Domov / Hlavná strana / Komentáre / Trianonská krivda? No a čo?

Trianonská krivda? No a čo?

Počas uplynulej soboty 4.6. sa v Maďarsku po prvý krát slávil „Deň národnej spolupatričnosti“. Pre Maďarov je to pripomienka výročia podpisu Trianonskej mierovej zmluvy. A Trianonská zmluva je považovaná mnohými Maďarmi za „do neba volajúcu nespravodlivosť spáchanú na Maďaroch.“ Pokiaľ sa na to pozrieme z maďarského uhla pohľadu, nespravodlivosť to určite bola. No a čo?

V dejinách nenájdeme jedinú zmenu hraníc, jediný presun územia medzi štátmi, ktorý by sa dal považovať za spravodlivý. Vždy sa nájde niekto, kto takéto zmeny za spravodlivé považovať nebude. Bolo by snáď spravodlivejšie, ak by územie Slovenska zostalo pod maďarskou kuratelou? Voči Maďarom možno áno, ale čo voči Slovákom? Vyplakávanie nad týmito „krivdami“ je dnes márnosťou nad márnosti. Je to len ukážka nepochopenia histórie (takéto veci sa vždy diali a aj diať budú) a strnulosti v myslení. Ak by aj hneď zajtra došlo k anulovaniu Trianonu, aké následky by to pre Maďarov malo? Aj dnes môžu voľne obchodovať so Slovenskom bez akýchkoľvek obmedzení, môžu Slovensko navštevovať ako sa im zachce, hranice prakticky neexistujú. Sú v područí EÚ rovnako ako Slovensko. Možno im chýba to, že na Slovensku sa povinne nevyučuje maďarčina. Alebo im chýba pol milióna cigánov, ktorých by mohli priradiť k miliónu, čo už majú. V skutočnosti by spojenie Slovenska s Maďarskom žiaden praktický význam nemalo. Na druhú stranu – môžeme sa na to pozrieť aj inak. Trianon kľudne môžu považovať za nespravodlivosť aj Slováci, pretože sme prišli o Dolnú zem, ktorú by sme mohli požadovať späť. 🙂

V dnešnej dobe máme úplne iné (spoločné) problémy, ako je Trianon. Európu, vrátane Maďarska, zaplavujú imigranti, iné kultúry, dochádza k rozpadom hodnôt. Zaplavuje nás konzum, sebeckosť, dekadencia (aj keď si to sami nepriznáme). Namiesto toho, aby sa európske národy spájali ku spoločnej ochrane svojich kultúr, práve takéto akcie, ako bola v Budapešti, prispievajú k rozoštvávaniu európskej solidarity. To len nahráva silám, ktoré sa snažia z Európy urobiť americký „melting pot“ a definitívne zlikvidovať bielu Európu. Čo budú mať Maďari z revízie Trianonu, ak budú tvoriť v Maďarsku (bielu) menšinu? Dnes musíme zabudnúť na staré krivdy, ktoré sú krivdami iba z určitého uhla pohľadu. Čaká nás omnoho dôležitejší boj, v ktorom musíme stáť svorne bok po boku. Čech vedľa Nemca, Francúz vedľa Angličana, Slovák vedľa Maďara.

::prop, www.protiprudu.org

O ::prop

38 komentárov

 1. Trianon bolo voči Maďarsku také Versalské svinstvo (najväčšia katastrofa pre Maďarsko od bitvy pri Moháči, 1526), ako boli Sudety voči štyrom miliónom tam žijúcim Nemcom, ktorí sa mali stať z jedného dňa na druhý “Čehoslovákmi”, Východné Nemcko dané Poľsku, Nemci sa mali stať z jedného dňa na druhý Poliakmi a dodnes nechápem, ako sa mohla stať Podkarpadská Rus tiež Československom.
  V roku 1949 som strávil v Lučenci dva týždne a nepočul som tam slovo slovensky.

  Zrejme žiaden nemecký, ani maďarský diplomat nemal ženu, ktorá by ‘vysúložila’ záujmy svojich “krajín” (Československo ani Poľsko vôbec neexistovali), ako ‘vysúložila’ Hana Beneová “Československo” a o pár rokov tak isto Marta Gottwaldová.

  • Pán Sitra Ahra, čo máte na mysli pod pojmom východné Nemecko? Nie sú to náhodou historické slovanské územia, ktorých sa Nemci zmocnili vojenskou agresiou a následnou genocídou a asimiláciou miestnych Slovanov?

   • …vážený pane, najprv by som prosil, keby ste ma oboznámil s materiállmi, z ktorých ste čerpal to, čo ste tu napísal…
    Potom Vám odpoviem, aká je skutočná pravda…o nejakej nemeckej agresii a dokonca genocide (Slovanov) nemôže byť ani reč…vidím že su Vám neznáme okolnosti o Troch deleniach tzv. “Polish-Lithuanian Commonwealthu”….

    • Jakýsi germánská gauner a podvraťták markýz Gero sezval na hostinu slovanská knížata a pak je zákeřně nechal povraždit, aby se zmocnil jejich území! Včetně Berlína. To byla malá česká víska. Germán patří za Labe! Vše na východním břehu této řeky je naše uloupená zem!

     • Jen doplním, že se pochopitelně nejmenoval Berlín, nýbrž Swetlastrana. Teď je to berlínská čtvrť Lichtenberg – https://en.wikipedia.org/wiki/Gero

     • S týmito židovinami si choďte niekam inam. Prečo to považujem za židoviny:
      1. Rozoštvávajú európske národy medzi sebou
      2. Odvádzajú pozornosť od hlavného nebezpečenstva, ktoré hrozí Európe – invázii cudzích rás
      3. Potichu podporujú nároky Izraela na Palestínu

      Len podotýkam, že presne tento argument bol jedným z dôvodov rozdúchania 2. sv. vojny – Poliaci argumentovali, že Berlín je poľský a požadovali ho späť, hoc aj za cenu násilného obsadenia. Možno by ste si mali s Poliakmi vytĺcť zo seba navzájom dušu, aby bolo jasné, či bol Berlín český alebo poľský.

   • Poláci lžou, jako obvykle – nárok na Berlín má po matce náš Bolek a ne ten jejich! – https://cs.wikipedia.org/wiki/Drahom%C3%ADra_ze_Stodor

  • Veľká nespravodlivosť sa deje na svete. Každý vie, že Dolná zem bolo pôvodne turecké územie, ktoré nám Turkom ukradli Rakúšaci v 17. storočí. Získali sme ho výmenou za bieleho koňa od Hunov.

 2. Trianon bolo vykúpenie pre národy, ktoré sa snažili v danej dobe tzv. „Maďari“ pohltiť. Určiť hranice medzi Slovenskom a Maďarskom bolo zložité, keďže i na severe Maďarska žilo v danej dobe oveľa viac Slovákov ako dnes, ktorých nakoniec Maďari pohltili. Čo tým chcel pán SA povedať, že v Lučenci nepočul v 49tom slovo po slovensky? Možno hovorovej slovenčine vtedy ani nerozumel. Dnes sa hlási v Lučenci 8% obyvatelov k maďarskej národnosti. Má zmysel hovoriť o autonomii? Tá doba bola i tak iná. Dnes žijeme v roku 2016 a „Maďari“ by sa mali zobudiť že nám hrozia iné hrozby, a nie vyplakávať nad Uhorskom, ktoré v konečnom dôsledku aj tak nebolo Maďarskom.

