Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Po klamnom útoku zostala US NAVY úplne demoralizovaná

Po klamnom útoku zostala US NAVY úplne demoralizovaná

sukhoi_su24_fencer_l4Niektoré západné médiá informovali o incidente z 12. apríla v Čiernom mori. Ruská bojová stíhačka uskutočnila viacnásobné klamné útoky na vojnovú loď USA. Dvanásť krát nalietávalo lietadlo typu Su-24 v skorý sobotný večer v nízkej výške na torpédoborec USS Donald Cook. Stíhačka sa priblížila k lodi až na 900 metrov a letela vo výške 150 metrov nad morom. Incident sa ťahal viac ako 90 minút. Čo médiá nepovedali, je čo sa stalo potom. USS Donald Cook musel okamžite vplávať do rumunského prístavu, pretože posádka bola psychicky na dne od strachu. 27 námorníkov US NAVY podalo okamžite výpoveď a odišli z paluby. Pentagon pripustil, že klamné útoky Su-24 na torpédoborec USA mali na posádku demoralizujúci účinok.

V pondelok potvrdil hovorca Pentagonu vyššie spomenutý prípad a nazval tento letecký manéver desivým a neakceptovateľným, pretože posádku vojnovej lode úplne demoralizoval a vytvoril negatívny vplyv na všeobecnú psychologickú klímu. Boli vraj dokonca zapojené dve Su-24. 27 členov posádky torpédoborca malo podať výpoveď a komentovali svoje konanie so slovami, že nemajú v úmysle vystavovať svoj život nebezpečiu.

Hovorca Steven Warren povedal, že torpédoborec patroloval vo vodách Čierneho mora, keď sa udalosť udiala. Potom loď v pondelok bezpečne pristála v rumunskom prístave Konstanca. Členovia posádky museli byť psychologicky ošetrení a zotavujú sa z utrpeného stresu.

USS Donald Cook je tretia vojnová loď USA, ktorá v poslednom čase vplávala do Čierneho mora. Predtým už vyslali USA fregatu s riadenými strelami USS Taylor a veliteľskú loď pre obojživelné vedenie vojny, USS Mount Whitney, aby počas Olympijských hier v Soči, ďaleko od ruského pobrežia, chránila US športovcov pred teroristami, ako popísal Washington jej úlohu (úsmevné).

uss-donald-cook-484801775

USS Donald Cook

Potom sa stal malér. USS Taylor narazila 12. februára na dno a nebola ďalej v stave plniť svoje úlohy. Keď táto vojnová loď chcela vplávať do prístavu Samsun, aby natankovala, nastala škoda na listoch vrtule. Fregata s riadenými strelami zostala potom kotviť pri prístavnej hrádzi tureckého prístavu. Kapitán Dennis Volpe bol pozbavený funkcie veliteľa a odstúpil.

Od začiatku februára 2014 je novým domovský prístavom pre USS Donald Cook Rota v Španielsku ako takzvané čelné umiestnenie spolu s tromi ďalšími torpédoborcami, ktoré prídu neskôr. Minister námorníctva USA Ray Mabus k tomu povedal: „Permanentné umiestnenie štyroch lodí na čele v Rote sa dostane na správne miesto, nielen v pravý čas, ale aj na všetky časy.“ Rota je už od 60-tych rokov americká námorná základňa v Španielsku.

Podľa medzinárodných námorných dohôd (Dohoda z Montreux) smú sa vojnové lode z nesusediacich štátov zdržiavať v Čiernom mori len 14 dní. Potom môže napríklad Rusko, ako susediaca krajina, potopiť každú cudziu vojnovú loď bez vyhlásenia vojny. Vedomie o tejto možnosti necháva členov posádok a veliteľov amerických vojnových lodí v samozrejmých obavách o svoj život.

8. apríla vplával USS Donald Cook do Čierneho mora, ako časť amerického pokusu demonštrovať východoeurópskym členom Aliancie podporu kvôli údajnému nástupu ruských jednotiek na hraniciach s Ukrajinou. Len čo prišli, odohral sa horeuvedený incident s dvomi ruskými Su-24. Ako následok klamného útoku vznikol „nedostatok personálu“ a loď musela svoju úlohu prerušiť.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Freeman

O ::prop

27 komentárov

 1. Doporučil by som si načítať Leva-net, kde jasne píšu čo sa stalo. Chibiny… a je veľa vecí jasnejších a aj to prečo USS a Západ je zmätený a bude čoraz viac!

