Domov / Hlavná strana / Komentáre / Kotleba-efekt vyprchal

Kotleba-efekt vyprchal

Dlhú dobu som si lámal hlavu nad mediálnym kontrastom. Pred voľbami do VÚC slovenské masmédiá proti Herr Kotlebovi zorganizovali štvavú agresívnu antikampaň. Avšak po voľbách došlo k totálnej ignorácii. Prečo? Občas zmienka o strašnom čine, keď ho novinári nevydržali ignorovať. Podpálením „pobočníkovho“ auta Kotleba vytrieskal istý politický kapitál. No verejnosť rýchlo zabudla, nadšenie upadlo na kritický bod mrazu. Zrazu akoby ani neexistoval. Nik o Herr Kotlebovi ako nevedel, tak i nepočul. Mesiace a mesiace nič, žiadne správy.

Herr Kotlebovi najneskôr po podpálení Hummera docvaklo, čo to má znamenať: blízky koniec politickej kariéry.

Ignorovať, ignorovať a ešte raz ignorovať. Prečo médiá využili takúto reklamnú stratégiu? Je to vskutku perfektný kalkul. Reklamkári podrobne analyzovali príčiny, pre ktoré je Kotleba populárny, a pre ktoré vyhral voľby do VÚC. Kotlebova politická pozícia stojí na dvoch pilieroch: imidž ľudového, protisystémového bojovníka a očakávanie ráznych zmien v prospech občanov. Takto znelo jeho posolstvo, ktoré celé roky rokúce komunikoval národu. Agresívna antikampaň by vytvorila pocit, alebo určité zdanie, že okolo Kotlebu sa dejú veľké veci, len by na druhú umocnila jeho imidž. Písať v dobrom svetle nemôžu, v zápornom by bol dopad rovnaký. Vieme to z predvolebnej antikampane. Jedinou možnou odpoveďou médií mohla byť iba ignorácia.

Rázne zmeny po volebnom víťazstve sa vôbec nekonali – veď ani nemohli, nakoľko Herr Kotleba také kompetencie, čoby župan VÚC, nemá. Víťazstvo vo VÚC sa dnes javí v prvom rade kontraproduktívne. Akýkoľvek iný post než kreslo v parlamente bol „vyčerpaním“ jeho imidžu na malichernosť.

Ale čo je najhoršie a politicky devastačné, kandidatúrou dal Herr Kotleba médiám do rúk muníciu najtvrdšieho razenia. Jeho pozícia bola postavená na protisystémovom imidži dobrodinca z ľudu a sľube ráznych zmien. Práve z týchto dôvodov ho Banskobystričania zvolili. Naozaj v neho verili. Médiám stačilo len Herr Kotlebu ignorovať, aby ľuďom rukolapne dokázali, že nijaké rázne zmeny neprídu, a že vyhlasované sľuby boli len prázdne slová.

Toto je dôvod, prečo sa o ňom nepíše: aby masmédiá presvedčili ľudí, že je len ďalší zapredaný politik. Správa, ktorú média svojou ignoráciou vysielajú, znie: „Pozrite, zvolili ste ho a on nesplnil sľuby, nič zásadné nezmenil, akoby ani neexistoval. Jeho slová boli len prázdne sľuby. Je ako každý iný politik.“

Funguje to pekelne účinne. Zákernou „stratégiou“ ignorácie médiá hlavného prúdu zdemolovali imidž Herr Kotlebu a rozleptali dôveru Banskobystričanov v neho.

Jediný spôsob, ako získať pozornosť, je obnoviť komédiu s uniformami a fakľami. Je to dvojsečná zbraň. Výsledkom pozornosti by bola strata množstva voličov „civilizovaného a slušného“ Herr Kotlebu. Každá možnosť je teda zlá.

