Domov / Hlavná strana / Komentáre / Pracuje protiextrémistická jednotka pre nás?

Pracuje protiextrémistická jednotka pre nás?

Koncom januára premiér Róbert Fico verejnosti predstavil novú skupinu policajtov z Národnej kriminálnej agentúry, ktorá bude pracovať na problematike extrémizmu. Údajne Slovensko podcenilo novú vlnu fašizmu a extrémizmu, a sociálne siete sú bez pravidiel a zodpovednosti.

Ficova jednotka prenasleduje extrémistov a potiera fašizmus. Tri dni od predstavenia jednotky policajti vyšetrovali uznávaného historika – profesora Ďuricu a hľadali kňaza Jána Košiara. Pred týždňom vypukla kauza banskobystričanky Sheily, ktorú zadržali a začali trestne stíhať. Jednotka teda má „rýchle výsledky“.

Ide o novodobú ideopolíciu, prenasledujúcu ľudí za politicky „nekorektné“ názory. Premiérovi Ficovi tečie do topánok a musel konať. Máme tu vyše dvestotisíc extrémistov, mainstreamové médiá sú ekonomicky ohrozené alternatívou, tridsať percent Slovákov uprednostňuje alternatívne média.

Pokúsim sa čitateľovi ponúknuť pohľad, s ktorým sa určite nestretol.

Zriadenie jednotky bude mať aj určitý pozitívny dopad na protisystémovú a národnú scénu:

Výhoda zriadenia jednotka NAKA je, že nacionalisti sa naučia vyjadrovať kultivovane. Tlak represií a hrozba uväznenia na niekoľko rokov prinúti národovcov nehovoriť o „citlivých témach“ a vzdať sa vulgárnej a primitívnej rétoriky.

Ako pri fyzických útokoch pravičiarov: Pred rokmi si médiá nenechali ujsť jedinú príležitosť o nich napísať. Pravičiari na to reagovali tak, že skončili s fyzickými útokmi. Dnes sú to iba ojedinelé prípady. Nikto nechce byť verejne lynčovaný.

Alebo Marián Mišún. Kedysi mestský policajt a protisystémový bojovník s obuškom. Pretože však nechcel, aby ho médiá zobrazovali takto, zmenil svoj image. Respektíve bol k tomu mediálnym tlakom prinútený.

Akurát že hrozba uväznenia je neporovnateľne väčší tlak, než verejné lynčovanie. Tomu bude zodpovedať reakcia – bude rýchlejšia a dôslednejšia.

Citlivé témy sú Slovenské národné povstanie, prvý slovenský prezident Jozef Tiso, prvá Slovenská republika, židovská otázka, druhá svetová vojna, velebenie bielej rasy, deportácie, židovská svetovláda, atď.

Sú to témy, ktoré by nemali byť verejne otvárané. Verejnosť na ne reaguje negatívne alebo prinajlepšom rozporuplne, čím národovci strácajú politické body. Pod tlakom represií si národovci konečne budú musieť nájsť iné témy – šialene nízke platy, sociálna genocída, masové vysťahovalectvo, analýza histórie, atď. (Osobne si myslím, že to mali spraviť už pred desiatimi rokmi.)

Takže aký bude výsledok zriadenia protiextrémistickej jednotky NAKA?

Koniec slobody slova a niekoľko desiatok politických väzňov. Lenže každá akcia vyvolá protireakciu. Po každom zatknutí dôjde k zvýšeniu preferencií protisystémových hnutí a zároveň nacionalisti prispôsobia novú rétoriku okolnostiam, začnú sa vyjadrovať ako Marine le Penová alebo Geert Wilders a stanú sa prijateľnejšími (prijateľnými) pre verejnosť.

Otázka znie: Je niekoľko politických väzňov príliš vysoká cena za obrovský posun národnej scény k lepšiemu alebo je to primeraná cena, ktorú by sme mali zaplatiť?

Svet nie je čierno-biely.

