Domov / Hlavná strana / Komentáre / Režimová propaganda ide po mladých ľuďoch

Režimová propaganda ide po mladých ľuďoch

Ľudia konečne prestali veriť režimovej propagande. Až 58 % ľudí nedôveruje mainstreamových médiám a 30 % číta alternatívne médiá. Tridsaťročný človek, ktorý chodí do práce, musí platiť účty a potýka sa s realitou jednoducho nemôže dôverovať tomu, čo píšu médiá.

Preto v poslednom roku režimová propaganda ide po mladých ľuďoch – ktorí ešte ani nemôžu voliť.

Mladí trávia hodiny na internete a propagandisti to vedia. Veľkým fenoménom je facebook a youtube. Na youtube sa v posledných rokoch roztrhlo vrece s „youtubermi“ – točia zábavné videá, videá z hier, komentujú to a získavajú si tak obrovské publikum. Týchto youtuberov sledujú obrovské masy mladých divákov, ktorí sa len ťažko nestotožnia s ich názorom.

Na Slovensku nie je mladý človek, ktorý nepozná youtubera GoGo – má vyše 1,5 milióna odberateľov. A práve to sa rozhodol využiť marketingový prezident Kiska. „Prijal pozvanie“ do GoGovej show a nechal sa ním odviesť do Prezidentského paláca. Rozprávali spolu o dievčatách, Saganovi, hudbe, zaspievali si Čo ak od Imt Smile na plné pľúca. Dokonca si spravili zástavku na pumpe a prezident „si zabudol peniaze“, tak ho GoGo zasponzoroval. Jednoducho dokonalá akcia na podchytenie a získanie mladej generácie.

Youtube zneužila aj Nadácia otvorenej spoločnosti. Podarilo sa jej získať youtubera Selassie, ktorý má 477 tisíc odberateľov. Rozbehli s ním projekt s názvom „Výlety naslepo“, kde obľúbený youtuber navštevuje neobvyklé miesta so šatkou na očiach a dole mu ju dajú, až keď príde na miesto. Prvé miesto bola cigánska osada, kde ho privítali slušní cigáni. a ukázali mu ako ťažko žijú ich deti. Video malo za pár dní cez 120-tisíc videní.

Ďalší výlet bol utečenecký tábor v Srbsku a poukázanie na to, že si ani nevieme predstaviť aké ťažké životy, títo utečenci majú. Tretí a posledný výlet bol do Čiech, do koncentračného nacistického tábora Terezín. Jedná sa teda o liberálno-neomarxistickú propagandu.

Dnes sa už bežne konajú povinné politické besedy na školách s novinármi a ľudskoprávnymi aktivistami. Redaktor Denníka N, Andrej Bán organizuje po celom Slovensku diskusie o extrémizme. Denník N vydal príručku proti konšpiráciám do slovenských škôl. Pre učiteľov dejepisu a občianskej výchovy existuje projekt „Ako učiť o Holokauste“, kde im vysvetľujú, ako priblížiť Holokaust žiakom.

Podobných ideologicky zameraných akcií ako týchto je v poslednej dobe množstvo. A bude ich čoraz viac. Keď režim nedokáže presvedčiť dospelých, ktorí musia platiť účty, môže sa udržať aj tak. A to tak, že si „vychová“ generáciu štátnych občanov.

Kto dal právo súkromných médiám a mimovládnym organizáciám vychovávať naše deti?

Jediná dobrá správa je, že dospelí režimovej propagande prevažne neveria. Zlá správa je, že propagandisti preto začínajú politicky formovať mladých. Moja útecha je, že hoci jeden-dvaja z triedy sa chytia a stanú sa slniečkármi (niektorí to dotiahnu až na aktivistov), väčšina žiakov tam len sedí a hrá sa na mobile.

Autor: Michal, www.protiprudu.org

O ::prop

9 komentárov

 1. Holokaust náš každodenný daj nám i dnes. Aj keby chleba nebolo.

  • “Tretí a posledný výlet bol do Čiech, do koncentračného nacistického tábora Terezín”.

