Domov / Hlavná strana / História / Väzenie národa: Úsvit Rusi – Operácia Barbarossa – časť 7

Väzenie národa: Úsvit Rusi – Operácia Barbarossa – časť 7

Širopajev vidí operáciu Barbarossa – nemeckú inváziu do ZSSR – ako poslednú veľkú šancu na záchranu Rusi pred euroázijským Projektom. Tvrdí, že Hitlerova stratégia bola jediná správna: zasiahnuť šelmu predtým, ako napadne Nemecko a zotročí Európu. Autor knihy zdôrazňuje hlboko symbolickú povahu týchto udalostí: dovolávanie sa veľkého cisára Barbarossa, Sig runy SS, útok v deň letného slnovratu a vojaci pochodujúci pod prápormi so svastikou. Pre neho je to okamih, kedy „prápory Wotanu“ viali znova Rusou – rovnako ako v dobách Varangov.

Hitler je často kritizovaný, a to aj zo strany sympatizujúcich historikov a esejistov, za tvrdý postup voči ZSSR. Širopajev to vidí v úplne inom svetle. Nemecko čelilo najagresívnejšej a najkrvavejšej tyranii všetkých čias a malo morálnu povinnosť na začatie preventívneho útoku. Tento útok musel byť divoký a krutý, aby zaistil víťazstvo.

Širopajev nevidí ZSSR ako dobre fungujúcu totalitu, ale ako krvavú, chaotickú tyraniu, ktorá bola vždy na pokraji kolapsu a občianskej vojny. A akonáhle armády Ríše zaútočili, k tomuto kolapsu skutočne došlo. Sovietske armády utrpeli veľkú porážku a štát sa začal rozpadať. Vysokí úradníci začali organizovať ústup na Sibír, vrátane vyprázdňovania moskovských archívov, ktoré by mohli čoskoro padnúť do rúk Nemcom.

Vojna na východnom fronte bola krutá, ale nie vďaka Nemecku. Bolo to ZSSR, ktoré ako prvé zmasakrovalo svoje vlastné obyvateľstvo a vytvorilo obrovský štátny vyhladzovací systém. Nemecko len hralo podľa pravidiel, ktoré určili Sovieti. Treba zdôrazniť, že hneď potom, ako nemecké jednotky prekročili hranice ZSSR, prehnala sa krajinou nová vlna krutosti. Boľševici začali likvidovať všetkých politických väzňov a osoby podozrivé z disentu. To bol ich spôsob, ako zabrániť nespokojencom v spolupráci s armádou alebo orgánmi Ríše. Na odplatu boli strieľaní zajatí červení komisári, popravení komunisti, zlikvidovaní predstavitelia miestnej správy, atď. To všetko boli oprávnené prostriedky boja proti komunistickému násiliu a akt oprávnenej pomsty na likvidátoroch bielych národov ZSSR. Krv ľudí musela byť pomstená krvou utláčateľov.

Pre Širopajeva bolo obdobie Druhej svetovej vojny dobou, keď vznikli noví hrdinovia Rusi. Samozrejme, sovietska propaganda ich všetkých označila ako „zradcov“: Ukrajinci, pobaltské národy, Rusi, kozáci, atď., ktorí sa rozhodli povstať proti Sovietom; všetky antikomunistické miestne milície, vojaci, ktorí sa vzdali Nemcom, roľníci, ktorí pomáhali nemeckým vojakom. Boli to ľudia, ktorí si zvolili slobodu pred otroctvom. Zradili Rusko, aby zachránili Rus.

Je zaujímavé, že Širopajev nemá vysokú mienku o generálovi Vlasovi a Ruskej oslobodzovacej armáde. Veril, že Vlasov bol nakazený Projektom, a že všetky pochybnosti, ktoré o ňom vyjadril Hitler – konkrétne že zradí Ríšu a pokúsi sa vytvoriť vlastný štát – boli pravdivé. V rozhodujúcej chvíli naozaj Vlasov zmenil strany a skúsil spolupracovať so západnými spojencami. Avšak autor si ctí všetkých ľudí Ruska, ktorí sa postavili na cestu odporu voči sovietskej tyranii.

Najväčšími hrdinami tejto doby sú Bronislav Kaminski a Ruská národno-oslobodzovacia armáda. Hneď, ako jeho rodné Lokotsko bolo pod nemeckou kontrolou, aktívne spolupracoval s novou administratívou a vytvoril Lokotskú autonómnu republiku. Širopajev považuje tento politický organizmus za posledný štát, ktorý mohol byť jadrom pre prestavbu Rusi na troskách Projektu. Kaminski bol skutočný národný socialista nedotknutý ideológiou Projektu, ani byzantským, či komunistickým duchom. Chápal, že po mnohých storočiach tyranie Projektu môže byť Rus opäť vybudovaná iba pod záštitou veľkých európskych vizionárov vládnucich Tretej Ríši. Republika mala svoju vlastnú milíciu, z ktorej sa neskôr stala Ruská národno-oslobodzovacia armáda a potom SS Sturmbrigade R.O.N.A. Ďalšími veľkými hrdinami boli kozáci, ktorí bojovali pod velením generála von Pannwitza.

Nakoniec zvíťazil v Druhej svetovej vojne Projekt. Širopajev pripisuje všetky zásluhy Stalinovi a jeho klike. Po prvé, Stalin oklamal Rusov tak, že si mysleli, že reprezentuje ich záujmy. Dovolával sa predošlých fáz Projektu a odvolával sa na takzvané „vlastenecké inštinkty“, aby Rusi počúvali jeho rozkazy a umierali po miliónoch pri obrane svojich vlastných koncentračných táborov. Po druhé, Stalin prekonal Hitlera pokiaľ ide o krutosť a bezohľadnosť. Ak by bol Hitler ešte tvrdší, ešte rozhodnejší, a zabil ešte viac komisárov a komunistov – bol by zvíťazil.

Širopajev pripomína krutosť, s akou sovietska armáda jednala s Nemcami po vpadnutí na územie Ríše: vraždy, znásilnenia, mučenie vojakov a civilistov. Považuje to za akt rasovej likvidácie bielych aziatmi a za ukážku nenávisti, aziatského despotizmu a zaostalosti voči slobode a európskej civilizácii. Sovieti rovnako zaobchádzali so svojimi vlastnými neposlušnými poddanými. Rusi, Ukrajinci, kozáci, ľudia z Pobaltia, ktorí boli boli chytení Sovietmi (alebo im boli odovzdaní Spojencami) boli uväznení a popravení aj so svojimi rodinami. Jednalo sa o naplnenie Džingischánovho sna: ázijské hordy drancujúce Európu a vraždiace bielych ľudí pod vedením najväčšieho štátu vo svetovej histórii.

Stagnácia a neostalinizmus

Post-Stalinská éra bola dobou stagnácie. ZSSR sa pomaly rozkladal a upadal: ekonomicky, kultúrne a spoločensky. Avšak to neznamená, že boj Projektu proti Rusi ustal. Všetky politické a spoločenské inštitúcie boli zamerané na vytvorenie Homo sovieticus: rasovo zmiešaného otroka, ktorý je poslušný voči svojim pánom a ochotný brániť svoje väzenie. Nenávisť voči slobode, dôstojnosti a „prehnitému Západu“ – to všetko ostalo netknuté od čias mongolského jarma až po Brežneva. A existuje aj v súčasnom, Putinovom Rusku. Stagnácia tiež neznamená koniec útlaku. Gulagy stále fungovali, ľudia boli väznení a vraždení za svoje názory.

Sovietsky občiansky nacionalizmus bol len poslednou verziou euroázijského Projektu. Rovnako ako každý, kto bol pokrstený pravoslávnou cirkvou a prijal vládu cárov sa stal súčasťou ruskej ríše, tak aj každý, kto veril v marxizmus-leninizmus a prijal vládu Kremľa, sa mohol stať súčasťou sovietskej ríše. Rovnako ako ich monarchistickí predchodcovia, boľševici podporovali rasové miešanie a pôvodnú bielu populáciu Ruska používali ako otrokov pri budovaní Červenej Ríše, do ktorej začleňovali ďalšie a ďalšie územia, ďalšie a ďalšie národy. Rovnako ako v Rusku, aj sovietska elita bola zmesou národov a rás. Do istej miery Sovieti vynucovali rusifikáciu všetkých častí ríše, ale už cárska rusifikácia bola univerzalistická, globalistická, občianska a zbastardená. Všetko čo komunisti urobili, bolo nahradenie kríža hviezdami.

