Domov / Hlavná strana / Komentáre / Richard Dawkins: „Moslimovia? Do pekla s ich kultúrou!“

Richard Dawkins: „Moslimovia? Do pekla s ich kultúrou!“

Špičkový akademik, evolučný biológ, zoológ a propagátor ateizmu Richard Dawkins v netradičnom výbuchu emócií zaútočil na uvoľnený postoj západnej spoločnosti voči radikálnemu islamu.

Britský vedec sa objavil v živej televíznej diskusii v Spojených štátoch, kde vyhúkol „do pekla s ich kultúrou“, pričom odkazoval na niektoré praktiky v islame, ako je nosenie buriek u žien.

Dawkins sa objavil na šou HBO Billa Mohera a obaja diskutovali o spiatočníckych liberáloch a konkrétne o tom, že univerzity zakazujú prednášať ľuďom s extrémnymi názormi.

Konverzácia sa obrátila na islam, keď Dawkins skritizoval tých, ktorí sa boja konfrontovať náboženstvo niektorých ľudí s jeho extrémnymi praktikami so slovami, že náboženstvo dostalo „voľný priechod“.

Starý pán (74 rokov) povedal: „Je tu predstava, že islam a moslimovia sú týmito chránenými druhmi.“

„Takže, ak o nich vôbec hovoríme, alebo ak ich vôbec kritizujeme, tak tým nejako ubližujeme alebo ponižujeme moslimov. Je to smiešna myšlienka.“

Hostiteľ Maher potom dodal, že liberáli by mali ochraňovať tých, ktorí sú utláčaní, bez ohľadu na to, koho to uráža.

Ďalej povedal, že toto zahrňuje ženy nútené nosiť náboženské oblečenie, čo Dawkinsa viedlo k neobyčajnému komentáru.

Maher povedal: „Sme na strane ženského hnutia a chudobných menšín a čohokoľvek. Gayovia, postihnutí, zneužití, čokoľvek, za čo je Caitlyn (Jenner). Všetci sme za nich. A oni (liberáli) to schvaľujú, ale ak poviete niečo o tom, že žena je nútená nosiť včelársky oblek v horúcom slnku celý deň…“

dawkinsfree-363759
Podľa Dawkinsa má islam „voľnú cestu“ vďaka strachu z rasizmu

Dawkins na to nadviazal a povedal: „Ale to je „ich kultúra“ a vy to musíte akceptovať. Je to jedna výnimka. Liberálny v čomkoľvek okrem tejto jednej výnimky, je to „ich kultúra“. Nuž, do pekla s ich kultúrou.“

Dawkins pokračoval a povedal, že islam dostal „voľný priechod“ kvôli „teroru, ktorý sa považuje za rasistický“ ak dôjde ku kritike náboženstva.

Dodal: „Zamieňa sa to s rasizmom. Neuveriteľné množstvo ľudí si myslí, že islam je rasa. A tak si myslia, že keď kritizujete islam tak ste rasista.“

Sociálne médiá kvôli tejto konverzácii vybuchli, pričom niektorí ľudia kritizovali použitie silného jazyka proti moslimom.

@MarceAriasSouto povedal: „Toto je len protimoslimský náboženský fanatizmus. Bill Maher bol vždy šašo. Dawkins sa ním stáva.“

@vcw42 napísal: „Zvyčajne taký postoj pochádza z konzervatívnej nevedomosti. V tomto prípade je to Billova liberálna nevedomosť.“

Iní vyjadrili páru podporu.

@ibrahimsapien povedal: „Vzhľadom ku kontextu v ktorom to povedali, súhlasím. A aj ja som bol moslim. Musia tu byť objektívne absolútne štandardy ľudských práv. Nič, čo by umožnilo zneužívanie len preto, že sú označení ako „kultúra“. To bol jeho názor. Ak vaša kultúra povoľuje bitie žien alebo manželské znásilnenie, „do pekla s ich kultúrou“. Je to až také zlé?“

Maher a Dawkins začali diskusiu kritikou univerzít za ich zákaz vystupovania radikálnym rečníkom.

Podnietili to správy o tom, že bývalej moslimke Maryam Namazie zrušili návštevu na Warwick University.

Dawkins povedal, že to zosmiešnilo celý étos univerzít.

Povedal: „Na univerzite na ktorú som išiel, University of California v Berkeley, sme v 60-tych rokoch mali hnutie za slobodu prejavu. Čo za zradu to teraz vidíme, keď univerzitné mestá v celej Amerike a Británii odopierajú ľuďom právo hovoriť. Ak nemôžete hovoriť o svojich názoroch v univerzitných mestách, tak kde? O čom sú všetky tie univerzity? Sú o slobode prejavu, sú o tom, že ste vystavený myšlienkam, s ktorými ste sa predtým nestretli alebo ktoré sú nepriateľské. Keby ste boli vystavený len tým myšlienkam, s ktorými súhlasíte, čo by to bolo za univerzitu?“

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Express

O ::prop

24 komentárov

 1. Tí „korektní“ špinavci nás vedú na porážku, klobúk dolu pred Dawkinsom.

 2. Predstavte si, že Ten, kto stvoril celý vesmír s dvesto miliardami galaxií, a s dvesto miliardami hviezd v každej z nich, niekto, kto stvoril život na Zemi (možno jediný v celom vesmíre), ten pošle jedného zo svojich najvyššie postavených pomocníkov, konkrétne archanjela Gabriela, aby svoje ľudstvo poučil, ako majú žiť, aké hodnoty majú vyznávať.
  Predstavte si potom, že tento vyhľadá najvhodnejšieho kandidáta na prevzatie a šírenie svojej správy, a nájde nejakého Mohameda, aby mu po dlhých úvahách povedal to najdôležitejšie, čo Stvoriteľ celého vesmíru odkazuje svojim ľudom.
  Nuž, a čo mu povedal?
  Okrem iného to, že „modlitby otroka na úteku nebudú vyslyšané“.

  Viete si predstaviť, že Vás nejaké hovädo zajme, urobí z Vás otroka, zavrie Vás o hlade aj smäde do chlieva s kozami, a keď ujdete, a budete prosiť Alaha o pomoc, o trochu vody aj kus chleba, Alah sa na Vás naserie, a Vaše modlitby nevyslyší, lebo ste ukradli tomu hovädu majetok, za ktorý zaplatil?
  Akoby taký Alah mohol nechraniť záujmy svojho veriaceho?

  Alebo svätá kniha od archanjela Gabriela tiež hovorí, že keď násilím pri útoku na mesto zajmeš mladú ženu, môžeš ju hneď na mieste znásilniť, ale len keď je to panna. Ak nie je panna, musíš niekoľko týždňov počkať, kým sa jej vagína vyčistí od predchádzajúceho používateľa predmetnej vaginy.
  A takýmto sprostostiam dnes verí viac ako miliarda ľudí.

  A týmto sa zaoberá Mohamed aj jeho šéf Gabriel. Toto chcel Boh odkázať ľudom, ako najdôležitejšie posolstvo!!!!

  Ani najmenej som však predchádzajúcim nechcel povedať, že judaizmus alebo kresťanstvo sú na tom lepšie.

  • Grigoriy,

   a to vážne? „Šéf“ Gabriel a Mohamed? Odkiaľ to máš?

   • To je moja slabosť. Keď píšem, predpokladám, že čitateľ má základné znalosti.

    Mohamed tvrdil, že on sám nič nevedel, že všetko, čo povedal mu povedal archanjela Gabriel, že on bol len médiom.
    Korán je vraj niečo, čo skrze Gabriela a Mohameda Alah odkázal ľudstvu.

    To, aký je to bullshit a nezmysel si jeden môže vydedukovať z toho, čo Korán tvrdí o historických veciach.

    Okrem iného v Korane sa jeden dočíta, že:
    Hamán bol faraónov minister v časoch Mojźiša, hoci aj tretiak v základnej vie z náboženstva, že podľa Biblie išlo o ministra vo vláde perzského kráľa Ahasuera.

