Domov / Spoločný blok Video / Slovensko a Európa na prahu postkapitalistickej éry

Slovensko a Európa na prahu postkapitalistickej éry

Tak a je dobojované. Máme za sebou prvú akciu tohto zamerania na východe Slovenska. A preto môžeme rekapitulovať.

Aktéri: Prednášajúci splnili všetka očakávania. Ich referáty boli poučné aj keď mierne dlhšie ako sme pôvodne predpokladali. To im však odpustíme aj napriek faktu, že bola časovo ochudobnená diskusia.
Poslucháči: Dlhšie referáty zvládali. Samotná diskusia bola poznamenaná faktom, že obdobné akcie sú veľmi ojedinelé. Väčšina z diskutujúcich sa snažila vyjadriť svoj názor a postoj. Niekedy bolo ťažké sa dopracovať ku konkrétnej otázke. Milo nás prekvapil počet poslucháčov, odhadujem tak okolo 100-vky, ale aj vekový priemer. Prevládali mladšie ročníky.
Organizátori: Akcia prebehla bez väčších faux pas. Boli tam samozrejme drobné chybičky, ale to nám umožní sa z nich poučiť. Veríme, že nám to odpustíte. Dostali sme kopu nápadov, návrhov a podnetov, ktorými sa budeme zaoberať.

Ostáva nám už len poďakovať za účasť na prednáške aktérom, poslucháčom ako aj organizátorom. Ďakujeme.

1. Vystúpenie Ľubomíra Huďa

2. Vystúpenie Lucie Žatkovej

3. Vystúpenie Romana Michelka

Informácie v tomto článku sú voľne šíriteľné za podmienky uvedenia  zdroja www.spolocnyblok.org

O oliolijanko

13 komentárov

 1. Huďo super pohľady, aj keď pre skúsenejšieho nič nové. Žatková ma sklamala, lebo to čítala. To sa nemohla preboha naučiť aby to vyzeralo lepšie?? Alebo ten papier dať nižšie preboha?!?! A mohla si to zo dva-tri razy predčítať, pre lepšiu intonáciu.
  A z diskusie nahrávka bude? Najmä to ma zaujíma.

  • Žatková je mladá slečna, ktorá bola z toho všetkého vystresovaná. Vzhľadom k faktu, že na takejto prezentácii bola prvý krát v živote ako jeden z aktérov. Bola to pre ňu veľmi dôležitá životná skúsenosť. Profesionálom sa človek stáva, nie rodí.

 2. Pri najbližšej akcii použite pre zvuk výstup z mixpultu {zosilňovača}, alebo externý mikrofón pre kameru. Miestnosť v tomto prípade mala veľmi zlú akustiku.
  Inak – akcia, ktorú treba organizovať častejšie a, ak sa to dá, aj reprízovať v iných mestách.

  • Máte pravdu, ale problém je v synchróne zvuku voči obrazu pri použití externého mikrofónu. Tu je potrebné jedno zariadenie, ktoré nemáme a ani v blízkej dobe mať nebudeme. Je to proste technická záležitosť, ktorá je samozrejme vecou peňazí.

   Akcie budeme plánovať aj v iných mestách ako Košice. Plánujeme aj iných, zaujímavých aktérov. Východ potrebuje prebudiť! Musíme však vyriešiť základné veci ako financovanie dopravy, ubytovania a priestoru. Zatiaľ si to však každý aktér platil zo svojho vrecka.

 3. Bola som zo stretnutia nadšená,priznám sa hlavným ťahačom ,ktorý ma na túto akciu dostal bol pán Huďo.Sledujem jeho komentáre,ale osobný kontakt je o niečom inom.
  Romana Michelka som zaregistrovala prvý krát.Tiež ma veľmi oslovil svojou objektívnosťou,rozhľadom.Keď sa stretnutie končilo,mala som dojem ,že sa práve rozbiehala diskusia..Napádalo ma množstvo otázok..verím,že podobné stretnutie ešte zorganizujete,som hladná po tomto druhu informácii..aj preto,že mi pomáhajú prebudiť sa.
  Teším sa na stretnutie 4.okt.v Dome umenia

 4. Mladá dáma Lucia Žatková s cigánskou dušou (jej slová) by mala z Púchova prísť bývať na východ Slovenska.Napr.Jasov,Trhovište,Sečovce,Krompachy,celý Spiš,Gemer….atď.Ak ju uráža kritika cigánov.Mladá dáma,Vy neviete kde je sever.

