Domov / Hlavná strana / EU / Proeurópska propaganda v Británii naberá na obrátkach

Proeurópska propaganda v Británii naberá na obrátkach

V uplynulých mesiacoch sa britský establišment zapojil do najočividnejšej a najkoordinovanejšej propagandistickej kampane od škótskeho referenda o nezávislosti alebo irackej vojny. Každý deň establišment šíri viac strachu pri pokuse udržať Britániu v Európskej únii (EÚ); pričom táto propagandistická kampaň úplne oslabuje demokratický proces.

V apríli britská vláda minula takmer 10 miliónov libier na proeurópsky propagandistický leták, ktorý poslala do každej domácnosti v Spojenom kráľovstve. Hoci sa každú minútu každého dňa míňajú peniaze daňových poplatníkov na zabíjanie nevinných ľudí v zahraničných imperiálnych vojnách, otvorene minúť približne 10 miliónov libier na propagandistický leták je určite jedným z najväčších mrhaní peniazmi daňových poplatníkov v uplynulých rokoch; najmä v krajine, kde dochádza k pokusu o nanútenie gréckych úsporných opatrení ľuďom, a kde sú škrty vo verejných službách kľúčovým prvkom súčasnej Toryho vlády.

Vznáša to tiež dôležitú otázku: môže byť referendum, ktoré vláda zvoláva, klasifikované ako spravodlivé, slobodné a demokratické, keď tá istá vláda riadi koordinovanú propagandistickú kampaň na prinútenie svojich občanov, aby volili tak ako ona chce? V slobodnej a demokratickej spoločnosti by občanom malo byť dovolené voliť a nebyť šikanovaný a zastrašovaný, aby volili konkrétne. V slobodnej a demokratickej spoločnosti by vláda mala zostať do značnej miery neutrálna a mala by dovoliť ľuďom, aby sa rozhodli sami. V slobodnej a demokratickej spoločnosti vláda slúži občanom; občania nie sú na príkaz vlády.

Referendum o zotrvaní v EÚ je len ďalším príkladom, že demokracia v Británii je len obyčajnou ilúziou; nemá žiadny základ v realite. Aj keď vláda nezmanipuluje referendum priamo – boli nejaké špekulácie, že škótske referendum o nezávislosti v roku 2014 bolo zmanipulované – zapojila sa do informačnej vojny do takého bodu, že referendum už je zmanipulované v prospech zotrvania Británie v EÚ. V tomto bode je vysoko nepravdepodobné, že Británia bude 23. júna hlasovať za opustenie EÚ. Nech je už váš názor na túto tému akýkoľvek, každý by mal uznať, že vláda zapájajúca sa do očividnej propagandistickej kampane o otázke takéhoto rozsahu je protikladná k demokratickému procesu.

Treba tiež poznamenať, že Britom nebolo v 70-tych rokoch umožnené hlasovať, či chcú vstúpiť do EÚ. V roku 1973 Británia vstúpila do Európskeho ekonomického spoločenstva (EEC), predchodcu EÚ. Až o dva roky neskôr bolo Britom dovolené hlasovať, potom, ako sa prispôsobili statusu quo členstva v EEC. S účasťou 65%, 67% hlasovalo za zotrvanie v EEC. Ale ústredný bod – ktorý je často nesprávne prezentovaný – je, že Briti hlasovali za zotrvanie v EEC, nikdy sa ich nepýtali, či chcú najskôr vstúpiť. Referendum v roku 1973 o vstupe Británie do EEC by mohlo vyprodukovať odlišný výsledok, a predsa politická elita nemala žiadny záujem na želaniach ľudí.

Je jasné, že establišmenť chce, aby Británia zostala v EÚ, a organizuje referendum iba preto, aby upokojil protieurópske hlasy a udržal fasádu demokracie v kráľovskej Británii. Zoznam jednotlivcov, ktorí sú súčasťou západného establišmentu a chcú zotrvanie Británie v EÚ sa denne rozširuje. Začínajúc s Davidom Cameronom a súčasnou vládou, proeurópske hlasy zahrňujú: Baracka Obamu, Tonyho Blaira, Petera Mandelsona, Angelu Merkelovú, Gordona Browna a mnohých bývalých šéfov Severoatlantickej teroristickej organizácie (NATO).

Európsky projekt je súčasťou omnoho väčšej agendy globálnej elity a je nepravdepodobné, že Britom bude v júni dovolené hlasovať za odchod.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Steven MacMillan

O ::prop

7 komentárov

 1. “V slobodnej a demokratickej spoločnosti…”
  …..kde a kedy taka spoločnosť existovala?

  “…že demokracia v Británii je len obyčajnou ilúziou….”;
  ….ona je ilúziou nielen v Británii…”

  Ano, Mussolini zaviedol fašizmus v Italii a “Fasci di combattimento” bola skupina nim vytvorena, ale to neznamena, ze pôvodná idea je jeho. Je Vám napr. známe meno Enrico Corradini, a ním založený nacionalistický “Il regno” už v roku 1903 na spôsob francúzskeho “Action Francais”, ktorý preklína parlamentný government, demokraciu, socializmus a buržoáznu spoločnosť, ktorá je príliš vystrašená, bojazlivá, pacifistická a zbabelá?