    Korán nemá jasno v tom, že Mária, matka Jeźiša, bola jedna osoba, a Mária, sestra Mojžiša a Arona bola úplne iná osoba v ůplne inej dobe.
    Perlou totálneho zmätku je tvrdenie Koránu, že Alexander Veľký, ktorý vraj vyznával islam, bol súčasníkom praotca Abraháma.

    Nepredpokladal by jeden, že ak archanjel Gabriel diktoval Korán Mohamadovi, nemal by v takýchto základných veciach totálny hokej?

    Mohamed si vo svojom náboženskom a politickom zápale navymýšľal kopu nezmyslov, čo samé osobe nemuselo byť až takou tragédiou, ale to, že tomu ešte aj dnes verí jedna miliarda ľudí, je hotová katastrofa.

  • Grigoriy, anjel padlý, podľa „slovanského“ Enocha, apokryfného ?

   • Nie rôzni mohamedovia, šorošovia, šebejovia a chodorkovia, ktorí ***** tento svet, ale niktoši tvojho typu, ľudia neschopní sústrediť sa na jednu minútu a napísať dve súvislé a zmysluplné vety, ktorí schovávajú svoju totálnu mentálnu degeneráciu za krátke nič neznamenajúce výkriky do tmy, sú skutočnou príčinou zlého stavu vecí.
    Práve takú pripečenú chamraď by bolo najskôr potrebné jedným veľkým bičom naučiť na poriadok, a potom sa vysporiadať s tými na začiatku.
    Aby ste nezavadzali.

    • .. menej od vete bude nadostač …. :8Potom sa zjaví ten zločinec, ktorého Pán Ježiš zabije dychom svojich úst a zničí jasom svojho príchodu; 9toho, ktorý príde pôsobením satana so všetkou mocou, znameniami a klamnými zázrakmi 10a s každým zvodom do neprávosti pre tých, čo idú do záhuby, lebo neprijali lásku k pravde, aby mohli byť spasení. 11A preto Boh na nich posiela silu bludu, aby verili lži 12a boli odsúdení všetci, čo neuverili pravde, ale obľúbili si neprávosť.
     …. Dbajme o lásku k pravde, to je odkaz solunským taktiež aj sv. bratov solunskych…

 3. Aman Againsttime

  Richard Dawkins patrí práve k tým ľuďom, ktorí vyvolávajú u mňa zmiešané dojmy. Napr. z jeho postojov k rasovej otázke som nadobudol dojem, že si je v podstate vedomý ako sa veci majú (https://www.youtube.com/watch?v=sq13SvXIw58), ale nechce to príliš „siliť“, a preto v tejto otázke zachováva akési dekórum opatrnosti, resp. korektnosti (ale páčilo sa mi, že sa zostal kolegu Watsona, keď sa na jeho hlavu vzniesli tie nezmyselné obvinenia z rasizmu). Vidím to tak, že jeho top prioritou je „ateistická krížová výprava“, pričom otvorená obhajoba rasového realizmu je niečo, čo si ako „vedúci ateistického hnutia“ jednoducho nemôže dovoliť, keďže by to poškodilo jeho reputáciu a znemožnilo prístup do médií a tým i možnosť konvertovať ľudí na ateizmus.

  A otázka ateizmu je tiež problematická, keďže na Západe to (zjednodušene povedané) vnímame tak, že „buď kresťanstvo (teizmus), alebo sekularizmus (ateizmus, bezverectvo). A i z toho dôvodu mnohí Európania, ktorí sú silne de-christianizovaní, často stratia spojenie s tradíciami a identitou Európy (a zároveň platí, že práve z tohto dôvodu sa mnohí de-christianizovaní nacionalisti obracajú k „pohanstvu“). V Ázií to vnímajú inak: nie je tam takáto rozdvojenosť typická pre Európu a nie je to len o nejakom „osobnom vzťahu s Bohom“, ale i o identitách, zvykoch a komunitách. Preto náboženstvá ako hinduizmus či šintoizmus nie sú iba náboženstvami v nejakom kresťanskom zmysle, ale tiež skupinovými (etnickými) identitami a stratégiami. A to isté platí i pre judaizmus (pre mnohých Židov/židov platí, že „Boh síce neexistuje, ale my sme stále jeho vyvoleným národom“). Jednoducho povedané, v etických náboženstvách sa to takto striktne nedelí (teizmus/ateizmus). Vyznavač hinduizmu alebo asátrú môže kľudne jednotlivé božstvá vnímať len ako metafory, nie reálne bytosti (čiže de facto zastávať ateistickú pozíciu) a stále bude považovaný za člena danej náboženskej komunity.

  Z toho dôvodu som trochu na vážkach, pokiaľ ide o propagáciu ateizmu – obzvlášť takýmto agresívnym spôsobom, ako to robí Dawkins (hoci jeho debaty s náboženskými idiotmi/fanatikmi sú skvelé: s nimi sa naozaj netreba maznať: https://www.youtube.com/watch?v=hzoZuHtJ0EI) a obzvlášť v prípade, ak je naviazaný na tzv. sekulárny (liberálny) humanizmus (ktorý je de facto len sekulárnou verziou kresťanstva), ako tomu častokrát býva. Preto vidím zmysel skôr v návrate či oživení predkresťanských európskych vier (v kontexte, ktorých – ako som už písal – je možné zastávať i ateistickú/agnostistickú/racionalistickú pozíciu), resp. k návratu na biológii založenej (a v podstate tradičnej) „pohanskej“ politickej filozofii a etike.

 4. Kritika náboženstiev, ako ideológií, pre vytváranie životného štýlu väčšiny obyvateľstva a nástroja na formovanie jeho vedomia, by mala mať priestor nielen na vysokých školách, ale aj masmédiách. Náboženstvá, ako súčasť kultúry jednotlivých národov, by sa mohli tolerovať (nie podporovať) ako náboženský folklór a prejav ľudovej zbožnosti. Z vyučovaniu náboženstva na školách, by sa malo prejsť na vyučovanie religionistiky.

  • R.Dawkinsa uznávam, samozrejme aj z dôvodov jeho ateizmu a jeho knihu “The God Delusion” som čítal hneď ako vyšla (2006) a mám nielen knihu, ale aj CD.
   Napriek tomu však, jeho vyjadrenia v diskuzii s Bill Maherom ma udivujú a neviem sa dovtípiť, čo sa s ním deje.
   Chápem a súhlasím, že je proti Islamu ako náboženstvu, v tom sme zajedno, ale nemyslím že nemôžeme zlučovať náboženstvo s kultúrou; ale na druhej strane, musíme pripustiť, že náboenstvá sa vždy snažili kulturu (bedárov) ovlivňovať. Samozrejme ale, to sa im mohlo dariť len u tých primitívnych jednotlivcoch, príslušníkov toho ktorého náboženstva.

   “Do pekla s ich kultúrou”, pretože muslimské ženy nosia búrky? To sa možno stalo časom “kultúrou”, lebo im to nariaďuje Islam. Je to však náboženstvo, nie kultúra. A je to ich privátna zálažitosť a aj ako je to napísané, mali by sme ju rešoektovať. Americké muslimky nenosia žiadne burky.
   Ako by asi Slováci reagovali, keby niekdo vyhlásil “do pekla s ich kultúrou” preto, lebo slevenské ženy na dedinách nosili a možno aj stále nosi 4-5 sukní a muži súkenneé gate a jánošíkovské opasky a klpbúky? Je to kultúra, alebo náboženstvo?
   Prečo nepovieme “do pekla s ich kultúrou” na RKC ‘kňazov”, ktorí nosia sukne, a iní vysokí hodnostári židovské jarmulky na ich plešivých lebkách??
   Je to kultúra, alebo náboženstvo, keď si staré kozy, 60-70 ročné mníšky natiahnu na prst obrúčku a považujú sa Kristove “snúbenice”? Nie je to chore?
   To majú dané ich stupídnym náboženstvom, nie kultúrou. Nepovažujme teda ‘burky’ za kultúru.

