Domov / Hlavná strana / Rozhovor / Lukáš Kopáč o proteste STOP islamizácii Európy

Lukáš Kopáč o proteste STOP islamizácii Európy

Médiami ostro kontrastuje plánovaný protest proti prílevu ilegálnych imigrantov. Špekuluje sa o extrémistoch, rasizme a intolerancii, o politickom pozadí akcie a rizikovom priebehu celého podujatia. O odpovede na tieto otázky som poprosil samotného ohlasovateľa akcie – Lukáša Kopáča. Absolvent Hotelovej akadémie z Kysúc, ktorý na pohľad vzbudzuje rešpekt, ale pôsobí kľudným a vyrovnaným dojmom. Obľubuje historickú literatúru, vo voľnom čase holduje kulturistike, silovým športom a jiu-jitsu. Na otázky ochotne odpovedal.

Prečo si sa rozhodol zorganizovať protest STOP islamizácii Európy?

Priznávam, očakával som, že s takouto iniciatívou vyrukujú iní aktivisti skôr. Nakoľko sa v tomto smere nič nedialo, rozhodol som sa usporiadať občiansky protest proti prílivu emigrantov na Slovensko sám.

Niektorí čitatelia ťa poznajú ako organizátora protestu „Občiansky odpor“. Skús sa im predstaviť bližšie. Čo ťa priviedlo k tomu, aby si sa aktívne angažoval takýmto spôsobom?

V prvom rade nespokojnosť s politikou, ktorú prezentujú naše zapredané, skorumpované bábky v NRSR a Europarlamente. Som Slovák žijúci v zahraničí, konkrétne v Taliansku. S vlnou prisťahovalcov a problémami s tým spojenými sa stretávam denno-denne osobne! Mesto Bozen, kde bývam, sa v priebehu niekoľkých týždňov premenilo na nepoznanie. Všade vládne napätie, strach a obavy z budúcnosti. Najmenej obáv a strachu však možno badať na utečencoch, ktorí si trávia čas hraním sa na najnovších mobilných telefónoch, prípadne nákupom značkového oblečenia. Fyzické násilie a arogancia zo strany afrických imigrantov taktiež nie je výnimkou. Imigrantov možno vidieť vo veľkých skupinách, ktoré doslova vraždia pohľadom, vykrikujú po domácich obyvateľoch, snažia sa „vyžobrať“ cigarety, peniaze a podobne. Pôvodní obyvatelia žijú v strachu, po večeroch ich už nestretnete na prechádzke v miestach, kde sú umiestnení „utečenci“ z Afriky.

Mesto, v ktorom žiješ bolo slovenskými médiami označené ako nová Lampedusa…

Áno, pár článkov som si prečítal. Bohužiaľ, tento krát musím dať slovenským médiám za pravdu. Môžem len doplniť pár informácií, ktoré sa v slovenských médiách nedozviete. Niektorí africkí utečenci sú ubytovaní v bývalom luxusnom hoteli, kde majú k dispozícií nadštandardné ubytovanie. Problém a pobúrenie však spôsobil fakt, že utečenci sa museli chodiť stravovať do budovy, vzdialenej asi 300 metrov od hotela. Utečenci sa začali búriť, nakoľko v Afrike boli zrejme zvyknutí na to, že im jedlo nosili priamo do postele. Vzbury, agresiu a vandalizmus spôsobil aj fakt, že vláda utečencom znížila „vreckové“ zo 70 na 40 Euro na deň!

Aká je situácia v ostatných častiach Talianska?

Podľa mojich informácií je situácia na juhu Talianska ešte horšia. Imigranti tam násilne obsadzujú domy a budovy, ktoré boli určené pre sociálne slabších Talianov. Africkí utečenci, ale aj Rumuni a cigáni okupujú aj domy a byty, ktoré sú v súkromnom vlastníctve. Majiteľom v mnohých prípadoch zostávajú len oči pre plač a nádej, že ich prichýlia ich príbuzní, prípadne dobročinné organizácie. Médiá však o týchto prípadoch zaryto mlčia, polícia stráca kontrolu. Tento scenár pripomína rasové nepokoje, ktoré prepukli v roku 2010 v meste Rosarno.

