Domov / Hlavná strana / Komentáre / Koho chleba ješ…

Koho chleba ješ…

Slovenskom sa opäť prehnali vlci – tentoraz ruskí vlci. (Presnejšie rossijskí vlci) Médiá im dopriali primeranú kampaň, priaznivci s georgievskými stužkami ich vítali s mávajúcimi vlajkami, vláda a štátne orgány to nejako nerozmazávali, ba dokonca sa vlci dočkali aj „oficiálnej“ podpory. A to tej najprekvapujúcejšej – zo strany Banskobystrického samosprávneho kraja.

Na budove Banskobystrického samosprávneho kraja zaviala prezidentská vlajka Ruskej federácie a zástupcovia kraja spolu s „vlkmi“ položili kvety v Múzeu SNP. Riaditeľ Úradu Milan Uhrík sa vyjadril: „Dnešný deň bol pre ruskú komunitu v BBSK výnimočný tým, že do Banskej Bystrice zavítala delegácia ruských motorkárov. Vyvesením zástavy sme si chceli uctiť historické priateľstvo medzi Slovákmi a Rusmi a takisto vyjadriť podporu ďalšiemu zlepšovaniu vzťahov medzi našimi národmi.“ Bol by som rád, ak by mi pán Uhrík vedel povedať niečo bližšie o tom „historickom priateľstve,“ kedy nás rossjaníni ochránili pred nebezpečenstvom, kedy nás zachránili pred hrozným nepriateľom. Pokiaľ za priateľstvo nepokladá dupanie okovaných čižiem imperialistických ruských armád po slovenskej zemi, alebo vysielanie židoboľševických revolucionárov na naše územie.

Politicky korektné ideologické zdôvodnenie je však na jednotku. Odrazu už SNP nie je boľševický puč, padlí sovietski marodéri z NKVD špeciálne vycvičení na teror sú odrazu nebohé obete hodné kladenia kvetov. A skutočné obete teroristov z NKVD ostávajú nepovšimnuté. Je očividné, že pán župan nemá problém zmeniť svoje postoje. To nie je obrat o 180 stupňov, to je točenie sa veterníka na streche hodné lekárskej diagnózy. Keď sa chce, zdôvodniť sa dá všetko. Jedno zdôvodnenie takéhoto konania napadá aj mňa: „Koho chleba ješ, toho pieseň spievaj.“

Najhoršie na tom je, že iba málokto z priaznivcov ĽSNS sa nad týmto konaním pozastavuje. Preto sa pýtam: aký je rozdiel medzi dobrovoľným a nezdôvodneným vyvesením vlajky americkej, izraelskej, maďarskej, alebo ruskej? Ak vás napadá, že žiaden, máte pravdu. Takéto vyvesenie vlajky len naznačuje, komu je daná osoba ochotná posluhovať. Na Slovensku majú visieť vlajky slovenské! Vyvesenie cudzej vlajky je minimálne znakom ochoty ku kolaborácii. Takto vastenci a nacionalisti nekonajú, takto konajú iba zapredanci a zradcovia, ktorí schovávajú túžbu po moci za ideologické rozprávky naivným voličom.

Autor: ::prop, www.protiprudu.org

O ::prop

127 komentárov

 1. Nepaci sa mi tvoje zhodnotenie je dobre ze robi ako robi pre slovensko lepsie ze ju tam vyvesil ako by ju tam nevyvesil

 2. Takyto idiotsky komentar som este nevidel. Neviem co je zle na tom, ze niekto vyvesi rusku zastavu, kedze ceskoslovensko a teda hlavne slovensko bolo osolobodene sovietskou armadou. Cenim si na tich co to urobili, ze sa neboja ukazat svoj vlastny nazor bez ohladu na to „:co by sa patrilo“. Hamba, ze zrazu amerika je nas jediny spojenec, hoci v poslednom case je to najvacsi svetovy terorista.

  • Slovensko bolo oslobodené, alebo okupované sovietskou armádou? Kým šialenci z NKVD spolu s Benešovymi prisluhovačmi nerozpútali „slávne“ SNP, na Slovensku nebolo v podstate ani nohy nemeckého vojaka.

   Nie je hanbou, keď je niekto spojenec. Je hanbou, keď jeden národ nechá zo seba robiť kolóniu iného národa. To bol prípad Čechov, a teraz USA. Ale je ešte väčšou hanbou, že niekto iný v tom národe nechce robiť zo Slovenska kolóniu USA, ale okamžite by nechal zo Slovenska urobiť kolóniu Ruska. Preboha, veď to nie je ani 25 rokov, čo tu bašovali ruské vojská! Chceme to znova?

   • Grigory Ilmoran

    Slovensko bolo Červenou armádou okupované, a popráve tak, pretože prehralo so Sovietskym zväzom vojnu, ktorú mu vyhlásilo v júni 1941, okupovalo časť sovietskeho územia, a dopustilo sa tam vojnových zločinov. Tým len znásobilo vtedy už desaťročia trvajúci teror voči ľudu Sovietskeho zväzu zo strany agentov židobritských imperialistických síl – večných zarytých nepriateľov všetkého slovanského.
    Rovnako, ako došlo k vzájomnému odpusteniu za historické krivdy medzi Slovákmi a Maďarmi alebo Nemcami, prirodzene k takému odpusteniu došlo aj medzi Rusmi a Slovákmi.
    Historické priateľstvo medzi našimi dvomi národmi je mimo geopolitiku, mímo mocenských záujmov a nad nimi. Vyplýva zo vzájomných sympatií a účty k spoločným koreňom.
    To, že židobriti dnes chcú vyvolať vojnu, a zasadiť Rusku posledný, smrteľný úder, dúfajúc, že sa zmocnia jeho prírodných zdrojov, to že k takému potrebujú vyvolať hystériu proti Rusku aj Putinovi, že potrebujú pred takou vojnou osprostiť hlavne východoeurópske národy, to takého jednoduchého človeka ako ste Vy, ani nenapadne.
    To, že takéto historické priateľstvo existuje aj medzi Rusmi a Srbmi a Grékmi, a že to nikdy neznamenalo, že by sa ktorýkoľvek z ich stali ruskou kolóniou, to sa Vám nehodí do Vašich pomýlených štruktúr, takže také nespomínajte.

    Okrem toho, všetci dobre vieme, že kotlebovci nemajú ani najmenšiu nádej dostať sa čo aj do minimálnej pozície rozhodovania o čomkoľvek v tomto štáte, ale tí bystrejší z nás chápu, že je pre nás všetkých veľmi dobré, že mútia kalné stojaté vody slovenskej hniloby.

    • „Kotlebovci … mútia kalné stojaté vody slovenskej hniloby.“ Mútia jedine hlavy voličov, nič iné. Ktoré, nepopieram, sú tej boľševickej hniloby plné.

 3. Štefan, Viete niečo o tretej ceste? Keď kritizujeme Rusko znamená, že sme hneď Americkí špióni či čo???

 4. Caradhras@azet.sk

  Konečne niekto kto si uvedomil schizofréniu kotlebovcov (nerád používam to slovo)a ich sympatizantov. Táto strana mi je čoraz viac nesympatická a toto bola posledná kvapka. Tzv. nacionalisti sa objímajú s komunistami. jednoduchší ľudia tomu tlieskajú a iných označujú za oUce. Celé roky počúvame od kotlebovcov, že SNP bolo vlastizradou, pučom boľševikov a čechoslovakistov a zrazu sú to osloboditelia, skoro som sa povracal. S článkom súhlasím vo všetkom okrem posledného odseku. Osobne nevidím nič zle na vyvesení vlajky iného európskeho štátu, len to treba trošku lepšie načasovať a nekadiť si pri tom do úst.

 5. Ved toto … ja to zhrniem pre ofce … predseda povedal neprijmeme peniaze od statu z volieb ale prijal a odovodnil to ale to vedel ze sa neda neprijat a ze tie peniaze prijme …ocividne klamstvo .. predseda kritizoval sedenie na dvoch a viacerych stolickach …aj to si pekne zdovodnili a teraz sedia dalej aj s uhlikom predseda je proti snp a pod. a zrazu mu to nevadi! Bojujej za odhalenie zlocincov a zrusenie amnestii nepodpori ..zdovodnili to pekne ze ked sa narusia aj Kovacove tak to nie je ok …. ale zabudol dodat ze Cuper nepovolil… BBSk napriklad dava robit opravy aut do servisu kde je majitel velky huncut a sa mu zaraba na fakturaciach napriklad za poistne udalosti vo velkom rozsahu a kedze zamestnal byvalych pracovnikov poistovni neda sa mu to dokazat teda kamos mam desattisice z toho a este mu aj púredseda da robit opravy … proste pre volicov a symfonizantov co povie predseda tak ma byt a tak je to dobre aj ked tri krat zaprie 🙂

 6. áno, je to celé divné, ľsns akože predstavitelia klérofašizmu s postkomunistickými motorkármi…. ale celá doba je taká. ja sa tomu nedivím. ja som už zažil aj to , že cigáň (a to bol člen kss predtým)chodil s arizačnou petíciou, alebo potomok gardistu za čsfr chodil s petíciou za samostatné slovensko a teraz chodí na slávnosti bratsva čechov a slovákov..
  a dávno tvrdím, že skutoční gardisti telom a dušou sú v smere, sns a kdh.

  • Grigoriy Ilmoran

   Drahí moji Slováci. Čudujete sa Vy tomu, že Vás v akejsi ankete raz vyhlásili za najnesympatickejšî národ v Európe?
   Povedzte Vy mne, v akom inom národe by ste ešte vedeli nájsť človeka, ktorý má očividne viac ako šesťdesiat rokov, a napíše takú sprostosť.
   Že vraj „postkomunistickí motorkári“!!!!!
   Sú azda majstri sveta vo futbale nemeckí „postnacistickí futbalisti“?
   Alebo, je Claudia Cardinale „postfašistická herečka“?

   Už ste načisto osprosteli?
   A to ešte máte šťastie, že slovenčinu ovláda len málo cudzincov, a nevedia, čo za debilizmy ste Vy všetci schopní vypisovať.

