Domov / Hlavná strana / Glosa / Politici na Slovensku – výkvet morálnosti

Politici na Slovensku – výkvet morálnosti

Slovensko sa stalo ideálnou krajinou na život. Politici vo vláde a v parlamente sú tie najmorálnejšie osoby, aké máme – veď preto sú v čele národa. Čistú povesť Slovenska kazia iba nemorálni občania, ktorí si snáď označenie „občan“ ani nezaslúžia. Veď môže byť správnym občanom osoba, ktorá korumpuje zdravotné sestry dezertami a kávičkami, lekárov fľašami koňaku a obáločkami, úradníkov rôznymi pozornosťami a učiteľky kvetmi?

Nie, nie. Títo takzvaní „občania“ by si mali brať príklad z najvyššej politiky. Medzi politickými špičkami korupcia, tento spoločensky nežiadúci jav, neexistuje. Aspoň podľa vyjadrenia ministra vnútra Róberta Kaliňáka. Ak by ste pochybovali o jeho slovách, robíte chybu. Neexistencia korupcie sa totiž dá jednoducho dokázať. Koľko vysokých politikov bolo odsúdených napríklad počas minulého roka za korupciu? Boli vôbec nejakí obvinení? Máte akékoľvek dôkazy o korupcii? Pokiaľ nič z toho nemáte, korupcia neexistuje. Jasné ako facka.

A pán minister má nepochybne pravdu. Veď ak napríklad ubytujete nejakého bezdomovca vo svojom byte, to nie je úplatok, ale dobrý skutok. Čo na tom, že ten chudák je náhodou premiérom Slovenska, alebo ministrom. Idete takto po ulici, vidíte pána premiéra krčiť sa v zime pod bránou, no neurobíte dobrý skutok a neprichýlite ho? Ale to by médiá nesmeli hneď všetko zveličovať. Dobrý skutok dokážu okamžite prekrútiť na úplatok. S tým je nutné niečo urobiť. Najlepšie prijať zákon o tom, že korupcia vo vláde neexistuje. Pani Žitňanská nepochybne ochotne vypracuje návrh takého zákona.

Otázkou je, čo urobiť so zahraničím. Svetové ekonomické fórum totiž považuje Slovensko za druhú najskorumpovanejšiu krajinu Európy. Kto vie prečo.

Autor: ::prop, www.protiprudu.org

O ::prop

10 komentárov

 1. isto si spomeniete na korupčnú aféru mudr fischera. to bolo smiechu…. a hádajte , ktoré etnikum korumpovalo ktoré! :DDD

  • No najprv korumpovalo hnedé biele, potom možno korumpovalo až lobovalo multikultúrne orientované biele etnikum biele policajné etnikum, aby z hnedého po spáchaní trestného činu korupcie spravilo agentov, následne zrejme lobovalo až možno aj trošku korumpovalo obžalované biele etnikum súdnu moc, prečo je to zrejmé. Takže korupcia plodí len ďalšiu korupciu…. . Takže potom ak bude niekto chcieť po poddimenzovanom, zle zaplatenom strednom zravotnom personále lepšiu starostlivosť pre príbuzného ležiaceho v špitále, tak asi motivátor typu cash, bonboniera, alebo kačica bude čím?

 2. smeru nie sú cudzie ani arizácie na komulíckom základe. to je dnes jeho hlavný zdroj. jedna z najväčších arizátorských špín je jahnátek a matečná. arizácie od vojny vstupujú do svojej druhej fázy. nie pod vlajkou hsľs, ale smeru. práve smer a sns sú nasledovníci krížencov hsľs, kss. ani tiso nebol odsúdený za ubližovanie židom, ale za rozvracanie republiky, teda čsr. za čo jeden odvisol, iný sa smeje z elektry , dokonca ho navrhli na nobelovku.
  eurodotácie sú ich zdroj tiež. je potrebné vystúpiť z eu, aby sme oslabili fašizmus. treba začať od spodu, lebo na tých máte. vrch padne potom sám. aj ich ochranné parazity. hladný parazit sa stáva agresívnym, ale potom aj jemu dôjdu sily. ako rakovine. pôst niekedy prospieva, je to očistný proces.

  • Ako to mysliš s tou modernou arizáciou, bodla by nejaká schéma. Priznám sa, že na Jahnátka som úplne nulový.

  • Budem to opakovať stále. EU nie je fašistická a s fašizmom nemá nič spoločného. Určité asociácie sú však asi nesmrteľné rovnako, ako sú nesprávne. EÚ je postavená na úplne iných základoch ako fašizmus.

   • Nepočul som o tom, že by nejaký nemecký kapitalista, čo zarobil na 2.sv vojne šiel po Norimberku sedieť, alebo by visel (minister Speer ako hlava dostal 20 rokov). Súhlasím s tým, že na Ukrajine a v Pobaltí podporujeme hlavne radikálov, ale keď sa porzieme čo sú zač…. . Aj v Rusku je problém aj s fašistami, čo po takej historickej skúsenosti akou bola 2há svetová je zvláštne. Neviem, ako sa fašistické tendencie za Putina prehlbujú, alebo eliminujú, ale v rámci súčastného „Drang nach Osten“ táto stopa „zapácha“, zrejme tu kapitál ukazuje svoj pôvod.

 3. Prop má samozrejme pravdu. Keby totiž EU ako aj všetky členské štáty boli fašistické, tak by tam bol všade nevídaný poriadok a prosperita. Ľudia by nepáchali samovraždy, to sa vo fašizme ani v “národnom socializme’ nestávalo.
  Keď v Taliansku nastúila vláda Musoliniho (na požiadanie kráľa Viktora Emanuela), aj vlaky začali premávať s minútovou presnosťou.
  Stačí si preštudovať čo bol/je fašizmus, ale zrjme nie z propagandistickej tlače.

  • Nehádam sa, ťahám za kratší koniec, ale keď sa na to celkovo pozriete, tak kam smerujeme? Kontrola tlače čoraz vyššia, voľba zástupcov v EU málo vzťažná k bežnému človeku, tajné služby, súdy a banky čím ďalej tým viac prepojené, fašizmom sa to nazvať nedá ale tento plutokratický nádor sa pripravuje na totalitu, čaká sa len na ďalšiu výmenu kabáta.

   • Ale ono to má definíciu. 🙂 Nihilizmus pod pláštikom liberálneho socializmu, pardón, „demokracie“. 🙂 Fašizmus v žiadnom prípade, ten je niekde na opačnej strane.

    • Áno, doteraz ma tento termín nenapadol, doteraz som nevedel pochopiť človeka čo si vedome, dobrovoľne a úmyselne reže konár pod sebou. Asi máte dobre naštudovaný Revolučný katechizmus. Zrejme sa to v najbližšej dobe prejaví na interakcii alebo dialógu USA-EU. Ale ťažko si viem predstaviť nihilistických politikov alebo inštitúcie spolupracovať v skupine, znie to ako oxymoron. Asi to bude fungovať tak, že zvyšková hodnota populácie sa bude konvertovať na peniaze a peniaze sa použijú udržanie deštruktorov. Je to velmi dekadentný kocept. Obdobne sa dobýjaní ostrovného Týru Alexandrom Macedónskym zachovala lokálna elita. Nechala mesto brániť pomaly do posledného vojaka a v momente, keď už z populácie ostali prakticky len oni, tak sa s Alexandrom dohodli na bezpečnom odchode z mesta. Alexander, s perspektívnym výhľadom na dobytie zvyšku Ázie samozrejme svojim nahnevaným, utrápeným vojakom kategoricky zakázal vyvraždenie zodpovednej elity.

Leave a Reply