Pán banskobystrický župan síce v BBSK hospodári efektívne, nekradne, nepredražuje. Lenže darmo, darmo. Snaha sa minula účinku. Od začiatku pôsobenia v politike voličom sľuboval rázne zmeny, ktoré voliči čakali a pre ktoré ho zvolili. Lenže zmeny neprišli a voliči sú sklamaní.

Herr Kotleba mal vedieť, že ak sa stane županom, zadarmo dá médiám silné argumenty pre mlčanie. Ako je možné, že nemal detailnú analýzu o vlastnej popularite? Čo je to za politika? Samozrejme, že je len župan VÚC a nemá právomoci, lenže to sa nedá vysvetliť verejnosti. Médiá v podstate len využili maximálnu politickú neobratnosť, využili vynikajúcu šancu poslať Herr Kotlebu do politického hrobu.

Vo výsledku Banskobystričania o Herr Kotlebovi nediskutujú, nevyjadrujú sa, dokonca ani chlapi pri pive. Neuvažujú, že mu dajú hlas vo voľbách do parlamentu. Buď prepadli do politickej apatie, alebo sa rozhodujú medzi SNS alebo SMERom (kvôli protiimigrantskej politike). Kotleba banskobystričanov nezaujíma. Kotleba-efekt vyprchal. Médiá boli úspešné.

Myslím si, že v budúcnosti budeme svedkami klesajúcich preferencií Kotlebu, percento po percente. Až nakoniec istého pochmúrneho dňa potichu zmizne.

I keď, kto vie? Skapíňajúci pes najviac hryzie.

Poznámka redakcie:
Nemyslím si, že postoj médií je v prípade Kotlebu niečím nezvyčajným. Vždy to tak bolo a stále je, že pokiaľ médiám nejde niečo pod nos, ignorujú to. Veď sa stačí pozrieť na to, ako v súčasnosti (ne)informujú o imigrantoch, prípadne o ruských akciách v Sýrii. Bez ohľadu na môj osobný názor na banskobystrického župana, musím povedať, že ktokoľvek by bol na jeho mieste a nemal by podporu poslancov, dopadol by úplne rovnako. Vrcholoví politici vedia veľmi dobre, ako si poistiť svoju moc, aj ak by nezískali najvyššiu pozíciu v niektorých voľbách. Dobrým príkladom môže byť náš tzv. prezident. Síce má oficiálne „najvyššiu“ pozíciu v štáte, ale zmôže trt makový (našťastie). Z toho by si mal každý logicky uvažujúci človek vyvodiť správne závery. A teda: voľby prezidenta, županov a podobných poskokov sú iba divadielkom pre verejnosť. Rovnako ako parlamentné voľby, pokiaľ nemá šancu niekto „protisystémový“ (čo Kotleba určite nie je) získať rozhodujúci počet kresiel v parlamente. Ak by Kotleba získal 10, 20 alebo aj 40 % hlasov, nikto sa s ním nespojí a po 4 rokoch a žiadnej zmene jeho voliči získajú názor, že to boli premárnené štyri roky. Jediným výsledkom bude väčšia legitimizácia súčasného systému pritiahnutím ľudí, ktorí by inak nevolili.

Autor: Michal, www.protiprudu.org

O ::prop

40 komentárov

 1. Kotleba sa dopustil nepochopitelne a nerozumne kardinalnej chyby.Nepodal ako zupan Trestne oznamenie za kradez stredoslovenskej vody.Nahanat len ciganov a setrit fazulky a nechat kradez Jana Kovacika a G.Sorosa Barbie I.Radicovej len tak tu si povedali obete dost.

 2. Rovnako ho médiá ignorovali aj pred voľbami županov do VÚC a pozrime sa, ľudia poslali Ficovho homosexuála Maňku poslal do riti.
  Kotleba sa dostane do NR SR, či sa to niekomu páči alebo nie, dnes je oveľa silnejší a populárnejší ako kedykoľvek predtým. Výsledok volieb mi dá za pravdu.