   Aj keď, je možné, že ten dojem len zámerne vytvárajú Angličania, aby Vás diskreditovanými, lebo podľa mojich pozorovaní práve oni chodia na slovenské internetové fóra, a vypisujú tam sprostosti. Viem to podľa toho, že polovica prispievateľov tam má anglické mená.
   Možno sa však len hanbite za to, že ste Slováci, a dávate si anglické mená.
   To sa mi zdá pravdepodobnejšie.

   • Caradhras@azet.sk

    Keby sa nemeckí futbalisti promenádovali s vlajkami so svastikou a sympatitovali by s nacizmom, tak áno, boli by to postnacistickí futbalisti. Rovnako sú Noční vlci postkomunistickí, keď sa promenádujú s vlajkami s kosákom a kladivom, Putinom a Stalinom.

    • Grigoriy Ilmoran

     V prvom rade si treba uvedomiť, že tí „motorkári“ nie sú reprezentantmi Ruska a ruského národa. Tak, ako podobná chamraď kdekoľvek inde na svete.
     Nikdy som ich síce nestretol ani nevidel, ale vo všeobecnosti sa dá predpokladať, že ak niekto potrebuje jazdiť na hlučnej motorke a obťažovať svoje okolie, musí ísť o asociála. Normálny človek v ich veku má svoju rodinu, o ktorů sa stará, a jednoducho na také sprostosti nemá ani čas ani peniaze. To je podobná trieda ľudí, ako futbaloví chuligáni. Vyrastali bez otcov, nemal im kto vštepiť akékolvek pozitívne hodnoty, nemal ich kto usmerniť. Provokujú svojim zjavom (tetovanie, piercing, vyholená hlava, baganče, satanské symboly, čokoľvek iné, čo upúta pozornosť), a v skutočnosti to nie je nič iné, ako revolta proti spoločnosti, ktorá ich okradla o ľudskú dôstojnosť, ktorá ich ponížila.
     Nepochybujem, že po tom, čo Rusko zažilo v dvadsiatom storočí, po traumách, ktoré im spôsobilo zahraničie (bolševická revolúcia, občianska vojna, červený teror, druhá svetová vojna, studená vojna, komunistický experiment), a aj súčasná snaha Západu démonizovať Rusko, neustále ho provokovať a hroziť mu vojnou, vydierať ho, neprispieva k ozdraveniu spoločnosti, takže pripúšťam, že v Rusku je tých asociálov percentuálne viac, ako v hociktorej inej európskej krajine.
     Na druhej strane, červená zástava s kosákom a kladivom nemusí pre dnešného Rusa byť symbolom komunistickeho experimentu, ale jednoducho symbolom, pod ktorým ruský národ bojoval vo Veľkej vlasteneckej vojne, vo vojne o prežitie, o existenciu. Takú zástavu popráve ruský človek vyvesil nad Reichstagom. To je jej symbolika a odkaz pre dnešok.
     Pre ruského človeka tá vojna znamenala niečo, čo Ty nikdy nemôžeš pochopiť.
     Vedel si o tom, že Nemci v Sovietskom zväze vypálili a úplne zničili 70 tisíc miest a dedín? Vieš si predstaviť, cez čo všetko museli prejsť ruskí ľudia?

     A dnes na Slovensku jeden nájde na internete toľko hnusných, nenavistných, primitívnych, sprostých, necitlivých a urážlivých výrokov na adresu ruského človeka ako nikde inde na svete.
     Primitív si nikdy nedokáže zrátať, že ruský človek nebol aktérom ani nositeľom pliagy židobolsevickeho experimentu, že, rovnako, ako my, bol len len jeho obeťou.

     A na záver, vysvetli, čo je zlé na tom, že niekto v Rusku nosí alebo vystavuje portrét Vladimíra Putina.
     Čo má podľa Teba nosiť, Teodora Herzla, alebo Leva Trockého?

   • Staraj sa o svoj národ.

 7. Väčšiu sprostosť som nečítal !!!

 8. pozri grigorij,
  znie to absurdne, ale časom zistíš, že život prináša mnoho absurdných situácií. konieckoncov marian K. a jeho strana nakoniec zájde sama na to, že sa nechá skorumpovať a na „neomylnosť“ svojho jediného vodcu. na angličanov pozor! to je nebezpečná kasta!
  netreba si však zamieňať niektoré pojmy ako nacionalizmus , fašizmus, oportunizmus a dokonca v našich končinách ani katolicizmus. sú to rozličné veci, a tu ich radi spájajú v akési hybridy. napr. už spomínaný katolicizmus je v rozpore s nacionalizmom. katolícka cirkev je globálna inštitucionálna organizácia, ktorá je zameraná ekonomicky, bez ohľadu na národ alebo rasy. vidno to napr. na vyjadreniach pápeža jeho prijatí rotariánov na audienciu či jeho návrhy na prerozdeľovanie utečencov. v našich končinách je však ideológia katolicizmu spájaná s nacionalizmom skoro ako synonymum, a vychádza to z historického kontextu. v skutočnosti však nie je dobré zamieňať tieto veci, aj keď história priniesla osobnosti, ktoré sa to snažili hybridizovať.
  na druhej strane je istá schizofrénia v národných hnutiach a v tomto prípade je to niečo podobné ako v srbsku, kde sa četnici nakoniec pod tlakom okolností priklonili za vojny k nemcom, ale duchovne a kultúrne sú bližšie k rusku. preto aj spolupráca týchto nacionalistických skupín v srbsku s ruskými v dnešných časoch. podobné je to aj tu, aj keď srbi sú s rusmi bližšie aj konfesionálne. ukrajinskí nacionalisti zatiaľ chytili zlú stranu. oni sa aj snažia pozdvihnúť svoj národ, ale kultúrne aj ekonomicky nakoniec budú musieť spolupracovať s ruskom. spojenec, ktorého si zvolili teraz, je taký, že ich vyžmýka a oklame viac ako rusi a odhodí. je to skôr smutné. rozpoltenosť v slovanských národoch spravil práve socializmus, a jeho šírenie z ruska a zssr. ale to je židovská ideológia a je pre gójov, práve na ich rozdrobenie.

 9. prosím agentov sis, ktorí sledujú tento blog, či by mi mohli potvrdiť a objasniť príspevkom na tomto blogu, aký je príbuzenský vzťah medzi martinom mackom, synom generála nato, alias hovnomanom, martinom mackom, šéfom hnutia inakosť, a ondrejom mackom, kyberžoldákom , ktorí je spoločníkom v kyberfirme, ktorá má pre vládu sledovať extrémistické príspevky na internete, teda aj tento blog a či tá firma absolvovala nejaký tender.
  transparentnosť je vraj silná črta demokracie. určite to nezaujíma len mňa, a kvalitným rozkreslením rodostromu predídete vzniku rôznych nežiadúcich konšpirácií.

 10. Rozdieľ vo vyvesení vlajky? Ale to azda nemyslíš vážne.
  Rozdieľ je ten, že dnes je ruská vlajka symbolom protisystémovej krajiny, je to vlajka nepriateľa tej anglosionistickej zgerby. Vyvesiť ruskú vlajku dnes je gesto slobody. Vyvesiť americkú vlajku je gesto otroka.

  Ak sa hráš na debila, ktorý to nechápe, tak som ťa precenil.
  Ak to naozaj nechápeš …

  • Ak je ruská vlajka vyvesená na privítanie týchto, tak sa tu na debila hrá niekto iný…

   • Tá vlajka je len provokačný symbol. Podobne ako vlajka s hákovým krížom, napríklad.
    Celá ta jazda je prejavom ruskej sily a Rusi na ňu majú právo a ja som rád, že Rusko je zdravá a silná krajina. Tak to má byť.

    ps. Ak by mali zástavu EU, tak by som mal podobné výhrady, ako ty.

    • A ja opäť opakujem, pointa článku je niekde inde. Viď môj komentár nižšie.

    • Rusko zdravá krajina?? blázniš? tento zbedačený, vlastnými zotročený národ, v ktorom každý čo niečo nakradne hned upaluje do zahraničia, považuješ za silnú krajinu? z ruska nikdy nič dobré neprišlo, klamári prvej triedy – ľudia s DNA natvrdo a navždy nakazenou bolševizmom. nič viac. lepšie by bolo pre nás keby sa pohli za ural…

     • Rusko zdravou krajinou určite nie je. Ale ani posielanie za Ural nie je východisko. Európa, pokiaľ sa chce vymaniť spod vazalstva USA, bude musieť intenzívnejšie spolupracovať s Ruskom – tomu sa bohužiaľ nevyhneme. Všetko však treba robiť s mierou. Európa sa nemôže odrezať od USA a skočiť do náručia Ruska. To by bola najväčšia hlúposť, ktorá by sa mohla stať. Ale posilňovanie ekonomických zväzkov je správny krok pre Európu aj Rusko. A to hovorím ako človek, ktorý žiadnym rusofilstvom netrpí. 🙂

     • To čo je za blba, ten MartinH?

      „vlastnými zotročený“ ?? vlastnými, alebo tvojimi, MartinH?

      „DNA navždy nakazenou “ za prvé sa DNA „nenakazí“, ale naopak, ako tak dobrá DNA sa práve bráni židom ako je Martin H – a to ich tak štve.

      Ale je možné, že MartinH sa cíti ako pokračovatel nacizmu – ale aj v tom sa hľboko mýli. Jeho DNA je totiž nie nakazená, ale trvalo menejcenná, nech už by sa hlásil ku akejkoľvek ideológii.

    • Norman, zotroceni vlastnymi – par ludi sa tam ma dobre, ostatni des a hroza. Tam to dopracovalo to slavne rusko… Co vedia vyrobit?… skoda reci… pohare v ikei su tusim z ruska… Stoja na hlinenych nohach. Napisat, ze Rusko je silny stat to vyzaduje bud maximalnu neznalost pomerov alebo iny motiv -> zidia si davali nemecke mena, aby splynuli. Nepredvadzas tu to iste ty? Mam pocit, ze sa snazis premalovat sa na bielo, ale v srdci ti bije aky sentiment?… z toho sa neda vykrutit – z hovna bic proste neupleties a ani zo seba arijca nespravis. Objektivne. Na co sa tu teda hrajes ked ma oslovujes menejcennym?