Je paradoxné, že krajina, ktorá vyhrala Druhú svetovú vojnu utrpela najvážnejšie straty, z ktorých sa nedokázala dostať, zatiaľ čo povojnové Nemecko vytvorilo „ekonomický zázrak.“ Tempo vývoja východného a západného bloku sa nedalo porovnať. Na jednu stranu Sovieti budovali školy, cesty, letiská a pod. Na druhú stranu vykorisťovali obyvateľstvo, ktoré sa utápalo v alkoholizme, korupcii a zločine.

Štát sa konečne zrútil. Avšak Širopajev poukazuje na to, že Rusko bolo v roku 1990 v tak zlom stave, že neexistovala iná alternatíva. Aj keď bol Projekt slabý a mohol byť ľahko zvrhnutý, Rus sa neprebudila. Jedinou významnou silou boli tvrdí komunisti, ktorí chceli za každú cenu zachrániť ZSSR, a postkomunisti, ktorí chceli zmeniť impérium na oligarchiu pod vedením KGB/FSB. Hŕstka procárskych sentimentalistov a prozápadných idealistov nemala žiaden vplyv na priebeh udalostí.

Autor: Jarosław Ostrogniew
Preklad: ::prop, www.protiprudu.org

1. časť
2. časť
3. časť
4. časť
5. časť
6. časť
7. časť
8. časť

O ::prop

20 komentárov

 1. No Šropajev sa úple vyfarbil , toto sú už bludy patologického rusofoba.

  • Prišlo to, lebo to muselo prísť. Trvalo to dlho. Sedemdesiat rokov, ale predsa sa konečne našiel čestný, nebojácny človek, ktorý to napísal. Pravdu.
   Ale označiť skutočných zločincov a vrahov, organizátorov a autorov Projektu, sa predsa len neodvážil. To nebola žiadna ‘ázijská’ záležitosť, len pokiaľ by sme ich nazývali Aziatmi.
   Barbarossa nebol útok proti ruskému ľudu. To bol útok na Moskvu, zlikvidovať ten pelech od tej bandy, ktorá tam prišla v roku 1917 z East End New Yorku. Nepodarilo sa, ale vieme aj prečo.
   “LEPŠIA JE ČESTNÁ PORÁŽKA, AKO ŠPINAVÉ VĺŤAZSTVO”.

 2. Vazeny pan Sitra Ahra

  kedze dany redactor rychlo nahodi novu stranku, ked mu cosi nepasuje, odpovedam vam na tejto najnovsej stranke:

  Ja nie som zastancom papezov! Vsak som bol pokrsteny ako luteran. vseobecne si myslim ze nabozenstvo by malo byt odlucene od statu, mala by to byt sukromna zalezitost kazdeho, ale len vtedy ked to bude tak na celom svete a teda aj vo vsetkych Islamskych krajinach! Ked kadejaky velky mufti nebude menit dejiny sveta a tahat ho spat do stredoveku! Odporucam tu precitat si clanok Rovnost a reciprocita od frantiska Vnuka v cisle 1/2016, casopisu kultura na tejto web stranke; http://www.kultura-fb.sk
  Ja proste nemozem zatvarat oci nad faktom ze stmelovacim nazorom ktori stmelil Europu do jedneho celku bolo krestanstvo, nech sa to uz dialo akokolvek! Ani rozsirovanie islamu nebula prechadzka po rajskej zahrade, ale neraz tie najbrutalnejsie sposoby! Navyse dnes Europania nemaju jednotiacu ideologiu ktora by ich ochranila pred vymieranim a zanikom!!! Toto su fakty. Kdezto krestanstvoa a ano rimsky katolicizmus svojim vplyvom na rodiny dosiahol ze maly velky pocet deti a ze sa velmi rozmnozili cim pomohli anglosasom dosidlit severnu Ameriku a Australiu, bez prinosu Irov, Talianov, Poliakov a Nemcov, ako aj Ukrajincov a Slovakov, by nikdy tieto krajiny nemohli sa stat bohatymi a prosperujucimi, toto plati v pripade Nemcov, Ukrajincov aj Poliakov aj v pripade Brazilie, Uruguaya a Argentiny, u tej poslednej tu sa usadilo aj vela Francuzov. Cize ak Europania dnes vymieraju neni to vina papeza a rimsko-katolikov ale skor protestantov! U kalvinov je zname ze uz od 19 storocia pestovali jedno detnost v rodine!
  Rimsk-katolicka cirkev dosiahla tento uspech bez otvoreneho hlasania prevahy bielej nordickej rasy, ako to robil narodny socializmus. Ktory v konecnom dosledku tak sporfanoval vsetko Europske, ze ked sa niekto hlasi na obranu aj skutocne poskodenych prav Europanov je oznacovany tzv. zapadnymi mediami za najhorsieho vyvrhela!!! Ako sa to ukazalo v Nemecku pocas znasilnovania zien moslimskymi pristahovalcami. Jedna Nemka ako som uz o tom pisal, aby sa zaleskla v lavicovych mediach im dokonca za znasilnenie podakovala!!! Nuz naozaj, pan Sitra Ahra?
  Hoci caujmom tohto neni ziadna nadradenost len branit zaujmy Europskych narodov, ako ich brania predstavitelia Indov, alebo Cinanov!
  Islam rozhodne neni prijatelna ideologia pre Europanov! Ten svojou neznasanlivostou k inym nabozenstvam a tlakom na miesanie ras v multi-etnickom islamskom kotli znamena rovnaky zanik pre Europanov, ako tento liberalisticky- zapadny multikuturalizmus!!!!
  Ved sa len pozrite na tych utecencov z islamskych krajin, este sa medzi nimi najdu pozostatky ludi zo svetlogastanovymi vlasmi a namodralymi , ci zelenymi ocami? Ale su to len zalostne zvysky toho, co tam bolo pred rozsirenim Islamu! A preto ti co chcu znicit Europanov a pretvorit Europu na akusi miesaninu euroazijskych negritov, ako ten rakusky grof, vyuzivaju islam aby dosiahli svoje prostriedky. Ani sa velmi necudujem ze vy ste na jednej strane stupencom Islamu a na druhej stupencom narodneho socializmu. Lebo aj Adolf Hitler prehlasil, ze bez Karola Martela by vsetci Europania boli moslimi? Ale aky Europania by to boli? S kuceravimi vlasmi a z osmahlou nahnedlou pletou? Cize Hitler vlastne propagoval to iste co ten rakusky grof, ked znevazil dejine psolanie Karola Martela! Bez Karola Martela- Jana Pohronca Slepsianskeho a Polsko-Litovskeho kraal Jana Sobieskeho by dnes Europa vyzerala tak mizerne ako maroko ci Pakistan. dakujeme nechceme!!!
  Este nieco ako tito zapadni medialni prestituti informuju verejnost. Islamsku rozpinavost opisuju len v najsvetlejsich farbach, pritom vobec neberu do vedomia skusnosti s touto rozpinavostou u domaceho obyvatelstva. Zato vsak Europsky kolonializmus opisuju len v co najciernejsich farbach!!! Len vcera som na televizii pozeral serial, v ktorom redactor poveda ze vrazda ciernych kmenov v Namibii, bola prva genocide cernochov na Africkom kontinente!!!! To samo je hlupost, lebo davno predtym vrazdili cernochov moslimsky Arabia, ale aj ini! Avsak ani len len raz nespomenu kolko genocid napachal islamsky kolonializmus v Spanielsku, alebo na Balkane, ako aj mlcia pokial mozu o genocide Armenov!!!
  Len dnes rano som cital knihu kde sa pise ze v roku 1599 prenikli krymski Tatari, v sluzbe tureckeho Sultana na Povazie a odvliekli odtial do otroctva 30 000 ludi. V tom istom case vypalili aj 100 dedin v Nitrianskej stolici!!! A to bol len jeden incident a kolko takych bolo pokial Turci neboli vytlaceny von!!! Avsak ti isti ludia ktori ronia krokodilie slzy nad osudom krymskych Tatarov, jeden z nich je aj Dr. Cyril hromnik, si ani raz nepolozia otazku ci si Tatari za svoju minulost zasluzia takeho polutovania?

  • No odhalil ste ma, p. Kazok. Áno, nahadzujem nové články jedine z toho dôvodu, aby perly vášho ducha, prenikavá žiara vášho intelektu, to vaše priezračné myslenie nebolo dostupné ďalším. To je môj jediný cieľ a zmysel života. Netušil som, že som taký priehľadný.

