Domov / Hlavná strana / História / Skutočné príčiny Druhej svetovej vojny – časť I.

Skutočné príčiny Druhej svetovej vojny – časť I.

Obrázok: (zľava doprava) Georges Clemenceau, Woodrow Wilson, Vittorio Orlando (čiastočne skrytý), David Lloyd George

alebo: 2. svetová vojna začala 24.3.1933 a nebolo to Nemecko, ktoré ju začalo!

Autor: Marián Magát

Versailles, mierová zmluva a jej dôsledky

Tento článok je pre ľudí s nadhľadom a vlastným úsudkom, schopnosťou rozmýšľať, dohľadať si informácie a prijať pravdu. Ostatní to môžu rovno zabaliť a čítať napríklad Denník N.

Neveríte, že Irak mal chemické zbrane a útok USA bol oprávnený. Neveríte, že Irán disponuje jadrovými zbraňami a že sankcie voči nemu sú opodstatnené. Neveríte, že Líbyu zničili kvôli hroznému diktátorovi, neveríte oficiálnej verzii o Sýrii… Tak prečo veríte oficiálnemu výkladu príbehu Druhej svetovej vojny? Je na čase poukázať na skutočných vinníkov a skutočné dôsledky vzniku Druhej svetovej vojny a na jej ekonomické pozadie. Zabudnite na rasovú vojnu, toto bol najväčší ekonomický konflikt v histórii! Na to, aby ste pochopili nástup Hitlera k moci, je potrebné pochopiť Versaillský diktát.

Všetko začalo na konci Prvej svetovej vojny

Zahájenie Versaillských dohovorov

„Máte budúcnosť sveta vo svojich rukách“ , takto zahájil prezident francúzskej republiky Poincaré mierové dohovory 18. januára 1918. Zúčastnilo sa ich 27 národov, teda reprezentanti troch štvrtín svetovej populácie. „Máte budúcnosť vo svojich rukách“ – tieto slová však boli namierené predovšetkým k americkému prezidentovi Woodrowovi Wilsonovi, zástupcovi Británie Lloydovi Georgovi a zástupcovi Francúzska Clemenceauovi (francúzsky politik Georges Benjamin Clemenceau bol zástanca tvrdého postupu voči Nemecku po Prvej svetovej vojne). Nakoniec sa z Versaillského dohovoru stal Versaillský diktát, pretože nemecká strana nebola ani raz prizvaná k stolu pri rokovaniach. Nastala diplomatická výmena, dokonca 8-násobná, medzi 4. októbrom a 5. novembrom, po ktorej Nemecko súhlasilo s podmienkami, no tieto podmienky boli platné len na papieri.

Podpis dohody z Versailles

Podpis Versaillskej dohody bol pre Nemecko zničujúci. Bolo to ako by ste zobrali ochrnutému človeku vozík a k tomu i stravu, presne v takej pozícií vtedy Nemecko bolo. Bol to zámer. Nemecko malo byť raz a navždy vymazané z mapy Európy tak, ako aj nemecký ľud. Versailles sa neblaho prejavil i na vnútornej politike Nemecka. Absolútna väčšina Nemcov bola v máji a júni 1919 proti podpísaniu diktátu. V celej zemi sa vtedy organizovali búrlivé protesty. Hlas ľudu bol však podriadený záujmom iných skupín a tak sa Versaillská dohoda podpísala. Vinu za vynútený podpis národa nesú títo muži, z nich každý zastával určitú pozíciu:

Matthias Erzberger – skutočný vedúci činiteľ strany Centrum
Hugo Haase – vodca nezávislých sociálnych demokratov
Georg Bernhard – šéfredaktor uznávaných novín „Vossische Zeitung“

S ohľadom na neskoršie udalosti je nutné pripomenúť, že dvaja z týchto troch signatárov Versaillskej zmluvy boli Židia.

Erzberger: V ríšskom kabinete prevádzkoval absolútnu politiku ústupkov a bol v úzkom kontakte s francúzskym veľvyslanectvom. Behom Prvej svetovej vojny a po nej bol zlým duchom nemeckej politiky.

Haase: Riadil stranu, ktorá už deň po predložení Versaillskej dohody prišla s heslom „musíme podpísať!“

Bernhard: Pomáhal pochovať pôvodne jednotnú frontu v občianskom tábore. Ešte v poslednej chvíli, keď sa Bauerova sociálnodemokratická vláda snažila nájsť cestu, ako nepodpísať takzvané „čestné body“, mal odvahu hovoriť o „spytovaní v otázke viny“.

