Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Ukrajinský konflikt: Porošenko chce zastaviť masový útek rezervistov

Ukrajinský konflikt: Porošenko chce zastaviť masový útek rezervistov

Ukrainian President Petro PoroshenkoFoto: Ukrajinský prezident Porošenko: Zlepšiť rotáciu jednotiek v Donbase

Odkedy Ukrajina začala s ozbrojovaním rezervistov, opúšťa veľa mužov krajinu. Teraz chce prezident Petro Porošenko sprísniť výjazdné podmienky pre povolancov.

30. január 2015, Kyjev – Kvôli útekom mnohých Ukrajincov pred mobilizáciou vyzval prezident Petro Porošeko vládu, aby sprísnila výjazdné podmienky pre povolaných mužov. Naviac má vedenie v Kyjeve zlepšiť rotáciu jednotiek v Donbase. Oznámil to Úrad prezidenta.

Mimo iné môže vláda stanoviť, ako dlho majú vojaci slúžiť na fronte. V boji proti separatistom začala vláda v Kyjeve, pred niekolkými dňami, s vyzbrojovaním asi 100.000 rezervistov. Od tejto doby uniká množstvo povolancov do susediacich krajín EÚ, alebo do Ruska.

Predtým bolo oznámené, že plánované krízové stretnutie Ukrajinskej kontaktnej skupiny podľa informácií proruských separatistov z Donbasu sa opätovne neuskutoční. Zástupcovia z Kyjeva účasť na rokovaniach v Minsku odriekli, povedal vodca separatistov Denis Pušilin agentúre Interfax.

Vo východnej Ukrajine boli v piatok zasa prudké boje. Proruskí separatisti informovali o masívnych útokoch zo strany ukrajinských vládnych jednotiek. V doneckej mestskej časti Opytnoje bolo usmrtených najmenej dvanásť ľudí, informovali povstalci agentúru Interfax. Podľa ich údajov bolo zasiahnuté kultúrne centrum. Naviac bolo usmrtených 5 ľudí pri ostreľovaní trolejbusu v Donecku.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Spiegel

O ::prop

38 komentárov

 1. Pred touto Kyjevskou Banderovsko Nacistickou zberbou netreba utekať do Ruska tuto kyjevskú zberbu treba upáliť za živa tam kde sedia aby si konečne aký koľvek Amik a nimi platení zapredanci rozmyslel či bude vŕtať do Slavianov. Začať treba v Kyjeve a pokračovať cez Slovensko Poľsko do iných Slavianskych krajín.

  • „Rusi majú potrebu označovať všetko ruské ako slovanské, aby potom mohli označiť všetko slovanské za ruské…“
   – Vieš kto to povedal? Karel Čapek, a už ozaj pekne dávno, je v tom ale obrovská pravda.
   Dnešný rus je asi taký slovan, ako slovák mongol. Tuším si ruskej národnosti (pokiaľ si dobre pamätám), tak to píšem len preto, aby si držal svoje múdra v súvislosti so slovanmi viac pri zemi.

   Je fascinujúce. keď tu stále príde nejaký pomätenec a začne zo seba chŕliť nenávistné splašky o upaľovaní za živa. Nie si náhodou naopak ty nacista?