Aký je tvoj názor na imigračnú politiku EÚ a kvóty, ktorými sa Slovenska republika zaviazala prijať predbežne okolo 800 utečencov?

800 utečencov je len začiatok. Je to taká skúška, čo Slováci znesú a koľko im zapredanci z Bruselu môžu naložiť na chrbát. Ten, kto si myslí, že číslo 800 je konečné, je blázon! EÚ vypracovala kľúč, podľa ktorého budú utečenci rozmiestňovaní do krajín, podľa počtu ich obyvateľov, takže Slovensko musí počítať s tým, že bude povinné prijať určitý počet imigrantov a to každý rok! Taktiež by sme mali zohľadniť ich reprodukčné schopnosti. Musíme rátať s tým, že k armáde asi 500 000 cigánskych asociálov pribudnú ďalší z afrických krajín. A to v čase, keď vláda SR nie je schopná postarať sa o vlastných občanov! Najprv pomôžme sebe, potom pomáhajme druhým! Slováci a ich potreby MUSIA stáť na prvom mieste záujmov vlády SR.

Slovenská republika však dostane dotácie. Na každého utečenca dostaneme približne 6000 Euro…

Vy si skutočne myslíte, že naša vláda bude schopná za 6000 euro vytvoriť pre týchto ľudí trvalé pracovné miesta, ubytovanie, sociálnu starostlivosť? A ako poznám naše úžasné vládne a treťosektorové inštitúcie, tieto peniaze sa jednoducho stratia v čiernej diere presne tak, ako všetky tie milióny, ktoré sme dostali na riešenie cigánskeho problému.

Zastávaš názor, že môže dôjsť k rasovým nepokojom aj na Slovensku?

Multikulturalizmus ako taký sa neosvedčil nikde! Neosvedčil sa vo Švédsku, Nemecku, Francúzku. Chceme si skutočne nahovárať, že u nás fungovať bude? Multikulturalizmus, práva homosexuálov a podobne, slúžia na rozloženie spoločnosti. Rozloženie tradícií, kultúry a identity. Toto so sebou prináša multi-kulti a Nový svetový poriadok. Chcú z nás spraviť otrokov, zameraných len na vlastný konzumný život. Chcú z nás spraviť ovce, ktoré sa starajú len o seba a nezaujíma ich dianie okolo.

Nie je zvláštne, že slovenský kresťanskí predstavení k tejto témy mlčia? Imigranti totiž vo veľkej miere veľmi radikálnym spôsobom presadzujú islam ako jedinú pravú vieru.

Osobne ma prekvapuje nielen mlčanie kresťanských predstaviteľov, ale aj väčšiny obyvateľov.V dobe, kedy má takmer každý prístup k internetu a iným médiám je zarážajúce, že väčšina obyvateľov sa k otázke islamu stavia s typickou ignoranciou, alebo ak chcete umiernenosťou, vlastnosťou, ktorú si aj sám pán Fico tak váži. Podľa môjho skromného názoru, tento flegmatizmus môžme pokojne nazvať hlúposťou. Nie každý vyznávač islamu je fanatik… Túto vetu počúvam veľmi často. Ale pýtam sa, vie nám niekto zaručiť, že na Slovensko náboženskí fanatici neprídu? O utečencoch nebudeme vedieť absolútne nič, nakoľko vo väčšine prípadov nevlastnia ani identifikačné doklady. Čo sa týka postupnej islamizácie Európy, nemali by sme byť v tomto smere naivní. Začne to imigrantmi, pokračovať to bude mešitami a nakoniec príde právo Šaría. Stačí sa pozrieť, ako náboženskí fanatici „dokazujú“ oddanosť Allahovi. Vo Švédsku znásilňujú, v Británii môžete vidieť hliadky „Sharia Police“, ktoré terorizujú a vyhrážajú sa smrťou britským ženám… Vo Francúzsku existujú štvrte, obývané islamskými fanatikmi, kde sa neodváži ani polícia. Je to proste štát v štáte, kde sa po francúzsky určite nedorozumiete. Myslím, že tieto fakty sú postačujúce na to, aby aj kresťanskí predstavitelia, ale najmä občania SR začali nad hrozbou islamizácie rozmýšľať a postavili sa na aktívny odpor.

