Domov / Hlavná strana / Komentáre / Kto stojí za prevratom na Ukrajine: Gyorgy Schwartz

Kto stojí za prevratom na Ukrajine: Gyorgy Schwartz

sorosMeno Gyorgy Schwartz je mnohým ľuďom neznáme. Keď však povieme, že je to skutočné meno maďarského miliardára George Sorosa, mnohí hneď budú vedieť o kom je reč. Jedná sa o 22. najbohatšieho muža sveta. S odhadovaným majetkom vo výške 20 miliárd dolárov sa stal najvplyvnejším ľavicovým globalistom sveta a verejnou tvárou bankovej dynastie Rotschildovcov. Ako najväčší prispievateľ do prezidentskej volebnej kampane v USA bol jedným z mužov, ktorí dosadili Baracka Obamu do prezidentského kresla.

„Ak by bol niekedy človek, na ktorého by perfektne sedel stereotyp židovsko-plutokratického, boľševického a sionistického konšpirátora, bol by som to ja,“ priznal kedysi Soros. Dokonca dostal v roku 2010 cenu „Globalista roka“.

Piliere Sorosovej ríše sa nachádzajú v dvoch kancelárskych centrách v strede Manhattanu. V jednej z nich sídli Soros Fund Management, ktorý spravuje hedžové fondy s aktívami vo výške 18 miliárd dolárov. O niekoľko blokov ďalej je sídlo „filantropickej“ Sorosovej siete, pôsobiacej pod názvom Open Society Foundation (na Slovensku Nadácia otvorenej spoločnosti).

Soros zarobil miliardy menovými špekuláciami v niekoľkých krajinách. Prvú miliardu zarobil v roku 1992 ako muž, ktorý pokoril Bank of England. Potom pokračoval drancovaním hospodárstva v Rusku, Malajzii, Thajsku a ďalších, čím nahrabal ďalšie miliardy.

V rokoch 1979 až 2011 Soros rozdal viac než 8 miliárd dolárov na účely súvisiace (údajne) s ochranou ľudských práv, verejného zdravia a vzdelania.

Aj keď si Soros starostlivo pestuje imidž Robina Hooda, v skutočnosti ho lepšie vystihuje výraz „muž, ktorý predal svet.“ Sám seba nazýva filantropom, ale jeho cieľom je zosilniť ideologický tlak globalizácie a Nového svetového poriadku (NWO), pričom sleduje svoje vlastné finančné záujmy.

S jeho prispením došlo k zmenám vlády na Slovensku a Chorvátsku, bol hlavným strojcom vojny v Juhoslávii, pomohol naštartovať „ružovú revolúciu“ v Gruzínsku. Keď sa Soros zamerá na krajinu s cieľom „zmeny režimu“, obvykle začne vytvorením tieňovej vlády, ktorá je pripravená okamžite prevziať moc, ak sa naskytne príležitosť.

Ako to urobil v desiatkach iných krajín – najmä vo východnej Európe – Soros za uplynulé dve desiatky rokov nalial a stále nalieva stovky miliónov dolárov do ukrajinských mimovládnych organizácií (MVO). Robí to údajne preto, aby pomohol transformovať ich krajinu na viac „otvorenú“ a „demokratickú“ spoločnosť.

Iba cez jednu z jeho Nadácií otvorenej spoločnosti (OSF) – International Renaissance Foundation (IRF) – natieklo do ukrajinských MVO, komunitných skupín, akademických a kultúrnych inštitúcií a nakladateľstiev v rokoch 1990 – 2010 viac ako 100 miliónov dolárov.

Len za samotný rok 2012 poskytlo IRF 63 miliónov dolárov. Viac, než ktorákoľvek iná donačná organizácia na vyhladovanej Ukrajine. Vďaka tomu boli kooptované a zvedené všetky legitímne politické opozičné sily do Sorosom schváleného „progresívneho“ tábora.

Na webových stránkach IRF je zrejmé, že finančné prostriedky Sorosa sú zamerané na podporu ukrajinského „partnerstva“ a „integrácie do EÚ“.

