Domov / Hlavná strana / Náboženstvo / Snažme sa my mladí a lepší správne zaradiť

Snažme sa my mladí a lepší správne zaradiť

ale dajme si občas aj od starších poradiť.

Hovorí sa, že my starí máme pred mladými jednu veľkú výhodu. My sme totiž už boli mladí, ale oni ešte neboli starí. Človek mladý, alebo už aj dospelý, má sklon tých starých, celú ich dobu a všetko ich konanie znosiť pod čiernu zem. Je to niekedy aj smiešne, ale niekedy z toho cítiť až satanskú nenávisť, a to vôbec nehovorím ľahkomyseľne. Môj otec si toho dosť vytrpel od režimu, moja starenka zase od iných ľudí. Ale nikdy som ani tatka, ani babku nepočul hovoriť na iných niečo zlé, roztrpčené a nenávistné. Vždy som sa o ich krivdách a trápeniach dozvedel len od druhých. Často až pred smrťou alebo aj po smrti sa o našich rodičoch a prarodičoch všeličo dozvieme a vieme to správne zhodnotiť.

My môžeme s veľkým elánom a aj pravdivo všelikoho kritizovať – či už Obamu a či Putina, či už Sokola alebo Bezáka, či už Husáka, alebo Tisa. Vždy sa však v prvom rade vcíťme do ich kože a skúsme si uvedomiť, čo by sme my robili na ich mieste. Kristus bol veľmi ostrý proti farizejom, ktorí si mysleli, že sú dokonalí a môžu dávať neoceniteľné rady druhým, ale toho sviniara Herodesa nazval akurát líškou. Asi dobre vedel aj zo svojej skúsenosti, aj z dedičstva svojich predkov a asi aj od Otca na nebesiach, o čom je výkon moci a umenie riadiť všelijakých ľudí a žiť vo všelijakých okolnostiach. Áno, ľudia sú všelijakí, ale aj my sme všelijakí a niekoho nenávidieť a vysmievať je nielen nekresťanské, ale nie je to ani dobré a nijako prínosné. Ježiš odmietol reálnu, svetskú moc, doslova ušiel pred ňou. Nie preto, že by bol neschopný a nezodpovedný, ale videl ľuďom do duše a videl, čo tá moc obnáša. Sú vzťahy, okolnosti, medziľudské a medzigeneračné spory, ktoré sa v dejinách nevyhnutne opakujú. Nemusíme sa im prispôsobovať, ani ich chváliť, ale vždy si dávajme pozor na ich posudzovanie a odsudzovanie, zvlášť, čo sa týka konkrétnych činiteľov a producentov.

Už v Genezis nachádzame úžasné hlboké podobenstvo o pokušení ochutnávať ovocie zo stromu poznania dobra a zla. Toto sa dialo v minulosti, deje sa to teraz a bude sa to diať až do skončenia vekov, lebo my ľudia sme takí, akí sme. Zjednodušene a menej hlboko by som to charakterizoval ako škatuľkové myslenie. Prejavuje sa tak, že človek si určí škatuľku na dobré a pekné a škatuľku na zlé a škaredé. Sokol je zlý, hlúpy, a slizký, Bezák dobrý, rozumný a príjemný. A naopak. Homosexuáli sú dobrí a užitoční, heterosexuáli sú zlí a škodliví. A naopak. Veriaci sú dobrí a charakterní, neverci sú zlí a nenávistní. A naopak… Dalo by sa pokračovať takmer ad infinitum, teda donekonečna.

Hádam preto nemajú veľké a presvedčivé múdrosti úspech a ťažko sa dokážu v spoločnosti na dlhšie ujať, lebo väčšina ľudí produkuje od prírody práve to škatuľkové myslenie. Je to niečo tak fatálne, evidentné a nevyhnutné, že máme pokušenie nazvať to dedičným hriechom. Vždy som sa tomu termínu vyhýbal a kritizoval ho, ale ťažko ten dejinný a donekonečna opakovaný jav výstižnejšie nazvať. Zvyknem ľudí nazývať občas milí moji, pretože ich mám naozaj rád. Neverte teda, milí moji, žiadnym zamlčaným dejinám a tajuplným kódom a hlavne neverte svojim vlastným, s pôžitkom a nadšením pestovaným, nadlho a možno aj večne najlepším a najkrajším škatuľkám. Nikdy nezabudnime na to, že každý človek má minimálne dve stránky, vrátane nás a o to skôr rôzne skupiny ľudí. Preto nebuďme opovážliví, aby sme, ako hovorí Kazateľ, nezomreli zbytočne, predčasne a neužitočne.

Toto som písal na svoju sebaobranu, ale budem rád, keď to využijete aj vy na obranu svojich blízkych, kritizovaných a nenávidených.

Autor: Vlado Gregor, www.protiprudu.org

O ::prop

83 komentárov

 1. S príhovorom súhlasím a chápem ho. Možno viac, ako je v ňom explicitne vyjadrené.

  Ale aj ma inšpiroval k úvahe mimo jeho zámer. Riskujem, že budem vyzera ako nepolepšiteľný negativista, ale takéto slová:
  „Môj otec si toho dosť vytrpel od režimu, moja starenka zase od iných ľudí. Ale nikdy som ani tatka, ani babku nepočul hovoriť na iných niečo zlé, roztrpčené a nenávistné. “
  To už zaznelo toľkokrát, že úplne mimo konkrétnych ľudí, o ktorých sa tu hovorí, úplne všeobecne platí:
  Naši rodičia a prarodičia (a všetky generácie pred nimi) žili v dobe, keď nebolo moc prakické si sťažovať, a to ani v domácom prostredí. Žili v dobe, keď spoločenské tlaky a aj medziľudské vzťahy boli plné krívd a nespravedlnosti silných – takže ich „nesťažovanie“ nebolo výsledkom ich kristovskej dobroty a nadnesenosti, ale proste zvyku. Považovali to za normálne a určite to nerozprávali svojim deťom či vnukom. Taký bol svet, aj ich osobný svet a postoj.
  Nech si nerobí nik ilúzie, a konieckoncov, nech nik nerobí mladým ilúzie. Tak sa žilo genrácie a generácie a tak sa bude žiť. Spravodlivosť znamená niečo iné, ako utópie.

  A ešte už skôr len bokom ma zaujalo spomenutie knihy Kazateľ.
  „aby sme, ako hovorí Kazateľ, nezomreli zbytočne, predčasne a neužitočne“
  Aj tu samozrejme asi platí subjektívny pohľad na vec, a nechcem zas ja zámerne vyzerať ako ten frustrovaný, ale nemôžem si pomôcť, pravda je pravada a toto je všobecne uznávaná pravda, že Kazateľ je priam synonymom skepse a beznádeje, a nie snahy o „nezomretie zbytočne“. Veď hneď na začiatku hovorí:
  „Márnosť, len márnosť – hovorí Kazateľ. Márnosť, len márnosť, všetko je iba márnosť. 3 Aký osoh má človek zo všetkej svojej námahy, ktorou sa ustáva, (kým je) pod slnkom? 4 (Jedno) pokolenie prichádza, (iné) pokolenie odchádza.“
  A tak to pokračuje celý čas:
  Čo bolo, je to, čo aj zasa bude. A čo sa už stalo, to sa opäť stane.
  Videl som všetko, čo sa deje pod slnkom, – ale to všetko je márnosť a honba za vetrom!
  17 Preto som sa v srdci rozhodol poznávať múdrosť a tiež poznávať, (čo je) bláznovstvo a pochabosť. Ale zistil som, že aj to je iba honba za vetrom
  Múdrosť, vedomosť a úspech (sprevádzali) námahy (istého) človeka, ale on mal za podiel určené odovzdať všetko (inému) človekovi, ktorý sa o to nemusel ani namáhať. Aj v tom je márnosť a preveľká krivda. 22 Lebo čože má človek zo všetkej svojej námahy a zo všetkého úsilia svojej mysle, ktorým sa ustával pod slnkom? 23 Veď všetky jeho dni sú (plné) súženia a každé zamestnanie ho dráždi k hnevlivosti, že jeho myseľ nemôže ani v noci spočinúť! Aj to je márnosť .
  Akýže má osoh, kto je (stále) činný, z toho (všetkého), o čo sa namáhal?

  Sorry, že takto ničím tak pozitivisticky zameraný koniec článku, ale keď už sa spomenul ten židovský Kazatľ, tak aby sme v rámci multikulti ukázali, že ho poznáme naozaj, aj keď je židovský, a že sa nebránime poučiť sa aj z ich kultpry. Hech, nie?
  Proste – pozitívne obavy o neužitočnosti – no dobre, nech si cih každý má, komu chutia po ránu – ja ich radšej obídem, ale dobre – len nie zdôvodňovať najskeptickejšou (a najlepšou) knihou toho zlepenca, volaného Starý zákon. To proste k sebe nepasuje 🙂

  Ale to nie je pesimizmus, práve naopak. Nemajte obavy, že v živote niečo premeškáte. Nik vám to nebude vyčítať, nič sa nedeje, prejebete to proste rovnako, ako tisíce generácii pred vami. Nik si ani nič nevšimne. :-))

  • Ten záver je veľmi trefný. 🙂 Text som tu dal najmä kvôli Svargovi, snáď sa mu bude páčiť. Dúfam, že sa bude páčiť aj iným – často sa dá poučiť aj z kresťansky zameraných textov. Ja sám som rád, že zaujal aspoň teba. Navyše, pozitívne zameraných textov tu mám veľmi málo. Asi bude načim pristúpiť k zmene. 🙂

   • Velmi pekne dakujem. Jednu vec a v sucasnosti obzvlast tazku, je udrzat a priniest nieco pozitivne a nadejne. Mam pozit , ze je to cim dalej tazsie a to vravim ja, ktoreho nazyvaju vecnym veselym a natesenym. Tak posobim na svoje okolie, musim vsak povedat, ze vyvoj ktory vidim okolo seba je plny smutku , rozvratu, zla.
    Z tohto marazmu najst cestu von mi pripada ako najvacsie umenie a neustat na tejto ceste najvacsi vykon, ktoreho sa nasa generacia moze zucastnit.

 2. Hezký a pozitivní článek.
  Ilumináti se nás snaží rozdělit a všechny poštvat navzájem proti sobě.
  Proti tomu je nejlepší zbraň umírněnost, tolerance a schopnost vidět svět očima toho druhého.

 3. “často sa dá poučiť aj z kresťansky zameraných textov….”
  rozmýšľam, veľmi rozmýšľam, ale nemôžem prísť na nič poučné z kresťamských textov….

