Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Proti „rusofóbnej kampani“: priaznivci Putina vydávajú satirický časopis

Proti „rusofóbnej kampani“: priaznivci Putina vydávajú satirický časopis

putin22.04.2015 Tento časopis chce byť anti-západnou odpoveďou na francúzsky časopis „Charlie Hebdo“. Zostáva otvorené, či aj Putin bude obeťou satiry.

Skupina priaznivcov ruského prezidenta Vladimíra Putina prezentovala v utorok nový satirický týždenník. Jeho prvé vydanie sa výlučne zaoberá „dianím na Ukrajine“, povedal hovorca hnutia Anti-Majdan, Valerij Saborovský.

Aktivisti tohto hnutia, ktoré sa skladá z bikerských klubov, kozákov, športovcov a veteránov, distribuovalo prvé vydanie štvorstranového bezplatného časopisu „Scharsch i Pero“ (Karikatúra a pero), ktorý sa vydáva za ruskú odpoveď na francúzsky časopis „Charlie Hebdo“, v utorok v Moskve okoloidúcim. Pozri: http://www.ridus.ru/news/183512

Odpoveď na „rusofóbnu kampaň“

„V Ukrajine a na Západe prebieha gigantická rusofóbna kampaň“, povedal umelec Michail Serebriakov.“ Preto sme sa spojili, aby sme dali našu odpoveď. Karikatúry a básne sú zamerané prevažne proti Západu.

Jedna karikatúra ukazuje nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú vedľa prezidenta USA Baracka Obamu, britského predsedu vlády Davida Camerona a kanadského premiéra Stephena Harpera. Títo politici si zakrývajú oči a ústa: „My na Západe sme rozhodli, že agresia vychádza len z Moskvy. My máme naše oči a ústa zatvorené, nie je to naša vina.“ Ďalšia karikatúra si vzala na paškál starostu Kyjeva, Vitalija Klička.

Aj Putin bude cieľom satiry?

V nasledujúcom vydaní tohto satirického časopisu sa chcú vydavatelia zamerať na ruskú opozíciu. Saborovský síce nevylúčil, že by sa karikaturisti mohli v budúcnosti zaoberať aj Putinom. „Ale existujú hranice“, zdôraznil.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Die Presse

O ::prop

3 komentáre

 1. “….Je zde plán na zničení přirozeného řádu daného Bohem…”
  JAHWEM?

  “Prvním revolucionářem byl Lucifer….”
  AJ TAKÝ EXISTOVAL?

  “…velkou pohanskou sochu Svobody…”
  TÁ SOCHA JE DOSLOVNÝ SYMBOL LUCIFERA!

  “…v katedrále Krista Spasitele….”
  TU JE ZABUDNUTÉ SLOVO – ‘ZIDA’- Krista Spasitele….

  “A ty jsou kontrolovány skupinou lidí, kteří následují svou ideologii. Ti lidé mají svá vnitřní náboženská přesvědčení, která jsou jasně protikřesťanská ….”
  NIE A NIE, V CELOM ČLÁNKU, ANI RAZ ICH OZNAČIŤ A NAPĺSAŤ ‘ŽIDIA’…..

  Tento človek je nebezpečný, on verí tomu, čo hovorí…

Leave a Reply