   Grigoriy, áno, je problematické diskutovať s niekym, kto nevie a myslí si že vie. Takých je tu viac.
   Samozrejme to bol arch-anjel Gabriel, ktorý “zvestoval” Muhammadovi tie nezmysly, ten istý Gabriel, a to Muhammad vraj jasne povedal, ktorý zvestoval tie nezmysly o “zasľúbenej zemi” Abrahámovi, ďalšie tuposti Mojžišovi a Kristovi, a ten istý Gabriel, ktorý zvestoval Márii, že bude mať dieťa s bohom!!! (pri tejto príležitosti stále nechápem, prečo Aman píše boh s veľkým “B”). A taktiež povedal, že to sú ‘zjavenia’ od toho istého boha judaizmu a kresťansyva, teda Jahweho (Jehova).
   Teda ako vidieť, medzi týmito troma Abrahámovskými náboženstvami niet rozdielu, sú to všetko produkty výrobcov folkloru z Jeruzalema.

   Čo sa týka Gabrielovho ‘zvestovania’ Márii (o tom som už raz písal), existuje Leonardov obraz, ako Gabriel zvestuje túto zprávu Márii. Vedci však prišli na zaujímavú vec; urobili pokus, že obraz osvietili nejakými špeciálnymi lúčami a “čuduj sa svete” archanjel Gabriel z obrazu zmizol! Myslím, že dodnes nevedia, akými farbami to Leonardo namaľoval, ale prečo to tak namaľoval, by malo byť jasné každému, jednoducho preto, aby vyjadril, že tá celá fraška je ‘bullshit’. Ale ako vedel, že toto bude možné v budúcnosti odhaliť? To nevieme. Existuje o tom aj TV program a ja ho mám natočený.

   Čo sa týka militantnéh Islamu, Dawkins by mal vedieť prečo a on aj vie, ale nepovie, lebo je Angličan a poškodil by si reputáciu, lebo on sa po Bill Mahrerovi vráti do Anglie.
   Islam má plné právo byť militantný, nie však proti Európe, ale USA a Anglii.
   • Bola to Amerika s jej koalíciou, ktorá doniesla vojnu (dokonca 2x) a zabíjamie do pokojného Iraku, kde už zahynulo sta-tisíce nevinných ľudí…
   • Bola to Amerika s jej koalíciou, ktorá doniesla vojnu do Afganistanu, kde taktiež už zahynulo sta-tisíce ľudí, včetne detí v bombardovaných školách a nemocniciach…nehovoriac ani o tom, že to boli oni, ktorí vytvorili Al Qaedu…
   • Bola to Amerika s jej koalícioi, ktorá doniesla vojnu do prekvitajúcej Sýrie, kde už zahynulo cca. 250 tisíc nevinných občanov…..

   Chceli vojnu, majú ju, Islam im ju doniesol pred ich dvere…

   Ale prečo je to Európa, ktora má znášať následky zločinov tejto tzv. “veľmoci”?
   Európa by mala všetkých týchto úbožiakov, utečencov, naložť na lode a vyviezť ich ku amrickým brehom…
   nech sa o nich postará americký Knesset….a za peniaze svetového Sionizmu…

  • ….. darmo sme „starký“…..10Mnohí prejdu triedením, očistou a skúškou, ale bezbožní budú páchať bezbožnosť. Ani jeden bezbožný nepochopí, ale rozumní pochopia.

 5. Vazeni vsetci

  Tento email som chcel poslat k clanku Michala o krestanstve bieleho cloveka, ale nakolko je ten uz za nami a tento o moslimoch sa rovnako hodi ako odpoved.
  Pretoze v jeho dobrom clanku zabudol povedat to ze veducu ulohu v zidovstve prevzali Chazari, turecky kmen. V priblizne rovnakom obdobi prevzali moc nad islamom Turci, ktori obsadili vacsinu priestoru ktory predtym obsadili Arabi a islamizovali ako aj arabizovali ho zaroven. Neraz aj krutym sposobom kde Koptom povodnym obyvatelom Egypta vyrezali jazyk ked ich poculi na ulicy vypravat koptsky!
  Preco doslo k tejto vymene? Pretoze nic sa nedeje, len tak, kazde preco ma svoje preto! Arabski moslimi ktory obsadili velke uzemia od Perzie az po Spanielsko a arabizovali celu severnu Afriku. Tiez rozsirili islam na juh od severnej Afriky a na vychod od Perzie. V Afrike su to cernosske staty ako Guinea, Gambia, Mali kde prevlada islam na vychod od Perzie je to Afganistan, Pakistan, Banglades a velka mensina moslimov v Indii, ako aj Malayzia a Indonezia. Necudo ze taketo uspesne sirenie islamu voslo Arabom do hlavy a preto dali ultimatum zidom: „Vy uz pridlho cakate na svojho mesiasa, ak sa vam nezjavi do 5 rokov, musite prestupit na islam!“Hned po tom zacala reconquesta v Spanielsku a Portugalsku a Turecki moslimi obsadili vacsinu arabskeho islamskeho uzemia. Spolu s nimi vladli aj Chazari- Askenazy ktori prevzali vodcovstvo z ruk povodnych semitskych zidov. A tak polmesiac a davidovu hviezdu pospolu drzali v rukach dva turecke kmene. Vydrzalo to tak az do 1 svetovej vojny! Ked moslimy z ciernej afriky chceli obsadit Etiopiu, nebolo to asi v zaujme tychto dvoch tureckych kmenov. Lebo vtedy Portugalci pomohli Etiopii vyhnat moslimskych utocnikov. A tak Etiopia zostala dodnes krestanska krajina. Bolo to hadam prvy aj posledny krat, ked predtavitelia zapadneho rimsko-katolockeho krestanstva, pomohli vychodnemu ortodoxnemu-pravoslavnemu krestanstvu. Lebo ked sa Turci rozhosli znicit Vychodorimsku risu a jeho hlavne mesto Konstantinopol, zapadni rimsko-katolicky krestania ani prstom nepohli. A tak az dodnes je Konstantinopol, moslimsky Istanbul!!! Boli to prave utecenci z Vychodorimskej rise, ktori po obsadeni Konstantinopolu priviezli na zapad vedu a techniku z byvalej rimskej rise a tak podnietili renesanciu a osvietnestvo! Po tomto akte chceli Turci obsadit aj Vieden. Keby sa im to podarilo, dneska by sme boli vsetci rovnaky zadubeni idiotic ako ostatni moslimi, ktory by recitovali Koran na spamat!!! Nestalo sa tak vdaka Polskemu kralovi Janovi Sobieskemu. A tak susosie Martel-Sobieski by malo stat v kazdom velkom meste Europy! Avsak, naduti Habsburg ani nepodal ruku Sobieskemu a nepodakoval mu za pomoc. Cize aj toto treba vediet k celkovemu obrazu!
  Po 1 svetovej vojne Arabske moslimske uzemia pod nadvladou Turkov presli pod docasnu spravu Velkej Britanie, najma preto ze Turci odmietali zriadit v Palestine Izraelsky stat!! Anglicania to sionistom slubili v takzvanom Balfourovom prehlaseni! Koli tomu tieto uzemia presli pod spravu Velkej Britanie a Francuzska! Ked vsak Anglicania aj po 2 svetovej vojne sa zdrahali so zalozenim statu Izrael v Paestine ulohu prebrali USA.
  Po roku 1973 a obrovskom naraste cien ropy, ked emormne zbohatla Saudska Arabia, a tiez koli Meke a Medine na jej uzemi zacal narastat vplyv tejto krajiny na moslimske staty a moslimskych vystahovalcov na zapade. USA ktore prebrali ulohu ochrany zapadnej Europy a jej kultury vobec nebranili zapalve tejto moslimami a stavbami mesit po zpadnej Europe. Dokonca aj ked bola postavena takato mesita v Rime! Vsetko toto bolo stavane za peniaze Saudskej Arabie. Keby USA mali principy a ziadaly reciprocne snahy za kazdu mesitu v Europe, krestansky kstol v Saudskej Arabii, bolo by to mozno utlmilo stavbu mesit! Avsak v Saudskej Arabii zborili posledny krestansky kostol v roku 1977 a napriek Tolko dklarovanej slobode slova ani jedny vyznamne noviny na zapade to nekritizovali. Ako ani nekritizuju perzekuciu krestanov v Saudskej Arabii dnes. Naopak USA sa rozhodli zlikvidovat staty kde vladli sekularni diktatori, ktorym natolko nezalezalo na nabozenstve, skor na vede a technike. A tito koli tomu aby mohli vladnut dovolili nabozensku slobodu a tym aj bezpecny zivot pre krstanske mensiny. V zapadnej Europe kde islam vyucuju klerici vyskoleni na zaklade wahabi islamu, ktory je statnou sektou v tomto state a uplne nenavistny k vsetkemu co neni islam, vznikli radikalnejsi moslimi aky boli v Syrii a Iraku ked tam panovali Asad a Husein. Po rozbyti tychto krajina vytvoreni rezimov kde jedna islamska sekta Shia nenavidi druhu suni, a vsetci pospolu nenavidia krestanov. Utecenecke tsunami do Europy nedalo dlho na seba cakat! Tito mladi moslimi prichadzaju do Zapadnej Europy, ktora je socialne zdevastovana 50 rokmi proti rodinej ideologie, ci uz ideami individualizmu, feminizmu, sexualnej revolucie, revolucie drugs,sex and rock’n roll, ktore teraz vrcholia do civilizacie celebrit! Zapadna Europa je ako zhnite ovocie, ktore caka na rozpucenie!! Mladi zapadni europania su zdrogovani, stredna generacia je pretucnela trpiaca cukrovkov. A starci si myslia ze su mladici 70 je novych 50 a podobne nezmysly!!! Cize cielom tejto velkej migracie je zlikvidovat Europsku civilizaciu, len slepy to nevidi! Tito moslimski fanatici neprisli sa prisposobit Europe ale pretvorit Europu na moslimsky obraz!!!
  Toto je vysledok politiky USA a Saudskej Arabie!!! Pod ludmi Europskeho povodu myslim aj takychto ludi v USA, Kanada, Australii na Novom Zelande, kde tito vsade sa stracaju ak o to statistiky ukazuju!!!
  Staci si pozriet statistiky z rokov 1970 a dnes, ako aj predpovede do buducna, aby kazdemu bolo jasno!!!
  Len v USA v rokoch 1970 takmer vsetky staty USA, mali az 90% belochov, dnes vsetky maju len 70% belochov. V Anglickom meste Leeds, je len 66% bielych Anglicanov(bieleych vobec!!!)
  Podobne sa to meni aj v Kanade, Australii a Novom Zelande. Pan Sitra Ahra kolko nebielych pribudlo za poslednych 40 rokov vo vasej stvrti v Kanade? A nakoniec ak ti moslimi budu trosku trpezlivi nemusia ani pouzit nasilie. Koli nizskej reprodukcii bieli za 150 rokov vymru! Toto je vysledok vsetkych hore spomenutych revolucii.