Projekt Syndikát je ďalšou časťou Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti. Tento projekt, dominantný na Ukrajine, má sieť takmer 500 novín vo viac než 150 krajinách celého sveta v náklade viac ako 70 miliónov výtlačkov a predstavuje najväčší syndikát „nezávislých“ komentátorov na svete.

Ale najväčšou Sorosovou silou je jeho vedúce postavenie v Rade pre zahraničné vzťahy skupiny Bilderberg, Trilaterálnej komisii a ďalších globalistických organizáciách, cez ktoré riadi celý aparát NWO.

Soros bol nápomocný pri drancovaní Ukrajiny počas privatizačného procesu v roku 1990 a prispel k nástupu moci židovských oligarchov, rovnako ako v Jeľcinovskom Rusku.

Viktor Janukovič bol po prvý krát zvolený za premiéra v roku 2004, ale Soros zorganizoval verejné nepokoje, tzv. „oranžovú revolúciu“, ktorá vyniesla k moci proeurópskych politikov Viktora Juščenka a Júliu Timošenkovú.

Vďaka Sorosovým peniazom a politickému vplyvu sa protesty na Ukrajine koncom roka vyostrili a nakoniec viedli k Janukovičovmu úteku do Ruska.

V krátkosti – celý chaos na Ukrajine je pravdepodobne spôsobený zasahovaním Gyorgy Schwartza známeho pod menom George Soros.

Autor: Andrij Stryj, www.protiprudu.org

O Andrij Stryj

andrij.stryj@protiprudu.org

39 komentárov

 1. Dnes sa prozápadné média v rúkách židovských magnátov vo svojej propagande o Ukrajine jasne vyfarbili. Tentoraz už nejde o tzv. mierumilovných a nespokojných demonštrantov, ktorí bojovali pod vlajkou Európskej únie, čo bolo podľa nich úplne v poriadku, ale o zlých proruských separatistov, ktorých súčastný prozápadný prezident Turčynov dokonca označil za teroristov. Pokiaľ nebojuješ na strane SŠA, tak si jednoducho terorista a nič s tým nenarobíš, tak to proste je. Za všetko zlo môže iba Rusko a Putin. Média jednostranne začali hovoriť o snahe ruských agentov destabilizovať Ukrajinu. Ako však chcú destabilizovať už destabilizovanú krajinu, nám nehovoria. Nepripomína vám to niečo? EuroMajdan je jasným zrkadlovým odrazom toho, čo sa deje na východnej časti Ukrajiny dnes a práve teraz. Len s tým rozdielom, že už nechodia protestujúcich podporiť osobnosti ako paní Nulandová, americko-židovská námestníčka ministerstva vecí Spojených štátov, republikánský senátora J. McCain, ktorý sa rád stretáva s teroristami (napr. v Sýrii), alebo francouzko-židovský vojnový štváč Bernard-Henri Lévy. Vtedy sa žiadny západný politik a novinár neodvážil obviniť Západ z destabilizácie Ukrajiny. Tento puč z réžie Západu prezentovali západní lídri a ich prisluhovači, ako spontánne oslobodenie zeme. Došlo skutočne k tomu? Ja by som povedal, že nie. V Kyjeve rozhodujú proamerický židovskí oligarchovia, ktorí zrujnovali krajinu ale veď to je v poriadku. Veď o to Ukrajincom išlo, či nie? No karta sa obrátila, hrozí občianska vojna mädzi východom a západom. Vláda už použila proti demonštrantom z východu silu a hrozia rozšíreným použitím vojenského zásahu. Ani jeden prozápadny, proamerický politik neútočí na súčastnú pučistickú vládu. Nevyhrážajú sa sankciami ale priam naopak. Útočia na Rusko a obviňujú ho z vyvolávania nepokojov vo vychodnej časti Ukrajiny. Dvojakosť metra týchto tzv. liberálov, demokratov a ochráncov ľudských práv je očividná. Pokiaľ ideš proti nám, tak ťa zničíme, akýmikoľvek prostriedkami. Na záver by som chcel dodať, že vývoj situácie na Ukrajine bude v nasledujúcich dňoch kľúčový.