  • V podstate s Vami súhlasím. Verím, že posun v názore slečny Žatkovej nastane po návšteve týchto časti lokalít. Proste narazí na ten problém osobne.

   Ale skúste zobrať do úvahy aj túto variantu. Cigánsky problém je veľký. Obrovský. Čo keď je to však len zástupný problém hodený ovečkám nech sa vybúria? Čo keď má toto vybúrenie(Všimnite si, že mediálne sračkomety začínajú o tom oficiálne hovoriť. Pred rokom to bolo ešte nemysliteľné a politicky nekorektné) zakryť väčší prieser. Napríklad európsku federáciu?
   Hnev sa preniesol na cigánov, elity a psychopati v politike potichu riešia NWO…

   • presne toto si všímam aj ja – hovoria o tom v telke, čo tým sledujú? (správne je pýtať sa každú sekundu čo sleduje telka tým, čo práve vysiela, čo sa práve hovorí? a aj tým o čom sa nehovorí?)
    už sme nasraný a potrebujeme ciele a takto odvádzajú pozornosť a smerujú na cigáňov pričom podstatný nie sú ani politici, ale židovské finančné elity. o tých ani slovo.

 5. Oli63 Samozrejme,chazarom sa to začína vymykať z rúk a preto potrebujú užitočných hlupákov a cigán je len dôsledok, príčina je niekde inde.Ľuďom začína dochádzať (i keď pomaly) kto za tým stojí.Osobne si myslím ,že musí byť ešte oveľa horšie aby sa väčšine otvorili oči.A tieto proticigánske protesty, sú namierené proti plutokracii,(len to ľuďom nedochádza,sú masírovaní chazar médiami- extrémisti neonacisti) veď niekde sa začať musí:).

 6. K casti o Madarsku vo vystúpeni Romana Michelka:

  Chcem dodat svoj pohlad na stav v Madarsku: Madarsko sa odraza od dna. Odraz od dna je vzdi sprevedzani istimi problemami. Obvzlast, ked sa na posudenie stavu krajini pouziju indikatori, ktore ovladaju „nepriatelia“ proti ktorim madarsko celi. Cize medzinarodni bankari a architekti jednej svetovladi. Timi nastrojmi su negativna reakcia akciovich trhov, neschopnost pozitat si – koho? – peniaze, negativne recenzie od presstitutok typu STE.

  Dolezite je, ze v case ked na dno dorazia slovaci, madari budu uz nakopnuti tim spravnim smerom. Ked sa rekonstruuje cesta, doprava je vzdi na chvilu obmedzena.

  –koniec reakcie k prednaske

  Madari (Orbanova vlada), zadanili tranzakcie centralnej banky. Z takto ziskanich dani, si mozu pokojne financovat aj to na co medzinarodny bankari nechcu pozicat. Co spravime mi? Zdanime ECB?

  Slovensko, ak nebudeme konat, tak skoncime ako Palestina.

 7. Vidím v rámci globálnej krízy viacero typov kríz, od dlhodobej ekonomickej, …až po celkvý mravný úpadok,…Každý,kto má moc a veľa peňazí zvykne počúvať len jednostranne akotak dajako prehovoriť k národu,za každú cenu sa zviditeľniť,potom z toho dajako profitovať,…Ale zpätne od ododzvy a ponuky a úsilia a aj aktivity od oslovovaných davov nefunguje vlastne okrem nekomunikovateľnosti absolútne žiadna dialógová previazateľnosť v zmysle toho,čo vlastne okrem peňazí a pozornosti iných,že som nejaký čkovek a som tiež na svete,…Atď….raciánoálne psychosociálne previazanosti znikajú. Výziev,konštatovaní,upozornení na neduhy sveta…nadmieru. Nikto neusiluje vymyslieť taký spoločenský systém aby vyhovoval všetkým jedincom z más rovnako.Ostatné na w.facebook.com/aleksander.sarovsky

 8. Bez spojenia niet vedenia,ani vzajomneho,vratane neknažskeho,nekomunistickeho,nemormoonskozidojehovistickeho,osobneho avsak nekomercneho pozvania na kladne nie sustvne iba antidisidentske osobne ataky ale do serioznej rozumnej vdacnej milej nefarizejskej spolocnosti …bez prekomplexovanych skupin,vobec nie sposobmi,za kazdu cenu sa nasilu iba zviditelnuje exdisident Vl.Pavlik ad in vo http://www.necenzurovane.sk

Leave a Reply