Autor: Michal, www.protiprudu.org

O ::prop

23 komentárov

 1. Otázka neznie: Je niekoľko politických väzňov príliš vysoká cena za obrovský posun národnej scény k lepšiemu alebo je to primeraná cena, ktorú by sme mali zaplatiť?

  Ale otázka znie: Je čo i len jeden zmarený ľusdký život ( osud ) jedinca spoločnosti domáhajúceho sa slobopdy slova a spravodlivého prerozdeľovania hmotných statkov produkovaných spoločnosťou, dostatočným ospravedlnením brutálneho politického násilia, maskujúceho bezbrehú chamtivosť a hrabivosť zopár jenotlivcov schovávajúcich sa za politické vyhlásenia derúcich sa cestou k moci nad spoločnosťou?

  • Ešte si to raz premyslite. Váš príspevok mi nedáva zmysel.

  • Milan, určite ste chcel povedať, že jeden zmarený život nikdy nemôže stáť za získanie politických bodov. Bohužiaľ, môže. Je to tak, vždy to tak bolo, vždy to tak bude, ako som napísal nižšie.

   V politike sú ľudia obyčajné komodity – ľudské zdroje, a tak s nimi treba zaobchádzať. Dokonca aj keď si skutočne želáme pozdvihnúť národ. Toto je reálne videnie politiky. To znamená, že ak chceme úspech národných strán, musíme za to zaplatiť – peniazmi, životmi, časom, preferenciami, menom, atď.

 2. Čo je to za absurdná otázka? Extrémizmus nemožno exaktne definovať. Akonáhle štátna moc kriminalizuje ľudí za ich názory a presvedčenie, siaha na slobodu spoločnosti ako celku. Je vylúčené, aby niektorému „extrémistovi“ bol priznaný štatút politického väzňa.

  • Silne to zjednoduším. Extrémista je len iný výraz pre človeka, ktorý sa snaží zmeniť vládnuci systém. Bol napríklad Lenin extrémista? Bezpochyby. Bol politický väzeň? Bol. To je ale minulosť, keď sa veci nazývali pravými menami. Dnes samozrejme politickí väzni existovať nemôžu – máme predsa demokraciu a každý predsa môže slobodne vyjadriť svoj názor. Pokiaľ neohrozí „demokraciu“…

   • Mr.prop to povedal. Slovo „extrémista“ som použil v kontexte, v ktorom ho používa mainstream a ako ho chápe väčšina na alternatíve: človek s názormi mimo hraníc liberálno-demokratického systému.

 3. Obávam sa, že poniektorí čitatelia môj komentár nepochopili.

  Naivita poniektorých ľudí je až dych berúca. Vidia svet ako nejaké dobro, zničené životy ľudí, slobodu a iné ňuňuňu myšlienky. Ale svet je niečo za niečo, je drsné a nechutné miesto. V politike sú ľudia obyčajné komodity – ľudské zdroje, a tak s nimi treba zaobchádzať. Dokonca aj keď si skutočne želáme pozdvihnúť národ. Toto je reálne videnie politiky. To znamená, že ak chceme úspech národných strán, musíme za to zaplatiť – peniazmi, životmi, časom, preferenciami, menom, atď. Ešte raz sa pýtam: stojí niekoľko desiatok politických väzňov za prevalcovanie liberálov a ľavičiarov a uchopenie moci národovcami? Sem mali smerovať úvahy čitateľov.

  Týmto komentárom som chcel priniesť netradičný postreh a otvoriť poniektorým ľuďom oči.

