Domov / Hlavná strana / Komentáre / Tragédia demokratúry

Tragédia demokratúry

Tragikomický rozmer povolebnej frustrácie nad gýčovými výsledkami volieb ponúka jedinečnú možnosť prijať demokratúrne princípy. To v skratke znamená strieľať v duchu mušketierskeho „všetci na jedného“. Je len otázne, či si ľudia uvedomia, že slepými nábojmi. Toto v týchto dňoch znamená mať ústavné právo slobody prejavu.

Ale ja som od prírody zrejme veľmi lenivý, tvrdohlavý, krátkozraký a… Som prekvapený. Jednoduchá forma života – Ficovolič, dožíva. Mečiazmus – Hranolizmus o desiatich eurách a vlakoch zadarmo dorazil na konečnú. Veľa z tých, čo pili víno, sa možno dočkajú aj vody. Dopriať im k tej vode ešte suchý chleba a odpočinok v nejakom oplotenom zariadení, to by bolo ponaučenie, veď každá rozprávka má mať dobrý koniec. Na smetisku skončili poslovia nebeského otca, aj kočovníci z ďalekého východu, čo si poplietli lásku so šovinizmom. Mafiánske gangy zabalené do priehľadného obalu značky „Strana na pravom krídle politického spektra“ si tiež konečne vyšibali po vajci. Zlodej kričí chyťte zlodeja a čuduj sa svete, pár voličov si to všimlo.

Niekdajší „lídri“ by si zaslúžili zažiť stredovek, na začiatok by postačili krompáč a lopata, za minimálku, v daždi a so šúľanou v hube. V posledných zábleskoch mediálneho záujmu ziapu všade naokolo, v akej chorej spoločnosti to asi žijeme, keď sa do parlamentu dostane niekto, kto nehovorí o tom, že vyvodí politickú zodpovednosť, ale prosto zatvorí zlodejov do pracovného tábora. Keby som nakradol a mal strach z toho, že ma za to niekto zatvorí, určite by som kričal tiež.

Kde sú tie staré dobré časy, keď sa odchádzalo s piesňou „..neublížil som vám…“ na perách. Smeje sa prostoreký inseminátor, ale jeho voliči už toľko dôvodov na smiech nemajú. Totiž nejako sa mu do tej politiky nakoniec nechce. Je to na neho príliš sofistikovaná forma zarábania. Šulín po chrbte prechádzku vyliezol na vrchol, cestou pozbieral všetkých inakejších a nasadil masku riaditeľa vesmíru. So svojimi percentami je na tom ale podstatne horšie, ako sa cíti. Pretože mu jeho nepodarený žiak vykradol agendu. Že dostal striebornú medajlu, asi za herecký výkon, mu v konečnom dôsledku aj tak nepomôže.

A čo Marián K.? Ukazuje sa, že som sa mýlil a rád to priznám. Myslel som si totiž, že tomuto národu už niet pomoci, že ak sa hocaký samozvaný bača rozhodne naordinovať ovečkám smer cesty, rozbehnú sa dole kopcom rovno do priepasti. Ono to tak v globále stále funguje, ale tvrdé KO dostali vlastníci manuálu na správne názory – médiá. Nemyslím si, že ľudia zmúdreli. Asi len vytriezveli po opíjaní sa rožkom. Alebo sa len viac rozprávajú v krčme pri poháriku. Nemám teraz na mysli flašistov a všetkých tých extrémnych záporákov, ktorí v zákulisí plánujú vybudovať jadrový arzenál, nakúpiť Zyklon B a vyhladiť všetky vrany a drozdy. Skôr sa asi začali prebúdzať obyčajní daňoví poplatníci, ktorí si po x rokoch sledovania smotánky všimli očividnú biedu horných 10 tisíc.

To je zlé znamenie pre všetky pohodlne zarábajúce schránkové firmy, análytikov, šebejov, havranov (áno, s malým písmenom) a rôzne kolchozy outsiderov známe tiež ako mimovládky. K siláckemu gestu sa vybičoval aj chronický arciúžerník aka „Bútorova huba“. Našťastie, verný svojej povesti, pokračuje v premene pojmu prezident na vulgarizmus najhrubšieho zrna. Vlastne sa napĺňa menej očakávaný scenár, ale za to do bodky. Najviac som zvedavý na to, koľko % štandardní politici naženú herr Kotlebovi svojim detinským jednaním do predčasných volieb. Potenciál na nejaké tie srdcové infarkty tu určite je a všetci vieme, v akom komfortnom stave sa nachádza slovenské zdravotníctvo.