  “musim vsak povedat, ze vyvoj ktory vidim okolo seba je plny smutku , rozvratu, zla.”
  …a vo Vašom nedávnom príspevku ste mi napísal, že je škoda, že nežijem vo vašej krajine….to mi tak zle prajete, žiť v tom, čo opisujete?
  A že sme z toho rája odišli v roku 1968, ste nás nazval ‘kurvami a hajzlami’….?

  “Ilumináti se nás snaží rozdělit a všechny poštvat navzájem proti sobě.”
  Nie som prívrženec ani ‘zednárov’, ani Illumináti, ale môj záujem o objektívnu históriu ma nutí Vás požiadať o nejaké informácie; mate nejaké stanovy týchto spoločenstiev, ktoré hovoria o tom, čo píšete a z čho ich obviňujete?

  • :)))). tolko vnutornych rozporov je v tom, co chcete . Ved vacsina zla sa dnes vali zo Zapadu. Dnes je risa zla v USA. Unipolarny svet je presne o tom. Zotrocit cely svet. To je plan svetlonosa. Plan od stvorenia sveta. Nekonecny boj dobra a zla. Osvietenci nemaju predsa ziadne stanovy. Ano maju svoje vnutorne pravidla aj stanovy ale tie su k nicomu. Preco by inak, bolo potrebnych tolko pyramidalnych svateni? Lebo by inak, kazdy z nich na zaciatku prehliadol, ze vstupuje do sluzieb kniezata temnot. A neskor ked uz strati dusu vymenou za moc, uspech, bohatstvo, je neskoro uz z toho nemoze vystupit. Precitajte si Rakovskeho protokoly. Jasne o tom hovoria. O SM a I. je vela literatury, ale vacsina opisuje len javy, ritualy. Tie vsak sluzia na zakrytie a nie na pochopenie. Podla cinov, budeme sudeny, vsetci. A ich ciny, hovoria. VFR, VZNIK USA,1848, 1914, VOSR, 1938, 1968, 1989,Presadzovanie homoagendy, multikulti,gender, rozbitie rodiny,…. skratka cesta do pekla je dlazdena peknymi umyslami. Sloboda, rovnost, bratstvo, ale naozaj? Vsetku moc ludu, ale isto? Oslobodenie zien a prava deti, ale kam to vedie? Lzi, lzi,lzi. Rozvrat, rozpad, rozvaliny, vrazdenie a okradanie. To je ich praca a ich ciny. Diabol a jeho sluhovia. Precitajte si zjavenie Sv. JANA. A protokoly. Oboje.

  • Děláte si legraci?
   Tak zkuste zaklepat na dveře nejbližšího zednářskéhé chrámu (v Bratislavě určitě nějaký je) a řekněte, že chcete mluvit s jejich nejvyšším slovenským představitelem o tom co mají v plánu. :-)))

   Opravdu nevím jak chcete „objektivně“ poznat tyto organizace, když jsou z principu tajné natolik, že každý člen zná jen svého přímého nadřízeného a o tom, co so děje výš nebo jaké jsou skutečné cíle a plány nemá nejmenší tušení.

   • Ale by ste sa divili, co by Vam povedali, ako chcu bratstvo, ……pozdvihnutie ludstva a podobne kydy. Dokonca sa najdu medzi nimi aj taky idioti, ze tomu naozaj veria.
    A neda sa obist ani ich jasle a skolka, tj. Rotary a Lion. Tiez maju plno dristov o pomoci.

    • Aman Againsttime

     Môj názor je taký, že slobodomurárstvo už dávno nie je tak relevantné ako v minulosti a pomaly vymiera – z časti i vďaka rozvinutej modernej technológii (mobily, sociálne siete, atď.). Skutočne mocní a bohatí ľudia sa tajne smejú zo slobodomurárov. 🙂

     Okrem toho začínam mať menej a menej trpezlivosti pre všetky tie tradičné kecy okolo nich, obzvlášť teórie, že židia/Židia sú len nastrčené bábky v popredí (obetní baránkovia) pre skutočných vládcov tohto sveta, ktorí sú motivovaní iba peniazmi/ziskom (ono idea, že peniaze sú primárnym hýbateľom sveta triumfujúcim nad rasou, národnosťou, náboženstvom či idealizmom je len buržoázna forma materializmu, pomerne blízka marxizmu).

     Slobodomurárstvo bolo zaiste dôležitým nástrojom podvracania v minulosti, ale skôr ho treba vnímať ako odrazový mostík k ďaleko väčším veciam: k otvoreným židovským médiám, finančnej, politickej a najmä kultúrnej hegemónií.

     • Ako si už asi mnohí domysleli, som študentom prvého ročníka dvojročnej učňovskej školy v odbore insitnej politológie vo Veľkom Mederi.
      Na budúci rok v júni končím štúdium, ale dovtedy mám odovzdať aj diplomovú prácu na tému
      „SLOVENSKÁ INTERNETOVÁ INSITNÁ POLITOLÓGIA“.

      Nič nenechávam na náhodu, a pravidelne študujem a analyzujem príspevky, aby som sa niečomu naučil.
      Keďže som doteraz na internete nenašiel nikoho hodnovernejšieho a ostrielanejšieho, ako si ty, Aman Againsttime (už len to meno u mňa vzbudzuje obrovský rešpekt), s mimoriadnou pozornosťou sledujem tvoje výtvory, aj keď, priznám sa, málokedy niečomu rozumiem.
      Ale, keď nerozumiem, som skromný, a nehanbím sa autority opýtať.

      Teda, niežeby som k tvojmu superdielu nemal aj viac otázok, ale na začiatok aspoň jedna:

      Vedel by si ty mne povedať, čo znamená takáto veta, čo v sebe skrýva?:

      „…, že slobodomurárstvo už dávno nie je tak relevantné ako v minulosti a pomaly vymiera – z časti i vďaka rozvinutej modernej technológii (mobily, sociálne siete, atď.)“

      Okrem toho ťa podozrievam z tajného konšpiratívneho styku so „skutočne mocnými a bohatými ľudmi“, lebo, ako ináč by si sa ty mohol dozvedieť, že „sa tajne smejú zo slobodomurárov“.

     • Robis chybu kamarat, podcenujes supera a to je zle. Uvedom si jednu vec. SIONISTOV JE MALO. A bez vojska by nedokazali nic. Ich vojsko su miliony rotarianov, lionov( to su auxiliarne jednotky), umelych sionistov cize slobodomurarov a ich generality iluminatov, no a samozrejme nacelnickeho zboru to su synovia zmluvy. Takto to zhruba funguje. A bude aj nadalej. Lebo bez tejto pyramidy, sa struktura moci neudrzi. Ked posles vojsko domov, zenistov, zasobovanie rozpustis, dostojnikov das do zalohy, system padne. Povedal by som presny opak Tvojho tvrdenia. Cim je imperium silnejsie, tym viac potrebujes utlacatelsky aparat a este silnejsi ako v minulosti.

     • Aman Againsttime

      Svarga (s našim zúfalým a notorickým trollom – o ktorom sa vie, že má vážne psychické problémy – nemá samozrejme cenu diskutovať a treba ho ignorovať, tak ako to robí i väčšina ostatných), kde berieš takú istotu vo svojich tvrdeniach? Ja netvrdím nič s istotou a môj prvý odsek treba brať s nadsádzkou (preto ten smajlík).

      SM je určite pochybná záležitosť a bolo istú dobu veľmi podvratné…Každopádne množstvo konšpiračných teórií okolo neho mi príde veľmi absurdných – ako som už písal, nemám už na to trpezlivosť. 🙂

      Každopádne neviem všetko, neštudoval som všetko, zasvätený nie som a rád sa nechám poučiť. 🙂 Spomínam si na komentáre jedného amerického slobodomurára o tom, ako jednoduché je získať prístup do (podľa neho) v súčasnosti vymierajúceho amerického slobodomurárstva. Písal o tom, ako ho to celé sklamalo. Spomínal napr. Filipínčanov, ktorí v húfoch prúdia do amerických lóží, pretože v ich krajine je slobodomurárstvo stále veľmi tajnostárska záležitosť, resp. tabu, pričom je veľmi ťažké dostať do lóže, takže zvyknú chodiť do Spojených štátov. Množstvo členov vraj berie slobodomurárstvo len ako akýsi spoločenský klub (ale sú tu vraj i výnimky ako napr. anglické lóže).

      Viem, že niektorí tvrdia, že sm je stále veľmi mocné, ale môžeme s istotou vedieť aká je v súčasnosti jeho reálna moc? Ak teda nejaká je?

      Kľudne sa podeľ o info a zdroje. Ja zvyknem občas navštevovať túto stránku: http://freemasoninformation.com/, ale nemyslím, že je nejako výnimočne zaujímavá. 🙂

     • AA istota vyplyva z dejin samotnych. Zober si len taku jednoduchu vec. G. Busch a J. Kerry su z jednej loze Lebka a Kosti. Obaja sa usilovali o zvolenie. Velke divadlo, odvolanie na najvyssi sud, atd.. nie je to jasny dokaz ako je moc riadene nimi?
      O com chces diskutovat? Takto mozeme prebrat Clintona, Obamu, ministrov atd… mam priatela ktory je spickovy tlmocnik, analyzuje inauguracne ritualy amer. prezidentov. Len sa to tak hemzi, SM symbolikou a znameniami. Rovnako ked sa stretla C. Riceova s kniezatom Sch. , jasne si vymenili pozdravy a jasne bolo vsetko. Ale pre cloveka znaleho.
      SM riadi nasu zahranicnu politiku. Co myslis preco je nas min. zahranicia tento pan a kde bol predtym? A kto ho dostal tam kde bol predtym? Cie zaujmy tam zastupoval? A rovnako min. Zahranicia v predchadzajucej vlade? A kde je dnes? To su take jednoduche otazky.
      Takze Ty tvrdis, ze nemaju moc a predsa riadia nasu zahranicnu politiku! Maleho bezvyznamneho Slovenska. Pozrime sa na Ukrajinu. Komplet cela vlada, nevolena, kooptovana. Aj s poradcami . Ako sa tam dostal Ivan M. a Mikulas Dz. ? Kolko je tam cudzincov vo vlade ? 1/3 ? A preco prave tito? Napr. Saakasvili.
      Pozrime sa na take Francuzsko. ktory z poslednych prezidentov nebol SM?? Ani jeden. A to ani nevravim o tom, ze posledny dvaja ani nie su Francuzi!! A co Europska vlada?? A co Eu parlament? Kto je Rompuy, Ashtonova, Schultz,…
      Sama nahoda.