  A mal som pravdu, deje sa úplne presne to, čo som napísal: „Tomu bude zodpovedať reakcia – bude rýchlejšia a dôslednejšia.“ Akurát bola výrazne prudkejšia, než boli moje najkrajšie predstavy. Tento komentár je starý cca 2 týždne, bol napísaný na konci februára. Ministerka Žitňanská pravdepodobne čakala, že vytvorí fašistické komando a ľudia budú ticho. Ale ľudia neboli ticho. Vidíme, že reakcia slovenskej verejnosti na komando NAKA bola extrémne prudká: Banskobystričanka Sheila už má svoje mýty, legendy, je národná hrdinka, ľudia ju obhajujú fanaticky a iracionálne ignorujú všetky protiargumenty. Stačí si pozrieť komentáre na hlavných správach. Pred pár dňami Sheilu prepustili na slobodu, tak obrovský tlak verejnosti na vládu to bol. Nechceli vytvoriť nového martýra. Takže áno, NAKA bude zvyšovať preferencie protisystémovým stranám dramatickým spôsobom. Napríklad mňa presvedčila, aby som volil Kotlebu.

  Pani ministerka Žitňanská už politicky skončila. Nikto ju na žiadnej verejnej pozícií nebude chcieť.

  Ďalší bod bol vývoj národnej scény vinou mediálneho tlaku. Reakcia bola trochu iná ako som predpokladal, hoci lepšia. Ale áno, národná scéna je celé roky formovaná mediálnym tlakom. Niekedy v budúcnosti o tom napíšem komentár.

  • Súhlasím s tézami, avšak Žitňanskú k tomuto kroku naprogramoval sám Fico. Vytvorila mašinku na výrobu martýrov a zároveň zakázala lacné mávanie vlajočkami na základe ktorého sa dajú zadarmo získať voliči. Najviac asi pomohla Kotlebovi, takto sa ťažko dostane do kŕčov, bude musieť otvárať nové témy a trochu sa bude musieť obracať aj jeho strana. Na druhej strane už aktívne pripravuje pojmy na základe ktorých sa budú dať zastaviť mimovládky a propaganda. Napr. Do trestného zákona sa dostalo aj toto:

   Popieranie a schvaľovanie holokaustu a zločinov politických režimov (Trestný zákon)

   Definícia

   Kto verejne popiera, spochybňuje, schvaľuje alebo sa snaží ospravedlniť holokaust, zločiny režimu založeného na fašistickej ideológii, zločiny režimu založeného na komunistickej ideológii alebo zločiny iného podobného hnutia, ktoré násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy smeruje k potlačeniu základných práv a slobôd osôb, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

   Takže prezident to má poriadne nahnuté.

   alebo, Ohrozenie mieru

   (1) Kto v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje alebo inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až desať rokov.

   (2) Odňatím slobody na desať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa potrestá páchateľ, ak spácha čin uvedený v odseku 1

   a) v spojení s cudzou mocou alebo cudzím činiteľom,
   b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
   c) za krízovej situácie.

   Za toto by mali ísť sedieť všetci vojnoví štváči, minimálne riaditelia všetkých televízii s propagandou o Ruskej agresivite.

   alebo, Genocídium

   Definícia

   (1) Kto v úmysle úplne alebo čiastočne zničiť niektorý národ alebo niektorú národnostnú, etnickú, rasovú alebo náboženskú skupinu

   a) spôsobí príslušníkovi takej skupiny ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť,

   b) vykoná opatrenie smerujúce k tomu, aby sa v takej skupine bránilo rodeniu detí,

   – no sem patria všetky firmy predavajúce a produkujúce cigarety, alkohol a antikoncepciu, ba dokonca spolu s ministerstvom zdravotníctva, vytvárajú útvar, zrejme charakteru zločnieckej skupiny. Zákon by som upravil tak, že by som vypustil iba slovo niektorý, je to zbytočne mätúce, lebo keď chcete zlikvidovať dva, alebo tri možno aj všetky, tak čo?

   • Čo sa týka zákonov, tak neverím, že budú slúžiť národu. Nemyslím si, že Fico začne konať proti mimovládnym organizáciám. Na to nemá, nedovolí si to. Ale možno sa mýlim.