 3. *Maďarov po II sv. vojne „zachránili“ sionistickí židia z Kominterny dúfajúc, že sa tak po ovládnutí tohto územia ľahšie dostanú k historicky zaniknutému územiu „Chazarského kaganátu“na území dnešnej Ukrajiny.
  Čo sa týka núteného presídľovania nemecky hovoriaceho obyvateľstva Európy, tento plán nebol, na škodu všetkých predovšetkým stredo a východoeurópskych národov, realizovaný takmer vôbec. Rusi mohli aspoň nimi ovládané územia tzv. východného Nemecka anektovať tak, ako to neskôr urobili židia v Palestíne, alebo tak ako to urobili americkí židia v západnej časti aj tak neexistujúceho Nemecka na základe tzv. kancelárskeho aktu. Škoda teraz ich budú musieť upražiť úplne a definitívne. Mohli sa tomu vyhnúť, alebo mať túto bohumilú činnosť už za sebou.

 4. „Čech vedľa Nemca, Francúz vedľa Angličana, Slovák vedľa Maďara“. To je žart? Len sa pýtam. Navyše ktorý Francúz vedľa Angličana arabský Francúz vedľa Pakistanského Angličana, alebo francúzsky neger vedľa toho anglického? Mimochodom v tzv. GB nežijú len Angličania ako pôvodní obyvatelia. S Nemeckom je to ešte horšie pretože aj tamojší Turek či Kurd sú dnes už Nemcami. Tieto štáty už viac ohrozené byť nemôžu pretože sú v totálnom rasovom rozklade. Nakoniec tu teda ide len o ohrozenie nových členov únie, a o to ide dovozcom dobytka asi najviac.

  • Nepleťte si štátne občianstvo s etnickým pôvodom.

  • “Čo tým chcel pán SA povedať, že v Lučenci nepočul v 49tom slovo po slovensky?”
   …presne to, čo som napísal, nemýlte si to, ja som dobre slovensky rozumel, možno lepšie sko Vy dnes….a slovensky tam, v tom 49-tom bolo počuť asi len vtedy, keď som ja vyprával s jedným pánom, s ktorým som sa dobre poznal (dobrý priateľ môjho otca)…jeho meno bolo Dr.Braxatoris….a on bol vnuk Andreja Sládkoviča! Určite viete, kdo bol Sládkovič!
   Že tam je dnes 8% Maďarov, verím, však sme ďalej o 66 rokov…časy sa menia…ako sa zmenili od tretieho delenia Poľsko-Lituánskeho Commonwealthu (1795)….(Martin sa mi neozval)….ale zase, Lituánci nie sú Slovania…atď., atď,….

   “S Nemeckom je to ešte horšie pretože aj tamojší Turek či Kurd sú dnes už Nemcami”.

   ….konečn aj jeden rozumný komentár.
   však o to a len o to išlo v Druej svetovej….
   Ani to nie je treba prekladať:
   “On February 17, 1950, James Paul Warburg of the Elitist bankster family told the U.S. Senate;
   “We shall have World Government whether or not we like it. The only question is whether World Government will be achieved by conquest or consent”. (W.B. Vennard: “Conquest or Consent”, P. 12.)
   Samozrejme James Paul Warburg, americký bankár bo nemcký žid a jeho brat, Max Moritz Warburg, bol bankár v Nemecku!

   • Ale ste nám tým nevysvetlili pán SA čo ste tým chceli povedať, že tam nebolo počuť slovenčinu…že sme Maďarom mali nechať celý juh? A koľko obcí bolo vtedy na severe Maďarska slovenskejších? Kde sa podeli tí Slováci? A vôbec, keď sa zamyslíme prečo tam nebolo počuť slovensky, dôvodov mohlo byť veľa. Možno tam žilo i viac Maďarov, ale treba si uvedomiť, že Slováci boli vyše 100 rokov nútení k maďarčine ako k „úradnému jazyku“, a za slovenčinu boli trestaní, preto strach v nich rozprávať po slovensky isto bol, vtedy bolo počuť ten aziatský jazyk i v Žiline. Navyše po 2.svetovej vojne, keď nám títo dobrosrdeční susedia uctievajúci dvoch poturčencov ako „ich básnikov“ okupoval i juh Slovenska. Časy sa menia, ale Maďari žijú 200rokov pozadu! To dokázali i tým pochodom!

 5. Pan Sitra Ahra
  Ja som bol v Lucenci v roku 1996 a nepocul som tam slovo po Madarsky!!!!! V roku 1918 bola Bekesska Caba najvacsie slovenske mesto v Uhrosku z 30 000 obyvatelov sa za Slovakov hlasilo, vysse 80% obyvatelov, dnes ma Bekesska Caba, 64 000 obyvatelov s toho len 6% Slovakov!!! Tak prestante zit v horkej minulosti!!! Najvacsim nestastim bolo, ze sa madari rozhodli kocovat smerom do strednej Europy!!! Keby sa rozhodli tak ako Eskomaci nebolo by po nich ani smradu!!!

 6. Chcel som povedať, že spôsob, akým sa rozhodovalo vo Versailles – táto vraj “moerová dohoda” – nie je spôsob, akým sa podobné problémy riešia. Takýto druh riešenia neprinesie nič okrem hnevu a nenávisti jedného ku druhému a takáto nenávisť pretrváva storočia, ako sme sami svedkami. Nesmieme zabúdať a o tom dnes už vie len veľmi málo ľudí, že tam rozhodovali nie štátnici, ale bankári.
  Takéto problémy sa riešia referendom a nie jednoducho prideliť kus zeme jednej, alebo druhej strane, bez ohľadu na prianie populácie toho územia.
  Takto to urobil aj ten “strašný” Hitler v prípade Rakúska. Hitler naplánoval spoločné referendum v Rakúsku a Nemecku na 10. apríla 1938. Oba národy mali rozhodnúť, či ich krajiny majú patriť do jedného štátu. V Rakúsku 99,73 % zúčastnených hlasovalo za Anschluss s Nemeckom. V Nemecku bolo za zjednotenie 99,08 %.Teda skoro 100% Rakúšanov hlasovalo “Jawohl”, čo bolo aj dosť, ako politický jav neslýchané aj zahambujúce pre existujúcu rakúsku vládu. Samozrejme sionistická propaganda nehanebne nazýva toto spojenie Hitlerovým agesívnym pripojením Rakúska k Nemecku.
  A tak sa to malo stať aj v prípade slovenského juhu. Malo sa vyhovieť prianiu ľudu.
  Ja viem veľmi dobre, že Budapešt vystavili liptovskí murári a v severnom Maďarsku žilo hronadu Slovákov. Ale to ešte neznamená, že Budapešt je Slovensko, alebo Praha, ktorú vystavali Nemci a ešte v roku 1900 sa tam vypprávalo len nemcky, je Nemecko.
  Dr. Vojtech Tuka, ako najmladší univerzitný docent (možno na svete), pôsobil na univerzite v Pécsi, nie v Bratislave a básnik Pali Orságh sa tiaež stal veľkým slovenským básnoikom, ako sa stal Sándor Petrovics, Petöfi sándor básnikom maďarským (vraj slovenského pôvodu, ale narodený už v Maarsku).
  Preto to boli veľmi háklivé problémy, ktoré vyžadovaloii omnoho citlivejšie riešenie.
  Viem aj to, že Maďari podceňovali Slovákov, ale nikdy nepovedali, že Slovenský národ neexistuje, že Slováci sú Maďari vyprávajúci len nejakým nárečím, ako to povedal Beneš, že žiadny slovenský národ neuznáva, že to sú Češi.
  A ak by niekdo mal záujem o najnovší prejav českého prezidenta, alkoholika Zemana, o Slovensku a Dr.J.Tisovi, naklikajte si vysielanie“Českej nezávislej televise” (z pondelka 13 júna, teda pred dvoma dňami), aby ste mali jasný obraz o problémoch, ktoré opisujem vyššie.