   Obyvatelia z východu Ukrajiny utekajú v absolútnej väčšine do západnejších oblastí Ukrajiny, teda rozhodne nie do Ruska, ale nie o tom chcem písať.
   Nemám práve chuť zastávať sa Porošenka, ktorý je prezidentom Ukrajiny len ako z núdze cnosť, no pokiaľ chceš niekoho nazývať zberbou, tak jednoducho obíď Kyjev a zberbou nazývaj skutočný ľudský odpad, ktorý terorizuje východ Ukrajiny, odpad, ktorý sa snaží šíriť medzi obyvateľstvom národnostnú a náboženskú nenávisť, odpad, ktorý prišiel do Ukrajiny z Ruska, odpad, ktorý sa neštíti ostreľovať civilné obyvateľstvo, aby to potom zvaľoval na Ukrajinskú armádu, odpad, ktorý zastrašuje, zabíja a týra civilné obyvateľstvo, mučí väzňov aj vojnových zajatcov, vydiera, oberá obyvateľstvo o autá a majetok, odpad, ktorý sa filmuje a fotí pri zohavených telách ukrajinských vojakov, odpad, ktorý sa fotil na troskách zostreleného Malajzijského lietadla, odpad, ktorý je taký chamtivý, že sa zabíja ešte aj sám medzi sebou. Toto je skutočná zberba, nesedí v Kyjeve ale šíri po východe Ukrajiny skazu a úpadok. Nie som ako ty a nepociťujem k tejto zberbe žiadne pohnútky, ktoré by ma nútili k chorému šíreniu nenávisti, nepotrebujem tú zberbu ani upaľovať za živa a nepotrebujem ani len niečo podobné rozprávať či písať, pociťujem k tejto zberbe iba nekonečné pohŕdanie a ľútosť nad tými z nich, ktorých rozum nedokáže pochopiť, čo robia.

   • Jozef, ty si polopenis

    • Vidíš, a ešte k tomu aj s malým… 😉

     • Christian Freeman

      Jozef, z toho si nic nerob…marsal je tu expert na penisy. 🙂
      A ta primitivna anti-americka propaganda chvaliaca vsetko ruske do takej miery, ze tu niektori nevahaju obhajovat napadnutie suverenneho statu, no, skoda reci.
      Inak som sa uz davnejsie zamyslal nad tym, ako budu rusofili obhajovat utok na inu slovansku krajinu…ale to su asi len americki Slovania, na nich mozno…
      Inymi slovami, s pan-slavizmom a pro-ruskymi bolsevickymi nazormi sa pobalte a sup do Ruska…lebo ako sa zda, pre niektorych je to priam raj na zemi.

     • Christian, územie Ukrajiny je prešpikované agentmi CIA a sledované satelitmi asi ako žiadne iné, keby sa tam pohybovali ruské vojská, neuniklo by im to. Ale neexistuje ANI JEDEN dôveryhodný videozáznam vpádu Rusov z Ruska na Ukrajinu. A nedávno to potvrdili aj ukrajinské zdroje – ruská armáda tam nie je, ak tam sú ruskí vojaci, tak sú tam len ako dobrovoľníci.
      Ale Rusi v Novorossii normálne žijú – je to predsa ruské územie, ktoré si ruské impérium vybojovalo od Osmanskej ríše a v roku 1922 ho Leninova vláda svojvoľne prilepila k Ukrajine – aby inak čisti poľnohospodárska Ukrajina mala aj nejaký priemysel a univerzitu. Rusi sú v oblasti Donecka, Luganska, Charkova doma, na rozdiel od Ukrajincov a zvlášť Haličanov.

     • To máš krátku pamäť, keď tvrdíš, že žiadne video o vpáde rusov na Ukrajine nie je. Skús google a daj slová „krym rusi video“…

     • re:Martin

      Všetky územia ktoré spomínate boli obývané takmer výlučne Ukrajincami, v minulosti prezývaní aj Malorusmi či napr. Južnými Rusmi. Nielenže boli Ukrajincami obývané len tieto územia,Ukrajinský národ obýval aj územia ešte viac na východ a Kubaň – juh dnešného ruska. Dnešní rusi sa na týchto územiach takmer nevyskytovali a po územiach obývaných Ukrajincami sa vyskytovali iba roztrúsene a výnimku tvoril len východ a sever Kubane, kde žilo rusov najviac a boli aj viac pokope.