    Čo sa týka Kotlebu a jeho kŕčov, tak vidíme to do písmena rovnako. Konečne bude prinútený otvoriť nové témy a prestane pleptať dokola celé roky o tom istom. Cigáni, židia, bla bla bla… Vinou týchto totalitných zákonov. A opäť sa hranica únosného posunie, opäť sa začne hovoriť o nových problémov a tlak na vládu bude ešte väčší. To je tak, keď kriminalizujú jeho súčasné témy, on sa adaptuje doslova ako adaptér a nájde si nové.

    Asi týždeň dozadu som rozmýšľal nad spôsobom, ako by sa dalo búšiť do mainstreanových médií a štandardných strán.

    Prvý nápad bol otvárať nové témy. Veci, o ktorých nikto nehovorí a ktoré ľudí trápia. Marginalizované skupiny. Sociálne problémy. Napríklad mamičky, privyrábajúce si predávaním svojho tela kvôli nízkym platom či prostitúcia na pracoviskách. Ľudia zasiahnutí takýmito problémami by automaticky prešli k alternatíve a zároveň verejnosť by bola s každou témou kritickejšia k vláde a čiastočne k režimu.

    Druhá vec, čo ma napadla je „Nikde o tom nepísali“ ako nejaká kategória správ alebo aj samostatné alternatívne médium, kde by neuverejňovali vyslovene len alternatívne správy, ale alternatívne správy na druhú – také veci, o ktorých nepíšu ani alternatívne médiá. Také drobné, ale extrémne dôležité informácie zo suterénu internetu, o ktorých netušia ani ľudia z alternatívy. Ak sú alternatívne médiá tlakom na mainstream, toto by ich tlačilo brutálne. To by možno aj ten Denník N skrachoval. 😀

    Treba do tých hajzlov proste tlačiť drastickým spôsobom. Ak majú totalitné režimy ako Severná Kórea záujem na kontrole verejnej mienky a nespoliehajú sa iba na násilie, a ak Michael Flynn, Trumpov poradca pre národnú bezpečnosť musel odstúpiť kvôli tlaku protestujúcich MVO, mediálno-spoločenský tlak musí byť účinná zbraň. Treba sa naučiť využívať ho.

    Škoda, že nikto z alternatívy takéto niečo nerobí a škoda, že alternatívna – napr. ZaV, SV a HS, nech si o nich myslíme čokoľvek – nie sú v ofenzíve. Treba začať už konečne niečo robiť. Poriadne sa zorganizovať a dobíjať pozície. Táto mediálna aliancia by mohla každé štyri mesiace spoločne otvoriť jednu tému a celú dobu o nej informovať. Každý deň. O štyri mesiace znovu a tak ďalej.

    Akurát si nie som istý, či na takéto akcie je dostatočný počet schopných ľudí.

   • Neospravedlňujte ministerku spravodlivosti akousi direktívou premiéra R. Fica. Ten mohol byť naprogramovaný A. Merkelovou, ktorá tu bola na „inšpekčnej“ ceste. V takejto konšpirácii by sme mohli pokračovať donekonečna. Možno však smel návrh zmiesť zo stola.
    Na antiextrémistickom zákone mi okrem iného prekáža jeho inkvizičná povaha. Najprv akási skupina „osobností“ uzná váš prejav či materiál za extrémistický a potom vás prokurátor žaluje na špeciálnom súde. Obžalovaný musí pred súdom dokazovať, že sa skupina „osobností“ mýlila. Ak vás v minulosti uznala inkvizícia vinným/vinnou z kacírstva, vydala vás svetskej spravodlivosti. Paralela je tu zjavná. Poviete si, boli to tmári. No inkvizítori boli tiež osobnosťami svojej doby. Hrozivé je, že na obvinenie z extrémizmu postačí aj anonymné udanie a máte NAKA na krku.

    • Ministerku nikto neospravedlňuje. Ani ja, ani Jánosz. Jánosz len upozornil, že prvotným iniciátorom bol premiér, vy ste dodal, že to mohlo byť aj na „odporúčanie“ Merkelovej a asi aj bolo. Zvyšok komentáru popisuje spôsob činnosti protiextrémistickej jednotky NAKA, no o tomto komentár ani debata pod ním nie su. Všetci vieme, ako to funguje. Čítali sme to na nete tisíckrát.

