Domov / Hlavná strana / Komentáre / Popapuli, alebo čo nás zaujalo – 22/2017

Popapuli, alebo čo nás zaujalo – 22/2017

Stručný komentár v piatich bodoch: Dlhodobý dopad šmírovania stalkera Benčíka. Povinné kvóty znamenajú príchod desiatok miliónov migrantov. Slovenský nacionalizmus má byť ekonomickej povahy. Ako to, že SMER-SD nie je závislý od tretieho sektora? Demokracia na západe skončí – tak či onak.

1. Dlhodobý dopad šmírovania stalkera Benčíka

Prejavy kotlebovcov sú často vrcholom primitivizmu a nemôžu sa diviť, že ich za to nejaký dedo verejne šikanuje. Všetko, čo píšete na facebook ako keby ste hovorili verejne.

Z dlhodobého hľadiska však bude mať pôsobenie Benčíka pozitívny dopad na národnú scénu. Ľudia nebudú chcieť byť verejne šikanovaní a zobrazovaní ako primitívni hlupáci, tak si začnú dávať pozor na vystupovanie a za pár rokov naučia vystupovať ako civilizovaní ľudia. Tak budú môcť osloviť ešte viac voličov ako dnes.

Rovnako ako keď Kotleba pre mediálny tlak prehodil z uniformy na hnedé sako. Práve to mu umožnilo vyrásť z 0,5% na vyše 8%.

2. Povinné kvóty znamenajú príchod desiatok miliónov migrantov

Stále existuje tlak na zavedenie povinných kvót. Deň, kedy ich zavedú bude čierny deň Európy a aj slovenského národa. Pretože to má byť systém, ktorý, keď sa spustí, nepôjde zastaviť.

Príde 300 tisíc imigrantov, automaticky sa prerozdelia. Príde milión migrantov, automaticky sa prerozdelia. Ďalší milión, automaticky sa prerozdelia. Nebude sa o ničom debatovať ani rokovať. Príde 50 miliónov migrantov a budú automaticky prerozdelení. Následne ich príde ešte viac. Veď je tu celý moslimský svet a Afrika. Toľko ľudí ešte potrebuje pomoc!

Predstavte si, že na Slovensko príde viac jeden a pol milióna moslimov. Toto je možnou budúcnosťou po vytvorení systému povinných kvót.

3. Slovenský nacionalizmus má byť ekonomickej povahy

Smutná pravda je, že Slováci sú ekonomickí diletanti. Ekonómia, manažment, financie na Slovensku – nula bodov. Ak si spíšete zoznam aktuálnych problémov a problémov minulých, ktorým slovenský národ čelil v histórií, uvidíte, že štyri z piatich problémov sú ekonomické a sociálne problémy.

Absencia ekonomického myslenia je najslabšia stránka slovenského národa. Toto z nás po stáročia robí otrokov, gastarbeiterov a druhoradých ľudí v očiach veľkých štátov. Kvôli tomuto Slováci patria medzi neúspešné európske národy.

Preto by slovenský nacionalizmus mal byť ekonomickej povahy. Teda zameraný na budovanie hospodárstva a rozvoj podnikania, obchodu. Má učiť ekonomickému a finančnému mysleniu každého malého a mladého človeka. Vytvoriť školy pre manažment, financie a národo-hospodárstvo na svetovej úrovni a aj produkovať absolventov svetovej úrovne. Motivovať čo najviac ľudí k podnikaniu. Líder strany by mal byť ekonóm alebo národohospodár so skúsenosťami v súkromnom sektore.

Znie to liberálne a materialisticky? Nacionalizmus je o jednote spoločnosti, kultúre, životaschopnosti, o spoločnom dobre pred individuálnou slobodou. Ale tiež má pomáhať národu prežiť a rozvíjať sa. Na to musí eliminovať najslabšiu stránku, akú národ má.

4. Ako to, že SMER-SD nie je závislý od tretieho sektora?

Vieme, že z treťosektorových aktivistov sa stávajú politici – viď Martin Poliačik, Iveta Radičová. No všimol som si zaujímavú vec pri prezeraní zoznamu politikov, bývalých aktivistov: Väčšina z nich sú pravičiari a liberáli; takmer nik zo SMERU nebol v mimovládnom sektore.

Každý je zvyčajne oddaný tomu, kto ho naformoval. Kto položil základ jeho myslenia, kariéry. Aj kvôli tomu počuť kritiku akademického vzdelania, že produkuje myslením a konaním uniformných jedincov. Videli sme to aj pri Orbánovi. Vyštudoval na západnej, liberálnej univerzite a komentátori po celom svete sa čudujú, prečo nie je liberál.

SMER-SD si vychováva vlastné kádre, dokonca má aktívnu mládežnícku organizáciu. Títo ľudia nie sú oddaní tretiemu sektoru, ale predsedovi strany. Vďaka tomu SMER-SD nie je závislý od tretieho sektora a môže protestovať proti kvótam, mať nekorektné vyhlásenia, neplniť do bodky želania „občianskych aktivistov“.

Zvláštne, že taká maličkosť ako výchova vlastných kádrov môže mať takýto dopad na politiku a budúcnosť celého štátu.

5. Demokracia na západe skončí – tak či onak

Demokracia na západe každopádne skončí – tak či onak. Sú len dve možnosti vývoja:

– Za prvé, k moci sa pomocou volieb dostanú moslimovia. Vďaka populačnému rastu ich bude tak veľa, že sa stanú väčšinou, aj v parlamente. Začnú presadzovať právo Šária a zrušia demokratické voľby, lebo nie je v súlade s islamským právom. To bude koniec demokracie.