  • Dobry den. Mohol by som vas poziadat o nezvratitelny dokaz nezmyselnosti krestanstva ?

   • Aman Againsttime

    Hneď z fleku ma napadá problematika teodicey (tá sa zaoberá problémom zmierenia existencie zla a utrpenia s vierou v dobrého Boha). Už starí Gréci dobre vedeli, že nie je možné, aby bol Boh zároveň všemocný aj „dobrý“. A dodnes sa nikomu nepodarilo spoľahlivo vyvrátiť tento argument.

    Rovnako nemôže byť Boh zároveň všemocný a vševedúci, pretože ak je vševedúci tak vie, ako zmení chod dejín za použitia svojej všemocnosti. Ale to zároveň znamená, že nemôže zmeniť svoj názor na tieto intervencie, z čoho zase vyplýva, že nie je všemohúci.

    Samozrejme, že tým čo som napísal nevyvraciam existenciu Boha v zmysle nejakej vyššej sily, Prozreteľnosti, singularity Veľkého tresku a pod., iba koncept Boha tak ako ho predstavujú kresťanské dogmy.

 4. Vazeni
  Po vsetkych tych skusenostiach so zapadom mame svetlo na konci tunela v podbe knihy Ludovita Stura;
  http://www.sho.sk/index.php?clanok=1640

  • Svetlo na konci tunela? 🙂
   Je pravda, že som to nečítal, ale už len Štúr starý 150 rokov to tu vytrhne. Výborný vtip, trocha horší marketingový podvod.

   Ale ináč všetci to zúfalstvo hráte vcelku dobre, ale už azda stačilo, myslím, že už všetci sionisti a iná pakáž tomu uverili .-)

 5. “skratka cesta do pekla je dlazdena peknymi umyslami.”
  Vy skutočne veríte v nejaké peklo?

  “Sloboda, rovnost, bratstvo….”
  je najväčší nezmysel, aký bol kedy vymyslený, ale musíme si uvedomiť,kdo ho vymyslel a pre koho….
  “Dávno v minulosti, my (židia) sme boli prví čo sme kričali medzi masami ľudstva slová “Sloboda, Rovnosť Bratstvo”, slová odvtedy mnohokrát opakované hlúpimi papagájmi ktorí….nevideli, že v prírode niet nič takého ako ‘Rovnost’ a nemôže byť Sloboda: že príroda sama ustanovila nerovnosť mysle, chaarakterov a schopností…..vo všetkých kútoch sveta slová “Sloboda, Rovnosť, Bratstvo” priviedli na našu stranu, vďaka našim slepým agentom, celé légie ktoré s nadšením niesli naše zástavy. A po celú túto dobu tieto slová boli červy, prežierajúce sa do zdravého jadra Gójov, zapríčiniac koniec mieru, pokoja, solidarity a ničiac všetky základy štátu Gójov”. (PROTOKOL 3)

  • “sloboda” sa stala vzburou proti disciplíne;
  • “rovnosť” hlúpe popreetie jasne rozdielnych ľudských kvalít a nemenných zákonov riadiacich všetky formy života, špeciálne ľudstva; a
  • “bratstvo”, čo sa stalo motto oportunistov a sociálnych parazitov?

  “Opravdu nevím jak chcete “objektivně” poznat tyto organizace….”
  to je práve moja pointa, obsažená v mojej otázke. Jedno je jasné; slobodomurárstvo nie je tajná organizcia, však každý o nich vie, , ale organizácia s tajomstvamni (to tvrdia oni a majú pravdu). Musíme pamätať, že podstata slobodomurárstva je, že 99% slobodomurárov nevie, o čom to vlastne je, alebo čo robia, ak vôbec niečo.
  Dokonca ani niektorí slobodomurári, vysokého zasvätenia, nevedia tiež, o čom to je.
  Preto nemôžeme nikdo vedieť, čo je v ich plánoch. To, čo tvrdíte je zrejme len Váš názor, ale to nevadí, tohoto názoru je väčšina.
  Som na pochybách ohľadne Amanovho tvrdenia o relevantnosti SM a o hromadnom vstupovaní do SM lóží. Skuste to, som si istý, že sa Vám to nepodarí. Musíte totiž byť doporučený nejakým členom a musíte byť finančne
  ‘úspešný’.
  Aman, oni sú nesmierne vplyvní, nevidďte to ružovo.
  Viete o tom, že najezoteristickejší kúsok papiera na tejto planéte je ameická jednodolárová bankovka? Asi neviete, že je v nej zakodovaných hromada SAM a Illuminati symbolov!
  Ak viete, dajte nám vedieť.

 6. Čomu som sa ja naučil na „prope“ a iných slovenských fórach

  Najdôležitejšie je meno. To je pravidlo # 1.
  Keď sa predstavím ľuďom, vždy som Jeremy, Mike, Aman Againsttime alebo aspoň Giuseppe.
  To vždy urobí dojem. Keby som povedal pravdu, že som „Dunčo s Kapušian“, nemám nádej ani autoritu.

  Zásadne mám na všetko názor, a čím menej niečomu rozumiem, tým viac si svoj názor zastávam. To je pravidlo # 2.

  Trojkou je používanie cudzích slov. Môj repertoár je nasledujúci: relevantný, explicitný, implicitný, ontológia, gnozeológia, ezoterika, divide et impera a cui bono.
  Štvorka je YouTube. Vyhľadávam všakovaké múdrosti na internete a dávam to do svojich príspevkov ako svoje rozumy. To vždy robí veľký dojem. Zaprísahám vsetkých, aby si to pozreli, lebo bez toho nebudú o svete vedieť nič.

  Môj najúčinnejsí trik je však tak trochu mojim tajomstvom, ale musím sa tu s ním podeliť, lebo Vám veľa dlhujem za to, čo ste ma naučili.

  Trik spočíva v tom, že človek sa má ku všetkému vyjadrovať, aby nikto nevedel že je blbec.
  Poviem príklad.

  Ešte nikdy som nevidel hokejový zápas, o hokeji naozaj neviem nič. Dokonca ani neviem, o čo tam ide. Pritom každý viete, ako často sa ľudia o hokeji rozprávajú. Bol by som totálne vyradený z väčšiny diskusií, keby som nemal môj trik.
  Raz som sa niekde dozvedel, že niekde v Amerike nejaký Čech s menom Jagr je dobrý hokejista. S takouto informáciou si ja vystačím pre všetky diskusie, a nikto ani netuší môj absolútny hokejový anafalbetizmus.

  Povedzme, že je diskusia o včerajšom zápase Slovákov s Fínskom, keď Slováci vyhrali v predľžení. Zápas som nevidel, neviem ako sa skončil. Popočúvam, čo hovoria ostatní, a potom zahlásim:
  – Keby sme mali Jágra, mohli sme tento relevantný zápas vyhrať aj o tri góly.

  Keď Slováci prehrajú, ja len poznamenám:
  – No vidíte, keby sme mali Jágra, toto sa nám nestane.

  Stačí, že viem o Jágrovi, a kraľujem každej diskusii.

  Celá diskusia sa zvrtne týmto smerom, a všetci vedia, že som odborník.

  Keď nie som si niečím istý, zásadne sa pri akomkoľvek prehlásení záhadne chichocem (-: )))))) ), aby som vždy mohol povedať, že som len žartoval.

  Teraz si prečítajte hociktorý náhodne vybraný článok na internete v slovenskom jazyku a diskusiu k nemu, a zistíte, kde som sa ja moje účinné triky naučil.

  Ozaj, Aman, nechceš mi konečne prezradiť, odkiaľ ty vieš, že „skutočne mocní a bohatí ľudia sa tajne smejú zo slobodomurárov“?

  • Gríša, musis uznat sam, ze ked si precitam tento clanok a ten za ktory som Ta pochvalil, kazdy bude mat pochybnost o identite autora. Nechaj to , nie je to vtipne ani duchaplne. Zacina to nudit. Skus nieco ine ako posmech.

   • Svarga, ja sa Ti ani nečudujem, že práve Teba to napísané tak vytočilo.

    Veď si to práve Ty, ktorý nevie ani napísať jednu zmysluplnú vetu.
    A nechoďme ani ďaleko:

    „… musis uznat sam, ze ked si precitam tento clanok a ten za ktory som Ta pochvalil, kazdy bude mat pochybnost o identite autora.“

    Keď si Ty prečítaš, každý bude mať pochybnosť…?

    Akú logiku má takáto veta?

    Buď rád, že sa niekto za Vás obetuje, míňa svoj čas, aby Vás niečo naučil.

    • Nevytocilo. Nepisal si to mne. Vrat sa s kratsej cesty. Este raz nie si ani vtipny ani duchaplny. Iba nudny.

     • Akože nie o Tebe?
      A o kom?

      Nie si to Ty, kto robil zo seba intelektuála, a vtedy, keď mohol napísať „rozdeľuj a panuj“, napísal „dividera et impera“?

      Keby mňa niekto prichytil pri takom, tak sa viac neozvem.

      Ty sa však otrasieš, a ideš ďalej.
      Jednoducho Ti chýba to, čo je základ: nemáš hanbu.
      O to viac si však bezočivý.

     • Povedala sova vrabcovi, ze ma velku hlavu.
      Zariadim sa podla Tvojej rady a uz sa Ti neozvem.

 7. Grigoriy pokračujte. Rád si Vás prečítam z jednoduchého dôvodu. Je to vtippné a hlavne duchaplné.
  Už som to raz napísal, ale zopakujem to:
  “It is hard to soar like an eagle, if you fly with turkeys”

  • Je suis Manning

   Viete pane, oni nechápu, čo ím hovorím, a prečo ím to hovorím.
   Majú problém, a nechcú o ňom počuť.
   Slováci chcú preskočiť svoj tieň, ale nechcú si pripustiť, že taká vec je nemožná.
   Vytŕčajú sa všetkými atribútmi intelektuálov, mlátia prázdnu slamu a pretekajú sa v tom, kto povie väčšiu sprostosť.
   Ale, straka si môže napchať do riti tie najkrajšie pávie perå, ale vždy zostane len strakou.