     • Pár ludí sa má dobre a ostatní des a hrôza?
      Hlavne že im jedným dychom vyčítaš komunistickú minulosť.
      Ale keď už si taký útlocitný – kde v materinej škatuli je to na svete ináč. A ako súvisí sociálna nerovnosť s tým, že Rusko má silu. Má zdroje a vie ich aj získať a použiť – ak by to tak nebolo, už by vyzeralo ako Irák, alebo ako Brazília. Alebo ako dnešné Francúzsko.

      A prestaň tliapať o premalovávaní. Ako malé decko : „to nie ja, to ty“. Je fakt, že ľudia ako ty ani nevedia, z čoho sa vlastne skladajú.

     • nema cenu sa dohadovat o sile, HDP talianska …ale beriem – na niekoho spravi dojem 8 motoriek alebo prehliadka na namesti… chodim do ruska kazdy mesiac, vidim na vlastne oci tu silu… pochopis za par rokov, ked putko pojde a s rublom si zas budu vytierat tak…. No z coho sa tak asi skladame – mi chces dokladat, ze v nemas tatarske, mongolske, madarske ci ine geny predkov co sa prehnali tymto uzemim ci sa sem pristahovali? Sa prislusnici tvojho rodokmena nejakym zazrakom schovavali podzem a prezili nedotknuti od samovej rise?… kecy v kleci! nezvat niekoho menejcennym a sam byt echt mixer je prinajlepsom divne. …ale nechajme to tak, ak mas pocit, ze si snad cisty nadlud – maj to mat. nemci by sa asi pousmiali a niektori by ti to patricnym sposobom vysvetlili, ale hlavne je, ze si ty spokojny, ze si prisiel na to cim si a ze, predpokladam teda, ze zijes patricne slachetny a vzneseny zivot. ale to vies len ty sam.

     • Mocnaja Ruskaja ekonoomika:
      Když si minulý měsíc důchodci z Krymu stěžovali na nízkou úroveň jejich příjmů a požadovali jejich indexaci tak, jak má správně probíhat, premiér Dmitrij Medveděv reagoval slovy: „Prostě nemáme žádné peníze. Pokud je seženeme, důchody budeme indexovat. Vydržte. Přeji vám vše nejlepší, hlavně zdraví a nebuďte smutní.“ Jeho odpověď se stala populární na sociálních sítích a Putin dokonce reagoval něčím, co se dá považovat za částečnou omluvu. Cítil totiž, že zejména ve spojitosti s Krymem může být Medveděvova reakce považována za výsměch.
      Ešte že majú na raketky…

   • Už som čítal veľa článkov zameraných proti Rusku ale toto na prop.sk nestojí ani za komentár . Momentálne jediné Rúško v cele s Putinom sa snaží o mier a je protikladom USA a EU fašistickej politiky rozdeluj a panuj .Z historického hľadiska nás oslobodila červená armáda padlo 140000 vojakov , 3500 československých vojakov a 139 vojakov USA ,ktorí zabili väčší počet občanov ako oslobodili

    • Asi stojí za komentár, keď si tu komentár pridal. 🙂 A že Rúško 🙂 sa jediné snaží o mier – no, nedaj sa vysmiať. Čo taká Čína, tá sa snaží o vojnu? Alebo India, Japonsko, tiež sa snažia o vojnu? O kope menších štátov, ako Argentína, Brazília atď ani nehovorím. Opäť opakujem – červená armáda nás neoslobodila, ale obsadila a okupovala. Táto boľševická rétorika tak prenikla do mozgov ľudí, že aj tí, čo obdivujú Tisa a hovoria si „nacionalisti“ neváhajú vyťahovať nezmysel o oslobodení. Tomu sa hovorí schizofrénia a takéto jednanie je jej exemplárnym príkladom.

     • Ja si myslim, ze meno defiant (vzdorny, priecny) je celkom trefne, hlavne ak ide o logicke myslenie. Mne to proste neda, ale to uz su ludia vazne na tolko lenivy, ze si nevedia dat slovo “fasizmus“ do googlu? Ako keby vas jedna mater mala a rovnako vam pred spanim dristala tieto bludne reci o fasistickej EU. Este sa ani neunuva si pozriet presny nazov stranky.

  • Christian Freeman

   Norman – ale no tak…ak si ja vyvesím v izbe americkú vlajku, je to stále s odkazom na to, čo pôvodne Amerika predstavovala a za čím stála (ono asi najlepšie by bolo vyvesiť Betsy Ross, ale to už je detail). Áno, môžeme sa tu do úmoru hádať, kto všetko zo zakladateľov USA bol slobodomurárom, pointa je, že bola doba, kedy sa na USA vzhliadalo ako na baštu slobody.
   Ale ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, ale žeby sa to dalo povedať o ktorejkoľvek ruskej či nebodaj sovietskej vlajke, to pochybujem….
   Inak je vcelku zábavné sledovať, ako sa ľudia dobrovoľne ženú do košiara Rusom a volajú po svojom zotročení. Toto by nechápali ani najtvrdší komunisti minulosti….

   • Nikdy som sa necítil byť viac zotročený ako dnes,keď mi cudzí politici cudzích štátov nariaďujú,koho si musím pod hrozbou pokuty nasťahovať do mojej domoviny,nechať si od nanútených hostí srať na hlavu,dovoliť im aby znásiläňovali naše ženy a milovať ich Aláha.Nútia ma jesť nimi vyrobené zdravie ohrozujúce potraviny a prikazujú mi aké žiarovky musím používať a kde môžem alebo nemôžem fajčiť.Je toho veľa,čo mi prikazujú páni z Bruselu a Washingtonu.Necítim sa ani zďaleka byť slobodný pod novou nadvládou.Táto dnešná čižma na našom krku je oveľa ťažšia ako tá predchádzajúca.

   • No to je tvoj výklad, založený na symbolike, realita súčasnosti je jasná.

    • Ak sa ti nepáči môj výklad založený na symbolike,tak len pripomeniem,že najväčšiu radosť z rusofóbov fungujúcich nie iba na tomto webe majú všetci tí židovskí neomarxisti Lukácsom počnúc cez H.Marcuseho až po eurosocialistov v EP,ktorých snahou je uskutočniť Kalergiho plán a zničiť bielu rasu.Jedine Rusko ich v tom môže zastaviť.Alebo vieš ešte o niekom inom?Preto mne bude Rus a Rusko vždy blžšie ako hociktorý národ západne od hraníc bývalej ČSSR..

     • Môj príspevok o symbolike smeroval Freemanovi. S tebou s niečím súhlasím, s mnohým zas nie – viď nižšie.

 11. Vdaka bratom Rusom za oslobodenie. Teraz po 20tich rokoch je snad kazdemu jasne, ze ku zapadu patrit nikdy nebudeme. Nepotrebuju zrovnavat dochodky a mzdy ale ceny energie. Priklanam sa k pozyvaciemu listu ver. 2.0. Dnes to mozno pojde aj mailom.

  • Môj známy veľmi trefne poznamenal: Boľševici si nezaslúžia diskusiu, ale povraz.

   • Len debil môže vyhlásiť,že ZSSR nás neoslobodil ale obsadil.Červená armáda k nám prišla,oslobodila nás,nechala tu tisíce padlých vojakov a odišla.Do konca r.1945 neostal na území ČSR ani jeden sovietsky vojak.To,že tí motorkári jazdia na hlučných mašinách a že vyzerajú tak ako vyzerajú ešte neznamená,že sú to kriminálnici alebo že to nemôžu byť slušní ľudia,ktorí sa prišli pokloniť svojim predkom,ktorí tu stratili svoje životy.Keby ich nebolo,tak ten,čo tu obsiera Rusov,by už kydal hnoj niekde za Uralom presne podľa plánu Hitlera ktorý obsahoval presný popis ako naložiť so Slovanmi.Ten kto tu kydá na Rusov,by dnes nemohol s piety k svojmu dedovi – gardistovi nosiť jeho zasrané trenky a vypisovať nenávistné komenty na účet padlých sovietskych vojakov.Takýmto nenávistným pohrobkom odporúčam,aby si zašli ku vápenke v Nemeckej a porozmýšľali o svojich gardistických predkoch,ktorí spolu s príslušníkmi waffen SS Galícia vyvražďovali ľudí na Slovensku.
    Kotleba urobil správne,že vyvesil tú ruskú zástavu.A urobil dobre aj vtedy,keď vyvesil na radnicu transparent s protinatovským heslom.Ten kto ho za to haní,tak je taký istý mamrd ako Kiska,ktorý sa objíma s Porošenkom-fašistickým židom.

    • Dovoľte, aby som vám ozrejmil fakt, ktorý sa učí na základnej škole. Vyhlásila Slovenská republika vojnu ZSSR? Vyhlásila. Teda sovieti nás nemohli „oslobodiť“, ale poraziť a okupovať. Tie reči o „oslobodení“ sú iba nahlúplym eufemizmom, rovnako ako keď niekto povie, že sovieti oslobodili Nemecko, alebo Rakúsko.

    • Ty si zas iný extrém, Dubník.
     Sovieti nás neoslobodili, ale obsadili.

     To ale neznamená, že ich potomci nemajú mať právo pripomínať si ich silu a odvahu – pretože to sú kvality, ktoré pretvajú cez dočasné politické systémy.
     Rusi vtedy bojovali na strane sionistického bastarda, dnes sú výrazne v opozícii voči nemu. To je podstatné a najdôležitejšie.