– Za druhé, k moci sa dostanú nacionalisti a zo strachu pred demografickým vývojom etnických menšín pre ne obmedzia účasť na voľbách. Určia, kto voliť môže a kto nie na základe národnostných či rasových kritérií. Volič budú môcť len „pôvodní obyvatelia“. Aj to bude koniec demokracie.

Autor: Michal, www.protiprudu.org

O ::prop

28 komentárov

 1. Smer si kádre nevychováva,to sa dedí! benčík je len propagačná figúrka,lebo ak mu vadí kotleba, malo by mu vadiť aj toto:

  Arizácia, sen statočného Slováka – domov.sme.sk

  https://domov.sme.sk/c/4347035/arizacia-sen-statocneho-slovaka.html

  a tejto téme sa vyhýba. koho len kryje? + sranda ako vnuk arizátora tajtrlíkoval pri oslavách SNP. aj mičev sa prissahal,že na oslavách SNP fašistov nechce.

  alebo niečo pre sis a nbú:
  strýko dušana jariabka smer/hzds:

  http://www.pluska.sk/plus-7-dni/relax/temna-tvar-legendy.html

  :DDD
  dokonca z tej pesničky si spravil hymnu aj vaský.:DDD k pobaveniu národa by možno prospelo aby jariabek prestúpil k marianovi, stretol by tam svojho kamaráta cupera. :DDD

 2. Protestovanie proti kvótam, nekorektné vyhlásenia ani neplnenie žiadostí „občianskych aktivistov“ sú zo strany Fica a spol. akurát tak divadlo. Spomedzi popredných ponovembrových politikov sme tu nemali takú kombináciu faloše a poplatnosti akou je Fico. U takého Dzurindu bolo aspoň na prvý pohľad jasné, že je poplatný USA, Sorosovi a pod. Ale Fico, ten nám tvrdí, že tu nechce imigrantov, hoci jeho europoslanci opakovane hlasovali za kvóty a on z toho nevyvodil żiadne patričné dôsledky (napr. vylúčenie zo strany). Rovnaký postup bol aj pri dohode TTIP, ktorú „odmietal“, alebo základni NATO, kedy chcel najskôr referendum v tejto otázke, no schválil to aj bez referenda. Alebo niečo aktuálne – protikorupčný pochod v réžii mimovládok, ktorý podporuje o. i. denník SME (spolumajiteľom je Penta). Je pravda, že Smer-SD nemá až na Sorosom odporúčaného Lajčáka, tak rozsiahle prepojenia na tretí sektor, ale jeho politika má na Slovensko minimálne rovnako negatívny dopad, ako je to u zvyšku štandardných politikov – ožobračovanie, plytvanie, podpora menšín, korupcia, zadlžovanie, poškodzovanie národných a štátnych záujmov Slovenska, nezáujem o reálnu zmenu, atď. To čo robí slúži akurát protislovenským živlom, ktorým pripravuje takouto devastáciou krajiny pôdu pre ďalšie drancovanie, aké tu bolo za Dzurindu. To je totiž typickým dôsledkom ľavicovej politiky zvyšovania daní a odvodov, rozhadzovania a zadlžovania – príprava na „výpredaj“.

  • SMER je dosť štandardný na toto všetko, áno, ale zároveň dosť neštandardný na to, aby ho tretí sektor mal za nepriateľa číslo jeden, a to už o čom tom hovorí. Aktivisti by sa určite radi venovali hlavne boju s alternatívou a náckami, ale SMER má reálnu právomoc rozhodovať, preto je dôležitejší.

   • Tak prečo potom to všetko divadlo? Z vyjadrení Fica k činnosti opozície, napr. v súvislosti s „protikorupčným pochodom“ je vidno, že s tým nesúhlasí a vidí v tom snahu odstaviť Smer. Áno, na jednej strane je to pravda, lenže z jeho pohľadu je to povedzme paradoxné, keďže za ním stoja rovnakí ľudia ako za pochodom – denník SME a jeho spolumajiteľ Penta, ktorému sa darilo ako za Dzurindu, tak aj za Fica. Ten mimichodom s Dzurindom a spol. spolupracoval pred voľbami v 1998, len aby mohli odstaviť Mečiara, proti ktorému sa všetci spojili. Nepopieram, že Smer nie je mimovládkarom celkom po chuti, ale pri porovnaní činnosti jednej a druhej strany veľa rozdielov nevidno. Zbedačovanie, rozhadzovanie, korupcia, vlastizradcovia, rovnakí oligarchovia, atď., to všetko tu máme tak či tak. Preto tvrdím, že je to v podstate divadlo. Aj keď teda, technicky vzaté, bez toho aby som niekoho obhajoval, je tu rozdiel v tom, ako rýchlo sa ženieme do priepasti, a za akých okolností. Pri absencii reálnej zmeny dôjde skôr či neskôr k takým zločinom, ako privatizácia vody (kde bude určite nápomocná aj TTIP), o tom netreba diskutovať. Ale čím dlhšie budeme čakať, tým to môže to byť ešte horšie, nakoľko si na to počkáme v agónii, akú nám doprial Smer, ktorý nemal žiaden záujem na pozdvihnutí krajiny, aj keď nebol tak prepojený s mimovládkami. Okrem toho môže privatizácia prebehnúť v oveľa väčších rozmeroch. To sa totiž odvíja od stavu krajiny – čím väčšie problémy, tým väčšie šetrenie a privatizácia; o to sa už postarajú tzv. ekonomický zabijaci typu Mikloš. Ak by som to celé zhrnul, všetky vlády robili bordel, stáli za nimi rovnakí ľudia, úlohy mali podelené (Dzurinda výpredaj, Fico prípravu na neho, ktorá je typická ľavicovej politike), nikto nemal záujem o skutočnú zmenu, akurát (a to naozaj nechcem obhajovať nikoho) za jednych sa aspoň ako tak, aj keď za veľkú cenu, podarilo Slovensko skonsolidovať (v porovnaní s ostatnými vládami samozejme).