      Začiatkom dvadsiateho storočia bolo na ukrajincami obývaných územiach iba 8% ruskej populácie a to sa počítali aj ukrajinské územia, ktoré dnes patria Rusku. Keby bol ujo Lenin taký zlatý, že by Ukrajinskému štátu rozdával územia, rozdával im teda iba územia obývané takmer výlučne Ukrajincami, pričom im ale zabudol dať územia východne od dnešných Ukrajinských hraníc a Kubáň, ktoré boli taktiež obývané prevažne Ukrajincami a ktoré si Ukrajinci aj nárokovali. Zatiaľ čo na území Ukrajiny populácia rusov rástla s prispením systematického sťahovania rusov na územie Ukrajiny, územia ktoré na území dnešného Ruska obývali takmer výlučne Ukrajinci boli od Ukrajincov systematicky čistené až do takej miery, že dnes sa napríklad na území Kubane vyskytuje iba mizerných cca tri percentá Ukrajincov. To len pre jednoduché načrtnutie stavu veci v minulosti. Stačí sa pozrieť na hocijaké etnografické mapy z minulosti a hneď bude jasné, „aká bije“, Napríklad na túto z roku 1918:

      http://www.imageupload.co.uk/5C5b

      Pre zaujímavosť, mapa Ukrajiny vrátane Krymu a Kubane, ako ju prezentovala Ukrajinská delegácia na mierovej konferencii v Paríži v roku 1919:

      http://www.imageupload.co.uk/5CZA

      ————————-

      Aby bola ešte väčšia „sranda“, načriem do milovanej studnice grafov, prieskumov a štatistík a pozrieme sa, akýže je to vlastne percentuálny pomer Rusov žijúcich v Ukrajine podľa posledného sčítania obyvateľstva Ukrajiny.
      A jejdááá, soudruzi:

      Luganský kraj: 39% rusov

      Donecký kraj: 38,2% rusov

      Charkovský kraj: 25.6% rusov

      Záporožský kraj: 24,7% rusov

      Odeský kraj: 20,7% rusov

      atď smerom dole…

      A tu je celá nahá pravda ako na tácke – menšina si nehanebne nárokuje územie väčšiny!!! Dokonca pritom ani nemá k týmto územiam žiadnu historickú väzbu. Ukrajinská väčšina je na týchto územiach brutálne umlčovaná, zastrašovaná a vyháňaná. Na svojich vlastných teritóriách! Jednoducho sa tak medveďovi zachcelo a našiel si tam dosť zvieratiek na to, aby to mohol zrealizovať. Nič proti slušným ukrajinským rusom, ktorých je tam našťastie väčšina, tí ale trpia rovnako ako obyvatelia ukrajinskej národnosti.

      Výsledky sčítania ľudu v Ukrajine na oficiálnej stránke:
      http://2001.ukrcensus.gov.ua/results/general/nationality/

      P.S.:
      Na Kryme je situácia trocha odlišná, keďže tam rusi tvoria až 58.3% obyvateľov. Ale ani tam nemajú ku Krymu žiadne historické väzby a navyše veľká časť rusov je pro-ukrajinsky ladená. Voľby v Kryme boli nielen že nelegálne, ale aj celkom jasne sfalšované.

     • O čom ty tu basniš o akom Ukrajinskom narode. Prečitaj si niečo od (maš to v originale) Задунайский Вадим Доктор исторических наук (Dr. Hab). Профессор
      Кафедра мировой истории нового и новейшего времени Украинский католический университет (г. Львов) a potom básni svoje nezmysli. Nikdy žiaden Ukrajinsky národ nebol. Dnešná Ukrajina to bola Zakarpatská Rus. historicky patrila k Rakúsku Uhorsku neskôr k ČSR, Haličská Rus bola súčasťou Poľska Rakúsko Uhorska a neskôr po prvej svetovej vojne zasa Poľska, Záporožská Sič prvá republika v histórii Európy s demokraticky volením Atamanom hlásia sa ku kozáctvu je to prehistorická vlasť kozákov tých kozákov ktorí bojujú proti Kyjevským NACI, Kyjevská Rus pravlasť Pravoslávia a začiatky budovania budúceho Ruského štátu. Novorus názov pre tuto časť vymyslel spisovateľ Gogoľ a spomenul to v diele Taras Buľba. Takže tie svoje grafy si strč do svojho pro Kyjevského Nacistického análu. Je zaujímavé že v Kyjeve zapado Ukrajincom ešte aj dnes hovoria Haličan či Zakarpaťan len nie Ukrajinec.