   Tu je viac:
   https:/youtube.com/watch?v=t0stJkUWUyM

   • Ach pozri sa do zrkadla. Meno mas Grigoriy, namiesto Gregor, davas odkazy na Youtube, prehlasujes sa za Manninga,po francuzsky v narazke na hysteriu po utoku na Hebdo? Si smiesny, to su “ atributy intelektuala“ ? :))) sam si straka co si strka pavie perå, zjavne podla seba sudis Slovakov. Ano Slovaci maju problem, s takymi ako si Ty. Ludmi plnymi nenavisti, zavistlivymi , ze nevie zo seba dostat jedinu myslie ku. Pokial teda za myslienku neberieme, nenavistne a trapme vygrcky.
    Zjavne sa chvalis cudzim perim, a ja som Ta nechtiac odhalil.
    A to priznanie s Jagrom. To ma byt humor, ci nebodaj myslienka, snad si nemyslis, ze to ukazuje na primitivizmus ostatnych? Kto je tu bezocivy a nepozna hanbu? Pozri sa do zrkadla. To co predvadzas nie je rozumova prevaha. Ale obycajne chrapunstvo a grobianstvo. Dufam, ze som Ti to povedal dostatocne zrozumitelne.

    • Už som sa naozaj bál, že splniš svoj sľub, a nebudeš so mnou debatovať.
     Neprešlo ani 24 hodín, a už si tu.
     Vďaka, lebo takto aspoň dokončíš lekcie latinčiny, ktorými zdarma obdarúvaš verejnosť.
     Tak, ešte raz, ako sa to po latinsky povie „rozdeľuj a panuj“?
     Rovnako ma zaujíma, čo si myslel, keď si drbol do svojho príspevku: „Tempora mores“.

     Ale, mám pre Teba aj lepšiu zvesť: nie si najhorší.

     Jeden totálny debil tu nedávno pretŕčal svoj autistický tlstý ksicht, a ohuroval rovnako pripečených svojimi tirádami o islame. V snahe blisnúť sa použil výraz „šiitsky mysticizmus“.
     Chcel povedať sufistický, ale debil to má popletené.
     To mu však nebráni ohovárať Rostasa v podobnej veci.
     Degenerát, ktorý mne nestojí ani za zmienku, sa naváža do mňa, ale schováva sa vo svojej diere, aby som mu niektoré veci nemohol vysvetliť aj vytmaviť.

     • Bud je autista alebo idiot, ale este pripeceny? Nic nepoplietol. Myslel uplne zrejme, šiitsky suficky mysticizmus.
      Nechapem preco musis stale dookola a dookola opakovat jednu a tu istu vec? Prave tento prvok obsedantnej neurozy, alebo Ti to poviem slovensky nutkaveho chovania je prejav autizmu z ktoreho obvinujes ineho. Iste si videl film Rainman, kde to skvele stvarnil Dustin Hoffmann. Zda sa Ti to vtipne, ci duchaplne? Mozno to nevies ale ludi to nudi. Otravuje. Slovaci maju pre takych ludi oznacenie PAJZÁK. Skus si najst ine vybitie napatia. Takto sa Ti splni, co si povedal. Časy, mravy.

   • A prirovnat Slovensky narod k černochom, to skutocne svedci. Nemam slov. Myslis, ze je to duchaplne? Teraz asi odpovies, ze to bol vtip alebo nepochopene evanielijum Sv. Gregora. Ja to povazujem za urazku od neomalenca a hlupaka.

 8. To je len nedorozumenie.
  Vôbec neprirovnávam Slovákov k černochom. Nie som natoľko zaslepený, aby som nevidel, že napríklad kmene Bantu sú vývojovo aspoň päťdesiat rokov za Slovákmi.
  Pred pätnástimi storočiami sme boli približne na rovnakej úrovni, ale vďaka tomu, že práve vtedy sa Slovákom dostalo to požehnanie, že nás Germáni začali učiť civilizácii, podarilo sa nám vo veľmi zdľhavom a niekedy aj bolestnom procese predbehnúť černochov o spomínaných päťdesiat rokov. Ak si dobrý v matematike, ľahko si vyrátaš, že každé storočie blahodarného vplyvu Germánov na náš vývoj (len vďaka Bohom danej geografickej polohev centrálnej Európe) nám dá asi tri roky predstihu pred kmeňmi Bantu alebo Tutsi.

  Pokiaľ ide o pána reverenda Manninga, dal som to sem, lebo som chcel poukázať, že moja úloha prebúdzať Slovákov do reality, nie je ničím originálnym, že každému národu sa raz za storočie dostane takého požehnania.

  To, že si za takú obetu nevyslúžime lásku alebo uznanie, ale len sprosté brýzganie a odsúdenie, s tým sa musíme naučiť žiť; reverend Manning aj ja.

  • Cokolvek to malo byt, humor, sarkazmus, ironia, mudro , tak si neuspel a ked si predsa tieto riadky myslel naozaj vazne, tazko uverit, ale pripustam, ze existuju ludia ako Ty.
   Nebud smutny, su ludia , ktori prisli o zrak, nemaju nohy, alebo o ruky, alebo o semeniky. Ziju dalej, su prinosom. Skus to aj Ty. Ako Ti povedal velky mág pokracuj dalej , hrdy orol Tatier. Let Gregor, let.

 9. “Tempora mores”
  trochu sa hambím priznať, ale napriek tomu, že som mal na gymnáziu (dosť dávno) latinu 6 rokov, tento termín mi akosi neutkvel v pamäti.
  Čo to poresne znamená a kde sa to používa?
  Žeby mi už zlyhávala pamäť, na ktorú som ešte stále pyšný? Mám ešte v pamäti termíny ako “Memento mori”, “Hail Cezar, morituri Te salutant”, “Veni, vidi, vici”, ‘memoritre’ ako “Aurea prima satas que vindice nullo”, alebo Ciceronovu reč proti Catilinovi v rIímskom parlamente, začínajúcu “Quo usque tandem abutere Catilin patientia nostra? Quam diu sese efrenata iactabis audacia…”, memoritre, ktoré sme muesli vedieť nazpamäť…ae nikdy by ma nenapdlo používať tieto a podobné veci s mojich komentároch.

  “Ludmi plnymi nenavisti, zavistlivymi…”
  vedel by ste mi poukázať na jeden jediný prejav nenávisti, alebo závisti v Grigoriyových príspevkoch?
  To je neseriózne osočovanie, ako ste napadol mňa, že ja “ohýbam pravdu ako chcem”, beztoho, aby ste uviedol čo by len jediný dôkaz. Ja už som si zvykol, že Vaše dôkazy sú Vaše názory.
  Ale nič v zlom.

  • Ó tempora, Ó mores. Ach tieto časy, ach tieto mravy. V tom zmysle, ze v akom case zijeme ze zlocin proti statu je nepotrestany. Rec Cicerona proti Catilinovi. A ja som to tak pouzil….kde su tie casy, ked sa stvrtilo, odsekavalo, skratka po zasluhe raz a navzdy, bolo by menej zlodejov a vrahov. Pripadalo mi to trefne na tu situaciu.

   Mily S. A., Vy sa neviete preniest, cez minule roztrzky. Co by zmenilo, keby som Vas citoval a dokazoval? Rozpory by sa este prehlbili. Naco je to dobre ?
   A s tym Grigoriyom, to nemyslite vazne, to si rovno mozete precitat skoro kazdy jeho prispevok. Cele je to vjedinom duchu ako sa on obetuje pre hlupy slovensky narod, plny tupcov, ktory je len o krok pred Bantustanom, ale este stastie ze je tu on, nedoceneny velky Gregor. A najuzajsnejsie je , ze on to mysli vazne. Zda sa. Dokonca na tom trva. Tak prepacte ale pokial viem spravne citat, precital som to takto.

   • Svarga, ešte raz, a tentokrát už naozaj naposledy.

    Ty si naozaj blbec, a vyžívaš sa v tom, že to iným každodenne oznamuješ?
    Tu vôbec nejde o to, čo ten ktorý latinský výraz znamená. Nakoniec, každý si to na internete môže lahko zistiť.
    Ide o to, že jedného provokuje, keď, súdiac podľa štýlu aj obsahu, ocividný primitív (tvojho typu), používa latinské výrazy, a skoro pravideľne s chybami. Viď Tvoje „dividera et impera“. Na koho Ty potrebuješ týmto spôsobom robiť dojem?
    To je presne to, ako keby si videl niekoho v ciganskej osade v tričku s nápisom:
    „UNYVERSITI OFF MyCIGÁŇ“.

    Načo si Ty kresťan, keď sa nevieš naučiť ani trochu skromnosti a pokory, keď si večne sproste hašterivý a agresívny,
    Akým si Ty pre nás pohanov príkladom?

    • Ty mi hovor o pokore. To porekadlo : vravi sova vrabcovi , ze ma velku hlavu! Plati na Teba do bodky. Najprv si vytiahni oje zo svojho oka a potom hladaj v ociach inych.
     Urazas kazdeho v jednom kuse. Nechal by som Ta tak, ako hovoris s pokorou.
     Ale nastvalli ma Tvoje reci o Slovakoch, to si si mohol odpustit.

  • „Hail Cezar“ ??
   Žeby mi už zlyhávala pamäť?

  • Aman Againsttime

   Sitra A., to čo ste napísal o našom psychopatovi je myslené ako irónia, že? 🙂
   Nespomínal ste náhodou, že sledujete jeho príspevky? Vidím, že vôbec netušíte, čo je on v skutočnosti zač. Myslím, že zvyšok z nás sa zhodne na tom, že ide jednoznačne o najagresívnejšieho a najnenávistnejšieho diskutéra na prope.

   Keď som písal, že je duševne narušený, tak to nebolo myslené ako urážka. Nikto normálny nebude takýmto spôsobom komunikovať a takto sa prezentovať. Áno, občas príde aj s hodnotným príspevkom. Ale čo z toho, keď u neho na jeden hodnotný príspevok pripadajú 3 nenávistné bláboly? Úprimne, čudujem sa redakcii, že tu tento jeho zákerný trolling tak dlho toleruje, ale verím, že aj to bude iba otázka času…

   Pripomínam vám, že za celý ten čas, čo tu smradí, stihol zaútočiť, zosmiešniť, event. mať konfliktné výmeny názorov pri väčšine pravidelných diskutérov, či už v prípade mojej maličkosti, alebo svargu, ch. freemana, osmozu, moraváčka, J. Kazuka a mnohých ďalších. Rovnako predtým (ak nie horšie) „hviezdil“ aj na Normanovom Nadhľade.

   Kladiete otázku: vedel by ste mi poukázať na jeden jediný prejav nenávisti, alebo závisti v Grigoriyových príspevkoch?

