Domov / Hlavná strana / Komentáre / Taliansky virológ: Obavy z rasizmu spomalili reakciu na koronavírus

Taliansky virológ: Obavy z rasizmu spomalili reakciu na koronavírus

Taliansky virológ vyhlásil, že obavy z rasizmu spomalili počiatočnú reakciu talianskej vlády na epidémiu koronavírusu (COVID-19).

Dr. Giorgio Palú je profesorom virológie a mikrobiológie na univerzite v Padove a predtým bol prezidentom európskej a talianskej virologickej spoločnosti. V rozhovore pre CNN povedal, že dôvodom, prečo choroba zasiahla Taliansko tak prudko je, že vláda neskoro zaviedla cestovné obmedzenia pre ľudí pochádzajúcich z Číny, až kým už nebolo neskoro. Povedal, že reakcia krajiny bola „od začiatku záhaľčivá“ kvôli „prílišnému politikárčeniu“.

„Padol návrh na izolovanie ľudí prichádzajúcich z epicentra, z Číny,“ povedal Palú pre CNN. „Potom sa to začalo považovať za rasistické, hoci to boli ľudia pochádzajúci z miesta vypuknutia nákazy.“

Odvtedy je Taliansko najviac zasiahnutou krajinou na svete po Číne a má zďaleka najviac obetí v Európe. Prvými potvrdenými prípadmi nákazy v Taliansku boli v januári dvaja čínski turisti. Momentálne je potvrdených skoro 36 000 prípadov a takmer 4000 ľudí ochoreniu podľahlo.

Krátkozrakosť talianskej vlády v súvislosti s vírusom ako dôsledok politickej korektnosti sa neobmedzuje na národnú vládu. Dario Nardella, starosta Florencie, ktorý je z ľavicovej Demokratickej strany, začiatkom februára vyzýval Talianov, aby „objali Číňana“, lebo sa obával, že strach z koronavírusu by mohol viesť ku rasizmu voči Číňanom. Nardella dokonca zverejnil na Twitteri video, ako sa sám objíma s Číňanom.

Ostatné videá z februára zachytávajú, ako sa talianski okoloidúci objímajú s Číňanmi.

Severné Taliansko sa stalo epicentrom vypuknutia nákazy v Taliansku. Guvernér Lombardska nedávno varoval občanov, aby prísne dodržiavali zákaz vychádzania, lebo nemocnice budú čoskoro preplnené pacientmi, informuje La Repubblica, po čom už nebude možné liečiť všetky obete.

Maďarsko neváhalo poukázať na súvislosť medzi imigráciou a epidémiou koronavírusu. „Vidíme, že to boli prevažne cudzinci, kto priniesol nákazu, a že sa najviac šíri medzi cudzincami, povedal v piatok maďarský premiér Viktor Orbán. „Bojujeme na dvoch frontoch. Jedným je migrácia, ten druhý patrí koronavírusu.“

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: voiceofeurope.com

O ::prop

5 komentárov

 1. Vanio Pribina

  Vazeni vsetci
  Nikto nevaha nazyvat spanielsku chripkku Spanielskou, ktora si vyziadala hned po 1 svetovej vojne 40 milionov obeti. Hoci tato nezacala v Spanielsku, ale znova v Cine. Dovodom bolo ze v Cine na hospodarskom dvore chovaju spolocne kacky a prasce. A tak virus prsiel z prasiat na kacky a z nich na ludi. do Spanielska sa dostal cez Mexiko, obchodnymi lodami. A pretoze sa po Europe rozsiril zo Spanielska, dali jej meno Spanielska chripka. Este ze aspon priznaju za mor bol do Europy dovleceny tiez z Ciny obchodnymi lodami. Teraz by chceli zakrit fakt ze aj tento posledny virus ma povod v Cine. Fakt ze Cinania maju nevhodne sposobi stravovacej hygieny. Ani ten najchudobnejsi cernoch by nenasiel pochutku v jedeni netopierov, v Cine je to bezne. Blaznivi globarizatori si neuvedomili ze globalizaciou znizil zamestnavacie moznosit vlastneho obyvatelstva, ale aj to ze pokial nebude existovat priblizne rovnaka stravovacia hygiene, ako aj hygiene v chove uzitkovych zvierat a priprave potravy taketo virusy moze a budu ohorozavat ludstvo. Na co je OSN, podporovat sibnutu Gretu. Na to mali cas! Ozaj kde je t Greta dnes? A jej stupenci? Ale na to aby presadzovali a presadili rovnake, alebo aspon priblizne rovnake hygienicke sposby chovu uzitkovych zvierat pripravy potravy a stolovania na to im chyba ludska odvaha. Dokaz poslem o chvilk na linke

 2. Vanio Pribina

  https://www.youtube.com/watch?v=B_-rbv0tp2k

  Pozrite si toto video Z you tube a bude vam vsetko jasne.