  • Zásadna otázka znie, či sa voľby nebudú falšovať! A ja si myslím, že tak ako referendum do EÚ, aj v prípade Kotlebu dôjde j falšovaniu hlasov! Dôvod je jediný ! Kotleba nemá členskú základňu v každej obci, aby si hlasy postrážil! A v dnešnom systéme, kde do volebných komisií sa naťahajú desiatky chlebíčkových lokajov, si tych pár “ pravoverných“ členov z rozhodujúcich strán Kotlebové hlasy zametie pod koberec!

   • Zásadná otázka znie, či po voľbách si dokážete reálne zhodnotiť dosiahnutý výsledok a nebudete sa handrkovať, či ste mohli mať o 0,1 % hlasov viac, ak by neboli voľby sfalšované. Len tak mimochodom – možnosť falšovania volieb je len ďalším dôvodom prestať podporovať tento morálne odpudivý a neschopný systém výberu toho, koho bič bude nad nami plieskať.

   • Zdravím.Ja chodím do komisií aj teraz idem,zatiaľ som nezažila to,aby sa niekto pokúsil o nejakú psiareň,ale ak by boli všetci z „jedného vrhu“,tak by sa to skutočne dalo.Veľmi veľa ľudí ktorých poznám ho voliť budú,prieskumom neverím,tie sú určite sfalšované!!!

    • Ludia, čo chodia do komisii mi vravia,ze sa robia psie kusy, ale v malej miere. Fakt je ten, ze su pripravene dva scenare. SnS-Smer a SNS-Zlepenec. Zrazu nevadí SNS,uz to nie su extremisti , nacisti, fašiziodi, fašizujuci nacionalisti, uz je to , podrž sa: OBRODENÁ SNS.
     Vidím jasnu objednavku, zo strany oligarchov a plutokratov. System musi pokracovat. O to im ide.
     Kotleba je nepriatel.
     Myslím, že realne moze Kotleba dostat 30 percent a to by bol prúser. Lebo do vlady by nesiel ale system by bol nabúraný.

     • Kotleba nie je dokonalý ani moc dobrý.
      Treba ho zvoliť do parlamentu, aby všetky jeho chyby vyšli najavo.
      🙂

     • Christian Freeman

      Kotleba a 30 percent? Tak mozno, ked mu niekto naleje za poharik..jedine vtedy 😀 A mozno vtedy aj 40 ci nebodaj 52 percent… 😀

 3. Ja by som zas rád vedel, čo za „Herr“ (alebo Frau/Fräulein?), písal(a) ten štek

 4. Tento článok písal bezpochyby nejaký sku.vený homosexuál.

  • Čo máte stále S tými homosexualmi. Mám syna ktorý je homosexuál.Nemôže za to ani on ani ja. je vysoko inteligentný ale hlavne dobrý človek.Kotleba tiež má S tým problém .On sám nevie ,či mu žena neporodi jedného z nch.Dopriala by som mu to. Že čo by potom urobil. U človeka sa neposudzuje,alebo by sa aspoň nemalo posudzovať akej je orientácie,ale ako sa správa a aký vedie život.Neposudzuj a nedehonostuj ,lebo nevieš ako sa S tebou zahrá osud.Nemusí to byť orientácia ,ale niečo oveľa horšie.My sme spokojní a berieme život taký aký je a čo nám prináša S tým musíme žiť lebo v tomto prípade sa to zmeniť nedá.Takže nesud lebo budeš aj ty súdený.

 5. A na čo je dobrá táto anti-propaganda voči Kotlebovi na prope? Koho nám prop odporučí? Alebo nechodte voliť?

  • niekto si lieči mindráky zo svojich nenaplnených ambícií… stačí sa pozrieť kto vlastní doménu prop.sk a jeho minulosť… a aspoň z časti je hneď jasné odkiaľ vietor fúka… nevylučuje sa to samozrejme s tým, že je za tým zároveň aj niečo ďalšie…

   • Asi tak. Aspon nam ten ambiciozny človek mohol niekoho odporučiť, čo je to najmenšie zlo ktore kandiduje.