Možno to vyzerá, že som nejaký zástanca Kotlebu a je mi to nakoniec úplne jedno. On totiž nie je ani čert ani inteleguán, teda ani to, čo sa z neho snažia robiť odporcovia, ani to čo by chceli jeho riťolezovia aby bol. Je to jednoduchý človek z davu, čo mal v sebe drzosť. Keby nebol egoista, určite by prilákal na svoju stranu veľa ľudí, čo na riadenie štátu majú bunky, ale to je už na inú úvahu. Čo z toho všetkého vyplýva? Veľa plaču pre nič. Jednoduchí budú sledovať zásnubné tance a divadielka, tí prezieravejší plánovať stratégiu do predčasných volieb. Ešte by som poprosil každého nespokojenca, ktorý sa chystá pochodovať na znak nesúhlasu s úspechom protistrany, aby sa zamyslel nad zmyslom demokracie.

Autor: Volchvmag, www.protiprudu.org

O ::prop

5 komentárov

 1. O tomto hovoril aj Vladimir Pavlík. Marián Kotleba je svojim spôsobom sociopat a mal by sa podeliť o moc aj so svojimi spolustranníkmi, alebo im aspoň dať viac priestoru teraz by napríklad mohol dať viac priestoru aj spomínanému charizmatickému deduškovi, ktorý sa ponáša na deduška večerníčka a ten by mohol prilákať nejaké hlasy zatvrdlých voličov Smeru (dôchodcov). Ale zasa je to momentálne jediná alternativa. Her Kotleba bude mať viac to asi každý tuší lebo pohádané politické nuly nechcú prísť o svoje ovečky čo tam potom, že z každého odtrhne kus Kotleba naviac to asi schytá SNS a Smer a KDH končí nadobro na smetisku dejín to je najpozitívnejšia vec na týchto voľbách po SDKU, ale od tých som to čakal. Posledné výkriky do tmy sú relatívne vysoké percentá pre SaS a OLaNO ak volič zistí že národniari sú pseudonárodniari a ak budem morbídny postupne vymrie volič Smeru tak sa možno dočkáme silnej pronárodnej strany len je veľké nebezpečenstvo, že Marián nieje ten správny líder lebo chce moc pre seba.

  • Ja osobne nie som „pronarodny“, pretoze som od detstva presvedceny o tom, ze zapalit sa za narod ako su Slovaci, sa moze len debil.
   Viem, ze nie je odomna slusne ani taktne takto sa vyjadrovat, ze by som si take veci mal nechat pre seba, ale, ked som si precital clanok aj tvoju odpoved k nemu, nedalo mi.

   Autor clanku je očividne nejaky roboš, ktori by sa rad hral na intelektuala, a píše nadmerné debilizmy, ku ktorym si ty pridal tvoje nadmerne imbecilizmy.

   Len jeden priklad: Ak je Marian Kotleba naozaj sociopat, povedz mi, ty pripeceny roboš, akej kategorie by asi musel byt niekto, kto od sociopata potrebuje, aby sa s nim delil o moc? Kolko sebavedomia a kolko sebaucty asi taky clovek moze mat? Alebo u vas robošov take hodnoty nehraju ziadnu ulohu?

   • Si génius!! Koľká škoda, že človeku od detstva uvedomelému v takých zásadných otázkach nebolo umožnené hlásať ľuďom, že sú tupci.Možno by si ako šibnutím prútika zmenil chod dejín a vydláždil cestu samotnému Avatarovi, ak to náhodou nie si ty. Ja úbohý priemerný slovenčinár si matne spomínam na základné črty slovných útvarov a na jeden z nich sa mi tento článok podobá, len má jednu chybu. Totiž predpokladá, že irónia znesie akúkoľvek kritiku s úsmevom. Aj od roboša, aj od nadčloveka, u ktorého zohráva úcta a sebavedomie podstatnú úlohu.

   • v núdzi poznáš (ne)priateľa

    grigoriy ale aj yi

    mňa len po tvojom príspevku, z ktorého tak srší tvoja intelektuálna múdrosť, nástojčivo tlačí jedna otázka, ako si sa ty len dopracoval k toľkej inteligencii? Že by to mohlo byť dedičné je dosť nepravdepodobné, takže zostáva len tvoja vlastná úmorná snaha zbaviť sa záťaže, ktorá ťa vnútorne zožiera a ktorej sa chceš neúspešne zbaviť, svojho robotníckeho pôvodu.

    • Je dobre, že vieš mať svoj názor, a kľudne ho povedz alebo napíš.
     Mňa sa báť nemusíš.
     Uvoľní sa, sústreď sa, prečítaj si inštrukcie, a tam, kde od teba vyžadujú Meno*, napíš nejaký pseudoným.
     Už som to viackrát inde napísal, aby ľudia na Slovensku, ak sú vo veku, keď ešte môžu mať deti, nepili. Ak bol otec v čase kopulácie opitý, rodia sa mu deti, ktoré sú potom cely život nútené používať: nevedel som, pomýlil som sa, stratilo sa mi, zmeškal som, zaspal som, zabudol som, došlo k pochybeniu, pokazilo sa mi to atď.
     Všimol si si niekedy, ako často sa takáto vec na Slovensku stáva?
     To si už naozaj na tom tak zle, že si nevieš vymyslieť ani jednoduchý pseudonym?

Leave a Reply