  • Čítal som to aj v preklade aj v origináli, vyzerá to tak trochu ako sci-fi, už len z toho dôvodu, že autor pravdepodobne nebol prítomný pri simulovaných útokoch (jedine že by bol on tým pilotom alebo vyvinul Chibiny). Aj keď možné je všeličo, my nemáme poňatia, čo všetko vyvinul armádny výskum, zverejnené predstavuje len špičku ľadovca.
   .Ale číta sa to dobre a potešilo by, keby to bola pravda 😀

  • bodaj by to tak bolo a poslať pár amíkov do pekla!

 2. Muselo sa stať niečo „mimoriadne“…

  Podľa infografiky na niektorých satelitných staniciach Su-24 lietal „podĺž lode“ vo vzdialenosti okolo 1000yard a vo výške 500 feet – to zhruba je tých 900 a 150 metrov. Kto bol niekedy na leteckom dni, tak celkom dobre pochopí, že to síce je „zážitok“, ale aj keby sučko urobilo nadzvuk, tak rana to síce bude riadna, ale nič, z čoho by sa vojclom mali popisovaným spôsobom „rozklepať kolená“, hoci aj pri dvanástej repríze… mimochodom – medzinárodné dohody povoľujú priblíženie tuším až na 300 metrov, takže ani tam problém nie je – tak nízko lietaly oriony a nimrody nad lietadlovým krížnikom Moskva 70. rokoch.

  Takže sa niečo udialo, najskôr v „éteri“. Napríklad to, čo popisuje Leva-net – výpadok celého systému riadenia zbraní, či už vo forme „vypnutia“ alebo tak, že systém Aegis proste „oslepol“ a sučko jednoducho nevidel – alebo ich videl až príliš mnoho.
  A to je zlé – veľmi zlé. Znamenalo by to dve veci súčasne:
  1) rusi dokážu Aegis oklamať alebo vyradiť – takže je zrelý do šrotu a lode ním vybavené zrelé na prestavbu, pretože v prípade skutočného útoku by boli americké lode voči útočiacim ruským strojom bezmocné, v pozícii cvičných terčov.
  2) ak rusi majú systém na zarušenie systému Aegis, dá sa predpokladať, že ich vlastné rádiolokačné systémy, podobné Aegis (S-300 a vyššie) sú proti podobným spôsobom rušenia dostatočne odolné – a to znamená, že sa dosť dobre zarušiť nedajú – a americké lietadlá sú bez účinnej ochrany rušičov zasa v pozícii terčov na strelnici.

  Neprekvapilo by ma to príliš – princíp syntetickej apertúry a fázovo riadenej anténnej mriežky rozpracoval už v 60. rokoch ruský špecialista (tuším z NIIP Tichomirova), a bol zverejnený, čo je v prípade vedeckých prác NIIP veľmi neobvyklé. Rusi nepredpokladali, že v „dohľadnej dobe“ bude k dispozícii potrebný výpočtový výkon – trochu to podcenili, potrebný výpočtový výkon bol k dispozícii už v nasledujúcom desaťročí. Lenže až do polovice 80. rokov sa na spracovanie signálov využívali len výpočtové rovnice z tejto jednej práce. Až na systéme Aegis boli pôvodné výpočtové rovnice v niektorých smeroch rozpracované. Kam sa dostali v príslušnej matematike rusi, ťažko odhadnúť, ale čo sa týka matematiky, sú tradične vždy hodne ďaleko pred zvyškom sveta. Rozumieť v takejto oblasti jej matematike znamená „vedieť ako veci fungujú“ – a vedieť, rozumieť tomu, ako veci fungujú v matematickej rovine, znamená aj zreteľne vidieť ich slabé miesta.

 3. Mňa zaráža fakt, že USS torpédoborec si len tak patroluje tisíce míl od vlastnej zeme (čo tam k sakru vôbec robia) a ešte sa rozčulujú keď si ich obzrie ruský pilot. Dobreže nevyhlásili za to ďaľšie kolo sankcií proti Rusku. Nekonečná arogancia a pritom to berieme ako normálnu vec. Je načase, aby sa to nevnímalo ako normálna vec ale ako sprostá arogancia. Asi na to nebudeme dlho čakať.