    • On nám neodporučí nikoho – podľa neho by sme my, s odlišným názorom na systém nemali ísť voliť. Čo v praxi znamená, že tu bude vládnuť naďalej zlodejská banda na čele s Ficom. V konečnom dôsledku je to to isté, akoby nám odporučil voliť Fica.

     • To potom nemusí ani šaškovať. Na čo? Takýmto spôsobom nič nepresadí a už vôbec nič nezmení. Čím menej Slovákov pôjde voliť, tým viac budú mať promadarske strany.

     • Prečítal som si článok a beriem ho ako stručný popis štandardných praktík médií pod patronátom povedzme „záujmových skupín“. Kritika na margo PROP-u, že článok nie je zároveň aj nekritickým chválospevom Mariána K., je obyčajné vyplakávanie detí na pieskovisku, ktorým vzali lopatku. Ak sa pýtate, koho ísť voliť, tak sa radšej politikou nezaoberajte. Možno vám to nepomôže, ale skúste sa zamerať na dôležitý fakt. Demokraciu demokratické voľby nemôžu už v svojej podstate nijako ohroziť. Pre ľudí, ktorí majú plné ústa rečí o všelijakých možných čarovných formulkách zo slovníka cudzích slov, ktorých význam málokedy chápu, by sa mali zamerať na to, že ak chcú radikálnu zmenu, tak voľby ju určite neprinesú, aj keby bol Marián K. posledným Avatarom, čo teda rozhodne nie je 😀 😀 😀

     • A síce je to každému jasné,že žiaden veľký vodca sa nekoná, a lopatka aj lopata nám ostala. Tak sa veľmi tešíme.

     • Vyplakáva tu na pieskovisku niekto iny. A ešte i zablokuje možnosť „odpovedať“ aby mal posledné slovo. Aké milé

 6. podľa mojich informácií preferencie sns, sú v skutočnosti kotlebove. prieskumné agentúry ich majú nariadené vymieňať, aby znížili jeho šance na zvolenie, ak sa jeho voliči rozhodnú voliť takú stranu, čo prejde do parlamentu, teda nad 5%. a v tom je ten trik. podobne majú nariadené znižovať preferencie aj napr. sas.
  ficovi preferencie mierne klesajú a bude potrebovať koaličníka. a všimnite si, že zo sns sa akoby neráta, stále sa mu ponúka „pravica“. pravdepodobne to budú hídi, tí mu už vylízali anál pri zákonoch proti ľudským právam.

  • „pivko“, sú to presne pripečení pomýlenci a obmedznci tvojho razenia, ktorí mi každodenne pripomínajú, že na Slovensku je jediným riešením jeden veľký bič, ktorý by vsetkÿch pripečencov tvojho kalibru konečne naučil na poriadok.
   Na jednej strane si očividne za Mariana Kotlebu (proti čomu ja naozaj nič nemám, voľ si koho chceš), ale na druhej strane tu len papagájuješ otrepané židovské žvásty o tom, že Fico prijal nejaké zákony „proti ľudským právam“.

   Povedz ty mne , ty obmedzenec-šábesgoy, aké tebe, alebo komukoľvek inému, Fico vzal ľudské práva!!!!!!!
   Židovské médiá a parazitické „občianske hnutia“ nevedia prísť Ficovi na meno (ako aj Orbánovi) za to, že ich neposlúcha v ich snahe zaplaviť našu krajinu cudzákmi, a osprostili svojou bezočivou propagandou aj hňupov, ako si ty.
   Povedz tu verejne na slobodnom fóre, aké ľudské práva tebe Fico vzal.
   Všetko, čo máte na Slovensku si zaslúžite za vašu nekonečnú obmedzenosť a tuposť.

