Domov / Hlavná strana / Komentáre / Pre CNN leží Ukrajina v Pakistane

Pre CNN leží Ukrajina v Pakistane

CNNUkrainePakistanDiváci CNN vo svete (existujú ešte takí?) museli v nedeľu s údivom konštatovať, že tento spravodajský vysielač ukázal počas spravodajstva o referende v juhovýchodnej Ukrajine mapu, kde Ukrajina ležala v Pakistane. No, veď je to len viac ako 4 tisíc kilometrov mimo…

Je to ďalší príklad, ako zblbnuté sú americké médiá a aké nedôveryhodné je ich spravodajstvo vo všeobecnosti. Ľudia v Amerike sú zrejme považovaní za úplne hlúpych. Ako však znie vlastná reklama od CNN? „Most Trusted Name In News – Najdôveryhodnejšie meno v spravodajstve“.

Tento nedostatok geografických vedomostí potvrdil aj aktuálny prieskum, v ktorom len 16 % Američanov vedelo správne povedať, kde na mape sveta leží Ukrajina. Niektorí opýtaní lokalizovali Ukrajinu na nesprávnom kontinente, dokonca v Južnej Amerike, alebo v Austrálii.

Medzi 28. a 31. marcom sa pýtali Kyle Dropp z Dartmouth College, Joshua D. Kertzer z Harvardskej univerzity a Thomas Zeitzoff z Princetonskej univerzity 2.066 Američanov, kde na mape sa nachádza Ukrajina a ako by mal Washington naložiť s tamojšou krízou.

Tí, čo vôbec nevedeli kde vôbec Ukrajina leží, boli aj tí, ktorí požadovali vojenskú intervenciu na Ukrajinu a konfrontáciu s Ruskom. Tak potom sa môžu Buenos Aires, alebo Sydney pripraviť na americký bombový útok :-). Nebolo by to prvý raz, že US Air Force bombardovalo nesprávnu krajinu. Počas 2. Svetovej vojny totiž zhodili bomby na neutrálne Švajčiarsko.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Freeman

O ::prop

3 komentáre

  1. Hlupaci sa nezapru.

  2. Mladý Američan (z Montany) neví, kde je Kuba, že tam mají vojenskou základnu a vězení, to rovněž nevěděl… Mladý student sociálně-právní SŠ kdesi v ČR, hledal stát Polsko mezi státy Přední Indie… a rovněž odmatil…

Leave a Reply