  • RE: jojo 18. apríl 2014 at 0:53
   ——————————————

   Mňa zase zaráža fakt, že len jeden jediný diskutér, a síce Ty,
   sa zamýšľa nad podstatou veci.
   Ostatní
   sa zaoberajú technickými detailami, ako puberťáci, čo je vlastne pre ľudí,
   ktorí
   plávu „proti prúdu“ irelevantné, nepodstatné.

   Potom sa vlastne natíska otázka, proti akému prúdu takýto diskutéri plávajú,
   keď ich komentáre
   vôbec nenasvedčujú tomu, žeby plávali proti prúdu názorov,
   ktoré
   prezentujú mainstreamové médiá ?!

   • Na tomto serveri je to s tou diskusiou pomerne biedne. Malo ludi sa zapoji ked vidi prispevky trolov, ktori hned v uvode zdiskredituju obsah, a odbehnu od podstaty k hlupemu nalepkovaniu, a pod. S tebou Ugoloo som sa nezhodol len v jednej veci, ty vidis psychopata primarne ako vysledok genetickych predispozicii, ja som skor toho nazoru ze tieto osobnostne rysy su ziskane v priebehu zivota, roznych okolnosti a ich vplyvov. Ale inak som s tebou nazorovo prevazne v zhode.

    • RE: afk 18. apríl 2014 at 18:18
     ———————————————-

     Teší ma, že sme názorovo prevažne v zhode.
     Ak má byť rozdiel v našich názoroch jedine v pohľade na psychopatiu,
     to by nemal byť problém si to vyjasniť.

     Ja čerpám poznatky z českých a nemeckých zdrojov,
     neviem z akých ty.
     Tak napr. wiki slovenská neurobiologický aspekt psychopatie neuvádza, nemecká ano.

     Pozri si teda nemeckú wiki, kde stojí toto:
     „Neurobiologie“
     Für die Psychopathie konnte nachgewiesen werden, dass verschiedene Hirnregionen ein Struktur- oder Funktionsdefizit aufweisen. Die Gehirnmasse in der präfrontalen und orbitofrontalen Großhirnrinde ist reduziert.

     Viď:http://de.wikipedia.org/wiki/Psychopathie

     Ak nevieš nemecky preložím ti to (voľne):

     “ V prípade psychopatie je dokazateľné, že rôzne mozgové oblasti
     vykazujú štrukturálny a funkčný deficit.
     Mozgová hmota v prefrontálnej a orbitofrontálnej časti kôry
     veľkého mozgu je redukovaná………….

     Ďalej je opísaná vadná regulácia funkcie Amygdaly (jadrovej oblasti mozgu).
     Okrem toho je dokazateľná aj porucha funkcie Hippokampusu
     (súčasť mozgu,
     ktorá sa počíta k jeho evolučne najstarším štruktúram ).
     —————————————————————————————-

     Môžeš si to hodiť do prekladača, alebo vygooglovať povedzme v anglickej verzii, ak ti tá reč ide lepšie.

     Takže, rezumé :
     Ide o BIOLOGICKY odlišnú štruktúru mozgu a to sa nedá ovplyvniť
     žiadnymi vplyvmi ani okolnosťami v priebehu života.
     To je tzv.
     psychopatia PRIMÁRNA- daná prírodou. Za čo samozrejme postihnutí nemôžu,
     ale to neznamená, že výplody ich funkčne vadných mozgov musia ľudia s normálne fungujúcimi mozgami akceptovať
     a
     sa im podriaďovať !!!
     Slabé charaktery a slabé osobnosti to ale robia, nepočúvajú vlastný rozum, ale z rôznych príčin, počúvajú rozumy psychopatov.
     A tak vzniká
     psychopatia SEKUNDÁRNA, nie biologicky, ale spoločensky podmienená.
     To je to, čo myslíš ty.

     Myslím, že týmto sme aj tento názorový rozdiel odstránili.
     Ak nie,
     uveď faktami-zdrojmi- podložené logické a vecné protiargumenty, môžme diskutovať ďalej,
     pokiaľ argumenty jedného nepresvedčia druhého.

