Domov / Hlavná strana / Komentáre / Pevnosť Slovensko

Pevnosť Slovensko

Tak máme novú, resp. „záložnú“, stranu ako náhradu za ĽSNS v prípade jej zrušenia. Nie že by to bolo prekvapujúce, táto taktika už bola použitá pri zakladaní ĽSNS. Čo ma ale zaráža, to je jej názov.

Netušíte prečo? Každý asi pozná význam spojení Alpfestung (Alpská pevnosť) či Festung Europe (Pevnosť Európa). No a teraz tu máme Pevnosť Slovensko. Ak toto nie je nahrávka na smeč pre tretí sektor, slniečkárov a špicľov typu Benčík a Smatana, tak už netuším, čo iné by ňou mohlo byť. Nepokrytý odkaz na Tretiu Ríšu v strane, ktorá je prelezená fanúšikmi Veľkoruska, kryptoboľševikmi a plná nostalgie za časmi či už socializmu alebo 1. Slovenskej republiky je naozaj zvláštnosťou aj na slovenské pomery.

Svedčí to len o tom, že strana nemá pevnú a jasnú ideológiu. Vedeniu strany o to ani nejde. Naopak – vyjadruje sa dostatočne nejasne na to, aby si každý „nespokojenec“ našiel to svoje a tak strana získala dostatočný voličský potenciál. Na získanie priazne voličov dnes nakoniec stačí, ak strana odolá pokušeniu a nebude nehanebne rozkrádať majetok štátu.

Ak sa človek aspoň trocha zaoberá históriou, tak musí vedieť, že nemecký národný socializmus je dnes mŕtvy. Naviac bol určený pre Nemecko a bol vhodný iba v danej dobe. To však neznamená, že by sme o nemeckom národnom socializme (alebo „nacizme“) nemali hovoriť, študovať ho a snažiť sa pochopiť jeho dobré aj zlé stránky. Preberať bezducho symboly a rétoriku Tretej Ríše – bez kontextu, bez zamyslenia, bez ideológie – je iba prázdne rozdrapovanie a provokácia. Máloktorý volič to však pochopí – čo je však v zastupiteľskej demokracii bežné. Voliči nechápu, čo politici hovoria a počujú iba to, čo chcú počuť.

Z kuloárov som však dostal informáciu, že sa pripravuje ešte jedna strana. Jej pracovný názov je Košiar Slovensko.

Autor: ::prop; www.protiprudu.org

O ::prop

22 komentárov

 1. kapitán pravda

  Prave naopak – svedčí to o pevnom ideologickom ukotvení. A to je potešujúca informácia.
  Pevnosť navyše znie lepsie ako Kotleba

  • Iste? No tak to mi nepochybne dokážete tú „pevnú ideológiu“ strany objasniť.

   • kapitán pravda

    Myslim, že tych náznakov je dosť a nemôžu si dovoliť takú naivitu otvorene propagovať národný socializmus, lebo pre drvivú väčšinu voličov je to vďaka holokaustovej mašinérii fuj, škaredé…

    • Ak to dobre chápem, tak podľa vás ideológiu majú pevne zakotvenú, ale nemôžu o nej hovoriť.

     A nemôže to byť tak, že to iba vy počujete presne to, čo chcete počuť a nie to, čo sa skutočne hovorí a koná? Alebo vidíte do hlavy Vodcu a viete mu čítať myšlienky?

     • kapitán pravda

      Mna by zaujimalo, ako by mala podla vas byt ideologicky podkuta strana, ktorá spĺňa vaše predstavy o vytiahnutí Slovenska z tohto bahna

   • „Pevná ideológia“ tejto strany je jasná: Poslať do riti túto čvargu, ktorá za desaťročia urobila zo Slovenska kolóniu Západu v rámci neokolonializmu a neoimperializmu. Takým heslám a názvom rozumie každý a rád sa zapojí. Tých neoficiálnych vyše 20% hlasov, ktoré táto strana má, svedčí o „hlbokom“ pochopení situácie a pevnom ideologickom zámere…

    • Ak je to irónia, tak to beriem. Najmä to o „hlbokom“ pochopení situácie.