   Nemusíme ísť ani ďaleko. Evidentne ste prehliadol, ako v tejto diskusii zaútočil na Norman.:

   „Jeden totálny debil tu nedávno pretŕčal svoj autistický tlstý ksicht, a ohuroval rovnako pripečených svojimi tirádami o islame. V snahe blisnúť sa použil výraz “šiitsky mysticizmus”.
   Chcel povedať sufistický, ale debil to má popletené.
   To mu však nebráni ohovárať Rostasa v podobnej veci.
   Degenerát, ktorý mne nestojí ani za zmienku, sa naváža do mňa, ale schováva sa vo svojej diere, aby som mu niektoré veci nemohol vysvetliť aj vytmaviť.“

 10. Dobre upresním to:
  “Ave, Imperator, morituri te salutant“ („Hail, Emperor, those who are about to die salute you….

  Pod titulom “Hail Caesar” bol natočený film v hlavnej úlohe Geoge Clooney…
  Spokojný? Ale súhlasím, ja mám tiež rád presnosť.

 11. “Mily S. A., Vy sa neviete preniest, cez minule roztrzky.”
  Veľmi sa mýlite, ja sa nemusím cez nič prenášať, ja san a Vás vôbec nehnevm i eď ste ma urazil. Ja toitiž nechápem ľudí s Vašpu logikou. My, emigranti z roku 1968 sme podľa Vás “krvy a hajzli”
  (doteraz ste sa za to ani slovom neospravedlni) a vo Vašom nedávnom príspevku ste sa vyjadri, že Vaša dcéra aj syn pracujú v zahraničí! Ptrečo nepracujú vo svojej krajine – pre jej blaho – na ktorej Vám tak strašne záleží?
  Kurvy a hajzli?

  • Mnohí emigranti (špeciál tí, zo 68) sú kurviy a hajzli. To chceš oprieť?
   Prečo by sa za ten názor mal Svarga ospravedlňovať?

   V každom prípade by som vynechal jeho deti – nielen preto, že do zahraničia neodišli s pokryteckým prasačím kvikotom o politických dôvodov, za druhé nebrali v zahraničí žiadne politické špinavé prachy od anglosionistov, ale hlavne – rodinu do toho zásadne neťahaj!

   Ave, morituri.

  • Nezvyknem sa skryvat za inych. Len aby som neopakoval. Norman vystihol moj pohlad. Co sa tyka mojich deti. Povedal som v com je problem. Ked mlady clovek prezije mladost od 18 rokov niekde, vybuduje si socialne kontakty tam. To je problem. Tu uz ma iba rodicov a starych rodicov. Cize inymi slovami, nikoho tu uz nepozna. Ale moj ciel je ,aby sa vratili domov. Aj vcera ked dcera odchadzala prec, sme sa o tom bavili. Myslim, ze sa vratia. Nechcem porovnavat Vase motivy a viedlo by to k hadke opat. Snazil som sa ich viest k vlastenectvu od mala. Tak uvidime. Syn len teraz skoncil skolu.

   • Nesmieš sem dávať osobné veci, Svarga. V tom sa správaš naivne, lebo aj keď tvoj motív je pochopitelný a na iných fórach by bol povedzme ok – vidíš, niektorí ľudia sú ako supy a nezastavia sa pred nijakou špinavosťou. Pamätaj – pred nijakou, a nielen písanou, slovnou.

    Aby sme totiž nezabudli – sionistické paterny sú v dnešnej „západnej kultúre“ všade a tak aj do mnohých nasiakli výrazne. Pokrytectvo, zlosť, zákernosť.

    Ale každá societa, aj tá tunajšia, má povinnosť si spoločne brániť určitú úroveň. Určitú morálnu úroveň. A určité pravidlá boja.

    • …Norman a prečo občas neupozorníš aj Svargu, aby sa zbavil svojich „sionistických paternov“ o ktorých hovoríš? Čítam tu diskusie denne, možno sa v nich snažím nájsť niečo, čo ma poučí v mojom náhľade, prípadne ma posunie. S mnohými Tvojimi názormi súhlasím, rovnako aj postojmi iných, ale nikto sa tu nevyjadruje ku všetkému…iba Svarga. Ten má názor na všetko a nielen názor, on dokáže dať ku všetkému vysvetlenie, veľa krát sa opakuje a veľa krát dehonestuje názory iných, pokrytecky ironizuje. Nechápem preto, prečo sa ho práve teraz, zastávaš Ty.

     • Pozri sa na to takto. Ano suhlasim s Tebou ze sa vyjadrujem casto. Niekoho to musi aj zlostit. Napriklad Teba. ALE VED TO JE MOJ CIEL:). DISKUTUJ!
      PRI SA, ARGUMENTUJ, IRONIZUJ. Ved na to je tento web. Nemusi byt u nas vsetko prispate a ťapákovske, alebo ano? Tymto sa ospravedlnujem reziserovi p. Ťapákovi. Samozrejme myslel som rovnomenu hru. Zakonite sa musim opakovat, ked odpovedam na rovnake otazky. To je logicke. Ak by to bolo ine, nedavalo by to nic dobre. Myslim si , ze som „vyprovokoval“ mnohych a to je dobre. A dobre by bolo, keby si aj Ty presiel, od toho ako Ti leziem na nervy, k tomu aby si prejavil svoje nazory, svoje postoje. Mozu a mali by byt ine ako su moje alebo kohokolvek ineho. Ved preto ich napis. Na to sme tu. Snad. Pozri ako sa S.A. VYPÄL K AKTIVITE. MYSLIM JEHO CLANKY. Aj tento posledny. Nie ze by som s nim suhlasil. Ale ma tam par dobrych, povedal by som aj vynikajucich myslienok. Nenapisal som mu tam nic, lebo ma nic nenapadlo. Ale rozmyslam na tym, respektive podobne otazky som si kladol aj sam. Davno . A nemam na ne odpoved. Tak skus Ty. Mozno ukazes viac.

     • Arantes, Svargu som tu upozorňoval x krát (mám taký dojem). Mám iný svetonázor, ako on, a on je ešte k tomu posadnutý písaním a diskutovaním, a to množstvo sa prejavuje na povedzme nízkej úrovni či banálnosti jeho mnohých príspevkov, to hej. Ale neviem, čo s tým, s tým len tak ľahko nepohneš. To je internet.
      Ale podstatnejšie je to, že nie je podrazák, ktorý by niekomu šiel podlo po krku. Preto som vyššie spomenul „morálnu úroveň“, pretože to je iný problém, tam sa nedajú robiť kompromisy. To naozaj prrrr.
      Som prirodzene na strane človeka, ktorý sa správa slušnejšie a nechtiac sa zaplietol do sporu s niečím, pred čím ho chcem varovať, resp. byť na jeh strane. Začali tu padať moralistické reci o „ospravedlnení“, tak sa pozrime, kto má naozaj aké hodnoty.

     • Mňa nezlostíš, a ani mi nelezieš na nervy, len som chcel poukázať na to, že by si sa mal voči prípadným osobným invektívam brániť sám, keďže svojimi postojmi sám aj útočíš… a nepotrebuješ, aby to robil niekto druhý (hlavne tu na diskusii). Keď „dorastiem“, poučím sa, rád sa vyjadrím k niektorým témam :-)…niekedy je mlčať…ale to hádam poznáš.

     • V poriadku, Arantes, veď preto som odpovedal, lebo si sa úprimne a samozrejme slušne spýtal. Dík za podporu.
      To so Svargom et comp., to je dlhá strory, a hlavne siaha aj mimo tento portál – preto nie je chyba v tebe, že nevieš, prečo som chtiac či nechtiac na Svargovej strane. Ale princípy som ti vysvetlil.

      Čo sa týka „mlčania“ – ja nieviem, na čo chcete všetci čakať? Mlčať je niekedy zlato, ale takéto portále žijú z príspevkov čitateľov. Práve preto neznášam debilov, ktorí sa snažia ľudí zahriaknuť a zneistiť len preto, že napríklad nesprávne napíšu nejaké posraté latinské slovko(?!). Práve táto atmosféra ustráchanosti a opatrnosti, aj „korektonosti“, je to, čoho je medzi skutočne slušnými Slovákmi príliš – kým na druje strane svine prekypujú sebadôverov a egomaniactvom 🙂

      Neviem, či som ťa správne pochopil, ale toto rezonuje súčasnosťou. Treba nových ľudí, mnoho ľudí, mnoho názorov, aby sme vedeli, kde sme.

      Ináč, tu doslovne chýbaju vedúce osobnosti. Ja osobne nič také tiež nie som, ale tu doslovne leží moc na ulici. Chlapi, vy so zdravoým rozumom a vôlou, na čo čakáte?

     • Ja sa branim sam. Ty si prejavil postoj. Tak si ho aspon obhajuj . Ved si nepovedal nic zle. Len si vsimni malickost. Kolko ludi tu chodi? Odpoved velmi malo. Myslis, ze tak, ako to slo doteraz je dobre ? Odpovedam za seba, velmi zle. Chod na afinabul. Vsimni si kolko je tam liniek. Asi 100☺. Co myslis na co je to dobre? Na dve veci. ☺ kto bude citat 100 serverov a kedy? Nikdy. Kazdy tu chce byt sef a nikto nechce sluzit.
      Z celeho propu cpie zaprdenost a zatuchnutost. Nie preto, ze by redaktori boli hlupaci a rozhodne nie preto ze by sa tu zisli hlupaci. To isto nie. Je to preto ake ovzdusie sa tu vytvorilo a nepisane pravidla. Starymi metodami sa to nezmeni. Ale ak chces aby to plynulo ako dosial………☺ Pozri, tak ako som sem vosiel, mozem aj odist. Moj zivot to ovplyvni iba kladne.
      Toto su dovody, preco vlastenecka scena vyzera ako vyzera. O politickej ani nehovorim.
      Precitaj si posledny clanok od S.A.. co si myslis, kolki krestania ho vobec docitaju? Myslim, okrem mna. Hovorim uprimne bez naparovania.Freeman Ch. to tam vyjadril dost jasne. Tymto smerom prop neprerazi ani nahodou. ANI NAHODOU.☺
      Mozme sa stavit o co chces, ze ked sem strcime nos o 5 ROKOV BUDE TO ESTE HORSIE. Bud chceme pritiahnut masy alebo sa hrat na elitu. Ci skor na „jelitu“. Sionisti nie su zdaleka taky silny, to len my sme taky slaby. My sme schopny sa tu pozabijat aj to malo co je. A odstrasit aj to malo ludi co tu je.

     • Tým zámenom vo vete „TU chýbajú vedúce posobnosti“ som nemyslel Prop, ale ceľkove Slovensko.