     Tak ,ako to , trobia inteligentní Homo Sapiensovia,
     na rozdiel
     od psychopatov – podľa môjho súkromného, vedecky (zatiaľ)
     nepodloženého názoru- Neandertálcov :-))

     • Podla mojho nazoru je dolezitejsie najst spolocne riesenie,t.j. namiesto neustaleho oponovania ist radsej cestou vzajomneho doplnovania. Mne je jednoducho tazke uverit [1]verzii kde sa clovek narodi psychopatom, je to pre mna nepochopitelne. To ale neznamena ze take pripady neexistuju. Osobne sa priklanam skor k [2] verzii, kde za pricinmi vzniku takychto narusenych jednotlivcov stoji disharmonicky vyvoj osobnosti (zneuzivanie, nasilie, trauma…) prevazne v rannom stadiu vyvoja. Vplyvom tychto negativnych zivotnych skusenosti potom vznika emocionalne vyprahnuty jedinec, neschopny empatie, sebareflexie atd., tzv. psychopat. Podobne to vidim aj s [3] homosexualitou a inymi dusevnymi poruchami.

     • Rad by som vedel preco mi redakcny establishment z mojho posledneho prispevku odstranil pouzite zdroje [1,2,3]. Cenzorske praktiky alebo o co ide?

    • Ugoloo,afk –
     Od 5 min. tohto videa otázku psychopatie a podmienok za akých sa môže prejaviť veľmi zrozumiteľne a stručne vysvetľuje psychiater masovému vrahovi.

 4. Tento súboj Chibiny a a Aegis dopadol na nervy námorníkov, mačkali gombíky a nič a ten tam nalietaval l2 krát, Inak lod s výtlakom tuším do 3000 môže byť týchto vodách pod medz. ddhod 14 dní.

 5. Zaujimave, ale nejak sa mi tomu celemu nechce verit. Nie je to len ticha propaganda z druhrj strany? :-). Mozno nie, ale viete ako to je s clankami na internete. Je v nich vela zle overitelnych faktov.

  • NIEČO sa tam muselo stať, ak generál Warren priam slzy ronil a sťažoval sa na kakaných Rusov. Zrejme zabudol, ako Srbi v 1999 „od radosti“ rozhadzovali ručičky 50 metrov od tela, takže ako správny vojak by si mal brať príklad z nich a nesmokliť

 6. mohli poslať cvičnú strelu alebo dymovnicu na mostík namiesto nalietavania. Drzé svine americké chceli by ovládať celý svet a europa sa im pchá do análneho otvoru-riti. Poliaci zakomplexovaní asi zabudli na 2,sv vojnu a ako dopadla Waršava-a teraz lížu riť nemcom, tak ako aj ceši. , Ale možno ak im obom nemci vezmú 1/3 územia precitnú.
  Už asi 5 rokov hovorím, že aj ma´dari nám vezmú časť územia či sme v Eu a či nie, raz to príde..Berme to ako trest za zradu v r.89,A po Kosove došlo na Krym, takže to bude vždy 50/50.Pozor na to ako sa Orbán skamarátil s Ruskom. A to že je Slovensko vraj priateľ Ruska , že sme slovania-i ke´d zradcovskí, nám nepomôže, Rusi sú pragmatickí. Ma´darom dajú čo chcú a tým sa destabilizuje celá EU. A vždy povedia, ve´d Kosovo.

 7. RE: afk 19. apríl 2014 at 10:00
  ———————————————————————————-
  Hovoríš :
  1.
  “ Mne je jednoducho tazke uverit [1]verzii kde sa clovek narodi psychopatom, je to pre mna nepochopitelne. “
  Ad 1.
  Prepáč, ale v konštruktívnej debate je irelevantné-nepodstatné, čo je komu ťažko uveriť, alebo čo je pre neho nepochopiteľné.
  Ty
  nie si vedec-neurobiológ, a preto držme sa faktov, ktoré tvrdia títo vedci.

  Inak , v mojom príspevku „Ugoloo 19. apríl 2014 at 1:10“
  máš
  preložené z nemeckej wiki, aké sú u psychopata neurobiologické štrukturálne a funkčné deficity mozgu.
  A
  to znamená, že žiadne nevhodné prostredie, ani disharmonický vývoj
  nemôže
  zmeniť biologickú stavbu-štruktúru- mozgu !!!
  Inak,
  uvediem ti ešte jeden zdroj, kde stojí nasledovné:

  „……..výzkumníci začali vážně zvažovat myšlenku, že je důležité zkoumat psychopatii ne jako umělou klinickou kategorii, ale jako obecnou osobnostní vlastnost napříč celou společnosti.
  Jinými slovy,
  psychopatie začíná být považována za více méně
  případ
  ODLIŠNÉHO DRUHU ČLOVĚKA !!!“

  Viď: http://www.hatepeople.estranky.cz/clanky/psychopati.html

  A vieš čo znamená odlišný druh človeka ?

