Domov / Hlavná strana / Komentáre / Približne 40 % trestných činov v Paríži páchajú cudzinci

Približne 40 % trestných činov v Paríži páchajú cudzinci

Policajné a kriminálne štatistiky získané francúzskymi médiami naznačujú, že v regióne Paríža asi 40 % podozrivých, zapojených do trestných činov, nepochádza z Európy.

Čísla odhaľujú, že počet v cudzine narodených zločincov v regióne Paríža je dvojnásobný oproti zvyšku Francúzska, kde sa pohybuje okolo 20 %.

V niektorých mestských oblastiach dosahuje podiel kriminálnikov z cudziny až 47,6 %.

Podľa bezpečnostného oddelenia Parížskej aglomerácie (DSPAP), ktoré funguje v Paríži a na niekoľkých predmestiach veľkomesta, sa počet mladíkov bez sprievodu, zapojených do trestných činov zvýšil na 22,7 %, informuje Le Figaro.

V roku 2016 boli cudzineckí mladíci obvinení z účasti na 2,1 % vlámaní, v roku 2019 to už bolo 13,1 %, zatiaľ čo ich účasť na násilných krádežiach stúpla zo 4,8 % na 16,6 %.

Vreckové krádeže medzi mladými migrantmi od roku 2016 taktiež dramaticky stúpli, a to z 15,8 % na 30,7 %.

V roku 2018 sa francúzska polícia, v spolupráci s marockou políciou, pokúsila zakročiť proti mladistvým migrantom žijúcim a páchajúcim rôznu trestnú činnosť v Paríži – ale napriek asi 1500 zatknutiam bolo v tom roku skutočne deportovaných späť do krajiny svojho pôvodu len šesť migrantov.

Vlani bol jeden nelegálny marocký migrant postavený pred súd potom, ako začiatkom roka dobodal na severe Paríža osem náhodných okoloidúcich.

K dobodaniu došlo v neslávne známej oblasti La Chapelle v severnom Paríži, kde obyvatelia predtým podali sťažnosti kvôli zhoršujúcemu sa stavu oblasti.

„Táto reštaurácia bola môj život, môj príbeh… Ale som vyčerpaný. Čo mám robiť, keď okolo zákazníkov lietajú nože? Keď obedujú na terase dva metre od obchodníkov s drogami?“, pýtal sa majiteľ miestnej reštaurácie.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: breitbart.com

O ::prop

Jeden komentár

  1. Takato situacia bola v Parizi uz od roku 1977

Leave a Reply