  • To s tým zrkadlovým obrazom Euromajdanu si vystihol celkom presne. A pýtam sa: keď mnohí nesúhlasili s Euromajdanom, prečo teraz súhlasia s jeho zrkadlovým obrazom? Nie je to istá duševná schizofrénia? Škodoradosť? Výsledok manipulácie? Zadosťučinenie?

   Pri tej všetkej kritike sa však zabúda na najzásadnejšiu otázku. Čo by bolo tu a teraz pre Ukrajincov najlepšie? Jak100hoven?

   • jednoduchá odpoveď: Euromajdan bol vyprovokovaný platenými pajácmi a akcie separatistov na východe Ukrajiny sú spontánne a ZADARMO. V prospech tamojšieho ľudu. A to už nehovorím, že v prospech celej Ukrajiny a CELÉHO SVETA by bolo, keby sa CELÁ Ukrajina pripojila k Rusku a basta. Tak ako žili dávne predtým. Što znáčit Kyjevskaja Rus?

  • Tvoj názor nepovažujem za triezvy pohľad na situáciu v Ukrajine. V prvom rade si nemyslím, že by sa majdan a dnešná situácia dala takto jednoducho porovnávať. V prípade majdanu išlo o integráciu do EU iba úplne na začiatku protestov, neskôr sa majdan rozrástol na širokospektrálny celospoločenský odpor voči Janukovyčovmu režimu a tomu, čo tento režim predstavoval. V prípade aktuálnej situácie, kedy sa na východe krajiny rozmohli separatistické nálady už neide o identickú situáciu, ale o odtrhnutie časti krajiny. To ako by si chcel porovnávať napríklad nežnú revolúciu s nejakým pokusom napríklad maďarskej menšiny o odtrhnutie južných častí Slovenska a ich prípadného pripojenia k Maďarsku (iba príklad, nič proti Maďarskej menšine). To sú dve neporovnateľné situácie, preto ani porovnanie majdanu s aktuálnym separatizmom na východe Ukrajiny absolútne neobstojí. Navyše, na mieste Turčynova by som separatistov nazýval teroristami asi aj ja, pretože v situácii ako je táto, keď nič nefunguje ako by fungovať malo, by mi toho v rámci mojich pokusov o zachovanie integrity krajiny už asi veľa neostávalo. Taktiež reakcia na ozbrojené formy separatizmu môžu byť zo strany štátu identické ako proti teroristom a z mnohých hľadísk prezentujú formu terorizmu, takže tu by som problém nevidel – pokiaľ by teda neboli zneužité zbrane napr. aj proti neozbrojeným mítingujúcim separatistom a podobne.

   Počas trvania majdanu sa na tribúne vystriedali stovky rečníkov z viacerých kútov sveta a reprezentovali naozaj mnohé názorové prúdy. Nebudem tu rozoberať to, že kdekto z nich si so sebou priniesol aj svoje vlastné ciele a nie vždy boli tieto ciele práve zhodné s cieľmi väčšiny protestujúcich. Chcel by som ale upozorniť na očividný fakt – a síce, že nech by sa už snažil podporiť majdan neviem kto, treba si porovnať akými „zbraňami“ disponovali majdanovci a akými zbraňami disponujú separatisti. Človek potom lepšie pochopí, odkiaľ naozaj fúka vietor. Teda pokiaľ vôbec chce niečo vidieť…

   • Ja som výraz „zrkadlový obraz euromajdanu“ pochopil skôr v zmysle použitých prostriedkov – násilie, radikalizmus, agenti provokatéri, dezinformačná kampaň – a nie v zmysle príčin samotných protestov. Tie sú samozrejme úplne iné – v čom máš nepochybne pravdu. Ako to myslel autor, bude musieť asi vysvetliť sám.

    • Aha, to je pravdepodobné, že to myslel podobne ako ty.
     Neviem ako stručne vystihnúť rozdiely medzi majdanom a separatistami, aby som tu zasa nepísal román. Predovšetkým násilie a radikalizmus boli v prípade majdanu vystupňované a vyprovokované absolútne neprimeranými zásahmi silových policajných zložiek, zatiaľ čo v prípade separatistov je to presne naopak – ak sa teda vôbec silové zložky zmôžu na nejaký efektívny odpor voči separatistom. Radikalizmus spojený s násilím je prirodzený len veľmi úzkej časti spoločnosti, ale treba rovno poznamenať, že aj neradikálni ľudia sú po vyprovokovaní okolnosťami schopní veľmi radikálnych násilných činov. V prípade majdanu vedenie policajných zložiek svojimi stupídnymi rozhodnutiami úplne zbytočne eskalovalo násilie v takom rozsahu, až mám veľmi vážne podozrenie, že to bolo úmyselné.

