Domov / Hlavná strana / História / Väzenie národa: Červený teror – Lenin a októbrová revolúcia – časť 6

Väzenie národa: Červený teror – Lenin a októbrová revolúcia – časť 6

Väzenie národa predkladá originálny pohľad na komunistickú revolúciu z roku 1917 v Rusku. Po prvé. Širopajev to vidí ako zmenu vládnucej elity v euroázijskom Projekte. Byzantskí kresťania boli iba nahradení boľševickými Židmi. Teda nevidí veľa dôvodov na podporu starého režimu, ktorý už realizoval multirasovú, protieurópsku utópiu, len pod inou vlajkou. Po druhé. Širopajev považuje za najväčší hriech revolucionárov zničenie dvoch najpozitívnejších síl cárskeho Ruska, ktoré mohli zachrániť zem. A to liberálnych populistických reformátorov a germonofilný kruh okolo Rasputina a cárovnej Alexandry. Po tretie. Revolúcia by nemala byť posudzovaná len v ekonomických, geopolitických alebo náboženských hraniciach. Najdôležitejším aspektom revolúcie bol rasový aspekt: bol to návrat k najkrvavejším fázam Projektu, porovnateľný s christianizáciou Rusi, mongolskou inváziou a moskovitským bojom za absolutizmus. Len tentoraz to boli Židia (na čele s židovsko-mongolsko-bielym miešancom Leninom), kto sa pokúšal o vyhladenie bielej populácie Rusi.

Širopajev vypočítava ukrutnosti napáchané boľševikmi na Slovanoch: krvavé vyhladzovanie celých rodín a dedín, mučenie obetí, atď. Často sa hovorí, že tieto zverstvá sú nepredstaviteľné a nepochopiteľné. Vo „farboslepej“ ekonomickej alebo politickej perspektíve také aj sú. Ale ak budeme považovať revolúciu za akt rasovej vojny – vyhladenie rasovo odlišnej populácie fanatickou a krvilačnou etnickou menšinou s cieľom získať absolútnu moc – potom sa stávajú predstaviteľné a zrozumiteľné. Širopajev cituje komunistických vodcov, ktorí (za použitia rasových nadávok) predkladajú plány na vytvorenie légií „bielych otrokov“ slúžiacich etnickej menšine ovládajúcej túto novú dystopiu.

Medzi najväčšie zločiny, ktoré spáchali červení komisári, patrí vyhladenie ukrajinských roľníkov vyhladovaním (Holodomor) a systém vyhladzovacích táborov po celom sovietskom impériu (Gulagy). Je potrebné zdôrazniť, že vyhladovanie ako zbraň bolo v ZSSR využité aj pri mnohých ďalších príležitostiach. Napríklad pri potlačení Tambovského povstania a ďalších roľníckych povstaní, rovnako ako pri potlačení kozákov a iných národov impéria, ktorí povstali za svoju slobodu.

Sovietski, ruskí a západní dejepisci majú sklony vykresľovať ZSSR ako krutý, ale napriek tomu dobre fungujúci totalitný štát, v ktorom po niekoľkých krvavých rokoch bol disent potlačený a spoločnosť bola pomerne pokojná. Tento obrázok je však nepravdivý. Od samého začiatku až do samého konca vládli v ZSSR krvavé nepokoje, keď sa rôzne národy a skupiny búrili proti vláde. Disidenti boli posielaní do koncentračných táborov, väzníc a na psychiatrické oddelenia. Organizovaný aj neorganizovaný zločin bol na dennom poriadku. Rôzne stranícke kliky neustále konšpirovali v snahe prevziať moc do svojich rúk. Neustále prebiehalo vraždenie a pokusy o atentát na vedúcich politických predstaviteľov, vrátane samotného Stalina.

Širopajev vidí aj okultný rozmer sovietskeho komunizmu, obzvlášť v jeho symbolike. Napríklad červená hviezda ako symbol Červenej armády nebola vybraná náhodne, ale ako odkaz na židovských rebelov bojujúcich proti Rimanom. Existujú správy o okultných symboloch, ktoré sa našli na miestach vyvražďovania bielych národov impéria, vrátane miesta popravy cára a jeho rodiny. Mučenie obetí možno prirovnávať k židovskej rituálnej vražde. A vyhladenie slovanskej populácie môže byť považované za krvavú obeť euroázijskému Projektu. Obzvlášť zaujímavý je kult mumifikovanej Leninovej mŕtvoly, analogický s kultom nepoškvrnených tiel mŕtvych pravoslávnych svätých. Na začiatku vojny s Treťou ríšou Stalin verejne prisľúbil Leninovi, že povedie víťaznú vojnu proti Nemecku. Širopajev to prezentuje ako verejné zaklínanie a sľub obetovať „biomasu“ ruských a nemeckých vojakov „večne živej“ múmii.