     • Norman:
      Napísal som,že ČA nás oslobodila a nie že obsadila.Oslobodila nás a odišla z územia ČSR.Presne tak,ako to bolo ukotvené v „Zmluve o priateľstve,vzájomnej pomoci a povojnovej spolupráci“uzavretej medzi ČSR a ZSSR v r.1943.Do konca r.1945 neostal na území ČSR ani jeden sovietsky vojak.Vrátili sa až v r.1968,ale to už je iný príbeh.Pri oslobodzovaní Slovenska padlo 60 000 sovietskych vojakov a 10 000 Rumunov.Títo padlí vojaci si zaslúžianašu úctu.Aspoň takú aká sa preukazuje dnes padlým nemeckým vojakom.Len si porovnaj,ako vyzerajú dnes vojenské cintoríny.Nemecké a Sovietske.

     • Dubník, aby som sa jasne vyjadril:
      Nikdy sa neoslobodzuje, vždy sa obsadzuje.
      Zostanme pri tejto terminológii a budeme aspoň trocha na racionálnej úrovni.
      Sovieti nás obsadili v 1945. Spolu s Američanmi, aj tí nas obsadili. Nikdy naozaj neodišli, lebo aj keď stiahli svoje uniformované vojská, zostali tu ich agenti Gotwald a pár milónov boľševikov, aj s armádou.
      Takže žiadne detinské „oslobodenie“ a detinská „samostatnosť“.

      Takisto tvoje reči o kydaní hnoja za Uralom sú nezmysel. Ak už si na tejto detinskej úrovni porovnávania, tak sa pozri, kde je ešte stále dnešné nemecko – a TAM by sme boli dnes aj my, minimálne tam.
      Ty vápenka v Nemeckej – pozri sa na zločiny, čo boľševici napáchali na slovenských Nemcoch a potom sa and sebou zamysli. To vy ste amorálne beštie.

     • Norman:
      podľa teba teda nikdy, nikto,nikoho neoslobodil spod nadvlády niekoho.Zaujímavý názor,povedal by som,názor hraničiaci s hlúposťou.Diskutovať s tebou tom Urale a vzťahu Hitlera k Slovanom (mimochodom ten asi prebral od Marxa s Engelsom) je asi zbytočnou stratou času.Je na to toľko odkazov,že len hlupák môže tvrdiť,že Slovania neboli pre Hitlera menejcenným etnikom.Ale čo už.Koňa môžeš privesť k vode,ale nemôžeš o donútiť aby sa aj napil.
      Nuž ak by sa stalo,že by nás tí prekliati „Rusáci“neoslobodili(pardón „neobsadili“)a neobsadili by ani polovicu Európy,keby prosto vyhral v tej vojne Hitler,tak k čomu by si potom prirovnával Slovensko!K dnešnému Nemecku?Žilo by sa ti lepšie?
      Slovenská armáda sa v ZSSR dopúšťala aj zverstiev na civilnom obyvateľstve a tu sa niekto rozčuľuje,že Rusáci u nás kradli a znásilňovali.A slovenskí Nemci?No ako by si sa správal k Nemcom obecne ty,ak by ti vyvraždili rodinu? Pátral by si po tom,čii ide o „slovenských Nemcov,lebo tí sú iní ako nemeckí nacisti?O „detinskej“ samostatnosti som písal len v súvislosti s Hlinkom a Tisom,ktorí nikdy nevyjadrovali túžbu po vzniku samostatného Slovenska.Boli to autonomisti.
      A vieš čo Norman? Dalo by sa ešte písať ale škoda slov,lebo tak ako sa nedá s posratou babou tancovať,tak sa nedá ani s tebou diskutovať.

     • Norman:
      Zaujíma ma už len jedno!Odkiaľ berieš to bohurovné presvedčenie,že práve ty si ten,kto je oprávnený mentorovať,poúčať a rozhodovať o tom,čo je alebo nie je tým správnym názorom.Je to tvoje vzdelanie,vek,skúsenosti…čo ti dáva právo vynášať súdy a určovať,čo je detinské,hlúpe alebo inak nesprávne?

     • Dubník:
      Áno, nik nikoho neoslobodil spod nadvády iného – vždy ho len obsadil a nahradil nejakou vlastnou vládou.
      Nová vláda mohla byť horšia alebo lepšia – to sa nedá jednoznačne posúdiť – ale víťaz vždy nejakú nastolil.

      Operuješ frázou slovom „hlupák môže tvrdiť“ .ale nemáš pravdu. Opakuješ propagandu o zlom Hitlerovi, to je všetko. O veci moc nevieš, prakticky vôbec nič.

      Čo sa týka alternatívneho konca vojny, teda že by vyhralo Nemecko – áno, všetkým by sa žilo lepšie. U teba a u mnohých iných je azda táto veta priam bohorúhačstvo, ale je to racionálne videnie dejín. Konieckoncov, Sovietsky zväz sa nakoniec rozpadol a Európe výrazne dominuje Nemecko – kolobeh histórie sa aj napriek viacmenej náhodným výsledkom vojny vracia do svojeho koryta.

      Podstatné: slovenskí Nemci NIKOMU nevyvraždili rodinu. Pred vypuknutím Povstania na Slovesnku nik nevraždil, (iba ak partizáni). Prvé a najväčšie obete na Slovensku boli Nemci.
      Ale ak by mi aj niekto vyvraždil rodinu, zrčite by som nešiel zabíjať jeho rodinu, alebo dokonca jeho národovcov, čiste z pomsty. Že ťa huba nebolí sa niečoho takého zastávať.

      Čo sa týka tvojej osobnej otázky: samozrejme, môj talent a moje vzdelanie a môj záujem o tieto veci mi dáva hlavné právo poučiť ľudí, ak sa mýlia. Ale tvoja otázka vlastne znamená: „Vieš tieto veci, Norman, lepšie ako ja?“. Nuž áno, Dubník, vyznám sa v týchto veciach naozaj oveľa lepšie, ako ty. Nemusíš mi veriť, to nežiadam, ale overuj si to postupne.

     • Tak iba skrátka:
      1 – Mein Kampf – kapitola o východnej politike:…Slovania sú menejcenná rasa a preto je východ územím pre výboje a prácu Nemcov.Ešte predtým však musí byť najbližším objektom útoku Poľsko a Ukrajina.
      2 – Generelplan „Ost“
      3 – Andrej Hlinka nazval Hitlera „kultúrnou beštiou“ a nikdy neinklinoval k fašizmu.
      O Himlerových plánoch ako naložiť so Slovanmi vieš určite aj sám,keď ako tvrdíš,niet vzdelanejšieho človeka v tejto oblasti histórie ako si ty.
      Vieš Norman! Môj otec bol dôstojníkom slovenskej armády,zajali ho na Ukrajine,stal sa príslušníkom 2.čsl.paradesantnej brigády prešiel cez peklo na Dukle aj v SNP.Po vojne si zase užil svoje od komunistov medzi ktorými spoznal aj dve gardistické svine.Vedel určite viac o tých udalostiach ako ty a jeho názory na tú dobu sú preto pre mňa omnoho relevantnešie ako tie tvoje,z ktorých až kvapká nenávisť.Napokon človeka ako ty,ktorý je schopný obhajovať činy príslušníkov POHG v Nemeckej,Krupine a na mnohých iných miestach Slovenska,možno len ťažko nazvať nejakým ľudským menom.Neexistuje ani žiadny eufemizmus ktorý by to mohol zmierniť.Iba ak by som mal vychádzať z tvojho nicku „Norman“,árijec,ubermensch,teda neslovan a už vôbec nie Slovák.

     • Tiež iba skrátka:
      1. Poprosím presnú kapitolu, stranu, prípadne presnú citáciu týchto vašich „faktov“
      2. Generelplan “Ost” – to je ten plán, ktorý nikdy nikto nevidel, ale každý o ňom vie?
      3. Hlinka to povedal z hľadiska kňaza, pretože každý, kto aktívne nevyznával kresťanstvo bol beštiou, barbarom a pohanom. Nepochybujem, že by sa podobné (aj tvrdšie) vyjadrenia dali nájsť aj na „milovaného“ Stalina. A ak by žil dnes, nepochybne by tak nazval celú našu vládu. V tomto smere bol Hlinka strašný konzervatívec – čo je často na škodu veci.

      A ešte jedna poznámka – pojmy ubermensch a untermensch sa nevzťahovali na rasu, ale na charakter a morálku človeka.

     • Dubník, na tie ako tak explcitnejšie tvoje pokusy ti už odpovedl Prop.
      Čo sa týka tvojho otca – ktorého spomínaš, ktorého nechcem urážať ale ktorého životopis presne určuje tvoje postoje: najprv dôstojník (fašistickej) armády, potom dôstojník boľševickej armídy…. Kedže boľševici vyhral, po vojne bol zrejme nadšeným proboľševickým aktivistom (ak ti tvrdil niečo iné, never mu) a ty pokračuješ v tejto rodinnej diagnóze.

      Musím ťa ale poprosiť, aby si neskúšal tak primitívne klamať – ja som nikde netvrdil, že „niet vzdelanejšieho človeka“, ja som povedal, že veci viem lepšie, ako ty, čo nie je žiadna veľká chvála, pretože ty nevieš o veci takmer nič. Ani som nikde neschvaloval nejaké vraždenie v Nemeckej – len som ti povedal, a znova to pripomínam, že prvé obete na Slovensku bolo Nemci, nemeckí aj slovenskí , a že týchto nemeckých obetí bolo azda najviac (ak nerátame mrtvych v bojoch, ktorých by vôbec nebolo, nebyť boľšev ických hajzlov, výsadkárov a vrahov zo Stalinského Sojuzu, za ktorých bojoval aj tvoj tatko.

      Čo sa týka tvojej poslednej výsmešnej poznámky – skús už raz sa dovzdelať, že Slovania sú Árijci (to je oficiálny postoj, priam vedecký), a že Slovania sú aj „normani“, čiže ľudia severu (ak to nechceš pochopiť, pozri sa jednoducho na mapu, respektíve na fotky bežných Slovanov ).

      Chápem, že ťa nepresvedčím, Dubník, pretože tvojím motívom je ospravedlniť zločiny tvojho tatka, nič iné ťa nezaujíma, ale mal by si so svojimi rodinnými problémami pracovať sám a neobviňovať z nich druhých, prípadne celú spoločnosť.