      Čo sa týka Propu či alternatívnych webov, to s tebou súhlasím. Myslím, že web nie je zatiaľ na to, aby niečo zorganizoval. Na webe je skôr teória, posúvanie hraníc – aleokrem toho jestvuje paralelný svet praxe. A ten sa vyvíja bez toho, aby to verejnsť, vrátane nás, evidovala. Spojiť teóriu s praxou je umenie, ktoré by to celé výrazne urýchlilo, ale vyžaduje to špecifický talent.

      A ak tu na prope a inde na webe nie sú ľudia, je to hlavne preto, že naozaj ešte nedozreli. Ľudia sú malomeštiaci a chcú okamžité výsledky. Hore spomínaný svet praxe znamená aj dozrievanie ich podvedomia. Slováci neboli pánmi a tak, priam paradoxne voči iným národom, tu málokto túži po moci, väčšina dokáže chápať iba „peniaze“, čo najrýchlejšie nejaké to nabalenie sa, kým sa šťastná karta neobráti …. To je to, čo sa väčšine javí ako „kradnutie“. Pritom takéto „kradnutie“, čiže nabalovanie sa, je v základe všetkých národov – ale na Slovensku chýba politika. Napodiv, že, veď väčšina má dojem, že je tu politiky až priveľa 🙂
      Na Slovensku chýba politika a od vojny sa ešte ani nevyskúšalo, či ju vieme robiť. Zatiaľ sme sa len dusili v tých čechoslovakisticko anglosionistických zvratkoch, čo tu zostali alebo sa dovalili.

      A nikam nechoď.)

     • A tu prichadza na scenu…. Jezis: kto chce vladnut, nech sluzi. ☺
      Ja chcem moc, aby som mohol sluzit, aby tu po mne nieco ostalo. Nemyslim hmotne alebo nielen hmotne. V mysliach ludi, ze nie kradnut ale vytvorit.

     • Ja sa pokladám za alternatívca začiatočníka (tzv. „prebudený“)…neovládam slovník cudzích slov, latinčinu už vôbec nie, až na veni, vidi, vici a cogito ergo sum 🙂 Mmimochodom, to mi tu dosť prekáža, keď sa v príspevkoch často používajú cudzie slová (niektorí ich zjavne len niekde videli a použiť ich je pre nich cool), ale aspoň sa niečo naučím. …ak je to so svargom dlhá story, nejdem sa Vám do toho miešať, Vy už viete čo a ako…Svarga..áno, posledný Sitrov článok je podľa mňa jeden z jeho nevydarených, aj keď na kresťanstvo ako na „inštitúciu“ mám podobný názor ako on..ale dočítal som ho celý 🙂 Masy sem len tak nepritiahneš, najprv ich musíš (musíme), zobudiť, lebo keď sa budú budiť po jednotlivcoch, tak to tu nedorieši ani x-tá generácia (ak nejaká nezdegenerovaná ešte zostane).

     • Vies co Arantes? Ja sa Ti priznam. Vies preco sem chodim? Cvicit pysky☺. Vazne. A Tebe radim to iste.
      Uplne vazne. Cvic sa. Pokial ide o S.A., ja ho chapem, myslim, ze som ho aj vyprovokoval k tomu clanku. Redakcia to nemala pustit. Nie z dovodu cenzury, z dovodu, ze potrebujeme najviac katolikov. Je ich najviac, su najdisciplinovanejsi. Bez nich sa to neda vyhrat. Jednoducho pocty nepustia. Tak naco ich drazdit. Takyto clanok nic dobre neprinesie. Kto bol krestan, bude nim nadalej. Treba nam ine veci riesit. A na nich si pysky cvicit☺

     • „Kto chce vladnut, nech sluzi.“

      Vieš, čo chcem povedať 🙂

     • Počty čoho nepustia, Svarga? Katolíkov? Papierové počty asi áno, reálne určite nie. Poznáme hromady katolíkov, čo sa len tvária ako katolíci a tí by veru nepomohli, aj keby im to sám Francisco nariadil …a redakcia to pustila správne…aj dôvod, že potrebujeme najviac katolíkov, je cenzúra.

     • Pozri, nech je to akokolvek, ked zautocis, druhym na podstatu asi ich neziskas. To som chcel povedat. Bud ludi zjednotis okolo hlavnej myslienky v tomto pripade vlastenectva, alebo ich rozdelis, v tomto pripade na zqklade svetonazoru. Ked zautocis na krestanstvo, stratis krestanov a tych je medzi Slovakmi najviac.

     • Aman Againsttime

      Svarga, pokiaľ ide o to útočenie na kresťanstvo, ja to vidím inak. Na Slovensku naozaj chýbal nacionalistický portál, ktorý by sa na kresťanskú otázku pozrel kritickejším okom. Prop je v tomto smere naozaj prelomový a v podstate obsadil prázdne miesto.

      S tvrdením, že je kresťanov na Slovensku najviac by som bol veľmi opatrný. Krajinu, ktorá má pôrodnosť okolo 1,3, 50% manželstiev v nej uzavretých je civilných a z 80% deklarovaných veriacich (resp. pokrstených) iba 28 % chodí pravidelne do kostola, skutočne kresťanskou nazývať nemôžeme.

      Trendy sú navyše neúprosné: počet veriacich bude klesať. Navyše koho chceme na svoju stranu získať? Predovšetkým mladých a vzdelaných ľudí – a práve medzi nimi je najmenej veriacich. Tých skutočne na nejaký katolicizmus nenalákaš. Ako to raz výstižne napísal Norman: nie je na tom nič zaujímavé, skutočne inšpirujúce. 🙂

     • Ja to vidim inak. Cas mi da za pravdu. Podstatne je to, ze bud ludi stmelis okolo myslienky alebo nie. Nemam k tomu viac

    • Mas pravdu, uvedomil som si to.
     Rovnako si myslim, ze by sme mali uroven tahat hore.
     Inak bude s nami zle. 🙂

 12. p. Svarga, dovolím si malú predpoveď: Vaše deti sa už nikdy na Slovensko nevrátia. Nebudú mať dôvod a vôbec nebude záležať na tom, že ste ich vychovával v láske ku svojej vlasti. Ale vlasť je pojem politický. Dôvod je jasný – zamestnanie/zárobky/peniaze.
  Môj synovec sa p red pár dňami vrátil, aj so svojou ženou/slovenkou a dvoma deťmi (10 mesačné dvojičky) z dovolenky zo Slovenska. Uverejnil tam v novinách oznámenie, že hľadajú mladé dievča do Kanady za ‘nany’ (ku deťom).
  Dostali 140 žiadostí!!! Jedna je už aj tu.
  Bude mať ubytovanie, stravu a 1300 dolárov mesačne! To je asi dvoj-mesačný plat v euro, na čo musí priemerný občan na Slovensku pracovať celý mesiac.
  Nechcel som sa dotknúť Všej rodiny v tom smysle, ako si to Norman špatne vysvetľuje, len ma zarazil Váš dvojaký meter pre nás a pre Vaše deti, ktoré nakoniec tiež opustili svoju vlasť’.

  “myslim, ze som ho aj vyprovokoval k tomu clanku.”

  Vôbec nie, ja to mám napísané už možno aj 6-8 rokov. Isteže, kresťanom sa to nepáč, lebo je tam len pravda. Alebo som snaď niečo nesprávne definoval z biblie? To je predsa biblia od slova do slova a k tomu moje ‘meditácie’, ako tomu rozumiem. Kresťania/katolíci len nechú priznať, že evanjelisti (Mark, Matúš,Ján a Luká) nepísali históriu, ale históriu vyrábali.
  A mám pre Vás niečo (ak mi to Prop uverejní), čo Vás, už dopredu viem, znepokojí omnoho viac!

  “potrebujeme najviac katolikov.”

  tí Vás z ničoho nevytrhnú, ako Vás nevytrhli nikdy po 2 tisíc rokov!

  Norman, prekvapil ste ma, teda len toľkoto:
  Vráťte nám a našim rodinám (slovenským Nemcom), naše vily, naše majetky, naše továrne a naše bankové kontá, čo ste nám ukradli v 45-tom, znovu zase v 48-mom, zase v 53-ťom a konečne mne v 68-mom a potom porozumiete prečo sme odtiaľ vytiahli pätry. Nechce sa mi veriť, lebo práve Vás nepovažujem za hhlupáka, že by to bol jednoduchá závisť, že moja mersačná penzia je 3x taka ako Váš mesačný plat, na ktorý musíte 8 hodín denne pracovať.
  Btw. keď sme tam boli v 90-tom na návšteve, kam sme vstúpili, išli si všetci obúchať hlavy o stoly a obdiv nemal hraníc.
  Zrejme vtedy sme neboli ani kurvy, ani hajzli.

  • Sitra, len si dokázal, že si charakterovo úbožiak.

   Od koho si pýtaš „vily, majetky, továrne“? Nechceš odškodné aj za holokaust? Je jedno, za čo sa prehlásiš, charakterom nie si žiaden Nemec, ale žid.

  • :)))))))))) Ach jej, nechajme me to tak. Medzi nami je prilis velka priepast. V kazdom ohlade. V prvom rade v hodnotovom. Ja jednoducho vidim ten svet inak. Neposudzujem ludi podla obsahu ich penazenky. Ani podla ich siat.
   A Vy predsa nemozete vediet , kto je majster N., tak naco o tom spekulovat??
   Hm…nic z toho co vlastnime na tomto svete, si nevezmeme. Ani nas to neurobi lepsimi ani stastnejsimi ludmi.
   Nejak sme sklzli kamsi dole, nezda sa Vam mily S.A. ? Mna neurazaju Vase „teologicke“ pojednania, ani trochu. Len si myslim, ze to nie je dobre pre PROP.

   Nedavno som zazil, usmevnu prihodu. Sedeli sme na pive a jeden kamarat, vytiahol peniaze, ze dnes ma viac penazi ako ja! A vytiahol obalku. Ja som nato zavtipkoval, vyborne, konecne nas moze pozvat. On , ze to nemoze, lebo to ma na opravu domu. Tak som zacal,vyzvedat, ze naco? Vyrozpraval mi vsetko. Presviedcal som ho, ze zle robi. Aj sa prelakol aj vahal. Potom, ze preco mu to vravim az teraz! Protirecil som, ze uz som mu to vysvetlil pred 2 rokmi. Chcel to odtajit. Ale druhy kamarat ho usvedcil. Aj tak spravil po svojom. Som ho varoval nech sa vrati z kratsej cesty.Teraz place ze nema ani peniaze ani pokoj ani si nepomohol. Nazlosteny na cely svet.Takto je to s ludmi.
   Das is alles.

