Domov / Hlavná strana / Technológie / Sloboda slova podľa YouTube

Sloboda slova podľa YouTube

YouTube kvôli „nenávistným prejavom“ zmazal 17 000 kanálov, 100 000 videí a 500 miliónov komentárov

YouTube tvrdí, že kvôli „nenávistným prejavom“ zmazal viac než 17 000 kanálov, čo predstavuje rekord v počte záťahov, odkedy vstúpila v júni do platnosti jeho nová „politika nenávistných prejavov“.

Spoločnosť patriaca Googlu nazvala júnovú aktualizáciu svojich pravidiel – v ktorej sa píše, že YouTube zakáže konkrétne videá „glorifikujúce nacistickú ideológiu“ alebo popierajúce „zdokumentované násilné udalosti“, ako takzvaný holokaust – „fundamentálnym posunom v našej politike“, čo malo za následok zmazanie viac než 100 000 videí počas druhého štvrťroka tohto roka. Počet odstránených komentárov za rovnaké obdobie sa zdvojnásobil na viac než 500 miliónov, čiastočne kvôli novej „politike nenávistných prejavov“.

Podľa vyhlásenia YouTube, 30 000 videí odstránených minulý mesiac predstavuje 3 percentá počtu zhliadnutí, ktoré dosiahli videá o štrikovaní za rovnaké obdobie.

„Nevhodný obsah odstraňujeme odvtedy, čo YouTube začal, ale naša investícia do tejto práce sa v minulých rokoch zrýchlila,“ napísala spoločnosť 3. septembra v blogu, popisujúcom detaily jej snáh o vyčistenie svojej platformy odstránením videí porušujúcich jeho štandardy.

YouTube, na ktorý sa mesačne prihlásia 2 miliardy používateľov, sa stal v uplynulých rokoch terčom kritiky za svoj boj o udržanie tempa s nepretržitým prílevom nového obsahu „propagujúceho násilie, nenávistné prejavy alebo dezinformácie“. Spoločnosť podnikla kroky na scenzurovanie svojej platformy a odstránenie takéhoto obsahu, v čom sa spolieha na svoju technológiu strojového učenia, ktorá má nájsť videá vyžadujúce si posúdenie človekom. V blogu YouTube tvrdí, že aktualizácia jeho systému odhaľovania spamu viedla za druhý štvrťrok k 50-percentnému nárastu počtu kanálov, uzavretých za porušovanie jeho spamovej politiky.

Okrem Googla má aj YouTube tím viac než 10 000 ľudí zameriavajúcich sa na vyhľadávanie, posudzovanie a odstraňovanie videí porušujúcich jeho politiku.

YouTube tvrdí, že odstránené videá predstavujú päť percentný nárast v porovnaní s predchádzajúcimi tromi mesiacmi. Napriek tomu, začiatkom augusta centrum pre „extrémizmus“, súčasť ADL, informovalo o nájdení „významného počtu kanálov, ktoré naďalej šíria antisemitský a šovinistický obsah“.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: natonalvanguard.org

O ::prop

Jeden komentár

  1. 30 rokov nestačilo masám, aby si uvedomili akú slobodu m tá “demokracia” pripravila? Však to majú jasne napísané – už viac ako 100 rikiv – v tom krásnom texte zvanom:
    Protokoly Siónsktch Mudrcov”
    Sedenie dvanáste, odstavec č.1:
    Slovo “sloboda” možno vysvetľovať rôzne a my ho vysvetľujeme takto: slo¬boda je právo robiť to, čo je dovolené zákonom. Táto definícia nám môže iba poslúžiť, pretože sloboda bude mať takú podobu, akú jej dame my. Zákony ju môžu povoliť, alebo zrušiť, celkom podľa našej ľubovôle a v súlade s naším progra¬mom.

Leave a Reply