Účasť na sociálnej sieti doposiaľ potvrdilo asi 9 tisíc ľudí. Aké sú tvoje očakávania?

V prognózach a odhadoch budem veľmi opatrný. Na potvrdenú „účasť“ sa netreba spoliehať, ale pevne verím, že nás bude čo najviac. Situácia je skutočne vážna a treba zmobilizovať všetky sily a dostupné prostriedky na zastavenie pohromy, ktorú na nás EÚ a dokonca aj samotní europoslanci za SR prichystali.

S množstvom zúčastnených sa zvyšuje riziko provokácií, útokov policajtov v utajení, alebo konfliktov v dôsledku nadmernej konzumácie alkoholu. Je možné, že sa protestu zúčastnia rodiny s deťmi, alebo dôchodcovia. Čo podnikneš, aby si zabezpečil pokojný priebeh protestu?

Spolu s organizačným tímom sme podnikli všetky úkony, ktoré od nás zákon vyžadoval. Čiže našu povinnosť ohlasovateľov sme si naplnili. So zvýšeným počtom policajných a iných platených provokatérov samozrejme treba rátať. Účastníkov protestu upovedomíme a vyzveme, aby sa strikne držali našich pokynov. Takisto na našom občianskom proteste nebudeme trpieť ľudí, ktorí sú zjavne pod vplyvom alkoholu.Určite vynaložíme maximálne úsilie, aby sme zabezpečili hladký priebeh protestu a najmä bezpečnosť všetkých zúčastnených.

Ako hodnotíš skutočnosť, že R. Fico prehlasuje, že si utečencov nepraje z obavy zvýšeného bezpečnostného a ekonomického rizika, no poslanci za jeho stranu v EP hlasujú za?

Je to typická farizejská politika R. Fica, ktorý na domácej pôde hlása to, čo občania počuť chcú, no na pôde Bruselu mu zo zadku EÚ netrčia už ani topánky. Úplne ináč sa však správajú jeho politruci v EP, ktorí sa netaja nenávisťou k všetkému, čo je slovenské a slovo národná hrdosť pre nich nemá ani morálnu, ani politickú váhu. R. Fico však mohol pred hlasovaním posadiť do EP pani Laššákovú, ktorá by poslancom prstom ukázala, ako majú hlasovať. Slovo „musíte“ by malo byť prijateľné len do takej miery, do akej siaha národná hrdosť konkrétnej krajiny. A keďže Slováci musia všetko, čo si Brusel zažiada, ťažko o nejakej hrdosti vôbec rozprávať. Toto je obraz skorumpovaných, ponovembrových politikov v NRSR a EP.

Ani úspešný protest nie zárukou zásadnej zmeny v imigračnej politike našej republiky. Môžeš prezradiť, aké ďalšie kroky plánuješ podniknúť? Domnievaš sa, že prílev ilegálnych imigrantov je možné ešte zastaviť?

Našim spoločným protestom chceme vytvoriť tlak na politikov, aby sa začali zaujímať aj názorom občanov, nielen finančných skupín. Momentálna situácia, spojená s nezmyselnými a likvidačnými kvótami pre prijatie imigrantov je riešiteľná len politickými nástrojmi. Neviem, prečo by si Európa nemohla vziať príklad z Izraela, ktorý utečencov, ktorí prekročia hranicu, automaticky zatvárajú do väzenia, alebo im poskytnú jednosmerný lístok do tretej krajiny. Ale to by bolo na Európu zrejme príliš rasistické, všakže. Vstupom do EU sme stratili našu suverenitu. Tým, že sme sa vzdali hraníc, existuje náš štát už len na papieri. Pokiaľ skutočne chceme zabrániť invázii, jednou z možností je uzavretie hraníc. Spôsobov, ako tejto pohrome zabrániť je viacero, našim cieľom je pritlačiť politikov k múru a nedať im dýchať. S organizačným tímom sme sa jednoznačne zhodli, že s protestmi budeme pokračovať dovtedy, kým vláda SR neprijme uspokojivé opatrenia. Pod pojmom uspokojivé opatrenia rozumieme nulovú kvótu pre imigrantov…

V minulosti si vystupoval ako aktivista, ktorý sa snažil spojiť národné sily. Aký je výsledok? Podarilo sa ti v tomto smere dosiahnuť nejaký úspech?

