Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Rabín, podľa ktorého Židia spôsobili holokaust, navštívi Spojené kráľovstvo

Rabín, podľa ktorého Židia spôsobili holokaust, navštívi Spojené kráľovstvo

Ultraortodoxný židovský „kazateľ nenávisti“, ktorý vyprovokoval rozhorčenie kvôli svojim názorom na postihnutých, ženy, obete holokaustu, Číňanov a homosexuálov plánuje navštíviť Britániu, aby šíril svoje posolstvo.

Britská židovská komunita vyjadrila rozhorčenie kvôli zamýšľanému rečníckemu turné rabína Jozefa Mizrachiho, pričom stovky ľudí podpísali internetovú petíciu protestujúcu proti jeho „vysoko útočným, bigotným a nenávistným názorom.“

V Izraeli narodený rabín, ktorý teraz býva v New Yorku, verí v to, že autizmus a Downov syndróm sú následky hriechov spáchaných v predchádzajúcom živote.

Šírenie rakoviny a ostatných chorôb spája s nemorálnosťou a nedostatkom skromnosti a porovnáva ženy, ktoré prišli o svoje panenstvo, s otvorenou fľaškou Coly, tvrdiac, že sú „doslova ničím“.

Minulý rok povedal, že v rukách nacistov zahynul len 1 milión „skutočných“ Židov, nie 6 miliónov.

Mizrachi predtým tiež vyhlásil, že aškenázski Židia, Židia východoeurópskeho pôvodu, boli čiastočne zodpovední za holokaust kvôli medzirasovým sobášom a sekulárnemu životnému štýlu, ktorý viedli.

Po zničujúcom zemetrasení v Nepále minulý rok zverejnil obrázok spred a po zemetrasení s titulkom: „Všetky miesta uctievania modiel v Nepále sú teraz zničené“.

Petíciu proti jeho návšteve podporilo asi 500 ľudí.

Daniel Jonas, ktorý odštartoval petíciu, napísal: „Signatári tejto petície odmietajú jeho názory a či už sú Židia alebo nežidia, stoja v solidarite so židovskou komunitou v jej snahách o dištancovanie sa od extrémizmu a odsudzujú rasizmus, nevedomý náboženský fanatizmus a intoleranciu v akejkoľvek podobe, v akej sa prezentuje.“

Podľa tejto webstránky by mal navštíviť Spojené kráľovstvo v dňoch 16. až 19. septembra. Odkaz na jeho návštevu bol však od spustenia petície už odstránený. Mizrachi povedal denníku Jewish Chronicle že je „prekvapený“ odporom voči jeho návšteve a pýta sa, prečo by ľudia namietali vzhľadom k tomu, že jeho návšteva bola „na súkromné pozvanie jednej osoby, v dome ktorej mám hovoriť.“

Mizrachi má na YouTube viac ako 6000 odberateľov a viac než 18 400 stúpencov na Facebooku. Tvrdí, že viac ako 50 000 Židov priviedol späť k dodržiavaniu Tóry.

Nie je to po prvý krát čo tento rabín navštívi Britániu. V roku 2014 rozprával v niekoľkých synagógach v Londýne a študentom na dvoch židovských stredných školách.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: RT`

O ::prop

Leave a Reply