Nemecko stálo na prahu zániku a hladomoru vďaka podpisu Versaillského mieru.

Prímerie bolo devastujúce. Tu by sa Nemecko mohlo v kľude riadiť heslom „užívaj si vojnu, lebo mier bude hrozný!“ . Prímerie, ktoré zavládlo 11. novembra 1918 Nemecko odzbrojilo a vydalo ho napospas víťazným mocnostiam. Nemecko sa zaviazalo stiahnuť z obsadených území, zatiaľ čo víťazné mocnosti obsadili celý ľavý breh Rýna. Okrem toho bolo nútené trojdohode odovzdať:

5 000 diel
25 000 guľometov
3 000 mínometov
1 700 lietadiel, celé námorné loďstvo, ako i všetky ponorky
5 000 lokomotív
150 000 železničných vagónov
5 000 nákladných áut
584 000 poľnohospodárskych strojov

Prímerie malo i naturálne plnenie v podobe poľnohospodárskych a úžitkových zvierat.

Až do počiatku Dawesovho plánu v roku 1924 Nemecko odovzdalo Belgicku, Francúzsku, Taliansku a Juhoslávii nasledujúce množstvo zvierat:

180 622 koní
197 030 dobytka
265 755 oviec
21 664 kôz
275 738 sliepok
390 036 včelstiev

Nemci boli doslova vyrabovaní. Požiadavky na odovzdanie dojníc mali pravdepodobne súvislosť s želaním istých kruhov, ktoré požadovali znížiť populáciu zo 65 na 45 miliónov ľudí!!!

Územné straty a straty nerastných surovín

Okrem všetkých kolónií – Nemecká východná Afrika, Nemecká juhozápadná Afrika, Kamerun, Togo, Nová Guinea, Samoa, Mariánske ostrovy, Bismarckovo súostrovie a Kiau-čou – bolo vydaných ešte 90 % obchodnej flotily, väčšia časť vnútrozemskej flotily, 25 % rybárskej flotily, všetky podmorské káble a všetok nemecký súkromný majetok v zahraničí. Od Nemecka bolo odtrhnutých 12 % území s 10 % populácie, ktorá bola násilne odtrhnutá od nemeckej vlasti. To taktiež znamenalo, že Nemecko prišlo o 75 % zásob železa, 66 % zinkovej rudy, 26 % zásob čierneho uhlia, 17 % plôch pre sejbu obilia a 17 % zemiakových polí. Vo výsledku mierovej zmluvy, ktorú Nemci podpísali 28. júna 1919, sa nenachádzal ani zlomok toho ideálneho programu, ktorý prezentoval Wilson. Na plnej čiare sa stanovil presný opak toho, čo sa Nemcom nasľubovalo. Alsasko-Lotrinsko, Eupen a Malmédy, východ horného Sliezska, Hlučínsko (v r. 1919 postúpené Československu), obe provincie Posen (dnes Poznaň) a Západné Prusko, oblasť Memel, obchodné mesto Danzig (dnes Gdaňsk) a Severné Šlesvicko.

Versaillský diktát teda stál za úpadkom Nemecka a chudobou, čím sa dvíhal hlas nemeckého ľudu po zmene a napravení krívd, keďže ani úloha Nemecka ako vinníka Prvej svetovej vojny nie je úplne na mieste. Hlavne ľud nemohol za prešľapy politikov, no za Versaillský diktát platil hlavne ľud. Zmena prišla skôr, ako sa stihli otriasť…

Autor: Marián Magát, www.protiprudu.org

O ::prop

37 komentárov

 1. Strasne kratke a neuplne, snad sa to dozenie v dalsich castiach. Zatial to hodnotim ako slabucke, tak pre I. stupen ZDŠ.

  • Asi by si bol velmi prekvapeny, kolko ludi to aj tak nepochopi. Ved sudruzka ucitelka na dejepise hovorila inak…

   • Jasne, ale treba ist dalej. Ked uz, tak uz. Nech sa mladenec posnazi. Moze to dobehnut, je to len uvod.

    • Je to dobre napísané. Práve tá jasnosť a pochopiteľnosť je prínos. Keď ty, Svarga, také niečo jasní a zmysluplné dokážeš dať dohromady, potom kritizuj.

   • Vies, mozno som blahovy, predsa vsak verim, ze ked sa veci dobre porozpravaju ludia prehliadnu, nakoniec urcite aj sa autor, to robi v tejto dobrej viere. Versailleska zmluva je priam klenot v nasej argumentacii, preto to treba naozaj vyuzit.
    Drzim autorovi prsty nech mu to vyjde.