 6. Sorry
  miasto
  “.. ale nemyslím že nemôžeme zlučovať náboženstvo s kultúrou”;

  …miesto ‘nemôžeme zlučovať’ má byť “že môžeme zlučovať….”

  • “Pan Sitra Ahra kolko nebielych pribudlo za poslednych 40 rokov vo vasej stvrti v Kanade”
   ….to veru neviem, pan Kazok, s takou štatistikou som sa nestretrol, takú asi ani nevedú aj keby, tak ju neuverejnia….to máte ako so židmi, v Amerike bolo vždy pri sčítaní, zakázané “sčitanie” židov a svet nikdy nevedel, koÍko ich je, preto si mohli dovoliť tvrdiť “6 milônov”…ale my vieme, že ich bolo po vojne toľko, ako aj pred vojnou…ale to ptreto, lebo keď vraj v Auschwitzi jedného upálili, dvaja vyšli komínom

 7. Vazeny pan Sitra Ahra a Norman

  Cital som zaujimavu knihu Ancient inventions, v nej na stranach 371 a 372 sa pise ze bankovnictvo zacali odalisky v chramoch v Babylonii, pretoze za svoj servis nazhromazdili velke mnozstvo penazi, ktore zapoziciavali na uroky. Od nich to prebrali zidia, ktorych v roku 587 pred nasim letopoctom previezol do Babylonu Nebuchandzer. Zvlast vyznamnymi bankarmi sa stali rodina Egibi a Murashu.
  Cize zidia boli bankari davno pred vznikom Rimskej rise.

  • Pan Kazok, lutujem, ale neviem co znamena slovo „odalisky“

  • Pán Kazok,
   ako všetko na týchto stránkach, aj ja sa vyjadrím slušne k vašej vete, že
   „zidia boli bankari davno pred vznikom Rimskej rise“.
   Je nepochybné, že v časoch vzniku Rímskej ríše židia boli ešte niekde v **** alahovej. Veď sám v podstate píšete, že ak by v roku 587 nepriviezol Nabuchodonozor do Babylnu rôzne stáda primitívnych kozo*****, tak by žiadni „židia“ nikdy nevznikli.

   Skutoščne ma prestáva baviť tento typ diskusie ako u 10 ročných deciek. Odalisky začali bankovníctvo? A ich pasáci začali kozmológiu, lebo mali toľko peňazí, že mohli ležať a pozerať na hviezdy, nie?

 8. Je príznačné, že do islámu si dovolí kopať len profesionálny racionalista (Dawkins), pretože iracionálni debili sa len jemne obchádzajú a dávajú pozor, aby si naozaj nijako neublížili (prípadne si rovno navzájom oblizujú svoje mentálne úchylnosti).

  Ale v podstate to vyjadril jasne, i keď správne by malo byť:
  Nejestvuje žiadna logická možnsť, že by kultúry boli rovnocenné a všetky rovnako dobré.
  Nejestvuje žiadna logická možnosť, že by kultúry dokázali existovať spoločne, že by sa mohli tolerovať.

  Tak, ako nemožno tolerovať v spoločnosti zločinca, vrah a blázna, tak nemožno tolerovať zločinné, zabijácke a šibnuté kultúrne elementy V ŽIADNEJ z kultúr. A ak sa ich daná kultúra nedokáže zbaviť, nemožno ju toerovať ako celok.
  Inač by tu vznikol zajtra kult Molocha a ženským by brali od prs ich pankhartov a hádzali ich do pece. Tiež kultúra, tiež náboženstvo.

  • Áno pán Kazok máte prvadu, ono to celé začalo v Babylóne. Neviem však a silno pochybujem, že v tom majú prsty nejaké “chrámové odalisky”. Váš zdroj, kniha “Ancient inventions” mi nie je známa. Podľa mojich zdrojov {“Human Ecology” (T. Robertson), “War Cycles, Peace Cycles” (R.K. Hoskins), “Pawns In The Game” (W.G. Carr), “Babylonian Voe” (David Astle)}, je to trochu zložitejšie a nie je vyčené, že keď Perzia napadla a si podmanila Babylón (536 B.C.E.), v Babylóne boli židia už 69 rokov.
   (Nebuchadnezzar ich vzal do zajatia v roku 605 B.C.E.). V Babylóne už teda zrejme fungoval “system úžery”, prevádzaný nie nejakýmiodaliskami, ale pravdepodobne židovskými úžerníkmi, ktorý systém Peržania tiež prebrali.
   Ja som o tejto histórii už dávnejšie uverejnil pojednanie, nepamätám kde a či ako článok, alebo v diskuzii.
   Dám Vám ho sem , je ale veľmi dlhý, ale majte trpezlivosť, oplatí sa s touto históriou oboznámiť.

   * * *
   Ekonomický systém Babylónu – 2000 B.C.E.
   Archeológovia hľadajúc v ruináchh pravekých chrámoch, alebo “zigguratoch” v Babylóne, objavili extenzívnu evidenciu ekonomického systému, ktorý praktizovali kňazi Baalu. Avšak namiesto peňazí (alebo mincí), ako sú nám známe, nachádzame prevážne hlinené tabuľky na ktorých sú sľuby zaplatiť – alebo DV (Dlhujem Vám). Spolu s tabuľkami bolo tiež nájdené tajomstvo ich ekonomického systému, systém v niektorých prípadoch efektívnejší, ako náš dnešný ekonomický systém.