  • Nič v zlom, ale máte akési príliš „promaďarske“ myslenie, a pozeráte sa na Maďarov akoby na nich naozaj bola spáchaná krivda. Navyše pozeráte na vec z pred 100 rokov pohľadom človeka žijúceho v 21.storočí. Vtedy a referendum? To myslíte vážne?? Okrem toho, že to snaď ani nepoznali, Maďari vtedy mali vo všetkých „vyšších úradoch“ dosadených ak nie „Maďarov“ tak promaďarsky mysliacich ľudí. Pochybujem, že by to bolo vôbec spočítané objektívne. Vtedy popierali i samotné % žijúcich Slovákov.

   Ano, v ideálnom prípade by sa to malo riešiť „mierovou dohodou“. Ale kto sa pozrie do histórie vidí, že Maďari akúkoľvek dohodu odmietali. Pred „západom“ sa hrali na to, že veď Slovákom nič nechýba…Takisto neuznávali Slovákov ako národ, a ako som sa dočítal i dnes na „ich“ stránke (madari.sk), Slovensko sa nazývalo Fevídek, a obývali ho Tóti (vraj staršie pomenovanie Slovákov). Pokiaľ viem, „Tót“ bolo hanebné označenie Slováka, ak nie priam nadávka.

   Ako vidno, názor na to nezmenili, vymývajú si mozgy i naďalej a tým len držia stále tú „krivdu“.

   Len mi žiaden „Maďar“ nevysvetlil, čo by v 21.vom storočí Maďari chceli robiť so Slovenskom, keď tu žije len 8%ná menšina, v Europe, ktorá „garantuje“ práva menšinám?? Spávali by lepšie, lebo „ich“ Uhorsko je obnovené?

 7. Madari hovorievali Toth nem Ember a Slovensko nazyvali Felvidek. Nechceli dat Slovakom ani taku autoomiu aku dali Chorvatom A predsa Slovensko bolo prvym udelnym kniezatstvom v Uhorsku- Nitriansko!!! To co opisujete je minulost, ktora sa neda zmenit- len krviprelievanim!!! Bekesska Caba bola slovenska v roku 1918 z 30 tisic obyvatelov bolo 80% Slovakov, dnes zo 64 tisic obyvatelov je len 6% Slovakov. Rovnako rastol aj Lucenec budovali sa tam nove zavody a byty a kedze vidiecke zazemie Lucenca, bolo prevazne slovenske stahovali sa za pracou do Lucenca Slovaci z vidieka. Tak podobne to bolo aj v Bekesskej Cabe. Na juh od Lucenca bolo miesane obyvatelstvo smerom na Velky Krtis prevazne slovenske smerom na Filakovo prevazne madarske. Avsak tito mali urodnu podu a obycajne najma kalvini mali len jednodetne rodiny. Cize tito dedili a ostavali na pozmekoch.

  • Jaruj, som rád že sap o dlhšom čase ohlasujete….
   “Tak prestante zit v horkej minulosti!!!”
   …debatujeme o tom, aby boli problémy slušne a spravodlivo rirešené a nezáleží na tom, či to bolo včera, alebo pred sto rokmi….a že v Čabe bolo kedysi 80% Slovákov a dnes je len 8%, to je presne to, čo som napísal – “ako sa časy menia…”

   “Madari hovorievali Toth nem Ember…”
   …a ny sme hovorili “Magyar ember gazember”, vidíte nejaký rozdiel?

   Predstavte si, Dr.J.Tiso mal v roku 1945 možnosť “zachrániť” Slovensko od Beneša a jeho ‘obnoveného’ Československa, požiadať Stalina, aby pripojil Slovensko ku Sovietskemu Sväzu!
   A boli by sme sa, bez akéhokoľvek nášho súhlasu, na druhý deň stali Rusmi. Samozrejme ale, Tiso vedel, že niečo také nemôže urobiť – ale mohol!
   Ako by sa vám páčilo takéto riešenie?
   A to, že je tomu pomaly 100 rokov, nemení na veci abslolútne nič.

   • „Nezáleží na tom, či to bolo včera, alebo pred sto rokmi..“, veď sa pozrite čo robia Maďari dodnes!!! Je to normálne?? Dodnes by najradšej pripojili Slovensko k Maďarsku, a bez akejkoľvek diskusie, najlepšie dákou „revíziou a diktátom“, majú oni záujem o diskusiu dnes, v 21.vom storočí?? Aby boli problémy spravodlivo vyriešené?? A ak sa na to pozrieme pohľadom, Maďara z pred 100rokov – ktorý spochybňoval i Slovákov ako národ..Slovenska by sme sa isto nedočkali…Krivda bola páchaná vyše 100 rokov na Slovákoch a Maďari sa nám doteraz neospravedlnili za ňu nám!!!! Skôr plačú nad Uhorskom ktoré i tak nebolo Maďarskom!!

    Haníte tu Čechov a Maďarov len obhajujete! Zakrývate jeden problém druhým! Radšej by som žil ako „Čechoslovák“ ako poturčenec!!!!

    Dajte si dolu ružové okuliare a nepozerajte sa na problémy z pred 100rokov pohľadom človeka žijúceho v 21.vom storočí! Lebo s Maďarom z pred 100rokov by ste sa diskusie nedočkali!

    Keď to tak zhrnieme, podľa Vás problémy nie sú spravodlivo vyriešené, a žiadate akúsi revíziu trianonu.