 3. Michal, hneď som vedel, že článok je od Vás a nie od Propa. Prečo? No v zásade aj keď sa s Propom nezhodnem na pomenovaniach, zhodnem sa s ním v miere. Cítim, že ste netrpezlivý, zrejme si myslíte to čo ja pred rokom a pol, totiž, že Kotleba je nulový. Alfa a omega národného hnutia spočíva v tom, že „leader“ sa nekritizuje priamo. Parafrazujem definíciu pôvodu lídra: Je daný od Boha, jeho autorita je prirodzená a nikto o jeho osobe nepochybuje. Určite nie som za to, aby sa mu ľudia prosto povedané strkali do zadku, je to nechutné v každom režime ale musíme udržiavať aj určité dekórum. Národné hnutie je mladé, spoločenské problémy sa nedotýkajú väčšiny prispôsobivejších a schopnejších jedincov a na zorganizovanie kádrov M. Kotleba potrebuje čas, ani Rím nepostavili za deň. Preto nie je nevyhnutné aby mal v ďalších voľbách cez 50 percent hlasov, 20 bohate stačí (asi ich bude zrejme viac, lebo SMER privelmi panikári, nevie čo má robiť s vyše miliónom občanov v exekúciách). Za ďalšie, národu jeho vodca musí byť aj sympatický, univerzitný intelektuál asi nie je vhodný typ vodcu kdekoľvek… .
  „Leader“ je povolaním učiteľ, nie je to náhoda ako vznikol, kým bol, radikálna minulosť a vzťah s tvrdým jadrom je niečo, bez čoho by bol rovnako komickým politikom ako zvyšok ansámblu. Aj keď na použitie hrubej sily, pre odstránenie súčastného dementného režimu (alebo osôb, čo nevedia riadiť, a ak tak iba chabo) sa dá získať mandát iba v tom prípade, že súčastné šéfstvo definitívne zlyhá a vpustí sem okupačnú silu nelimitovanej sily. Bez ohľadu na to, či ju bude, alebo nebude treba použiť, toto ťažko vybudované puto s bojascopnou národnou silou tvorí esenciu jeho osoby. Zmena uniformy na sako je v dôsledku evolúcie vodcu ako predsedu strany, nie je v podstatnej miere spôsebená tlakom okolia. (Čo sa týka uniformy, Fidel na Kube, keď chcel mať spojenca, musel pracovať s nešťstnou komunistickou rétorikou a praktikami a vďaka okolnostiam uniformu vyzliecť ani len nemohol. Napriek tomu, že Kubánci sa nemali dobre, socialistické zriadenie im umožnilo dôstojnejšie prežiť život ako keby tam pokračovala koloniálna nadvláda kapitálu. Dodnes revolúciu starci neľutujú, pretože si uvedomujú, že namiesto chudobných a slušných dcér s rodinami by ich deti žili ako „spoločníčky“ pre cudzincov, v mnohých prípadoch bezdetné.)
  Súhlasím s Vami a s tézou o našej ekonomickej nepraktickosti, ale skôr by som to pomenoval ako bolestné zaostávanie za ostatnými národmi v managerských schopnostiach, ktoré by mali byť kompenzované na hodinách občianskej náuky. Problém je, že nevieme „demokraticky“ zmeniť systém tak, aby tieto naše národné handicapy boli podchytené. Organizujeme sa zle, neskoro, nevieme to a protestujeme pol hodinu po hodine dvanástej. Managmentu tolerujeme spôsoby, ktoré naozaj patria k typickému prejavu tlúp opíc v pralese …. . Áno je to naše historické dedičstvo, sme jednoduchým robotníckym národom, máme problém identifikovať hodnotu, rešpektujeme len tie čo rešpektovali naši predkovia, zle a slabo sa bránime sionu, a zlatým teliatkam, ktoré konvertujú hodnoty na kapitál, to že opačná konverzia je užitočnejšia pre všetkých, na to zabudli takmer v celej civilizovanej Európe. Školstvo je asi najboľavejší rezort nášho štátu a jeho dlhodobo zlé riadenie už cítime a zrejme pocítime ako farebnú revolúciu Egyptského typu. Armáda je na tom síce ešte katastrofálnejšie ako školstvo, ale náš pomaly a iste sa rozpadajúci oligarchami infiltrovaný štát bez vonkajšieho nepriateľa sa skôr rozpadne zvnútra ako v dôsledku invázie ak to v hodine 12-tej nezastavíme.

  • Ďakujem za odpoveď. Budem reagovať niekoľkými bodmi.

   – Áno, Kotlebu prakticky považujem prakticky za úplneho dementa. Aby si zaslúžil lepšie hodnotenie, musí aj niečo lepšie spraviť. No Kotleba sám o sebe nie je to najhoršie. Zimomriavky mám z toho, že slovenský národ je v životnom ohrození, môže zaniknúť a navždy zmiznúť z povrchu zemského a nedokáže vyprodukovať nič iné a nič lepšie než toho šmatláka.

   – Kotleba si kádre takmer vôbec nevychováva. Mohol to robiť posledných desať či koľko rokov čo je v politike a nerobil. Veď ono sa to na národnej scéne kritizovalo. Proste nechce konkurenciu. Má tak Uhríka, Mazureka, ale tí ho neohrozia. Aj pre toto nesúhlasím s ĽSNS.