     • Ale Oldo má asi dobrý postreh. Fico by takto dobrovoľne na nôž nešiel. Ak to súvisí s Brexitom a odďalovaním rozpadu únie (a ich eurofondami), má to hlavu a pätu, ale fungovať to nebude. Stavil a posadil sa na chromého koňa. Je pre nás dôležité aby sa únia rozpadla neskôr ako Británia. Podrážanie Poliakov s Tuskom asi do toho zapadať môže, Kaczinsky je pre nás moc silná figúra. Perspektívne však budeme potrebovať vysokovýkonnú diplomaciu, budeme musieť paktovať aj s Maďarmi aj Poliakmi, milé vzťahy to nebudú, ale ríša je podobne ako za Veľkej Moravy v kríze a pred rozpadom. Silní Nemci nám nevyhovujú rovnako ako dobre organizovaní anglosasi.

     • Ale ako môžete vedieť s takou istotou, že Fico to nespravil dobrovoľne? Veď to je aj v jeho záujme – aj jeho alternatíva a „extrémisti“ ohrozujú. A či by nešiel na nôž. Nuž, nikto by nešiel na nôž. Kebyže niekto z vládnucich elít čo i len tušil, že stvorí továreň na martýrov a že dva mesiace od vytvorenia jednotky bude existovať národná hrdinka, ktorú kvôli tlaku verejnosti budú musieť pustiť na slobodu, nikdy by takúto jednotku nevytváral. Ani Fico sám by to neurobil, ani mimovládky by to nechceli, ani Merkelová by ho do toho netlačila. Je Fico jasnovidec a videl snáď budúcnosť? Pochybujem. Slováci sú jeden z najpoddanejších národov Európy. Museli si myslieť, že keď začnú ľudí prenasledovať, ľudia budú ticho. Tak, ako to Slováci robia v podstate celú históriu. Takáto úvaha by bola logická. To, že sa verejnosť vzbúrila je do určitej miery nečakaný a ojedinelý jav. Nikto teda nevedel a ani vedieť nemohol, že ide pod nôž.

 4. Je na čase si konečne uvedomiť, že tí ‘vládcovia’, ktorí vám uzákonili zákon o potieraní a trestaní prejavov rasizmu a extrémizmu, v ich nekonečne správnom ponímaní demokracie, sú tí jediní na tejto planéte, korí majú pravdu.
  Nie je radno nikonu popierať, alebo dokonca čo len pochybovať, že nižšie uvedené “fakty” sú vyrobené len pre spotrebu hlúpych ‘gójov’, ktorí, koniec-koncov, poväčšine, sú ochotní zhltnúť každé hovno, ktoré im je podhodené.

  Krátky zoznam – Absurdity Holokaustu
  (Podľ uvedených čísiel nájdete na konci zoznam, kde tieto absurdity boli uverejnené).

