Domov / Hlavná strana / Nezaradené / Nastáva koniec aj formálnej zvrchovanosti a suverenity Slovenskej republiky …

Nastáva koniec aj formálnej zvrchovanosti a suverenity Slovenskej republiky …

Už je zbytočné hľadať „Kto za koho kope“. Už je  jasné, že všetci kopú na jednu bránu a za jedného pána. Len sa tvária pluralitne a pred kamerami sú ochotní aj dušu vypustiť. Je načase vyčistiť tento Augiášov chliev!

Fico: O takej integrácii, aká Slovensko čaká, sa nám ani nesnívalo
Vláda na čele s Robertom Ficom si pripravuje pôdu na veľké zmeny, ktoré vďaka Bruselu v najbližších mesiacoch čakajú Slovensko. K hlasovaniu za „bezprecedentné prehlbovanie integrácie“ premiér chce presvedčiť aj opozičné strany.

Predseda vlády a šéf Smeru-SD po rokovaní s lídrami opozičných parlamentných strán zdôraznil, že situácia v eurozóne je aj napriek už vykonaným záchranným opatreniam mimoriadne vážna. Správu o aktuálnom vývoji a ďalších plánoch má koncom augusta predstaviť prezident EÚ Herman van Rompuy.

Práve dokument má ukázať aké kompetencie, a do akej hĺbky, musia členské štáty odovzdať Bruselu.

„Tento materiál bude obsahovať celý rad konkrétnych opatrení prehlbujúcich európsku integráciu v takom rozsahu, o akom sme ani v minulosti nesnívali a ťažko budeme snívať aj do budúcnosti. Budú tak zásadné, že musíme hovoriť s opozíciou, lebo je vhodný nielen dialóg, ale aj široký konsenzus,“ vyhlásil premiér.

Konkrétne opatrenia ani plány však zatiaľ Fico spresniť nevedel. Presnejší obraz bližšieho vzťahu Slovenska a EÚ sa má vraj ukázať až po Rompuyovej správe.

Premiér novinárom povedal, že všetky opozičné strany potvrdili záujem prehlbovať európsku integráciu a v tejto otázke neexistuje medzi nimi a vládou rozpor. Očakáva však odlišné pohľady na detaily a o rokovať o nich chce aj s expertmi a opozíciou na špeciálnych stretnutiach.

Konkrétne opatrenia ani plány však zatiaľ Fico spresniť nevedel. Presnejší obraz bližšieho vzťahu Slovenska a EÚ sa má vraj ukázať až po Rompuyovej správe.

Premiér novinárom povedal, že všetky opozičné strany potvrdili záujem prehlbovať európsku integráciu a v tejto otázke neexistuje medzi nimi a vládou rozpor. Očakáva však odlišné pohľady na detaily a o rokovať o nich chce aj s expertmi a opozíciou na špeciálnych stretnutiach.

 

Sulík: Integráciu by malo odobriť aj referendum
Proti tomuto výroku predsedu vlády sa však okamžite ohradil predseda SaS Richard Sulík. Ako povedal, za okrúhlym stolom predstaviteľom vlády síce povedal, že liberáli nie sú proti integrácií, pri významnejšom odovzdaní kompetencii do Bruselu ale budú žiadať vyhlásenie referenda.

„Na toto som premiéra extra upozornil. A keď sa mi zdalo, že to prepočul, tak som ho druhýkrát upozornil. Mrzí má, že aj napriek tomu informoval verejnosť nepravdivo,“ uviedol šéf liberálov.

Šéf kresťanských demokratov Ján Figeľ síce potvrdil ochotu rokovať o hlbšom vzťahu s Bruselom, premiéra však podobne ako Sulík poopravil. KDH totiž aj naďalej oponuje spoločným európskym dlhopisom – eurobondom. Zmenu by si navyše podľa nich zaslúžili aj eurofondy.

