Domov / Hlavná strana / Komentáre / Naša skutočná existenčná kríza – vyhynutie

Naša skutočná existenčná kríza – vyhynutie

Keby ste sa západných elít opýtali na najväčšiu krízu, akej ľudstvo čelí, bez problémov by to vyhrala zmena klímy. Preto aj magazín Time preskočil každého svetového lídra a za svoju osobnosť roka vymenoval Gretu Thunbergovú. Na Nový rok nás znova napomenul nadpis ďalšieho príbehu vo Washington Post: „Stratená dekáda klimatickej akcie: Nemôžeme dovoliť, aby sa to zopakovalo, varujú vedci.“

„V poslednom roku dekády,“ tvrdí Post, „planéta prekonala svoj teplotný rekord z roku 2010 päťkrát. Hurikány spustošili New Jersey a Puerto Rico a povodne poškodili Stredozápad a Bangladéš. Južnú Afriku zachvátilo smrtiace sucho. Austrália a Amazonský prales sú v plameňoch.“

Ďalej sa tam písalo o nekonečnom počte správ o rizikách zmeny klímy na planéte, ktorú všetci obývame.

Lenže kvôli nečinnosti krajín produkujúcich uhlíkové emisie ako India, Čína, Rusko a USA, vážnosť, s akou západné elity nazerajú na krízu, nezodpovedá postoju ľudí, za ktorých vraj hovoria.

Mnohé krajiny Prvého sveta majú závažnejšie starosti. Na vysokom mieste v ich zozname je pokles populácie a ak sa pôrodnosť nezvýši, do konca tohto storočia mnohé národy na Západe takmer vymrú.

Uvažujte. Počet pôrodov v Japonsku v roku 2019 poklesol na najnižšiu úroveň od roku 1874, na asi 900 000. Zato však zomrelo 1,4 milióna ľudí, čo predstavuje čistú stratu 512 000 Japoncov. Tento rok sa očakáva ešte väčší úbytok japonskej populácie.

Tá sa zmenšuje od roku 2007, kedy bolo úmrtí o 18 000 viacej ako pôrodov. A v stave, kedy má 28 % obyvateľstva nad 65 rokov a kedy sa z roka na rok rodí menej detí, Japonsko starne, zmenšuje sa a vymiera – bezodkladne.

Ako píšu The New York Times, v Japonsku: „miznú celé dediny, keďže mladí ľudia nechcú mať deti, alebo sa sťahujú do mestských oblastí… Vláda odhaduje, že v nasledujúcich 25 rokoch sa populácia zníži o asi 16 miliónov ľudí – alebo takmer 13 percent.“

Južná Kórea má ešte nižšiu mieru pôrodnosti a očakáva sa, že tento rok začne jej populácia klesať.

Ale je to Východná Európa, kde je populačná kríza v najpokročilejšom štádiu. Na konci Studenej vojny malo Bulharsko 9 miliónov obyvateľov. Do roku 2017 ich počet klesol na 7,1 milióna. V roku 2050 bude mať Bulharsko odhadom 5,4 milióna obyvateľov – čo od získania slobody od Sovietskej ríše predstavuje stratu 40% kvôli úmrtiam a migrácii.

Do roku 2050 stratia Ukrajina a Poľsko podľa odhadov ďalších 6 miliónov ľudí a Maďarsko ich stratí 1,5 milióna.

Litva a Lotyšsko zažívajú od konca Studenej vojny vážne úbytky populácie a sú na poprednom mieste medzi európskymi národmi, ktoré najrýchlejšie prichádzajú o obyvateľov.

Demografi v OSN predpovedajú, že populácia Ruska poklesne z dnešných 145 miliónov na 121 miliónov v roku 2050. Takéto straty sú porovnateľné so stratami, aké Rusko zažilo za čias Lenina, Stalina a počas Druhej svetovej vojny.

Ďaleký východ je domovom asi 6 miliónov Rusov, ktorí žijú na obrovskom území plnom prírodného bohatstva ako drevo, ropa a plyn.

„Populácia na Ďalekom východe takmer všade klesá,“ lamentoval prezident Vladimir Putin na investičnej konferencii vo Vladivostoku: „Prílev ľudí sa zvyšuje, ale nepokrýva úbytok spôsobený ľuďmi opúšťajúcimi región.“

Na Ďalekom východe, Sibíri a v Bajkalskom regióne sa vo veľkom počte objavujú investori a robotníci z Číny.

Kmene Európy, národy takmer každej krajiny Starého kontinentu, viditeľne starnú, zmenšujú sa a vymierajú. Populačná kríza Európy je „existenčná“, hovorí chorvátsky premiér Andrej Plenkovič.