   …zrejme len “učitelia dejepisu” na Slovensku sú takí idioti, a nevedia, že Terezín nebol žiadny koncentračný tabor. Bolo to ‘getto’ pre českých židov, kde si viacmenej slobodne žili a mali možnosť okrádať len jeden druhého a nie gojimov, ako to robia už po 2 tisíc rokov.

   “A to tak, že si „vychová“ generáciu štátnych občanov”.

   …ale tí mladí tiež dospejú, založia rodiny a nenájdu v tom ráji zamestnanie. Čo potom? Že budú vedieť o “holohoaxe”? Tým svoje deti nenakŕmia!

   kde b

   • Tak áno, potom nič, tí dospelí prestanú žrať režimovú propagandu. Veď ono to celé smeruje k tomu, že trhoví demokrati skončia, ak teda nezavedú tvrdú eurodiktatúru.

    Ale v prvom rade si treba uvedomiť, že ísť za 15-16 ročnými deckami, z ktorých sa väčšina aj tak hrá na mobile a ani nevníma o čom je reč, je akt úplného zúfalstva. Nedokážu presvedčiť nijakého dospelého, nedokážu ho nijakým spôsobom získať na svoju stranu. Tak idú presviedčať 15-ročných, z ktorých sa tak jeden z desiatich chytí – a to je úbohá účinnosť. Lebo od zúfalstva nevedia, čo iné môžu robiť.

    Je teda samozrejmé, že toto im pozície neudrží. Len to spomalí pád trhovej demokratúry.

 2. Prebehol som práve očami príručku Nka o konšpiráciách a hoaxoch určenú žiakom: https://dennikn.sk/718059/prirucka-pre-stredne-skoly-klamstva-a-konspiracie/

  Jednu vec treba jasne povedať: v „alternatíve“ (ktorú samu o sebe je dosť ťažké nejako presne definovať či konkretizovať kvôli jej rôznodorosti) sa naozaj pohybuje veľa hoaxerov, bláznov i iných pochybných existencií. Následne sa potom do jedného vreca hádžu veľmi rôznorodé skupiny, od anti-očkovacích aktivistov až po dajme – tomu odporcov globalizmu, ktoré nemajú medzi sebou spoločné takmer nič, s výnimkou, že sa v istom bode rozchádzajú s postojom mainstreamu či tzv. elít. Toto nerozlišovanie medzi rozmanitými prúdmi, táto do očí bijúca povrchnosť, je niečo, čo treba vypichnúť.

  Ďalej, v alternatívnych médiách sa možno vyskytujú hoaxy vo väčšej miere (hoci poznáte ako sa to robí: zo stoviek článkov či reportov sa vyberie zopár jasných hoaxov a urobí sa okolo nich náležitý humbuk), čo je však dané tým, že v nej pôsobí veľa amatérov a polovzdelancov. A práve preto by sa na tzv. mainstream, i vzhľadom na jeho postavenie na trhu a prístup k zdrojom, mali vzťahovať o dosť prísnejšie kritériá. A netvárme sa, že v mainstreame sa nevyskytujú hoaxy, preboha. Trumpov spopularizovaný výraz „fake news“ má svoje reálne opodstatnenie: https://www.youtube.com/watch?v=YjFmOKqyWpE. Bolo by na čase, aby už „alternatívci“ začali zhromažďovať jasné hoaxy mainstreamu a upozorňovať na ne. Prečo to ešte nikto nezačal robiť? Treba si však uvedomiť, že tá hlavná zákernosť tu spočíva predovšetkým v neinformovaní o istých skutočnostiach, či nedostatočnom alebo povrchnom informovaní, skôr než v nejakých priamych klamstvách.