    • Dakujem za kritiku, no clanok som pisal schvalne tak jednoducho ako to len ide, hlavne pre ludi, pre ktorych su tieto veci nove. Bal som sa, ze zbytocnym rozpisovanim a zlozitym clankom to lidia citat nebudu, preto taka jednoduchsia forma, v pokracovani teda pritvrdim , este raz dakujem za kritiku

     • Naozaj som Vas nechcel deprimovat ci demotivovat. VASU SNAHU O JEDNODUCHOST OCENUJEM A VITAM. AK MOZEM PORADIM, SKUSTE JEDNODUCHO POPISAT PRICINY A SUVISLOSTI. Bude to dobre.

     • Len Príčiny a Súvislosti? Len? Aká maličkosť.
      A ešte k tomu JEDNODUCHO.

     • Ten kto rozumie svojej diplomovke, to vie vysvetlit aj svojej babicke, povedal jeden Nobelista za fyziku.

     • Svarga, kde by som sa mohol dostať k nejakému Vášmu, „polopatisticky“ napísanému dielu? V knižnici, v kníhkupectve, na nejakej web stránke, alebo ste písal (či píšete) len formou samizdatu?

     • Morawack, Vam to napisal uplne polopatisticky.

 2. Lenze , bez vetra sa ani list nepohne.

  • Neverím, že niekto môže brať ako čistú pravdu niečo, čo splodil History Channel, ktorého orientácia je mimoriadne jednostranná a do zhlúpnutia opakuje svoje manipulácie. A tak stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. Len by ma zaujímalo, kto túto múdru vetu povedal.

  • …a keď ten vietor sám rozfúkam, tak ako potrebujem? 🙂

 3. Příčina všech válek a revolucí v 19.-20. století: zednáři potřebovali roztřískat evropu (a její tradiční systém hodnot) na padrť aby ji pak mohli znovu „vybudovat“ podle jejich Nového světového řádu.

  Je až děsivé to uvědomění jak byly obě světové války zbytečné a nesmyslné. A v dějepise nám lhali, že to byl boj dobra proti zlu. Ve skutečnosti tam žádné dobro nebylo, protože obě strany podporovali zednáři.

  • 1000 bodov. Jednoduche, vystizne, priciny aj suvislosti. Na tuto kostru sa da nalepit zvysok

  • Drahy priatel, mily brat, my dvaja sme tu za boxersku hrusku, tzv.kathólicos stróma. Ale akej by sme mali zasluhy, keby sme milovali iba nasich priatelov?

   • Na českých internetových fórech je to mnohem horší. Na tom, že „klerikálové“ a křesťani jsou škodná, se tam většinou shodnou klidně i náckové se sionisty.
    Vůbec nejvíc lidi štvou umírnění příznivci pravého kristova učení, protože v hloubi duše tuší, že mají pravdu.

    Zkrátka zednářský-iluminátský jed za ta staletí otrávil celý národ. Snad na tu otravu nezahyne.

    • Viem, ze u Vas je situacia , milion krat horsia. Co ste povedali, je vsak priznacne aj tu ako vidite. Preto musime byt laskavy a vysvetlujuci k nasim nakazenym bratom. Pravenarodne kridlo nas napada, ze sme predvoj sionizmu a pritom je to presne naopak. Nepoucili ich ani dve prehrate vojny, desiatky milionov obeti nasej najlepsej krvi.

 4. vyvolali u Nemcov obrovskú nenávisť a Hitler to využil a vyvolal 2.svet.vojnu-teraz Putler zbrojí aj keď nemajú poriadne čo jesť a cnie sa mu za „sojuzom“ a rinčí už zbraňami,vzal si od nemec.nacistov príklad a stačí len čakať kedy vyvolá vojnu lebo zabratie Krymu a likvidácia ekonomiky Ukrajine mu zatiaľ západ skoro akoby odpustil,svinstvo tento svet…

  • Coze?….? Putin,ziadnu vojnu nechce.