   • Ty si proste dobrák, Svarga.

    Za prvé ti na Západe žiadne odpustenie nepripíšu k dobru, ale vyhodnotia to ako tvoju slabosť. To je ten problém v komumikácii medzi základnou európskou kultúrou, tzv. slovanskou – a týmito rôznymi novotvarmi, vzniknutými na Západe. Ty a tvoji oponenti sú dobrým príkladom.

    Za druhé sem zas dávaš historku, ktoré nie je ceľkom dobre vypointované (nie je jasné, čo si chcel povedať). Ale len praxou sa rodia majstri.

    A za tretie zas sem dávaš cudzie jazyky, pričom si nedávaš pozor na detaily. I keď v tomto prípade si to zrejme spravil zámerne, aby si slovenského nemca vyskúšal, či vie vôbec po nemecky. Aké zákerné.

    Tieto postrehy ti tu dávam len preto, lebo si včera napísal, že je to tu tréning, takže ti proste ako čitateľ dávam môj dojem. Das ist alles.

    • Je jasne, vypointovana.
     Na zaciatku sa dotycny, bori s vlastnymi komplexami.
     „Dnes mam viac penazi ako Ty“! Klasicka zavist. Nicim neprovokovana. Dalsi krok. “ Dnes to roztocim“.
     Darmo ludom radis aby si neublizovali sami, darmo im chces pomoct. Aj tak spravia k comu ich nuti ich vlastna podstata. Ale vzdy za to obvinia svoje okolie.
     A vrchol toho je, ze tych niekolko tisic eur, ani nebolo jeho. Boli to peniaze darovane od rodicov.
     Tak je to s nami ludmi. Ked sme nevyrovnany zo sebou, ked s nami zmietaju komplexy, chceme dokazovat, zdat sa,. Ale preco ,komu chceme co dokazat? Mne je jedno, co si myslia moji „superi“ a ci to povazuju za moju slabost. Ja som v svojom zivote mal tu cest, ze som spoznal aj velmi bohatych ludi. Nie miliardarov ale bilionarov, mozno este bohatsich ludi. Ich bohatstvo tazko zmerat. A mozem Ti povedat, nevymenil by som s nimi ani jediny den, ani jedinu minutu. Tolko ku dochodku☺, tolko k slovanskej slabosti. Dolezita je moja dostojnost a moja vlastna sebaucta. A tu neurcuje zapadniar ale cosi ine.

     • Možno by si mal radšej napísať zoznam ľudí, ktorých nepoznáš, alebo si nestretol. Bude to jednoduchšie s ohľadom na to, ako sa často chváliš, koho všetkého si stretol a koho poznáš.

     • Ani nemam ten pocit. Zijem velmi utiahnuto. Stretavam sa len s ludmi , ktorych si vyberam a tych je velmi malo. A ti bilionari ma k sebe pozvali. Pracovne. Bolo to len pracovne.
      Vies, to mas tak. Ked som bol chlapec, moj otec mi povedal prihodu. Ked bol na VŠ ( schvalne to tak pisem, aby som Ta s nicim nedrazdil☺), v jedalni si k nemu prisadol stary dedko v ostrapkanej koseli. Otec mu povedal, naberte si prvy . No a ten dedko bol velka legenda v priemysle.
      Nepodcenuj cloveka, pretoze take su bozie cesty. Nevies koho Ti postavi do cesty ani preco.
      Jeden den si VELKY A NA DRUHY SI NIC ALEBO AJ NIE SI.
      Jeden s tych bilionarov, bol par dni po nasom stretnuti v base. Dnes je rad, ze je. Predtym vlastnil ropne polia, vacsie ako Fr. Taky je zivot.

     • Vážený pán „svarga“,

      teraz sme my dvaja na jednej lodi: brýzgajú neprajníci mne aj Vám.
      Som myslel, že Vám ponúknem spojenectvo.
      V prvom rade, bolo by možné dostať Váš podpis?
      Som zberateľom podpisov od pozoruhodných ľudí.
      Som myslel, keď ste sa stretli s bilionármi, mať tak od takého človeka podpis.
      Ak by ste si chceli privyrobiť, máme letné pionierske tábory na Domaši, mohli by ste pionierom za poplatok Vaše poučné prihody o bilionároch a pivných kamarátoch s obálkami peňazí?
      Možnosti kamarádčaftu sú u nás neobmedzené: mám plantáž na školenie papagájov, na ich jazykové preškolenie. Kupujeme papagájov a učíme ich jazyky. Jazykovvo zdatných ich predávame na Bazoši po 450 € + DPH.
      Mali by ste záujem o miesto učiteľa latinčiny a nemčiny pre papagájov na našej plantáži?
      Miesto učiteľa angličtiny Vám žiaľ už ponúknuť nemôžeme, lebo sme v jednaní so skutočnou kapacitou, ktorú pre naše papagáje chceme získať „ower the weakend“.

      He is „commming out“ aur vay soon.
      http://www.nadhlad.com/comment/14364#comment-14364

     • Grigoriy, ty si náš večný pozorný čitateľ. Len neviem, či by s tým tvoj lekár súhlasil.
      „coming out“, hej, ja nie som moc zbehlý v tých buzerantských termínoch.

     • Rad, uz davno som chcel papagaja, len sa mi zda, Vas podnikatelsky plan, nerealizovatelny. Totiz, tie papagaja predavate pod vyrobne naklady. Ak to maju byt, papagaje hovoriace a nechcete podviest zakaznika, do uvahy pripada len par druhov velkych papagajov a tie su podstatne drahsie ako Vami spominanych 450 Euro.
      No a do uvahy pripada iba vlastny odchov z ruky, neviem ci by sme z toho dvaja vyzili. Pionierske tabory su dobra vec, dnes su rodiny rozbite, aspon by sme tie detiska cosi naucili. Napriklad o tom ako sme zabrali Madarom ich uzemie a o inych krivdach Trianonu. Ale tu by som Vam navrhol inu vec. Madari, hoci maju trvalo od roku 1918 holy zadok, maju na nacionalnu propagandu a diverziu vzdy skoro neobmedzeny rozpocet. Skusme zorganizovat taketo pionierske tabory cez Eurofondy. Sudruhovia z Bruselu, vzdy podporia mensinove programy a cezhranicnu spolupracu. A nakoniec si aj nase deti, konecne osvoja pohlad, ci skor nadhlad ktore maju madarske deti, prirodzenou cestou od rodiny, skoly a statnej masinerie ako takej. Som presvedceny, ze Vam to podpise bilionar sam. Napriklad taky Ďuro Cierny, rodom z Pesti, teraz zijuci v novom jorku. Ten Vam to da aj venovanim, lebo taketoto Slovaka, urcite nezazil a to mu uz posluhuju iny otroci. Kitartás !

    • Za tretie som dysgrafik a dyslexik a ked si nedavam extra pozor, tak robim chyby. A je mi to fuk. Viem pisat vynimocne a rovnako ako retard. Zalezi len na mnozstve energie, kolko do toho chcem vlozit.

 13. “Sitra, len si dokázal, že si charakterovo úbožiak. “
  Norman, vy ste vlastne kus idiota a ešte k tomu hulvát. Zrejme som sa veľmi mýlil vo vašom ohodnotení i keď vaše príspevky hodnotím.
  Čo je bezcharakterné na tom, povedať vám do očí, že nás vaši predkovia okradli?
  Prečo je bezcharakterné povedať zlodejovi, že je zlodej a vrahovi, že je vrah? (Tí vaši predkovia povraždili 104 nemeckých detí v kúpeľoch Ľubichňa). Kedy boli vrahovia potrestaní? NIKDY!
  Samozrejme, nemyslím vás oisobne, ani vašu, alebo pred-vašu generáciu, ale tych preddtym.
  Vy chcete niečo vyprávať o charaktere? Nemyslel som, že sa niekedy budem musieť s touto, možno povedať, pre jeden národ, tragickou doboyu zaoberať a dokonca o tom písať, ale budiž!
  Môj odchod z rája v roku 1968 a stať sa “kurvou a hajzlom”, bol podmienený z veľkej časti tým, že som odmietol žiť naďalej medzi luzou.
  Lebo môj CHARAKTER sa priečil všetkému okolo mňa.
  Priečil sa tzv. ‘domovým dôverníkom’,
  ‘uličným dôverníkom’, kolegom v práci, inými slovami, poväčšine udavačmi Štb, rodičom, ktorí udávajú svoje deti a deti ktoré udávajú svojich rodičov, brat brata, sestra sestru, otec syna a syn otca aj matku, atď.
  Raz na výsluchu na Štb, kam ma vzali rovno z uluce, po caste domov z práce, sa ma pýtali: “kdo nosí (zrejme v podniku), hodinky značky – a povedal mi značku (!), ja si ju už nepamätám…..
  Tam mohol žiť len človek bez charakteru, ale mnohí, charakterní tam predsa len žiť muesli. Ale nia JA!
  Ja som odmietol žiť medzi ľuďmi, ktorí zo zaparkovaného auta, behom noci ukradnú majiteľovi všetly štyri ‘puklice’, alebo ho majiteľ ráno nájde na špalkoch a všetky štyri kolesá, včetne stierača a bočných zrkadiel ukradnuté! A samozrejme ak niečo nedopatrením nechal vnútri, aj to!
  Jeden deň dovezú na novo-stavbu cement, tehly, zárubne,okná, dvere, zábradlia a na druhý deň je polovica ukradnutá!
  V jeden deň v bytovkách inštalatéri namontujú v kúpelniach umývadlá, záchodové misy, vane, chromované batérie a na druhý deň je to všetko vytrhané a ukradnuté.
  V nových bytovkách za pár dní boli pri vchode vytrhané všetky panely so zvonkami, vytrhané poštové schránky a dokonca v niektorých nasraté!
  Vstúpite v bytovke do výťahu a ten smrdí močom! Nejaký ožratý “charakter” – pdľa vás, lebo Slovensko je ich stále ešte plné – sa tam jednoduco vyšťal!
  V inej bytovke výťah ostane stáť o pol metra nižšie, ako úroveň chodby! Slovenská technológia. Ako mládenec som si pred domom na noc zakryl motorku starou,už dosť dieravou celtou (zo starého stanu), nemusíte hádať čo sa stalo, ráno bola preč!
  Atď., atď.
  Kde vy, niemand, beriete odvahu vyprávať o mojom charaktere?
  Ale držím sa jedného a to židovského:
  “Nikdy nezabudni, nikdy neodpusti!”