  A hlavne treba jasne upozorniť na to, že „mainstreamovci“ sú tiež len ideológovia. Majú svoj ľavicovo-liberálny bias a svoj selektívny prístup. V tomto nie sú nijako odlišní od tzv. alternatívy. V Nku sa pohoršujú, že alternatíva nepíše o zločinoch Slovákov a zameriava sa len na „migrantov“. Pochopiteľne, že idiotom, ktorí nerozumejú ani len najjednoduchšej matematike (alebo sa tak tvária?) sa bude ťažko vysvetľovať, že Slováci tvoria 81% obyvateľstva a je pochopiteľné, že vzhľadom k ich početnosti, budú tvoriť väčšinu z kriminálnikov. Migranti sa však DISPROPORČNE podieľajú na kriminalite vo veľkej miere. A presne o to tu ide: je nutné robiť monitoring ľudí, ktorí masovo prichádzajú do Európy, aby sme mohli posúdiť otázku, do akej miery sú pre nás prínosom alebo hrozbou a akým smerom budú ovplyvňovať našu spoločnosť. To, že to mainstream odmieta robiť, pretože má odlišnú agendu, ktorá je v rozpore so záujmami pôvodného obyvateľstva Európy, nie je náš problém.

  • Dík za komentár Aman.

   Áno, fake news, propaganda, ruská propaganda, hoaxy a hlúpe konšpirácie rozhodne existujú. Tiež existujú hlupáci a amatéri, čo idú publikovať svoje nezmysli na nete. To je pravda, viď Chobot a tie jeho šamanistické drísty. A práve takýchto idiotov si mainstream vyberie a prezentuje ich ako priemernú vzorku alternatívy. Bohužiaľ. Tu sa dá len publikovať veci na úrovni a s odkazmi na zdroje, jedine to presvedčí ľudí.

   Zaviesť štátom vynutené „pravidlá správania sa na internete“ v dobe, kedy mainstream stráca pozície, na nátlak mainstreamu a skončí to cenzúrou. Prinajlepšom iba cenzúrou.

   Alternatívci by mali začať zhromažďovať hoaxy formou úderných číslovaných zoznamov s logickou argumentáciou. protidôkazmi a linkami na vierohodné zdroje – to určite áno. Takéto niečo by bolo doslova kladivo na mainstream.

   Písal som o tom v komentároch článku „Pracuje protiextrémistická jednotka pre nás?“ a následne som takýto zoznam mainstreamových hoaxov aj vytvoril:
   https://www.protiprudu.org/13-manipulacii-a-klamstiev-mainstreamovych-medii/
   Už je hotový aj druhý zoznam manipulácií, pred dvomi dňami som ho poslal mr. propovi.

   Aj druhá strana to robí, lebo to pôsobí maximálne presvedčivo:
   https://www.facebook.com/notes/slobodn%C3%BD-vysiera%C4%8D/p%C3%A1r-pr%C3%ADkladov-ako-zem-a-vek-%C5%A1%C3%ADri-klamstv%C3%A1-a-manipul%C3%A1cie/1608775929415890/

   Mám v pláne komentár „5 spôsobov ako môže alternatíva bojovať s mainstreamom“ a tam vysvetlím možnosti ako by sa snáď dalo účinne útočiť na mainstream. Potom ho rozošlem do alternatívnych médií a pošlem Asociícií nezávislých médií. Snáď sa toho niekto chytí a začne to robiť. Určite by som priložil pomocnú ruku.

 3. Aman,monitoring ľudí ktorí prichádzajú do eu z mimošengenu sa sprísnil a na letiskách sa tvoria šóry. arabov a černochov vylovia z bárky, a nik ich nekontroluje. ani tie hordy čo sa valili do maďarska dva roky dozadu. to je pravá tvár eu a demokracie. buzerovať slovanov a nadradenosť semitov a hamitov.

 4. pivko Jen k té tematice „stačí ,že Merkel si pozvala do Německa islamisty . ti už se samy rozlézají kam chtějí i do čech………………………..

Leave a Reply