  To je predovšetkým mozgovo- neurobiologicky, iný hominidný druh, ako napr. Neandertálec, ktorý má biologicky inú
  konštrukciu mozgu, než Homo Sapiens.
  Vedecky je dokázané,
  že
  sa tieto dva hominidné druhy miešali, Neandertálec nevymrel, ale sa asimiloval
  s Homo Sapiensom.
  A teda, žije , možno v každom z nás, v niektorých je viac jeho génov,
  v niektorých viac génov Homo Sapiensa.

  2.
  „Podobne to vidim aj s homosexualitou a inymi dusevnymi poruchami.“

  Ad 2.
  Tak tu si tiež totálne vedľa, pretože homosexualita nie je žiadna duševná porucha,
  ale biologicky vadná chromozómova väzba, čo si môžeš tiež overiť napr. vo wiki
  alebo v iných zdrojoch.

 8. Ugoloo, robíš dobre, že vytrvalo bombarduješ toto fórum touto tematikou, lebo je to jedna z kľúčových vecí na pochopenie toho, čo sa deje.
  Pomaly by sme ale hádam aj mohli prejsť k spôsobu eliminácie vplyvu psychopatov na riadenie spoločnosti. Toto bude najväčšia a najťažšia úloha, keďže psychopat je neskutočne ctižiadostivý a vytrvalý. Práve preto zatiaľ jednoznačne vyhráva nad nami homáčmi (homo sapiens – aby si to nepochopil „inak“, mylím v zmysle inakosti)
  Parazit sa eliminuje tým, že sa navodia podmienky, v ktorých hynie. Ak takúto terapiu prenesieme do nášho problému, zatiaľ som dospel k názoru, že je nutné zrušiť súkromné vlastníctvo.
  Homo sapiens v takomto systéme – môžeme ho nazvať trebárs komunizmus – dokáže krásne prosperovať v súlade s matkou prírodou. Problém so zrušením súkromného vlastníctva môžu mať len paraziti (psychopati) a homo sapiensovia zmagorení parazitickými neandertálskymi teóriami neustále vmasírovávanými do mozgov úbohých homáčov. Čo ty na to?

  • k takémuto pohľadu ma navádza hlavne matka príroda – v nej nikto nič nevlastní.

   • Ano, dalo by sa s tebou súhlasiť,
    ibaže……..
    v socializme, do ktorého bolo tiež aj Slovensko znásilnené,
    boli síce výrobné prostriedky,
    ako aj prírodné zdroje, v spoločnom vlastníctve -štátnom,
    ale
    to nebránilo psychopatom- Neandertálcom,
    aby
    tým všetkým disponovali hlavne oni, presne tak, akoby to bolo ich osobné vlastníctvo,
    s ktorým si podnikali do vlastných vrecák, teda ZISKY súkromné,
    ale
    STRATY spoločné.
    Straty ich blbých hospodárskych rozhodnutí, niesli všetci pracujúci občania.
    Rovnako, ako sa to teraz snaží presadiť tá istá Mafia globalizovaných Psychopatov,
    ibaže namaľovaná nie na červeno,
    ale ako kamufláž, na bruselskú obľúbenú farbu- na modro.

    Napríklad zisky ich úžerníckych bánk sú ich súkromné, ale straty bánk musia
    sanovať megapodvodom, tzv. „Eurovalom“, europski plátcovia daní.

    Či komunizmus, alebo kapitalizmus, nevidím rozdiel. Psychopati si už nájdu svoje metódy
    ako oblázniť naivnú a dôverčivú masu a jej koruptných zástupcov,
    zvaných „politici“.
    ———————————————————————————————-
    Jediné, čo by mohlo globalizovanej Mafii psychopatov vykrútiť krk,
    by bolo
    celosvetové nastolenie vlády ČESTNOSTI, MORÁLKY,EMPATIE a PEVNÉHO CHARAKTERU občanov.
    Principiálne odmietanie a verejné pranierovanie psychopatických praktík,
    ako je
    KLAMANIE, PODVÁDZANIE a KRADNUTIE, či parazitické OKRÁDANIE
    slušných a pracovitých občanov.