     • Jozef asi náš máš všetkých za vymetených. Tvoj príspevok tomu aspon naznačuje. Vyberáš si tu len fakty ktoré sa ti hodia a ktoré sa djú ľahko prevráťiť. Tak hneď to tvoje tvrdenie o absolútne neprimeranom zásahu polície je klamstvo ako hrom. Stačí sa 10 minút pohrabať na youtube a je jasné o čom hovorím. Bežne polícia vo svete zasahuje omnoho tvrdšie než berkut. Neviem si ani predstavťť, že by sa v US policajti tak krčili za štítmi a nechali sa mlátiť ako to robil berkut.. Absolútny nonsens. Je aj plno videí na ktorých majú demonštanti strelné zbrane a stieľajú z nich. V každej normálnej krajine by ich vyzvali k odloženiu zbrane a po neuposlúchnutí by ich zastrelili.
      Ďalej tu už ktosi napísal, že majdan, áno majdan bol spúšťadlom nepokojov na východe. Veď unikli celé kopy rozhovorov jaroša, muzička a aj samotnej timošenkovej dokazujúce ich vzah a k ruskej menšine a riešenie problémov s nimi. Tá menšina má plné právo obávať sa ďalšie ho vývoja v krajine kde živli ako pravý sektor priamo pred kamerou bijú poslancov, prokurátorov, riaditeľa televíze a iných.
      Majdan bol financovaný z vonku a nikto to už ani nespochybňuje. Aj výber jaceňuka bol známy už vopred vďaka nulendovej telefonátu.
      A tie žvásty o tom, že všetoh nev ľudu sa upriamil len na janukoviča treba trochu pooppraviť, Ten hnev bol niekým upriamený na janukoviča. Nie že by som sa zastával tupca čo má zlaté wcko, ale ukrajinu oligarchovia drancijú od jej vzniku. A janukovič je len malé koliesko v systéme. Achmetov, pinčuk, prošenko a spol si len posilnili pozície. Taká timošenkova nie je o nič menším zlodejom ako janukovič a predsa jej západ tlieska.
      A vláda ktorá vznikla z hlasovania ktoré si na youtube môžeš pozrieť naozaj nevzbudzuje dôveru. Hlasujú tam veselo aj za neprítomných poslancov.
      No a tie výlevy o to, že by si radšej žil v usa a nie v rusku sú naozaj dôkazom tvojej „nezaujatosti“. V amerika si môžeš aspon zakričať. To že ťa môže niektorá bezpečnostná zložka v záujme národnej bezpečnosti kedykoľvek zbaliť a bez príkazu súdu držať neobmazdzene dlho vo vazbe ťi pri tom kričaní úžasne pomôže.
      A inak aj ja by som radšej bral ten život v usa ako rusku. Dôvod klíma a ekonomika. Ale treba si uvedomiť, že keby mali američania doma dve svetové vojny a 70 rokov komunistického experimentovania, tiež by vyzerali trochu inak. Nevraviac o tom, že usa sa už dlhé roky drží na vrchole len vdaka doláru a pre zachovanie jeho dominancí nemajú problém isť z vojny do vojny.

    • Presne ako vravíš. Tým komentárom som chcel iba poukázať na schizofreniu prozápadných médii. Rozoberanie príčin vzniku samotných protestov som v úmysle nemal.
     Podľa prozápadných médii bolo všetko čo súviselo s Majdanom legitimné, vrátane vytvorenia bábkovej proamerickej vlády. Ale keď ľudia z východnej časti Ukrajiny si dovolili vyjadriť svoj nesúhlas s touto vládou, čo nakoniec môže prerásť až do občianskej vojny, tieto spravodajské média sa priam začali predháňať v démonizovaní týchto nespokojných obyvateľov, a všetci ako poslušné papagáje opakujú slovo – teroristi. Kde je nejaká sebareflexia? Trošku objektivity by im určite nezaškodilo!