  • S tým nič nenarobíte, my máme tiež ako špecialitu nepasterizovanú bryndzu a aj v európe by sa kde kade čo-to našlo. Čo sa týka opatrení, Pele zavrel letiská v hodine 12-tej, a možno aj päť minút po nej, pričom na SMEčku tuším držali Krčméryho na titulke aspoň 4 dni s tým, že by neváhal zavrieť letiská. Tragédia, alebo vypočítavosť západných vlád (ozaj, že by elfovia z Pána prsteňov narábali so svojimi seniormi takto?) spočíva v tom, že neradi používajú štát defenzívnym štýlom, stále prevádzkujú iba agresiu. Čo sa týka vírusu, už opakovane sa nedá presne povedať, odkiaľ prišiel a ako vznikol (či sa niečo sa stalo niečo na čínskom trhu, alebo utiekol z laboratória). U chrípkového vírusu „prasačej chrípky“ sa pôvod vzniku tiež na 100 percent nepodarilo vystopovať https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2787513/ . No a samozrejme ak ľudia cestujú po celom svete lietadlami hore-dole takto https://www.flightradar24.com tak sa tomu niet čo čudovať. Pľúca majú plochu 100 metrov štvorcových * 8 000 000 000 humanoidov, tak máme plochu 800 000 000 000 metrov štvorcových čo už pre pre útočníka je zaujímavé.

  • Súčastná katastrofa spočíva v tom, že štát nám tu riadia nie štátni manageri, ale noviny. Neviem prečo týždeň dopredu nedá premiér vedieť, že nastanú určité zmeny, alebo opatrenia, ale mainstreamové denníky nám tu takto musia krízovo riadiť:
   https://video.sme.sk/c/22355865/rozhovory-zkk-krcmery-a-koronavirus-video.html
   https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/547229-krcmery-pendleri-su-casovana-bomba-musime-to-zastavit/
   Určite by ho (Krčméryho) mali mať v krízovom štábe (a ak nie, tak tam majú mať kopec epidemiológov, prípadne mikrobiológov čo im povedia to isté), a keďže s vysokou pravdepodobnosťou komunikujú s ním/nimi zrejme zle (lebo nám tu musia riadiť noviny (a buďme radi za to, že sa dostávajú do mainstreamu, lebo keby končili ich reporty a prognózy u nás …. tak sme tam kde Taliani a všetko stojí mnohonásobne viac bubákov)). Slabé výkony vlády (Pele to stihol pri zatváraní letísk tiež len tak-tak, takže za 1 to nebolo, skôr to bolo dostatočne, čo je za 4 (zyšok lídrov EU sú samé prepadáky). Záver z tohto je: A) vládni činitelia nerozumejú tomu čo im hovoria odborníci, a teda B) nevedia to premietnuť do opatrení (pravdepodobne slabé porozumenie textu, či už hovorenému alebo písanému).
   Fakt neviem prečo na hraniciach nestoja vojenskí lekári so sestričkami (že vraj policajti tam merajú teplotu?(apropo zanedlho ich budeme používať aj pri nedostatku sestričiek na pôrodných sáloch:)?:), prečo pre kamionistov nie sú vyhradené odpočívadlá, kde by behali další vojenskí lekári s tým, že by im tam odoberali vzorky, fakt neviem prečo neboli povolaní vysokoškolaci 2,3 a 4 tého ročníka, nedostali krátky výcvik v narábaní so zbraňou a neposlali ich hliadkovať na hranice, majú v súčastnosti fakt velmi vela roboty. Vírus nie je síce nič moc, ale realizovať tieto mrzuté opatrenia sa musia, inak to bude stáť všetko viac a bola by hanba v tomto storočí a pri súčastných možnostiach a vedomostiach pochovávať v masových hroboch (počítajte to tak, že z každého paneláku by všetci, čo to majú za pár odišlo na onen svet naraz v jeden mesiac celej republike). Odhadujem, že na Slovensku je 20000 panelákov x 4 mŕtvy na každý jeden, to máme 80 000 mŕtvych za mesiac. Kam s nimi? Ani zimných štadiónov, kde by mohli „bývať“ po smrti tu nie je dostatok. Okrem toho ľudia žijú z ruky do huby, no a koľko je už v exekúcii…1 milión ?cca, do roboty budú musieť ísť tak či tak, fakt neviem, čo je to za zhovadilosť v tomto období tolerovať malý pohraničný styk. Už len názov hovorí sám za seba.

Leave a Reply