   – Bolestné zaostávanie v manažérskych schopnostiach za ostatnými národmi sa nedá vyriešiť na hodinách občianskej náuky. V prvom rade ide o to, že slovanské národy sú nepraktické. A v Slovákoch je ešte menej manažérskeho, finančného a podnikateľského zmýšľania než v akomkoľvek inom národe strednej Európy. A to je genetické. Jednoducho to v sebe nemáme. Ak by áno, tak ono by sa to niekde v histórií niekedy prejavilo.

   No Slováci majú celú históriu ekonomické (a teda aj sociálne) problémy. Nehľade na to, kam sme patrili, či sme boli ovládaní západom a Nemcami alebo niekým iným. To je fakt obrovskej výpovednej váhy.To je ako s tými arabmi: sú nevzdelaní. Ale prečo? Lebo nemajú školy. Ale prečo nemajú školy? Lebo nefunguje sociálny systém. Ale prečo nefunguje sociálny systém? A nakoniec sa dopracujeme k tomu, že problém je v araboch, nie v podmienkach či okolí.

   Náš slovenský genetický potenciál je značne limitovaný – oproti západoeurópskym národom. Školstvo ani vzdelávanie to nevyrieši, hoci to dokáže ekonomickú neschopnosť zmierniť. My jednoducho nemáme toľko a tak ekonomicky schopných ľudí. Môžeme preinvestovať miliardy každoročne, celé desaťročia, a ono to nebude mať dodatočný efekt, ak už podchytíme tých pár schopných ľudí v každej generácií. Lebo viac ich už nevzdeláme, nespracujeme. Samozrejme, to neznamená, že by sme nemali investovať do ľudí. Hovorím len, že to nemôže byť kompletné riešenie.

   Kompletné riešenie slovenských ekonomických problémov je tvrdá a aktívna eugenická politika. Asi rovnaká aká bola v národno-socialistickom Nemecku. Jediné, čo nám pomôže je výrazné navýšenie genetického potenciálu obyvateľstva – musia sa rodiť morálnejší a schopnejší ľudia a takýchto ľudí musí byť viac. To je jediné dlhodobé a skutočne funkčné riešenie pre neblahé postavenie Slovákov. Divím sa, že doteraz som sa na národnej scéne s týmto názorom nestretol…….. aj to niečo hovorí….

   • Dosť drsný komentár, ale celkom pravdivý. Isté veci sa dajú ťažko napraviť. Ale netreba zase robiť zo Slovákov nejakých chudákov či neschopákov. Určite sme na tom (i čo sa týka genetiky) lepšie ako napr. taký Balkán a ten potenciál tu rozhodne je.

    Vezmi si takých Írov. Tí boli tiež dlho považovaní za relatívne zaostalých. Dosť ich poznačili hladomory a útlak zo strany Angličanov a následne hromadné vysťahovalectvo sa negatívne podpísalo na ich priemernom IQ (ešte v takých 70 -tych rokoch tam bolo namerané IQ 87, čo je na európske pomery šokujúco nízke číslo). Dnes je tam výška IQ okolo 92, čo je stále celkom nízke číslo, obzvlášť pre západnú Európu, ale životná úroveň je relatívne vysoká (asi väčšina z vás počula o povestnom keltskom tigrovi). Na druhej strane však vidíme, že s blahobytom kráča ruke v ruke dekadencia. Írsko bolo až do 90-tych rokov šokujúco ultra-konzervatívne (možno ste počuli o desivých írskych práčovňách: https://www.youtube.com/watch?v=prB5jVBbSnA), kým dnes je to klasický dekadentný, globalistický homo-štát a šokujúca je najmä tá rýchlosť, akou dokázal prejsť z jedného extrému do druhého.

    Samozrejme, že i ja by som chcel, aby sme sa mali na Slovensku dobre po finančnej stránke. Ale je tu i istá obava, či by materiálny blahobyt neviedol k niečomu podobnému ako v Írsku. Ono totiž práve tá chudoba východnej Európy je tiež jeden z faktorov, prečo sme konzervatívnejší, prečo máme väčší odpor k imigrantom ( keďže si nemôžeme dovoliť sa deliť s nimi o zdroje).

   • Budem reagovať po bodoch 🙂

    1. Neviem, ako presne si to myslel, ale Kotleba rozhodne dement v tom pravom slova zmysle (inteligencia) nie je. Je cieľavedomý, inteligentný a neústupný. Problémom je jeho charakter. Všetko prebíja sebeckosť, vlastný záujem nad záujmom národa. To je presný opak toho, ako by sa mal správať skutočný nacionalista. V národno-socialistickom ponímaní bol takýto človek považovaný za untermensch.

    2. S týmto bodom plne súhlasím, veď to priamo vyplýva z odpovede na bod 1. Proste si nebude vychovávať v strane konkurenciu, navyše potencionálne inteligentnú, ktorá by ho prípadne mohla zvrhnúť z piedestálu.

    3. Ono je veľa medzistupňov medzi schopným a neschopným. Hodiť Slovákov (resp. Slovanov ako takých) rovno medzi tých „nepraktických“ asi nie je to pravé. Povedzme si to inak. O koľkých schopných Fínoch si napríklad počul? Povedz rovno z hlavy. Ja si okrem športovcov nespomeniem na nikoho. Je tu viac faktorov. Vzdelanie je jedným z nich. Avšak v záujme, povedzme „imperialistov“ (nenapadá ma teraz iný výraz na tých, ktorí ekonomicky kolonizujú naše zeme), je mať vzdelaných otrokov, ale nie inteligentných. A keď sa taký vyskytne, treba ho hneď pretiahnuť na svoju stranu. Poturčenec horší od Turka. Staré známe porekadlo, ale zdá sa, že ho nedokážeme aplikovať na dnešnú dobu.