     • Viera fakty nepotrebuje… 🙂 Iste vieš svoje tvrdenia podložiť aj inými zdrojmi ako ruskými. Alebo to skončí ako s diskusiou na tému Mein Kampf a vyhladenie slovanov? 🙂

     • O čom drístaš Osmoza aké nepodložene poslal som ti z akej knihy som čerpal kto ju komentoval pri Mein Kampf. No jasne čo je na internete to je pravda takú logiku razíš. Vo svojom príspevku som napísal par don v azbuke presne autora historika a určite nie je Rusofil keď som písal o zhnitom jablku menom Ukrajina. Či ideš spochybňovať že Zakarpatie nebolo súčasťou Rakúsko Uhorska a neskôr ČSR. Či Halič nebola Poľska čo sa vlastne bavím s Karom ako si ty. Kto chce spochybňovať nech spochybňuje. Ešte pred nedávnom ste na mnohých fórach štekali že majdan bol výsostné Ukrajinská vec a dnes váš miláčik Obama na plnú hubu rozprava moslim že na CNN či na nejakej podobne stanici nepamätám si to presne že prevrat na Ukrajine bol v technickom zázemí USA a USA ho priamo podporovalo a to nie len finančne.

     • re: STOPA 2. február 2015 at 14:22

      Chlape, ty v tom máš dobrý hokej, len čo je pravda.

      1. Voči Vadimovi Zadunajskému nemám najmenších námietok, očividne si teda jeho alebo mňa v niečom nepochopil správne 🙂

      2. Príslušnosť k národu nie je absolútne podmienená príslušnosťou k nejakému štátu – to je predsa úplne známa vec, nechápem,ako je možné, že toto nevieš. Počas vekov bolo územie dnešnej Ukrajiny pod rôznymi správami, no a? To predsa neznamená, že keď nejaké územie zabrali rôzne štáty, že národ na týchto územiach neexistoval alebo prestal existovať. Ukrajinský národ tam žil po stáročia bez ohľadu na to, kto tieto územia kedy zabral. Žil tam vzhľadom na okolnosti veľmi búrlivo, veľa krát z území aj utekal, ale rovnako sa následne po pominutí hrozby na tieto územia vracal.

      Pokiaľ ti ale vadí to, že ukrajinský národ sám seba pomenoval ako ukrajinský až v modernej dobe, tak je to iba tým, že sa nechcel nazývať ruský, keďže termín ruský národ znevážila Moskovia, ktorá po zabratí severných ruských kniežatstiev začala nazývať samú seba Rus. Ukrajinci sa vždy cítili a aj cítia ako rusi, naopak – dnešných rusko nepovažujú za plnohodnotných potomkov rusov, od ktorých sa jazykovo aj kultúrne odlišovali..

      3. Termín „novorus“ určite nevymyslel Gogoľ, termín existoval už pred jeho narodením. Najstaršiu zmienku som zaregistroval na nejakej starej francúzskej vojenskej mape z roku 1769 – označoval tam územia okolo delty Dnepra. Existujú aj staršie záznamy, ale nemám možnosť si ich overiť.

