Umelé sladidlá. Označenie E 9xx. Sú všade. Od nápojov až po pevné potraviny. Mám rád Tresku v majonéze alebo Rybací šalát. Bol som na tom odchovaný. Už istý čas to však chutí akosi divne. Nie mojim deťom. Tie tú zmenu nezažili. Mne. A viete čím to je? Tí hajzli pchajú do toho namiesto cukru umelé sladidlá. Nik sa nás nepýta či to chceme. Nik nám nedá na výber. Jednoducho to spravia so zdôvodnením, že je to zdravé a je to pre naše dobro.
Ono je to však hlavne lacné a pre ich dobro. Zisk, zisk, zisk a bonusom je ohlupovanie ľudí chémiou z dôvodu manipulovateľnosti?, chorobnosti?, straty logického myslenia? Môžete si vybrať čo vám viac sadne ….
Pozrite si toto video. Hosťom prof. Anna Strunecká, ktorá pôsobila mnoho rokov na Prírodovedeckej fakulte UK v odbore fyziológie a vývojovej biológie, dnes pracuje v Ústave lekárskej biochémie na 1. lekárskej fakulte UK.
zdroj: covamnereknou.blog.cz
Logika článku:
Mám rád tresku v majonéze.
Nestravujem sa zdravo = akceptujem, že neviem, aké akej kvality sú tam pomleté, v akom octe je tá ryba naložená (určite nie v v octe z vína, ale v priemyselne vyrábanom octe), že je to v umelohmotnom tégliku, ktorý obsahuje všeličo. Ani nemám predstavu, čo ďalej všetko dávajú do tej tresky, ale napriek tomu ma rozčuľuje, že tam dávajú práve umelé sledidlo.
–
Jadro článku je emocionálne a primeranou reakciou na emocionálne ladený článok sú emócie. Môj príspevok vybočuje z manipulatívnej šablóny, takže sa teším na „reakcie“.
Treska v majonéze bol príklad slúžiaci na ukážku, že kde sa nachádzajú tieto farbivá. Je jasné, že sa nachádzajú aj vo väčšine potravín a to sa jede jednoducho pretože princíp zisku platí na vlastne všetky potraviny ktoré jeme. Autor jasne napísal, že sladidlá sú všade.
Z titulku článku sa dá s ľahkosťou vyčítať, že sa bude venovať práve umelým sladidlám, a je jasné, že nebude rozoberať všetko čo do tej tresky dávajú. Nemôžeš vedieť autorov postoj k tomu všetkému, pretože sa vyjadril len ku umelým sladidlám a len na je poukázal, o ničom inom nehovoril. Dalo by sa namietať, že píše o tomto ako veľkom probléme a iný sajrajt nespomína, ale ako som povedal: článok je venovaný VÝHRADNE umelým sladidlám. On sa držal témy o ktorej písal, o ktorej si ľudia chcú prečítať keď si otvoria článok. NEVYJADRIL sa k ničomu inému a nemáš s kade poznať jeho názor.
Jeho názor by si mohol poznať jedine ak by sa ku konkrétnej téme vyjadril, ináč je to len domýšľanie. Čo v tomto prípade aj je. Podľa tvojej logiky by všetci museli písať dlhočízne eseje aby mohli kritizovať nejakú užšiu tému, pretože jedine tak by boli schopní obhájiť, že ich zaujíma aj iné a nie len úzky problém z obrovskej oblasti – potravinárskej výroby.
V skutočnosti na tomto príklade je najlepšie vidieť domýšlavcov. Svojho času som presne autorovým štýlom písal po článkoch, forách, aby sa ukázali ľudia neschopní diskusie na úrovni. Vyjadril som sa k danej téme, a keď ma kritizovali, pridali si tam niečo svoje čo som nikdy nenapísal, k čomu som sa nevyjadril. A s čím som samozrejme nesúhlasil, lebo to nebola moja myšlienka, ktorú som ja vyjadril!!!
A toto je tiež prípad autora článku. Kebyže sem príde, tak sa stavím, že by nepovedal, že ho zaujímajú čisto umelé sladidlá a nič iné, a že v ničom inom problém nevidím. Ak chceš argumentovať, že nie, ja mu s radosťou napíšem.
TOĽKO K LOGIKE ČLÁNKU.
Teda Japonec argumentuje s niečím, čo si on sám domyslel.
Vysoky Japonec, myslím,že tieto Tvoje arumenty sú úplne scestné a možno zapôsobia akurát tak na vzorku diskutujúcich na Aktualitach.sk kde velice rád prispievaš vo svojej pýche v neomylné fakty.
Ak píšem článok o parazitovaní bánk na svete pomocou úroku, tak to znamená, že ma nezaujímajú vojny, volebný systém, propaganda, najnovšie udalosti vo svete? Nie neznamená, a rovnako keď píšem o umelých sladidlách tak to neznamená, že ma iné veci z oblasti potravinárstva nezaujímajú a že v nich ani nevidím problém. Takže s článkom nič nie je.
Tvrdiť, že nevidím problém vo volebnom systéme len pretože píšem článok o úrokoch je debilizmus.
Rovnako tvrdiť, že ma nezaujímajú iné jedy priamo v jedle, či z ktorých je jedlo zložené (až na tie sladidlá) a na obaly ktoré jedlo tiež otravujú pretože píšem o umelých sladidlách je taktiež debilizmus.
Tvrdiť, že ma nezaujíma celá WW2 len za to, že píšem o nejakom jej úzkom aspekte je taktiež debilizmus.
A možnože ma celok ako taký vôbec nezaujíma, alebo zaujíma len minimálne, ale to ty proste nemáš s kade vedieť.
Takže áno, podľa tvojej logike musím napísať obrovskú prácu ktorá zahŕňa názory na celú oblasť pretože sa chcem k jednej malej časti vyjadriť. Ak sa vyjadria k jednému, tak si myslíš, že v inom problém nie je. Ak sa vyjadria k dvom, trom tak si domyslíš, že v podstate hovorím, že v inom problém nie je. Preto aby som obhajil, že vidím problémy aj v inom, alebo že registrujem aj iné podoblasti danej témy by som potreboval článok, prácu, súbor, v ktorej sa vyjadrujem k celej oblasti a tú by som musel všade s článkom uvádzať. Toť tvoja logika.
V článku nie je nič emocionálne. Sú tam holé fakty, ktoré upozorňujú na princíp fungovania potr. priemyslu: zisk. A následne kvalitne poukazuje na výsledok tohoto princípu. Je tam zdroj, video, a študovaná a veľmi vzdelaná osoba ktorá o tom hovorí a jasne na to upozorňuje. Je tam jasná logická postupnosť a žiadna subjektivita. Takto to vo svete funguje.
Aspartam = Výkaly geneticky modifikovaných ekoly baktérií, kŕmených toxickým odpadom!!!!!
Nazdravie: COKE ZERO, a všetky ostatné trendy nápoje a potraviny na trhu!
Voda Voda Voda, a nie z plastu!
Len nie som istý, či nejaká osoba z prostredia EU/EK doporučuje stéviu. Mám pocit, že som niekde čítal o zákaze predaja výrobkov zo stévie.
Krasy priklad dnesneho skazeneho sveta, stevia ako mimoriadne zdrava plodina ktora je mnohonasobne sladsia ako bezne sladidka je viacmenej neznama, niekde mozno zakazana… nastastie kto chce a ma cas, si ju moze dopestovat aj sam…
A len tak na okraj, umele sladisla su jed, ale bezny potravinarskym proiemyslom vyrabany radinovany cukor je z pohladu nasho zdravia na tom velmi podobne…