   Perzia dobýva Babylón
   Perzský kráľ Cyrus potreboval zlato. Babylón mal zlato, ktoré Perzia potrebovala. Perzia teda išla do vojny v roku 536 B.C.E., porazila Babylón – a zlato Babylónu skonfiškovala. Zároveň taktiež prebrala babylónsky ‘systém úžery’. Úžera medzi národami nevyhnutne vedie k vojnám.

   Grécko dobýva Perziu
   Keď Perzia skonfiškovala babylónske zlato, nastala okamžitá ekonomická aktivita. Boli budované nové mestá, bol financovaný priemysel, vyzbrojenie armády a budované paláce. Záplava bohatstva prilákala perzských obchodníkov do Grécka. Gréci potrebovali perzský tovar a teda si požičiavali s prísľubom vrátenia pôžičiek aj s úrokami.
   Príklad; v roku 412 B.C.E. Sparta si požičala 5,000 talentov od Perzie na vybudovanie vojnových lodí. Táto pôžička, ako všetky iné, bola podľa štandardných platieb. Sedem rokov neskoršie, v roku 405 B.C.E. Lysander zo Sparty použil tieto lode na zničenie celej aténskej flotily, ktorá bola napadnutá, keď lode boly vyťahované na breh. Táto príhoda urobila zo Sparty ”číslo jedna” v Grécku – všetko za požičané peniaze.
   Keď Sparta vyhrala vojnu, preniesla splátky tejto ohromnej dlžoby na Atény – a Atény, namiesto Sparty, sa stali služobníkom Perzie. Skutočnými víťazmi sa teda cítili Peržania. Gréci zabíjali Grékov – a ich pôžička 5,000 talentov priniesla domov rozprávkové bohatstvá. Boli to tieto pôžičky, ktoré vyčerpali Grécko z peňazí a vydláždili cestu k nekončiacim sa vojnám.

   Alexander Veľký – 336 B.C.E.
   Filip II Macedónsky zomrel. Filip porazil Grécko a podmanil si ho. Jeho syn, Alexander, zdedil trón. Rýchlo zlikvidoval nespokojnosť v armáde a skontroloval pokladňu. Obsahovala ekvivalent biednych 120,000 dolárov, nie dosť ani na platenie jeho armády. K tomu všetkému, dlhoval 1.5 milióna dolárov.
   Nemal na výber. Potreboval peniaze na platenie svojej armády a svojich dlžôb. Grécko bolo bez peňazí. Perzia bola bohatá. Mala peniaze, ktoré vzala Babylónu a z úrokov účtovaných Aténam a iným gréckym mestám. Naliehavá potreba peňazí prinútila Alexandra napadnúť Perziu. Vedúc svoje ťažko ozbrojené grécke oddiely proti Peržanom, zvíťazil veľkolepými víťazstvami, získal impérium – a 440 milónov dolárov v zlate z Dariusových bánk a chrámov.

   Rím dobýva Grécko
   Grécke impérium zahrňovalo väčšinu vtedy známeho sveta. Grécki obchodníci založili mestá v južných a severných častiach Talianska. V strede krajiny boli mladí, energickí Rímski susedia – mnohí žijúci na kredit – požičiavajúc si 10 zlatých mincí pod podmienkou, že vrátia 11. Rimania boli tvrdo tlačení platiť ich narastajúce záväzky Grékom a zároveň udržovať svoje armády, ktoré potrebovali v ich nepretržitých vojnách.
   Volili vojnu, aby získali to, čo nemohli zísakť mierom; Rím sa obrátil proti Grécku, porazil ho, skonfiškoval jeho bohatstvo, sústredené v gréckych chrámoch a v mestských a privátnych bankách.
   “The borrower is servant to the lender!!” (Dlžník je služobník požičiavateľovi).

   Žiadny človek si nepraje byť služobníkom, alebo otrokom. Keď je jasné, že úroky na pôžičky sú trikom, a nie je možné dlh zaplatiť, ako človek, tak aj národy sa obrátia proti svojim líderom.

   Riešenie dlhov Rímom- Dobývačnosť
   Prvá vojna proti Kartágu priniesla Rímu odmenu 3,200 talentov a druhá 10,000 talentov. Tieto peniaze boli na zaplatenie dlžôb. V krátkom čase však bol Rím zase v nedostatku a bol nútený podmaniť si Grécko. Grécke bohatstvo však vydržalo Rímu len na chvíľu a potom, ako Grécko, Perzia a Babylón predtým, Rím bol nútený dobývať a dobývať a dobývať.
   Po Grécku prišla Sýria a potom zase Kartágo. V roku 14 C.E. Rím dobyl, čo by dnes bolo severné a južné Taliansko, Sicíliu, Grécko, obrovské pobrežné pásmo Severnej Afriky, Turecko, Alžír, Španielsko, Egypt a Francúzsko.
   V roku 98 C.E. Rím pridal Maroko, Anglicko a väčšinu Škótska a v roku 98-116 C.E. Arabiu, Mezopotámiu a Arrméniu. Dobývanie však začalo byť príliš drahé a návratnosť bola nedostačujúca. Pokiaľ boli národy na dobývanie a získavanie zlata, Rím bol energicky sa rozpínajúce impérium. Keď však rímske légie boli zredukované na vandrovanie v horúcich a neobývaných pieskoch Arabie a v rovnako prázdnych stepiach Ruska, Rím bol u konca.
   Nikdy nie je dosť zlata uspokojiť požiadavky Úžery!

   Zrušenie otroctva
   V procese dobývania sveta, Rím si priniesol milióny otrokov. Mnohí boli Gréci. Mnohí boli otroci predaní Rímu ich pánmi v iných zemiach ako splátky za tovary a dane. Týmto otrokom žijúcim v Ríme, vzhľadom k ich otrockému stavu, bolo odopreté stať sa spotrebiteľmi a požičiavať si peniaze, ako ostatní rímski občania. Avšak znižovaním domorodej populácie, autority boli nútené oslobodiť otrokov, aby si títo mohli obratom požičiavať a priniesť nové peniaze do obehu.
   Otroctvo nemôže nikdy trvať dlho v úžerníckej spoločnosti. Otroci sú vždy oslobodení aby si požičiavali peniaze. Jedenásť oslobodených otrokov si môže požičiať viac peňazí, ako jeden pán s desiatimi otrokmi. Systém Úžery sám vyžaduje aby otroci boli oslobodení, aby boli účastníkmi v požičiavaní nových peňazí, uvedených do existencie.
   Bolo to okolo 200 C.E. keď otroctvo začalo miznúť. V celej histórii niet jediného prípadu, žeby otroci boli oslobodzovaní ‘en masse’ (hromadne) z nejakých humánnych dôvodov. Úžera v prvom rade zapríčiňuje vysoké ceny (infláciu), potom ťažké dlžoby, bezmajetných občanov, nižšiu pôrodnosť a teda znižovanie populácie a konečne imigráciu nových ľudí potrebných aby si požičiavali peniaze a platili dane; alebo otroci sú emancipovaní za tým istým účelom. A tak, máme novo-oslobodených otrokov, ktorí obdržali výhody a privilégiá, ktoré pôvodne boli rezervované len pre rímskych občanov. Je to vždy tak. Potenciálny požičiavač bez dlhov, má omnoho väčšiu hodnotu ako po uši zadížený domorodý občan. Rímska finančná elita privítala týchto oslobodených ľudí s otvoreným náručím a zaobchádzala s pohŕdaním v dlžobách sa topiacich Rimanov.
   Ako ďalší prameň príjmov “Rímske občianstvo” mohlo byť zakúpené za rozumnú cenu. Nič im nebolo odopreté. Všetko sa dalo kúpiť – ak ste mali peniaze.

   Charakteristické pre úžeru je, že nemôže nikdy fungovať. Nemôže fungovať preto, lebo nikdo nemôže zmeniť zákony prírody, ani vytvoriť niečo z ničoho. Úroky na peniaze sú ‘fata morgana’ na ekonomickej púšti, ktorá láka ľudí umierať, aby sa dostali z ich biedy, vo svete plnom bohatstva.