    4. Nemyslím si, že slovenský genetický materiál je značne limitovaný. Tu sa stretávali rôzne kultúry a miesili sa navzájom. Slováci, Nemci, Maďari, Rusíni, Poliaci, Česi – to len posledné storočie alebo dve. Práve naopak – genetický materiál je rôznorodý. A práve to môže byť práve viac na škodu ako ku prospechu – veľké výkyvy v genetickom dedičstve.

    A k poslednému bodu. Až ma prekvapuješ. „musia sa rodiť morálnejší a schopnejší ľudia a takýchto ľudí musí byť viac.“ Akoby si nečítal prop, keď tvrdíš, že si sa doteraz s takýmto názorom nestretol. 🙂

    • 1+2. Takto som to myslel. Nepochybujem o Kotlebovej cieľavedomosti a inteligenčnom kvociente. Ale je nepríčetný sebec.

     Ďalšia vec je, že je totálny ekonomický diletant. V poslednej relácií so Sulíkom pohorel v takmer každej ekonomickej otázke. Drístal bludy. Problémom Slovenska číslo jeden sú nízke platy, najslabšia stránka je absencia ekonomického myslenia. Preto Kotleba, sám ekonomický analfabet, slovenskú situáciu nezmení. Nedokáže vyriešiť to, čo nás najväčšmi páli.

     3. Tak áno, Slováci na tom nie sú „tak zle“. Ale ja som nás porovnával s najlepšími západoeurópskymi národmi a preto som nás označil za neúspešných. To je méta, o ktorú máme bojovať.

     4. Ja si stále myslím, že to tak je. Slováci nemajú ekonomické myslenie a je to genetické. Ak by to tak nebolo, nemali by sme celé storočia sociálne a ekonomické problémy. V súčasnosti máme reálny trh, hoci je pokrútený, tak dnes sa môžu naše ekonomické schopnosti naplno prejaviť. Nič také sa však nedeje.

     5. Vyjadril som sa nepresne. Prop propaguje eugeniku, áno, no ešte som sa nestretol s tým, že by eugeniku niekto označil za riešenie najslabšej stránky Slovákov a propagoval ako najlepšiu cestu k zlepšeniu položenia Slovákov. Je to jemný rozdiel, ale je tam.

     • Ešte k bodu 4. Skúsim to trochu inak. Slovákom chýbajú iné vlastnosti ako ekonomické myslenie, pretože tomu sa dá naučiť. A tými vlastnosťami, ktorými vyniká práve anglofónny svet, je dravosť, agresivita, sebavedomie a túžba presadiť sa za každú cenu. Neviem, či práve toto sú tie najlepšie vlastnosti, ktoré by sme mali sledovať, ale práve oni robia rozdiel.

     • Michal, ak sa pozriete na súčastné Nemecko, zistíte, že ekonomický úspech nie je tá „Super“ hodnota, čo zabezpečuje biologické prežitie, je to skôr naopak. Preto som rád, že nie sme v tomto smere na tom tak, ako Nemci. To, čo robíme zle je určite managment (my enormne zle pracujeme s kapitálom v ekonomike a technológiách, oni kapitálujú zle hodnoty). Keď sme manuálne zručný národ, bez analytických schopností, produkovať umelo vysoké kvantá inteligentov je sociologický nezmysel a hazard. To, čo nás pozdvihne sú dobre komunikujúci a adaptabilní stredoškoláci. Čo sa týka eugeniky, ľudia sa vo svete rodia viac či menej rovnakí, dominantne ich hodnotovo formuje kultúra a historická skúsenosť – tu sú naše ťažké resty.
      Bavil som sa s mnohými Nemcami a už aj oni sami začali tušiť, že ich životná úroveň sa mala dávno skresať, rola odborov tak isto a peniaze namiesto slušných výplat mali byť centrálne investované do megaprojektov. Štát je vždy len byrokratické monštrum, ktoré ťažko odlišuje rasy, ich schopnosti a v prípade dostatku jedincov na ich pôvod nehľadí. Súčastné Nemecko má šialený hodnotový handicap, nerozpoznáva prítomnosť okupačnej armády, málo ludí rozpoznáva kultúrny útok a o biológii popuplácie pri prirodzenom prírastku 1,39 dieťaťa na ženu je zbytočné niečo hovoriť – toto je súčastný ekonomický top národ, kde sa ide cez neexistujúce mŕtvoly nenarodených…. . 1,39 detí na ženu – toto je číslo, ktoré zodpovedá katastrofe, niekde sa určite schováva aj keď ju v novinách nevidno … .
      Ad 2. Kotleba a potreba vodcovského prístupu na Slovensku. Vodca je taký, aký je, vyformovalo ho okolie a s tým sa nedá nič robiť, proces bol krutý, nepríjemný a bez stôp to nezostane. Budem stručný, a zacitujem Propa, a to v tom zmysle, že konštantou v dejinách je národ, nie jeho štát a už vôbec nie jeho forma. Štát, ktorý je v kríze postrebuje na istý čas diktatúru riešiacu problém obyvateľstva (SPQR toto riešenie občas použil aj na riešenie nevojenských problémov). Ak my budeme mať v čele premiéra, ktorý mimo realitu bľaboce, že patríme do jadra štátov EU, tak zanedlho máme po sociálnom nadrodinnom konštrukte zvanom štát a zostane z nás len ekonomická súvaha – žial menej podstatná ako nejaká kozmetická firma na západe.