„Európska pomoc, ktorá na Slovensko prúdi, by mohla byť viac a intenzívnejšie využívaná pre štrukturálne a potrebné a udržateľné reformy. Nielen pre doterajšie reformy ako ich poznáme. Sú často zdrojom zneužívania, byrokratizácie a korupcie systémov,“ povedal Figeľ.

 

Frešo: Ťahajme s najlepšími
Plánované stretnutia opozície a vlády pozitívne vníma aj šéf Mosta-Híd Béla Bugár a určite sa jeho strana na diskusii o téme chce zúčastňovať. Dodal, že sú za hlbšiu integráciu, ale len takú, ktorá je v prospech Slovenska. Súhlas so svojimi predrečníkmi vyjadril aj predseda OĽaNO Igor Matovič.

„V prípade nejakej hlbšej integrácie budeme rešpektovať záujmy Slovenska a doktrínu, že ťahajme s najlepšími,“ pripojil sa k zvyšku opozície aj predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo.

Potešil ho fakt, že návrhy týkajúce sa integrácie uvidí opozícia skôr ako sa dostanú na stôl vláde. Zdôraznil, že následná diskusia v parlamente by sa mala viesť tak, aby jej rozumeli aj volení zástupcovia ľudí a bola zachovaná demokratická legitimita.

 

 

 

 

súvisí s:
Euro je čmeliak … tvrdí SperMário Draghi

zdroj: aktuálne.sk

O oliolijanko

18 komentárov

 1. Toto je postupná úplná likvidácia Slovenského národa. A bez jediného zverejneného výstrelu.

  Integráciu vraj áno, ale len takú, ktorá je v prospech Slovenska. Určite však nemyslel strednú triedu Slovákov. To by pán Frankeštein musel srandovať. Odkedy sme v sovietskej európskej únii, naša životná úroveň stále padá, všetko zdražuje, takmer všetko krachuje, rastie nezamestnanosť, zdravotníctvo je stále nedostupnejšie a naša potravinová bezpečnosť prakticky prestala existovať. Národné parlamenty strácajú moc rozhodovať, vraj kvôli decentralizácii moci, ale v skutočnosti sa moc koncentruje u európskych bankárov a nimi riadeného európskeho parlamentu. A táto ďalšia integrácia bude len ešte hlbšie poklonenie sa imperiálnym bankárom.

  Všetok náš majetok a živobytie dávame do rúk medzinárodným bankárom, ktorý už x-krát dokázali, že ich záujem je rabovať, plieniť a zotročovať pracujúcich ľudí. A to neustále, plus dva krát za storočie krízou a veľkým krachom. Plus najnovšie sa snažia aj o rapídnu depopulácia sveta (vyhubenie 6 miliard ľudí). Kto kontroluje peniaze kontroluje všetko. Čiže nejaký aristokrat z cudzej zeme bude diktovať Slovákom, čo sa má vyrábať, koľko, čo sa tu bude ťažiť a kto získa bude suroviny a za koľko, čo sa bude pestovať, čo Slováci dostanú jesť a čo sa vyvezie, aké budú predpisy a pokuty pre obyvateľstvo, aké zdravotníctvo budeme mať a čo sa bude učiť na školách. Budú prerozdeľovať potraviny celosvetovo, nezáleží na tom kde sa vyprodukujú, a budú dávať kvôty na počet obyvateľov krajiny. Ak krajina prekročí kvôtu na počet obyvateľov, prídu sankcie. Čiže zelené šialenstvo založené na teóriách o udržateľnosti, v skutočnosti však vojna proti ľudstvu. Absolútna imperiálna moc, čiastočné zlikvidovanie ľudstva a úplné zotročenie tých čo prežijú.

