Domov / Hlavná strana / Nezaradené / Turecko nepatrí do Európy

Turecko nepatrí do Európy


Turecko je Ázia.

Turecko predovšetkým nie je geografickou súčasťou Európy. Malý výbežok Turecka zasahuje síce na Balkán, ale jeho relevancia je oproti ázijskému územiu nulová. Toto je jeden z hlavných atribútov nezmyselnosti prístupových rokovaní o vstupe ázijského štátu do európskej federácie.

 

Islam

Až 97% Turkov vyznáva islam, pričom je dôležité podotknúť, že islam je v priamej opozícii voči v Európe (zatiaľ) prevládajúcemu kresťanstvu. To sa ukazuje všade na svete, kde sú kresťania obľúbeným terčom moslimských verbálnych i fyzických útokov. Vo Veľkej Británii sa napr. na demonštráciách miestnych moslimov skandovali heslá o krvavej kúpeli pre Európu a pod. Kvôli islamským prisťahovalcom začínajú Britániu opúštať pôvodní obyvatelia. V Turecku samotnom sa síce o svoje životy kresťania báť nemusia, no aj tak zažívajú štátnu diskrimináciu na základe svojej viery. Prípadný ďalší moslimský štát v EÚ by rozhodne zmenil demokratický náboj Európy. Popri moslimských štátoch Albánska, Kosova sú početné moslimské menšiny v Chorvátsku, Francúzsku a Nemecku. Takáto konštelácia bude raz znamenať aj pretavenie právnych systémov európskych štátov do šarie – práva islamu, čo si asi málokto praje.

Arabi

Národnostne a geneticky Turci takisto nezapadajú do európskeho spoločenstva. Rodovo sú viac spriaznení so semitskými národnosťami blízkeho východu než s Európanmi. Každý národ si vytvára svoju špecifickú kultúru a to všade tam, kde tento národ prebýva. Ako sa ukázalo už mnoho krát, unifikácia dvoch diametrálne rozdielnych kultúr nie je možná a obvykle sa končí zničením jednej z nich a jej následným nahradením druhou. Je jasné, že islam je voči vonkajším vplyvom odolnejší a zánik mu preto nehorzí, na rozdiel od tradičných európskych hodnôt.

História varuje

Ak sa ukazuje, spolužitie Európanov a Turkov sa neosvedčilo a skončilo azda najväčším krviprelievaním v dejinách Európy. Expanzia Turkov do srdca Európy neraz hrozila zničiť našu kultúru, identitu a slobodu. Európske národy sa museli spájať do silných blokov naprieč kontinentom, aby mohli úspešne týmto votrelcom stáročia vzdorovať. Aj „tradiční“ nepriatelia ako Nemci a Poliaci s Litovčanmi napr. spoločne zachraňovali Viedeň v roku 1683 pred jej zničením tureckou hrozbou. Osud Európy bol neraz blízko zániku a len odvahe a hrdinstvu sebaobetovania európskych vojakov vďačíme zato, že dnes môžme slobodne dýchať. Prirodzene, že historické zlé skúsenosti a bezprávie nie sú argumentom na nepriateľstvo po päťsto rokoch, ale dávajú nám predstavu o vzájomných vzťahoch či antagonizmoch.

Ľudské práva

Turecká republika vytrvalo pošliapava základné ľudské práva svojich občanov. Mučenie, týranie, či dokonca zabíjanie sú pravidelnou súčasťou tureckej reality. Tieto zločiny sa dejú pod taktovkou štátu a turecká polícia je ich vykonávateľom, či skôr páchateľom, poukazuje Amensty International.

Holokaust

Prvý známy holokaust, genocída Arménov v Turecku 1915 – 1923, je ďalším z príkladov tureckej ľahostajnosti voči ľudskému životu. 1,5 milióna Arménov bolo vyvraždených Turkami, no Turecko dodnes túto historickú udalosť vehementne popiera, samozrejme s podporou USA, ktoré sa termínu genocída zámerne vyhýbajú, za oplátku tureckej angažovanosti sa vo vojne v Iraku. Medzi ľudské práva patrí neodmysliteľne aj sloboda prejavu. Tá je dnes naším trestným zákonom v niektorých prípadoch obmedzená – napr. je trestné spochybňovať holokaust Židov. V Turecku je situácia opačná, ľudia sú prenasledovaní za tvrdenia, že vyvraždenie Arménov bola genocída.