 7. milý grigorij mesežnikov! trafená hus zagágala!
  darmo z SAV. takých ako ty mám dávno prekuknutých. darmo si napísal aj maskovací odstavec. a poslednou vetou si to zabil. 😀 nebudem tu nič vypisovať, ten čo ich zobral, vie veľmi dobre čo zobral.
  čo, prezradil som tvoje „know how“? a tvojej agentúry? 😀 kruté, že !

 8. vysvetlenie pre ostatných:
  na slovenskej politickej scéne sa objavila strana so zvoliteľným volebným potenciálom. svojimi nacionálnymi hodnotami a protisystémovosťou však nie je vhodná pre západ a jeho multi kulti.a všetky strany ktoré možno označiť za prosystémové sú orientované západne, a sú závislé na financiách zo západu, resp. ak by ich predstavitelia nekonali po vôli západu, boli by im zmrazené kontá v daňových rajoch.
  (je to pre prosystémových politikov a vládne štruktúry skutočne citlivá téma, nakoľko napr ficova žena ktorá normálne sa neukazuje v tv, dostala zdarma minúty v tv a mohla sa k téme vyjadriť, a následne nasledovala prehliadka u matoviča. u prosystémových politikov platí nepísaná dohoda, že si nebudú šahať na rodiny a súkromie, čo matovič porušil.)
  preto smer vytvoril stranu sns, resp. financuje jej kampaň, aby odlákal hlasy skutočných nacionalistov a vytvoril im „alternatívu“. napriek tomu sa im to nedarí, a v neregulovaných anketách sú výsledky volebných prieskumov iné. konkrétne ľsns od 26 do 8 %. 8% bolo dokonca v ankete sme. i keď môžeme niektoré čísla brať s rezervou, aj tak tie výsledky o niečom vypovedajú. no a marketingové agentúry sa stali už súčasťou kampane a manipulujú výsledky prieskumov. ľsns by v parlamente nevyhovovala žiadnej zo systémových strán, a tak si „demokraticky“ tolerujú manipulácie prieskumov, ale aj napr. minulých volieb. preto majú agentúry nariadené zamieňať výsledky prieskumov ľsns a sns, a preto v tv smer otvorene nerokuje o inak ľahko priechodzej kalícii smer-sns.

  • Vysvetlenie (a priznanie) pre prvotných.*

   „pivko“ a ja sme starí kamaráti, obaja ficovoliči. Sedeli sme v krčme pri pive (preto „pivko“), a dohodli sme sa, že pivko sa na protiprúdu.org podvodne zahrá na nacionálne citiaceho občana, a zámerne bude naoko nadávať na Fica, tvrdiac, že mu zobral jeho ľudské práva. Mojou úlohou, vopred dohodnutou s pivkom, bolo požiadať ho, aby presne špecifikoval, akým spôsobom mu ten Fico tie ľudské práva vzal. Dopredu sme sa dohodli, že pivko to špecifikovať odmietne, aby všetkým predviedol, čo za kádre tí nacionalisti naozaj sú, že sú natoľko pripečení, že nedokážu obhájiť svoje očividné žvásty a výmysly, ktoré im do hláv natlačili záujmom Slovenska nepriateľské médiá.
   Ja viem, že je to zložitá a prefíkaná metóda, ale politika je už raz taká.

   * Je logické, že keď existujú „ostatní“, musia existovať aj „prvotní“

 9. grigorij, konečne dobrá reč, a má to vtip a pointu! + riešenie.
  len prehnane dáš na sybilu myslovičovú a umelú slovenčinu. chápem jidiš je jidiš.

  uvediem ti príklad:
  „peter, anka, jožko, fero a zuzka boli na túre. peter kráčal najrýchlejšie a šiel prvý. fero a zuzka šli pomaly, boli ostatní. ostatní, teda anka a jožko boli tak v strede (dunajskej). predtým sa dohodli že sa počkajú v dedine. fero so zuzkou boli ostatní a ostatní ich teda čakali v dedine. “
  hlavne, že nik nebol posledný ako článok tuná. a policajti si čistili najmä pištoľové.