    • hm, to áno, je to tu geneticky pestré a to vytvára potom aj ten „bordel“ , že každý národ má niečo v sebe, sú tam odlišnosti, a tie sa prejavujú v generáciách, vznikajú mutácie a tie sú zase trošku iné atd… napr. žida sú všeobecne braní ako „žgrloši“ ale to vychádza z ich večného putovia po púšti, kde rodina musela vyžiť z veľmi mála, a keď sa toto deje dlhodobo, potomkovia prirodzene sú šetriví „žgrloši“ lebo sa to stalo súčasťou ich genetiky . A keď sa dotyčný z takejto genetiky stane ekonómom je taká aj ekonomika. Ušetriť a pod.. malé platy a pod. žgrlošiť, držať peniaze .. vytvára to prirodzene, lebo mu je to geneticky prirodzené. A keď má v sebe aj fénicky gén /najvačší obchodníci histórie/ tak je to jasné s kombináciou gréckeho . /mudrlanti, filozofi/ .

     • To s tým večným putovaním po púšti, to bol vtip, že?

     • Keď má niekto židovsko-fénický gén, slovanský, fénický, grécky a bohvieaký ešte, tak sa tak prejavuje ako sa prejavuje, neprejavuje sa ako ten ktorý taký gén nemá, neprejavuje sa ako človek ktorý tu žil pred 10 000. rokmi. My už prirodzene máme vzťah k peniazom a ku vzťahom cez ne, lebo máme aj my nejaký ten židovsko-fénický gén v sebe, ktorý sme dostali.

     • tak boli to púštne kmene, povačšinu času sa tam zdržiavali, tak som myslel. …. všetko inak rozvrátili, viď. kannán, naberali genotyp od iných, a tým sa vytváral „genetický chaos“ ktorého sme aj my súčasťou. Alebo: monoteizmus a vytvoril koli tomu, že boli „žgrloši“ platiť ostatné chrámy v Egypte. Tak platili iba jeden. Nie koli tomu ,že je jeden Boh, ale že platiť tie ostatné je drahé, nákladné. Tak museli odísť z egypta, a vznikli rozprávky o prenasledovaní. Je to niečo podobné ako keď Krajcer zlúčil Tv. s Rozhlasom. Aj tu vidieť žgrlošskú politiku 🙂 Ale to vychádza z toho života v tých biednych púštnych podmienok, kde rodina musela vyžiť z mála. …. No, dá sa na tom vidieť aj pozitívum, že človek si váži aj drobnosť v živote a drobnosti si žida všímajú dokonale.

     • tak zoberte si bodku, okolo nej spravte kruhy jeden, dva atd… jeden kruh jeden národ, druhý kruh druhý národ atd… – to je žid, naberanie genotypov, takto pracuje „hospodin“ alebo kabbala. … preto aj uznávajú multi-kulti a snažia sa o ňu. Takto prežívajú „židia“ . Preto je to dnes už zmes národov nabalených na tú bodku. Keď si kuknete fotky Izraelských vjakov, každý je iný. To je to. Sú tam isté prvky – semitské, ale to sa na seba všetky tie blízkovýchodné národy podobajú. Tie národy hlavne z tej blízkovýchodnej oblasti sú akoby ten žid./kanánci, asýrčania a pod.. / … a čo viem, tak takto dopadne celý svet, premiešaním sa pomalým a prirodzeným. Robia chybu že na to tlačia. A arab to je tiež od nich. Z Abraháma. To je niečo podobné. Proste nedá sa s tým nič robiť. Nemci tí to brali geneticky, do neviem akej rodiny hlboko. Posielali ich do koncetrákov, na začiatku im povedali aby odišli. .. ono dnes každý to má viac menej v krvi, prejavuje sa to radosťou z peňazí, z ušetrenia, ale aj hádavosťou, ohováraním, kradnutím, ale aj vytrvalosťou, húževnatosťou atd.. Teraz k inému: Templárski rytieri priniesli práve z palestíny /od židov/ prvé bankovníctvo do európy, zmenky, požičky, úrok, úver, no jednoducho úžeru. Zadĺžili francúzkeho kráľa, ten sa nevedel z dlhov dostať, tak obvinil Templárov a tí šli na hranicu. A ich rád sa zrušil. Samozrejme týmto sa pohla aj ekonomika. Tieto veci majú racionálny, reálny základ, len pre plebs sa napíše niečo iné.

     • napr. ohováranie prišlo odtiaľ, obchodník ohováral jeden druhého, …. a geneticky pomiešané: máme tu novinára, v podstate ohovárača inej strany akú zastávam ja. Keby nemal novinár niekde hlboko predkov tam vo fenícií proste tam na blízkom východe, tak by nebol novinár. Ak by sme nemali nejaký gén po grékoch tak by sme nemali filozova v sebe. A Grék to je bol iba zlodej, jeden aby mohol „bádať – mudrovať-filozofovať, hrať divadlo, športovať atd… niekto ho musel chovať, živoť, pracovať na neho, a to bol otrok, tak jedna skupina kradla ľudí a robila z nich otrokov a druhá sa zabávala. Súčasnosť to krásne ukazuje ako tú krízu, že sa nevedia zmieriť z nižšími platmi atd… lebo genetika. Lebo už mi skončilo leháro. Ale aj tak nás okradli. Len nie zbraňami ako v minulosti, ale cez politiku – EÚ. .. a o tom, je hlavne tá slávna odysea, o tom aby hlavný hrdina sedel na riti doma a neokrádal a nebúral iné mestá. … to tie národy – nenárody okolo stredozemného mora, to len lúpeže, okrádanie, bojovanie, rabovanie atd… lamentovanie, žial aj my mám niečo z nich.