V súvislosti s plánovaným protestom účasť prisľúbili viaceré organizácie, čo ma nesmierne teší. Na proteste vystúpi okrem iných aj Róbert Švec z SHO, Marián Kotleba z ĽSNS, Marián Magát z Akčnej skupiny Vzdor Kysuce. Som rád, že som sa s predstaviteľmi národných síl zhodol na tom, že len spoločná cesta a spolupráca v otázkach imigračnej politiky môže viesť k úspechu, resp. zabráneniu prílivu utečencov na územie SR. Odhodili sme predsudky a egá a kráčame spoločne vpred, držiac sa legendy o Svätoplukových prútoch. Taktiež naďalej oslovujem rôzne združenia, organizácie a takzvané neštandardné politické strany. Tie štandardné nám ich politickú kompetenciu už predviedli…

Prečo by občania mali podporiť protest STOP islamizácii Európy?

V prvom rade by ho mali podporiť preto, aby nemuseli mať strach tak, ako ho majú Taliani, Francúzi, Švédi, alebo Nemci. Znásilnenia, fyzické útoky, náboženská nenávisť a neskutočná rozpínavosť utečencov je obrovský problém celej Európy a ja som toho názoru, že nikto z nás nestojí o takéto „kultúrne“ obohatenie. Obohacujme to, čo je naše, čo je nám blízke. Nepotrebujeme cudzie kultúry, ani náboženstva. My v prvom rade potrebujeme pozdvihnúť ožobráčený a orabovaný slovenský národ!

Za PROP sa rozprával: Volchvmag
www.protiprudu.org

O ::prop

16 komentárov

 1. Konečne niekto povedal slovo, ktoré dúfam nebude posledným. Slovensko biele, slovenské.

  • …a vďaka účasti Mariána Kotlebu budú mať všetci „demokratický“ politici „pádny“ dôvod toto slovo ignorovať

   • O účasť nejde. Nebyť ľudí, ako Kotleba, by žiadny protest ani nebol – čo je naozaj hanba.
    Ale je škoda, že „národovci“ vo svojom entuziazme sa tak dištancovali a dištancujú od „štandardných“ politických strán. Je síce pravda, že SNS sú korytári a Smer je klasický mišung s veľa slovami a málom činov, ale je takisto pravda, že aj to málo, to reálne pronárod povedomie, určité zákony a podobne, nepresadili radikáli svojimi metódami na ulici, ale práve Smer.

    Aj v prípade súčasnej africkej invázie by bolo treba trocha pozabudnúť na adolescentý radikalizmus a urobiť určité ústretové kroky. Pretože ide o všetkých a to väčšie zlo je náš soločný nepriateľ. Smer bude treba prinútiť a dotlačiť, ale tento rok nik iný o krokoch v tejto veci rozhodovať nebude, ako práve Fico a spol.

    Na demonštráciu treba ísť. Ale kým sa nezmení obraz národovcov, kým si ho sami trocha nezmenia, tak tam naozaj masová účasť ani podpora stredných vrstiev nebude.
    A ak sa nacionalistom svoj image zmeniť nepodarí, tak sa môže stať, že im tému immigrantov ceľkom ukradne niekto iný. A to by bolo škoda.

  • Lenže Magián 1488 je usvedčený a zasvätenýneonacista.

   • Vážne? Iste zdokumentujete, kedy a kto ho usvedčil a rovnako kto ho “zasvätil” (to je nejaká slobodomurárska lóža, ten “neonacizmus”?)

    Bez ohľadu na toho, o koho sa jedná, považujem vysmievanie sa z rečovej chyby iného za obyčajné chrapúnstvo a neschopnosť oponovať argumentačne.