  Ale my našťastie máme záchrancu. Pána Sulíka, ktorý je akože proti. A preto sa nemáme búriť, ale zveriť všetko jemu. Veď načo by sme sa vzbúrili, keď SaS nás zachráni. A po zvrchovanej valstizrade, keď naši klauni podpíšu predaj Slovenska, potom Sulík povie, no ináč sa nedalo, a bude sa so svojimi kumpánmi z iných politických strán rehotať, ako nás zasa dobre obabrali a budú oslavovať mastné úplatky ktoré od bankárov dostanú za dokonalú vlastizradu. Veď na Slovensku im aj tak nič nehrozí. Slováci len s prosíkom prídu opäť za tými istými politikmi a budú prosiť o pomoc, aby vyriešili problémy Slovenska. Zneužívaný sa vždy obracia o pomoc ku vykorisťovateľovi.

 2. Tak važany p.Fico.Ja som tiež občiankou tohoto štatu a mam čo do toho hovoriť.Nevolila som Vas ale čo všetko ste ludom nasluboval už to bola silna kava-nesplnitelnosť!!!!Ja som nie povinna Vas o niečo prosiť ale slušnosť to prikazuje aby ste sa opytal svojich voličov či si praju taketo zmeny.Nič take som vo vašich volebnych kecoch nepočula.

  Som bezfarebna a pokial sa v parlamente neobjavia skutočny odbornici s ludskou tvarou nikdy takemuto zapredanemu parlamentu nedam hlas.
  p.Sulik dakujem nedovolte aby sa to stalo bez referenda.

  • Aj do EU sme vstúpili cez referendum.Je to jedno.
   Museli by len debilnému stádu znovu zaplatiť „predvolebnú kampaň“-to je nabiť im do tých vymetených hláv ten správny postoj.Za čie peniaze?No za tie,čo od stáda vyberú.

  • Ďakujete veľmi, veľmi skoro pani Marta.
   O pár rokov pochopíte, čo pán Sulík riešil takýmto nezhodným názorom a akože bojom proti… Keď to tu padne na držku, ON bude ten, ktorý odporoval!!! A zmagorení ľudia budú volať „hosana“. Nevadí, že chcel privatizovať (zlodejina v on-line prenose), že vyzdvihoval na piedestál slávy buzerantov a lesbičky, že jeho názory sú absolútne liberálne.
   NWO predsa bude potrebovať nového vodcu. A ON je ten, ktorý bude v hre.
   Nemám ilúzie o jeho pravdomluvnosti…

   quid pro quo?

   • Ja nemám žiadne ilúzie. Všetci politici sú úplatné prasatá. Stoja pri válove a žerú. Iba to vedia. Po nich potopa. Žiadna zodpovednosť voči budúcim generáciám. Keď už všetko rozkradli a nevedia odkiaľ-kam tak im vyhovuje integrácia. Odovzdajú moc cudzím dobyvateľom a ešte si napchajú konto úplatkom za služby pre EU. No i tak si zapečatia riť vo fiktívnej vláde, ktorá bude už len vykonávať príkazy. Za toto bojovali naši dedovia? Hanba!

 3. Odporúčam prečítať si knihu „Fašistické kořeny „bruselské EU“, ktorá má čoskoro
  vyjsť v ČR. Už teraz sa ndá stiahnuť v češtine na stránke:
  http.//freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles /2011-kniha-nacisticke-koreny-
  bruselské..
  Vytlačila som si ju. Čítanie je to poučné /dúfam/ a kruté. Kniha bola napísaná
  po nedávnom odtajnení materiálov Norimberského procesu a opisuje a hlavne
  dokladá faktami, skutočné príčiny II.sv.vojny. Keď si ,zo zorného uhľa v knihe
  uvedených udalostí, premietnete históriu podľa svojich vedomostí a spomienok
  /tí starší/, zistíte, že všetko sa deje presne podľa plánov zatiaľ ešte nie celkom
  uspokojených „vládcov sveta“.
  Pre nás, si myslím, je dôležité vzdorovať každému ďalšiemu kroku ktorý k pre-
  hlbovaniu in tegrácie povedie. Preto by sme sa mali snažiť získat lepšie pod-
  mienky na vypísanie referenda /beží akcia, zatiaľ je podpisov bohužial málo/,
  pretože nemôžme dovolit našim politikom, aby rozhodovali v otázke „Byť či ne-
  byť“ za nás. Už toho pobabrali až-až a je treba ich zastaviť. Týmto apelujem
  hlavne na voličov Smeru, aby po zoznámení sa s faktami zrevidovali svoj pos-
  toj, lebo sľúbené „ISTOTY“ sa blížia nenávratne.
  p

 4. Že nastáva koniec? Koniec nastal v roku 1998, priatelia, kde ste boli doteraz?

