Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Švédska ministerka pre integráciu priznala klamstvá v štatistikách znásilnení

Švédska ministerka pre integráciu priznala klamstvá v štatistikách znásilnení

Švédska ministerka pre integráciu z vládnucej liberálnej strany bola nútená trápne obrátiť svoj názor o stoosemdesiat stupňov potom, ako televízii BBC nepravdivo povedala, že počet hlásených znásilnení v krajine klesá.

Ylva Johanssonová poskytla rozhovor spravodajskému kanálu BBC a povedala, že neexistuje súvislosť medzi zločinom a imigráciou a úroveň znásilnení vo Švédsku „sa znižuje a znižuje a znižuje.“

„Úroveň znásilnení vo Švédsku v skutočnosti nie je vysoká,“ povedala tiež po tom, ako zaútočila na bývalého vodcu UKIP Nigela Faragea – ktorý nedávno povedal, že Malmo je „hlavným mestom znásilnení v Európe“ – tvrdiac, že on „v skutočnosti nevie, o čom hovorí.“

Ukazuje sa však, že je to pani Johanssonová, kto nie je dobre informovaný. Najnovšie čísla ukazujú 13 percentný nárast v nahlásených sexuálnych zločinoch vo Švédsku v roku 2016 a za posledných desať rokov došlo ku všeobecnému zvýšeniu.

Zavádzajúce tvrdenia vyvolali ostrú kritiku poslancov parlamentu, ekonómov a kriminalistov.

„Nepotrebujeme ďalšie falošné správy,“ napísala na Tweeteri hovorkyňa pracovnej politiky strany Umiernených Elisabeth Svantessonová. Vyzvala pani Johanssonovú, aby to objasnila, dodávajúc: „Akým spôsobom sa počet sexuálnych útokov znižuje?“

Ministerka bola v sobotu nútená opraviť sa. „Moja odpoveď sa zakladala na informáciách, ktoré som v tom čase mala, že počet správ o znásilnení v roku 2015 sa znížil,“ povedala novinám Dagens Nyheter.

„Bolo odo mňa nesprávne hovoriť o vývoji, ktorý sa zakladal len na jednom roku. Predbežné čísla za rok 2016 na nešťastie ukazujú, že čísla sú na vzostupe. Je dôležité mať pravdu, samozrejme,“ dodala.

Podľa štatistík Švédskeho národného výboru pre prevenciu zločinu (Bra), o ktorých informoval portál Aftonbladet, v roku 2015 skutočne došlo k poklesu v počte znásilnení (pokles o 12 percent), predtým, než opäť prudko stúpli o 13 percent v roku 2016.

V priebehu uplynulého desaťročia, naopak, bol nárast stabilný, s počtom nahlásených znásilnení stúpajúcich od 4208 v roku 2006 po 6560 v roku 2016.
Počas rozhovoru ministerka pripustila, že „nejaké problémy“ mohli z rekordných úrovní imigrácie do Švédska vzísť, no dodala: „nevidíme súvislosť medzi zločinom a imigráciou.“

„Sme imigračnou krajinou dvadsať rokov… zároveň sa úroveň zločinu znížila. Takže vážne nevidíme tú súvislosť,“ povedala.

Mnoho ľudí spochybnilo toto tvrdenie, pričom niektorí novinári a akademici tvrdia, že počas migračnej krízy v roku 2015 sa vyskytlo obdobie, kedy švédska polícia stratila kontrolu nad mnohými oblasťami.

Mnoho sa tiež písalo o mnohých „no-go zónach“ v mestských oblastiach, ktoré obývajú predovšetkým migranti a je v nich vysoká úroveň zločinu.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: www.breitbart.com

O ::prop

Leave a Reply