 8. Hrom

  Srdecna vdaka ti za rozumne prispevky. Faktom je ze madari nemaju ani meno pre Uhorsko aj Rakusko-Uhorsko nazyvaju Osztrjak-Magyar monarchia? Tvrdia ze v ich jazyku neni mozne vytvorit termin Uhorsko, avsak pre uhro-finske jazyky maju termin Finno-Ugric a nie Finno_Magyaric!!! Cize aj na zaklade tohto by byvale Uhorsko mohli nazyvat: Ugria, co by bolo blizske talianskemu Unghria! Ale oni to nechcu dobre sa im lovi v mutnej vode ked zamerne zamienaju Uhorsko za Madarsko. Tak to robili aj Cesi, hlavne na ceski emigrant na zapade, ktory zamerne a vsade zamienali Cesko-Slovensko za Cesko. Cize tym ako by Slovensko bolo Cesko! Vdaka roku 1993 sa to podarilo odstranit. Susediace narody trpiace madarskym revizionizmom musia najst sposb aby prinutili Madarov volat byvale Uhrosko, ako Ugria. A potom modern staty aby dnesne Madarsko nazyvali Magyarland. Punktum. Nemci z madarmi prehrali 2 X svetove vojny ak im to nestacilo skoncia este horsie.

  • Zdá sa mi, že aj vy si s radosťou vysvetľujete pojem Uhorsko tak, ako vám to vyhovuje. Najprv podľa vás Uhorsko nie je iba Maďarsko, ale keď sa jedná o Veľkú vojnu, tak tú prehrali iba Maďari… Preto keď sa povedalo A, treba povedať aj B. Obe svetové vojny prehrali s Nemcami, Maďarmi (a ďalšími krajinami a národmi) aj Slováci.

   • “Haníte tu Čechov a Maďarov len obhajujete!”
    ….vedel by ste mi zopakovať slová, ktorými haním Čechov a obhajujem Maďarov? Myslím že som napísal len o Benešovom vyjadrení o Slovákoch. Dám Vám to teda doslosvne:
    Vyjadrenie Beneša v Moskve v decembri 1943:
    “Mne nikdy nedostanete k tomu, abych uznal slovenský národ. Je to mé vĕdecké přesvĕdčení, které nezmĕním….Zastávam neochvĕjne názor, že Slováci jsou Češi a že slovenský jazyk jest jen jedním z nářečí českého jazyka, tak jako je tomu s hanáčtinou, nebo s jinými nářečími české řeči. Nikomu nebráním, aby o sobĕ říkal, že je Slovák, avšak nedopustím, aby se prohlašovalo, že existuje národ slovenský”. (F. Vnuk „Rebelanti a Suplikanti“….str.187).

    Keď sme v 1968-mom prišli do Kanady, stalo sa jednému môjmu priateľovi v Toronte v prijímacej kancelárii, kde už samozrejme sedeli Češi ako “prekladatelia/tlmočníci”, platení governmentom(!) (tak isto už boli usadení vo Viedni na kanadskej ambasáde), keď sa pýtali kdo a čo on je, povedal ja som Slovák. Na to mu Čech/tlmočník povedal – “na to zapomeňte, tady sme všichni Češi”! Ako sa Vám to páči?

    Mne Vy, mládenci, nemusíte vyprávať o Maďaroch. Keď v 1939-tom, keď už pán Beneš “zdupkal” s 10 tisíc dolármi, ktoré mu poslal Stalin, vtrhli na Slovenský juh, českí vojáci tam slúžiaci, nasadli na vlak a “honem do Prahy” so slovami -“my se na ne vyserem, ať si bránejí svoje hranice sami”!
    A bol to Hitler, ktotý Maďarov zastavil! To je však história, o ktorej Vám asi nikdo nikdy nepovedal. A ja sa zaoberám históriou, nie politikou a tá ma zaujíma aj 10 tisíc rokov zpäť.
    Nie, ja nežiadam žiadnu revíziu Trianonu a Maďari to dobre vedia, že Félvidék už asi ťažko bude niekedy Maďarsko. Ale viem aj to, že keď zase nejaká mocnosť v budúcnosti to územie pridelí Maďarom, aby sa vôbec pýtali občanov tam žijúcich,
    – taký nový Versailles, alebo možno to bude Brusel (?) človek nikdy nevie – Slovensko nepovie ani slovo a ani sa ho nikdo nebude pýtať. Je Vám to jasné?… a o tom je reč.

    Že Versailles bol zločin, o tom nikdo nemôže pochybovať. To nie som ja, kdo to už dávno prehlásil:
    Versalská Dohoda, ktorú neskoršie charakterizoval americký diplomat William C. Bullit ako “najhlúpejší dokument aký kedy bol napísaný ľudskou rukou”.

    Je skoro neznáme vonkajšiemu svetu, že čo sa týka dohody samotnej, nikdo nikdy nevidel jej skompletizovanú formu, pretože taka neexistuje!

    A tomu sa hovori politika – spravodlivé riešenie svetových problémov.

    * * *
    “Nemci z madarmi prehrali 2 X svetove vojny ak im to nestacilo skoncia este horsie”.
    ….Kazok, prekvapujete ma…myslel som, že máte na viac…koniec-koncom, vysvetlil Vám to Prop. Vy zrejme toho moc neviete o tej “Prvej prehre”.
    Nespravodlivosť, spáchaná na nemeckom národe, podmienkami “Mierovej dohody”, urobila ďlašiu vojnu nevyhnutnou. Musíme porozumieť okolnostiam obklopujúcim podpísanie Prímeria, 11-ho septembra 1918. Nemecké Hlavné veliteľstvo nežiadalo Prímerie, pretože jeho armády boli v nebezpečenstve porážky. Keď bolo Prímerie podpísané, nemecké armády neboli nikdy na bbojiskách porazené.
    Nemecké Hlavné veliteľstvo žiadalo o Prímerie, aby mohlo obrátiť svoje úsilie
    predísť komunistickej revolúcii v Nemecku. Rosa Luxemburgová, Karl Liebknecht a ich, židmi dominovaný ‘Spartacus Bund’, plánovali zopakovať v Nemecku, čo dosiahol Lenin, presne pred rokom v Rusku. Prímerie bolo podpísané ako predohra dohodnutia Mieru. (Cisár abcikoval 9-ho novembra 1918).
    Je vrcholne dôležité si uvedomiť tento fakt, pretože Prímerie, dohodnuté za týchto podmienok, je niečo úplne iné, ako “bezpodmienečná kapitulácia”.

    Čo sa týka Druhej, Kazok, tú sme prehrali všetci, včetne Vás. Ale Nemci povstali z ruin a popola ako Phoenix a za dva roky mali zase najvyšší živtotný štandard na svete!!!
    A ČSR a pol Európy mali 40 rokov otroctvo a vraždenie českých a slovenských vlastencov po väzniciach… Bartolomejská, Ruzyň, Špilberky v Brne, Bory u Plzne, Leopoldov, atď….Keby sme neboli prehrali, všetci, Kazok, Vy by ste dnes nesedel v Austrálii a ja v Kanade.

