Domov / Hlavná strana / Komentáre / Svetový chaos prichádza z Washingtonu

Svetový chaos prichádza z Washingtonu

us_foreign_policySom tu už dosť dlhý čas a zažil som viac než dosť. Podľa môjho názoru a skúseností sa ľudstvo momentálne nachádza v najnebezpečnejšom období od svojho vzniku. Nukleárne zbrane už viac nie sú obmedzené doktrínou Studenej vojny hroziacou vzájomnou deštrukciou. Washington ich má pripravené na preventívny útok.

Ciele týchto preventívnych útokov – Rusko a Čína – o tom vedia, pretože Washington hrdo hlása svoju amorálnosť vo verejných dokumentoch popisujúcich jeho vojnovú doktrínu.

Výsledkom je zvýšenie možnosti nukleárnej vojny. Ak by ste boli Rusko alebo Čína a vedeli by ste, že Washington má vojnovú doktrínu, ktorá zahŕňa prekvapivý nukleárny útok, len tak by ste sedeli a čakali, kým Washington roztočí svoj protiruský a protičínsky propagandistický stroj, ktorý zdémonizuje obe krajiny a označí ich za hrozbu „slobody a demokracie“?

Hlupáci vo Washingtone sa hrajú s nukleárnym ohňom.

Genocída v Iraku

Harold Pinter pochopil nebezpečenstvo arogancie Západu. Odsúdil zločiny spáchané západnými krajinami a volal po vyšetrení zločinov na základe platného práva pred tým, než bude pre ľudstvo neskoro.

Počas svojho príhovoru v roku 2005 pri preberaní Nobelovej ceny Pinter povedal: „Priniesli sme mučenie, bomby, nespočetné množstvo náhodných vrážd, biedu, poníženie a smrť irackému ľudu a nazvali to ‚bojom za slobodu a demokraciu na Blízkom východe.‘ Koľko ľudí musíte zabiť, aby ste boli označený za masového vraha a vojnového zločinca? Stotisíc? Povedal by som, že to je viac než dosť. Toto je niečo, za čo by sa mali Bush a Blair spovedať.“

Pre ľudí z anglo-amerického sveta, ktorý majú morálne zásady, sú tieto skutočnosti zarážajúce a neprijateľné. Vlády krajín, ktoré patrili k tzv. „Koalícii ochotných“, majú na svojich rukách krv 2,7 milióna mŕtvych Iračanov a zničenie progresívneho moderného štátu.

Tieto zločiny šikovne zakryli propagandou démonizujúcou Saddáma Hussajna a rozširujúcou strach z neexistujúcich zbraní hromadného ničenia.

Iracká genocída bola založená na klamstvách a Bush aj Blair to vedeli. Títo dvaja vládcovia sa jednoducho rozhodli zničiť národ, ktorý démonizovali a ignorovali.

Bývalý viceprezident Dick Cheney a neokonzervatívci pokračujú v ospravedlňovaní režimu, používajúceho genocídu a ilegálne mučenie, ktorý sami vytvorili, aby mohli trénovať ďalších falošných „teroristov“ a tak ospravedlnili svoje ďalšie vojnové zločiny. Západné médiá, najmä The New York Times, sú taktiež spoluzodpovedné za túto genocídu, tak ako aj samotní obyvatelia týchto krajín, ktorý pred zločinmi zatvárali oči alebo dokonca zločiny podporovali, zatiaľčo milióny ľudí umierali kvôli jasnej lži.

Moderný Západ

Čo Západ reprezentuje? Chamtivosť? Klamstvá? Vojnu? Mučenie? Vojnové zločiny? Sebectvo? Neznášanlivosť? Zničenie života na Zemi?

„Kresťanský“ Západ je majstrom v propagande a sebaklame. Stačí sa pozrieť na evanjelické cirkvi. Podporujú zločinecký, neľudský režim, zatiaľ čo o sebe hovoria ako o „nasledovníkoch Krista“.

Pozrite sa na amerických „konzervatívcov“. Podporujú policajný štát. Podporujú každú vojnu, ktorú Washington začne, alebo do ktorej sa zapletie. Vskutku, nie je dostatok vojen na uspokojenie republikánskych kongresmanov, ktorý by najradšej videli vojnu s Ruskom a Iránom.

Pozrite sa na Republikánov v kongrese a vo vláde. Nenávidia životné prostredie. Podporujú ľudí, ktorý túto planétu len znečisťujú. Klaňajú sa Izraelu, jeho vraždeniu Palestínčanov a prebiehajúcej krádeži palestínskej zeme, ktorá trvá už 60 rokov. Len sa pozrite na mapu zmenšujúcej sa Palestíny. Každým dňom je z tejto zeme kradnuté.