  Vy spomínate holokaust?
  Ano pamätám, videl som v miestnej synagoge nahromadené židovské nábytky, kobáre, porcelánové servisy, kryštalové predmety, obrazy, strieborné a zlaté príbory, šatstvo, dámske kožuchy, atď. Viete kdo ich o to oraboval? Neboli to Nemci, tí ešte na Slovensku neboli (a tí to ani nerobili), ani slovenskí Nemci, boli to Slováci. A tí to tiež poom rozoberali, zadarmo, alebo za pár halierov pri vydražoivaní.
  Čo vy na to, “charakter”?
  Čo ste vy toho dohromady prežil?
  Čo ste už spravil pre dobro toho národa?
  Čo je vás do toho, či ja vyprávam nemecky? Myslíte, že mňa zaujíma, koľko rečí vyprávate vy?
  Kam ste to, chytráci dotiahli? Ste poslednou krajinou, možno okrem Albánie, v Euópe, vaši starí ľudia hladujú z 300 Eu penzií, ale stále nadávate na systém, na vládu, politikov (ako len vraj všetci kradnú), ale na sebe nevidíte žiadnu vinu, ani povinnosti.
  Ste národ, ktorému sa nedá vládnuť.

  Svarga, to hlúpe “peniaze nie sú všetko” – hovorí ten, kdo ich nemá!!!
  Zapamätajte si to!
  Ale pritom závidíte (niebrte to osobne) každému, kdo ich má a na každého, kdo vôbec niečo má a neviete na neho nakydať dosť špiny, že odkiaľ to má.
  My vieme všetko o vás, ako vám to tam beží, sem chodí hodne ľudí na návštevy svojich “kuriev a hajzlov”, sytnov, dcér a vnukov.
  Vy môžete do dočasne utekať, ale nemôžete sa schovať!
  Hrozíme san ad tým, čo sa od nich dozvedáme. Pre nás je to na neuverenie.
  Zrejme žijete v inom svete.

  • „Čo je bezcharakterné na tom, povedať vám do očí, že nás vaši predkovia okradli?“
   Bezcharakterné je, že t nehovoríš do očí, lebo do očí, by si mi to nikdy nepovedal, nech sa hráš na akokoľvek starého kmeťa. Moji predkovia NIKOHO neokradli! Zapamätaj si to, ty chrapúň!

   Tvoje ďalsie a predošlé špinavé reči okolo peňazí a podobne sú pod moju úroveň.
   Ale je dobre, že si vysvetlil tvoje „nacionálne“ zmýšlanie.
   Typicky emigrantské, typicky vykorenené, typicky židovské.

  • No dostali sme sa kam sme nechceli. Naco je toto dobre. Uz som Vam povedal, ze to nikam nevedie. Uz vypustite paru . Ak som Vam ublizil, neviem sice cim, tak sa Vam ospravedlnujem. Mam na rozdiel od Vas na veci iny pohlad, ale necitim voci Vam ziadne zle pocity.
   Peniaze nie su vsetko, hovori ten ktory ich ma a zisti, ze vdaka nim nie je stastnejsi ani spokojnejsi. Ja nie som ziadny chudak, ale ked ocakavate, ze sa budem chvalit co vsetko mam, pripadne sa s Vami porovnavat, tak to Vas sklamem. Jednoducho sa mi to zda ubohe. Uboha je aj tato doba konzumerzimu, kde sa robi rebricek podla bohatstva. Clovek ktory ma najviac je najvacsi, ten co nema nic, uz ani nie je clovek. To je zvratene.
   Tento pohlad povazujem za neludsky. Dufam, ze nielen ja.
   Svoj zivot na Slovensku ako ste ho opisali, poznam velmi dobre aj ja. Pre mna to nebol dovod na emigraciu. Jednoducho taky socializmus bol. V mojej rodine, sa ziaden komunista nenachadzal. Ziaden. Ale to co prislo po1989 je este horsie. A to sa nehanbim povedat ako nekomunista. Tolko konstatovanie faktov. Obidva rezimy, ten bolsevicky aj ten konzumny, nam bo naoktrojovany zvonku. Rovnako to vyzera v celom byvalom Ostblocku. Nie je to ziadne specifikum Slovakov.

   O tej vrazde deti z Nemecka, ktore boli na rekreacii v Lubochni viem a mozem Vam kt tomu dat material. Ale tie deti nepovrazdili Slovaci.
   Dobre tak ste odisli , je to Vasa volba, mam na to svoj nazor, neprajem Vam vsak nic zle ani Vam nijako neublizujem. Zite si svoj zivot v pokoji a nerozculujte sa.

  • S cim plne suhlasim je Vas vyrok : Mozete docasne utekat ale nemozete sa schovat.

   Ale mam pocit ,

   • Ale mam pocit, ze si pod tym predstavujeme obaja cosi uplne ine. Ja som nikam neusiel ani sa neschovavam. Ja Vam brany aj dvere dam otvorit, staci zazvonit, uvedu Vas, nemajte strach.

   • Prepacte, posledne k tomu. Vas vyrok, by som doplnil.
    Ale nemozete sa schovat, PRED SEBOU SAMIM.

 14. Tykám, s komunistickými chrapúňmi tykám tiež:
  Kdo z nás dvoch je chrapúň, si na týchto stránkach už dokázal pakrát.
  Prečítal som si tvoj koment na Grigiriya (na téme Za Boha Za národ), tam si to zas dokázal. Kdo ti, ty ejakulát, tu dáva právo na to, čo si o ňom napísal? Ako vieš o jeho “zbabelosti” a iných uvedených prívlastkoch? Čo je teba do toho, či dokonca je maďar, alebo maďareón? Píše perfektne slovensky, o nič horšie ako ty, idiot. Za to že s tebou nesúhlasí?
  Ak sa nemýlim, ja som s ním tiež mal, už dávno, nezrovnalosti, ale niečo také, by som si ja, chrapúň, nikdy kun nemu, ani k nikomu inému, za to, že nesúhlasíme, nedovolil. Lebo ja som inteligentný “chrapúň”, vychovaný v ‘detskej izbe’.
  Ano, keby sme sa stretli osobne, povedal by som ti to do očí, priamo do očí a ešte by som ti aj do nich napľul. Ale viem, že tebe, “intteligentovi”, by to nič nepovedalo a by si sa podíval na oblohu, či náhodou nepopŕcha!
  A keby sme s stretli nejakou náhodou tu v Kanade, ani by som si s tebou nevytrel riť!
  p.Svarga, tým výrokom “Môzete dočasne utekať, ale nemôžete sa schovať” myslím utekanie pred vašou situáciou, budúcnosťou vašej vlastnej krajiny a dôsledkami, pred ktorými sa nemôžete schovať.

  aa

  • Pane, ja sa ani nikam schovat nehodlam. Ak ma moja krajina padnut , padnem s nou. Dostojne tak ako stovky generacii mojich predkov. Ale viete, povedal by som slovami katolika J. R.R. Tolkiena : Raz budu nase mece zlomene ale dnes to nebude.
   Budem sa bit za moju vlast, lebo to je moja vlast. Ako moj otec, moj stary otec, moj prastary otec, otec mojho prastareho otca,… az pokial nasa pamat siaha, lebo to je moja psia povinnost. Pretoze ja mam vlast a hrdo sa k nej hlasim.
   Som Sloven a Slovensko je moja milovana a draha vlast. Inu by som ani nechcel.

   • Juj, toto bolo pekné. Také hrdinské. Ale v rode bojovníkov, ktorí bojovali za vlasť po stáročia by som ani nič iné neočakával. To je iné, mať takých predkov. Nie ako my ostatní, ktorých otcovia a dedovia a pradedovia a otcovia pradedov sa prízemne hrabali v zemi. Leť, orol, polož aj život za našu vlasť, lebo očividne tvoji bojovní predkovia iba dostali k moci lumpenproletariát. Máš ešte čo robiť.

  • Sitra Ahra, do toho teba nič, kto mne dáva právo hodnotiť. Ty to určite nie si a nikdy ma ľudia, ako ty, nebudú zbavovať tejto slobody.
   Zvyšok tvojho hysterického blábolu nebudem komentovať.

 15. Áno, tak isto, ako teba do toho nič, keď som napísal (nežiadal !), že sa Svarga ani slovom neospravedlnil za tú sprostosť.
  Ale hodnotiť a urážať sú dve rozdielen veci, predpokladal by som, že s tvojim intelektom by si ten rozdiel mal vediť.
  A z toho vlastne vznikol náš spor.

  Grigoryia nepovažujem za o nič menej ako kohokoľvek iného, včetne teba.

 16. p.Osmoza, niekomu to môžete napísať “ornamentálnym písmom”, s akoukoľvek logikou, evidenciou a dôkazmi z minulosti, nič nie je platné.
  Síce Svargova oddanosť jeho “národu” je chvalyhodná, dokonca dojímavá a úchvatná, ale ťako ho presvečíte, či vôbec eštenejaký ‘slovenský národ’ existuje.
  Podľa mňa, ten prestal existovať v auguste roku 1944 a definitívne po februári 1948, keď, ako správne píšete prevzal moc ‘lumpemproletariát’ a z tej krahiny sa stal koncentrák/väzenie a ostala len existencia nejakého kmeňa.
  A po roku 1989, tí “hodvábni” šialenci nedokázali ani pohnať tých vrahov pred súdy a na popraviská!
  Ich “demokratické (naráz) smýšľanie” im to nedovolio.
  Samozrejme, však tí “demokrati” boli naraz oni a zase sa ujali vlády. A poretože boli finančne zaistení, štyridsať ročným kradnutím, oni boli tí, ktorí si mohli dovoliť sebe a svojim dietkam a vnukom pokúpiť továrne, hotely, kadejaké podniky a reštaurácie, atď.
  A čo urobili tí vlastenci, okrem vzlykania nad tým národom? NIČ!
  Ale ono to tak nefunguje….
  Poučme sa od Hitlera:
  Ako Hitler svedčil neskoršie na jeho súde v roku 1924, “opustil Viedeň ako abslolútny anti-semita, smrteľný nepriateľ kolektívneho marxistického svetového náhľadu a ako pan-German v mojej orientácii”.
  V jeho študentských dňoch vo Viedni, prišiel k poznaniu, že “keď sila bojovať….tam viac nie je…potom naše právo žiť v tomto svete boja, skončilo”.

Leave a Reply