    Podívajme sa ale na tú “Versailskú mierovú dohodu”, z hľadiska historického:
    Prvá vojna sa vraj viedla pre “práva na sebaurčenie”. S tým by sa dalo a ja aj plne súhlasím. Ale čo sa stalo? Rozbili jednéhoo “zlepenca, Rakúsko-Uhorsko a vytvorili ďalších – Československo a Poľsko.
    V roku 1918, 13.8 miliónová populácia, pozostávala zo 6.8 miliónov Čechov, 1.9 milionov Slovákov, 3.1 miliónov Nemcov, 750.000 Maďarov, 460.00 Podkarpatských Rusov (Ruthenia), Ukrajincov a Rusov, 180.000 židov, 75.000 Poliakov, niekoľko Rumunov a iných. Teda 6.8 miliónov Čechov, chcelo vládnuť cca. 7 miliónom menšinám. Skutočne vzorná Masarykova deemokracia.
    A ako “demokraticky” bola Benešom a Masarykom zložená vláda, ani radšej nehovorím.
    A keďže každá etnická skupina je podľa zákona oprávnená používať svoj jazyk pri oficiálnych jednaniach, vo všetkých oblastiach, kde dosahujú aspoň 20% populácie, dve hlavné menšiny, Nemci a Maďari dali jasne najavo, že nie sú ochotní prijímať rozkazy od susedov, ktorých donedávna, ako boli zvyknutí, považovali za druhotriednych občanov.
    V tomto samozrejme mali podporu svojich spolu-rodákov, vedľa za hranicami.
    Teda semená československej seba-deštrukcie boli zasadené pri jej samotnom zrode.
    Pre začiatok, nielen že jeho krstní otcovia mali špatný dátum narodenia (Československo sa totiž vôbec nezrodilo 28-ho októbra, ako to dodnes oslavujú), ale dali krajine aj špatné meno.
    Lebo Československo nebolo ani zďaleka krajinou Čechov a Slovákov.
    Je zarážajúce, ako je možné, že im nenapadlo jedno a jediné logické staroveké meno, zjednocujúce tieto dve krajiny – Veľká Morava. Nazývajúc sa Veľko-Moravnia, by bolo rozhodne prijateľnejšie lokálnym Nemcom, Maďarom, Ukrajincom, alebo Poliakom, ako považovať sa za “Čechoslovákov”.
    Čím viac nad tým človek rozmýšľa, tým viac je toto meno absurdnejšie.
    Masaryk prehlásil, že československá demokracia potrebuje päťdesiat rokov, na zapustenie korenňov.
    Dvadsať bolo všetko, čoho sa jej dostalo.

    • My tu diskutujeme o Maďaroch a Trianone a vy tu otvárate otázku Čechov, a ich názory na čo? S Čechmi sme sa aspoň rozišli „bratsky“ po diskusii, tej sa Slováci sa dožadovali od Maďarov dlhé roky a nedočkali sa jej. Článok je o Maďaroch a Trianone pán SA.

     Nazývať tu iných diskutujúcih „mládencami“ je trošku prízemné. Chcete tým svoje slová týmto „nadhodnotiť“?

     Spravte teda Vy niečo pre národ slovenský, a choďte na akademickú pôdu do Maďarska „podiskutovať“ s Maďarmi, a vysvetite im, že susedia sú Slováci, a nie „Toti“, že slovenská zem patrí právom Slovákom, či sa tej diskusie dočkáte a či Vás budú počúvať.

     Ale Vás by možno i počúvali, keďže s Maďarmi súcitíte.

    • Beneš razil názor, že Slováci sú Češi, je mi tento názor vždy menej „bolestivý“ ako názor Maďarov – „Tot ném ember“ (Slovák nie je človek). Dalo sa s nimi diskutovať??

     • “…. že slovenská zem patrí právom Slovákom….”,
      …ale prečo tomu nchcú uveriť Maďari?

     • Vaše pro-maďarónske myslenie je smiešne, a v diskusii o Uhorsku otvárate otázku Slovákov a Čechov, nech si Tí Slováci nechajú nejakú tú nenávisť i pre Čechov – úbohé.

      Ale touto otázkou že „prečo tomu nechcú uveriť Maďari?“ len prikladáte do ohňa tým, ktorí Trianon považujú za spravodlivý, kedže s Maďarmi sa inak dohodnúť nedalo.

 9. Robíte zo mňa maďaróna len preto, že som zástanca pravdy a spravodlivosti?
  Napísal ste niečo ako “radšej byť Čechoslovák, ako poturčenec”. Týmto výrokom sa vlastne prejavujete už ako “poturčenec”. Viete o existencii nejakého “československého národa”? Viete niečo o nejakej “československej národnosti”? Mali sa sudetskí Nemci (aj Slovenskí Nemci) volať Čeconemci, Maďari Čechomaďari a Poliaci Čechopoliaci? Podľa Vás asi ano. Dajte mi vedieť.
  Neprechovávam žiadnu nenávisť proti Čechom (ani voči nikomu, dokonca ani muslimom, táto ‘cnosť; mi je neznáma), ale mám výhrady voči politikom, tak bývalým, ako dnešným.
  Zrejme ste si nepozrel, na čo som upozornil, vysielanie “Českej Nezávislej Televízie”, zo ňa 13 júna (2016), kde terajší prezident Českej republiky, alkoholik Zeman, prehlásil Dr, Tisu za “masového vraha”, ktorý vraj poslal “do plynu” 50 tisíc slovenských židov. Zabudol ale povedať, že 9 tisícom dal výnikky a vysťahovanie židov sa dialo so súhlasom a v dohode s vrcholným židovským strediskom vo Švajčiarsku! A keď Dr.Tiso chcel abdikovať, boli to židia, ktorí ho prosili, aby to nerobil a aby ostal prezidentom!
  V prvom rade, Dr. Tiso nebol na žiadnom zozname “vojnových zločincov” a za druhé, žiadne plynové komory nikdy nikde neexistovali. Pán Zeman nám však nepovedal nič o masovom vrahovi Benešovi, ktorý vyvraždil 250 tisíc sudetských Nemcov (a to už bolo po vojne!). Človek neznalý histórie by nemal byť nikdy žiadnym prezidentom, mohol by tak spravovať malú ohrádku zo sliepkami.
  Pred pár dňami som si s hrôzou vypočul vysielanie slovenskej stanice rtvs.sk, kde som sa dozvedel od nejakého hoväda (prepáčte), ako v auguste 1944 “prišla na Slovensko sloboda”, (mysliac samozrejme ich “slávne” SNP, rebéia žido-českých (ktorým sa za Slovenského štátu neskrivil na hlave ani vlas),
  gaunerov, zlodejov, lenivcov a ožranov), ale nepovedal ani slovo o vyvraždení cca. 20 tisíc statočných nevinných Slovákov, len zato, že ostali stále Slováci. Toto vraždenie pripisujem taktiež Benešovi.
  Áno, takúto históriu zverejňujem, či sa to niekomu páči, alebo nie a je mi jedno, za koho ma považuje.
  A teraz, pán Hrom (ani sa neodvážim napísať ’mládenec”, ani ‘mladý pán’ – ale pre mň ja každý pod 60 ‘mládenec’ – čo by malo byť potešujúce a nie urážajúce), o Trianone, ktorý bez výhrad schvaľujete “ako správny, dokonca spravodlivý” (nie som si istý prečo?); už viem Váš názor, zaujímal by ma teraz Váš názor na podobnú zmluvu (dokoca až dve), tzv. “Viedenskú Arbitráž”.
  Budem veľmi potešený, ak mi vysvetlíte, aký je medzi nimi rozdiel a či vbec viete, že aj jedna aj druhá boli jednoduchým “diktátom” veľmocí. Žiadne ‘referendum, ktoré ja obhajujem a ktoré mi u Vás prinieslo prívkastk “maďarón”!