Širopajev kritizuje „Biele hnutie“. Prisudzuje im cársky sentimentalizmus, lipnutie na predchádzajúcej fáze euroázijského protiruského Projektu. Napriek tomu im priznáva zásluhy za postavenie sa boľševikovi so zbraňou v ruke. Na druhú stranu, ak by Bieli tak pevne neľpeli na udržaní starej ríše s jej nespravodlivou a zastaralou sociálnou štruktúrou, mohli získať väčšiu podporu verejnosti a nakoniec vyhrať. Je zaujímavé, že Širopajev prirovnáva emigrantskú Ruskú fašistickú stranu, ktorá lipla na cárskom chápaní Ruska a Rusov, k občianskemu nacionalizmu (Rossija) a byzantskému kresťanstvu. Podľa autora boli skutočnou opozíciou roľníci a najmä kozáci, bojujúci za svoju nezávislosť.

Autor: Jarosław Ostrogniew
Preklad: ::prop, www.protiprudu.org

1. časť
2. časť
3. časť
4. časť
5. časť
6. časť
7. časť
8. časť

O ::prop

8 komentárov

 1. Vazeni vsetci

  Treba troska demografie

  Kym v roku 1900 mala cela Europa aj sRuskom v roku 1900 366 million obyvatelov po skonceni 1 svetovej vojny mala Europa len 330 000 million obyvatelov, cize strata o 30 million, druha svetova vojna so stratami ovela vacsimi, to len doplnuje. Pre zaujimavost v roku 1900 Cina mala 415 million obyvatelov a India 280 million obyvatelov. Zopakujme si ze v roku 1960 mala Cina 650 million obyvatelov, India 440 million obyvatelov a Europa 600 million obyvatelov. Dneska ma Europa 740 million obyvatelov, India 1,26 miliardy obyvatelov a Cina 1,36 miliardy obyvatelov. A na zaklade prognozy OSn na rok 2300 ma do roku 2100 poklesnut pocet obyvatelov Europy takmer o polovicu, takze za necelych 84 rokov!!!! Cize tento modernisticky zivot pretlacany na nas zapadnymi mediami a celebritami ma ovela horsi vplyv na demografiu bielej rasy nez mal komunizmus a prva ci druha svetova vojna!!!

  • p.Kazok, malý omyl, 366mínus330 sa rovná 36 a nie 30.
   Ale nemajte obbavy o poklesnutie obyvateľstva Európy.
   18 februára t.r. som sa dozvede z “Čeksej Nezávislej Televízie” výrok vášho pápeža Francisa, že:
   “Európa je ako Abrahámova neplodná žena Sara; prisťahovalci ju oplodnia”!
   Je vám to, priatelia jasné?
   Okrem toho v tom vysielaní bolo spomenuté konštatovanie že:
   Kresťanstvo je nebezpečnejšie ako radikálny Islám”!
   Vždy som si to myslel.

  • Posudzovať pozitívne či negatívne tendencie svetadielov podľa počtu milionov ľudskej biomasy je to najnechutnejšie a NAJBLBSIE, čo môže byť spravené.
   Súťažiť s Indami a Čínanmi v počte deciek, v zahustení Zeme, je to NAJHNUSNEJSIE, čo môže byť ponúknuté (aj keď dotyčný nemá šajnu, čo vlastne robí). Budem súťažiť aj s potkanmi, kobylkami a švábmi v počtoch populácie? – ak áno, tak klesneme na ich úroveň.

