Domov / Spoločný blok / Larry King bude moderovať prezidentskú debatu kandidátov tretích strán

Larry King bude moderovať prezidentskú debatu kandidátov tretích strán

Kategória správy: Politika
Štát: USA
Text správy :

Americkú demokraciu môžme prirovnať k cibuli, ktorá má zhnité jadro a ocitla sa v našom nákupnom košiku. Zhnité jadro je pred našimi zrakmi chránené niekoľkými vrstvami. Nebudem riešiť zhnitú cibuľu, ale zhnitý politický systém USA rozobraním niekoľkých bodov z článku v Los Angeles Times, ktorý sa týkal historickej debaty kandidátov tretích strán na televíznej obrazovke.

bude 23. októbra bude moderovať debatu kandidátov tretích, rozumej nie demokrati a republikáni, strán organizovanú, a teraz pozor, „Fondom pre slobodné a rovnoprávne voľby.“ Free and Equal Elections Foundation.

Predpokladám, že väčšina z čitateľov čo to pochytila o americkom politickom systéme ktorý nápadne pripomína systém národného frontu v ktorom vedúcu úlohu nehrá komunistická strana, ale korporácie.
Antiamerikanizmus je svinstvo. Niet pochýb. Lenže teraz to máme priamo z ich úst, že v USA voľby nie sú slobodné a sú nerovnoprávne. Dokonca je vytvorená nadácia ktorá to rieši.

Christina Tobin, zakladateľka a hlava tohto fondu, hovorí: „ Je našim potešením, že sa Larry King zhostil úlohy moderátora tejto historickej debaty.“

Priatelia, píše sa rok 2012 a v najdemokratickejšej krajine sveta prichádza historický moment. Nemusíme tomu vôbec venovať pozornosť, lebo to nebude nič prevratné. Iba sa hlas opozície dostane na TV obrazovku.

Novinkám nie je koniec. Republikánov a demokratov by sme mohli prirovnať ku kolesám dvojkolesového voza, ktorého opraty drží korporátny báťko na Wall Streete. Aby si tento skorumpovaný tandem udržal postavenie pri válove a dal tomu aj oficiálu podobu, tak v roku 1987 demokrati a republikáni vytvorili „Výbor pre prezidentské debaty.“ Commission on Presidential Debates.

Prekladom do jazyka nášho kmeňa to znamená, že nejeká skupina aparatčikov, kvalitne podmazaná Wall Streetom, rozhoduje o tom ktorý ksicht je vhodný na televíznu obrazovku a čo tam bude rozprávať. Čo ak by niekto otvoril dvere do trinástej komnaty a holota by v videla čo v nej nie je nič svetoborné, len staré zaprášené haraburdie, ktoré dávno stratilo svoj lesk.

Insintnej demokracii ešte nie je koniec. Debatu bude vysielať Ora TV a na internete Russia Today.
Skornatelí dedkovia z Washingtonu, obdoba Moskovského politbira, nedokážu vytiahnúť hlavu zo žumpy a zo vztýčenou hlavou vysielať túto debatu na PBS alebo NPR, čo sú verejnoprávne TV a rádio. Oni sú presvedčení o tom, že ľud si myslí, že to čo má nahý kráľ na sebe sú šaty.

Realita je taká, že dôvera v masmédia je rekordne nízka. A taký Newsweek magazín prestáva od 1.1. 2013 vydávať tlačenú verziu. V podstate sú všetky mienkotvorné masmédia na hrane existencie a fungujú len vďaka korporátnym injekciám.

Čo ma na tejto veci zarazilo je to, že je evidentné, že táto žumpa nemá dno. Na strane druhej to ukazuje na to, ako je propaganda fantasticky vymakaná do detailov, keď dokáže predať aj kravské lajno zabaliac ho do pútavého obalu.

Američania sú nadchmutý myšlienkou pluralitnej demokracie, ktorú momentálne objavujú, a v čom poriadne zaostali za vyspelým svetom. Zato sú jednotkou vo výdavkoch na armádu, počtom vojenských základní a počtom vojakov mimo krajinu a podobne.

A mimochodom. Zatknutie púrezidentskej kandidátky Dr. Jill Steinovej urobilo podujatiu uputávku a lá Hollywood.

http://www.latimes.com/entertainment/tv/showtracker/la-et-st-larry-king-third-party-debate-moderator-20121017,0,5390151.story
http://blogs.phillymag.com/the_philly_post/2012/10/19/libertarians-green-party-compete-white-house/

Zaslal (meno/nick): Juraj Smrek
Zdroj správy:  http://www.latimes.com/entertainment/tv/showtracker/la-et-st-larry-king-third-party-debate-moderator-20121017,0,5390151.story

O oliolijanko

Jeden komentár

  1. Pán Juraj Smrek, prosím, mali by sme záujem s Vami rozšíriť spoluprácu. Ak by ste nebol proti, zašlite nám kontakt na Vás do redakcie. Určite sa ozveme.
    S pozdravom admin

Leave a Reply