdraví nájdu “večný život a spasenie” len ak obetujú svoje životy tým slabým, idiotom a podobným stvoreniam; chorí sú tu preto, aby sme mohli robit “DOBRÉ SKUTKY” Ak toto pôjde ešte dlhšie, čoskoro bude viac chorých ako zdravých. Už dnes ich je na milióny!

Leave a Reply