     • Tá schizofrénia je ale obojstranná. Aj tu v diskusii vidieť mnoho ľudí, ktorí na jednu stranu odmietajú Majdan a označujú ho za nelegitímny s účasťou zahraničných tajných služieb, na druhú stranu tlieskajú takým istým nelegitímnym krokom za účasti zahraničných tajných služieb na východnej Ukrajine. Čo to je? Predsa keď odsudzujem zasahovanie jednej zahraničnej tajnej služby, mal by som odsúdiť aj zasahovanie inej.

      K tej nelegitimite. Je legitímne, ak ľudia verejne protestujú a žiadajú odstúpenie skorumpovaného vodcu národa, ktorý má prsty možno vo viacerých zločinoch, ako všetci politici na Slovensku dokopy? A nič si nenahovárajme. Janukovič je lumpom prvej triedy. A tu vôbec nie je dôležité, či bol zvolený demokraticky alebo nie.

      Tak čo, páni, ako sa vám páčili na Slovensku protesty Gorila? Boli ste spokojní, keď vás v mrazoch oblievali policajné striekačky? Keď vás poriadne pomasírovali kukláči napriek tomu, že nemali žiaden závažný dôvod? Čo sme dosiahli (pretože ja som sa toho zúčastnil)? Iba to, že nabudúce zakročia kukláči ešte ráznejšie. A to isté sa udialo na Ukrajine.

      Ani najmenej nespochybňujem, že sa na Ukrajine iniciovali a zúčastnili protestov zahraničné tajné služby. Tiež si myslím, že týchto tajných bolo treba pochytať a povešať – pretože sa nemajú čo miešať do vnútorných záležitostí krajiny. Ale na rozdiel od mnohých tu prítomných si myslím, že to isté mali Ukrajinci spraviť aj na východnej Ukrajine a mali to spraviť aj s takzvanou novou „demokratickou“ vládou. A tak by pekne viseli vedľa seba agenti CIA a FSB, stará vláda oligarchov vedľa novej vlády oligarchov, Janukovič vedľa Jaceňjuka – pekne demokraticky v jednom rade…

      Bohužiaľ sa tak nestalo. Preto sa tu nedá hovoriť o žiadnej zmene. Jedných lumpov vo vláde nahradili iní lumpi vo vláde. Jednu veľmoc vytláča veľmoc iná. A kto na to doplatí? Obyčajný Ukrajinec, ktorý musí každý deň otročiť aby vôbec prežil. Toho mi je ľúto. A tomu chudákovi je úplne u prdele, či bude otročiť na Rusa či na Nemca. Vlastne ani nie. U Nemca má aspoň nejakú nádej na zlepšenie svojej situácie. Málokto zvolí pri ceste za lepším životom smer Sibír…

     • Ja len ešte malú poznámočku. Keď už spomínaš tie prozápadné médiá a spomínaš že im chýba sebareflexia, čo potom chýba ruským médiám, keď tam na tému Ukrajiny obzvlášť od začiatku majdanu chrlia toľko sprostostí, že by z toho aj sprostý osprostel?

 2. tak toto ma dostalo: Soros = ľavicový globalista. To je ako strednonohý futbalista…

  • Pán by si mal doplniť vzdelanie. Kto povedal: „Proletári všetkých krajín, spojte sa“? Neboli boľševici vždy internacionalisti?

   Ku komentáru vyššie. „Nech sa pripojí Ukrajina k Rusku“. Mohol by si mi láskavo vysvetliť, čo by tým Ukrajinci získali? Prečo by sa mali pripojiť k Rusku? A keď by sa mali pripojiť Ukrajinci k Rusku, prečo nie Slováci k Maďarsku? Toto asi už nie, že? No tak nech sa pripoja Maďari ku Slovensku. Tomuto už zatlieskame?

   Vynechajme akékoľvek pripájanie ku komukoľvek. Rád by som si prečítal konštruktívne riešenie ukrajinskej krízy bez anexie, vojny či iných násilných činov. Je to vôbec možné?

   • +1 môj názor.