      4. V kozákoch máš tiež troška bordel, nie sú kozáci ako kozáci, ale to sa mi nechce vysvetľovať. V každom prípade by som na tvojom mieste vyhýbal kombinácii slov kozáci bojujú proti naci, lebo história nám veru napísala všakovaké záludné fajnôtky, po ochutnaní ktorých už veci neostávajú tak žiarivo biele či čierne, he-he :

      http://www.imageupload.co.uk/5C1c

   • http://sk.wikipedia.org/wiki/Projekcia_%28psychol%C3%B3gia%29

    Projekcia je v psychológii obranný mechanizmus spočívajúci v neuvedomovanom prenose vlastnych pocitov a impulzov mimo seba, na nejakú druhú osobu. Starej panne s potlačenými, ale celkom neodstránenými sexuálnymi podnetmi sa často zdá, že sa všetci ostatní správajú nemorálne.

    Mechanizmus projekcie čiastočne objasňuje pokrytectvo. Pokrytec pripisuje iným vlastné zámery, želania, protirečiace jeho morálnemu vedomiu.

    Špecifickou formou projekcie je odreagovanie.

    • Diamanda Galas je skvelá speváčka. Síce som ju nikdy nepočul a nemám ani sluch či hudobné vzdelanie, ale poznám ju veľmi dobre z wikipedie…

     Pridal by som link na katatýmne myslenie, ale obávam sa, že sa definícia pojmu vo wikipedii nenachádza. Skúste pohľadať napríklad v Kapitolách zo všeobecnej psychiatrie.

   • No neviem či dnešný Rus je Slavian., alebo nie je Slavian to nechám na nich ako sa cítia. No keď som pišal príspevok vedel som že na mňa budeš reagovať nemusíš si ma všímať ja na teba a tvoje názory z vysoká s…em. Nebudem ich meniť aby som sa páčil tebe a tebe podobným pacientom. Kľudne si ži vo svojej bubline. Pravda je že Ukrajinci emigrujú do hromadne Ruska a menšina do EU. To že ma spochybňuje š na tom nič nezmeníš. Či je Slaviansky svet Rusky a naopak to neviem to tvrdíš ty. No príkladov je dosť že sú tu iný tiež Slaviani Poliaci ktorí si robia za lusk na všetko Slavianske. Su ochotný ničiť náš svet a neštítia sa ničoho ani vycvičiť Ukrajinských NACI a Banderovcov vo svojich výcvikových strediskách. Nepáči sa ti čo píšem nečítaj to nereaguj.

   • OSMOZA A ešte na teba zareagujem ty mi ideš tvrdiť že Hitlerovi nešlo o vyhladenie Slavianskeho sveta že v Mein Kampf tam nie je ani zmienka tak čo tie milióny vyvraždených Rusov, Bielorusov, Novorusov, Kyjevčanov, Rusinov, ale aj Haličanov, Poliakov, Srbov, Chorvátov, Slovincov, Slovákov a Čechov to nebola genocída to nebol holokaust to je štatistika čo ???. Ty aj tebe podobný sa hrajete na intelektuálov a sčítaných ľudí operujete tu stále s odkazmi na nejaké stránky ktoré stvoril boh vie kto. Nás obviňujete z neznášanlivosti a neviem z čoho no sami sírite nenávisť na všetko Slavianske a Ruske. Pre teba je dôležitý internet no pre mňa knihy ktoré hojne nakupujem a tam je pre mňa prameň múdrosti.

    • Knihy nestačí kupovať, treba ich aj čítať. Ak by si ich čítal pozorne – a to dokonca aj tie čo tu uvádzaš a zamyslel sa nad ich obsahom, určite by si tu neustále nepindal tú svoju propagandu. Veď tebe aj ho.no vonia, ak vypadne z ruskej riti.

     • Hovno ostane vždy hovno a je úplné jedno z akej riti vyliezlo. Propagandu tu šíriš sám aj ešte s jedným východniarom. Ak ti dôjdu argumenty tak sa vyhováraš na hovna. Prečo nereaguješ na pána Obamu a jeho priznanie že vymenil režim na Ukrajine. To ti samozrejme nesedí, lebo donedávna si tu vehementne obhajoval Ukrajinských NACI ako chudáčikov pod Ruským jarmom a za všetkým zlým bol Putin a Rusko. Pravda bola iná že ty chudáci žili z toho Ruského jarma, lebo ich výrobky nikto nechcel Len ono je to inak a farbu priznal najvyšší šéf ´´svetovej veľmoci´´ USA.

