Domov / Hlavná strana / Komentáre / Nemci podali na Merkelovú viac než 1000 žalôb za zradu

Nemci podali na Merkelovú viac než 1000 žalôb za zradu

„AfD je jediná skutočná opozičná strana, ktorá obhajuje právny poriadok v Nemecku a v Európe.“

Od začiatku migračnej krízy v roku 2015 podali nemeckí občania na kancelárku Angelu Merkelovú viac ako 1 000 právnych žalôb za zradu, informujú nemecké noviny. Odhalenie prichádza menej než mesiac pred nemeckými parlamentnými voľbami, od ktorých si Merkelová sľubuje získanie štvrtého funkčného obdobia.

Na jeseň 2015, kedy sa Merkelová rozhodla otvoriť hranice Nemecka miliónom nelegálnych migrantov pozastavením európskych hraničných kontrol, sa spustil masívny prílev migrantov, ktorý trvá dodnes.

Merkelová stále nemá výčitky svedomia za svoje činy, ktoré viedli k niekoľkým útokom islamistov na európskej pôde a k veľkej vlne zločinov migrantov v jej vlastnej krajine.

Tento víkend Merkelová opäť obhajovala svoju politiku otvorených hraníc pre ilegálnych migrantov. „Všetky dôležité rozhodnutia z roku 2015 by som učinila rovnako znova,“ povedala Merkelová nemeckým novinám Die Welt počas rozhovoru.

Francúzska spravodajská agentúra AFP informovala:

Od čias vrcholu migračnej krízy v roku 2015 bolo proti nemeckej kancelárke Angele Merkelovej podaných viac než 1 000 trestných žalôb za velezradu, informovali v stredu miestne médiá.

Väčšina žalôb pochádza od podporovateľov pravicovej populistickej strany Alternatíva pre Nemecko, ktorá je pripravená po prvý krát získať kreslá vo federálnom parlamente vo všeobecných voľbách, ktoré sa konajú na budúci mesiac, tvrdí denník Mannheimer Morgen. (…)

Federálni prokurátori v meste Karlsruhe na juhozápade krajiny sú zodpovední za vyšetrovanie trestných činov týkajúcich sa bezpečnosti štátu a zákon od nich vyžaduje, aby posúdili všetky trestné žaloby takejto povahy.

Alternatíva pre Nemecko (AfD) zostáva jedinou politickou stranou vo voličskom boji krajiny, ktorá odporuje Merkelovej katastrofálnej politike otvorených hraníc. Na počiatku migračnej krízy AfD vyzvala na celonárodné referendum na tému masovej migrácie, pričom argumentovala, že v demokracii ľudia majú právo rozhodnúť o najdôležitejšom probléme, ktorý hrozí fundamentálnou zmenou demografie Európy v dohľadnej budúcnosti.

„AfD je jediná skutočná opozičná strana, ktorá obhajuje právny poriadok v Nemecku a v Európe,“ povedala Alice Weidelová, vodkyňa strany AfD.

Väčšina prieskumov verejnej mienky, zadaných nemeckými médiami hlavného prúdu, ukazuje, že Merkelová má dvojciferné vedenie oproti svojmu sociálnodemokratickému rivalovi Martinovi Schulzovi. Tieto prieskumy tiež ukazujú, že AfD má viac než skromných 10 percent.

Hoci médiá dychtia po tom, aby Merkelovú korunovali ďaleko dopredu pred hlasovaním 24. septembra, existuje dobrý dôvod na opatrnosť, keďže takmer polovica nemeckých voličov vykonávateľom prieskumov tvrdí, že sú „nerozhodnutí“.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: truthrevolt.org

Poznámka redakcie:

Nemci to majú veľmi ťažké, keď majú vyberať medzi Merkelovou a Schulzom. Je to ako vyberať si čerta alebo diabla. Alebo na Slovensku kpt. Danka či majstra kumite Plavčana…

O ::prop

Jeden komentár

  1. „…že v demokracii ľudia majú právo rozhodnúť o najdôležitejšom probléme…“

    ….dokaz, ako som vzdy tvrdil a stale tvrdim, ze demokracia je podvod…
    Hitler ziadal od naroda pravo diktatury, ktore aj dostal a za dva roky bolo Nemcko krajinou s najvyssim zivotnym standardon na svete…….ale netrepal o demokracii…

Leave a Reply