   V skorších dňoch, všetci kresťania patrili ku Katolíckej Cirkvi. Katolícka Cirkev mala mnoho pravidiel ohľadne úžery. Tieto pravidlá boli zahrnuté do Kanonického Zákona. K týmto zákonom, stanoveným v Biblii, boli pridané zákony starého Ríma , k nim zase pridané Ortodoxnou Cirkvou Východného Rímskeho Impéria v Konštantinopole a boli rozsiahlo ‘zdokonalené‘ v rokoch 1100, 1200 a 1300, keď sa uplatnilo jedno z “najfajnovejšieho ekleziastického myslenia”. V tom čase boli dva druhy súdov. Civilný súd súdil civilné príppady. Eklezitistické súdy súdili priestupky proti Božím Zákonom, ako zločin kacírstva, rúhanie, neveru, krivoprisažníctvo a úžerníctvo. Úžerníctvo bolo považované za porušovanie písma, proti prírodným zákonom a preto proti samému bohu. Bolo to zakázané obidvomi, božím aj Kanonickým Zákonom.

   Prečo teda rímska cirkev odsudzuje ‘úžeru’, ktorú prevádza väčšiu časť 2000 rokov, keď ‘úžera’ sa nielen nesmierne zvýšila, ale táto cirkev sa jej ‘ipso facto’ zúčastňuje? Vatikán má veľkú časť- ak nie najväčšiu – svojho kapitálu vo forme bondov talianského governmentu, na fixné úroky, čo predstavuje najhoršiu formu ‘úžery’.
   Nepopierateľná pravda je táto: terajší finančný mechanizmus je úžernícky a teda všetci, ktorí používajú peniaze vytvorené týmto systémom sú spolu-účastníci ‘úžery’, i keď nevedome, s jej strašnými následkami.
   Je pochybné, či kritika, odsúdenie, úpravy a direktívy Kanonického Zákona sa zaslúžili o vymiznutie platrenia úrokov čo len o jeden halier za posledných 400 rokov….

   Ekonomický úspech Chazarov
   Chazarskí utečenci, utekajúci pred mnohými inváziami svojho domova, založili kolónie doslovne v každom meste západného sveta. Ich úspech v úžerníckom bankovmíctve im dal nesmiernu výhodu vo všetkých odvetviach biznisu. Ich Baróni v úžerníckom bankovníctve nahromadili bohatstvo na bohatstvo. V roku 1730 viac ako 1/4 všetkých cukrových plantáží v Suriname bola v ich rukách. V roku 1740 začali kontrolovať brazílsky diamantový trh. David de Pinto bol najväčší držiteľ akcií v East India Company. V roku 1750 bolo v Holandsku dovolené Tobias Boas-ovi zúčastniť sa verejnej pôžičky polovicou 1,000.000 guldenov a v inej, polovicou 8,000.000. V roku 1793, Benjamin a Alexander Cohen, boli účastníci 5,00.000 Pruskej pôžičky. Universal Jewish Encyclopaedia str. 432, ich nazýva “najvynikajúcejší Ashkenázi“.
   Začiatkom rokov 1800, Rothschild požičiava ožobráčenej rakúskej nobibilite 24,521,000 guldenov. Rakúska pôžička v roku 1815 bola 50,000.000 guldenov. Francúzska pôžička v roku 1816 vo výške 350,000.000 frankov. Rotschildovci mali viac peňazí, ako väčšina európskych národov dohromady, a národy boli jediní zákazníci, dosť veľkí, aby boli hodní ich času a pozornosti.
   V roku 1848 Paris house (Rotschildova banka), bol odhadnutý na 600,000.000 frankov, oproti 352,000.000 frankov, držaných inými parížskymi bankármi, ktorí boli taktiež prevážne Ashkenzski židia. Celé francúzske financie boli v rukách parížskej chazarskej kolónie v exile.
   Dlžník je služobník požičiavateľovi!

   V roku 1840 bohatstvo chazarských bankárov bolo dosť na to, aby sa človeku zastavil rozum.

   Národná banka v Amsterdame
   Najslávnejšou, mestom riadenou bankou, bola banka v Amsterdame. Táto bez-úročná banka bola založená v roku 1609. Nakoľko polovica európskeho trhu bola prepravovaná holandskými loďami, Amsterdam takú banku potreboval. Bola to najväčšia a najbohatšia banka na svete.

   Vraždenie kráľov – Anglicko
   V roku 1647, Oliver Cromwell bojoval v Anglicku civilnú vojnu a potreboval zbrane a výstroj. Aby ich dostal, požičal si peniaze na úroky – a Anglicko v tom bolo zase.
   Cromwell skontaktoval židovských požičiavateľov peňazí v Holandsku, ktorí boli ochotní nu požičať. Boli tu dve podmienky. Prvá bola, že židom bude povolený príchod do Anglicka. Toto bolo pre Cromwella prijateľné. Druhá podmienka však bola delikátnejšia. Pôžičky musia byť garantované. Keď budú Cromwellovmu governmentu udelené veľké pôžičky, a kráľ Charles sa dostane nazpät na trón, pôžičky budú okamžite anulované. Bankári stratia svoje peniaze. Inými slovami, pokiaľ Charles žije, pôžičky nemôžu byť poskytnuté.
   Existujú kópie listov, aby Charlesovi bola daná možnosť úteku.
   “Bude poskytnutá finančná pomoc, akonáhle bude Charles odstránený….Charlesovi má byť daná príležitosť úteku. Jeho chytenie umožní súd a poprava možná. Podpora bude liberálna ale je zbytočné hovoriť o termíne, pokiaľ nepríde k súdu“. (List od E. Pratt Oliverovi Cromwellovi.) (David Astle, “Babylonian Voe“, str.118, Harmony Printing, Ltd., Toronto, 1975)

   Jeho zajatie obráti verejnú mienku proti nemu, a poskytne ospravedlnenie jeho súdu a poprave. To sa v skutočnosti stalo. Charlesovi bola ponúknutá príležitosť, skúsil utiecť, bol chytený, odsúdený a 30-ho januára 1649 mu bola odťatá hlava.

   Cromwellove pôžičky
   Charles I bol popravený v januári 1649. Cromwell mal diskuzie o znovu-prijatí židov do ktrajiny. Okamžite nastala nepriateľská opozícia zo strany kresťanských obchodníkov a kléru, ktorí sa v opozícii sjednotili. Aby predišiel hlasovaniu proti, Cromwell rozpustil Koncil.
   Aby ovplyvnili verejnú mienku, Manasseh ben Israel, majiteľ veľkého vydavateľstva a vodca holandskej židovskej komunity, uverejnil v roku 1650 knihu “Hope of Israel”. Tejto knihe bola venovaná široká publicita medzi “fundamentlistami” tej doby – Puritánmi. Táto kniha propagovala vstup židov do Anglicka, pretože ‘bolo povedané’, že Mesiáš nemôže prísť, pokiaľ židia nebudú vo VŠETKÝCH ZEMIACH. Anglicko, ako bolo zdôrazňované, bolo jedinou krajinou, ktoá nemala židov. Keď židia budú prijatí, môže byť očakávaný príchod Mesiáša (Jewish Encyclopaedia, England, str.169).
   Puritáni zhltli túto báchorku. Zabudli úplne na biblické direktívy, zakázať cudzincom prístup do krajiny. Stále však, väčšia časť populácie bola proti prijatiu židov. Cromwell to vzal na seba, že vstup židov potichu schválil. Dostal svoje pôžičky.
   “Ten kdo si požičiava, je služobník”.

   V roku 1655 bolo už v Anlicku enormné množstvo Maranos, tajných židov, prúdiacich do krajiny ako Španielski katolíci.