   Pre Grigorij: sizyfos.org vyzerá ako stále lepší nápad. Pre niektorých pacientov však by možno bolo lepšie lsd.org…

 3. Akoby Ukrajina nemala dost problemov? Na Ukrajine vydali postove znamky ktore propaguju homosexualitu. Okrem toho ukrajinskeho chazara hore na vrchu clanku, sa jasne povie, co a kto Ukrajine vladne. Naozaj Ukrajina je plna chazaroidov! Od vtedy co knieza Sviatoslav rozmlatil Chazarsku risu to islo z Ukrajinou dolu vodou!!! Ti sa im tam napelesili a uz sa ich neni mozno zbavit! Dnesna Ukrajina je presne v takom ubohom stave v akej bola ked ju v desiatom storoci nazyvali cervena Rus, v tedy sa o nu bili Poliaci a Madari, nakoniec znacnu cast ziskali Poliaci pod nazvom Halic!!! Odtial vraj prisli na Slovensko aj Halicski Cigani!!! Zaporozie ovladali kozaci, hoci to bolo nominalne pod nadvladov Tureckej Osmanskej rise, a ked sa nevedli dohodnut kde maju patrit. Rozhodla sa jedna skupina pripojit k Rusom ta druha ostala pod Poliakmi. Ruski car si mal radsej do jazyka zahryznut ako pripojit Ukrajinu k Ruskej risi aj z milionmi Chazrov tam zijucich!!! To im narobilo obrovske skody z ktorych sa maju problem dostat este aj dnes. Aj nasikovnejsieho ruskeho ministerskeho premiera Stoljapina zavrazdili v Kyjeve Chazari. Na druhej strane keby nebula Ukrajina pripojena k Rusku tak by tam boli take svary ako v 10 storoci na tzv. Cervenej Rusy- cize juznej Ukrajine, alebo take problem ake su tam dnes. Tak len vdaka Rusku ze ochocilo aspon ciatocne Ukrajinu sa ostatna Europa, ale aj Ukrajina okolie Kyjeva mohli mierumilovne rozvijat! Podobne aj zapadna Ukrajina pod habsburgami.

 4. Ako tak čítam poslednú dobu články z tejto stránky, mám čoraz viac pocit, že ten Širopajev a niektorí autori, ktorí píšu články na tomto webe nemajú rozum. Bez urážky. Útok na ZSSR bol nevyhnutnou súčasťou Hitlerových plánov. Jedným z hlavných dôvodov vzniku nacizmu boli Slovania. Podstata ideológie nacizmu označuje Slovanov (najmä východných) ako podľudí, ktorých je treba zničiť, resp. podrobiť. O tom čo nacisti deklarovali v súvislosti so Slovanmi je Širopajevovi ako aj všetkým autorom z tohto webu určite známe, pretože ak sa o to zaujímajú čo i len povrchne, toto patrí k základným faktom. A čo sa týka Stalinovho útoku na Európu, rozhodol len o čase (Červená armáda chcela zautočiť v priebehu niekoľkých týždňov od Wermachtu), ale samotné plány nacistov neovplyvnil, iba urýchlil. Vzhľadom na to, ako sa história vyvinula, prinieslo to veľké výhody v podobe záchrany Európy pred boľševizmom, ale prehliadať a prekrúcať fakty, to je mimo zdravý rozum. Nechcem obhajovať žiadnu stranu, tobôž zverstvá akých sa dopustili, ale takýto obdiv k nacizmu, s akým sa tu môžem stretnúť, to nie. Byť Slovan a pritom obhajovať ideológiu, pre ktorú som „podčlovek“, a jej zástancov, to chce prosím bez urážky riadnu dávku debility.

  • Ja by som bol naozaj rád, ak by mi niekto dokázal hodnoverne preukázať, že „Jedným z hlavných dôvodov vzniku nacizmu boli Slovania“, alebo „Podstata ideológie nacizmu označuje Slovanov (najmä východných) ako podľudí, ktorých je treba zničiť, resp. podrobiť“.

   Odporúčam prečítať si knihu Hitlerova revolúcia priamo na našom webe ( http://www.protiprudu.org/hitlerova-revolucia-obsah/ ), Program NSDAP ( http://www.protiprudu.org/produkt/program-nsdap/ ), Hitlerovi Češi ( http://www.protiprudu.org/produkt/hitlerovi-cesi/ ), alebo hoci aj Môj Boj. Pokiaľ tam narazíte na niečo o vyvraždení Slovanov ako programe národného socializmu (alebo v nejakej inej knihe), dajte mi vedieť. Budem vám veľmi vďačný.

   • Milý pán Kazok,
    trochu oneskorene, ale predsa, keď ma tak pekne oslovujete, reagujem na Vašu otázku “Čo Vy na to”? Dohromady nič a ani ma to neprekvapuje, že sa nájde žena, ktorá sa za znásilnenie poďakuje násilníkovi, vyvrheľovi. Viete dobre, aké slovo existuje tu, v anglickomsvete, pre takú ženskú – “SLUT” (niečo ako je v češtine výraz “děvka”).
    To ale podľa mňa ešte nie je také úžasné, ako to, že sa vo Švédsku nájde niekdo – a pravdepodobne člen tej našej “hrdej Árijskej rasy” – kto sa angažuje za zlegalizovanie pedofílie a nekrofílie!
    Čo Vý na to, pán Kazok? Že by to bol Islám?
    Musí Vám byť však jasné, že už niet nič takého, ako “hrdá Árijská rasa” a o tom, ako som uviedol v mojom komentári na téme “Islam…”, mám niečo pripravené už dávno….je to o bezcennosti vôbec všetkých rás na tejto planéte, a hlavne zbastardizovanie tej našej “árijskej”…a kde to pramení…už nás je, pán Kazok, čím ďalej, tým menej a stále sa tu nájde niekdo, kdo príde s históriou Beneša, Ehrenburga a iných židov, že nacizmus chcel “vyhladiť” Slovanstvo, ale pritom nie je schopný to dokázať (na výzvu Propu odpovedá ohlušujúcim tichom) ,ani objasniť, ako sa dá vyhladiť cca. 500 miliónov ľudí…. a ešte má “guts” vyprávať o niekoho ‘debilite’…