Odkedy som napísal knihu Smrť Západu, nestalo sa nič, čo by zmenilo môj záver, na čo je Západ odsúdený:

„Smrť Západu nie je predpoveďou toho, čo sa stane. Je to opis toho, čo sa už deje. Národy Prvého sveta vymierajú. Čelia smrteľnej kríze, nie kvôli niečomu, čo sa deje v Treťom svete, ale kvôli niečomu, čo sa nedeje doma a v domovoch Prvého sveta. Miera plodnosti na Západe už desaťročia klesá. Okrem moslimského Albánska žiaden európsky národ nevykazuje dostatočný počet detí na nahradenie svojej populácie… V mnohých krajinách starí ľudia už zomierajú rýchlejšie, než sa rodia malé deti… Nič nenaznačuje, že by sa to obracalo k lepšiemu. Celkový počet Európanov začal klesať.“

Hovoríme tu o tom, čomu budú historici o storočie neskôr hovoriť stratené kmene Európy. A ak sa ľudia prestávajú rozmnožovať a národná rodina vymiera, bude ťažké vzbudiť obavy kvôli pomalému ponáraniu sa Maldív do mora, roztápaniu polárnych ľadových čiapočiek alebo skutočnosti, že Grónsko je každým rokom zelenšie.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Patrick J. Buchanan

O ::prop

15 komentárov

 1. Vazeni ako som v predchadzajucom clanku napisal. zeny v Europskych a Europanmi vybudovanych krajinach preberaju stale viac a viac muzske ulohy. V sporte je to rugby a extremna kulturistika. Taketo sporty boli len nedavno nezlucitelne s materstvom. Ja si myslim ze taketo sporty oberaju zeny o ulohu v materstve, tak psychologicky ako aj fyzicky. Ktovie ako take prehnane svalnate brusne svalstvo posobi na zenske organy potrebne pre materstvo? To je len jeden aspect druhym aspektom je uloha v armade. Donedavna zeny boli v armade zmestnane len na urade. dneska aspon v Australii a USA su v prednej linii z muzmi. Nuz az takato zena prezije konflikt v Afganistane, aky dopad to ma na jej psychologiu. Ked vieme ze mnohy vojensky vetreani v USA a Australii trpia postraumatickymi depresiami. Cize zeny sa cim vaic zbavuju zenstva a ich ulohu preberaju rozni transexauli. Ktori na rozdiel od horeuvednych zien maju, vypestovanu jemnu zensku postavu, vdaka roznym chemikaliam. Avsak byjuc povodne muzmi tiez nemozu mat potomstvo. Toto su zdanlivo nepatrne vychylky ale hraju vyznamnu ulohu na psychiku Europskej a Europanmi zaloznej civilizacie. Zakony najma v USA cim viac tym dalej zabranuju rodicom v ulohe rodicovstva. Ak sa 5 rocny chlapec citi ako dievca, rodicia nemaju parvo zasahovat do jeho transformacie za pomoci lekarov. Cim dalej tym viac sa vdaka vede a doktorom Europska civilizacia vzdaluje d rodicovstva. Na tradicnu rodinu Europske a severoamericke elity sa divaju doslova s despektom. A tu je vysledok. Cim menej manzelstiev sa uzatvara, cim viac rozvodov existuje. Vsetko to zacalo sexualnou revoluciou 1960, potom sex drugs a rock n roll, potom hippies, a az do dnesnych dni

  • chlape chlape popisuješ dosledky pričin o sa bojiš alebo nevieš napisat kto je pričinou toho všetkeho nič sa same neurobi. Stalosa urobilo sa take nič neexistuje . ušetril by si si dlhe pisanie a taranie do vetra kto to urobil prečo

 2. To, že psychiatrický prípad Greta je osobnosťou časopisu TIME, je dôkazom manipulácie ľudstva vo veľkom.
  Lokálna klimatická zmena existuje, nevieme prečo. Jej absolutizácia je podvod:
  https://www.luciinedvere.sk/klimaskeptik-vitezslav-kremlik-je-optimista-apokalypsa-sa-nekona-ludstvo-cakaju-krajsie-zajtrajsky/

  Vymieranie populácie je závažný fakt. Legitímna otázka – prečo vymiera práve slovanská populácia. (Maďari sú z 85% Slovania tiež). Východná Ázia nie je zaujímavá. Úbytok jednych šikmookých je nahrádzaný prírastkom iných. Ale Slovanov nenahradí nikto.

 3. greta je typický prípad zneužívania žien a detí. mentálne postihnutý chlapec by nebol predajný v médiách. a gretiným rodičom tiež zachutil bezpracný zisk a dovolenky sponzorované miliardármi z davosu. normálne by sedeli v base za to,že zanedbávajú povinnú školskú dochádzku svojho dieťaťa a umožňujú mu záhaľčivý život. a greta by bola v polepšovni, na ekologických polovičných stravných porciách, pravidelne prstekovaná bachármi.