Cyprus

Invázia tureckých vojsk v roku 1974 na ostrov Cyprus mala za následok dobitie a uchvátenie 37% rozlohy ostrova. Na dobyté územie boli nasťahovaní Turci z Turecka a vyhnaní miestni Gréci v počte prevyšujúcom 100 tisíc, ktorí tu žili po generácie. Nasledovalo vyhlásenie nezávislosti severnej časti Cypru obývanej prevažne Turkami v roku 1983, ktoré bolo ukážkovým nerešpektovaním medzinárodného práva. Severocyperská turecká republika existuje dodnes, avšak jediný štát na svete, ktorý ju uznáva je práve Turecko. Za povšimnutie stojí, ako Turecko pristupuje k svojím záväzkom voči„obrannému“ paktu NATO, ktorého bolo v čase invázie Turkov na Cyprus členom.

Imigrácia

Vysoká miera nezamestnanosti a nízka životná úroveň Turecka, predovšetkým vo vidieckych oblastiach sú dostatočným stimulom pre rozsiahlu imigráciu do európskych štátov. Varovaním nám môže byť nemecký príklad, kde v 60-tych rokoch začali do Nemecka húfne prichádzať gastarbeiteri z Turecka a dnes ich počet presahuje 2. mil. Žijú vo svojich štvrtiach, riadia sa svojimi zvykmi, vyznávajú svoje náboženstvo aj s jeho patologickými sklonmi (vraždy zo cti), mnohí nevedia po nemecky. Dnes je turecká otázka azda najpálčivejším nemeckým vnútorným problémom. Pri počte 71 mil. obyvateľov Turecka tieto riziká pre Európu nie sú zanedbateľné.

Nebezpečný príklad

Započatie prístupových rokovaní s neeurópskym štátom je holý nezmysel. Aj keď sa nás politici snažia klamať, že rokovania ešte neznamenajú automaticky vstup a podobne. No ak nechcem aby niekto vstúpil, tak snáď s ním nemusím o vstupe ani rokovať! Okrem toho sa doposiaľ prístupové rokovania vždy skončili vstupom uchádzajúceho sa štátu. Ďalším „logickým“ argumentom eurobyrokratov je, že EÚ „nie je územie, ale hodnoty“ a teda ktokoľvek sa k nim môže hlásiť (aj kdekoľvek). Neprekvapí preto, že posmelení ambíciami Turecka sa do únie už tlačia aj Alžírsko, Tunis, Maroko či dokonca palestínske územie Gazy a budú nasledovať mnohé ďalšie štáty. Koniec koncov, prečo neprijať do spoločného štátu aj Tanzániu či Severnú Kóreu? Zdá sa , že „naše“ vlády opäť raz ignorujú verejnú mienku, ktorá je v každom štáte jednoznačne proti vstupu Turecka do EÚ. Celkovo možno sumarizovať, že pre členstvo Turecka v EÚ nie sú žiadne dôvody (na strane Európy). Išlo by o veľmi nerozumný obchod, ktorý sa raz tvrdo Európanom vypomstí. Nezabúdajme, Turecko je Ázia…

O oliolijanko

2 komentáre

  1. Turci do EÚ ani nechcú ísť,tlačia ich tam sionisti,pretože ide o zásadné rozhodnutie ako ešte viac islamizovať Európu a hlavne vziať tureckej vláde právomoci aj za cenu toho,že je to pre Európu nevýhodné.Čo je výhodné v EÚ?
    Nič,!!boli sme oklamaní stabilitou,jednotnou menou,volným pohybom osôb a tovaru,no výsledok je taký,že sme sa zriekli vlastných rozhodnutí,že sionistami dosadenej EK musia slúžiť legitímne zvolené volené vlády,(pri neposlúchnutí EK hrozia škrty a sankcie)/viď.Lisabonská zmluva,Euroval,Fiškál.únia,a pod./,že sa európanom žije čoraz horšie.EÚ slúži iba ich plánom a je nástrojom na ľahšie vytvorenie svetovlády.

  2. Som za europu bez turecka… ak aj tam turci raz pridu, aspon vieme odkial vietor duje.

Leave a Reply