  • Wendigo, Ty sa nedaj znechutiť ľuďmi, ako je svarga.
   Veľmi pekne si celú vec vystihol. Takým, ako si Ty patrí budúcnosť. Svargovci sú spiatočníci a zápecníci, lebo nevidia veci jasne, ako Ty.
   Predpokladám, že si ešte len študent, a keď už teraz takto hlboko vidíš do veci, viem si predstaviť, kam to dotiahneš.
   Aj ja som voľakedy sníval, že budem študovať politológiu, ale za mojich časov sa to študovalo len v Moskve, a jedn musel byť v strane. Ja som bol Svedkom Jehovovým, tak má nepustili ani ku skúškam.
   Teraz to máte trochu jednoduchšie, lebo taká politológa sa dá študovať aj v Poltári. Spomínam to preto, že si tipujem, že Ty práve tam študuješ a berieš rozumy.
   Jeden môj známy tam robí lektora. Mal by síce už dávno byť na dôchodku, ale je to starý chamtivec, takže si takto privyrába. Za socializmu prednášal dejiny Medzinárodného Robotníckeho Hnutia na VUML v Liehovaroch v Prešove. Teraz je nasratý na KSČ aj Rusov, lebo nechali padnúť systém, v ktorom sa mu žilo ako prasaťu v žite.
   Na Putina je (podobne ako Ty) nanajvýš nasratý; ináč, ako Putler, mu ani nepovie. Preto som si pomyslel, že tú politológiu asi študuješ u neho.
   Ináč, toho Putlera sa aj ja strašne bojím. Už ani nepozerám televízor, a nečítam SME, lebo tam do toho vidia, a tiež hovoria o vojne. Tak si myslím, že ten Putler ani nespàva, len kuje pikle proti nám. Aj som z toho dostával insomniu.
   To mi doktor tak povedal.
   Aj Ty máš niekedy nespavosť alebo aspoň halucinàcie?

   P.S. Povedz, ale úprimne, koľko Ty asi budeš zarábať, ked skončíš to Tvoje štúdium? Hlavne však, čo si myslíš, kto Ťa bude platiť? Vieš o tom, že Tvoj job bude ohrozený, keď to tu prevezme Putler?
   Pomyslel si niekedy na profesiu zvárač kovov, dlaždič alebo omietkár?

 5. Každý má ‘svoju’ históriu, včetne Morawacka aj Vendiga. Je mi len záhadou, odkiaľ ju čerpajú.

  Chcel by som sa od autora dozvedieť, koľko častí/pokračovaní článok bude mať, aby som nepreddbiehal udalosti ale počkal, čo nám ešte povie.
  Ide o to, či potom bude nutné ešte niečo dodať, lebo sú detaily, širokej verejnost dosiaľ neznáme.

  • Koko pokracovani to bude mat zelazi od pouzitych dokumentov, momentalne studujem predvojnove a vojnove depese , ktore Nemecko ponuklo Polsku a Anglicku a na ktore sa nereagovalo, bude to co najviac objektivne, preto sa budem drzet dobovych dokumentov

 6. Marian, nechcem Vás odradiť, ale o tejto problematike somnapísal článok už pred mnoho rokmi na Beo (predtým Pozorovateľ), nestrácajte zbytočne čas:
  Sú to tituly:
  “Druhá svetová vojna: Kto zapríčinil čo I.: Analýza diplomatického frontu”
  “Druhá svetová vojna: Kto zapríčinil čo II. (Západný front)”

  * * *
  V skutočnosti, nie je tajomstvom pre informovaných, že začiatok Druhej svetovej vojny bol už naplánovaný tzv. Versailskou “Mierovou dohodou” i keď z dôvodov neinformovanosti, názory sú rôzne. Myslel som, že budete písať o tom.
  Aká je pravda?
  Už bolo dávno priznané, že Versailká dohoda bola jedným z najinkvizítorskejších dokumentov, aký bol vôbec kedy podpísaný predstaviteľmi tak-zvaných civilizovaných národov.
  Jej barbarizmus je príznačný.

  Nespravodlivosť, spáchaná na nemeckom národe, podmienkami
  “Mierovej dohody”, urobila ďlašiu vojnu nevyhnutnou.
  Musíme porozumieť okolnostiam obklopujúcim podpísanie Prímeria, 11-ho septembra 1918.
  Nemecké Hlavné veliteľstvo nežiadalo Prímerie, pretože jeho armády boli v nebezpečenstve porážky.
  Keď bolo Prímerie podpísané, nemecké armády neboli nikdy na bbojiskách porazené.
  Nemecké Hlavné veliteľstvo žiadalo o Prímerie, aby mohlo obrátiť svoje úsilie
  predísť komunistickej revolúcii v Nemecku. Rosa Luxemburgová, Karl Liebknecht a ich, židmi dominovaný ‘Spartacus Bund’, plánovali zopakovať v Nemecku, čo dosiahol Lenin, presne pred rokom v Rusku,
  Prímerie bolo podpísané ako predohra dohodnutia Mieru. (Cisár abcikoval 9-ho novembra 1918).
  Je vrcholne dôležité si uvedomiť ftento fakt, pretože Prímerie, dohodnuté za týchto podmienok, je niečo úplne iné, ako “bezpodmienečná kapitulácia”.