   “`Kráľovražda“ – zavraždenie kfáľa
   Ľudovít XVI , francúzsky kráľ, bol odbavený presne tým istým spôsobom o 150 rokov neskoršie. Ako anglický Charles, bol ako vládca zosadený. Skutočná vláda bola v rukách revolučnej vlády, ktorá si požičala od medzinárodných bankárov a bola ich služobníkom. Avšak napriek všetkému, veľké pôžičky nemôžu byť poskytnuté, pokiaľ je kráľ nažive, a môže ich prípadne neskoršie anulovať. Ľudovít dostal tiež príležitosť ujsť. Bol mu pridelený veľký, nápadný kočiar, príliš ťažký pre jeho kone, aby mohli rýchlo napredovať, čo vzbudzovalo pozornosť. Vpredu išli na koňoch dvaja elegantne oblečení muži, rozdávajúc zlaté mince hladným občanom. Ľudovít už skoro dosiahol hranice, ale bol chytený. Vrátil sa pod strážou, on a jeho kráľovna boli odsúdení na smrť. Zomreli statočne.
   Pôžičky novéj revolučnej vláde boli bezpečné. KRÁLOVRAŽDA!

   Napoleon Bonaparte bol porazený a poslaný do exilu. Kým bol mimo Ftancúzska, Jakub Rothschild dohodol veľké pôžičky pre Bourbonov, ktorí sa ujali vlády vo Francúzsku. Napoleon sa vrátil do Francúzska a bol opäť porazený pri Waterloo. Bezpečnosť pôžičiek zaručená. Znovu bol poslaný do exilu, tentokrát na odľahlejšie miesto. Zomrel. V Paríži bol postavený pre jeho telo veľký pamätník. Z jeho hlavy bolo odobrané niekoľko vlasov, a nie dávno analyzované. (Ben Weider & David Hapgood “The Murder of Napoleon“, Congdon & Lattès, Inc.N.Y. 1982). Obsahovali arzén. Napoleon bol otrávený, aby sa nikdy nevrátil a nezamietol pôžičky poskytnuté novej vláde.
   Tu sú dva názory Napoleona (vzaté z Dr. McNair Wilson’s “Monarchy and Money Power“, str. 92):
   • “Peniaze nemajú vlasť; financiéri sú bez patriotizmu a bez slušnosti; ich jediný cieľ je zisk“.
   • “Treba len uvážiť, k čomu vedú pôžičky, aby sme si uvedomili ich zhubnosť. Preto by som s nimi nemal nič do činenia a vždy by som sa im vyhýbal“.

   Maxmilián – počas vojny medzi Štátmi (Civilná vojna), Francúzsko skúšalo ‘strčiť nohu‘ do dverí Ameriky a poslalo Maxmiliána do Mexika za kráľa. Mexiko bolo ekonomické teritórium americkej severovýchodnej bankovej kabaly. Nový mexický kráľ bol u Mexičanov veľmi populárny. Napriek tomu však, keď bol zajatý rebelmi, nebol uväznený, alebo vykúpený a poslaný domov, ale bol zastrelený. Nikdy sa nevrátil, aby odmietol pôžičky, poskytnuté rebelom, novým vládcom Mexika.

   Jefferson Davis – lamentovanie a nárek severovýchodných bankových záujmov v novinách, popraviť prezidenta porazenej Konfederácie. Dva roky bol držaný v tmavej, vlhkej a studenej cele v budove banky vo Fortress Monroe. Keď ho tam zavreli, bol to chorý, zlomený muž. Mal zomreť a očakávalo sa že zomre. Keď bolo jasné, že je nemožné, aby znásilnený a okupovaný Juh (ktorý bol ovládaný černochmi), bude niekedy revoltovať, bol prepustený. Pre istotu, boli vydané zákony, ktoré mu zakazovali navždy zastávať nejaký úrad. Taktiež boli vydané zákony, zakazujúce bielym občanom na Juhu voliť!!! Tieto zákony boli chránené okupačnou armádou. Bolo nemožné aby ex-prezident alebo občania, ktorých reprezentoval, sa mohli vrátiť k moci , aby zamietli pôžičky severným okupantom.
   Jefferson Davis bol jeden z tých pár šťastných. Ostal nažive, napriek skoro úspešnému pokusu ho zavraždiť.

   Nicholas II bol ruský Cár. Komunisti prevzali moc. Bankári v New Yorku poskytli pôžičky novému ruskému governmentu. Aby zabránili cárovi, alebo komukoľvek z jeho rodiny, dostať sa zpät na trón a anulovať pôžičky, celá rodina bola vystrieľaná – dokonca aj deti!
   Pôžičky boli bezpečné.

   Adolf Hitler – pôžičky Sovietskemu Rusku bezpečne pokračovali a prinášali obrovské zisky, pokiaľ Adolf Hitler išiel v Druhej Svetovej vojne po Chazaroch, nazývaných Bolšvici. Bankári muesli Ameriku vtiahnuť do vojny, aby zabránili porážke Ruska a zamietnutie pôžičiek.
   Nemecko vojnu prehralo. Porazení sú požičiavatelia. Hitler vedel, že bol určený pre “kenguru súd“ a tak spáchal samovraždu.
   “Ex-post- facto“ súdy boli vedené pre ostatných členov jeho governmentu, ktorí by mohli byť považovaní za jeho nástupcov. Boli likvidovaní okrem pár výnimiek. Dokonca aj idealista, Rudolf Hess, ktorý sa snažil zabrániť vojne medzi kresťanskými národami letom do Anglicka, bol permanentne uväznený vo väzení Spandau, po vzájomnej dohode víťazov. Okupačné armády strážili posvätnosť pôžičiek. Bábková vláda Nemecka donedávna dlhovala za svoju existenciu okuppačným armádam a nechala Hessa vo väzení bez jediného slova protestu. Povojnové nemecké pôžičky boli garantované v Norimberku. Neostal nikdo nažive, kdo by mohol rozkývať čln Úžery.
   A Hess bol zavraždený, aby nemohol vyprávať, keby ho náhodou, pod tlakom verejnosti celého sveta, konene, viac ako 90 ročmného vypustili z väzenia.,
   Jediný človek, v histórii ľudstva, ktorý mal byť vyznamenaný Nobelovou cenou za mier, pretože on pre mier urobil neslýchane odvážnu vec!

   Mussolini, taliansky vodca bol zavraždený z tých istých dôvodov.

   Japonsko – skutočnými vládcami Japonska boli velitelia armády. Boli popravení a armade a námorníctvu bolo zakázané držať v armáde osbnosti, ktoré by mohli zavrhnúť povojnové pôžičky. Do dnešného dňa Japonsko nemá armádu ani námorníctvo, hodné tohoto mena. Bábková vláda vďačí za svoju moc dobyvateľom ich krajiny a svoju krajinu v tom naďalej udržuje.

   Vietnam – mal vládcu. Jeho meno bolo Ngo Dinh Diem. Americké noviny hovoria, že Američania ho popravili. Nikdy sa nevráti z hrobu, aby odmietol pôžičky Vietnamu – Severnému, alebo Južnému.

   Každá nová krajina, vytvorená víťazmi (po vojne), sa stane požičiavač a je od nej vyžadované požičiavať si od svojich dobyvateľov nové peniaze do obehu. Toto pomohlo po vojne prílivu prosperity.

   Poľsko bolo znovu vytvorené (po Prvej svetovej vojne), po tom, ako zmizlo, skoro po jeden a pol storočia. Boli im schválené pôžičky na nákup zbraní. V roku 1920 išli s plnou vervou proti svojim dávnym nepriateľom Chazarom, teraz nazývaným Bolševici.
   Keby však Červených rozdrtili, novo-dohodnuté pôžičky by boli ohrozené.
   Poliaci boli na 40 kilometrov od Moskvy, dosiahnúc šokujúci úspech; Chazarmi vedené anglické a francúzske únie išli do štrajku, aby zabránili ďalším dodávkam pre poľskú armádu. Poliaci, krôčik od víťazstva, boli nútení ustúpiť pre nedostatok dodávok.