  ČO JE TO VODCOVSKÝ PRINCÍP?
  Národný socializmus neverí v parlamentnú demokraciu, v ktorej desiatky skorumpovaných zbabelcov odhlasovávajú zákony, ktoré zaťahujú štát do stále hlbšieho bahna. Nitky z týchto parlamentných bábok vedú vždy ku medzinárodnému židovi.
  Štátny systém, ktorý využíva vodcovský princíp, je taký systém, ktorý vynesie do vedúcich pozícií štátnicky najtalentovanejšie osoby. Pričom každý v štátnej hierarchii musí mať voči svojim podriadeným prirodzenú autoritu a voči svojim nadriadeným nesie za svoje činy zodpovednosť.
  Osoba na čele štátu – Vodca – nesie poslednú a najťažšiu zodpovednosť. Národnosocialistický Vodca je v prvom rade strážcom dedičstva, ktorý chráni záujmy árijského národa.

 2. A keď vodca zlyháva dlhodobo, tak čo? Ako sa vymení? Kto mu to povie? Nepriateľ štátu?

  • Dobrý vodca musí mať dostatočnú sebareflexiu na to, aby spoznal svoje zlyhanie. Pokiaľ ho nespozná, alebo neuzná, bude odstránený svojim národom. V prvom rade sa však taký človek nemôže dostať do čela národa. Vodca je ten najtalentovanejší a najzodpovednejší, s najväčšou autoritou. Pokiaľ sa objaví niekto lepší, vodca uzná jeho autoritu. Toto nie je o intrigách, ale o zodpovednosti.

 3. Nuž a nejaké historické príklady by tiež bodli…

 4. …………Áno beriem, v antickom grécku pojem tyran nemal dnešný citovo zafarbený význam, ale ako píše Zamarovský, tyrania bol režim na tri generácie. Prvý tyran bol OK, potláčal spoľahlivo oligarchiu a opieral sa o ľudové masy, druhá generácia tyranov bola v najlepšom prípade schopná udržať stav po prvej, ale vo väčšine prípadov končila ako tretia, ktorá terorizovala svoje okolie do takej miery, že tyraniu bolo nutné zvrhnúť, viď Hiero a jeho potomkovia v Syrakúzach. V týchto režimoch je ťažký problém s nasledníctvom, teda čo potom keď vodca skončí. Aj pri rozpade impéria Alexandra Macedónskeho krv netiekla potokmi ale riekami a pochybujem, že by si niekto trúfol označiť Alexandra za neschopáka alebo blba. Ďalší problém čo nastal po vytvorení helénskych kráľovstiev (Ptolemajský Egypt, Seleukovská Sýria, Antigonova Macedónia), čo boli ako tak stabilné útvary, (asi vďaka geopolitike) bol ten, že ich pomaly a isto, ľavou zadnou dobyli Rimania. Nuž a ako skončila Rímska republika, ktorá nedokázala riešiť problémy svojich štátotvorných ľudí vs oligarchia sa asi nemusím rozpisovať, po búrkach občianskych vojen vzniklo cisárstvo.
  ………….Myslím si, že problém nebude v zriadeniach ako takých ale v človeku ako takom, a tento problém sa bude a projektuje (ako cez diaprojektor) do štátneho zriadenia (akéhokoľvek), a dejiny sú iba odrazom určitého cyklenia sa zriadení (kráľovstvo, republika, cisárstvo a zánik národa, vznik iného a zase kráľovstvo ….tak ďalej, ak sú podmienky pre život konštantné).

 5. Inak, čo sa týka článku, stávkova kancelaria XXX ponúka kurz 1.2 na to, že GB zostane v únii. Myslím, že ono to bude podobný problém ako s rozpadom Rakúska-Uhorska, žiaden bussinesman to nebude chcieť vidieť a možné to bude až vtedy ak sa vyvinie silný tlak zvonku. Pre nás je len štastím, že vďaka našej chudobe sa konečne bude sociálne experimentovať na niekom inom a nie na nás. Inak čo sa stalo s trolmi? Už som dlho žiadneho nevidel.

  • Nyslím, že sa nejedná o chudobu Sloenska, ktorá by mala byť šťastím (včom ? v nejakom konflikte?). Nešťastím Slovenska je jeho poloha. Leží tak-rečeno v srdci Európy, priamo v strede a konfliktu, ku ktorému sa blíži, nevyhne.
   Od poslednej vojny je už 70 rokov a to je pre USA trochu pridlho. Oni ju potrebujú, nakoľko USA je krajina ktorú riadi ‘industry a military’. Zabudnite na nejakú demokraciu, ktorá nikdy nikde neexistovala a ani existovať nikdy nebude.

Leave a Reply