    Potom by bolo jedno, či spoločensko-ekonomické zriadenie bude komunizmus, alebo kapitalizmus.
    Napr.
    za prvého Slovenského štátu Slovensko prosperovalo k prospechu všetkých
    Slovákov, hoci sa jednalo o kapitalizmus.
    Pretože
    panovala morálka a čestnosť, nie podvody a klamstvá psychopatov !!!

    Bohužiaľ, Homo Sapiensovia nie sú už akosi schopní také niečo presadiť. Ako náhle
    sa objaví čestný politik, ako napr. Sulík, ktorý nevie klamať a podvádzať,
    ale si stál pevne za svojim slovom
    a necúvol pred vydieraním s Eurovalom,masa to neocení.
    Jeho volebné preferncie
    mali stúpnuť najmenej o 100 %, ale nestúpli, opačne, klesli.
    Stačilo
    psychopatom nainscenovať komédiu s nejakým Kočnerom,
    hoci
    Kočner je a bol osobný priateľ vtedajšieho GP, navštevovali sa aj s Radičovou,
    ale, nikomu sa nič nevyčítalo, iba Sulíkovi, ktorý intrigám psychopatov
    naivne naletel.
    Pretože
    čestní ľudia, ako Sulík, akosi nevedia prekuknúť špinavosti, ktoré by sami nerobili.

    Ale aj taký Kotleba, všetko čo hovorí, sedí a ja osobne ho považujem
    za charakter, ktorý má odvahu.
    Podľa mňa by Sulíka a Kotlebu malo voliť najmenej 95 % etnických Slovákov.
    Ale nevolí . Prečo ?

    Asi sú voľby a ich výsledky manipulované, napr.aj nečestne kupovanými hlasmi Cigáňov,
    čo jedine Sulíkova SaS odmietla a podala za to na dotyčných trestné oznámenie.
    Viď:http://www.strana-sas.sk/obchodnici-s-hlasmi-boli-chyteni-pri-cine/2910

    Alebo,
    Slovákom nie je ešte celkom jasné, koho a prečo majú voliť,
    nevidia do toho, ako to vlastne v skutočnosti je.
    Naivne veria psychopatmi manipulovanej verejnej mienke.

    A paradoxne, o to, aby sa občanom otvorili oči, sa pričiní hlavne
    globalizovaná Mafia Psychopatov.
    Ako ?
    Tak, že bude tak stupňovať svoje hyenizmy, ako napr. teraz na Ukrajine,
    ale vlastne celosvetovo, teda tiež aj na Slovensku,
    že
    normálne fungujúcim mozgom to konečne zapne.

    Pochopia, aj vďaka internetu, že WHO is WHO !!!

    Pochopia aj tie jednoduchšie mozgy, kto sú vlastne tie parazitické HYENY, ktoré robia
    na Planéte Zem život slušným, poctivým a pracovitým ľuďom stále ťažším,
    smutnejším, až neznesiteľným.

    Psychopati len musia ešte viac prepnúť luk, aby šíp vystrelil do zadu
    a trafil ich samotných !!!

    • Môj predchádzajúci príspevok bola reakcia
     na
     maršal Žukov 20. apríl 2014 at 11:10

     • Ugoloo – Sulík, aj keď dajme tomu nie je klamár a hajzel, ale škodí tým, že absolútne nemá poňatia, kde je sever. Naproti tomu Kotleba to vie veľmi dobre a odvahy má tristoosemdesiat krát toľko ako Sulík a podľa mňa aj charakteru.
      Voľby sú manipulované tak, že dva týždne pred nimi sú voliči denne minimálne 20-krát masírovaní vymyslenými percentami z prieskumov podvodníckych „systémových“ agentúr. Jeden príklad z posledných volieb: Mezenská zozbierala vyše 22 tisíc podpisov na kandidatúru. 22 tisíc ľudí bolo ochotných podporiť ju priamo svojím vlastnoručným podpisom. Prídu voľby a anonymne jej hlas odovzdá len 45 tisíc voličov… Bez komentára.