   • Na úvod by som sa rád poďakoval za odpoveď, ale tiež ospravedlnil za zlú interpretáciu. Tým, že boli Slovania jedným z dôvodov vzniku nacizmu, som narážal na to, čo je vám iste dobre známe – plány sionistov.
    Ich plány, ako sa môžeme v súčasnosti presviedčať, zahŕňajú systematickú likvidáciu slovanského etnika (počítajú len s niekoľkými desiatkami miliónov, využitých ako otrokov). Nie je náhoda, ako voči nim, pravda hlavne voči Rusku ako najsilnejšej slovanskej krajine, po stáročia vystupjú.
    Pokiaľ sa dôkladne zamyslíme nad tým, kto naozaj vytvoril nacizmus; zoberieme do úvahy plány o tom, čo chceli spraviť so Sovietskym zväzom (Lebensraum), ktorého najväčšiu časť tvorilo práve slovanské obyvateľstvo; kto naplánoval, financoval a najviac profitoval z 2. svetovej vojny, zistíme, že sa tieto plány až príliš nápadne podobajú na to, čo sa deje dnes, a že to boli najmä USA, ako hlavní vykonávatelia vykonávatelia sionizmu (vždy financuje obe strany), kto z toho najviac profitoval. Nebyť súčasnej situácie vo svete (história sa ozaj opakuje, či skôr pokračuje vo svojej zmenenej podobe) neprikladal by som plánom týkajúcich sa Slovanov žiadnu váhu.
    Pokiaľ ide o nejaký jasný dôkaz mojich tvrdení, tak vy viete veľmi dobre, že takýto dôkaz určite nenájdete v novinách. To isté platí aj o vašich dôkazoch, ktorými by ste tieto tvrdenia vyvrátili. Odporúčate knihy (nečital som zatiaľ ani jednu, ale minimálne Hitlerovu revolúciu si zo záujmu prečítam), o ktorých viete, že sa v nich o tom nepíše. Možno uvediem na prvý pohľad nie celkom vhodný príklad (v princípe je to však jedno), ale odporúčať mi spomínané knihy, to je ako keby mi niekto povedal, nech si prečítam anglickú literatúru aby som sa presvedčil, že je lepšia ako povedzme francúzska. Vtedy tiež nič nedocielim.
    Čo sa týka toho, že má niekto „guts“ rozprávať o niekoho debilite, chcel by som vedieť koľko ľudí naozaj vie, čo bolo nacistami v skutočnosti myslené pod pojmom árijská rasa, že nie Árijci v skutočnom zmysle, ale germánska rasa (starši výraz pre etnikum). Pokiaľ ide o to, ako vyhladiť niekoľko sto miliónov ľudí, nech sa každý zamyslí, koľko ľudí zahynulo v dôsledku vojen a hladomorov, len za prvú polovicu 20. storočia, a to neboli k dispozícii také prostriedky aké sú dnes. Navyše ak sionisti vlastnia a riadia svet, neváhajú vytvárať vojny, hladomory, systematicky likvidovať Európu utečencami atď, určite si nebudú robiť ťažkú hlavu.
    Všetko zo všetkým až prekvapivo súvisí, akurát sa na veci treba pozerať iným pohľadom ako od nás chcú, porovnať si to s históriou a súčasnosťou, aby sa to dalo objektívne a kriticky, teda nezaujate, zhodnotiť. Veci, na ktoré chcete relevantné dôkazy totiž nenájdete čítaním odporúčaných kníh, a keď, tak musíte čítať medzi riadkami. Na to však musíte chcieť, ale to zrejme nedokážete. Poukazujete na to, že sionisti vytvorili komunizmus, financovali revolúciu v Rusku, že boľševici okupovali Československo, permanentne cez rôzne výtvory robia celosvetový bordel, že sú neomarxisti sprostí …, pritom ale vôbec neprikladáte rovnakú váhu vytvoreniu nacizmu, ktorý mohol ako jediný (za pomoci židovských bánk samozrejme) pozdvihnúť Nemecko, takže mohli prostredníctvom neho rozpútať ďalšiu svetovú vojnu. Všetko v podstate z rovnakého dôvodu, pre ktorý nevidia neomarxisti, že sú sprostí.
    Nevykladajte si moje slová tak, ako by som bol voči nacizmu vo všetkom zaujatý, resp. človek, ktorý verí boľševickým bludom. Pokiaľ ide napr. o spoločensko-ekonomický model nacizmu, musím otvorene povedať, že je najlepší aký poznám. Rovnako tak neprikladám dôležitosť slovám boľševikov a Benešovi, pokiaľ sú jediný kto ich vraví. Ak ich tvrdí aj niekto nezaujatý, kto nad tým rozmýšľal, vtedy mám pádny dôvod zamyslieť sa aj ja, inak nie.
    Preto je najlepšie zachovať „neutrálnosť“ v týchto veciach, nie nekritické hodnotenie, prípadne prekrúcanie a prehliadanie. Len tak sa dá história, ale aj súčasnosť zhodnotiť najlepšie.

    • Samozrejme, s mnohými uvedenými tvrdeniami sa dokážem stotožniť. Avšak pokiaľ niečo tvrdíte (alebo naznačujete), mal by ste to aj vedieť dokázať. Vždy sa však dokazuje, že niečo existuje, nie naopak. Takže ak tvrdíte, že „Slovania boli jedným z dôvodov vzniku nacizmu“ mali by ste to vedieť preukázať. Ja som vám predložil niekoľko kníh, kde to skutočne nie je uvedené, pretože to tvrdenie proste nie je pravdivé. Preto som vás žiadal, aby ste mi dokázali vaše tvrdenia – napríklad odkazom na inú knihu, ak by bol aj odkaz na kapitolu alebo stranu, bolo by to úplne perfektné. Ja som sa totiž s vami uvádzanými tvrdeniami stretol práve na rôznych pochybných weboch – obvykle sionistických a boľševicko-marxistických, ktorých cieľom je jediné: zlikvidovať navždy ideológiu, ktorá by mohla ohroziť stávajúci poriadok. Ja sa považujem za pomerne nezaujatého, aj keď v prípade národného socializmu to tak nemusí vyzerať. Dôvodom je práve to, že každý nezaujatý pohľad je dnes bohužiaľ interpretovaný ako jeho propagácia. Naviac, negatívne stránky NS sú dnes vyťahované zo všetkých strán, je to synonymum zla (položte si ruku na srdce – nikdy ste niekoho – politika, systém, organizáciu – neoznačil za nacistu/nacistickú?), preto je o to viac nutné poukazovať aj na pozitívne stránky národného socializmu.

     • Opakujem netvrdím, že Slovania boli jednou z príčin vzniku nacizmu, ale figurovali v ich plánoch. Ešte raz sa ospravedlňujem za nesprávnu interpretáciu svojej myšlienky z prvého komentára.
      Samozrejme, že je nutné poukázať aj na jeho svetlé stránky. Ako som spomínal, spoločensko-ekonomický model nacistického Nemecka bol najlepší aký osobne poznám. Pokiaľ by sa nacizmus uplatnil v súčasnosti, vyriešilo by sa množstvo problémov. Jedinú vec, ktorú by trebalo odstrániť by sú „rasové teórie“ kde je mimo iné treba pripomenúť, čo sa myslí pojmom rasa (etnikum). Označiť niekoho, je jedno koho, ako menejcenného je skrátka choré. To že si ľudia nie sú z biologického hľadiska rovnocenný je už o inom a to by trebalo tiež pripomínať. Práve na nedorozumeniach vzniklo veľa problémov.
      Pokiaľ ide o označenie nejakého politika, resp. hocikoho iného, pojmom nacista, nie neoznačil som. Pokiaľ človek neinklinuje k podstate ktorejkoľvek ideológie, nemám dôvod ho tak nazvať, tobôž v negatívnom slova zmysle. Nazývať totiž ľudí nacistami pokiaľ sa k tomu nehlásia, nemá význam, a ja zase nemám dôvod znížiť sa na úroveň neomarxistov, ktorí robia presný opak – nazývajú zástancov národných hodnôt ako neonacistov, či fašistov. Kvôli tomu by si mali urobiť poriadok v niekoľkých základných pojmoch – národný socializmus ako taký, nemecký národný socializmus (nacizmus) a fašizmus. Vysvetlenie národného socializmus ako takého je na wikipédii (na prvý pohľad možno pochybný zdroj, ale v tomto prípade ide o výnimku, stačí prečítať), zvyšné pojmy sú vysvetlené v knihe Salus patriae – Suprema lex, od prof. Milana Stanislava Ďuricu, kde je im venovaná jedna podkapitola.
      V prípade ďalších zdrojov z ktorých čerpám pri týchto témach, môžem uviesť časopis Zem a Vek, resp. Dimenzie, ďalej je to Slobodný vysielač, InfoVojna, zvědavec.org. Viem, že to nie je celkom konkrétne ako ste chceli (link, strana a pod.), ale môžete si spraviť aspoň nejakú predstavu o tom, odkiaľ čerpám informácie, a tiež vidieť, že to nie čo píšem nie je z nejakých stránok, ako vyššie uvádzate, teda rôzny mainstream.

     • Toto asi nemá význam. V prvom príspevku ste uviedli tvrdenia, ktoré nedokážete podložiť relevantným odkazom. Poďme zaradom:
      – Útok na ZSSR bol nevyhnutnou súčasťou Hitlerových plánov.
      – Jedným z hlavných dôvodov vzniku nacizmu boli Slovania.
      – Podstata ideológie nacizmu označuje Slovanov ako podľudí, ktorých je treba zničiť
      – O tom čo nacisti deklarovali v súvislosti so Slovanmi je všetkým autorom z tohto webu určite známe (mne nie ::prop)

      Poprosím, aby ste svoje tvrdenia podložili dôkazmi. Ak je to pravda, iste s tým nebudete mať žiaden problém. Viete, jedna vec je skutočný fakt a úplne iná vec je si iba myslieť, že je niečo fakt.

 5. V prvom rade, p. Daniel,dovoľujem si Vás upozorniť na jeden veľmi pravdivý výrok – “keď chceš vedieť pravdu, čítaj históriu napsanú porazenými”.
  Čo ste napísal, je Váš názor a ja Vám ho neberiem, máte naň právo. Ja však viem, že je utvorený podľa prameňov Vám dostupných a to formuje Vaše názory….

  Viete, ako to vraj povedal Voltaire (i keď on ni kdy nič také nepovedal) – “síce s vami nesúhlasím, ale budem k smrti brániť vaše právo to povedať.