 2. radšej si zachovať tvár, ako liezť do riti strednej vrstve. ak tému niekto ukradne, je to jedno. ide o účel, nie politikárčenie. tj. nepustiť sem hordy zúfalých ľudí. ak majú 3200 eur na cestu pre pašerákov, nie sú bez prostriedkov a ani tak zúfalí, slôr zákerní, alebo hlúpi.
  a bohvie koľko na tom trhnú mimovládky a politici ke)d tu umiestnia 800 imigrantov ročne. tak ako s dotáciami z eú na cigošov.

 3. …. treba byť „humanný, filantropický, ľudomilný“ a dovoliť si vštepiť – rakovinu ?
  “ Kobylky nemaju kráľa, a predsa všetky tiahnu v skupinách…“ ( Prov. – Príslovia, 30.27) ?!

  “ Kobylkársky“ proti kobyliek ?

  5O+

  “ Akže hľadáš myseľ čo ťa blaží/ Chytro sa vzpriam; už stojíš na stráži…“

 4. My tu uz mame 600 000 migrantov, ktorych pri prvom scitani ludu 1920 roku bolo 25 000. Takze za 95 rokov, narast 2 250 percent. Pripominam, ze za 700 rokov spoluzitia sme nedosiahli vobec ziadny pokrok. Stale ziju paraziticky sposob zivota ako v case svojho prichodu a rovnaky stav je v celej Europe. Zatial neuspel nikto a pokusov bolo mnoho. Vzhladom k tomuto katastrofalnemu vyvoju mame pravo odmietnut akychkolvek dalsich imigrantov.

 5. Možno by bolo potrebné osloviť na proteste priamo vládu s priamou žiadosťou o uzavretie hraníc. V EU vzrástlo bezpečnostné riziko riadne vysoko a je preto nutné si zachovať chladnú hlavu a podstúpiť primerané kroky.

 6. Nebudu hrát užitečného idiota na demonstraci proti „islamizaci“ , když nejvíc Evropu a celý západní svět ohrožuje spíš „talmudizace“. To jsem zvědavý, jak dlouho by vydržela demonstrace proti „judaizaci a sionizaci“ Evropy, než by ji policajti rozehnali obušky a slzným plynem. Pět minut? Nanejvýš deset.

  Už týden potkávám petiční stánek „Islám v ČR nechceme“ http://www.ivcrn.cz a jsem taktéž zvědavý, jak dlouho by vydržel petiční stánek „Sionizmus v ČR nechceme“ než by jej zlikvidovalo policejní komando se samopaly a v neprůstřelných vestách a dotyčný by byl obviněn z rasizmu, potlačování náboženských svobod, antisemitizmu, schvalování trestného činu, terorizmu, vlastizrady a jánevím čeho všeho ještě.

  • Islamizacia je sionisticky nastroj, proti nam. Inak povedane, kam sionista nemoze posle moslima. Takze rozhodne by ste neboli v roli uzitocneho idiota.

 7. Nikto z Vas sa nezamyslel, preco nam eurohujeri vypisuju o segregacii Romov? To im strasne vadi, ze sa s nimi rasovo nemiesame a ze s nimi odmietame spoluzitie. To ich strasne nasiera, ze sa nevytvara rasova čambalamba. A preto vravim,, len tak dalej.

 8. islamistov medzi imigrantmi je ľahké identifikovať! podľa obriezky. stačí to selektovať.

 9. “ Mohamed integráciu zakazuje. Trestá ju. Pokiaľ to neviete, pozrite sa do Koránu. Allah nedovoľuje svojim verným priateliť sa s neveriacimi.. Neuhýbajte nepriateľovi. Nechcite s ním uzavrieť mier. Najmä ak máte prevahu. Zabíjajte neveriacich, nech sú kdekoľvek. Obliehajte ich, potierajte ich pomocou akejkoľvek ľsti …

 10. Predchádzajúci komentár je úryvok z knihy Oriana Fallaci: Sila rozumu (rok vydania 2004).

 11. Útěk z Islámského státu [HD]

Leave a Reply