     • Ty máš naozaj krátku pamäť. Diskutujeme tu už dosť dlho na to, aby si poznal môj postoj, už som ti ho niekoľkokrát vysvetlil. Som proti zasahovaniu USA na Ukrajine, rovnako ako proti zasahovaniu Ruska na Ukrajine. Pre mňa sú obe strany – spolu s Ukrajinskou vládou – jedna banda. Jediní, kto na tieto ich hry doplatí, sú obyčajní Ukrajinci, Rusi a ďalší naokolo. Len zaslepený človek môže tvrdiť, že niekto z tejto trojice (jedno ktorý) je úplný anjel, ktorý má na mysli iba dobro Ukrajiny. A iba odporný šovinista hodí všetkých 50 miliónov Ukrajincov do jedného vreca spolu s ich nekompetentnou vládou (ktorá už mala byť dávno v base), nazýva ich ukrami, náckami, fašistami, velebí arcizlodeja Janukoviča a teší sa, keď Ukrajincov strieľajú. Stačí?

     • Kľudne s tebou súhlasím áno Janukovič bol zlodej v tom sa zhodneme. No nezhodneme sa v tom že Rusko a USA sú dve stráni jednej mince. Rusko neinvestovalo ani korunu do štátneho prevratu na rozdiel od USA. Rusku nešlo o tom aby sa Ukrajina stala členom nejakého vojenského spolku na rozdiel od USA a Poľska ktoré tlačia Ukrajinu do NATO a vojny z Ruskom. Nehnevaj sa za mnohé s môžu Ukrajinci sami. Veď národným športom bolo neplatiť za plyn elektriku vodu atd. Osobne som videl u mnohých mojich známych čierne prípojky na plyn alebo elektriku. Áno majú moji známi pravdu veď keď kradne vláda tak môžu aj oni. Pravdu máš v tom že bohužiaľ v tejto vojne trpia hlavne obyčajní ľudia a je to jedno či na Haliči alebo Novorusi.

     • Som rád, že konečne sa začíname chápať. Malý krok pre ľudstvo, veľký pre človeka… 🙂

     • re: STOPA 12:48

      Ak si myslel tým prevratom Majdan na Ukrajine, tak v tom USA prsty nemali ani omylom. Majdan sa financoval sám, dokonca boli najprv dva Majdany ktoré sa neskôr spojili, a ako som už neraz spomínal, mal len pár väčších sponzorov. Boli to domáci sponzori a sú všeobecne známi, neviem prečo sa stále vyťahuje karta USA alebo napríklad aj Kolomojský, ktorý Majdan tiež nesponzoroval. Stále a dookola sa tu vyťahujú nezmysly ruskej propagandy.

      Ak by boli sponzorom Majdanu USA, vtedajšia opozícia by pred Janukovyčom nekapitulovala, ako sa to vtedy stalo. Tá po krvavých udalostiach v rozpore s chcením ľudí na Majdane podpísala s Janukovyčom dohodu o prezidentnských voľbách, ktoré sa mali konať až v septembri. Keby bol Majdan platený USA, toto by sa v žiadnom prípade nestalo. To, že sa nedodržali dohody s Janukovyčom je len následok toho, že z takejto dohody pobúrený Majdan prestal počúvať svojich politických vodcov, kategoricky odmietol ich dohody s Janukovyčom a tak sa Janukovyč zľakol a utiekol.

      V tom, že USA za povstanie v Ukrajine nie sú zodpovedné je pre každého kto sa tomu poctivo venuje očividné. Že bol pre nich Majdan výhodný, to je už druhá vec, sami ho ale neiniciovali ani nefinancovali. Bohužiaľ, stále viac očividnejšia je ale ruská stopa, keďže vyšetrovanie streľby a udalostí na Majdane prinieslo viacero zistení o konaní Berkutu, v ktorom očividne účinkovali agenti z Ruska.