  Poďme ale k veci – “Lebensraum”.
  Je pravdou, že slovo “Lebensraum” bolo viackrát spomenuté, ale nikdy sa nedozvieme a už sa ani Hitlera nemôžeme opýtať, či to malo byť celé Poľsko a Rusko, ktoré si chcel prisvojiť.
  Tieto kydy sú hodné Ehrenburga a jeho židovského pelechu v Moskve..
  Nám je jasné kdo si Rusko a jeho nesmierne bohatstvá ukoristil a o aký Lebensraum išlo nám, Národným Socialistom. Išlo o nemecké územia, Nemecku ukradnuté najväčším zločinom v histórii ľudstva, spáchanom na nejakom národe tejto planéty, tzv. Versaille.
  Tomu, čomu ešte dnes hovoríte “Východné Nemecko” je pre nás Stredné Nemecko. Východné Nemecko je v Poľsku, v krajine, ktorá v 30-tich rokoch 20-ho storočia bola považovaná už za Áziu. Zaostalosť Poľska bola neuveriteľná.
  Alsasko, Lotrinsko (ukradnuté , lepšie povedané ‘stratené’ vojnou, ešte skôr, ale ktoré si Hitler vlastne už ani nenárokoval (lebo že to už bolo dávno), taký bol slušný, napriek tomu že ”veľmoc” Francúzsko potupne porazil za jeden mesiac. Sudety, kde žilo 4 milióny Nemcov (po nejakú dobu včetne mňa). A bol aj taký slušný, že kolónie v Afrike, kde ľudia dodnes spomínajú na Nemecko a jeho slušné zaobchádzanie s domácim obyvateľstvom, ani nepožadoval. My, Národní Socialisti, nechceme a ani nepotrebujeme kolónie a otrokov. Nikdy v histórii sme ich nemali.

  “…nie Árijci v skutočnom zmysle, ale germánska rasa….”

  …nie, tu sa veľmi mýlite…je trochu na zamyslenie, či netreba spojiť Národný Socializmus s Rasovým Socializmom…
  Je totiž pravdou, že Národný Socializmus rozdeľuje národy, Biele národy (vieme komu za to vďačiť), Angličania, Francúzi, Nemci a iní, neustály boj medzi sebou, kdežto Rasový Socializmus Bielu Rasu spája…

  Tu mate dobrý postreh v angličtine:
  “We are not particularly concerned whether a White Man is an Englishman, a German, a Frenchman or a Norwegian. Our common tie is race, not nationality…. A toto, pán Daniel bol náš cieľ, nielen ‘ggermánska rasa”, ako sa mýlne domnievate…

  “…systematicky likvidovať Európu utečencami atď….”

  …k tomuto nižie pripájam komentár, kde vysvetľujem situáciu….(ako to ja vidím a preto niet pomoci)…

  “….ktorý mohol ako jediný (za pomoci židovských bánk samozrejme) pozdvihnúť Nemecko….”

  …toto je ale skutočne hrubý omyl…Vy nviete že Hitler ako prvé, čo urobil, keď prišiel k moci bolo, že vystúpil z IMF (aj z Ligy Národov) a tým si vlastne podpísal “ortieľ smrti”? Povedal im jasne, “my si od Vás požičiavať nebudeme a keď, tak len toľko, koľko môžeme vtrátiť…žiadne úroky a úroky na úroky…barter….(toto by stte, Daniel, skutočne mal vedieť)…

  “….Rovnako tak neprikladám dôležitosť slovám boľševikov a Benešovi….”

  …Benešovi, vlastne jeho žene, by mali Češi byť veľmi povďační…jeho žena Hana totiž tú prvú republiku ‘vysúložila’, ako Marta Gottwaldová (v Moskve), tú druhú republiku (s Berijom a Molotovom)…….

  “Označiť niekoho, je jedno koho, ako menejcenného je skrátka chore….”

  …aj tu sa tragicky mýlite…je až hrozné ako sa podradné rasy množia preto, lebo sú “podradné”….o tom tiež napišem…

  “…nemecký národný socializmus (nacizmus)….”

  …nie tak, my sme boli (aj sme) Národní Socialisti (prípadne Rasoví Socialisti)…za nacistov – “Názi” – boli považovaní len tí tuhí…tí najtuhší…

  Ohľadne infiltrovania Eurôpy asi toto:
  Vzrušujúce udalosti za posledných 200+ rokov, by nemali nechať nikoho na pochybách, obzvlášť tých, ktorí neveria v existenciu nejakej konšpirácie proti všetkým národom, bohato evidovanú výrokami samotných predstaviteľov svetového sionizmu.
  Že to neboli a nie sú náhody, hovorí výrok jedného z ‘povolaných’, bývalého prezidenta USA, F.D.Roosevelta:
  “In politics, nothing happens by accident. If it happens, it was planned that way”.
  (V politike sa nič nestane náhodou. Ak sa stane, bolo to tak plánované).

  Je všeobecne známe, ale žiaľ nie každému jasné, že smrteľným nepriateľom judaizmu je Islam.
  Ako proti nemu bojovať, ako ho zničiť? Ako zase nájsť niekoho, kdo by išiel za nás tento boj vybojovať a krvácať?
  Jednoduché. Podarila sa nám Francúzska revolúcia, podarila sa nám Ruská revolúcia, ktorá nám dala do rúk to nesmiere bohaté Rusko, podarila sa nám Prvá aj Druhá svetoová vojna, ktorá nám dala do rúk Európu, vmnipulujeme vás, “White trash” aj do tohoto krvácania. Život gója predsa nie je zďaleka hodný život žida, vlastne nie je nič hodný. To sme už dokázali viackrát.
  Nezaujíma vás Islam, pokiaľ je tam, ďaleko, v ich krajinách? Pokiaľ sú tam, nie sú vaši nepriatelia? Ój, nie tak, lebo sú naši nepriatelia, nech sú kdekoľvek. A my ich urobíme aj vašimi nepriateľmi, na to sme my experti a robíme to už tisíce rokov. Donesieme vám Islam pred vaše dvere, do vašich krajín. Ani nie tak Islam, ako najhorších vyvrhelov, zločincov a kriminálov z tých krajín, vy to aj tak nezbadáte. My zafixujeme do vašich modzgov, že sú to ‘Muslimi’, vyznávači Islámu, vrahovia detí, pedofíli, znásilňovači vašich žien a 10-ročných dcér (koľko židoviek Muslimi znásilinili v Palestíne za posledných 2 tisíc rokov?). Vy aj tak neuveríte, čo vám povie každý slušný Muslim, že “Korán nekáže zabíjať “ (je to práve judaizmus, ktorý to skutočne učí a požaduje).
  A nemýlte sa, my vám ešte aj zakážeme brániť, alebo protestovať ic príchodu do vašich krajín. Na to už máme ľudí vo vašich vládach – ktoré ste si nakoniec sami zvolili, ale nami platených z peňazí samozrejme nie našich (my sme len paraziti bez peňazí nami zarobenými), ale z peňazí vašich daní – aby plnili naše nie priania, ale rozkazy. A keď už budeme mať vyriešený tento problém, možno za cenu vašich bezcenných životov a životov vašich detí a vnukov, svet bude náš, ako sme vám to už dávno povedali v Protokoloch a hovoríme to dodnes a stále, presne, ako to napísal aj náš Maurice Samuel, v jeho knihe “You Gentiles”:
  “We Jews, we, the destroyers, will remain the destroyers for ever. Nothing that you will do will meet our needs and demands. We will forever destroy because we need a world of our own, a God-world, which it is not in your nature to build (str.154-155).
  (My židia, my ničitelia, ostaneme ničiteľmi navždy. Nič čo vy urobíte, nevyhovuje našim potrebám a poižiadavkám. My budeme navždy ničiť, lebo my potrebujeme náš vlastný svet, boží svet, ktorý nie je vo vašich silách vybudovať).

  “But we have not the heart for this world of yours”.
  (Ale my nemáme srdce pre tento váš svet.)

  “Čo sa deje toho času v Európe, sa deje pre prosperitu našich bánk, pre vase zotročenie a uvedomte si konečne, že ste proti nám bezmocní a ako kresťania, ste vlastne tiež židia. Vaše abrahámovské náboženstvo, koniec-koncm, prišlo zo Stredného Východu”.

