Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Švédsko musí zvýšiť dane, aby malo na migrantov

Švédsko musí zvýšiť dane, aby malo na migrantov

Švédski daňoví poplatníci budú pravdepodobne svedkami prudkého rastu daňových odvodov, aby štát zvládol náklady na európsku migračnú krízu.

Pokiaľ by sa daňové reformy nepodarilo zaviesť, osoby, ktoré sú závislé na štátnej sociálnej podpore, sa zrejme dočkajú jej znižovania.

Politici zareagovali na správu, podľa ktorej až polovici migrantov trvá v priemere deväť rokov, kým si v krajine nájdu prácu. Teraz poslanci Riksdagu hovoria, že súčasný systém nefunguje a že zákonodarný zbor štátu musí zakročiť, aby zmenil status quo.

Politik umiernenej strany Niklas Wykman (35), ktorý zastupuje okres Štokholm a bol do parlamentu zvolený v roku 2014, hovorí, že migrantky sú nedostatkom pracovných miest zasiahnuté najhoršie.

V úvodníku zverejnenom spolu s kancelárom Alexandrom Abeniusom politici hovoria, že v ich krajine integrácia nefunguje. Požadujú ďalšie kroky proti narastajúcej zločinnosti, pretože Švédsko má vážne problémy.

Obr: Ubytovňa pre imigrantov, ktorá minulý október vyhorela

Obaja politici dostali priestor na vyjadrenie svojho postoja v novinách Goteborgs-Posten. V rozhovore tvrdia, že musí dôjsť ku radikálnej zmene, a to čo najskôr.

Podľa ich názoru: „Pre zvládnutie a využitie imigrácie je kľúčové, aby fungovala integrácia. Vo Švédsku sa tak nedeje. Podľa posledných čísiel Švédskeho štatistického úradu trvá až deväť rokov, kým si polovica novoprichádzajúcich nájde prácu. Pokiaľ ide o ženy, výsledok je ešte horší. Ak dovolíme, aby to pokračovalo, Švédsko si bude musieť vybrať medzi vyššími daňami, škrtmi v sociálnej podpore, alebo vznikom paralelných spoločností.“

V roku 2013 dosiahla imigrácia svoju najvyššiu úroveň, odkedy sa začala zaznamenávať, pričom do krajiny prišlo 115 845 ľudí. V tom roku celková populácia vzrástla o 88 971 ľudí. Celkovo požiadalo v roku 2014 o azyl 81 300 ľudí, čo bol v porovnaní s rokom 2013 nárast o 50 percent a najviac od roku 1992.

Avšak na vrchole európskej migračnej krízy v roku 2015 ten počet vyskočil na 163 000 ľudí. Švédska agentúra pre migráciu taktiež uvádza, že v tom roku prišlo do krajiny 35 400 mladistvých bez sprievodu.

Politici tiež navrhujú, aby migranti absolvovali „povinné“ jazykové kurzy výmenou za „dennú finančnú dávku“. Nutnosť reformy zdôvodňujú aj potrebou „zvýšenej bezpečnosti pre boj so zločinom“.

Obr: Hnutie Nordic Resistance pochoduje ulicami

Správy prichádzajú potom, ako podrobná správa think-tanku Demos zistila, že Švédsko sa premenilo z proutečeneckej krajiny na protimigračnú krajinu, ktorá sa obáva, že jej kultúra čelí hrozbe.

V septembri 2015 tisíce ľudí vyšli do ulíc s transparentmi s nápisom „Utečenci, vitajte“, kým premiér Stefan Lofven hovoril o tom, aby sa nebudovali múry a ponúkala pomoc všade „tam, kde je to veľmi potrebné“.

Vlani v októbri sa však jeho vláda rozhodla zaviesť hraničné kontroly.

Minulý týždeň 458-stranová štúdia o populizme v Európe zistila rastúce využívanie „vylučujúcej nacionalistickej rétoriky“ v roku 2015 a 2016 u švédskych politikov naprieč politickým spektrom.

Správa od Demos zdôraznila zmeny vo verejných postojoch.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Express

O ::prop

8 komentárov

 1. Wohooo ale podľa mna to aj tak nedajú. Švédsko je este vo väčšom rozklade ako Weimar.

 2. Povedal by som že vyrobiť z nich mydlo by bolo lacnejšie, ale nepoviem lebo ma ešte zoberie fuckové kommando

  • Mydlo sa z nich isto nedá vyrobiť. Výroba mydla zo semitov je mýtus holokaustového priemyslu.