      P.S.: Za všetko si môžu ľudia sami, to už tak býva. ALe Ukrajinci dali jasne najavo, že chcú zmenu,

     • Jaj Jozef to nehovor mne z čoho sa financoval majdan to povec súdruhovi prezidentovi USA Obamovi ktorí sa chválil na CNN o tom ako podporovali majdan logisticky a finančne. Tento týždeň je toho plný net hľadaj a nájdeš nejaký ľudia na to posielali linky aj s prekladmi. Určite to nájdeš neboj. Či chceš tvrdiť že to vytvorila Ruska FSB, lebo ako píšeš na majdane boli Rusky odstreďovači. Preber sa. Áno všetko je ´´Ruska propaganda´´ len snívaj ďalej o budúcom raji na zemi o Ukrajine. Na tu zmenu: dobre si ma pobavil tak ako s kozákmi prednedávnom.

     • Chlape, zavádzaš až hrôza, Obama sa na CNN ničím podobným nechválil. Nič nové u teba.

      Dôkazy o tom, že strieľali ruskí ostreľovači samozrejme nie sú, to by bola úplne iná káva a nepísal by som len o ruskej stope.. Jediný z vrahov, ktorí vtedy strieľal do majdanu a ktorého sa podarilo identifikovať, bol ukrajinský berkutovec. Avšak vtedy zatknutí občania vyšetrovateľom udalostí na Majdane svorne uvádzajú, že ich vtedy vypočúvali ruskí agenti a nie ukrajinskí… A nie len to. Z videozáznamov a fotografií jednotiek Berkutu sa podarilo vďaka pomoci od ruských občanov spoľahlivo identifikovať dvoch ruských policajtov v radoch Berkutu, kde samozrejme nemali absolútne čo hľadať.

      P.S.: Fotografia kozákov s Jozefom Goebbelsom je autentická, neviem čo ťa tam mohlo pobaviť. Ale pokiaľ si vedel, že kozáci bojovali aj na strane Nemecka, tak to je samozrejme iné, ale aj tak si to potreboval pripomenúť…

     • Samozrejme všetko čo napíšem ja je zavadzané ako vždy ty pišeš čistú pravdu ako inač. Demagog som ja ty si realista.  Tak ako som to napísal. Interview pre CNN urobili z Obamom agenti FSB v pivniciach na Liublianke. Chudák podľahol tvrdím vyšetrovacím metódam FSB a priznal sa Lol. Budem ti citovať amerického politológa v ´´službách Ruska´´ Fredericka Williama Engdahla (dúfam že som mu neskomolil meno) Domnieva sa, že prezident USA Barack Obama „hlboko ľutuje“, že svojimi slovami vo vysielaní televízneho kanálu CNN potvrdil fakticky fakt amerického zasahovania do urovnania politickej krízy na Ukrajine. Ako si myslí Engdahl, k štátnemu prevratu došlo za podpory amerických žoldnierov a vojakov cvičiacich sa v NATO a tisícky príslušníkov tajných služieb USA konajúcich na území Ukrajiny. Čo sa tyká kozáctva ako čo si mi tým chcel povedať V Rakúskom Lienz sa každý rok koncom Mája stretávajú kozací s celého sveta bývali červeni, bieli, ale aj hnedý aby si uctili pamiatku svojich bratov ktorí bojovali na strane Wehrmachtu v Taliansku tak ako Češke vladárske vojsko ´´proti´´ partizánom a boli popravení Sovietskymi jednotkami NKVD. Inač Taliansky partizáni týmto kozákom postavili pomník tak ako Čechom. Ešte jedna zaujímavosť pre teba spomínané mesto patrilo do západnej okupačnej zóny. Na jeden deň sa západniari stiahli a pustili tam jednotky NKVD aby mohli urobiť svoju špinavú pracú. Takže nebuď múdri o kozákoch vieš pramalo no teraz si sa dozvedel zasa niečo nove tak hľadaj na nete či nezavádzam. Ešte jedna udalost. V roku 1946 v Prahe jednotky NKVD popravili vyše 20 000 obyvateľov ČSR emigrantov z Ruska kozákov za prihliadania sa pána Beneša. Spoloční hrob týchto obeti Boľševizmu je na Olšanskom cintoríne v Prahe. Preto keď píšem že Zaporižsky kozáci sa držia bokom od Kyjeva a podporujú opločencov tak to mam z pravej ruky zo Záporožia a ty na tom chvála bohu nič nezmeníš len môžeš vypisovať o budúcom raji na zemi o Ukrajine. Zasa raz Slaviansky národ naletel svojmu nepriateľovi zo západu nechal sa zmanipulovať a reže sa medzi sebou.