  • Jeden z mála skutočne pravdivých dátomov. Problém je, že situácia sa (nečakane) zmenila a 1.1.2012 s nejakým plus mínus mesiacom (skôr plus) sa rozhodlo, že dobro vyhrá.

 5. Nech si myslí kto chce čo chce, ale V. Mečiar sa vzoprel globálnym gorilám a tie ho mediálne a spoločensky zlikvidovali v propagandistickom mlynčeku na mäso. Mečiarove televízne „lúčenie“ už nevyvoláva úsmev. Nastáva mrazivá realita. Ale čo sme chceli, to máme. Nám, Slovákom by nestačil ani Pán Boh, keby zostúpil z nebies. Najprv by sme si vypočuli, čo si máme o ňom myslieť a potom by sme bez myslenia prijali akúkoľvek verziu kádrového profilu Boha. A teraz, keď nám tečie do topánok, náhle sa objavujú, ako papierové čínske lampióny šťastia, „odhalenia“ o EÚ, ktoré samozrejme, vobec nič nevyriešia. Akurát čo sa emocionálne vyventiluje niekoľko pisateľov a o čosi viac čitateľov. Fico za nič nemôže. Momentálne je to to najlepšie, koho mohli ľudia voliť. Veď ľudia najprv jednoducho potrebujú jesť, žiť… to vedel už Marx a platí to stále. A lokálna gorilia pravica urobila pre tú globálnu až-až na náš – slovenský účet. Ľudia by museli byť už skutočne padnutí na hlavu, keby ich znova, po tom všetkom , volili.

  • Mečiar robil len to,čo Ficko,alebo Miki.Národný majetok posunul najskôr svojim a tí následne cudzím.Miki cez Pentu,Ficko cez JT.
   V čom je preboha rozdiel?
   Okrem toho,keď Mečiar pochopil ako fungujú korporátne médiá,bol vždy medzi prvými v itegrácii,či už do NATO,alebo EU.