   • maršal Žukov

    najprv by si musel milý osmoza vidieť, o čo v tomto celom bordeli ide – aj v súvislosti so Sýriou…kto tento bordel vyvolal…
    Keď si Rusko neuprace pred svjím prahom a neustráži priestor pred svojím domom, tak sme v prdeli aj my.
    Zrejme už aj sám ľutuješ, že si prirovnal pripojenie UA k Rusku s pripojením Slovenska k Maďarsku, tak to ani nebudem komentovať.
    Skúsim polopate: Ak sa Ukrajina nestane časťou Ruska, alebo minimálne členom Eurázijskej únie, tak reálne hrozí jej vstup do NATO, výstavba priateľských radarov a 3. svetová. Paráda, nie?

    • Znova som sa nedozvedel, prečo je pre Ukrajinu výhodnejšie pripojenie k inému (ľubovoľnému) štátu. A taktiež som sa nedozvedel žiadne rozumné riešenie ukrajinskej krízy, v ktorom by nebola zahrnutá anexia, vojna či násilie. Mám pocit, že každý veľmi dobre vie, čo by Ukrajinci nemali robiť, ale nikto nevie, čo by MALI robiť. Tieto tvoje slová, čo si napísal, je len obyčajná prevzatá proruská propaganda na oblbnutie oviec. Už mi konečne prezraď, čo budú mať Ukrajinci z pripojenia k Rusku.

     • maršal Žukov

      Ak je pre Ukrajinu a celý svet výhodné pripojenie sa k Rusku, tak načo by som mal nasilu konštruovať iné výhodné riešenia, keď už je dané? Len preto, aby si mal o čom tliachať?
      Zjednotenie Ukrajiny a Ruska pôjde hladko bez vojny, ak sa do toho nebudú miešať „internacionálni“ boľševici.
      Čo budú mať Ukrajinci z pripojenia k Rusku? Jedno viem iste: oveľa viac, ako z pripojenia k EU. Lebo majú iba tieto 2 možnosti – ak si to tvoj scvrknutý mozoček ešte nestihol všimnúť.
      Ešte niečo?

     • Môj scvrknutý mozoček stále nechápe, prečo je to pre Ukrajinu tak výhodné. Môžeš mi, retardovanému chudákovi, vysvetliť tie výhody? Alebo nechceš, lebo nevieš a len opakuješ neustále propagandu?

     • Tvoje starosti na moju hlavu

    • re: maršal Žukov 15. apríl 2014 at 7:30

     A nie je to práve Rusko, ktoré mohlo svojim obsadením Krymu atď spôsobiť 3. svetovú vojnu??? Nie je to náhodou tak, že signatári Budapeštianskeho memoranda mali brániť celistvosť Ukrajiny, či??? Nie je to náhodou tak, že ten kto ohrozil svetový mier je Rusko a že k otvorenému stretu medzi Ruskom a ostatnými signatármi nedošlo len preto, že sa ostatní signatári zdráhajú vyplniť vlastné záväzky?

   • maršal Žukov

    osmoza – vyžívaš sa v tom, že sa zhoväďuješ?
    Čo má so Sorosom spoločná jedna Marxova veta? Marx je autorom vedeckého komunizmu a ak máš IQ aspoň 48, tak vieš, že komunizmus – ako krajne ľavicová ideológia – nemá s boľševizmom nič spoločné. Jedine to, že bol do Ruska implantovaný práve pod pláštikom komunizmu. Či je za to spoluzodpovedný aj Marx a zámer jeho diela bol práve tento, to vie len on sám a možno jeho bývalí najbližší. Podstata je tá, že žido-boľševici ako Trockij, alebo Soros nemajú s ľavicovou ideológiou absolútne nič spoločné. Sú to čistokrvní boľševici.
    Neviem, či ti táto informácia trochu nepomotala mozoček, ale skús porozmýšľať.