  • Rozkrikujete sa tu ako poturčenec zastávajúci „národa maďarského“ voči ktorému bola uskutočnená strašná krivda. Na väčšinu mojich názorov ani neviete oponovať, lebo by Vás tu hneď označili za Maďara. Keby v danej dobe dohaduje o určení hraníc človek ako Vy, možno by ste v danom roku pre Slovákov „vybojovali“ autonomiu ktorú by i tak zrušili a dnes by tu Slovensko nebolo.

   Slováci, Česi, Moravania, všetci sme v prvom rade Slovania. To, že sme pred 1000 či viac rokmi boli spolu jeden národ a mali sme k sebe i jazykovo viac bližšie, to vedia všetci, ktorí sa zaujímaju o historiu Slovanstva. Vaším oponovaním by ste ich nazvali po-turčencami.
   Ešte väčšiu Slovanskú vzájomnosť razili naši národovci ako Štúr či Hodža, ktorí uvažovali nad pripojením sa k Rusku a vytvorením mocného slovanského štátu. V danej dobe by som razil ich názor, kedže to mohlo byť pre nich jednoduchšie a pravdepodobnejšie ako vytvorenie Slovenska. Týmto našich národovcov tiež označíte za poturčencov? Vy ste asi do slovenskej školy nechodili, ešte som nestretol Slováka národovca, ktorý by označil niekoho kto sympatizoval so Štúrom za poturčenca.

   Keby sa pred 100 či viac rokmi veci udiali inak, či už sa dnes nazývame „len“ Slováci, Slovania, Sloveni či nebodaj Čechoslováci, a máme spolu jeden štátny útvar, bolo by to pre nás Slovákov vykúpením od maďarskej nadvlády, ktorú Vy tak obhajujete.
   Za maďarizáciu si Maďari ani nazaslúžili žiadnu diskusiu!

   V časoch Veľkej Moravy mali i Moravania bližšie k Slovenom (Slovákom) ako k Čechom.

  • Sitra Hatra vy tu splietate dookila hrusky s jablkami. Neda mi nevyjadrit sa. Rozdiel medzi trianonom a viedenskou arbitrazou je ten, ze trianon rozbil mnohonarodny utvar, ktory ako vieme vy madari pokladate len za svoj. lenze uhorsko nebolo madarsko ale mnohonarodny utvar! kdezto arbitraz rozhodovala o dvoch susediacich statoch. ale vy madari trianon a uhorsko vidite inak, to dokazuju i chlapci na fotke kde premalovali mapu uhorska madarskou vlajkou. na co tu dookola splietate cechov? ako spomenul kolega tak ako sa Slovaci rozdelili bratsky s Cechmi by sme sa s madarmi nikdy nerozdelili, lebo stale zijete v tom ze slovensko bolo madarsko! To dokazuju madari na mnohych fforach! Vy madari popierate i madarizaciu a to uz je co povedat!

   http://dailynewshungary.com/quotes-about-the-treaty-of-trianon-by-famous-non-hungarian-people/

   • Tak a už som Maďar! Dokonca som ani nechodil do slovenských škôl. Keď vám poviem, že som maturoval na jednom z prvých troch slovenských gymnázií (založené v roku 1869), ani asi neviete, ktoré to boli.
    Pletiete si, vážení diskutéri , históriu s vlastenectvom a o vašom vlastenectve by som tiež pochyboval, na akých vedomostiach o Slovanstve a o Slovákoch je založené.
    S vašou nenávisťou ku každému okolo vás, ďaleko nezájdete; to vám už história aj dokázala.

    “To, že sme pred 1000 či viac rokmi boli spolu jeden národ a mali sme k sebe i jazykovo viac bližšie, to vedia všetci, ktorí sa zaujímaju o historiu Slovanstva”. Páč sa mi termín “tisíc či viac”; pne vy nemá ani najmenšiu vedomosť o tomto praveku! A ja sa podľa vás ‘rozkrikujem’; ale neviem, kde beriete odvahu písať o niečom, o čom toho moc neviete.

    O tej hostórii by som vás (ja Maďar, xi xi xi) mohol poučiť, až by sa vám zastavil dych. Možno k tomu dôjde.

    “vykúpením od maďarskej nadvlády, ktorú Vy tak obhajujete”.
    Na to ste ako prišiel? Zopakujte mi moje “obhajovacie slová”.
    O vašich znalostiach histórie Uhorska (teraz Maďarska), ako aj Slovanstva a Sovákov v Karpatskej priehlbine si dovolím pochybovať, obzvášť preto, lebo je to len nedávno, čo som sa dočítal, že slovenskí “historici”, nejakí Kamenec a Závacká (myslím), udávajú prítomnoť Slovanstva v Európe do 15 storočia (alebo tak akosi)! Neuveriteľná historická odbornosť! Tí ľudia zrejme asi nikdy ani nepočuli o dielach takých kapacít, ako genetik, profesor L. L. Cavalli-Sforza (Stanford University, USA), (maďarských) historikov Armina Vambéryho, Štefana Bibó, Szücs, J., Bogyay T., Lendvai, P., Glatz, F., Kontler L., maďarsko-nenecký historik Denis Silági, dokonca nie som si istý, či vôbec poznáte prácu slovenského docenta Dr.Feráka.

    Rozdiel medzi Trianonom a Viedenskou Arbitrážou je len ten, že Trianon bol diktovaný Slobodomurármi 33-ho stupňa, Wilsonom (“porodná baba” pri zrode Československa, úplne držaný pod kontrolou žido-amerického slobodomurárstva, ktorí mu hrozili – ak nebude poslúchať – zverejnením jeho nemorálneho života) a slobodomurármi Masarykom a Benešom. Pre istotru a zaručený úspech, sa ešte Benešova žena, Hana, vyspala s Aristide Briand-om (1862-1932), predsedom francúzskej vlády a ministrom zahraničia, aby hlasoval za utvorenie ČSR.
    V roku 1926 Briand obdržal dokonca Nobelovu cenu mieru. Samozrejme takúto históriu v žiadnych “historických” dielach nenájdete.

    No a samozrejme, Viedenská arbitráž
    už bola “diktátom nacistického Nemecka a fašistického Talianska”. Na tie prívlastky “novodobí historici” nikdy nezabudnú, aby zdôraznili svoju “správnu históriu”.
    A mnoho naivných “odborníkov históriie” to nekriticky považuje za históriu spravodlivosti.