  „veľké podvody netreba tajiť, aj tak nik never, že je to skutočnosť.í“

 10. Jeden z najslabších článkov, aké som v poslednej dobe čítal a to občas prečítam aj niečo z N. Znôška pocitov, prianí a nevyslyšateľných modlitieb k neexistujúcim bohom. Opakovanie odstavcov, ako mantier budhistu s pocitom, že text graduje. Toľko k forme a čo sa týka obsahu. Nuž, treba si popozerať Youtube, Facebook, ak má autor „gule“, nech skúsi aj stranku BBSK, aspoň minimum minút venovať štúdiu…. A potom by takáto zlátanina nemohla nikdy vzniknúť. Ale posledné slová to zrejme vystihujú dobre. „Skapíňajúci pes najviac hryzie…“ 😉

 11. Kotleba je jediny politik na slovensku, ktorí s aneboji vzopriet a povedat svoj nazor a hlavne pravdu o kauzach an slovensku ejdna z nich je:
  KOTLEBA: Vystúpenie predsedu BBSK na konferencii UNAS v NRSR dňa 18.11.2015, ako to je:
  https://youtu.be/pnSE8QsPAas

 12. Herr….a uz som dalej necital! A to som si chcel pocitat toho na prope viac,som znechuteny!!

 13. VOLEBNA VYZVA

  Kedze nikto z nas nema moznost volit niekoho, koho by sme si naozaj zelali, hlasujme za toho, koho si najmenej zelaju nasi nepriatelia.
  Je tiez nasou obcianskou povinnostou prehovorit k takemu hlasovaniu co najviac takych, ktori su este v tme, a sami sa nevedia rozhodnut.
  Pevne verim, ze nas je okolo sedem percent.

 14. Pokial ide o Mariana Kotlebu

  Kazdy z nas je na roznom stupni urovne vedomia, intelektu, rozhladu, dokonca aj schopnosti rozlisovat dobre od zleho, a aj to sa casom meni, takze nie je mozne s definitivnou, casom nemennou, platnostou povedat cokolvek o komkolvek.
  Samozrejme treba brat so uvahy aj to, ze nie vsetci mame rovnaky potencial, a preto, aj ked rastieme, nie vsetci vyrastu do neba.
  Pred rokmi som Mariana Kotlebu pokladal za naivneho, dokonca pomyleneho cloveka, lebo mi bolo jasne, ze nejaki potetovani holohlavi nastrazovci v uniformach a v baganciach Slovensku pomoct nemozu.
  Pokial mozem zvonka hodnotit veci dnes, Marian Kotleba z mnohych veci vyrastol, dokonca ma na viac, ale este stale su okolo neho mnohi primitivni dementi, ktori jeho imidzu aj veci velmi skodia.
  LS NS je jeden z tych fenomenov v politike, kde jeden clovek, nech su jeho schopnosti a vizia akekolvek, nestaci a potreboval by v time aspon niekolko rovnocennych.
  A este na dovazok, podarilo sa jeho nepriatelom infiltrovat do jeho uzkeho kruhu pochybne vydieratelne (policiou) zlocinecke individua, ktore ho v rozhodujucej chvili maju kompromitovat. Ved, drzat ho pod kontrolou, to je jeden z prioritnych zavazkov Slovenska voci Bruselu. V takej veci by koaliciu s Ficom vytvoril aj Matovic.
  Velmi dobre viem, o com hovorim. Pan Kotleba, Vy viete, ze som Vam osobne jedneho z infiltrovanych odhalil, a Vy ste sa mi ani nepodakoval. Hoci, sluzi Vam ku cti, ze ste ho do dvoch dni po nasom stretnuti vykopli.
  Treba vsak Mariana Kotlebu aj tak volit.