  • Masové hroby z ktorých vystrekovali gejzíry krvi (1)
  • Kyselina alebo kúpel vo vriacej vode vyprodukovať ľudské kostry (2)\
  • Inekcie do očí väzňov zmeniiť farbu ich očí (3)
  • Výroba scvrknutých hláv z tiel väzňov (4)
  • Odoberanie vriaceho ľudského tuku z otvoreých spaľovacích ohňov (5)
  • Z ľútosti nad úplným cudzincom – židovská matka a jej dieťa – SS-ák dobrovoľne vstúpi v poslednej sekunde do plynovej komory aby s nimi zomrel (6)
  • Výroba mydla z ľudského tuku (7)
  • Podzemn masové vyhladzovanie v obrovských miestnostiach
  vysokou elektrickou voltážou (8)
  • Zabíjanie vo ‘vacuum chamber’ alebo parou, alebo chlorínovým plynom (9)
  • Masové hroby so sto-tisícami mŕtvol, odstránených bez stopy za pár týždňov; skutočný zázrak improvizovania, čo sa týka Nemcov(10)
  • Plynové komory na kolesách v Treblinke, ktoré vyhodili obete priamo do horiacich jám (11)
  • Jedovatý plyn s oneskoreným účinkom, ktorý umožnil obetiam výjsť z plynových komôr a sami kráčať k masovým hrobom (11)
  • Popravy elektrickými transportnými pásmi (12)
  • Spaľovanie tiel vo vysokých peciach (13)
  • Cyklistické závody SS v plynových komorách Birkenau (14)
  • Odstraňovanie tiel výbušninami, i.e. vyhadzovaním ich do vzduchu (15)
  • Modrá hmla (závoj) hydrokyanidovou kyselinou (ktorá je bezfarebná!) po splynovaní (16)
  • Spievanie národných hymien a Internacionály obeťami v plynových komorách; evidencia propagandy atrocity komunistického pôvodu (17)
  • Rýchla konštrukcia prenosných pynových búdiek (18)
  • Zabíjanie vypitím pohára tekutej hydrokyanidovej kyseliny (19)
  • Svaly vyrezané z nôh popravených väzňov …tak napnuté, že kýble do ktorých ich dávali poskakovali…(20)
  • Vpúšťanie plynu Cyklon do plynových komôr v Oswienčime cez sprchovacie hlavice, alebo z oceľových fliaš (21)
  • Výroba salámy z ľudského mäsa SS-ákmi v krematóriách (22)
  • Mumifikované ľudské palce používané ako vypínače svetiel v dome Ilse Koch, ženy Kocha, veliteľa koncentračného tábora Buchenwald (23)

  [1] A. Rückerl, op. cit. (note 141), p. 273f.; E. Wiesel, Paroles d‘ Etranger, Edition du Seuil, Paris 1982, p. 86; A. Eichmann, in: H. Arendt, op. cit. (note 179), p. 184; B. Naumann, op. cit. (note 142), p. 214.

  [2] F. Müller, in: H. Langbein, op. cit. (note 151), v. 1, p. 87; witness Wells in the Eichmann Trial, in: F. J. Scheidl, op. cit. (note 74), v. 4, p. 236.

  [3] H. Langbein, Menschen in Auschwitz, op. cit. (note 152), pp. 383f.

  [4] H. Langbein, ibid., p. 381.

  [5] R. Höß, in: M. Broszat (ed.), op. cit. (note 71), p. 130; H. Tauber, in: J. C. Pressac, op. cit. (note 17), pp. 489f.; F. Müller, Sonderbehandlung, Steinhausen, Munich 1979, pp. 207f., 217ff.; H. Langbein, Menschen in Auschwitz, op. cit. (note 152), p. 148; B. Naumann, op. cit. (note 142), pp. 10, 334f., 443; S. Steinberg, according to: Französisches Büro des Informationsdienstes über Kriegsverbrechen (ed.), Konzentrationslager Dokument 321, Reprint 2001, Frankfurt/Main 1993, p. 206; and many more.

  [6] E. Bonhoeffer, op. cit. (note 213), pp. 48f.

  [7] S. Wiesenthal, Der neue Weg (Vienna), 15/16 & 17/18, 1946; the Soviets wanted to make this one of the charges at the IMT (Exhibit USSR 393), but this plan failed due to the other Allies; cf. H. Härtle, Freispruch für Deutschland, Schütz, Göttingen 1965, pp. 126ff.; the Greenwood Cemetery in Atlanta (Georgia, USA) is not the only site to boast a Holocaust memorial gravestone for 4 bars of „Jewish soap“. Cf. also the following corrections: R. Harwood, D. Felderer, JHR 1(2) (1980) pp. 131 139; M. Weber, JHR 11(2) (1991) pp. 217 227.