  • Píšete veľmi citovo ale predsa nie pravdivo. Celkom. Pletiete pravdu s túžbou a hlavne ste zaujatý. Zaujatý proti nepriateľovi a zaujatý za svoj národ a zaujatý obhájiť svoje aj ked sa zjavne mýlite. Napríklad píšete o tzv, Versailles, „najväčší zločin v historii….“ , dobre nechávam bokom Vašu básnickú licenciu. Inak postupujete rovnako ako Žid, oni presne to isté tvrdia o holocauste. Myslím rovnakými slovami.
   To dávam bokom, nazvyme to básnikova licencia, píše ako vidí.
   podstatné je čósi iné. Samotny Berlín a vsetko od neho na východ bolo Slovanské a Nenemecké ! To je holý fakt ešte v stredoveku, nie tak rannom. Lebo 12 storocie rozhodne nie je ranný stredovek. Tie národy boli kruto vyvrazdené a asimilované.. aj to je holy fakt. Naozaj sa to robilo ohňom a mečom. Až kým ich nezastavila proti nemecká aliancia pri Grünwalde v roku 1410. Takisto mali našliapnuté do Ruska . Bola to obycajná agresívna expanzia Nemcov. Podla zásady kde je pôda je aj vojna. Nebudem sa hecovať, že to bola najvacsie zlocin na národe atp. Iste to bol vacsí zlocin vyvrazdit národy Lužicov, Prusov, Poliakov, Cechov, Litovcov, Bielorusov , … lenz toho jedineho dovodu sa vsetci spojili proti Nemcom a porazili Nemcov na hlavu. Bolo to Slavne víťazstvo.
   Ja však nie som zaujaty a uznávam aj civilizačny prinos Nemcov pre Slovanov, toto Vam ziaden Poliak neprizná. Hneď na Vás vytiahne milióni zavrazdenych Poliakov.
   Ja to až tak nevidím. Fakt je ten a preto Vám to písem, že v dobe Versailles to naozaj boli v prevaznej miere Nemcami obývané územia ale to bolo len mozno 200 rokov. Predtým to boli Nenemecké územia a národy vytlacené sa dozadovali “ svojho“. Nikdy Vás nenapadol aj tento pohlad?? V com je iny? Ze sa garde otočilo. Tie isté problémy sme mali s Nemcami aj My Slováci. Je mnozstvo dokumentov, ked nemecky kolonisti, co tam bolitri dni aj s cestou zacali vyháňat Slovakov z ich vlastnej krajiny. To sú holé fakty. Napriek tomu ocenujem prínos Nemcov pre moj národ a mám Nemcov rád. Ktovie ako by to bolo keby Vas tu bolo viac v súvislom osídlení ? To čo Vy opisujete sa dialo vo svete a bude diat este a vo vacsej miere ako Vám Nemcom. Napríklad Kurdi.
   Dalej písete o Zidoch. Áno sú taki ako ich opisujete. Ale uz ked do toho zacnte pliest Islam a Krestanstvo, uz to nie je konzistentne. Opät ste zaujatý, chcete dokázat, za kazdu cenu svoje výroky. Tam úž ani nebudem reagovat, mali sme tam spor x krát a nase pozície sú nezmieritelne.
   Ste vásnivy diskutér ale rozhodne nie ste milovník pravdy, to ani náhodou.

  • Ďakujem za odpoveď p. SITRA AHRA. Zároveň sa tiež musím ospravedlniť, pretože nemôžem bližšie reagovať na väčšinu vecí, ktoré ste napísali, pretože s ňou nie som bližšie oboznámený. Až v prípade, keď si o tom zistím viac, vtedy budem môcť. Dovtedy prosím prepáčte.
   Momentálne môžem len súhlasiť s výrokmi, ktoré ste dali úvod komentára, ako aj s plánmi sionistov. S tým som sa totiž oboznámil už dávnejšie v Protokoloch sionských mudrcov.
   Okrem toho by som ešte raz rád reagoval na váš predošlý komentár, kde ste rovnako ako redakcia žiadali dôkazy, čím by som chcel doplniť vašu myšlienku, ktorá sa týka nazerania na históriu, čo som už aj predtým spomínal. Tak ako si treba pozrieť históriu porazených, tak isto sa nemôžeme pozerať len na to čo sa kde doslova píše. Nechcem sa vyhovárať, to určite nie. Chceli ste nejaký jasný dôkaz v podobe knihy napr. a ja ho nemám, resp. vám ho nemôžem predložiť hneď, to hovorím otvorene, a pokiaľ nejaký dôkaz budem mať, okamžite vám ho predložím. V knihách, ktoré ste mi ponúkli a ja si minimálne dve z nich prečítam (zaujali ma už dávnejšie) sa nikde nepíše o tom čo tvrdím, to nepopieram. Ale skutočnosť (z ohľadom na to, že sa tu nebavíme o veciach z novín, ale veciach ktoré sú zamlčiavané), že sa to tam nepíše nemusí (nie neznamená), že to tak nie je. Preto mám v týchto veciach taký postoj ako mám, čím určite neodsudzujem s predpojatosťou vaše názory.
   Jediný prípad kedy by som nemal nijaké námietky by boli informácie priamo z učebníc, alebo pochybných stránok. Vtedy nemám dôvod pochybovať o tom, že sú moje tvrdenia nezmysly, pretože je dobre známe, ako sú učebnice písané. Samozrejme nepopieram, že sa môžu mýliť aj zdroje, z ktorých čerpám.
   Preto si, aj keď to tak nevyzerá, pozriem viacero pohľadov, v opačnom prípade by som nemal ani dôvod navštevovať a odporúčať túto stránku svojim známym.
   Zatiaľ ešte raz ďakujem za odpoveď.

  • Dvorní historici demokracie, obzvlášť v povojnovom Nemecku, pripisujú ruskú kampaň Hitlerovej ambícii získať Lebensraum – životný priestor na východe. Táto teória spočíva na vratkom základe: vojna proti Británii stála na mŕtvom bode a prakticky bolo Nemecko vo vojne s USA, preto Hitler začal koloniálnu výpravu proti jednému z najsilnejších svetových impérií, základného dodávateľa prírodných zdrojov zásadných pre nemeckú vojnovú ekonomiku, s cieľom zaistiť dostatok pôdy pre budúcich nemeckých osadníkov. Pravdu povediac, Ríši chýbalo v roku 1939 milión robotníkov a vláda ponúkala stimuly pre zahraničných robotníkov, najmä Čechov, na presídlenie do Nemecka a obsadenie voľných pracovných miest. Po dobytí Poľska Hitler povedal Mussolinimu, že obnova nemeckých provincií ako Posen si bude vyžadovať 40-50 rokov osídľovania aby dosiahli plného začlenenia do do hospodárstva Ríše. Kde by teda našiel Hitler kolonistov na osídľovanie Ruska?

   Navyše Nemecký rasový a presídľovací úrad presadzoval program s názvom “Poď domov do Ríše.” Vyzýval etnických Nemcov žijúcich v Poľsku, pobaltských štátoch a na Balkáne k migrácii do Nemecka. Týmto spôsobom štát dúfal, že pokryje nedostatok pracovných síl v hospodárstve. Ak by Hitler plánoval kolonizáciu Ruska, nedal by povolenie k presídľovaniu Nemcov z východu do Ríše. Pri Hitlerovom rozhodovaní o tom, či vstúpiť do vojny so Sovietskym zväzom, nehrala otázka Lebensraumu žiadnu úlohu.

 6. Teraz, keď som písal SA, som si uvedomil, že ved Nemci sa tlacili na vychod od 6 storocia, a nielen do Poĺska ale aj Ruska, Ceska, Slovenska, Rumunska. Takze jednoznacne tam bola expanzivna politika. Vždy. Vážim si Nemcov, musím však bránit aj svoju rasu. Lebo my naozaj nie sme Germáni. Naozaj je tu odveký boj medzi nami a nimi. Úz spred Samovej ríše, nám pili krv.☺

  Nuž prišiel tretí a nakopal nás obidvoch do zadku. Ano myslím Židov. Je to poučenie pre oboch,ze sa nemajú biť, ale hlavne pre toho silnejsieho, teda Nemcov aby stále nevyvolával zvadu a hašterenie. Lebo naozaj to robil. Tak nech si to laskavo uvedomí, raz a navždy, nech sa nepuči a bude klud a potom možme porazit, toho fufnaveho bankára, co nam tak rad poziciava na vojnu. Ktoru potrebuje len a on. Nikto iny. Nemci chceli zjednat napravu v 1914 a dostali po čuňi a potom v 1939 a dostali definiťivne tak že stratili uzemia ktoré horko tazko ziskali za 1000 rokov. A mozno je to aj dobre. Už ich nemusí trapit Kalliningrad, Reichenberg, LiptauerLupsche,Lemberg atp. Teraz sa zvádza boj o Berlín, KÖLN,München,Kiel., aby vôbec zostali nemeckými mestami. A bojuje s vlastnou Angela Ferkel von Ferkel-Chucpe.
  A ja im prajem zo srdca víťazstvo a modlím sa aby vyhrali.