     • alebo: Keď chceš niekoho osrať, teda požičať korunu a tri pýtať naspať, inak bude sankcia, musíš byť chladný k druhému, a to pochádza tiež z blízkeho východu. Inak sa to nedá. Chlad. To sa „cvičili“ to je tými prísnymi zákonmi, že ukameňovať, napr. za neveru, ukameňovali toho kto nestíhal kráčať za skupinou, za doslova malicherné prehrešky, to sa tiež dostane taká „otupenosť“ do genetiky ďalej. V kombinácii s fénickým génom sa to prejaví v obchode že si napr. úžerník, máš požičkáreň, Banku. A berieš to ako samozrejmosť – úrok. Tie národy iné, tie také neboli, tam si akože všetko bez zisku prerozdelili. Napr. čistý kmeň Nibelungov. Germánsky kmeň. Tam to nepoznali, že ak ti niečo požičiam, tak chcem za to niečo. Nemali ten pocit. Nieže sa na to hrali, že budeme dobrí ako to dnes politici robia, ale oni prirodzene nemali ten pocit. My takí niesme, lebo sme už pomiešaní s kadekým. Tak cítiš, ako nerád platíš, cítiš keď máš zisk. Toto sa do akože slovanského genotypu dalo dávno, že sa ten človek z blízkeho východu k nám primiešal , a preto ten „žid“ vždy vyhrá, lebo je aj v tebe. Lebo máš aj ty potreby ktoré on uznáva, lebo on ustanovil: čo bolo u nich prvotné stalo sa aj medzi nami prvotné. Teda vzťahy cez peniaze. Ty nebudeš Nibelung nikdy, oni nepoznali pocity ktoré poznávaš ty. My to nevieme, ale možme o tom snívať. Byť nezištný, nechcieť vzťahy cez peniaze, atd…. s peniazmi prichádza napr.násilie, otvorená až perverzná sexualita. ..Nibelungovia nikdy nemali sexuálnu úchylku, a my?

     • myslím, že nedá sa s tým nič robiť, proste je to dané od „adama s evou“ okrádať druhého o územia, o peniaze, život, víťazstvá atd… presne ako nás slovákov chcú okradnúť o územie, o identitu, okrádajú nás o peniaze atd… to je dané, okrádať. Presne ako kedysi v kannáne, vykradnuté a rozvrátené tie štáty, rozvrat blízkovýchodný, babylon, asýria, perzia, atd.. a keď sa nedáš, ukážeš svaly – hrubú silu, tak si ty zlý. „Adam a Eva ukradli jablko“, a vyhovárali sa na seba, že kto za to može, .. a toto dedičstvo je tu stále.

 4. michal, dúfam, že navýšenie genetického potenciálu nemyslíš pomocou utečencov, alebo germánskych ubermenschen.
  je to spôsobené aj tým,že slovenky vidia v cudzákoch plejbojov, a slovákov majú za pakov. porovnaj si koľko mužov pracujúcich v eu si našlo ženu tam a koľko žien muža.je to nepomer a tie ženy chýbajú tu. ani džingischán nemal spočiatku silné ekonomické postavenie,ale mal cieľ, a odhodlanie. a hoci jeho vláda bola krutá, bol „neatraktívny aziat“ nik si ho nedovolil nazvať viac otrokom.
  je to o vnímaní samých seba a treba sa správať voči cudzákom tvrdo. veď aj takí nemci si viac cenia primitívneho arabáša, ktorí im znásilní dcéru a syna pichne nožom a dajú mu azyl a sociálne dávky, ako slovanského otroka, ktorý maká v ich fabrike. veď si spomeň,ako slováci museli čakať na schengen a negríci nemusia. to je o vybudovaní si rešpektu. a keď už nič iné,aspoň toto by mali slovania odkukať od tých arabášov. aj slovenské ženy by si viac cenili slovákov niktorá nechce,aby jej deti boli deťmi otroka,ale deťmi pána a boli dobre zabezpečené. to vedia aj černosi a arabi,že znásilnenie a zabitie konkurencie je záruka rozšírenia ich génov a nie duálne vzdelávanie sa a práca vo fabrike. tí čo budú duálne makať vo fabrikách zostarnú,a keď nebudú vládať odkopnú ich ako handry a zomrú bez potomstva v biede. v podstate sú mŕtvy už teraz.
  správne hovoríš: tvrdá a aktívna eugenická politika.

  • “dúfam, že navýšenie genetického potenciálu nemyslíš pomocou utečencov, alebo germánskych ubermenschen”.

   “…germánskych ubermenschen?…to ste kde vzal túto kravinu? Máte vóbec poňatie, ako vzniklo tooto židovské svinstvo?

 5. Robo, mal by ste sa na to podívať zbližšia. Židia nemali v púšti žiaden nedostatok, však nosili so sebou “archu úmluvy” a to bola predsa ‘mašinka’, ktorá im vyrábala potravu, zvnanú “manna”. Vy to neviete? Tá ich živila – 600 tisíc židov – po dobu 40 rokov ich putovania!
  Na to sa musíte dívať s úctou, lebo ináč, váš predseda SNR, pán A.Danko, vás môže potrestať za zneváženie ‘holokaustu” a Izraela.

  • sitra, ale no 🙂 .. archa zmluvy , tú mali od čias mojžiša, ide o to, že boli aj pred tým tie hebrejské kmene, aj bez nej. 🙂 a zaujímavé je, že ju teraz nemajú. Archa je to v podstate relikviár, podobné niečo ako relikviár v nejakom katolíckom kostole a všimni si ako sú mu veriaci oddaní. Ako to upavňuje vieru.