  Versailská dohoda, bola v prvom rade, pokusom francúzskej finančnej oligarchie zničiť Nemecko ekonomicky; a Liga Národov, táto “pozoruhodná
  sebranka idealistov”, nebola ničím iným,
  než organizácia požičiavateľov peňazí, na podporu tejto politiky.
  Ale plány Versailských víťazov, mali osudné nepredvídanosti. Potrestanie Nemecka bolo založené na predpolade, že finančný systém, aký bol vtedy známy a zaužívaný, bude pokračovať. Teda, že Nemecko bude pokračovať ‘vytvárať’ (to create) peniaze, kryté zlatom, a bude hrať svoju úlohu na medzinárodných trhoch, fixnými hodnotami, zaužívaným spôsobom, v termínoch iných obežív.
  Ale vonkajšie aj vnútorné dlhy Nemecka boli také, že nekonečná inflácia bola nevyhnutná.
  Stali sa dve veci. Nesmierny tlak udalostí stvoril Nacistov, ktorí prikročili k odstráneniu svinstva Versailskej dohody, uchýlením sa ku finančným manipuláciám, nezničených ich dobyvateľmi.
  Pravdu tohoto je jasne vidieť, pretože bez zlata a doslovne “bezcenného” obeživa (peňazí), Nemci uspeli vo vytvorení vojenskej mašinérie takej veľkosti a sily, že skro porazili svet a skoro šesť rokov, v najstrašnejšom svetovom konflikte v histórii, držali svojich nepriateľov na uzde.

  * * *
  Hovorí Nesta Webster, anglická historička, vo svojej knihe “Surender of an Empire”:
  “Obidvaja, Bonar Law a Smuts , ktorí zápasili s ťažkosťami skompletizovať kópie (dohody), povedali, že nie sú schopní; obidvaja povedali, že celá záleitosť je beznádejný ‘ness’…Tak ideme predložiť ‘Boschom’ (obrazne Nemcom, Bosh, známy nemecký priemyselník), podmieky beztoho, aby sme ich sami čítali. Nemyslím, že toto sa môže porovnať s niečim v celej histórii…. Lloyd George povedal, že Konštitúcia Ligy Národov je “najsmiešnejší a absurdný dokument”.
  . . . vyprával som s Bonar Law-om, Smuts-om, Borden-om, Massey-om a inými a tí boli všetci rovnako ‘stratení’ a beznádejní. Videl som potom Bob Cecila a Hankey-ho a oni taktiež súhlasili, že tá celá vec je strašná.
  Obedoval som na vyslanectve…veľká ‘party’. Bol tam A.J.B. (Balfour) a vyprával som s ním, o Podmienkach (dohody) a on tiež, samozrejme, ako ostatní, ich nevidel! Otvorene vtipkoval, pred dámami, atď…,o paródii celej záležitosti – a on má podpísať!
  Ale prečo má on podpísať?
  Aká záhadná Moc zredukovala týchto zjavne zodpovedných a vysoko inteligentných štátnikov do impotencie a bezmocnosti?
  Aká hypnotická mágia im zabránila uplatniť ich vlastnú moc, aby oni posúdili situáciu, v tomto osudnom momente?
  Budúcnosť sa bude s údivom pýtať tieto otázky.
  Lebo Versailská dohoda, nesmiernej dÍžky, zahrňujúca každý druh sociálnych otázok, irelevantných ku situácii, pozabudla definovať presné podmienky, vzťahujúce sa k tým záležitostiam, ktoré vyžadovali najdôležitejšiu pozornosť – hlavne reparácie a bezpečnosť.

  Radšej, ako prijať podmienky Dohody, Scheidemannov government a s ním von Brockdorff-Rantzau, odsúpili z funkcie.
  Ich nástupci, Hermann Müller a Johannes Bell podpísali – ale pod nátlakom.
  Klausula 235 jednoducho požadovala sumu £ 1,000,000,000 v tovare alebo v zlate, zaplatenú do 30-ho mája 1921, ale nebolo vôbec oznámené, aké budú budúce postihy pre Nemecko.
  Bolo to až 30-ho apríla 1921, keď totálna suma bola konečne stanovená na £ 6,600,000,000.