     • Norman:
      Nepoznám človeka váženého v spoločnosti,ktorý by dokázal vysloviť taký úsudok o svojej vzdelanosti(vedomostiach)ako si to predviedol ty.Obídem skutočnosť,že sa tak vyhraňuješ voči ľuďom o ktorých vieš veľké hovno.Je len tvojou vecou ako si sám riešiš frustráciu zo svojho bezvýznamného postavenia v spoločnosti a prečo si musíš pestovať ego práve takýmto spôsobom.Zrejme sa v bežnom živote nestretávaš s uznaním a úctou ľudí,ktorí sú nútení ťa poznať.No tak exhibuješ na weboch a sám seba utvrdzuješ v tom,aký si úžasný.Tak si len ďalej adoruj Hitlera a pestuj svoju nenávisť k luďom ako bol môj otec.
      Poradím ti.Prečítaj si Gryzlovove „Gardistické inferno“a venuj zbytok svojho nepekného života obhajobe a rehabilitácii hlavných hrdinov z Považsko-Bystrických POHG.
      Ale to mám zato,že z nudy(som už dôchodca)leziem na weby,kde sa vyskytujú také nechutné indivíduá ako si ty alebo prop.Boli časy,keď mi „Protiprúd“poskytoval skutočnú alternatívu k mainstreamu.Dnes je to iné.Bohužial.

     • Pokiaľ za „alternatívu“ považujete adoráciu boľševika, tak ste naozaj na zlej adrese.

 12. Presne hovoríš Norman, ja tiež chápem vyvesenie Ruskej vlajky ako proti systémové gesto, ako ukážku anglo-sionistom, že nie som s nimi. Výborne to urobili na budove BB kraja, súhlasím s vyvesením, lebo americkí anglo-sionisti sú naši úhlavní nepriatelia.

  • Áno? Aj kladenie vencov ku pamätníku SNP je systémové gesto proti americkým anglo-sionistom? Alebo je to kadenie si do huby? A ešte otázka: aký je rozdiel medzi „americkým anglo-sionistom“ a „ruským neostalinistom“?

   Ja vám poviem, kto je našim úhlavným nepriateľom. Sú to všetci, ktorí by zapredali národ pod hlavičkou fiktívnej „ochrany“ pred zlom, každý, kto si myslí, že cudzinec sa o nás postará, každý, kto hľadá nepriateľa vonku, ale pritom si iného ťahá domov, každý, kto nechápe, že najväčší nepriatelia sme si sami – svojim správaním, hlúposťou, ignoranciou, naivitou, a najmä krátkou pamäťou. Chýba nám jednoduché pragmatické myslenie – čo to prinesie nám, Slovákom? Vyvážia pozitíva negatíva? Nebude cena, ktorú za to zaplatíme príliš vysoká? A že budeme platiť, to som si istý. Akoby sme na to boli históriou odsúdení.

   • aký je rozdiel medzi “americkým anglo-sionistom” a “ruským neostalinistom”?

    Nuž asi taký, že anglosionista má absolútnu vojenskú mašinériu, drží pod krk svet finančne a ideologicky sa oháňa holokaustom a iným židovským satanizmom.
    Chápme?
    Kdežto neostalinisti sú len krúžok sentimentalistov pokúšajúci sa oprášiť a trocha očistiť svoju národnú hrdosť, na ktorú víťazi studenej vojny nakydali tony hnoja – pdobne, ako víťazy predošlsj vojny nakydali tony hnoja na Hitlerovcov a neonacistov.

    Ergo – podstatný rozdieľ je v realite moci a hlavne v realite zámerov. najnovšie nás chce snglosionistický svet zavaliť a vyhubiť čiernymi papulami – no to je kuřva rozdiel.

    A čo sa týka „cudzinec sa o nás postara“ – Američania nás ovládajú teraz. Rusi sú až za Ukrajinou a už ťa chytá paranoja? Mám dojem, že ty by si nás najradšej teda zapredal nepriateľom Ruska, a to židom.

    • Nerob zo seba idiota, radšej sa spýtaj samého seba, čo je skutočným cieľom oboch. Aby si sa nemusel trápiť (alebo prekrúcať moje slová), rovno odpoviem – dostať do svojej moci a zotročiť každého človeka, každý národ, ktorý sa k tomu nechá. A v tomto nie je medzi nimi žiadneho rozdielu. To, či na to majú dnes možnosti iba jedni a druhí nie, je absolútne nepodstatné. Keď tú moc dostanú, urobia to.

 13. Beriem argumenty; qle treba sa na to pozrieť aj inak. Za komunizmu a mentorskej ideologickej okupácie, alebo „okupácie (prenájom základní s nulovým poplatkom pre spojenca?)“ počet obyvateľov ČSSR rástol, technologicky sme boli partnermi, aj keď režim zo súčastného pohľadu bol tak trochu demetný (otázka znie, že ktorý čo tu bol taký aj nebol?). Teraz naša populácia klesá, technologicky sme sluhami a montážnou halou a ak by sme tu mali základne, tak neviem neviem, čo by sa s nami stalo. Za Slovak štátu sme mali len jednu svetlú perspektívu, a to totiž, že ak Nemecko vyhrá, tak potom postupne nastúpime na vláčik do Osvienčimu a pôjdeme rýchlo cez komín do nebíčka.
  Áno bolo by ideálne, keby sme mali podobnú geopolitickú polohu ako Švajčiarsko, ale žial aj keď sme relatívne lesnatí a hornatí, behajú nám tu armády z východu a západu a valcujú nás nezávisle od našej vôle. Naši herci v politike (Tiso, Gotwald, Husák) nemali vela manévrovacích možností. O Mečiarovi, Dzurindovi a podobných slabomyselných individuách je škoda sa baviť. A Fico veľmi so svojimi možnosťami sa skôr približuje radu Tiso, Gotwald a Husák. O normálnej nezávislosti bez cudzích vplyvov bez slovenských jadrových zbraní môžeme len snívať. Toto je naša realita.
  P.S. Pod populáciou rozumiem ľudí, ktorí sa živia poctivou prácou.

  • Súhlasím, že počet obyvateľov ČSSR rástol. Avšak nie VĎAKA okupantom, ale NAPRIEK okupantom.

   „Za Slovak štátu sme mali len jednu svetlú perspektívu, a to totiž, že ak Nemecko vyhrá, tak potom postupne nastúpime na vláčik do Osvienčimu a pôjdeme rýchlo cez komín do nebíčka.“

   Na to ani nemám chuť odpovedať, už sa to omieľalo tuná snáď sto krát. Poprosím radšej tú o šípkovej Ruženke.

   K tej „závislosti“, „možnostiam“ a „polohe“. Poviem to jednoducho: zbabelcov nemá nikto rád. V tomto smere je vynikajúcim vzorom hrdosti Fínsko s počtom obyvateľov približne ako Slovensko a vojna so ZSSR. Mohli sa vzdať, veď od začiatku bolo jasné, že nemajú šancu. Ale nie, bojovali a vybojovali si rešpekt. Rovnako odmietli nechať Nemcov viesť útoky Nemecka cez územie Fínska. Nemci to rešpektovali – už vedeli, ako skončili Rusi. A po skončení vojny sa Stalin neodvážil opäť napadnúť Fínsko. Veľkú úlohu v tom nepochybne hral aj odpor Fínov v rusko-fínskej vojne.

   Z toho vyplýva: Slovensko síce nemá šancu ubrániť sa mocnostiam (a hovoriť o použití jadrových zbraní voči Slovensku, pokiaľ by tu neboli cudzie armády, alebo by sme nemali aj my jadrové zbrane je holý nezmysel – čo je len dôvod jadrové zbrane nemať), ale ak sa vzdáme bez výstrelu, ak sa budeme chovať ako zbabelci, tak s nami bude ako so zbabelcami jednané. Radšej žiť na kolenách ako zomrieť na nohách, to je mentalita otroka, ktorá nás odsúdi do role obetí a zbabelcov na ďalšie stáročia.

   • O akom vzdávaní sa bez výstrelu hovoíš. O vzdaní sa Rusom? Niekde nás Rusi dobíjajú? Pchajú sa sem americké vojská, nie ruské.

    Ináč s tebou ale súhlasím, že sa treba brániť. Fínom síce pomohla hlavne príroda a podobne, ale myšlienka je správna – každá obrana či vojna má svoj zmysel, aj tá prehraná.

    Ale my považujeme aj Ruskú vlajku na BB kraji za spôsob boja, aj prijatie ruských „bojovníkov“. Rusi nie sú naši spasitelia, ale sú a zväčša aj boli na našej strane.

    Ako ty dostávajú iní koprívku pri zmienke o Nemecku a nacionálnom socializme. Podľa mňa sú oba vaše názory len iracionálne alergické reakcie.
    .

    • Vidím, že dnes máš naozaj svoj deň, keďže mi opäť vkladáš do úst to, čo som nepovedal. Napísal som „mocnostiam“, teda mali by sme sa brániť komukoľvek, kto by napadol Slovensko. Len ty si to asi vykladáš tak, že podľa mňa by sme sa mali brániť výhradne Rusku a americkú armádu by sme mali snáď vítať s mávatkami. Viem, že je tu dosť ľudí, pre ktorých je jedna strana prijateľná a druhá nie. Pre mňa sú zradcovia všetci, ktorí budú vítať cudzie vojská na Slovensku. A je mi úprimne u prdele, akej farby budú zástavy, ktorými budú mávať. Toto nie je o ideológii, ale o základnom vlastenectve a nacionalizme. Pre mňa je zradcom rovnako Hríb mávajúci americkou vlajkou, ako Kotleba (či Norman) mávajúci vlajkou ruskou.

     • Ale Ruské vojská sem nesmerujú a motorkári nie sú zrovna symbol sovietskej byrokratickej stupidity. Je to predsa jav z Ameriky, takže motorkári sú vlastne akýsi kompromis oboch týchto svetov.

