Domov / Hlavná strana / Komentáre / Počet Nemcov zavraždených alebo brutálne napadnutých migrantmi sa za rok zdvojnásobil

Počet Nemcov zavraždených alebo brutálne napadnutých migrantmi sa za rok zdvojnásobil

Podľa štatistiky zverejnenej Federálnym úradom kriminálnej polície majú Nemci vyššiu šancu, že ich zraní alebo zabije imigrant, než naopak. Zároveň sa počet vážnych priestupkov ako zabitia a útoky, spáchané novo prichádzajúcimi ľuďmi v porovnaní s rokom 2017 zvýšil.

Jednu z 10 obetí vážnych zločinov v Nemecku napadol uchádzač o azyl alebo utečenec, informuje Die Welt, ktorý cituje Federálny úrad kriminálnej polície (BKA). Jeho správa za rok 2018 s názvom „Kriminalita v kontexte imigrácie“ analyzovala štatistiky vrážd, zabití, prepadnutí, krádeží a priestupkov proti sexuálnemu sebaurčeniu a osobnej slobode. Výskum mal za cieľ určiť, koľko zločinov zahrňovalo „uchádzačov o azyl a utečencov,“ rovnako ako ľudí čakajúcich na deportáciu alebo tých, ktorí už majú povolenie na pobyt.

Nárast vrážd a brutálnych útokov

Výskum naznačuje, že Nemci majú výrazne vyššiu šancu stať sa obeťou zločinu spáchaného imigrantom, než naopak. Vlani bolo 102 000 obetí vážnych zločinov napadnutých migrantmi. Od roku 2017 sa tento počet zvýšil o sedem percent.

Nárast je drastickejší, pokiaľ ide o vraždy a neúmyselné zabitia zahrňujúce páchateľov cudzieho pôvodu a nemecké obete. Bolo zabitých 230 Nemcov, čo je dvojnásobok oproti roku 2017. Správa však poznamenala, že štatistická služba (PKS) kriminálnej polície vyhodnocuje údaje až po ukončení vyšetrovania, takže štatistiky za rok 2018 zahrňujú obete islamistických teroristických útokov v Berlíne z decembra 2016.

Sexuálne útoky utečencov sú na vzostupe

Počet Nemiek sexuálne napadnutých uchádzačmi o azyl a utečencami taktiež narástol na 3260. Celkovo takmer polovica obetí vážnych zločinov spáchaných páchateľmi cudzieho pôvodu (46 336 zo 101 956) boli Nemky. To je o 19 percent viac ako v roku 2017.

Údaje súvisiace so zločinmi proti uchádzačom o azyl a imigrantom údajne napadnutými nemeckými podozrivými ukázali, že obeťami bolo 8 455 cudzincov (o 24 percent viac ako v roku 2017).

Xenofóbia nie je dôvod

Pozoruhodné je, že v roku 2018 bolo len 18 % obetí z radov cudzincov zranených alebo zabitých nemeckými podozrivými. Ako poukazujú tieto noviny, správa naznačuje, že ľudia uchádzajúci sa o azyl sú napádaní najmä ľuďmi s podobným zázemím.

Kritiku vlády Angely Merkelovej podnietili hlavne utečenecká politika a prístup „otvorených hraníc“. Európske krajiny zažívajú od roku 2015 vážnu migračnú krízu v dôsledku prílivu tisícov migrantov a utečencov utekajúcich zo Stredného východu a severnej Afriky. Nemecko prijalo státisíce migrantov. V priebehu rokov však počet novo prichádzajúcich poklesol. Podľa polície bolo v decembri 2018 v Nemecku 300 000 uchádzačov o azyl a 697 000 utečencov.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Sputnik News

O ::prop

2 komentáre

  1. Amerike sa zatial darí, čo pre Nemecko v mene sionizmu plánovali. Nemecký národ, ako sa zdá je na pokraji zničenia.
    Nemcom by asi bolo treba pipomenúť Hitlerove slová z februára roku 1942, keď to povedal jasne:
    “Život je dopriaty len tomu, kto oň bojuje najtvrdšie. Existuje len jeden zákon prírody: bráň sa !” (D. Irving “The War Path”, str. 223).

  2. Martin Rubáš

    Lidé v Německu jsou čím dál tím víc naštvaní a je jenom otázkou času, kdy tam vypuknou velké nepokoje. Rok, dva, deset let? Nevím, ale časem to praskne. Čím dřív tím lépe
    http://www.epshark.cz/clanek/991/zvrtnout-se-muze-v-nemecku-cokoliv

Leave a Reply