  Čo sa týka dohody vo Versailles, slobodomurári, murári, masoni, či ako ich chceme pomenovať, nemali až takú moc, ako si dnes mnoho ‘záujemcov o históriu’ myslí.
  Ich moc siahala len potiaľ, pokiaľ im dovolila finančná oligarchia, teda finančníci a zrejme židovskí bankári.
  Versailská dohoda bola podpísaná 28-ho júna, 1919 – ratifikovaná 10-ho januára 1920.
  Je skoro neznáme vonkajšiemu svetu, že čo sa týka dohody samotnej, nikdo nikdy nevidel jej skompletizovanú formu, pretože taka neexistuje!

  Americký diplomat William C. Bullitt, neskoršie charakterizoval Versailskú dohodu ako “najstupídnejší dokument aký bol kedy stvorený ľudskou rukou”.

  A keď je niekdo tak naivný, si myslieť, že títo ľudia (medzinárodné židovstvo, nemecký žid Ernest Cassel, pravdepodobne najmocnejší jednotlivec v Británii a jeho spoločník na druhej strane, Jacob Schiff, patrón amerických prezidentov), nevedeli nič o primárnej politike jeden druhého, potom ich treba požiadať, zvážiť skutočnosť, že hlavní finanční poradcovia na Mierovej Konfernecii (Versailles), v roku 1919, ktorí reprezentovali obidvoch, “víťazov”, ako aj “porazených”, boli všetci bratranci, všetci židia a všetci v spojení s jednou nemecko-židovskou bankou v New Yorku.
  Clemenceau-ov sekretár počas Mierovej konferencie bol George Mandell, člen francúzskaj B’nai B’rith a Grant Orient Masonry!
  A sekretár Lloyd George-a bol Sir Philip Sassoon, ktorého matka bola Rothschildová!

  * * *
  Na “Mierovej Konferencii” v Paríži, v roku 1919, keď boli Finančné klausuly – ktoré urobili následnú vojnu nevyhnutou – odsúhlasené, Nemecko bolo “reprezentované” jedným (židom) Warburgom a Spojenci druhým, jeho bratom!

  Ako a o ktoré nemecké územia bolo Nemecko oklieštené, prezrádza totálnu barbaritu ‘víťazov’ , neslýchanú v dejinách ľudstva;
  Alsace-Lorraine pripadlo Francúzsku; Malmédy Belgicku; väčšina Posen a Západné Prusko Poľsku.
  Nemecko taktiež stratilo kolónie.
  Danzig mal byť slobodný štát; a v Saare, Schleswigu a Východnom Prusku sa mal konať plebiscit. A ďalej, Spojenci budú okupovať Porýnie aspoň 15 rokov.
  A 4 milióny nemecky hovoriacich Sudeťákov bolo prisúdených ku pofidernému Československu a na druhý deň mali o sebe tvrdiť, že sú čechoslováci!!

  Keď už sme pri tom, povedzme si aj o ‘vedľajšom’ výtvore Versailskej dohody, Československu.
  Že Masaryk a Beneš – obidvaja slobodomurári – ‘spískali’ podvodný “Československý štát”, pričom ‘porodná baba’ bol Illuminati puppet, mason Wilson, sa nohlo stať len preto, lebo masoni, ale hlavne sionisti a bankári ho držali za krk, pod hrozbou (za jeho nemorálny život, za ktorý dostal aj výstrahu), že keď nebude poslúchať, verejne ho roznesú pred verejnosťou prezradením jeho milostnej aféry s jeho milenkou (Mrs.Peck, žena profesora na univerzite Princeton, ktorú si zamestnal vo Washingtone), ktorú vidieť skoro na každej fotografii v jeho spoločnosti, hneď vedľa, alebo za ním.
  Jeho žena (ktorá podala o rozvod), vraj zomrela od žialu z tejto potupy – zlomené srdce – sa tomu hovorilo.
  Československý “zlepenec” (druhé Rakúsko-Uhorsko), bol teda len náhodný produkt Versalskej dohody, ktorá v skutočnosti bola o niečom úplne inom.
  To je možno jeden z mála bodov, kde si slobodomurári mohli povedať svoje.

  Celá Versailská “Mierová” dohoda mala jeden, jediný účel – zničiť Nemecko a prinútiť ho pokračovať v medzinárodnom židovskom finančnom švindli.

  “Medzinárodní bankéri diktovali reparačné podmienky….vydali príkazy s pompézitou absolútnych monarchov, ktorí sú si vedomí, že niet odvolania proti ich rozhodnutiam”. (N.Y. American, June 24, 1924).

