Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Pravý sektor proti homosexuálom

Pravý sektor proti homosexuálom

Pravý sektor oznámil, že veteráni ATO založili organizaci pro rodinné hodnoty, která bude bojovat proti extrémistům-homosexuálům

Pravý sektor ohlásil založení nové organizace „Svaz ochrany rodinných hodnot“. Jejím hlavním úkolem je bojovat proti vnucování „idejí homosexualismu“ Ukrajině.

V prohlášení organizace, opublikovaném na stránkách Pravého sektoru, je uvedeno, že zakladateli jsou občanští i političtí aktivisté, dobrovolníci a veteráni ATO. Podle ideologů svazu je utvrzení rodinných hodnot i tradice základní motivací Ukrajinců k boji za budoucnost svého státu. Proto má svaz za cíl bojovat proti „extrémistickým ideám, a to zvláště homosexualismu“.

Současně s oznámením vzniku, členové nové organizace vznesli své první požadavky. Jak se očekávalo, vyzývají k ochraně ukrajinské kultury i křesťanství před „extrémisty-homosexuály“ a k zákazu jakýchkoli veřejných akcí LGBT ve státě. „Ať si se svým zvráceným životem zůstanou doma“, zdůrazňují ochránci rodinných hodnot.

Jejich požadavkem je nedopustit zavedení registrovaného partnerství na Ukrajině a zamítnout Plán realizace Národní strategie v oblasti lidských práv. Ideologii gender, partnerství lidí stejného pohlaví, a dokonce i lidská práva nazývají „ideologickými produkty liberalismu“ a vyžadují „zastavení jejich prosazování do zákonodárství“.

Svaz také žádá, aby Ministerstvo zahraničních věcí pozvalo na kobereček velvyslance cizích zemí, kteří se účastní LGBT-akcí. Organizace je vrcholně rozhořčena tím, že zahraniční velvyslanci podporují akce, které způsobují rozšíření „zhoubných idejí homosexualismu v každém národě.“

S idejemi nově vzniklého svazu bezprostředně souvisí iniciativy pro-rodinných aktivistů. Ve všech oblastech Ukrajiny organizují pochody za rodinné hodnoty.

V Ternopolu už se uskutečnil pochod za tradiční hodnoty. Zúčastnily se ho desítky rodin. Jeho cílem je připomenout, že skutečnou hodnotou zůstává tradiční rodina, kterou tvoří muž a žena.

ternopol

Rovněž obyvatelé Rivného (UA) prošli městem pochodem za tradiční rodinu. V neděli 22. 5. proběhl několikatisícový pochod za rozvoj tradiční křesťanské rodiny.

rivno

Za zmínku stojí, že gay pride v Kišinevě se neuskutečnil; účastníky evakuovali kvůli bezpečnosti. Pravoslavní aktivisté (parlamentní Strana socialistů, která organizovala festival pro rodinu na náměstí Národního shromáždění) nedovolili sexuálním menšinám projít v neděli průvodem centrem Kišiněva. Policie evakuovala LGBT aktivisty, aby nedošlo ke střetům s pravoslavnými, kteří jim šli v zástupu vstříc. Gay pride se nakonec neuskutečnil.

Preklad: Mirka, www.protiprudu.org

O ::prop

Leave a Reply