   Prezidenti po Washingtonovi boli vo financiách, tak či onak, priamo zapletení; bojovalo sa vo federalnej vojne, v skutočnosti nie kvôli otroctvu, ale kvôli otázke finančnej kontroly; a rozdelenie na Republikánov a Demokratov, či vedome, alebo inak, rozdelením pre, alebo proti vysokým financiám.
   Thomas Jefferson, tretí prezident Spojených Štátov, nebol však touto sitáciou pomýlený, keď povedal:
   “Verím že bankové inštitúcie sú nebezpečnejšie našej slobode, ako cudzie armády. Tie už pozdvihli peňažnú aristokraciu, ktorá zatlačila government do poslušnosti. Moc, vydávať peniaze, má byť bankám odobratá a vrátená governmentu a ľudu, ktorým to patrí. Keď americký národ dopustí, aby privátne banky kontrolovali vydávanie ich obeživa, korporácie ktoré vyrastú okolo nich, najprv infláciou a potom defláciou, zbavia ľudí ich majetkov, až sa ich deti prebudia bez domovov v zemi, ktorú si ich otcovia podmanili“.
   Proroctvo, vyslovené okolo roku 1800, sa ukázalo byť pravdou.

   Keďže po 3,000 rokov, história Európy je históriou ‚Úžery’`, čo je história vzrastu a pádu hromadiaceho sa dlhu, bankári musia zmanipulovať náboženstvo a výchovu, aby tieto slúžili požiadavkám dlhu. V terajšom stave našej spoločnosti, tieto mechanizmy sú základom sociálnej pyramídy. Moc spočíva vo financiách na vrchole, ale všetko zahmlieva ‘mýtus’, vytvorený falošným náboženstvom a výchovou, ktoré spoločne predstavujú nesmierne ‘suppressio veri’.

   Úžerou sa hromadí dlžoba, ktorá nemôže byť nikdy splatená, okrem totálneho kolapsu sociálno-ekoonomického systému.Táto narastajúca dlžoba, ako sme videli, sa stala tajným zdrojom tyranie a korupcie. Ničí obchod a komerciu, vitalitu priemyslu, korumpuje administratívu, demoralizuje súdnictvo, špiní politiku a prekrúca náboženstvo a výchovu. Stavia človeka proti človeku, národ proti národu a je priamym instigátorom vojen.
   A ešte tretí neghatívny aspekt sa vzťahuje na dlhy, ako to dnes vieme. Reálne vzaté, niet takej veci ako dlh. Vezmime napríklad dve Svetové vojny, ktoré nechali občanov Abglicka s “národnou dlžobou” skoro 30,000 milinov libier, k roku 1946. Aká hlúposť, keď uvážime, že v smysle skutočných vecí – suroviny, práca, krv a pot – za obidve vojny bolo platené deň za dňom, ako pokračovali. Dlhy sú výsledkom fiktívnej a iluzórnej koncepcie o peniazoch – mierou ich hodnoty, atď.
   V ‘skutočnom’ svete cena produkcie je spotreba. Čo napríklad tieto vojny stáli, je jednoducho potrava, domy, šatstvo a energia potrebná armádou a priemyselnými operáciami, i.e. ich bežnou spotrebou. Boli sme tak znásilnení klamstvom, že mnoho ľudí dávno zabudlo čo je skutočný dôvod práce, ktorá je produkciou skutočného bohatstva. Zamestnanie teda nie je koncom, ale prostriedkom.
   Jednou z absurdít terajšej priemyselnej procedúry je, že nikdo nemôže získať nákupnú silu, len keď je zamestnaný, priamo či nepriamo. A tak prišlo k tomu, že lunatici, ktorí teraz skúšajú riadiť spoločnosť, dúfajú poskytnúť plné zanestnanie pre všetkých!!!
   Ale v ‘skutočnom‘ svete plná zamestnanosť je nemožná a ľudstvo to v žiadnom prípade nechce.

   Socialisti, ktorí sú ideologicky vedení k odsúdeniu ziskov, nikdy nerozlúštili rozdiel medzi ‘úžerou‘ a ‘ziskom’!

   Vojna! Bude vojna…..mnoho vojen, včetne tej veľkej. Nikdo nevie na kedy je načasovaná tá veľká, ale ona príde.
   Vojna musí byť, aby system úžery fungoval. Nedostatok peňazí pre biznis zapríčiní hlbokú mizériu ľudí. Government nebude tlačiť peniaze aby zmiernil utrpenie. Jediný spôsob, akým povolia aby peniaze prišli do obehu, bude, aby boli požičané od bánk Federálneho Rezervného Systému a ich príbuzného úžerníckeho bankového systému na celom svete.
   Môžu byť požičané do obehu rýchlejšie, ak government je prinútený požičať si peniaze na nákup drahého lietadla (každé stojí 100 miliónov dolárov), ako keby government mal mať problémy s výstavbou 1,000 – 100,000 dolárových domov. A potom, lietadlo bude vyradené za päť rokov a bude musieť byť znova objednané, nikdy nekončiaci zdroj biznisu. Lacnejšie domy pretrvajú omnoho dlhšie.

   Tu to teda máte. Teraz sa musíte dať do štúdia sami. Hľadajte pravdu o Babylónskom bankovom systéme Úžery, ktorý do nekonečna vyžaduje Vojnové Cyklusy krvi-prelievania a Mierové Cyklusy nedostatku….

   .

 9. 15Hľaďte, aby sa nikto neodplácal zlým za zlé, ale vždy sa snažte robiť dobre medzi sebou a všetkým ľuďom. 16Stále sa radujte, 17neprestajne sa modlite!

  18Za všetko ďakujte, lebo taká je Božia vôľa pri vás v Kristovi Ježišovi.
  19Ducha neuhášajte!
  20Proroctvami nepohŕdajte!
  21Všetko skúmajte, dobrého sa držte!
  22Všetkého zlého sa vystríhajte!
  …………………
  šťastlivé a požehnané Nové leto…

  • Všetko pomaly prečítané.Jediné,čo to môže zastaviť je asi naozaj tolkokrát omielaná Zmena človeka.

   Nezávažný,to,čo popisuje Tvoj komentár však v súčasnosti môže realizovať iba jedinec postihnutý Downovým syndrómom. Bez irónie,bez zloby.Moja priateľka mala takto postihnutého brata,už nežije.On bol taký-stále šťastný a dobromyselný.Ale potreboval opateru.

   Keď si však uvedomíme,proti čomu stojíme a 3000 rokov parazit sa má ako prasa v žite,ostávajú len dve riešenia. Zmeniť svoju podstatu,alebo prestať existovať v tejto. Teraz Vám už rozumiem,pán Sitra.

   • Ešte pre úplnosť doplním tretí postoj,ktorým sa v podstate riadim celý život a predpokladám,že aj Vy všetci. Žitie vo vlastnom mikrosvete,veď čo iné sú tieto malé komorné skupinky,niektoré existujú už skoro desať rokov,napokon,presne v takejto „skupinke“ som pred 11 rokmi stretla svojho najlepšieho priateľa,práve sme si volali a želali si svet bez pederasov a liberálov.Hej,tie novoročné želania,kiež by sa splnili.Takže nechcem skončiť pesimisticky,normanovsky povedané,defeticky.Kým dýchame,bastardi nás nedostanú.Je potrebné si naozaj uvedomovať jedno: Som.

 10. Nezávažný, lepšie by sa Vám hodil “nome de plume” (pseudonym, nick) “zavedený”.
  Propínate mi Michala, ktorý v jeho komentári (v inej téme), doslova ‘vychŕil’
  spúšť, hromy a blesky na židov a v nasledujúcej vete sa odvoláva na Izáka, Krista a Jána, všetko židov!
  Vy vo Vašom komentári, odvolávajúc sa na nejakého žida Ježiša (správne Jehoshua ben Joseph) a nejakého neexistujúceho boha, židovského Jehweho (zabúdate na Asherah), radíte nielen svojim súveriacim, ale zrejme celému ľudstvu, skloniť hlavy a žiť v poslušnosti “svätého Písma”, či ako voláte tú knihu nezmyslov, ako muesli žiť židia podľa tzv. “New Covenentu” (Nová dohoda), ktorú im doniespl do Judey Ezra a Nehemiah z Babylónu (ak vôbec viete, o čom je reč).

Leave a Reply