Washington túto krádež podporoval. Napriek tomu sa Washington rád prezentuje ako najväčší ochranca ľudských práv. Koho práv? Američanov a Izraelcov. Práva ostatných nič neznamenajú.

Prežitie Americko-Izraelskej agresie

Ako svet prežije Americko-Izraelskú agresiu? Pravdepodobne nijako. Proste ju neprežije. Za nepriateľov sa označujú Irán, Rusko a Čína. Tieto krajiny nemôžu byť bombardované deň za dňom, rok po roku, bez akýchkoľvek následkov pre agresorov.

Irán je obmedzený svojimi ničivými možnosťami, ale mohol by zničiť Saudskú Arábiu a Izrael. Rusko a Čína dokážu zničiť USA a všetky ich vazalské štáty. Veľkosť a sila propagandy z Washingtonu ženie svet k záhube.

Ako sa to dá zastaviť, ak aj Vladimír Putin stále dokola opakuje, že vláda Spojených Štátov neberie vôbec žiadne ohľady na záujmy ruskej vlády, no napriek tomu ho nikto nepočúva? Putin sa snaží mier dosiahnuť. Ale odpoveďou Washingtonu na každú jeho mierovú ponuku je len silnejšie búchanie na vojnové bubny.

Americká verejnosť musí pochopiť dôsledky nebezpečnej politiky Washingtonu. Na jednu stranu to znamená, že obete Washingtonskej agresie musia strpieť vojnové zločiny. Na druhú stranu to znamená nárast nenávisti voči USA. Keďže Washingtonu pomaly dochádzajú slabé krajiny, bude zanedlho musieť napadnúť krajinu, ktorá bude dostatočne silná na obranu a možno aj protiútok proti agresorovi.

Zakázanie neokonzervatívcov

Ak nebude zabránené pôsobeniu neokonzervatívcov v súčasnej a aj každej nasledujúcej vláde, zanedlho môžeme očakávať atómové hríby nad Washingtonom, New Yorkom, Bostonom, Atlantou, Los Angeles, San Franciscom, Seattlom, Dallasom, Houstonom, St. Louis, Clevelandom, Chicagom, atď… Americký stredozápad, kde sa nachádzajú silá ICBM (medzikontinentálnych balistických rakiet – pozn. prekl.) sa zmení na neobývateľnú pustatinu, na ktorej budú môcť žiť len šváby. Američania a obyvatelia štátov podriadených USA si musia uvedomiť, že Washington je neschopný priznať farbu a nahlas povedať, že najmä on je zodpovedný za chaos vo svete. Pozrite sa na Irak. Pozrite sa na Afganistan. Pozrite sa na Líbyu. Pozrite sa na Sýriu. Pozrite sa na Somálsko. Pozrite sa na Ukrajinu. Z Washingtonu neprichádza nič dobré, len skaza a utrpenie.

Preklad: peter, www.protiprudu.org
Autor: Paul Craig Roberts, AFP

O ::prop

9 komentárov

 1. maršal Žukov

  Aha, neo-kone a republikáni sú za všetkým… konečne máme jasno:-))

 2. Krvavá Madla povedala že 500000 zabitých Irackých detí za to stojí, (že dolár načas udržal hegemóniu).
  A túto starú neocon židovskú kurvu chcel Vašek Láhvač za svoju nástupkyňu.

 3. Dobroslav Dobrotka

  Tento článok potvrdzuje a dokresľuje neľudskosť, neúctu k životu, neúctu a pohŕdanie ostatnými národmi a vierovyznaniami zo strany USA, ktoré sú ovládnuté židoboľševizmom, luteránstvom (evanjelikmi) a slobodomurárstvom, ktorých jediným bohom vždy bola mamona a vlastné plné peňaženky, kapsy a bruchá.

 4. Rusko aj Čína majú právo na preventívny útok na USA zbraňami podľa vlastného výberu. Zdôrazňujem PREVENTÍVNY!

 5. Miloslav Dědek

  Výstižný a varovný článek. Plný důležitých a zajímavých informací. Faktem je, že na začátku 21. stol. pořád existuje na zemi ohromné množství velmi inteligentních lidí, kteří svůj um a schopnosti soustřeďují na vzájemné soupeření, které nepřináší žádné hodnoty, ale naopak války a ničení hodnot. Je nejvyšší čas začít něco zásadního v lidských vztazích měnit. Zdroje planety jsou téměř vyčerpané, živelné působení lidstva na planetu ničí podmínky pro život všeho živého a solidní přežití lidstva vyžaduje zásadní změnu. Jedno možné řešení je uvedeno v článku „Otevřený dopis všem lidem na planetě“, který byl zveřejněn např. na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