  • A milý SA, sa nemusí bát, vzdy podporím Nemecky boj o prezitie a za svoju slobodu. Je to aj náš boj za prežitie bielej rasy a prežitie aj násho naroda. Lebo ked znicia vykvet Europy, teda Nemcov, lebo je najlepsí národ sveta, tak dôjde aj na nás maly národ.
   A tak ako sme stali pri Grunwalde proti rádu nemeckych rytierov, dnes stojíme v jednom šiku s Nemeckym národom a bojujeme za rovnakú vec proti Sionu.

 7. Jeden neznysel za druhým… a tá zmätenosť s tými rasami…

  “Samotny Berlín a vsetko od neho na východ bolo Slovanské a Nenemecké ! To je holý fakt…”

  …fakty zo slpvenského dejepisu?

  “Lebo 12 storocie rozhodne nie je ranný stredovek”.
  “Až kým ich nezastavila proti nemecká aliancia pri Grünwalde v roku 1410”.

  …Versailles sa odohral v roku 1918….nie v 12-tom storočí ani v roku 1410 u Grünwaldu…argumenty vytiahnuté podľa potreby, len aby reč nestála…keď sa to hodí, vrátime sa zpät o 600-800 rokov… popletené termíny…Nemci s germánskymi kmemi…ako keby sme nevedeli, že ano, germánske kmene (ako všetky iné) boli nielen výbojné, ale až barbarské, viď križiacke výpraavy do Jeruzalema, prevážne germániski rytieri…nesmierne vraždenie nielen Arabov, ale aj kresťanov a židov…ale nezabúdajme – v mene kresťanstva…lebo náš boh je lepší ako váš…a my sme vlastne prišli nie vás obrátiť na kresťanstvo, na tom nám hovno záleží, ale prišli sme ulúpiť Šalamúnove poklady….

  “Je to aj náš boj za prežitie bielej rasy….”
  “….vážim si Nemcov, musím však bránit aj svoju rasu. Lebo my naozaj nie sme Germáni”.

  …teda Germáni sú inej rasy ako Slováci, Poliaci, Rusi, atď., jedným slovom árijci….to je mi novota…

  Taký ale je výsledok, keď niekdo nemá ani poňatia o rasách…..

  Dám si teda tú námahu, túto záležitosť objasniť:
  Fyziologické Stratum rás

  Podľa zoológov, jestvuje o mnoho viac ako million žijúcich druhov živočíchov. Človek, Homo sapiens je jeden z nich. Rozdelenie je nasledovné:

  Animal Kingdom (Živočíšne kráľovstvo);
  Phylum Chordata;
  Subphy¬lum Vertebrata;
  Class Mammalia;
  Order Primates;
  Family Hominidae;
  Genus Homo;
  Species sapiens.
  (R. W. Hegner and K. A. Stiles, “College Zoology”, Macmillan, New York, 1959, str. 2, 8)

  Tu končí zológia a začína antropológia. Po druhoch (species) prichádza rasa.

  Seriózne pokusy rasovej klasifikácie začali skoro pred dvoma storočiami. Mnohé boli založené na barve pleti s prvotným dôrazom na tri prevážne spoločné a najviac povšimnuteľné odtiene pigmentácie.

  Biela (Caucasoid),
  Žltá (Mongoloid),
  Černa (Negroid).

  J. F. Blumenbach, otec Fyziologickej antropológie ustanovil, že Hnedá (Malajská) a Červená (Americkí Indiáni) rasa by mali byť zahrnuté do barevného spektra (J. F. Blumenbach, “The Anthropological Treatises”, prekl. Thomas Bendyshe, Longmans, London, 1865).

  Používajúc také kritéria, ako tvar nosa, postava a tvar hlavy ako aj barvu kože, Josef Deniker zostavil komplikovaný katalóg osemnástich rás. (C. Coon, “The Races of Europe”, str. 281-82).

  A. L. Kroeber, profesor antropológie na University of California, pridal štyri rasy -Australoid, Veddoid, Polynesian, Ainu – k trom základným. (A. L. Kroeber, “Anthropology”, Harcourt Brace, New York, 1948, str. 132).

  Jeden, alebo dvaja antropológovia klasifikovali rasy podľa tvaru vlasov: rovné, vlnené a kudrnaté
  (Encyclopaedia Britannica, Vol. 18, pp. 864-65. Z vlastných dôvodov “Britannica” po roky tajila udávať referencie k jej vlastnému 14-temu vydaniu.)

  Spoliehajúc na také rozpoznávacie genetické kvality, ako krvné skupiny, W. C. Boyd rozdelil ľudstvo do trinástich rás. (C. Coon, “The Living Races of Man”, str. 18-19).

  Vzhľadom na rasovú klasifikáciu bielych, najpopulárnejšia, ak nie dokonca najpresnejšia, je klasifikácia Williama Z. Ripley-ho, vplyvného amerického antropológa, ktorého tri kategórie zasluhujú určitú pozornosť kvôli ich vlivu na rasové teôrie v začiatkoch 20-ho storočia. Ripleyho biele rasy, spolu s ich “rasovými označeniami” a domovom v Starom svete, sú uvedené nasledovne. (W. Z. Ripley, “The Races of Europe”, Appleton, New York, 1910, Chapter 6).

  NORDICKÁ:
  Fyziologické charakteristiky: podlhovastá hlava, úzka alebo oválna tvár, hnedé, alebo plavé (blond) vlasy, oči ľahkej barvy, úzky nos, pravidelné rysy, vysokú a štíhlu “physique” – postavu.
  Oblasť: Škandinávia, Severné Nemecko, Holandsko, Škótsko, Anglicko. Taktiež sú roztrúsené nordické populácie v İrsku, Belgicku, Severnom Francúzsku, strednom a južnom Nemecku, Švajčiarsku. Rakúsku, Poľsku a severozápadnom Rusku (včetne baltických štátov).

  ALPSKÁ (ALPINE):
  Fyziologické charakteristiky: okrúhla hlava, široká tvár, hnedé vlasy a oči, načervenalá pleť, priemerna výška.
  Oblasť: ĺrsko, Belgick[o Francúzsko, Nemecko, Švajčiarsko, severné Taliansko, stredná Európa, krajiny vypravajúce slovanskými jazykmi.

  STREDOZEMNÁ:
  Fyziologické charakteristiky: dlhá hlava, úzka tvár, tmavohnedé vlasy a oči, pleť olivovej barvy, pravidelné črty, malá – stredná výška.
  Oblasť: Portugalsko, Španielsko, južné Francúzsko, južné Taliansko, Grécko, Stredný východ, severná Afrika, ostrovy v Stredozemnom mori.

  Mnohí antropológovia, pred aj po Ripleyovi vyvinuli ešte viac komplikovanejšie, zložitejšie a často kontroverzné klasifikácie pre bielu časť ľudstva.
  Carleton Coon, ktorý pridal ďalších sedem bielych rás k originálnym trom Ripleyovým, poukázal na špeciálny detail u ALPSKEJ, poukazujúc nielen na ich fyzické nepodobnosti, ale na ich rozdielny pôvod v čase a mieste.
  Podľa Coona a školy európskych antropológov, Alpíni sú potomkovia z “Upper Palaeolithic” rás, ktorí sa stiahli pri príchode Neolitických (Nordických a Stredozemných) agresorov do vzdialených a bezpečných horských európskych oblastí.
  Podľa názoru Coona, Alpíni reprezentujú znovuzjavenie pravekých európanov, rasové znovuzrodenie, vzrastajúce počtom a zdanlivo zvýhodnené urbanizáciou. (C.Coon, “The Races of Europe”, str. 220, 289-93, 510, 560).

  Vo zvláštnom záujme pre Američanov je etnologický výskum E. A. Hootona, ktorý ponúka deväť jednotlivých rasových rozdelení pre bielu populáciu Spojených Štátov Amerických.

