Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Soud s národními demokraty už brzy

Soud s národními demokraty už brzy

Představitelé Národní demokracie, předseda Adam B. Bartoš a bývalý místopředseda Ladislav Zemánek, půjdou k soudu. Podle státního zástupce hanobili židovskou komunitu a podněcovali k rasové nenávisti. Hrozí jim 3 roky za mřížemi.

Jihlavský státní zástupce Mgr. Ivo Novák podal k okresnímu soudu v Jihlavě obžalobu 8. března 2016. Novák se tak rozhodl na základě dosti pochybného znaleckého posudku vypracovaného Josefem Zouharem. Připomínáme, že Bartoš a Zemánek jménem strany u příležitosti výročí vraždy Anežky Hrůzové, za niž byl opakovaně odsouzen Žid Leopold Hilsner, konstatovali v Polné u Jihlavy následující: „Na tomto místě byla o Velikonocích 1899 brutálně zavražděna nevinná dívka Anežka Hrůzová. Její smrt český národ semkla a s naléhavostí mu ukázala nutnost řešení židovské otázky. Židovská otázka nebyla dosud uspokojivě vyřešena.“ Za prosté konstatování faktu se ale dočkali štvanice nejen mediální.

Státní zástupce Novák vyšel vstříc trestnímu oznámení brněnského radního Bc. Michala Doležela, nechvalně známého havlistického aktivisty, a přitakal jeho nehoráznému a dehonestujícímu prohlášení, jež učinil už 10. dubna loňského roku ve vysílání ČT, kdy představitele Národní demokracie obvinil, že vybízejí k „holocaustu“ a „masovému vyvražďování Židů“. Pánové Doležel, Novák i Zouhar buď nevědomky, nebo účelově ztotožnili „řešení židovské otázky“ s „konečným řešením židovské otázky“, a tak mohou Bartoše se Zemánkem obviňovat z nacistické rétoriky.

bartos

Nechce se věřit, že by se tak diletantské chyby dopustili omylem. Spíše se zdá, že jde o politicky motivované jednání namířené proti objektivně posilující opozici s cílem jejího zastrašení a potlačení. Je s podivem, že od března 2015, kdy k údajným trestným činům došlo, se policie rozhodla národní demokraty obvinit až v listopadu a tuto skutečnost jim sdělit doslova pár dní před Štědrým dnem. Je pravděpodobné, že obvinění si vynutily určité zainteresované skupiny buď z politického prostředí, anebo z kruhů silné židovské lobby. Zdaleka by za dobu existence strany nešlo o první případ.

V České republice se schyluje k politickému procesu. Liberálně demokratický režim tak pomalu odhaluje svou skutečnou povahu. Za tresty pro vlastence se však dočká zasloužené odplaty.

Národní demokracie

Knihy Adama B. Bartoše

O ::prop

Leave a Reply