      Štylizuješ sa do role nacionlálneho puristu, ale dobre vieš, že politika sú kompromisy a využívanie antagonizmov mocností.
      Motívom tohto článku je beztak hlavne tvoja opozícia voči Kotlebovi a kotlebovcom, čo ti nik neberie, ale v tomto prípade s ruskou vlajkou je to výstrel mimo.

     • „dobre vieš, že politika sú kompromisy a využívanie antagonizmov mocností“ Ja by som to označil presnejšie – politika je klamanie, podvádzanie a kľučkovanie. A aj keď to pripúšťam, ešte to neznamená, že sa mi to páči, ba dokonca musí páčiť. Je to tak, pretože tento stav akceptujeme, čo ja však nehodlám. Asi naivný postoj, ale z môjho hľadiska jediný správny. Môžem si to navyše zo svojej pozície dovoliť. 🙂

      Aby nedošlo k omylu. Nie som v opozícii voči Kotlebovi či kotlebovcom, aj keď sa ti to môže tak zdať. Ako som spomenul vyššie, som proti klamstvám, podvodom a manipulovaniu bez ohľadu na osobu či stranícku príslušnosť. Ozývam sa voči Kotlebovi, pretože sklamal aj tú poslednú štipku nádeje, ktorú som ešte mal, že si aspoň bude stáť za slovom. Pri „bežných“ politikoch som si nerobil žiadne ilúzie, preto ma ani sklamať nemohli.

     • Nie, nie „klamanie, podvádzanie a klučkovanie“ – ale kompromisy. Tvoji priatelia sú všetci dokonalí, alebo im uznáš nejaké tie chyby?
      Mňa Kotleba vyvesením vlajky určite nepodviedol, ani svojich voličov ako takých. V každom prípade – ani najmenej nezmenil svoj postoj, ktorý mal v otázke súčasného Ruska odjakživa.

     • Schvaľovanie kladenia kvetov na počesť SNP nie je o podpore Ruska, ale boľševizmu. A môžeš to prekrúcať ako chceš.

 14. „Rovnako odmietli nechať Nemcov viesť útoky Nemecka cez územie Fínska.“ Bojím sa že toto nesedí. https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Silver_Fox, a potom o šípkovej Ruženke; chovanie sa k ruským zajatcom vs chovanie sa k zajatým Francúzom a Britom …. (Rusi aj Rumuni vtedy neboli tak civilizovaní ako sú dnes, viď pitie vody zo záchodových mís pri prechode frontu, ale boli to ľudské bytosti…). Nie, že by tom potom nevyvolalo revanš, keď z ruského zajatia napr. z v Stalingrade zajatých 90 000 nemeckých vojakov vrátilo len už presne neviem 8-10 000 maximálne? Fíni sa však z účasti na Nemeckej strane len tak ľahko nevyvliekli, museli platiť reparácie.
  Ad. 2. „alebo aby sme nemali aj my jadrové zbrane je holý nezmysel – čo je len dôvod jadrové zbrane nemať “ no, neviem či by si naše () agentúry lajsli maydan, keby Ukrajina ostala jadrovou veľmocou ako bola po rozpade ZSSR. Do Severnej Kórei sa američania tiež dva razy neponáhľajú a to, že Pakistan ich má a je tam cvičená pechota slúžiaca prevažne záujmom Saudsko-Arabov a teda Pakistan je teda aj ideologicky akceptovateľným cieľom pre armádu, nuž …. teda neviem, neviem. Ak niekto pozná krajinu s vlastníctvom jadrových hlavic do ktorej by vtrhla americká armáda, sem s tým.

 15. Máte svojich v parlamente a vy sa tu hádate na farbe HOVNA. Autor tohto článku ma complex menejcennosti, alebo ho nejaký židia neužívali, že toľko rýpe do Kotlebu a sám nevidí na špičku nosa !!!!

  • Ja v parlamente nemám žiadnych „svojich“. Pokiaľ je pre teba (ne)držanie sa svojich zásad HOVNO (myslím Kotlebove rečičky o darebáckom SNP a následné tiché schvaľovanie kladenia vencov agentom NKVD), tak je mi jasné, prečo je Slovensko v takých sračkách, prečo sú vo vláde a parlamente iba sociopati a prečo sme stále iba otroci na vlastnej zemi. Je to vďaka ľuďom, ako si ty. A samozrejme vďaka ďalším maďarónom, ktorí sú z tejto slovenskej schizofrénie blahom úplne v raji a istotne ju tu nezabudnú podporiť.

   • Tak asi máš komlex menejcenonst, že ťa nevzali ku žľabu s Kotlebom. Kotleba zasvetil život za Slobodu Slovenska a ty si tu škriabeš prázdnu hlavu. Zase ti hovorím, že ty sa s nikým nedohodneš ani na farbe HOVNA !!!

    • Christian Freeman

     chlape, Ty musis byt riadne vymlety. „Kotleba zasvetil zivot za Slobodu Slovenska“…toto je momentalne najlepsi vtip minimalne tohoto roku…

 16. Tá „židovská bankova mafia“ proti ktorým Adolf Hitler a Slovenský štát bojovali teraz sedia v Brusseli. vlastnia Európsku Centrálnu banku , riadia „Falošnú dlhovú krízu“ a „Falošnú utečeneckú krízu“.
  Keď Adolf Hitler nastúpil k moci SEDEM milionov Nemcov bolo, bez práce a OSEMSTO tisíc zomrelo hladom, len v roku 1932. Za tri roky Adolf Hitler zamestnal všetkých SEDEM milionov a vybudoval Nemecko z hladomoru na Super veľmoc len za tri roky. Keď v roku 1933 Adolf Hitler pozatváral židovských bankárov, vykázal židovských a slobodomurárskych politikov z Nemeckých úradov, židia celého sveta vypovedali Nemecku vojnu a žiadali späť svoje pozície a bojkotovali Nemecké produkty, tak ako dnes sa uvalili sankcie na Rusko, lebo Rusi sa postavili židom ako Nemecko s Adolfom Hitlerom a Putin je NOVÝ Hitler.
  Židoboľševická Amerika, židoboľševické Anglicko a židoboľševický Soviet boli zmobilizovaný, aby dobyli späť územia Európy, ktoré Nemecko oslobodilo od „Židovskej bankovej mafie“. !!!!

  Pozrite si šesť hodinvý film, pravú neskreslenú HIStoriu Prvej a Druhej vojny !!!

  http://thegreateststorynevertold.tv/

 17. ………Myslím, že trochu provokuje diskusiu, čo nie je na škodu veci, lebo na slovenské pomery má diskusia slušnú úroveň a my Slováci sme buď také ovečky čo sa radi dájú namotať (väčšina), alebo také k…. čo sa rovno pýtajú: „Za koľko?“.
  ………A koncept parlamentnej demokracie? Nemal som veľké očakávania a volil som Mezenskú a Hraška (ludí brániaci výstavbe základní a prítomnosti cudzích vojsk na našom území). Tušil som, že títo ľudia sa nevyhnú osudu JK Superstar; t.j. skončia pro svou dobrotu na žebrotu. Výsledok je taký, že ma zastupuje Matovič s Remišovou, čo je typická treťosektorová pechota, teda presný opak. 🙂 🙂 🙂 :). Teda so mnou vypiekli a sprivatizovali si môj hlas 🙂 🙂 🙂 :). Ale teraz ma politici až tak nedostali, lebo som to tušil dopredu a nebol som až tak sklamaný.
  ………..Apropo ak má teda PROPÍK problém, tak sú to nerealistické očakávania od politiky a politikov. ONO TOTIŽ POZNÁM TAKÉ PRAVIDLO, KTORÉMI UMOŽŇUJE PREPOVEDAŤ SO 100 PERCENTNOU ISTOTOU VÍŤAZA KAŽDÝCH PARLAMENTNÝCH VOLIEB KDEKOĽVEK A VIEM ČO PO NICH VŽDY NASTANE. Víťazom volieb je vždy len politická strana a po voľbách sa tak aj bude chovať.

  • Propík nemá problém s nerealistickými očakávaniami od politikov. Propík už dávno vie, že od politikov sa nedá čakať nič dobré a teda ani nič neočakáva. Propík dokonca odrádza od volieb, keďže tým iba dávajú voliči legitimitu do rúk politikov. A teda propík nemôže byť prekvapený, že volil ezotericku osobu žijúcu z vesmirnych energií a do parlamentu sa vďaka tomu dostal niekto iný.

 18. …………..Tak Propík šup na ľudovú zábavu, najdi si tam šumné dzífče a vyrob veľa veľa malých Slováčikov a Sloveniek.
  ……………Apropo politika; o diplomacii sa hovorí, že je umením možného, politika tiež nie je veľmi iná. Problém je, že ľudia sú a budú sa chovať ako stádo. Doteraz to takto priamo nikto necharakterizoval v nadpise nejakej knižky (možno áno, ale ja o tom neviem). So stádom sa dá manipulovať, dvojakým spôsobom. Buď sa pasie, alebo sa ženie na jatky. Vtip je v tom, že samotné ovce sú len neradi informované a upomínané na to, že sú súčasťou stáda. Nechcú tomu veriť. Takže je svojím spôsobom dosť nerozumné zasväcovať ich do diania medzi pastierom a stážnym psom, respektíve z oviec robiť pastierov(sion) a strážnych psov (politici, bankstri), ovce sa radšej bavia o tom, kedy ktorá bude mať mladé, ktorého barana atď.. . Kedysi keď ovce nepotrebovali pastiera a strážnych psov, bolo všetko zdanlivo OK, vtedy to robil alfa baran, ale to je asi ekvivalent doby, keď sme ešte žili v rodovej spoločnosti. Kríza mocenských elít sa prejavuje v tom, že chcú pomerne výkonné ovce nahradiť lacnejším a ľahšie manipulovatelným typom viec (moslimovia). Normálny človek ak potrebuje mäso si väčšinou chytrejšiu a výkonnejšiu ovcu ponechá na mlieko a zareže srnku alebo diviaka z lesa. Zabíjanie ovce na mäso ak produkuje dostatok a jej náhrada divou zverou za účelom produkcie mlieka je ….. názor si spravte sami.