  Verejnosť však, možno dodnes, nie je si vedoomá, že celková suma, ktorá mala byť Nemeckom platená za vojnu, nebola vo Versailskej dohode nikdy stanovená!

  Je snaď niekdo na pochybách, prečo sa, nielen Nemecko, ale celá Európa, chceli zbaviť svojich určitých, nepohodlných “spoluobčanov”?

 7. V tejto súvislosti, alebo, aká ťažká je pravda

  Úvodná poznámka:

  V antickom Ríme sa panstvo spolu s chamraďou zabávali na tom, že sledovali, ako vyhladované šelmy pred ich očami požierali v aréne bezbranné ľudské bytosti. Užívali si všetkými zmyslami trhanie živého mäsa, výkriky a neriekanie obetí aj vôňu teplej krvi. Dokázali sa na takej veci zabávať celé dni, a potom ešte mesiace, možno aj roky, rozprávať s pôžitkom a úchylným vzrušením o tom, čo videli, počuli aj čuchali. 
  Veľmi zriedka sa nejakým zázrakom alebo šťastnou zhodou okolností stalo, že nejaký nešťastník takúto vec v aréne prežil, aby potom podal svedectvo o tom, ako on celú vec vnímal.
  Z takých svedectiev vieme, že v našom tele je zabudovaný ochranný mechanizmus, ktorým nás vybavila milosrdná príroda: po prvotnom útoku šelmy, keď dochádzalo k devastácii tela, človek prestal pociťovať akúkoľvek fyzickú bolesť. Bolesť totiž z hľadiska prírody nie je nič iné, ako varovanie pred nebezpečenstvom, je signálom a stimulom k vyburcovaniu obranných mechanizmov. Tam však, kde niet nádeje, že by naša obrana mohla zvrátiť účinok útoku, tam nás príroda ušetrila bolesti, lebo jej varovanie je v takom prípade zbytočné.
  Rovnako, ako naše fyzické  telo, aj naše mentálne „telo“ vybavila milosrdná  priroda podobným mechanizmom, ktorý nás chráni pred vrcholných utrpením tým, že ho jednoducho odmietame vnímať, že je nám dovolené žiť v hypnotickom stave odmietania reality, žiť tak, že unikáme do sveta predstáv, ilúzií, sebaklamu a zbožných želaní.

  Podstata:

  Keby sme nemali v sebe ten obranný mechanizmus, keby sme neutekali do sveta nereálneho, len aby sme nemuseli čeliť hroznému bremenu pravdy o nášom stave totálneho zotročenia, nemysleli by sme na dávnu aj na relatívne nedávnu minulosť v termínoch hrdinstva, vlastenectva, víťazov a porazených, aliancií a zmlúv, ale videli by sme neúprosnú a neznesitelnú realitu.

  Uvedomili ste si niekedy, čo sa naozaj stalo NAŠIM predkom, čo sa stalo nám v roku 1914 a v nasledujúcej dobe až dodnes? Dokázali sme si uvedomiť naozajstnú nemilosrdnú pravdu a jej súvislosti?

  V čase, keď naši predkovia museli veľmi ťažko pracovať, aby užívili sami seba aj svojich blízkych, svoje deti aj už nevládnych rodičov, keď aj tie najjednoduchšie náradia alebo statok stáli imanie, vyžadovali šetrenie aj odriekanie, niekto iný si v ich mene vzal od Večného Bankára na vysoký úrok pôžičku, aby mohol viesť vojnu za záujmy mocnárstva za slávu vládnuceho rodu, a v konečnom dôsledku za udržanie moci Večného Bankára.
  Pravda je taká, že vtedy, keď si naši predkovia sotva mohli dovoliť kúpiť nový pluh alebo pár koní s povozom, Večný Bankár im požičal peniaze na nákup vojenského výstroja, guľometov, diel, lodí aj lietadiel: človek, ktorý sotva niekedy videl päť zlatiek pokope, si zobral pôžicku niekolkých tisícok na výzbroj.Nevyjednával však Večný Bankár  potrebu aj podmienky takejto pôžičky s našimi praotcami, nepýtal sa ich, či o takú pôžičku stoja. Bez ich vedomia tak robil v potajme v palacoch vo Viedni.
  Mocnári vo Viedni sa úžerníckemu diabolskému Večnému Bankárovi zaviazal pôžičku aj s úrokmi vrátiť, a ako záruku dali do zálohu svoj majetok – našich predkov, ich životy, ich životnú energiu, ich budúcnosť a ich deti, až do dnešných dní.Tak nás vidí Večný Bankár, ako dobytok do zálohu, ako záruku splatenia dlhov, ako záruku Bohom daného práva žiť z úžery.
  Niet úniku zo zovretia takého netvora, lebo, aj keď mocnár nakoniec padol, jeho záloh neprestal existovať, pôžičku musel nakoniec on splatiť. O to sa postarali slobodomurárski služobníci Večného Bankára Masaryk a Beneš. 
  Vedeli ste o tom, povedali Vám v škole na hodinách dejepisu, že Československá republika ako „nástupnícky štát“ splatila z mozoľov našich predkov pôžičku, ktorú si zobralo mocnárstvo v roku 1914 na vedenie vojny, aj s úrokmi? Bolo to 3 000 000 000 zlatých korún.
  Vedeli ste o tom, že Večný Bankár nikdy neodpušťa, že Nemecko mu splatilo poslednú splátku za Prvú svetovú vojnu(!!!) až v roku 2010?