    • S Vami je akákoľvek diskusia zbytočná. Na X mojich otázok ohľadom Uhorska ste nezodpovedali, len tu haníte trianon, ktorý dal Slovákom slobodu, aký bol nespravodlivý pre Maďarov. Vaša „obrana“ je útok na Čechov a splietate tu X iných „teorií“.
     Ale pozrite sa na chlapcov z toho pochodu, ktorí žijú v tom, že Slovensko je ich zem. Vysvetli im dnes niekto, že toto je SLOVENSKO A PRAVOM PATRI NAM? Vy asi nie lebo ho tiež nepriemo spochybňujete. Aké myslenie asi mohli mať Maďari z pred 100rokov? Dohodol by sa s nimi niekto?
     Vôbec ma nezaujíma kde ste chodil do školy, asi sa Vás snažili „násilím“ poslovenčiť, lebo ste tu spochybnil juh, či je vôbec slovenský. Ale všetkých ktorí Vám oponujú nazývate mládencami, ujo, my na Vás nemáme.

     V príspevku nado mnou ste napísali „Uhorsko (teraz Maďarsko)“, to nepotrebuje žiadny koment, už vidíme ako pozeráte na historiu. Prefarbujete celé Uhorsko maďarskými farbami.

     Dokoola sa tu zastávate nášho južného suseda aká krivda sa mu stala, akí zlí bol jeden Čech, ktorí Slovákov nazval Čechmi. Ale koľko Čechov dnes považuje Slovákov za Čechov? A naopak koľko Maďarov spochybňuje Slovensko ako také a chcelo by naspäť zem ktorá im nepatrí?

     Ani raz ste sa nezastal nás, Slovákov a ich právo na našu zem!

     Týmto príspevkom s Vami končím diskusiu lebo to nemá zmysel.

 10. Takúto reakciu, som samozrejme očakával. Potvrdzuje mi nedostatok historických vedomostí, ktoré podľa mňa by nemali byť cudzie žiadnemu jednotlivcovi, považujúcemu sa za inteligentného človeka, ba dokonca “vlastenca”, ako sat u niektorí prezentujú.
  Vôbec neviem, na aké Vaše otázky som neodpovedal. Že “splietam” niečo s Čechmi? Netýkal sa Trianon Česloslovenska? Máte pravdu, diskuzia so mnou nemá znysel. Aspoň nie dizkuzia vedená spôsobom, ako ju vediete Vy. Neuviedol ste ani jedenu jedinú evidenciu, ktorá by potvrdzovala to, čo píšet
  A nakoniec to musím byť ja, “Maďar” či “maďarón”, alebo ich “obhajca”, aby som “vlastencov” oboznámil, prečo a na čo majú byť hrdí a učili byť hrdými aj svojich potomkov.
  Ale byť hrdým, neznamená byť namysleným, povýšeným a zneuznávať iných, nota bene svojich susedov, nech je to kdokoľvek.

  Genetici nedávno potvrdili Slovákom, že sú rekordérmi etnickej dlhovekosti a autenticity. Zistili, že vyše 80% dnešnej populácie Slovenska zdedilo gény po svojich predkoch, ktorí žili v strednej Európe už pred 8.000 rokmi, teda v mladšej dobe kamennej – v neolite. Pravdu možno potláčať, ale nie zničiť (Veritas premitur, non opprimitur – Seneca ml. a ďalší). Molekulárna genetika v posledných desaťročiach urobila priam neuveriteľný pokrok. Po rozšifrovaní biogenómu bol rozšifrovaný ľudský génom a v krátkom slede aj historický genofond moderných národov. Výsledky vedeckých analýz genofondov jednotlivých národov spochybnili alebo dokonca vyvrátili niektoré tzv. “večné pravdy“ historiografie, čo v niektorých krajinách vyvolalo “zemetrasenie“.
  Príčina “zemetrasenia” v súsednej krajine?
  Ak je teda táto teória – 8.000 rokov – správna a zatiaľ nie je dôvod o nej pochybovať (pokiaľ sa nenájdu iné, spoľahlivejšie dôkazy o jej nesprávnosti), znamená to, že dnešná populácia Slovenska a jej civilizácia je staršieho dáta, ako civilizácia Sumerská, ktorú dátujeme 6.000 rokov zpät!

  Mnohí, aj súčasní maďarskí historici a politici ešte stále tvrdia, že slovenský element sa usadil v oblasti severokarpatského oblúku a niektorých pridunajských nížin až v neskorom stredoveku (teória niektorých slovenských historikov, ktorých som spomenul v mojom minulom komentári) a to hlavne priesakom valaskej kolonizácie. Súčasne jedným dychom vyhlasujú, že po Húnoch a Avaroch, ktorí prišli do strednej Európy v 4. resp. 6. storočí, do oblasti Dunajskej kotliny prišli Maďari v poslednom desaťročí 9. storočia a sú tu dodnes. Napr. bývalý maďarský prezident Arpád Göncz v čase svojej oficiálnej návštevy v roku 1995 počas prednášky v Oxforde “pobavil“ prítomné politické a vedecké publikum, keď vyhlásil, že “po Avaroch prišli Maďari, ktorí sa ako prví usadili v Karpatskej kotline (Dunajskej kotline) a sú tu dodnes”.

  Tieto pseudovedecké a faktami nepodložené názory totálne vyvrátili výsledky modernej génovej analýzy. Začalo to v roku 1991, keď renomovaný genetik profesor Stanfordskej univerzity (USA) L. L. Cavalli-Sforza uverejnil výsledky veľkoplošnej genetickej štúdie, ktorú uskutočnil na území dnešného Maďarska. Dosiahnuté výsledky tejto štúdie prof. Cavalli-Sforza zhodnotil nasledovne: “Maďarsko v Európe je anomáliou. Jazyk je ázijský, ale obyvateľstvo európske, väčšinou slovanské. A títo Slovania sú pôvodným obyvateľstvom Karpatskej kotliny. Absolútna väčšina obyvateľov Maďarskej republiky nie je etnicky maďarská, je prevažne slovanská a kontinuálne európska. Zostalo iba maďarské meno a aglutinujúci jazyk. Maďarských génov niet“ (Scientic American, november 1991).
  Tieto výsledky boli také šokujúce, že vyvolali “zemetrasenie“ predovšetkým v Maďarsku, ale i v ďalších krajinách. Niekoľko renomovaných laboratórií v USA zopakovalo veľkoplošnú genetickú štúdiu na území Maďarska a dospeli k rovnako šokujúcim výsledkom. Záver týchto štúdií potvrdil nálezy prof. Cavalliho-Sforzu: “len s ťažkosťami možno nájsť nejaké stopy ugorských (staromaďarských) génov v súčasnej populácii Maďarov”. V pomerne krátkom čase si laboratórne techniky modernej genetiky osvojili odborníci v mnohých krajinách. Nelenili ani v Budapešti a čoskoro aj maďarskí genetici uskutočnili rozbor DNA svojich spoluobčanov. Výsledky ich sklamali, lebo museli priznať, že mitochondriálne gény pochádzajúce z ugorských (staromaďarských) génov sa vyskytujú len u menej ako v 5% súčasnej maďarskej populácii. Maďarskí genetici svojimi výsledkami potvrdili aj ďalší nález prof. Cavalliho-Sforzu, a to, že absolútna väčšina populácie Maďarskej republiky nie je etnicky maďarská, ale je prevažne slovanská. Aj podľa maďarských genetikov až 50% súčasnej populácie Maďarska má slovanské gény. Zvyšok tvoria valasko-románske, germánske a iné gény. Na základe genetickej analýzy populácie Maďarska bol vyslovený názor, že “Maďari v súčasnom Maďarsku (v prevažnej miere) nie sú vôbec Maďarmi.