   • Prepáč, filip, ale nemáš celkom pravdu. Veľmi ťažko možno dávať Mečiara naroveň Ficovi a už vôbec nie Dzurindovi. O Slovensku ako samostatnom štáte môžeme hovoriť prakticky len vďaka Mečiarovi. Veľmi pozorne som sledoval vývoj okolo roku 1993 a aj keď som bol ešte dosť mladý pochopil som, že Mečiar je hybná sila osamostatňovania Slovenska, ak Ti príde na um niekto kto by ho v tomto mohol eventuálne nahradiť, tak pokojne napíš, ale pochybujem. Mečiar mal charizmu, energiu, vedomosti, prehľad, vedel sa rýchlo (a dobre) rozhodovať, mal autoritu. Pre Slovensko správny muž na správnom mieste v správny čas. Veľa takých ľudí Slováci počas svojich dejín nemali, určite by sa dali spočítať aj na prstoch jednej ruky. Ako sa mu Slováci zato odvďačili to už je vec svedomia národa, hádam na to raz ľudia prídu, len aby už naozaj nebolo neskoro. Nič v zlom ale politikov ako povedzme Gašparovič alebo Kňažko, alebo Prokeš (to bol tiež môj obľúbený politik) alebo ktokoľvek iný, kto stál pri zrode Slovenska bolo dosť, ale Mečiar bol len jeden. Predstaviť si na jeho mieste Dzurindu je absurdné a Fica len pri riadnej dávke fantázie. Privatizácia je zložitejšia otázka. V prvom rade Mečiar privatizáciu nevymyslel ani nezačal, v podstate ju už len dokončil. Na veľkú časť otázky, či to robil dobre si dal odpoveď ty sám. Mečiar absolutne uprednostnil slovenských privatizérov – podľa môjho názoru veľmi podstatná vec a hlavne pre novovznikajúci štát, a som presvedčený, že ani ten spôsob akým sa privatizovalo nebol tiež až taký zlý, v podstate zo všetkých privatizácií, ktoré u nás prebehli bol ten najlepší – ak máš námietky, rád podiskutujem. Pravidlá boli jasné, privatizácia prebehla rýchlo a mohlo sa venovať iným veciam. To, že niektorým podnikom sa darilo a iným nie asi ťažko možno dávať za vinu Mečiarovi – také je trhové hospodárstvo a život ako taký. Nepoznám podnik, ktorý by sa ďalej predal zahraničným za Mečiarovej vlády ako píšeš. To, že sa predali neskôr za Dzurindu sa veľmi nečudujem. Nezabudnime, že podľa Dzurindu a spol. boli všetci „Mečiarovi“ privatizéri, vrátane Mečiara zlodeji (jeden z hlavných „argumentov“ vo voľbách okrem dvojnásobných platov – biedne, ale veľmi účinné, ako sa neskôr ukázalo) a tak sa k nim aj z pozície vlády správal, a vlastne ku všetkému slovenskému. A určite bol Dzurinda zahraničiu dosť dlžný „za priazeň“. Nechcem tu týmto všetkým povedať, že Mečiar je bez chyby, ani mne sa veľmi nepáčili postoje ku integrácii. Chcem len povedať, že ľudí ako Mečiar, ktorí urobili toľko pre národ ako urobil Mečiar pre slovenský národ si hociktorý normálny národ ctí a váži. Ak máš príklad nejakého národa, ktorý by mal vlastného štátotvorcu za zlodeja, klamára, zločinca, jedným slovom odpad, tak sem s ním. Prečo tomu nieje u Slovákov ako inde na svete to neviem, vychádzajú mi z toho len dve možnosti, že asi niesme úplne normálny národ, alebo nás niekto oklamal a stále klame. Ale prečo by sme sa dali oklamať ak sme normálny národ? A ak niesme normálny národ o akej to zvrchovanosti a suverenite vlastne snívame?

 6. Tiež si myslím, že v začiatkoch vládnutia to Mečiar myslel dobre. Pamätám si
  jeho výroky v zmysle, že radšej postupujme pomalšie sami, ako rýchle so zah-
  raničnými investormi. Keď vyzval slovákov kupovať sl.výrobky, opozičníci a
  ich prívrženci ho vysmiali. No a Mikiho anti-Mečiarovská propaganda podpo-
  rená americkou know-how, spôsobila veľké škody. Nakoniec sa zmenil aj
  Mečiar. Neviem, či bol medzi prvými v integrácii do NATO, alebo EU. Veď Miki
  stále vykrikoval, že kvôli Mečiarovi nás nikam nevezmú.V podstate nešlo o to
  či my chceme, alebo nie. Chceli to „ONI“. Vtedy sme bohužiaľ nevedeli o EU
  to, čo vieme dnes. Manipulácia s ľuďmi bola propagandisticky dokonalá.
  Spomínam si aj na referendum o zabránení sprivatizovania strategických pod-
  nikov. Ůčasť bola 26%. Nedokázala som pochopiť ten nezáujem obyvateľov.
  Akokoľvek, Lisabonskú zmluvu podpísal Fico, zelenú ESM dal Fico.To boli
  základné momenty v procese zotročovania. Ďalšie sa pripravujú a zas je tu
  Fico. Čo s tým, keď ho volilo takmer 50% voličov. Teraz, viac ako v minulosti
  platí „NÁROD MÁ TAKÚ VLÁDU, AKÚ SI ZASLÚŹI. Príklad, keď demokracia ako
  vláda väčšiny, zlyháva . Čo môžme robiť my, čo ich nevolíme?

