Domov / Spoločný blok / Slovensko nemá záujem predĺžiť moratórium na nákup pôdy

Slovensko nemá záujem predĺžiť moratórium na nákup pôdy

Po tom, čo Slovensko odovzdalo cudzincom všetky strategické podniky a bankový sektor, tento krok bude znamenať dovŕšenie vlastizrady na tomto národe. Svetová mena dolár , ale aj Euro, strácajú svoju reálnu hodnotu. Preto vymeniť v tejto chvíli slovenskú zem za tieto za chvíľu bezcenné papieriky je zrada. Mali by sme robiť všetko preto, aby sa tento krok neuskutočnil.

Slovensko sa nebude uchádzať o predĺženie moratória na predaj svojej poľnohospodárskej pôdy cudzincom. Možnosť pridať k 7-ročnej výnimke ďalšie tri roky ministerstvo pôdohospodárstva nevyužije rovnako ako Česká republika. TASR o tom informoval Juraj Kadáš z tlačového odboru Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR

V prechodnom období Slovensko nenarazilo na výrazný nápor záujmu o nákup pôdy zo strany cudzincov, aj preto trh so svojou poľnohospodárskou a lesnou pôdou od 1. januára 2011 otvorí i zahraničným záujemcom. Výnimku doteraz mali cudzí štátni príslušníci v prípade, ak mali v SR prechodné bydlisko a pôdu, o kúpu ktorej prejavili záujem, obrábali aspoň tri roky.

Naopak, počas prístupového procesu vyjednanú alternatívu s predĺžením moratória využije Maďarsko, pričom v jeho prípade podľa diplomatických zdrojov už Európska komisia (EK) súhlasila s prolongáciou opatrenia. Maďarsko argumentovalo tým, že pôda v nových členských krajinách stále nedosahuje hodnotu pôdy v tých starých a má stále obavy o príchod investorov, ktorí by to využili. Okrem toho sa Maďari boja znevýhodnenej situácie pre svojich farmárov, ktorí by sa v „boji“ o pôdu ocitli v nevýhode, pretože nedostávajú poľnohospodárske dotácie v takej výške ako ich kolegovia zo západnej Európy.

redakčne upravené

zdroj:  polnoinfo.kopanet.eu

dodatok redakcie:
Takže úsvit. Prichádza nový deň. Nový vek. Nová doba. Pribudne veľa tabuliek „Private property – no entry“ alebo „Privatbesitz – kein Eintrag“.   Už vám svitá?  Medializácia cigánskeho problému, riešenie buzerantov  a  lesbičiek, všetko je vlastne nastavené tak, aby sa
Presvedčili nás, že ak zoberieme hypotéku, bývame vo svojom, že cudzie automobilky je slovenský priemysel, že  rakúske banky sú naše, že musíme platiť vyššie dane aby sme si vôbec mohli požičať na záchranu cudzej mocnosti .  A čo na to my?

Áno pane máte pravdu, toto železné drievko je z umelej hmoty.

Sme fakt len ovce alebo idioti? Alebo čo vlastne sme? Kto sme a kam kráčame?  Ešte aj tie zvieratá si chránia svoje teritórium a potomstvo…

Protokol č.1

Právo silnejšieho
Naše právo je v sile. Slovo právo je abstraktné, je to ničím nedokázaná myšlienka. Ono označuje: Dajte mi to čo ja chcem, aby som tým dostal dôkaz, že som silnejší od vás. Kde začína právo? Kde končí? V štáte, kde je zlá organizácia sociálnej moci, v ktorom zákon a vládca je bezmocný, zbavený slobody liberalizmom a jeho namýšľaných práv vidím, že právom silnejšieho môžeme sa vrhnúť na jestvujúci poriadok i ustanovenia a položiť svoje ruky na zákony, pretvoriť všetku štátnu organizáciu, stať sa vládcom tých, ktorý nám dobrovoľne ponechali svoju moc, zrieknuc sa jej liberálne.

Dav-slepec, Politická abeceda
Keď chceme vypracovať cieľavedomý akčný plán, musíme vziať do ohľadu sprostotu, váhavosť a neschopnosť más, ich nespôsobilosť rozumieť a ceniť si podmienky vlastného života a blahobytu. Treba pochopiť, že sila davu je slepá, nerozumná, počúvajúca napravo i naľavo. Slepý nemôže viesť slepých, aby ich nepriviedol do priepasti. Preto samozvanci vyšlí z ľudu, hoci i geniálni, ale politike nerozumejúci, nemôžu vystupovať v úlohe vodcov davu, bez toho, že by tým celý národ nezahubili.

O oliolijanko

Jeden komentár

  1. Všetko čo sa v tomto našom absurdistane deje je sofistikovane riadené tými istými, ktorí sa snažia ovládnuť celý svet. Určite sa však prerátajú nechcel by som byť v koži tých našich parlamentných pajácov, ktorí si myslia že môžu všetko, piť coca -colu hádať sa v parlamente o lesbách a teplošoch a proste ako by nič nechať nám rozkradnúť aj to posledné čo nám zostalo – našu rodnú zem,a to ešte za papieriky , ktoré nemajú hodnotu ani toaletného papiera, lebo ten sa stále bude dať použiť na to načo bol určený avšak dnešných 100 USD alebo €, o pár rokov nebude mať cenu jednej rolky WC papiera. Verte mi vy čo ste sľubovali ľuďom istoty, príde deň…. buďte si istí,že sa Vám potom národ postará o Vaše istoty…..

Leave a Reply