 4. inak je to už zopár rokov, ale nie zas tak mnoho. na slovensku jednu ekologickú aktivistku policajti zatkli pri ekologickej demonštrácii,a pri osobnej prehliadke v CPZ ju policajtka v gumovej rukavici deflorovala a oslovovala ju princezná. patričná eko aktivistka to dala na súd a ten jej vtedy odobril odškodné 20 000 SK za stratu panenstva. ani by človek o tom nevedel, ale tá ekoaktivistka o tom zverejnila pár článkov. nešlo o nikoho iného ako o sestru pána z greenpeace Juraja Rizmana,len vtedy ešte nebol s papalášmi jedna riť, ale ho mali za ekoteroristu. možno sa tak o defloráciu snaží aj greta.

 5. Vazeny
  Jedine riesenie problem vidim cim skore vynajdenie umelej maternice a umiestnenie takejto technologie do oblasti kde je najvacsi pokles obyvatelstva; Pozrite si tento link
  https://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_womb

 6. znižovanie populácie je POZITÍVNA vec pre našu planétu. S nostalgiou si občas v nedeľu, keď všetci obedujú, vyjdem na štvorprúdovku postavenú za socíku a sledujem tých pár áut v počte podobnom počtu áut v socíku za najväčšej premávky cez pracovný deň. To, čo je na cestách dnes, je jednoducho hrôza!!!
  Jediným problémom planéty je premnožovanie sa neproduktívneho obyvateľstva, ktoré je podporované úhlavným nepriateľom našej rasy.
  Každá krajina a každý kontinent sa musí prispôsobiť tomu, aký počet obyvateľstva je schopný uživiť. Západná Európa je už v prdeli, sionista Putin robí aj z Ruska multikultúrne bahno a či sa podarí aspoň vo V4 zachovať zvyšok nádeje, keď už aj v Slovinsku práve postavili prvú mešitu?
  Musíme veriť a niečo pre to robiť. Napríklad voliť ĽSNS.

  • Znižovanie populácie (alebo jej stagnácia) skutočne nie je nič zlého. Avšak nie v tom prípade, že klesá populácia národov, ktoré boli nositeľmi civilizácie a ktorých úbytky sú okamžite násobne nahrádzané populáciou takpovediac barbarov. To nie je nič nového – viď staroveký Rím. Vieme, ako dopadol, ale napriek tomu si dejiny chceme zopakovať. Čo aj v podstate naznačujete, len som chcel tento aspekt zdôrazniť.

   Malá poznámka. Putin rozhodne nie je sionista. Sionizmus je nacionalistická ideológia a Putin nacionalistov vyslovene odmieta. To, že s Izraelom spolupracuje, je iba pragmatizmus. Dokonca je možné (aj keď nepravdepodobné), že mu nevadí ani nacionalizmus – vrátane sionizmu – pokiaľ je MIMO Ruska.

   • prečo Putin podľa vás zavrel archívy o NKVD do 2044?
    Prečo odmieta diskusiu o holokauste a VVV?

    • Pretože je svojou podstatou boľševik a nebude podrývať jeho základy. Nemýľte sa. Nie každý Žid je sionista – a že teda boľševickí Židia tvrdo vystupovali proti sionizmu.