  • Žiadne mydlo sa z ľuďí nevyrábalo, toto je jeden z dokázaných hoaxov a dokonca je to povolené verejne skonštatovať. Vymyslel si to „co za jeden“, ktorý chcel byť zaujímavý. Podobné to bolo aj z využitím ľudskej kože na rôzne výrobky, to sa ukázalo takisto ako propaganda. Vyvrátiť to ani nebolo ťažké, ľudská koža je síce úžasný orgán pre nás ľudí, kym žijeme, ale je absolútne nevhodná na spracovanie ako priemyselná surovina. Cieĺ bol vykresliť Nemcov ako beštie, ktoré bez kúska citu, spracovali ľudí keď ich zužitkovali ako pracovné zvieratá, po smrti rovnako ako zvieratá na bitúnku.
   Koncentráky boli aj bez tychto vymyslených príbehov, dosť hnusným miestom „na život“ a ludský život tam nemal ani dlhé trvanie ani hodnotu.
   Aj tak však netreba nevhodne žartovať, stačí odmietnuť migráciu ako takú. Ako povedali viacerí izraelskí bezpečnosni experti, Európa pácha prijimanim imigrantov sebevraždu. A ak s tým neprestane zmení sa na Afriku. Máme právo a zároveň povinnosť odmietnuť imigraciu. Neexistuje žiadna povinnost starať sa o cudzich ludi. My mame povinnosť, starat sa o svoje deti, svojich rodičov a ľuďí v komunite. Celkom isto k nim nepatria ľudia z Afriky, či Ázie.

 3. veď aj toto je to okrádanie: zoberiem jednému dám druhému, … a ty budeš zlý keď sa k tomu kriticky postavíš, robia to aj tak, že oni sú v kľude a u teba vyvolajú agresiu, a potom poukážu, aký si zlý a agresívny a nenávistný. … Nie iba „privatizácia“ je okradnutie alebo zadĺženie sa nejakej banke na veky.

  • Čo znamenajú “paralelné spoločnosti” a ako sa nimi vyrrieši problém?
   * * *
   “Výroba mydla zo semitov je mýtus holokaustového priemyslu”.
   ….nič nové, to už vieme dávno…pôvodne takéto svinstvá vyšli z chorých anglickch hláv už za Prvej svetovej vojny.
   “Briti prišli s klamstvom, že Nemecká armáda riadila “Corpse Factory” (továreň na ľudské telá), v ktorých varili telá ich vlastných mŕtvych, za účelom obdržať glycerin, dokonca “nutrients” (!!!, teda výživné látky) a iné produkty – vypočítavá urážka cti Nemeckej armády.
   AVŠAK PO VOJNE PRIŠLO ODVOLANIE; SEKRETÁR PRE ZAHRANIČIE VYSLOVIL V PARLAMENTE VEREJNÉ VYHLÁSENIE, OSPRAVEDLŇUJÚC SA ZA URÁŽKY NEMECKEJ CTI KTORÉ, AKO PRIZNAL, BOLI VOJNOVOU PROPAGANDOU.
   Žiadne také ospravedlnenie neprišlo po Druhej svetovej vojne. Židia sa po vojne zmocnili absolútnej kontroly novín, časopisov, atď.

   ….a že môj starý otec vyrábal z kože detí tienidlá na lampy už pred 100 rokmi, je predsa všeobecne známe každému, kdo sleduje židovskú tlač, filmy, časopisy, atď…..
   “Vidiac úspech britskej propagandy, ako Nemci používali kožu mŕtvych “babies” na tienidlá na lampy v Prvej svetovej vojne, za ktorú sa Briti neskoršie po vojne Nemecku ospravedlnili a priznali, že to bola len propaganda, aby ich vojsko udatnejšie bojovalo”.
   Čo k tomuto dodať?
   (A. Ponsonby “Falsrhood in Wartime”)

   • Čo znamenajú “paralelné spoločnosti” //// Ak sa nemýlim, tak sa tým myslí, že imigranti si budú budovať svoje getá (čo už aj robia), kde budú platiť ich zákony. Niečo ako vytváranie štátu v štáte.

  • Minimalizmus. Čo najmenšie náklady na život, tým menšia DPH, a menej odvodov. Ja som išiel do toho od tohto roka.

Leave a Reply