 19. Inak gratulujem k tomuto článku: mali by ste ho všetci prebrať http://www.hlavnespravy.sk/prezident-musime-zakrocit-proti-webom-ktore-siria/778781 neviem prečo Bútora toto svojmu hovorcovi dovolí, ale to je už raz tak, ak ovca dostane slobodu tak všeličo vyvedie :). Tu som napíklad ako volič zlyhal, kedže som vedel čo je zač, tak voliť som ho nešiel. Teraz viem, že to bola chyba, pretože predstava, že Fico bude mať v rukách prezidenta, premiéra aj väčšinu v národnej rade…., to by bolo veľa neodolateľného pokušenia aj pre takú „neškodnú stranu“ ako je KDH a o SMERE s neschopnými oligarchami za chrbtom ani nehovorím a či by ambasáda nezareagovala maydanom aj u nás by mohlo byť aj náplňou nejakej politologickej diplomovky.

 20. janosz, zaujímavý odkaz. ja neviem prečo sa majster úžera sťažuje, že moslimy tu nemajú registrovanú cirkev. podľa staršieho zákona stačilo vyzbierať 20 000 podpisov že súhlasia, aby nejaká cirkev bola zaregistrovaná. dnes musí mať 20 000 členov, čo by nesplnili ani mnohé malé dnes registrované cirkvi napr. žno. ale veď na to bol taký zákon spravený! zabetónovať monopolné postavenie niektorých cirkví. a to nebol vo vláde ani kotleba, ani prop, ani ja. majster úžera sa snaží pod zásterkou toho, že zastáva muslimov, vybaviť pre seba a svoju fajtu registráciu scientológie! na to pozor!

  • 100 bodov bzučo, ech, teda pán Pivko. Píliť si konár pod sebou a ešte aj svojím potomstvom … . Je to nádherný exemplár homo sapiens a ak bude takto ďalej kopiť chyby, z jeho ešte nevzniknutej politickej strany bude asi 5 percentný komár. ……………….Nevie niekto, čo teraz rozpráva Hríb o moslimoch? Pamätám si pred rokmi reláciu Pod lampou, keď sa kvórum na registráciu dvíhalo. Moslimovia mali málo ľudí na to aby mali cirkev a silou mocou tu vtedy niekto pretlačil Bahajskú cirkev, avšak zámer mi uniká. Viem, že moslimovia a Baha sa znášajú oveľa horšie ako kresťania s moslimami. Vtedy z Hríba bolo cítiť, že má pud sebazáchovy, a bol by som zvedavý kam sa posunul.

   • kam sa posunul Hríb? Hríb sa sám nikam neposúva, je v zásade v hlavnom prúde sionistickej propagandy. Niektorí ľudia z tých prasiat sa možno ešte budú posúvať, niektorí aj obracať kabáta, ale Hríb už ani to nedokáže.

    Ešte nedávno na islám nadávali, lebo bol s ním samozrejme Izrael v konflikte. Teraz títo sionistickí psy držia zobáky, čo iné si čakal. Vtedy to ale nebol ich pud sebazáchovy, ale základná izraelská politika.
    Dnes, keď začne nadávať na islám, to nebude posunutie či „pud sebazáchovy“, ale jeho fanatický sektársky vždy existujúci fanatizmus.

    Čo sa týka Baháá – je to sekta pod vplyvom sionistov. Tí ju môžu ešte nafúknuť, ak to uznajú za potrebné. Ale dnes je relatívne splasnutá.

 21. “Červená armáda k nám prišla,oslobodila nás….”
  ….áno, od všetkého, hlavne náramkové hodinky a vôbec hodiny každého druhu, až po bbudíky….hodinky na ruke boli pre nich niečo nadpozemské, presne ako v roku 1968 tranzistorové rádiá…ale hlavne oslobodzovali ženy, znsilňovali všetko, od 12 do 80 ….

  “To,že tí motorkári jazdia na hlučných mašinách….”
  …to nevidíte, že je to sprosté opičenie sa po amerických “Hell Angels”? Sú to talí istí mentálni trpaslíci…

  “…presne podľa plánu Hitlera ktorý obsahoval presný popis ako naložiť so Slovanmi”
  ….ako by som sa prepracoval k týmto “historickým” materiálom, aby som sa konečne dozvedel pravdu? Alebo je to len “história”, ktorá sa vyučuje na slovenských školách?

  “…že ak Nemecko vyhrá, tak potom postupne nastúpime na vláčik do Osvienčimu a pôjdeme rýchlo cez komín do nebíčka….”
  …áno, ale aby to mohli robiť, muesli by čakať do roku 1958, kým Rusi dostavali v Oswienčime tie plynové komory a krematriá, ktoiré nariadil stavať Stalin a jeho židovskí kontrolóri, aby to všetko pasovalo do scenáru židovskej propagandy….robili to 13 rokov a nepustili tam za tú dobu ani nohu…ani západných novinárov!!! Ale zrejme vedeli, že ešte aj po 70-tich rokoch sa nájdu barani, ktorí budú veriť…

  “…pitie vody zo záchodových mís….”
  …tüto kravinu vám kdo povedal?

  “…v Stalingrade zajatých 90 000 nemeckých vojakov vrátilo len už presne neviem 8-10 000 maximálne….”
  …vy vlastne presne neviete nič….tam bola zajatých (31 január 1943) niečo viac ako 300 tisíc (celá Šiesta armáda), vrátilo sa asi 5 tisíc….

  • 1 – Zabudol si na bicykle.Na to znásilňovanie sa opýtaj svojej babky.Možno,že si potomkom nejakého Kirgiza a ani o tom nevieš.
   2 – Tvoj koment dokazuje,že si mentálny obor
   3 – Mein Kampf -časť Slovanov vyhubiť,časť presídliť za Ural a časť asimilovať
   Len bojuj.Najlepšie,keby si sa prihlásil u Walcmana s požiadavkou,aby ťa zaradil medzi hrdinských Haličanov do niektorého z ich nazi-batalióno.Kiska by ťa potom vyznamenal radom „Bieleho dvojkríža“.
   Mimochodom – Hlinka aj Tiso boli autonomisti a nikdy nebojovali za samostatný Slovenský štát.Samostatné Slovensko by bolo odsúdené na zánik,vyjadril sa Tiso.

   • Máš pravdu s tými bicyklami. Tu jeden oslobodzuje „nemecký“ bicykel od prašivej nacistky.

    • Grigoriy Ilmoran

     ***

     • Teraz vážne neviem, či ide o ďalšiu z vašich múdrych historiek, ktorej poučenie je, že keď máte ťažký život, máte aj právo kradnúť, znásilňovať a vraždiť. Pokiaľ to myslíte vážne, mal by ste sa zamestnať u nejakej mimovládky zaoberajúcej sa integráciou neprispôsobivých. Ak nie ste sám jeden z tých, čo to nutne potrebujú. Šalom. 😀

     • Grigoriy Ilmoran

      ***

     • Si naivný a mäkký , Propista.
      A teraz sa nebavíme o Kotlebovej vlajke, ale o tvojej tolerancii tohto tupého primitívneho sedliackeho prasaťa, nenávidiaceho všetko slovenské. To si ho tu načo pestuješ? Ty si akože ukážka zmysluplného nacionalistického prístupu a politiky? No tak to naozaj Dobrú noc.

      To, že ho toleruješ, keď nadáva na iných, je tvoja podlosť. To, že ho toleruješ, keď nadáva na celý slovenský národ, je tvoja hlúposť a ničenie Propu. Ale to, že ho toleruješ, aj keď chrapúnsky nadáva tebe osobne, z teba robí opovrhnutiahodného človeka bez sebaúcty, bez schopnosti ochrániť si česť.

     • Dohodnime sa takto. Ja ti nebudem kecať do toho ako viesť nadhlad a ty zasa mne ako viest prop. V poriadku?

     • To nie je o vedení, to je o postojoch. Táto téma sa týka všetkých zúčastnených, širšej webovej komunity.
      Ber to ako dobrú radu.

  • Grigorov Ilmoran

   Priateľu, som sklamaný, že historik a polyhistor Vášho kalibru, odborník na dejiny náboženstiev, dejiny zahaľovania vlasov, tajných enigmatickych príručiek iluminátov, nepoučil svojich učeníkov o tom, ako to bolo s napadnutím Sovietskeho zväzu armádou Slovenskej republiky.
   Nuž, nevedeli ste, kde je Vaše miesto, veľmociam ste vojny vyhlasovali, tak sa Vám dostalo jednej poriadnej po papuli, aby ste vedeli, kde ja Vaše miesto aj poriadok.
   A, že to po papuli nebolo v zamatovej rukavičke, že sa pritom stratili nejaké hodinky aj bicykle, to už len vyplynulo z okolností, a Vy doteraz nad tým vyplakávate.
   Potom ste v 1968 chceli pod vedením všakovakých goldstückerovcov sprivatizovať mozole slovenského národa, a pozvať NATO k ruským hraniciam, ale znovu ste, pre poriadok, dostali jednu po papuli.
   Predbiehali ste udalosti o dvadsať rokov: dnes máte holú riť, veľké dlhy, doma bordel, a Kiska Vám na radu bútorovcov pozýva do krajiny Američanov.
   Sibíri sa im zachcelo. Moźno sa im aj pritrafí, ale ináč, ako dúfajú.

   • “Možno,že si potomkom nejakého Kirgiza a ani o tom nevieš…”

    …odroň, ja nemôžem byť potomkom Kirgiza, lebo keď barbari/oslobiditelia prišli do “už” Československa a znásilňovali, čo im prišlo pod ruku, ja som už mal 15 rokov, teda ja na to pamätám….
    * * *
    Kedy som ja napísal, že Slovenský Štát nevyhlásil vojnu Sovietskemu Sväzu?
    Ano, vyhlásil. A ja som j mal štyroch priateľov, o niečo starší ako ja, ktorí boli ako členovia POHG posúdení (samozrejme v Prahe), na 15 až 30 rokov, a odvlečení do Ruska. Dvaja tam, na Sibíri zahynuli, dvaja sa vrátili po 9-tich rokoch. Ináč, neviem či tie iné výtky patria mne, ale ja s tým predsa nemám nič dohromady.