  V nižšie uvedenom sozname sú uvedené len rasy, ich fyzické charakteristiky a detaily ich európskeho pôvodu. (E. A. Hooton, “Twilight of Man”, G. P. Putnam, New York, 1939, str. 203-210. Vyššie uvedená klasifikácia bola založená na fyzických štúdiách asi 29,000 dospelých amerických mužov Harwardským Antropologickým Múzeom)

  NORDICKÁ STREDOZEMNÁ:
  Fyziologické charakteristiky: dlhá hlava, bledé oči, tmavé vlasy, alebo tmavé oči, bledé vlasy
  Oblasť: Britské ostrovy: .

  NORDICKÁ-ALPSKÁ:
  Fyziologické charakteristiky: okrúhla hlava s vysokou koncentráciou bledosti (blondism) alebo Nordické rysy a fyzicky stavaní (urastení).
  Región: slovanské zeme, Nemecko, Francúzsko.

  PREDOMINANTNE NORDICKÁ:
  Nie úplne čistá Nordická
  Oblasť: Anglicko, Škandinávia

  DINARICKÁ: okrúhla hlava, úzky nos, široká škála pigmentácie
  Oblasť: Škótsko, Francúzsko, Nemecko, Poľsko, Blízky Východ.

  KELTSKÁ:
  Niektorí antropológovia uprednostňujú pre túto kategóriu meno ATLANTICKÁ.
  Dlhá hlava, červené alebo červenkavé vlasy, modré oči, alebo tmavé vlasy s modrými očami. .
  Oblasť: južné ĺrsko

  ČISTÁ STREDOZEMNÁ:
  Podlhovastá hlava, tmavé oči, tmavé vlasy.
  Oblasť: Portugalsko, Španielsko, Taliansko.

  VÝCHODNÁ BALTICKÁ:
  Čisto plavé, okrúhle hlavy s krátkymi širokými nosmi
  Oblasť: Nemecko, Poľsko, Rusko.

  ČISTÁ ALPSKÁ:
  Hooton, na rozdiel od jeho mnohých kolegov, nerozdeľuje jeho Alpskú kategóriu aby zahrnul Armenoidov, tmavých s okrúhlou hlavou Alpských-Stredozemných odrôd juhovýchodnej Európy a Stredného Východu.
  Tmavovlasí, tmavé oči so šrokými nosmi.
  Oblasť: Francúzsko, Špaielsko, Portugalsko, Poľsko, Balkán, Blízky Východ.

  ČISTÁ NORDICKÁ:
  Podlhovasté hlavy, popoľavo-plavé alebo zlatisté vlasy, čisto modré alebo čisto sivé oči,
  Oblasť: Anglicko, Škandinávia..

  * * *
  Profesionálna antropológia je tak neochotná vymedziť rasovú definíciu americkej Majority, ako je neochotná stanoviť rasový štatút americkému židovstvu.
  Ani jeden antropológ zo sto neprizná, že jestvuje nejaká ‘židovská rasa’, i keď Carleton Coon našiel nejakú homogénnosť v cefalickom indexe, v štruktúre obličaja a v zabarvení medzi ruskými a poľskými židmi, ktorí tvoria 80% amerického židovského obyvateľstva. (The Races of Europe, str. 643-44).

  Historicky, židia boli Semiti a patrili k Blízko-východnej skupine Stredomorskej rasy. Mnohí Sefardickí židia si stále udržujú Blízko-východné fyzické črty, často charakterizované ako židovské v Spojených Štátoch, pretože je tam tak málo Arabov.
  Mnohí severoeurópski a stredoeurópski židia, včetne niektorých Sefardim, ktorí odišli do Holandska po ich vyhnaní zo Španielska v roku 1492, vlastnia pár Nordických rysov a nejakú mieru “blondizmu” (blonďáctva).

  Jedna z najstarších rasových verzií pripisuje pôvod Aškenázy židov (Východoerópski židia) obrátením sa tureckého kmeňa Chazarov na židovstvo v ôsmom storočí. Arthur Koestler, novelista a essaysta, ktorý počas svojho života prešiel celým ideologickým aspektrom od aktivistu komunistickej strany po vitalizmus, napísal celú knihu na túto tému. (Arthur Koestler, “The Thirteenth Tribe”, Random House, New York, 1976).

  A. E. Mourant a jeho dvaja spolupracovníci, ktorí sa špecializujú na analýzu krvných skupín, skúšali tisíce židov v Európe, Severnej Afrike a na Strednom východe, zistili, že židia ako celok vykazujú infúziu 5-10% černošských génov, ktoré mohli získať z čias ich pobytu v starovekom Egypte a z toho vyplývajúcimi pohlavnými vzťahmi s obyvateľstvom Severnej Afriky. (A. E. Mourant, “The Genetics of Jews”, Clarendon Press, Oxford, 1978)

  Ďalší argument spoločnej židovskej biológie sú špecificky židovské genetické choroby: Tay-Sachs, Niemann-Pick, and Gaucher’s

  Akýkoľvek bude biologický verdikt, veľká časť nielen amerického publika, ale nanešťastie aj svetového, ako aj mnohých samotných židov, zotrvávajú v presvedčení, že židia sú odlišná a neobyčajná rasa. Zakladajú si na biblických odkazoch a referenciách o spoločnom židovskom historickom pôvode a na rozličných fyzických rysoch, ktoré sa vyskytujú viac medzi židmi, než medzi členmi iných populácií.

  Ako vidieť, ono to zase mie je až tak jednoduché.

  • Svarga, Svarga, vy nezbedník, len nedávno ste napísal o mne, ako ma uznávate, lebo som dôsledný, ide mi o pravdu a naraz nemám pravdu (čo podľa vás je vždy; a nielen čo napíšm ja, ale každý iný – váš Durning/Kruger Syndrom (tiež Efekt), je zjavný, pravdu máte vždy len vy, na čo si už pomaly zvykám) a naraz zase, nielen že nemám pravdu, ale dokonca ani nemám pravdu rád! Svet si na to už musí tiež zvyknúť, že SITRA AHRA nemá rád pravdu, eo ipso, on vedome klame, prípadne si históriu vymýšľa!
   Vy síce máte pravdu o bitve medzi – dedinami Grünwald (Grünfelde ) a Stebark (Tannenberg), alebo tiež bitva o Zalgiris, ale len potiaľ, že ste uhádol, že sa odohrala v roku 1410 (15 júl, pozn.moja), ale okolo tejto ‘romantickej legendy’ akou v skutočnosti je, sú aj niektoré zaujmavé detaily, ktoré nám nechcete prezradiť, pretože: vôbec o nich neviete, alebo sa Vám jednoducho nehodia do Vášho múdreho komentára.
   “Bolo to Slavne víťazstvo”…podľa vás…
   NEBOLO.
   V prvom rade si ho Poliaci neprávom prisvojujú, ako svoje víťazstvo a Vy ako víťazstvo Slovanov nad Germánmi.

   Kdo, proti komu tam vlastne bojoval?
   Poľské kraáľovstvo a Veľkovojvodstvo Lithuania…
   Za nich bojovali: Poľskí a Lithuánski vazali a žoldnieri:
   Czechs, Bohemia, Moravia, Ruthenia, Masovia, Moldavia, Tatars and Mongols Wallachia, Smolensk…nie je mi teda jasné, akí Slovania boli Moldavci,Tatari, Mongoli…

   Proti:
   Germánsko-Pruskí Teutónski Rytieri, ich spojenci Pomerania a Stettin a hosťujúci žoldnieri z celej západnej Európy, teda ťažko hovoriť o “Nemcoch a ich porážke”….Poliaci nemohli nikdy Nemcov poraziť…oni síce snívali v rokoch 30-tich o novom Tannenbergu, ktorý Nemcom pripravia (šialenec Pilsudski a Rydz-Šmygli) a o ich sne, poľskej záp. hranici na Odre a Nise, ale za 3 týždne boli, títo “chrabrí bojovníci poľskej Veľmoci” na hlavu porazení….

   Ďalší detail, ktorý vám uniká je, že na Poľsko-Lituánskej strane stálo 39 tisíc bojovíkov, kdežto na Teutónskej len 27 tisíc, čo je v boji muža proti mužovi obrovská presila…

   Ďalší detail, ktorý Vás zase až tak nezaujímal je, že napriek porážke, Teutónski rytieri odolali obliehaniu ich pevnosti v Marienburgu (Malbork) a utrpeli minimálne straty teritórií v “Peace of Toruń” (1411) a pri ných územných jenaniach pokračujúcich v Peace of Melno, v roku 1422.v

   Ale o čo mi ide najviac, chcel by som vedieť, kde ste vzal vašu informáciu, že Lituánci sú Slovania.

Leave a Reply