    • Opäť ďalšie vedomé klamstvá v zmysle „účel svätí prostriedky“? Ako si minule v diskusii priznal, že to robíš? Ale možno sa ťa dotýka slovo „boľševik“. Boľševik či komunista – sviňa ako prasa. A môžeš to kamuflovať a zahovárať ako chceš. Prečítaj si Leninove spisy, aby si vedel o čom točíš. Myslím, že po tvojom príspevku už každému musí byť jasné, čo si za vtáčika – červeného lapaja. 🙂

     • maršal Žukov

      Pardón, ale ak niekto naozaj nerozozná komunizmus a boľševizmus, tak tu končí celá paráda.

     • Mne sú zasa na smiech ľudkovia, ktorí kričia „Ja som komunista a s boľševikmi nemám nič spoločné, za všetky zločiny môžu boľševici, mi komunisti sme dobráci od kosti!“ 🙂 Banda červená…

 3. Zasa sa prezentoval pán Strij v tom, čomu nerozumie, všetku vinu zvalil na Sorosa, samozrejme bol vo všetkom aj na Slovensku, aj na Ukrajine,ale tam bolo 200 ďalších, a samozrejme domáci. Ale na Ukrajine je obludné spojenie sionistov s antisemitami. Kolomyjskij, predseda Európskeho židovského kongresu, inak občan Izraela, gubernátor,miliardár/tretí najbohatší na Ukrajine/. Spolu s ďalším miliardárom Porošenkom bol hlavným sponzorom Majdanu. Bol to on, ktorý vytvoril Pravý sektor.Organizácia Biele kladivo, ktorá tiež účinkovala na Majdane, ale je rozčarovaná z toho, že prispela k “ židovskému prevratu a objavila židovské korene tak u Tjaniboka ako aj u Jaroša. Mám obrázky na ktorých Kolomyskij nosí tričko s názvom“židobandera“ A zaujímavé je, že Izrael nehlasoval za rezolúciu OSN o anexii Krymu, treba byť však čestný a povedať, že sa nemohli “ dostaviť, vraj zlyhalo letecké spojenie…To spojenie sionistov a antisemitov sme tu už mali, v Hitlerových začiatkoch, história je teda matkou pravdy.

 4. osmoza – banda červená sú aj fanúšikovia Liverpoolu a Manchester United :-)) To len na margo tvojho farebného rozlišovania.
  Čo sa týka komunizmu, stačí už len aby si si zopakoval do hlavy natlčenú mantru o tom, ako je cesta do pekla dláždená dobrými úmyslami.
  Motto portálu Prop sa nad touto všeobecne akceptovanou lživou mantrou zamýšľa, prečítaj si ho…
  Možno raz zistíš, že boľševici sú najväčší nepriatelia komunizmu. A možno ti aj dopne, prečo bol 2 krát odstránený Dubček (1968 a 1992)… a aj Klement Gottwald (1953 – 9 dní po odstránení Stalina)

 5. Podstatný dôvod okupácie Ukrajiny bolo 80 ton jej ZLATA, ktoré jej už UKRADLI !

  Viď: http://www.hlavnespravy.sk/z-letiska-boryspol-startovalo-lietadlo-do-usa-nalozene-ukrajinskym-zlatom/231825

  “ Podľa posledných čísiel MMF je oficiálna držba zlata Ukrajinou niečo cez 40 ton, a za uplynulé desaťročie sa zdvojnásobila.“

  Americké doláre nechcel ani Kaddáfi, nechce ich už ani Čína, atď….

  No a „kde na to vziať a nekradnúť ?“
  Ale inak,
  okrem zlata sa zíde aj všeličo iné, čím Ukrajina disponuje .

  A ako by inak globalizovaná MAFIA Psychopatov mohla bez kradnutia a okrádania iných fungovať ?

  Pokiaľ je dosť sprostých idiotov na svete, ktorých sa jej podarí oblázniť,
  ktorí jej naletia na jej nehorázne klamstvá, podvody, intrigy, atď.,
  prečo nie,
  za blbosť sa predsa platí !