  [8] Aside from C. Mattogno, op. cit. (note 339), cf. esp. S. Szende, Der letzte Jude aus Polen, Europa Verlag, Zürich 1945; S. Wiesenthal, Der neue Weg (Vienna), 19/20, 1946.

  [9] Aside from C. Mattogno, op. cit. (note 339), cf. esp. W. Grossmann, Die Hölle von Treblinka, Verlag für fremdsprachige Literatur, Moscow 1947; The Black Book of Polish Jewry, Roy Publishers, New York 1943.

  [10] Aside from note 349, cf. also W. Benz, Dimension des Völkermords, Oldenbourg, Munich 1991; pp. 320, 469, 479, 489, 537ff.

  [11] Reports of the Polish underground movement, Archiv der Polnischen Vereinigten Arbeiterpartei, 202/III, v. 7, pp. 120f., quoted in: P. Longerich, op. cit. (note 271), p. 438.

  [12] Pravda, Feb. 2, 1945, cf. U. Walendy, Historische Tatsachen No. 31: „Die Befreiung von Auschwitz 1945“, Verlag für Volkstum und Zeitgeschichtsforschung, Vlotho 1987, p. 4.

  [13] H. von Moltke, Briefe an Freya 1939 1945, Beck, Munich 1988, p. 420; cf. P. Longerich (ed.), op. cit. (note 271), p. 435; Pravda, Feb. 2, 1945.

  [14] Nürnberger Nachrichten, Sept. 11, 1978, reported eyewitness testimony in jury court trial, Aschaffenburg, Germany.

  [15] R. Höß, in: M. Broszat (ed.), op. cit. (note 71), pp. 161f.; A. Rückerl, NS Prozesse, op. cit. (note 127), p. 78; H. Grabitz, NS Prozesse., op. cit. (note 191), p. 28.

  [16] R. Böck, Frankfurt Public Prosecutor’s Office, Ref. 4 Js 444/59, pp. 6881f.

  [17] H. G. Adler, H. Langbein, E. Lingens Reiner (eds.), Auschwitz Zeugnisse und Berichte, Europäische Verlagsanstalt, Cologne 1984, p. 76.

  [18] R. Aschenauer (ed.), Ich, Adolf Eichmann, Druffel, Leoni 1980, pp. 179f.

  [19] Verdict of the Hannover District Court, Ref. 2 Ks 1/60; cf. H. Lichtenstein, op. cit. (note 84), p. 83.

  [20] F. Müller, op. cit. (note 345), p. 74.

  [21] M. Scheckter and a report of June 4, 1945, written by an officer of the 2nd Armored Division, referring to Auschwitz; Französisches Büro des Informationsdienstes über Kriegsverbrechen (ed.), op. cit. (note 345), p. 184.

  [22] David Pressac, in J.C. Pressac, op. cit. (note 17), p. 554, fourth column, lines 17 22.

  [23] Kurt Glass, New York Times, April 10, 1995.

  • Sitra doteraz som nenašiel záznamy o flaku na Gustlofovi. Keď som sa pozeral na loď, tak ho ani nebolo velmi kam umiestniť. Ak tam nejaký bol, tak zrejme kaliber maximálne 40 mm Bofors, asi aj to maximálne 3 dvojčatá, čím sa asi dalo brániť stieľaniu palubného personálu stíhačkami, ale na bombardéry nič moc. Ešte sa na to pozriem, ale už som zabil nad tým 6 hodín a som blízko kapitulácii.

   • Na wikipedii som našiel podrobnosti:

    Armament:
    3 × 105 mm (4.1 in) anti-aircraft guns
    8 × 20 mm (0.79 in) anti-aircraft cannons[2]

    https://en.wikipedia.org/wiki/MV_Wilhelm_Gustloff

    Podľa českej wikipedie bola výzbroj údajne nefunkčná…

    • Ze som bol taký chytrý aj ja, a kedže som bol este chytrejši, tak som šiel rovno na nemeckú wikipediu, a tam to je bez výzbroje https://de.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Gustloff_(Schiff) 🙂 :). Ale dobre, aj majster tesár sa utne. Nemáte nejake linky na svargu a ten Nadhlad? Este exHríbovitý Postoj zvládam, ale o tomto som ešte nepočul.