     • Predpokladom hlbokého pochopenia je hlboké zamyslenie sa. V závislosti od individuálnych schopností môže byť výsledok zamyslenia sa dvoch rozličných osôb nad rovnakou vecou aj značne odlišný 🙂

 2. Každý asi pozná význam spojení Alpfestung (Alpská pevnosť) či Festung Europe (Pevnosť Európa). – Schválne, zaujímalo by ma, koľko radových ovčanov tieto výrazy už počulo.

  • Ja teda nemam potuchy…

  • Ja som už toto komentoval. Pripomínam, že „ríšsky Hlavní tiskový mluvčí“ tento termín vehementne nedoporučoval, až zakazoval používať, pretože jednak bol nielen defenzívny, ale aj indikoval porážku. Čo sú ľudia luďmi totiž každá pevnosť bola dobytá.

   • To však nič nemení na tom, že tento pojem bol široko používaný Spojencami a dokonca britskí letci, ktorí bombardovali nemecké mestá, dostávali vyznamenanie s takýmto názvom.

  • …. a počúvali sme to aj donedávna, len sa výraz ekonomicky obmenil, transformoval ….. a volá sa dnes: Európske jadro …., avšak toto už nie je môj objav, len niekoho citujem.

 3. tí istí ľudia budú kandidovať v 2 stranách a čo ak sa obe dostanú do parlamentu? 1 koalícia 2. do opozície, alebo ako?

 4. Vládnuca Elita tohoto sveta samozreme bojuje a bude bojovať proti Nároednému Socializmu i keď si to vyžiada ďalšie milióny životov, lebo sa boja. Oni sa už boja vlastných tieňov, lebo NS sa prebúdza. Ľudia si začínajú konečne uvedomovať, že NS nie je systém politický, ale ekonomický a to je smrť židovským bankám.
  Oni dobre vedia čo je Národný Socializmus a toto o ňom priznávajú:
  “Veľmi dobre vieme“ – píše sa v projekte (Houston), že nacionalizmus utužuje národ, robí ho silným. Ale tento slogan je už zastaralý a nemá svoju váhu. Nahradíme ho univerzálnymi hodnotami čo je jedno a to samé. Nedopustíme zrod nového nacionalizmu a všetky národné hnutia, ktoré sa budú snažiť vymaniť svoje národy zpod našej diktatúry, zničíme ohňom a mečom, ako sme to urobilii v Juhoslávii, Srbsku, Iraku”. (Môžeme doplniť v Lýbii, Sýrii a pravdepodobne bude nasledovať Irán).

  • Lepšie sa situácia asi ani opísať nedá 🙂 Kotleba a spol. nie sú idioti. Je im jasné, že tú vymasírovanú bezduchú masu, ktorá si myslí, že Hitler a holokaust a bla bla bla si získa jedine jemne populistickými kecami a vôbec mu to nevyčítam, keďže bohužiaľ je slovenský národ neschopný myslieť sám za seba. Myslím si, že je to už len otázka jedného dvoch rokov kedy tento systém krytý nekonečným kapitálom a postavený na úplných historických výmysloch padne. Uvidíme, či z toho vyviazneme živí.
   88

  • Sitra, ale čo to finančne znamená židovským? Asi ste chceli napísať sionistickým bankám. Ale v zásade je to jedno, aká banka vám dá úver, či zelená, červená ružová alebo aj mimozemská, všetko nad 5 percentný úrok je úžera a to je definícia, ktorú aj židia veľmi dobre poznajú, úžera je smrteľný hriech za ktorý sa kameňovalo, podotýkam právom.

 5. Škoda že sa k zdrojom dostávam tak dlho. Takže zacitujem: “ Slovo „pevnosť Európa“ sa nesmie používať. Je defenzívne a obsahuje negatívne elementy. Pevnosť je možné obliehať a je len otázkou času, kedy padne. „. Skúste hádať, kto to povedal.

  • Takže vidím, že všetci uhádli, toto nariadil sám Joseph Goebbels. V súčastnosti sa pojem trochu obmenil a používa sa v menej defenzívnej variante ako Európske jadro.

 6. Národný socializmus je mŕtvy? Čo to je za nezmysel? Národný socializmus je možné na dnešne pomery aplikovať rovnako, ako terajšiu pseudodemokracia. To by ho samozrejme najprv museli chcieť zámožné špicky, ktoré riadia túto krajinu a majú v hrsti všetky pravomédiá. Čo takto aspoň napísať prečo je „mŕtvy“?

 7. Kazdy komentar je len masirovanim si vlastneho ega ako to tak citam,…

Leave a Reply