 2. Vazeny pan redactor Propu

  nech uz pise o Rusku kto chce co chce, faktom zostava ze Ukrajina mala v roku 1989 50 million obyvatelov, Bulharsko 10 million obyvatelov. A po demokratickych zmenach v roku 1989 ma dnes Ukrajina 45 million obyvatelov a Bulharsko 8 million obyvatelov. Avsak podla tej nestastnej prognozy OSN na rok 2300, ma do roka 2100, teda za necelych 84 rokov pocet obyvatelov Ukrajiny pokelsnut na 23 million obyvatelov a pocet obyvatelov Bulharska, na 4 miliony obyvatelov. To by nedokazali ani stovky holodomorov. Hladomory sprevadzaju ludstvo pocas celej existencie, od antickeho Egypta az po Etiopiu v 1980 rokoch! V Bulharsku sa nasli 4 odvazlivci ktori sa upalili proti takej genocidnej politike EU, avsak okrem alternativnych medii si ich na zapade vobec nevsimli. Akoby sa nic nebolo stalo! Zato ked sa upalil Palach v roku 1968, vysielali o tom zapadne media 24 hodin dene 7 dni do tyzdna. Zhodou okolnost jeden s tych upalenych Bulharov mal priezvisko Plamen!
  Podobne problem ako Ukrajina vsak budu mat vsetky staty Europy vcetne krestanskeh Armenska a krestanskeho Gruzinska, avsak moslimsky Azerbajdzan, tam pocet obyvatelov bude stupat aj ked mierne! Zato vsak v Pakistane ma pocet obyvatelov do roku 2100 narast z dnesnych 180 million na 406 million teda za necelych 84 rokov, rovnako aj pocet obyvatelov afganistanu ma narast z dnesnych 27 million obyvatelov na 97 million obyvatelov v roku 2100 a pocet obyvatelov statu Niger z dnesnych 18 million na vyse 90 million!
  Uz len cakam ako budu chodit komisari EU po Ukrajine a konfiskovat prazdne byty a domy, tak ako kedysi konfiskovali zidobolsevici Ukrajincom obylie! A budu do nich stahovat pakistanskych, Afganskych a Nigerskych moslimov! Ked na protest Ukrajincov, ze ved su to ludia inej rasy a ineho nabozenstva ako Ukrajinci im EU komisari odpovedia: No a co? vsak taketo zmeny sa uz udiali, ved dnesny Istanbul bol pred 500 rokmi Konstantinopol[cariharad] A „Hagia Sofia“, najkrajsi chram vychodneho krestanstva bol zmeneny na mesitu!Teda povedzte ym vasim ukrajinskym nacionalistom, ze ak chcu zachranit Ukrajinu, nech sa nemlatia z Rusmi. Lebo kde sa dvaja biju 3 zvitazi. Povedzte im, ze radsej nech povedia ukrajinskym dievkam, aby sa vydavali za ukrajinskych mladencov aj ked chudobnych a mali z nimi aspon 4 az 5 deti, az chu odvratit hore uvedeny scenar z Ukrajiny! Povedzte im aby presvedcili ukrajinske dievky, aby sa prestali vydavat za presarlych Americanov!!! Tak ako ta Gabi Greco, ktora sa vydala za toho zidovskeho trpaslika z USA!
  Toto bude priklad Ukrajiny aj pre ostatne europske narody, ako aj pre Bulharov, ktory takyto priklad tiez potrebuju! Pretoze minulost sa uz zmenit neda, ale planovana, alebo prognozovana buducnost este ano!!!
  Na zaver cital som zaujimavu knihu: Jozef Kempa- Moje skusenosti so svetovej vojny, vydal slovart. Kto chce moze si knihu objednat na; http://www.slovart.sk
  Ide tu o denik slovenskeho legionara, 7 tatranskeho pluku, ktory si vsetko kazdy den zapisoval tak ako sa to udialo od jeho odvodu cez zajatie az po vstup do legii a navrat domov.
  Ako pise vo svojich spominkach bolsevici boli velmi kruti ale v ich radoch bolo vela Nemcov, Madarov, Zidov a Lotysov- ti posledni boli najludskejsi! Rovnako vsak kruti boli pocas obcianskej vojny aj carski generali a ich vojsko. Najkrutejsi pocas obcianskej vojny v Rusku boli Japonci! Avsak co sa dialo? Americania, Anglicania a francuzi sa len ulievali a na boje proti bolsevikom posielali csl.legie!!! Aj carski dostojnici v mestach ako Omsk, Tomsk atd, len chodili so slecinkami na zabavy a do divadiel, boli plny pompeznosti a nafukanosti, ale ked bolo potreba ist bojovat proti bolsevikom na to posielali csl.legie!!!
  Vsetkymi tymi krutostami najviac trpelo civilne obyvatelstvo. V Omsku vznikla Omska demokraticka strana. tato si ziskala obrovske sympatie u obyvatelstva proti bolsevikom. Ale general Kolcak ich dal vsetkych zavrazdit a zaviedol vojensku diktaturu! Takze aj toto treba poznat ku celemu obrazu deja! Vrchnym velitelom bolsevickych vojsk na Sibiri bol nemecky slachtic von Trauffen!
  Uplne na zaver ako bolsevizmus tak aj narodny socializmus boli vytvorom sionizmu! Bez prenasledovania zidov v Europe, by po 2sv. vojne ani jeden europsky zid sa nevystahoval do Izraela, ba bez toho by Izrael ani nemohol vzniknut!! Takto hned na zaciatku mohli v Izraeli usadit 2 miliony europskych zidov!! Nie vsetci tam zotrvali, prilis dlho ale z Izraela sa potom vystahovali do USA, Kanady, alebo Australie, ako najbohatsi rodak zo Slovenska- z Filakova pan Lowy!
  Ale druha svetova vojna tiez preriedila bielu rasu o 50 milionov ludi. Ti keby zostali na zive by si zalozili rodiny a mali deti, a ich deti mali dalsie deti! Uz vam je jasne preco Europa zaostala tak hlbo v demografickom vyvojy za Indiou, alebo Cinou?