  • Ani netušíte, ako by som si prial, aby ste mal pravdu vy a ja som sa mýlil. Avšak ako realista a v rámci svojich možností logicky uvažujúci jedinec dochádzam k iným záverom ako vy. Naviac vaše záverečné fantazírovanie (pretože za nič iného to nepovažujem) nesvedčí o vašom realistickom pohľade na svet. Nijako vám to nevytýkam – mne to však pripadá, ako by ste sa snažil presvedčiť človeka, ktorý prežil klinickú smrť, aké je to umierať. Proste ľudia s rôznymi skúsenosťami sa pozerajú na tú istú vec rôzne. To je život a realita.

   • Povedzte, prosim, nieco konkretne, aby som Vam rozumel.

    • Čo konkrétneho chcete vedieť? Že moje životné skúsenosti sú nepochybne iné, ako vaše a teda aj na tú istú vec preto môžeme nazerať inak? To je predsa snáď jasné každému a rozumie tomu každý (aspoň som si to myslel).

    • Nuz, povedzte konkretne, co pokladate za moje „fantazirovanie“.
     Len konstatovat, ze dvaja ludia na zaklade roznych zivotnych skusenosti dospeju k rozdielnym pohladom na tu istu vec, nie je nic nove, a nic ine, ako fraza; sice pravda, ale pre diskusiu nepotrebna.
     Preco konkretne nepoviete, v com Vy vidite Mariana Kotlebu inac, ako ja.
     Ved to je tema, a ani jeden z nas nema dovody hanbit sa povedat, presne, co si mysli.
     Za predpokladu vsak, ze nema nejaku agendu, s ktorou z taktickych dovodov nechce ist na verejnost.

     • Ale veď to hovorím od začiatku. Mám s ním pravdepodobne iné skúsenosti ako vy. A za fantazírovanie považujem vyjadrenie „Vy viete, ze som Vam osobne (MK) jedneho z infiltrovanych odhalil“. Pochybujem, že ste s ním bol osobne v kontakte a ak aj áno, neverím, že došlo k niečomu takémuto: „Ahoj, ja som Grigorij a ten a ten chlapík je nasadený, treba sa ho zbaviť.“ Načo MK múdro pokýva hlavou, dá na slová Grigorija a niekoho zo strany vykopne. A následne hneď na kandidárku zaradí čestných a poctivých ľudí, ako je Cuper alebo Zelenayová. Znie to značne nepravdepodobne a ak sa nenahneváte, budem to považovať za fantáziu a jednu z vašich ironických „průpovídek“. Pokiaľ nedokážete inak.

     • Toto ste mohli napisat len preto, ze z nejakeho dovodu ste dosli k presvedceniu, ze pouzivam dva rozne nicky: Grigoriy a svarga.
      Ani najmenej sa za taku vec na Vas nehnevam, avsak mohli by ste mi na oplatku slubit, ze ked nieco napisem, nebudete o tom pochybovat.
      Nakoniec, dajte sem e-mailovu adresu, kde Vam mozem poslat moje telefonne cislo, Vy mi zavolate, a ja Vam dokazem, ze vsetko, co som napisal, je pravda.

 15. Naozaj, ty duračok? (06.03.2016)

 16. Kotleba efekt nevyprchal.
  Len aby sme nezabudli túto kapitolku po voľbách uzavrieť.

  • Aman Againsttime

   Spätne pôsobí tento článoček naozaj mimo. Ja z Kotlebu naozaj na zadok nepadám (ako človek na mňa nepôsobí veľmi sympaticky – osobnosť si predstavujem inak), ale potvrdilo sa, že išlo o dobrú voľbu. Keď už pre nič iné, tak aspoň pre tú hystériu slniečok.

Leave a Reply