     • No je faktom, že sa obvykle spomína iba výzbroj Gustloffa bez ďalších podrobností, dosť neurčito. Až to vo mne začalo vzbudzovať pocit, že nie je všetko celkom tak, ako sa píše. Po celkom dlhom hľadaní som našiel práve iba tento jeden zdroj, ktorý tvrdí, že tieto údaje sú z knihy Kriegsmarine Coastal Forces Gordon Williamson, page 39,Osprey Publishing 2009. To ako do roku 2009 nikto nespomínal výzbroj takejto lode? Teda, naozaj by ma zaujímalo, skade bral údaje Gordon Williams. Možno by sme boli prekvapení. Nakoniec by som sa vôbec nedivil, ak by to bolo tak, ako neochotne pripúšťa česká wikipédia – že výzbroj bola nefunkčná. Holt – históriu píšu víťazi…

  • Ďakujem za komentár o nezrovnalostiach v oficiálnej verzii holokaustu, pán Sitra. Medzi vládcami, ktorí uzákonili protiextrémistické zákony a monopolom na pravdu a holokaustom je veľká súvislosť. Diskutujeme tu o aktuálnej a dôležitej téme a Vy vychŕlite zoznam údajov z obdobie WW2. To je ono. Už dlhšie chcem napísať článok o tom, že väčšina národovcov je pre prax nepoužiteľná, hoci veciam rozumejú perfektne.

 5. Mám tu priateľa, ktorý s rodičmi opúšťali Vých.Prusko, odkiaľ boli vyhnaní, a keď chceli pejsť cez Frisches Huff (kde bol Gustloff potopený), cez zamrznutú vodu, boli upozornení, aby tade nešli, lebo že ten ľad je slabý, išli teda ďalej peši. On však bol vtedy 10 ročný chlapec a určite nevie nič o lodi Gustloff a nejakej jej výzbroji.
  V záujem veci, obrátim san a môjho ptiateľa v Nemecku, čo on vie o tom zistiť. Ja osobne verím, že Gustloff nemal na palube žiadne flaky, ani iné znrane, lebo to bola “lazaretná” (nemocničná a predtým výletná loď spoločnosti KdF -Kraft durch Freude) a a bola označená symbolom červeného kríža.
  Českej Wikipedii by som obsolne neveril, prečítajte si české “pramene” o ich “humánnom” odsune Sudetských Nemco (ktorých 250 tisíc vyvraždili) a potom uvidíte, ako si oni píšu svoju “históriu”.
  Gustloff bol asi tak ozbrojený, ako mal Sadam Husejn “zbrane hromadného ničenia”, alebo akým “agresorom” je teraz Rusko, ktoré v poslednej vojne stratilo 26 miliónov svojich synov, aby zachránili “jew-riddled” západ.

  • Tu tak isto nič nie je https://www.youtube.com/watch?v=5q8QIrHzX5k. Rozmýšlal som, či nenapísať Blohm&Voss, ale asi by to tak isto nebolo 100 percentné, mohol to tam dať aj niekto iný. Aj tak by sme im museli položiť nejakú otázku na Bismarcka aby to nebolo nápadné. Inak Nemci si tu uhnali aj hanbu, lebo všetci štyria kapitáni, čo boli na palube sa zachránili. Takúto štatistiku zachránených kapitánov z jednej lode nemajú ani Taliani.

   • Ono z tej zido-anglickej „historie“ sa mozeme dozvediet aj to, ako nemecki vojaci v Belgii, za Prvej svetovej jedli belgicke deti, ako im odrezavali tuky a ako sa obveselovali tym, ze vyhadzovali nemluvniatka do vzduchu a napichavali ich na bodaky. Amame tu aj idiota, ktory takuto svinsku anglo-belgicku propagandu zerie.

Leave a Reply