 3. VAzeni vsetci

  Aby som zavrsil tieto demograficke studie! V 1 svetovej vojne, v epidemii spanielskej chripky ktora nasledovala hned po nej a v 2 svetovej vojne zahynulo 100 million Europanov, v priebehu 30 rokov! Keby tito mohli zit a mat svoje rodiny a deti, ako inac by vyzerala demografia Europy? Niekto tu umyselne likviduje Europanov!

  Aj napriek horeuvedenemu v roku 1900 bolo len o 50 million viac obyvatelov v Cine ako v Europe a vIndii o 80 million obyvatelov menej ako v Europe. Podobne demograficke udaje boli aj v roku 1960! Co sa muselo stat ze od roku 1960 do dnes Europa tak hlboko demograficky poklesla voci Cine aj voci Indii? Ked Cina na rovnakom uzemnom priestore ma o 600 million vaic ludi ako Europa a India ma dnes o 560 million viac ludi ako Europa na uzemi 3x mensom!
  Niekto ma hell-bent zaujem na likvidacii Europanov, niekto velmi dolezity! A dokazal to perfektnejsie ako 10 ukrajinskych holodomorov!!!
  P.s. Podla prognozy OSN na vyvoj obyvatelstva do roku 2300 ma mat Pakistan v roku 2100, teda o 84 rokov viac obyvatelov ako cela Europa, na uzemi 10 x mensom, v ekonomicky zaostalom state, kde je nedostatok dazdov, polovicu uzemia tvoria puste a manedostatok urodnej pody! Kto toto vsetko organizuje?

 4. „…liberálnych populistických reformátorov a germonofilný kruh okolo Rasputina a cárovnej Alexandry“

  Nie som žiaden nadšený sledovatel pomerov Ruska v danom čase, ale ak niekto označí nejaký okruh okolo Raputina za germanofilný a za nádej pre Rusko )v tom čase), tak sa musím chytať za hlavu. Ak to malo byť germanofilné, tak potom radšej nič. A ak tá cárovná má byť považovaná za nejaký aspekt germánstva, tak to je tiež urážka germánstva.

  Na tomto malom príklade vidno, prečo nefunguje preberanie kultúrnych blokov medzi kontinentami (rozdiely, medzi Ruskom a Európou označím radšej takto, kontinentálne). Určite by sa Rusko od Germánov mohlo veľa naučiť, (a určite aj naopak) – ale ak tomu Rusku je prezentované ako pozitívne germánstvo dementný vyšinutý chlpatý kozojeb Rasputin, pôvodom niekde zo stepných kmeňov, a prípadne biologicky upadnutá maternica – no, to potom nečudo že si tie národy o sebe nemyslia nič dobré.

  Boľševici nezničili toto „germánstvo“, boľševici dočasne zničili „germánstvo“, ktoré je v samých Rusoch a ktoré jediné im dáva autentickú silu. Dočasne, lebo natrvalo ho nikdy nezničia. Môžu ho obaliť svojimi lajnami, ale tieto veci sú nezničiteľné, ako energia.
  A to isté platí o „germánstve“ európskom, teda našom.

 5. Holodomor
  Hladomor na Ukrajine sposobili židoboľševici.
  Je to jasné? Židoboľševici.
  Ak súčasné „nacionalistické“ zoskupenia z Halíča, pomocou Ameriky ovládajúce Kijev, bude ďalej prehadzovať vinu za toto na Rusov, urobí židom tú najväčšiu službu, kú im v súčasnosti môže urobiť.

  Pravdu povediac, mám veľmi dobrú mienku o Slovanstve ako takom, o jeho podstate. Ale v takzvanom slovanskom svete, myslené teraz geograficky, sa nachádza toľko votreleckých etník a toľko všeobecného zašpinenia, že to vrhá bohužial zlé svetlo na pojem Slovanstvo. Jeden z takých prípadov je práve svoloč, ktorá sa nakotila z rôznych chazaroidov na ukrajine, a ktorá sa dnes vydáva za Slovanstvo, ba dokonca za nacionalistov a vstúpencov germánskej renesancie. To je proste HNUS a drzý podvod ukrajinských židov.
  V žiadnom prípade to nikdy nepodporujte, priatelia. Nikdy. Ukrajinskí bastardi sú podvod a urážka ako Slovanstva, tak germánstva.

 6. Norman

  Davam ti 100% za pravdu, cokoladovy porosenko rozhodne s tym nahnedlym ksichtom nevyzera ako slovan

Leave a Reply