     • Však si mi tu dodal iba slová svoje, niekoho ďalšieho, kde sú slová Obamu?

      A že pozdravujem toho, kto ti s pravej ruky povedal, že sa záporožskí kozáci držia prečo od Kyjeva :))))))

     • Kto hľadá ten nájde myslím že niekto dával linky na hlavných spravach.sk a nie len tam nikomu nič nedám na podnose hľadaj nájdeš. O tých kozákoch to že my pošleš nejaké video neznamená že je to tak. Kľudne odovzdám pozdrav od teba na Zaporožie. Ataman sa poteší. Na zaver

      Гей, співай, козаки,
      Про любов, про землю святу,
      Про землю.
      Славте, гей, козаки,
      Волю золоту.

     • Nebudem presa hľadať niečo čo neexistuje, pretože Obama nikdy nepovedal že podporoval majdan. Vyjadroval sa len k situácii, ktorá sa vyvŕbila až po majdane a to je setsakramentský rozdiel.

      To kozácke video nie je len tak hocijaké video, veď v tom videu je predsa to, ako kozáci napadli samotného Pančenka. To, že sa to stalo je predsa všeobecne známy fakt a nie nejaký výmysel. Ako to, že o tom nevieš?

   • vies kto bol Capek?

  • Slovanské národy nie sú ako muslimovia. Neupaľujú a nezabíjajú a nemajú k tomu sklony. Samozrejme že sa taký nájdu, ale neskôr sa to očistí samo.

 2. Hnus aki USAfilni chujkovia sa sem narvali,
  palte do americkej rite alebo narukujte za Porosenka ci inych oligarchov hnidy spinave.
  Tupci odchovani dennikom SME.

  • Christian Freeman

   no Ty si ale riadny exemplar idiota, clovece.
   Za prve, koho budem podporovat, je na mne. USAfilny chujko? Tak chapem, ze v pripade konfliktu to asi beries tak, ze lepsie byt v zajateckom tabore na Floride nez na Sibiri, ale ako je vidiet, ludia maju riadne naivne a jednoduche predstavy – ak som pro-americky, neznamena to, ze som fanusik americkej vlady, rovnako ako pochopit, ze Ukrajina je suverenny a samostatny stat, ktory je napadnuty svojim susedom, neznamena podporu ukrajinskej oligarchie (podobne ako bude asi tazke pochopit, ze byt Slovakom neznamena automaticky podporu Fica a zlodejov vo vlade).
   A je smiesne, ze primitiv Tvojho typu ide niekomu nadavat do tupcov odchovanych dennikom SME. 😀 😀 ;D

 3. Dnes, brachu, každý je v tvé zemi
  tak nebo onak s Izraelem sešvagřený.
  Ten lstivý národ neumí si zoufat,
  leč pokud trvá pořádek,
  může jen doufat.1
  Goethe
  tak kolko degeneratov zije tu na zemi-statistika uvadza ze pravych zidou je na celom svete 500 mil.

 4. Fozef. menej píš a študuj históriu

Leave a Reply