  • vieš, židia ustanovili to, že čo bolo napr. u starých slovanov prvotné oni ustanovili druhotné, starí slovania nemali vzťahy cez peniaze, a tieto vzťahy sa koli primiešaniu žida stali prvotné, lebo ich ustanovil žid, ustanovil ich tým opakujem, že sa primiešal do ich genotypu, a ten potomok už tie peniaze potreboval. A ďalší žid mu ich doniesol. …. teraz paraela so súšasnosťou, Havel stál na tribúne a v podstate vravel toto: Potrebujete „vzťahy cez peniaze“ „demokraciu“. A stalo sa, lebo ľudia chceli žiť ako tí na západe. Kšeftovať a pod… Toto je židovské, a spravili to opakujem tým že sa pomiešali, teda spravili to cez sex. A tak ten gén prežíva. A hovno sa s tým dá robiť. …. Hitler v podstate chcel úplne vylúčiť semitské prvky, aj náboženstvo, on Tisa ako nacionálne socialistu mohol a bral, ale ako katolíka-kresťana nie. …. a k začiatku, dnes už žid má aj iné prvky iný gén v sebe, od toho s kým sa pomiešal. je to v podstate ilúzia definitívne s tým skoncovať. V podstate aj židia stále robia ilúziu, relativitu – spochybňovanie. To je od nich. napr. niečo stojí 9,99 – to je relativizmus, povieš veď to nestojí 10. To 9,99 je od žida. Alebo malinký jogurt v kelímku, a drahé. A toto sa berie ako normálne, ale nieje to normálne. Je to len kradnutie elegantnejším sposobom. žial je to v genetike, inak sa nevie. Lebo sa tak naučili, po generácie žiť z mála v rodine, šetriť, teda žgrlošiť. A taká je aj ekonomika.

  • oni boli nekompromisní, prísne tresty, chladní – aby prežili na púšti, Ten Kristus bol taký prvý ktorý tie tresty a ten sposob života kritizoval a ako dopadol. Ale niečo sa zmenilo. A potom to miešanie, veď 100 rokov bol v jeruzaleme afroditin kult, a tam bežne a priam sa žiadalo dochádzalo k homosexuálnym stykom. To bolo v starom grécku bežné- ostrov lesbos. A takto sa to stane súčasťou geneticky, lebo gén je modálny a nesie aj tieto prvky, a dnes tu máme homošov. A v liberálnom systéme majú prím. Moderná veda nevie objaviť to že gén je modálny, nevie objaviť to že je možné napr. levitovať alebo sa teleportovať, telepatiu ovládať a pod. Tak nevie pochopiť že gén je modálny. Ale vždy to niekto vytvorí, tieto staroveké kulty.

  • … alebo ak zoberieš Poliakov, to je taký typický príklad, Poľský Kráľ Kazimír Veľký pozval kedysi židov do Poľska aby naučili poliakov obchodu, aby to tam „ekonomicky“ obohatili. Došlo k premiešaniu, a dnes poliaci? Samý obchodník, šmelinár, kamiónista atd… známe ich trhy. No, keby sa do ich genotypu žid neprimiešal tak by to nebolo. … proste židia kedysi utvrdzovali svoj genotyp tým, že vylučovali slabé, choré od nich, proste to zabili. V tom starom zákone je to tak, že „kripeľ“ teda vadný nepríde do chrámu a nesmie obetovať, vylúči sa atd… neverník – smilník vylúči sa .. atd… proste to zabili. Tým utvrdzovali svoj gén, že vylučovali slabé od seba. Svoj gén robili silný. A zostali iba tí silní. Tu to tak nebolo, tu sa staralo aj o vadného. A potom sa miešali s nežidmi, a presadilo sa to čo bolo pre nich typické – obchod atd.. peniaze. Inak to utvrdzovanie to mali aj féničania, obetovávali deti, nie akože k Bohom, ale aby nemali súcit, pocit viny, aby bol ten gén silný. Príroda je taká. A ten gén je silný, inak by sa nepresadil. A to že je taký silný vytvára že máme vzťahy cez peniaze ako prvotné. ….. kedysi u starých germánov ak si bol hladný tak sa o teba postarali, nikto nehladoval, nezišstne u židov nie, tam si musel zaplatiť. Presne ako teraz, nezaplatíš jedlo nemáš. Toto sa tou genetikou presadilo, že všetko cez peniaze – to sú tie vzťahy cez peniaze. Pretože mali tak silný utvrdený gén tak sa toto presadilo. A preto aj my cítime radosť z peňazí. To ten gén robí. Ale toto sa udialo strašne dávno, to premiešanie. Stačil jeden z blízkeho východu, a už sa to menilo.

  • a samozrejme iba žid može toto pochopiť, teda pochopiť ako to bolo – vzťahy cez peniaze, lebo im rozumie, no a to bol Marx, a nie len on, aj preto tie vzťahy cez peniaze chcel zrušiť, …. akože komunizmus bude spoločnosť taká kde ludia budú žiť ako v období pred peniazmi, pred otrokárstvom atd… samozrejme vy ako nacionálni socialisti v tom vidíte zlo- ZSSR, židov atd.. sprisahanie proti národom. Jasne nestalo sa, proste bola to ideová „hovadina“ . Aj keď ja osobne v tom všetko nevidím zlé. Aspoň vtedajších socialistických 500 korún malo hodnotu, nie ako tieto papiere kryté iba dlhom.

 6. alebo, k tej arche, to je relikviár ako som spomínal, ale tých „árch“ to mali skoro v každej rodine, tam sa ukladali podstatné veci po predkoch a museli sa držať v úcte, ak sa narodilo dieťa ktoré o to nemalo záujem, nedržalo to v úcte atd.. tak ho zabili, lebo zhrešilo, proste zastavili jeho genotyp aby sa nemiešalo a tým neoslabovalo ich v budúcnosti. Takto sa vychovala „zbožnosť“ k tradíciám, k predkom atd… k inému: kedysi mi nemčinár spomínal, že v Nemecku naučili ľudí presnosti, k poctivosti a to bitkou, … jeho prastarý otec prišiel neskor do roboty tak dostal od kolegov bitku. Jednoducho ich to naučili. Prišiel si neskor bitka od kolegov. To sa vobec nespomína, ale to bolo ešte dávno pred Hitlerom.

Leave a Reply