      Čo sa týka eliminácie psychopatov, pokiaľ budú existovať podmienky na ich možné prosperovanie – čiže možnosť hromadenia súkromného majetku – dovtedy s nimi budeme mať len problémy. Represie nič neprinesú. Budú neustále dobiedzať, vykrikovať, tlačiť a presviedčať… až sa to dostane zase do starých koľají, lebo my homoši nie sme takí vytrvalí a za všetkým hľadáme v prvom rade dobrý úmysel a necháme sa psychopatmi zase ogabať.

      Nemôžeš porovnávať socík, čo sme tu mali pred 1989, to bola vlastne diktatúra, ale aj tak spravodlivejší systém ako toto čo máme teraz. Papaláši si vtedy vedeli nakradnúť akurát tak na postavenie chaty, ale teraz nás obťahujú o miliardy – a to vďaka existencii možnosti hromadiť nekonečne veľký majetok.

      Pojem „nekresťanské peniaze“ nevznikol len tak.

 9. Ugoloo a aff
  teda naozaj neviem ci obaja netrpite problemami o ktorych tak „odborne“ diskutujete. Do certa to naozaj musite otravovat svojimi myslienkami (uplne od veci, aby sa odviedla pozornost od podstaty – ake typicke pre vas) cely tento web? To musite zvrtnut kazdu technicku diskusiu niekde inde do prdele ktora nikoho nezaujima len aby ste splnili zavazky voci tym co vas platia?

  Priatel „asija“ skoda hadzat perly sviniam aj tak ti nerozumeju. BTW, matematicku teoriu fazovanych antennych systemov zverejnil uz v roku 1977 rusky kolektiv autorov ktory viedol Г. 3. Айзенберг v dvoch dieloch knih: Антенны УКВ. Vo vedeckej kniznici v B.Bystrici mali este v roku 1984 oba diely – potom zmizli… Boli tam uvadzane podrobne rovnice pre riesenie roznych typov antennych sustav vcitane plosnych apertur. Pracoval som v tejto oblasti a potreboval som pouzitelny matematicky aparat co sa dal naprogramovat a simulovat chovanie takychto systemov. Vtedy este neboli k dispozici programy ako su dnes od ANSOFTu alebo AGILENT.
  Takze mas uplnu pravdu. Rusi musia byt daleko pred usakmi v oblasti elektronickeho boja a sami stavaju vlastne sofistikovane systemy odolne napr. voci ELMG impulzom. Amici maju z tohoto hlavu v smutku uz dlhe roky lebo systemy na baze VLSI len tak jednoducho nevymenis za nieco podobne ako maju Rusi.
  Zda sa ze teraz usaci zas dostali po usiach ako v sedemdesiatich rokoch ked z oblasti Gomela zacal vysielat na KV Over horizont radar a impulznym vykonom okolo 120MW vygumovaval miestne rozhlasove vysielace po celej zemeguli (preladoval sa automaticku podla MUF) a na zapade vzbudil v tom case doslova hrozu ked registroval startujuce stihacky na druhej strane zemegule. Bolsevici ho pokrstili na Datel.
  Vyzera to veru tak ze rusmi vypracovane heuristicke analyzy datovych prenosov systemu AEGIS pracuju na vybornu. Dobre to povrdzuju aj pripady nuteneho pristatia dvoch dronov v Irane a jedneho na Kryme. Nakoniec nie len Microsoft ale aj firma Mariet-Mariette prestahovali programatorske vyvojove kapacity do Indie kde matematike viaz rozumeju. Zidia maju v Izraeli zrejme prekrstenych indianov na prgramovanie ale tiez im to nejako nejde, hahaha

  • Aspoň jeden – poteší aj to, priateľu. Je mi pomerne jasné, že zväčša hádžem perly sviniam, ale jeden nikdy nevie – možno sa to v niektorej hlave zachytí a trochu ju to osvieti. Takže to nie je celkom márna snaha.

   Ruský ďatel (Russian Woodpecker) – radar Duga-3 („Steel Yard“) – stál jeden nedaleko Černobilu a Černihova na Ukrajine (separovaný prímač a vysielač), druhý na Sibíri niekde pri Komsomolsk na Amure. Výkon mal úctyhodný a citlivosť tiež – detekoval štart RSPdL triedy Tomahawk v Atlantiku. Presnosť nič moc, v diaľke okolo 15 km, v polohe asi 1°, ale ako radar včasnej výstrahy s veľkým dosahom to bohate stačilo.

 10. tady se sešla parta jantarů 😀

Leave a Reply