Domov / Hlavná strana / Multikulturalizmus / Nárast švédskej populácie za rok 2019 je zo 73 % vďaka imigrantom

Nárast švédskej populácie za rok 2019 je zo 73 % vďaka imigrantom

Podľa švédskych štatistík narástla v roku 2019 švédska populácia o takmer 100 000 ľudí, pričom zo 73 percent je nárast spôsobený masovou migráciou.

Švédska populácia narástla o 97 404 ľudí, z čoho bolo viac mužov (53 376) než žien (44 028). Číselné údaje oznámil švédsky štatistický úrad v tlačovej správe tento týždeň.

Švédsko je krajina s populáciou len o niečo viac ako 10 miliónov, ale v poslednom desaťročí zažila masívny nárast populácie, o viac ako jeden milión s tým, že najväčší ročný prírastok nastal na vrchole migračnej krízy v roku 2016.

Hoci Sýrčania tvorili v roku 2016 s 32 percentami najväčší podiel medzi imigrantmi zo všetkých nešvédskych imigrantov, v roku 2019 ich podiel poklesol len na päť percent. Indickí a afganskí občania majú medzi prichádzajúcimi imigrantmi momentálne vyššie zastúpenie.

Pakistanskí migranti prichádzajúci do Švédska zaznamenali s podielom 24,7 percenta najväčší nárast. Po nich nasledujú Eritrejčania.

Emigrácia, čiže odchod ľudí zo Švédska, sa taktiež zvýšila o 1,8 percenta na celkovo 47 718 ľudí.

Podľa správy švédskeho štatistického úradu zverejnenej vlani v októbri, rekordná úroveň masovej migrácie viedla k tomu, že asi 20 percent švédskeho obyvateľstva má cudzinecký pôvod.

Masívny prílev novoprichádzajúcich viedol ku mnohým problémom pre okrskové vlády kvôli zvyšujúcim sa výdavkom na sociálne zabezpečenie, spolu s faktom, že mnohí migranti nie sú schopní alebo ochotní vstúpiť na pracovný trh.

Začiatkom tohto mesiaca okrsok Filipstad oznámil, že možno bude musieť zvýšiť miestne dane až o desať percent, aby mohol zachovať miestne služby.

Rapídny nárast migrantov tiež viedol ku vážnym problémom s integráciou, kedy väčšina detí vo väčšine škôlok v Ronneby nehovorí švédčinou ako svojím hlavným jazykom. V jednej škole hovorí väčšina detí arabsky.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: breitbart.com

O ::prop

Jeden komentár

  1. no hej,švédáci boli chudobnou krajinou kdesi na severe, trochu si nahrabali v tridsaťročnej vojne, teda aspoň ich šľachta, a potom za hitlera keď mu dodávali železnú rudu. svojich debilkov sterilizovali podľa aďa a teraz sa tvária ako veľkí liberáli.okrem toho tam sídlia napr menežéri nebankových pôžičkární,ktoré vykorisťujú slovákov,hoci ajtí sú asi obrezaní. takže švédákov netreba ľutovať. teda, len rodičov grety nesterilizovali a tá má aspergera. ako je to možné??!! nepoznám jedinú švédku,ktorá by mala záujem o slováka a záujem o zachovanie bielej rasy. (nerátam nadržaných švédákov, čo si kupujú lacné slovenské konkubíny)

Leave a Reply