  Porovnajme: Sotva 5% súčasných Maďarov má ugorské (staromaďarské) gény, ale až 50% má slovanské gény.
  Nelenili a nelenia ani slovenskí genetici. V prvej dekáde 21. storočia doc. Ferák preskúmal historický genofond Slovákov a dospel k viac ako pozoruhodným výsledkom. Dokázal, že viac ako 80% Slovákov zdedilo gény po predkoch, ktorí žili v strednej Európe už asi 6.000 rokov pred Kristom, teda v mladšej dobe kamennej. To ale znamená, že boli sme (naši predkovia) v oblasti severokarpatského oblúka a pridunajských nížin už pred 8.000 rokmi. Táto dlhovekosť slovenskej etnogenézy urobila zo Slovákov rekordérov etnickej autenticity.
  Výsledky výskumu z analýzy genofondov vyvolali v Maďarsku “zemetrasenie“, čo vlastne ani nemuselo nastať. Maďarskí historici, politici, jazykovedci a ďalší vzdelanci predsa už po stáročia vedia, že “Maďari sú od nepamäti najpremiešanejším národom v Európe a možno i na svete”. Napr. Armín Vambéry už koncom 19. storočia napísal, že “Maďari sú tým najpremiešanejším národom v Európe”. Jeden z najvýznamnejších maďarských mysliteľov 20. storočia Štefan Bibó (Bibó István) napísal nelichotivé konštatovanie, že “Maďari sa zmiešali so všelijakým balastom sveta”. Aj celá plejáda súčasných maďarských historikov (J.Szücs, T.Bogyay, D.Silági, P.Lendvai, F.Glatz, L.Kontler a desiatky ďalších) vo svojich prácach dokazujú, že intenzívne miešanie Ugorov (predkov Maďarov) začalo už mnoho storočí pred ich usídlením sa v Dunajskej kotline.
  Podľa citovaných historikov už dokonca aj “starougorské kmene boli miešaninou národov“ a “bola to etnicky heterogénna družina. Bol to zmiešaný a stále sa miešajúci národ”. Moderná genetika potvrdzuje, že pravdu mal nemecko-maďarský historik Denís Silági, ktorý už pred polstoročím napísal, že “maďarský národný charakter sa nedá odvodiť z rasovo-biologických vlastností euroázijských predkov, ale významná je skutočnosť, že oddávna existuje množstvo typických Maďarov, ktorých predkovia boli Slovania, Germáni alebo Románi, ale v žiadnom prípade nie jazdci z východných stepí”.

  Ešte presvedčivejšie a výstižnejšie o tom píše súčasný renomovaný maďarský historik prof. László Kontler: “Z hľadiska antropologického a kultúrneho predstavujú Maďari nesmierne zmiešaný fenomén. Takže nejaký čistý kmeň Ugorov (Maďarov) v tomto zmysle nikdy neexistoval. Preto na stanovenie kontinuity maďarského národa je jazyk jediným kritériom. História maďarských počiatkov je históriou spoločenstva, ktorého genetická skladba a kultúrny charakter sa menili, ale ktoré niekoľko tisíc rokov hovorilo jazykom, z ktorého sa vyvinula dnešná maďarčina”. Stručne a múdro definuje vznik maďarského ľudu (magyar nép) F. Glatz s kolektívom 60 historikov v rozsiahlom diele “Kronika Maďarov”, kde je mimo iné:
  “Isté je len to, že maďarský ľud sa vytvoril z viac geneticky odlišných ľudových skupín. Spoločným jazykom týchto ľudových skupín sa stala maďarčina.
  Do dnešných dní nie je spoľahlivo vysvetlené, akým spôsobom dokázala nadobudnúť prevahu v tejto miešanine geneticky a jazykovo odlišných ľudových skupín zaostalá ugorská (maďarská) reč a meno “Maďar“, keď vieme, že len dva zo siedmich ugorských kmeňov (Megyer a Nyék) mali ugrické mená, zatiaľ čo mená ďalších piatich sú prevažne turkické. Podľa nemecko-maďarského historika Thomasa von Bogyaya “antropologický a archeologický materiál dosvedčuje, že maďarské národné indivíduum vzniklo v taviacom kotle juhoruských stepí.“
  Z juhoruských stepí pochádza aj tzv. rodný list maďarstva. Ide o prvý písomný záznam, v ktorom je podľa maďarských (aj iných) historikov nespochybniteľne, zmienka o Ugoroch (Maďaroch). Je to byzantská zpráva z roku 839 a v nej sú Ugori (Maďari) uvedení pod menom Onoguri (grécky Ongroi). Preto mnohí historici odporúčajú, aby až rok 839 bol považovaný za vstup Ugorov (Maďarov) do histórie. Treba teda upozorniť na to, že takmer všetko, čo je možné zistiť z histórie predkov Maďarov pred rokom 839, sú skôr dohady ako fakty a aj zdanlivo odôvodnené fakty treba brať s rezervou.

  Dúfam, milí diskutéri, že som vás vyviedol z omylu o mojom”maďarónstve”.
  Je to len a len história, ktorá ma zaujíma a nie nejaké pomýlené “vlastenectvo”.
  A Trianon považujem a budem vždy považovať za ‘slobosomurárske svinstvo’ spáchané na nejakom národe, bez ohľadu na jeho pôvod a históriu a je mi úplne jedno, čo si kdo o mne myslí.
  Ide tu totiž o to, že sa nejedná len o územie slovenského juhu (maďarský sever), ktoré bolo od Uhorska odrezané neprávom (ako veria Maďari), napriek tomu, že bolo obývané 750 tiscami Mďarov (zdá sa, že štatistický údaj o množstve Slovákov, ktorí na tomto území v roku 1920 žili, účelovo “neexistuje”, pretože ich bolo mizivé percento – väčšina z nich už boli Maďari), ale ide tu o územia od Uhorska odrezané týmto Versailsko-Trianosnkým švindlom, ako Sedmohradsko, časť Banátu a Moldavie, kde podľa štatistiky z roku 2001- 2002 žije najpočetnejšia maďarská menšina v Európe, 1,5 milióna, odrezaná od svojej domoviny.
  Toľko pokiaľ sa týka histórie a môjho zmyslu pre spravodlivosť.

 11. to som teda netušil, že i na prope funguje vymazávanie komentárov. týmto ma „admin“ na prope presvedčil, že SITRA je jeden „z jeh“, kedže ten dotyčný 100 ročný človek si protirečí sám sebe, a najmä všetkým. veľa štastia propu.

Leave a Reply