  No vidíte, a tu je aj odpoveď na to, prečo aj napriek ich nekonečnému žvástaniu o ľudských právach a o slobode, nikdy VÁM nedovolia, aby ste sa zamýšlali alebo vyjadrovali o tom, čo si VY predstavujete pod pojmom sloboda a ľudské práva. Nad takou vecou môžu špekulovať vo Vašom mene len kadejakí levi-strausovia a koheni.

  Dovolili by Veční Bankári, aby ste si VY napísali do ústavy článok, ktorý by jednoznačne zakazoval štátu, aby si vo Vašom mene bral pôžičky? Mohol by tam byť článok o tom, že občan nie je majetkom štátu, a nikto ho nemôže dať do zálohu?
  Namýšlame si, že sme slobodní, lebo môžeme ísť do súkromného obchodu, a kúpiť si tam vysavač alebo bicykel bez toho, aby sme museli uviesť naše rodné číslo. Aj banka je však len súkromný business, ale tam s nami bez otrokárskeho čísla ani nejednajú.
  To by však bolo v poriadku, keby kápovia v službách Večného Bankára (politici) neboli zaradili veci tak, aby ste bez banky nemohli existovať. Musí to tak byť, lebo všetci sme len záloh na štátne dlhy, a veriteľ musí mať prehľad o každom kuse záložného dobytka.

  Príroda nás však z milosti obdarovala sladkým nevedomím.

  • Krasne povedane a krasne napisane. Ak ste autorom Vy pane, gratulujem.

   • Urazil si ma, ale odpúšťam Ti, lebo si to urobil z nevedomosti.
    To ONI Ťa presvedčili o tom, že „krásne povedané a napísané“ môže pochadzať len od NICH, že my sme len dobytok.

    • :::))))))))). Si cislo. Takto som nikdy neuvazoval. Naozaj som to urobil z nevedomosti. Nakolko Tvoj prispevok ma uroven, u Teba doteraz nevidanu. No a to je Ta moja nevedomost. Este raz gratulujem. Na tych ONYCH , ja oneé, vies co.☺

  • Hezky to s bankéři bylo popsané na stránce paradigma.sk která bohužel už neexistuje.
   Nevíte, jestli někde existuje záloha těchto stránek?
   Čerpali převážně z knihy od Rowbothama – Smrtelné zovretie nebo tak nějak se jmenovala. A bohužel nevyšla v češtině ani slovenštině.

 8. Grigoriy , keby svarga čítal Vaše predchádzajúce príspevky, alebo čítal ich pozorne, nemohol by byť na pochybách.

  • Ale cital, jednoducho zmieneny prispevok, ma inu kvalitu, preto som sa ho pytal, ci ho neprevzal. Som rad, ze nie a ze sa na prope vyskytla taka kvalita. Zatial je to najlepsie co som si precital pod clankom. Stylom aj obsahom. Tesim sa tomu, bodaj by, ich tu bolo tisic. Prispevok si odlozim.

 9. Pre autora. NA Zvedavci je 4. Cast analyzy Kto zacal Velku vojnu. ODPORUCAM DO POZORNOSTI. AUTOR TAM JASNE UKAZUJE, ZE G.B. VOHNALA DR DOVOJNY.

 10. Pozdravľaju tovariščev. Krásne prepisovanie histórie. Ako hovoríme u nás v Rusku – nikdy nevieš čo sa stane včera. Len tak ďalej, možno vám to uverejníme v Roháči.

 11. podla man je to uplne chore a proti ludskemu zmyslaniu..

Leave a Reply