     • ………….V tzv. liberálnej demokracii si parlamentná väčšina dokáže presadiť zmenu pravidiel, ktoré nemusia vyhovovať až 40-45 percentám ľudí. Stačia len tri takéto hlasovania, čo spôsobia „zákonné“ zmrzačenie 40 precent ľudí, čo pri dokonalom prieniku (nie síce pravdepodobnom) môže spôsobiť až 120-135 percentné zmrzačenie národa samým sebou a to v „súlade zo zákonom“.
      …………..Aby to bolo jasné, ak z triedy 10 detí Ľubko, Janko, Vasil, Gusto, Marienka, Julko, Eliška, Sylvia, Ondrej a Evička sa dohodne väčšinou 6 hlasov proti 4-rom, že každé z nich svorne bude platíť do fondu na novú hračku na narodeniny po dobu 12 mesiacov, a to 12 Eur pre najobľúbenejšieho Ľubka, na ďlašom hlasovaní po 8 Eur pre Vasila a potom aby sa nepovedalo aj 6Eur pre Elišku, pričom každé z nich má vreckové 20 Eur mesačne, tak každému je jasné, že sa nejedná o demokraciu ale o fomu kolektívne nanúteného zderstva, lebo všetci prídu takto o peniaze a viac ako na demokraciu sa to podobá na pyramídovú hru (tých 6 Eur mesačne na hračku pre Elišku si musia požičať).
      ……………Všetky deti budú v zásade okradnuté o slobodnú voľbu individuálneho nakladania s peniazmi, tri obdarované deti sú na tom relatívne lepšie, lebo dostanú aspoň nepotrebné hračky, zvyšných sedem sa môže utešovať, že sú na tom rovnako zle a všeci bez rozdielu sa môžu tešiť na splácanie dlhu a úrokov. Moc nemá demokratický detský parlament, ale ich veriteľ, pričom sa musí starať o to aby sa deti nezjednotili a kolektívne ho neskántrili, čím by sa dlh odpísal. Nejde o to spochybňovať demokratické rozhodovanie, ale ak nemá strop, tak prináša deťom namiesto radosti starosť, boj o postavenie v hierarchii a veriteľovi strach o život.
      ……………A ak aj by si deti aj stanovili dlhový strop, tak si ho zasa môžu každý rok zvýšiť, no však čo rozhodovanie o všetkom je demokratické, apsoň sa bude lepšie kolektívne a zase demokraticky rozhodovať ako vo svorke okrádať a prepadávať iné deti, čo sa demokraticky nezdružili a nemajú spoločný rozpočet.
      ……………Reálnym víťazom v tomto systéme nie sú obdarované deti, ani veriteľ (pokiaľ nemá obscesiu zarobiť za každú cenu a strachom si dokazovať, že žije), ale médium, prípadne vodca, ktorý vie deti prerozdeľovať do skupiniek. Čím sú väčšie pôžičky a čím je väčší úrok, tým je väčšia aj zábava a istota, že niekto škaredo skončí.

   • Nacionalizmus nevadi ani EÚ (Škótsko v suvislosti s brexitom) a USA (podpora ukrajinských neonacistov) pokiaľ je vyhovujúci.

    Á propos, môžete odporučiť nejaké čítanie na tému Rímskej ríše? Chcem by som sa dozvedieť viac o paralelách medzi dneškom a Rímom v kontexte demografickej situácie, dekadencie a postupnej straty pevnej identity.

    • Os ktorá sa tiahne celými rímskymi dejinami je boj patriciov a plebejcov o postavenie v spoločnosti. Ak nechcete čítať celého Lívia (Lívius Dejiny), tak doporučujem zväzok I určite a maximálne to má zmysel až po III-ojku, zvyšok sa venuje dominatne vojnovým ťaženiam. Lívius bol príslušníkom nobility a preto celým dielom sa tiahne oligarchický mocenský sentiment. Inak celý koncept Rímskej republiky padol po druhej púnskej vojne, keď do Ríma vtiekol enormný kapitál vo forme koristi, množstva dobytého územia a kvánt otrokov, ktoré predstavovali problém ako konkurencia pre samostatne hospodáriacich roľníkov základ rímskej spoločnosti – niektorí súčastní historici to popisujú ako požieračskú premenu Ríma na Kartágo. Problém sa nakoniec nevyriešil, iba sa zakonzervoval v takej podobe, že cisára definoval ako top oligarchu, ktorý ochraňoval ľud pred vzájomnou súťažou nobility o zdroje, či už finančné, vojenské, alebo ľudské. V chaose bezlimitného kapitálovania, napríklad taký Crassus, člen prvého triumvirátu a oligarcha mohol financovať až sedem légií plus pomocné zbory. Len si predstavte ako by to tu vyzeralo keby páni Kmotrík, Chrenek, Hasčák, Lexa disponovali každý po dvoch troch plukoch ozbrojených mužov – aj toto torzo štátu, čo tu máme je užitočné pri akej-takej ochrane čvargy, chamrade, chrapače, svoloče, luzy, zberby a spodiny ako sme my pre určitých oligarchických poskokov. Ešte ten absurdistan, keby sa oligarchovia pustili navzájom do seba … , škoda pomyslieť, arcipablbov, ktorí chcú liberalizovať a privatizovať školstvo, zdravotníctvo, políciu a armádu, prípadne aj hasičský zbor súčastný režim podporuje.

 7. Irsko mělo populační přírůstek až do roku 2011.Od té doby už také vymírá. Co se mezitím stalo? Irsko mezitím zavedlo svatby pro teplouše, povolilo potraty, a do škol vtrhl v plné síle kulturní marxismus.
  Pokud chceme zvýšit porodnost musíme:
  1)Posílit sociální stát, odměňovat lidi za více dětí finančním či daňovým zvýhodněním.
  2)Potlačit propagaci feminismu, kulturního marxismu a dalších rozkladných ideologií.
  3)Podpořit kulturu mateřství, matky musí být vyzdvihovány a hýčkány státem a společností, mateřství jako prostředek který ženu sociálně vyzdvihne a ne jako dneska kdy je to přesně na opak.

Leave a Reply