 6. „Židia pôvodne plánovali na Ukrajine založiť svoj štát.“

  Možno sa tejto myšlienky nevzdali dodnes.
  http://www.dolezite.sk/Taktika-Od-hladomoru-na-Ukrajine-po-Syriu-1RvvGP.html

 7. Jozef – sorry, ale zostúp do reality, prosím ťa. Porušenie Budapeštianskych dohôd z ruskej strany je minimálne diskutabilné, je na to veľa názorov za a veľa proti. Ale to, čo diskutabilné nie je, je nespočetné množstvo porušení medzinárodného práva a rezolúcií OSN zo strany USA a NATO za posledných niekoľko rokov.
  Putin by bol absolútne vymastený hlupák, keby práve on by chcel ísť príkladom v bitke s najväčšími hajzlami a snažil by sa ukázať, že sa proti kameňu dá ísť chlebom. Istotne by to Rusi aj Ukrajinci ocenili…
  Takže tak.

  • Do akej že to mám zostúpiť reality? Do tvojej virtuálnej? Aké názory tam na to treba prosím ťa? Ukrajina ako tretia najväčšia jadrová veľmoc sa vzdala jadrových zbraní. Pre krásne modré oči mudrlantov na všetkých stranách, čo sa teraz snažia spochybniť znenie memoranda to asi neurobila, či?
   USA riešiť vôbec nebudem, to je mimo misu toho o čom hovorím, no ale keby som si mal vybrať, tak by som rozhodne žil radšej v USA než v Rusku, kde by som mohol tak akurát zdochýnať za živa.

   • Keď si mám vybrať, za koho budem bojovať, vždy to bude Rusko. Pretože radšej budem v zajateckom tábore v Kalifornii ako na Sibíri… 🙂

    • To je veľmi dobré 🙂

     • Jozef zdochyna sa tu v celej eu nie v Rusku. Otvor kukadla rozhliadni sa a hodne si poplaces.
      USAma je uz davno zdochnute. To je skladka odpadu.

     • re: Maros 15. apríl 2014 at 21:21

      Ja mám kukadlá veľmi dobre otvorené a vidím toho ďaleko viac, než väčšina z vás.

      V USA môžem aspoň kričať, v Rusku môžem jedine mlčať.

  • Znova debata na tému „Ukrajinský“ utilitarizmus vs Ruská deontológia. Nechceme si na to vyhradiť špeciálnu diskutérsku tému? Tá je na tomto portáli všeobecne málo využívaná (hlavne v porovnaní so starým propom)

 8. maršal Žukov 15. apríl 2014 at 10:45

  Covjece a kolko im trvalo rozbyt Stalinom postaveny stat. Velka skoda. Kde sme mohli byt nebyt tych brrrrzd. Ale to tym markizakom nijako nevysvetlis 🙂

 9. Jozef 15. apríl 2014 at 13:31

  Vies co je problem a to je dost velky problem a nacom oni vlastne cele toto postavili a prifituju. Vy obvinite niekoho kto je viditelny vpodstate riesite problem od polovice to je nemozne vyriesit lebo ked nepoznate zaciatok problemu tak ho nemozete vyriesit zakonite sa musi opakovat lebo je ucinny.
  Problem sa riesi alebo nici aby sa nemohol opakovat na zaciatku.
  Skusim dat priklad.Dement dostane vodicak. Alebo dementom zacnete vydavat vodicaky. Su nehody vela nehod „ako dnes“ a vy riesite problem tak ze pridavate rozne obmedzenia a tym aj otravujete normalnych ludi to znamena ze nehodovost riesite obmedzeniami a nie odstranenim problemu kde nastal kde je jeho pociatok. Ale asi sme sa nepochopili. Pociatok je dat vodicak dementovi. Tam nastal problem. Riesenie prestat davat vodicaky dementom. Dobre. Potm mas vela dalsieho kde si to lahko nacvicis podpore tolerancia choroby atd.
  Skus ist nato tak a mozno ti to pomoze. Ked nie aspon som sa pokusil 🙂

 10. Jozef, tak to som netušil, že si až takto mimo, človeče. To, že USA a Eu žijú na úkor drancovania Slovanov a hlavne Rusov (do nástupu Putina) a na dlh cez tlačenie dolárov, kradnutie ropy a ópia od arabov, to ti zrejme nedoplo. Ale pomaly hody končia, už len slepý nevidí, že jediná ich šanca je definitívne zničenie Ruska o čo sa snažia už stovky rokov a ja stále neviem pochopiť, ako môžu čolen sekundu tomu veriť tie choré chazarské makovice

Leave a Reply