  • Vedeli nevedeli? V 90.rokoch jestvovala slabá alternatíva voči závislým masmédiám tejto peňažnej mafie – opozičný denník Slovenská republika, týždenník Extra a pravoslávna Zmena. Všetko to už dávno zaniklo a presunulo sa na net – starý dnes už zaniknutý prop.sk, Spoločný blok, Dolezite.sk. Tí čo si dovolia byť od nich nezávislí, ako boli kedysi Mečiar, Miloševič, Husajn, dnes Lukašenko, Asad a niektorí ďalší, sú automaticky označovaní a vykresľovaní za diktátorov, nedemokratov a zločincov. A naopak taký poskok Obama a jeho predchodci a spoludivadelníci sú žiarivé vzory demokracie, mierumilovnosti a altruizmu. Hehe. Hehe? Ináč si myslím, že aj keby bol Mečiar nesprivatizoval ani halier, aj tak by naňho vtedajšie médiokratické médiá nadávali, aby dosiahli svoj určený cieľ.

 7. Voľbami dali voliči moc poslancom. Poslanci bez dovolenia voličov dajú moc európskemu parlamentu. Európsky parlament riadia „experti“, ktorých nikto nevolil, a ktorí slúžia svetovej elite. Poslanci klamú, rozkrádajú spoločný majetok, neslúžia občanom ale zahraničným bankárom. Načo ich vlastne máme? Vie mi to niekto vysvetliť? Nebolo by lepšie prejsť od hierarchickej skorumpovanej štruktúry naspäť ku kmeňovej spoločnosti? A tým myslím celosvetovo, nie iba na Slovensku. Dokedy sa budeme prispôsobovať stále väčšiemu a väčšiemu útlaku? Dokedy sa budeme spoliehať na bankármi dosadených „expertov“, že zastavia krach ľudstva? Máme vôbec ešte vôľu svet zlepšiť, alebo už len očakávame stále horšie a horšie životné podmienky?

 8. Všetky štáty v EÚ sú v tom namočené rovnako,pretože v pozadí EK sú sionisti a ľudia na vrchole pyramídy,ktorí napĺňajú svoje plány.Ako je možné,že nevolená EK má večšie právomoci ako Europarlament?Títo hajzli na čele s Barrossom plnia agendu elít pri vytváraní NWO a národné vlády im fajčia genitálie,takže môžme jedine veľké hovno a v pokoji čakať na zotročenie.

 9. nasi veduci predstavitelia nas uz pomaly pripravuju na Spojene Staty Europske ala ZSSR…len ovela ‚dokonalejsie’…poucili sa z chyb demokracie aj socializmu/komunizmu…vytvorili NWO

 10. Prosim Vas nevyplakavajte tu nad situaciou.Je zaujimave,ze vsetci vedia,co sa deje,kam to speje a nikto s tm nic nerobi.Ludom sa asi vytratil pud sebazachovy.Clovek uz nie je clovek,ale len tupa ovca,ktora si povie,co uz nejako bolo,nejako bude.musim vydrzat.Ved mam rodinu,musim drzat hubu a krok,lebo ju nebudem mat z coho zivit.nebudem mat z coho nakupit tie sracky v hypermarkete.Ja viem,ze su to sracky a odpad,ale ja s tym nic neurobim.Nesmiem protestovat,lebo pridem o tych 500€ mesacne a nebudem mat ani na tie sracky.Jedine co môzem urobit,je posomrat si v nejakej diskusii na nete.Kebyze sa ludia v minulosti spravaju tak zbabelo,ako teraz tak uz by tu z ludstva vela neostalo.Kedysi mali odhodlanie bojovat za seba a svoje rodiny s vedomim,ze mozna zahynu,ale s nadejou,ze ich smrt nebude zbytocna.Mali nejaku hrdost.hranicu odtial potial.Tak sa teda pohodlne posadme a prizerajme sa ako nas pomaly vyhladzuju a pokapeme vsetci.

Leave a Reply