Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Šokujúce: čím dlhšie zostávajú migranti v Európe, tým menej sa integrujú

Šokujúce: čím dlhšie zostávajú migranti v Európe, tým menej sa integrujú

Nová nórska štúdia zistila, že medzera v miere zamestnanosti medzi občanmi narodenými v Nórsku a migrantmi z tretieho sveta sa rozširuje tým viac, čím dlhšie sú noví prisťahovalci v krajine.

Výskumníci v Centre Ragnara Frischa pre ekonomický výskum odhalili „povzbudivé znaky integrácie do pracovného trhu počas počiatočného obdobia po prijatí migrantov“.

Ale po období len 10 rokov, sa podľa správy: „proces integrácie obráti, pričom sa rozširujú rozdiely v zamestnanosti imigrantov a zvyšuje sa miera ich závislosti na sociálnom poistení“.

„V podstate nás tieto výsledky veľmi prekvapili, preto skutočne, rozdiely medzi imigrantmi a občanmi narodenými v Nórsku by sa mali zmenšovať a zmenšovať tým viac, čím dlhšie žijú migranti v Nórsku. Zistili sme, že sa deje opak,“ povedal Knut Roed, vedúci výskumník vo Frischovom centre.

Úradujúci nórsky minister pre imigráciu a integráciu Per Sandberg povedal, že vláda si je vedomá problému zdôrazneného správou, ale naznačil, že nie všetko sa dá vyriešiť politicky.

„Aj keby vláda zašla ďalej v poskytovaní pracovných miest a príležitostí pre migrantov, nesmieme zabudnúť, že politici nemôžu nútiť ľudí, aby sa integrovali,“ povedal minister.

Dodal: „Musí tu tiež byť významný záväzok od jednotlivcov samotných, ak chcú v Nórsku uspieť.“

Nórske noviny Verdens Gang opísali zistenia štúdie ako „veľmi zlé správy“ pre sociálny štát.

„Záver je jasný: ak neuspejeme v zaraďovaní nových prisťahovalcov do práce, celý náš model sociálnych dávok bude v ohrození,“ píše sa v úvodníku novín.

Nórsky sociálny štát nie je jediným aspektom života v tejto severskej krajine, ktorému kvôli masovej migrácii hrozí rozvrat, ako znie varovanie.

Šéfka nórskej služby policajnej bezpečnosti (PST) vlani vyhlásila, že moslimskí imigranti sú odolní voči integrácii a môžu hostiteľskej krajine spôsobovať „problémy“.

„Silný nárast v imigrácii, zvlášť z moslimských krajín, môže spôsobiť iné dlhodobé výzvy. Keď príde do miestnej spoločnosti veľký počet žiadateľov o azyl, môže to mať nešťastné následky,“ povedala šéfka PST Marie Benedicte Bjornland.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: www.breitbart.com

Poznámka redakcie:
Naozaj je to také šokujúce? Je to asi rovnako šokujúce ako tvrdenie, že slnko vychádza na východe. Šokujúce sú pre mňa skôr vyjadrenia politikov ako napríklad „politici nemôžu nútiť ľudí, aby sa integrovali“. Ale áno, môžu. Obzvlášť ak sa jedná o imigrantov. Neintegruješ sa? Nedostaneš povolenie k pobytu a môžeš sa vrátiť tam, skade si prišiel. To by ale museli priznať, že sa mýlili a zradiť tak vlastnú agendu. Priznať chybu je pre každého ťažké – obzvlášť u politika, ak je toho vôbec niektorý schopný.

O ::prop

4 komentáre

  1. Prišli na to, že majú skvelý život zo sociálnych dávok. Boli by sprostí, keby za takýchto okolností pracovali.

  2. Majú čo chceli…príčina siaha do dávnejšei minulost, do Druhej svetovej…Nórsko aj Dánsko sa dávno predtým, ako Nemci vošli, vzdali svojej neutrality v prospech Británie a propaganda dodnes ‘ziape’. ako nacisti vtrhli do ‘”neutrálneho Nórska…” a Vidkuna Quislinga, jediného nórskeho hrdinu, akého kedy mali, obesili…

    “Svet je unavený zo štátnikov, ktorých demokracia zdegenerovala na politikov” (B.Brecht)

Leave a Reply