 6. “…zo strany USA, ktoré sú ovládnuté židoboľševizmom, luteránstvom (evanjelikmi) a slobodomurárstvom…

  …židovstvom a Illuminati, v tom máte pravdu, ale prečo ‘luteránstvom (evanjelikmi)”? Tí a všetci iní sú horší ako katolíci?
  Čítajte prísahu, ktorú skladajú Jezuiti, teda katolícki kňazi pri iniciácii a prezraďte nám, či poznáte niečo zvrhlajšie ako katolicizmus:
  The Jesuit “Extreme Oath of Induction”!
  Opakuj teraz po mne:
  “Ja, (meno), teraz, v prítomnosti všemohúceho Boha, svätej Panny Márie, svätého archanjela Michala, svätého Jána Krstiteľa a svätých apoštolov, svätého Petra a Pavla a všetkých svätých nebeských zástupcov…
  (ďalej kňaz prisahá) – sľubujem, že nebudem mať žiadne svoje vlastné názory, že poslúchnem každý príkaz od svojich nadriadených, že pôjdem kdekoľvek do sveta a urobím čokoľvek, o čo budem svojim predstaveným, alebo pápežovým agentom požiadaný, že budem vyvolávať války – tajne, alebo otvorene – a že budem bojovať proti protestantizmu, že budem robiť všetko pre to, aby som odsránil zo sveta protestantizmus, nech sú to ľudia akejkoľvek sekty a akéhokoľvek veku…
  Ďalej prisahám a prehlasujem, že kedykoľvek sa naskytne príležitosť, vyprovokujem válku, skryto, alebo otvorene, proti všetkým heretikom, protestantom a liberálne zmýšľajúcim ľuďom tak, ako je mi nariadené, aby som ich vykorenil a odstránil z tváre celej zeme. Aby som nešetril nikoho s ohľadom na vek, pohlavie, alebo stav…a budem týchto odpadlíkov vešať, upaľovať, ničiť ohňom a pochovávať za živa, variť, likvidovať, sťahovať im kožu, škrtiť ich, párať im bruchá a tehotným ženám párať loná, zabíjať ich nemluvňatá tým, že ich budem vrhať hlavou proti múru za tým účelom, aby som naveky zničil toto zločinné pokolenie…
  V prípade, že to nebudem môcť urobiť otvorene, tak to urobím tajne.
  Budem tajne používať jed a otrávené nápoje, škrtenie a škrtiace povrazy, tenké oceľové dýky, alebo guľky, bez ohľadu na postavenie, vážnosť, pocty, úctu, hodnosť, dôstojnosť, alebo autoritu človeka, alebo ľudí, bez ohľadu na ich životné podmienky, verejné či súkromné, kedykoľvek ma k tomu vyzve pápežov agent, alebo vedúci Bratstva a svätej viery, Tovaryšstva Ježišovho.”

  ZDROJ:
  Portions of the Jesuit “Extreme Oath of Induction” as recorded in the Journals of the 62nd Congress, 3rd Session, of the United States Congressional Record (House Calendar No. 397, Report No. 1523, 15 February, 1913, pp. 3215-3216 Contested election case of Eugene C. Bonniwell, against Thos. S. Butler), from which it was subsequently torn out. Also quoted by Charles Didier in his book Subterranean Rome (New York, 1843), translated from the French original.
  The oath appears in its entirety, in the book, THE SUPPRESSED TRUTH ABOUT THE ASSASSINATION OF ABRAHAM LINCOLN, by Burke McCarty, pages 14-16

  Táto prísaha sa nachádza v knižnici Amerického Kongresu, kde na základe zákona číslo 1523 sa musí poslať z každej v Amerike vydanej knihy aspoň jeden exemplár pre knižnicu Kongresu. Teda je to úradný dokument.

 7. citujem : „Pozrite sa na Republikánov v kongrese a vo vláde. Nenávidia životné prostredie. Podporujú ľudí, ktorý túto planétu len znečisťujú. Klaňajú sa Izraelu, jeho vraždeniu Palestínčanov a prebiehajúcej krádeži palestínskej zeme, ktorá trvá už 60 rokov. Len sa pozrite na mapu zmenšujúcej sa Palestíny. Každým dňom je z tejto zeme kradnuté.“
  A presne o tom to je. Fyzická Palestína je ako sloboda tohoto sveta, ktorú sa sionisti z Washingtonu a Izraela predovšetkým,ale rovnako tak sionisti z Európy snažia deň za dňom, po kúskoch rozobrať, zmocniť sa jej, presne tak ako kradnú územia Palestíny.

Leave a Reply