    • “Červená armáda k nám prišla,oslobodila nás….”
     ….áno, od všetkého, hlavne náramkové hodinky a vôbec hodiny každého druhu, až po bbudíky….hodinky na ruke boli pre nich niečo nadpozemské, presne ako v roku 1968 tranzistorové rádiá…ale hlavne oslobodzovali ženy, znsilňovali všetko, od 12 do 80 ….
     Súhlasím, boli situácie „Davaj časy, davaj klobas s kalašnikovom.“ Malinovského armáda nebola gardová armáda ale pozostávala aj z trestaneckých oddielov a žiaden holič v Bratislave po oslobodení nemal ani britvu ani nožnice. Napriek tomu ako menejcenný národ, náš osud by bol predurčený ak by červenoarmejci neporazili Wermacht.

     “…pitie vody zo záchodových mís….”
     …tüto kravinu vám kdo povedal? Časť Rusov a neviem či aj Rumunov nepoznala splachovací záchod a jeho princíp a ak si naberali vodu zo splachovacej misy a boli zadržiavaní a odradzovaní tuzemským obyvateľstvom od tohto, tak reagovali na to agresívne vďaka nevedomosti, teda tak, ako keby im domorodci odmietali poskytnúť vodu. (Skúsenosť v našej rodine počas prechodu frontu).

     “…v Stalingrade zajatých 90 000 nemeckých vojakov vrátilo len už presne neviem 8-10 000 maximálne….”
     …vy vlastne presne neviete nič….tam bola zajatých (31 január 1943) niečo viac ako 300 tisíc (celá Šiesta armáda), vrátilo sa asi 5 tisíc….
     ……. Je pravda, že 6 armáda mala cca 260 000 chlapov + cca 40 000 dobrovolníkov, keď rusi uzavreli kliešte v Kalači 20 novembra 1942. V kotli s 210 000 + chlapmi 6tej armády chýbalo 50,000 chlapov, tých sa obkľúčenie netýkalo, boli mimo kotla. Ale do 2. februára sa rusi s nemcami nemaznali, ani im nenosili koláčiky ale systematicky ich likvidovali. Konečný stav po kapitulácii bol 90 000 – 105,000 vojakov (zámerne nepíšem nemcov). Inak do marca 1943 vzdorovalo v Stalingrade ďalších 10 000 vojakov, čo odmietli zložiť zbrane. To, čo nepočíta pán historik-amatér alebo diletant (pevne verím, že nie profesionál z Matice, univerzity alebo nebodaj akadémie), je fakt, že 35 000 z kotla odtransportovala Luftwaffe (neviem ako sa počítali straty Luftwaffe pri letoch z kotla ale boli to celé desiatky percent z letov), cca 60 000 nemcov zabili priamo v boji, údaje z nemeckej literatúry hovoria o 8000-10000 muzoch co sa vratili zo zajatia, Wikipédia uvádza 6,000, ty 5000 nebránim sa ani tomuto číslu.
     …. čo sa týka vozenia do Osvienčimu, existujú doklady o platbe za odvoz a teoreticky ako Slovensko by sme si tieto peniaze mohli nárokovať na nemcoch. Dúfam, že ak na nás vytiahnu pokuty za neprijatie utečencov, tak snáď ekvialentnú alebo aj vyššiu sumu (žid vs utečenec, kto má vyššiu cenu?) si budeme nárokovať po Nemcoch teraz za každého vyvezeného žida.

   • Ospravedlňte prosím moju laickú nevedomosť, ale nebolo to náhodou tak, že sme boli satelitom inej veľmoci, ktorá si na ZSSR robila zálusk a že my sme (logicky) nejaké veľké slovo v tejto veci nemali?

    Ale možno alternatíva (anektácia Slovenska medzi susedov) sa páči viac, v rámci rozhodcu kto si zalúži akú po papuli.

 22. A čo je na tom provokačnom symbole také hrozné? nejako to mení moje slová?
  Ach, vy ešte stále delíte ľudí a národy a spoločnosti na čierne a biele? A keby mali tí motorkári vlajku s hákovým krížom, boli by viac akceptovateľní?

  Celá tá jazda je výrazom prejavu sily symbolizovanej víťazstvom vo vojne. nech už boli politicky a morálna dané strany na tom rôzne – táto vlajka vojensky vyhrala a akceptoval to aj Hitler vo svojej politickej záveti.
  Každé víťazstvo je zdrojom inšpirácie a hrdosti a bolo by škoda si ho nechať vziať, lebo ľudstvo, aj Rusi, potrebujú hrdosť.
  Ergo, Germáni vyhrali vojnu v roku 1942 a môžu byť na seba hrdí, Rusi vyhrali vojnu v roku 1945. To sú fakty.

  Nebudem dostávať koprívku z nejakého symbolu, ako židkovia z kákového kríža.

  • Vždy sa nájde niekto, kto bude prekrúcať pointu, len aby druhého zhovädil, aj keď sám vie, že manipuluje. Celý článok predsa nie je o vyvesení ruskej vlajky. Je o tom, ako si niekto dokáže poriadne kadiť do huby a odrazu je preňho akceptovateľné aj to, čo bolo ešte pár dní dozadu neakceptovateľné. Alebo je kladenie kvetov na pamiatku marodérom z NKVD odrazu prijateľné pre všetkých? Či len mne sa to zdá zvláštne? Niekto dostáva koprivku z hákového kríža, niekto z kosáka a kladiva, a tí najotrlejší, ktorí vedia kam v správnu chvíľu otočiť kabát, tí nemajú koprivku z ničoho…

   • “…údaje z nemeckej literatúry…”
    …chyba je v tom, že tú literaturu neudávate…
    …ja sám sa však musím opraviť, chybne som napísal, že do zajatia padlo 300 tisíc….myslel som to tak, že v Stalingrade ostalo 300 tisíc….
    Ano, aj Wikipedia udáva, že Paulus mal 290-300 tisíc mužov, že do zajatia padlo 91 tisíc, ale vôbec nehovorí, čo sa stalo so zbývajúcimi 200 tisícami.

    Dal som si však trochu záležať, aby som bol presný a okamžite po mojom komentári som požiadal môj kontakt v Nemecu o presné údaje.

    Tu sú aj s udaním zdroja:
    HEINZ SCHRÖTER z opisu bitky “STALINGRAD….,bis zur letzten Patrone” (“STALINGRAD….,do posledného náboja”), Eduard Kaiser Verlag.

    “17 októbra1942 mala 6-ta armáda 334.000 muzov.
    • 18 novembra 1942 bolo z obklúčenia vysťahovaných letecky 17.000 ranených.
    • Útok Červenej armády stál 6-tu armádu 34.000 muzov.
    • 25 novembra 1942 po obkolesení bola sila 6-tej armády spolu s rumunským plukom, ktorý celý začiatkom 1943 zdezertoval 283.000 muzov z ktorých bolo letecky evakuovanýh do 24-ho januára 1943 29.000 muzov.
    • Z počtu obkolesenych 254.000 muzov padlo do januára 1943 132.000 mužov.
    • 2-ho februára 1943 padlo do zajatia 122.000 mužov.

    Zo zajatia sa vrátilo max.6000 mužov (pravdepodobnejšie však ich bolo len 5000.)

    Dúfam, že sme si to objasnili a či ja som, alebo nie som historik, nech Vás netrápi, ja sa len s týnito a mnohými inými, zaujímavými záležitosťami zaoberám posledných 80 rokov….

   • Kotleba to inštrumentalizuje. Ukazuje to na jeho politickú flexibilitu. Nie že to možno ospravedlniť, naopak, je to veľmi dobré gesto.

    Každý, kto sa na to pozrie nazaujate, to dobre chápe. Nik tu neotáča kabát, ako už tu v diskusii bolo x krát napísané – to, ako dnes idú fronty, je jasné.

    PS. Mohol by niekto z redakcie vysvetliť SITRAAHROVI ako sa tu vešajú príspevky? Alebo ich presunúť?

 23. čo je skutočným cieľom oboch.?

  Všeobecné reči o tom, že všetci sú zlí, nie sú na úrovni. Opakujem – je rozdieľ v stupni nebezpečenstva, ba momentálne aj v znamienku. Viem, že ruská civilizácia nás v Európe ani nespasí, ani nám nie je vzorom. Ale objektívne – biologicky aj kultúrne – je nám bližšia a je s ňou možno vychádzať priateľsky, ako so súčasnou anglosionistickou civilizáciou. Je to jasný niekoľkonásobný rozdieľ. Verím tomu, že za čias boľševického šialenstva bol Sovietunion rozhodnutý pbsadiť Európu a urobiť v nej jeden veľký krvavý boľševický experiment. Ale to je minulosť, realita je, že experiment robia anglosionisti a aj keď si doteraz stredné vrstvy nahovárali, že to nie je až také zle, teraz naráža systém na dno a začína (jeho) krvavé špinavé finále. A v tomto finále je pre Európu Rusko zrejme pozitívny prvok, stabilizačný faktor.
  .

  • Samozrejme máš právo na svoj názor. Aj keď ja si myslím, že je veľmi krátkozraký. Ruská „civilizácia“ nám nie je bližšia ani kultúrne, ani biologicky. Nielen za boľševického šialenstva bol soviet (alebo rus) odhodlaný obsadiť Európu. Aj za čias zlatej hordy sa „Rusko“ snažilo expandovať do Európy, aj za cárov (Poľsko, Litovsko). Ďalej sa nedostali len vďaka práve tej zaznávanej germánskej, anglosaskej a áno, aj slovanskej (Poľsko) civilizácie. Zhodneme sa, že ruská civilizácia nás nespasí a ani nám nie je vzorom. Len dodám – ani nikdy nebola. To, aké sú dnešné pomery je samozrejme vec úplne iná. Ja však neverím, že z dravca sa stala razom (z hľadiska histórie) starostlivá kvočka, ktorá sa bude starať o záujmy cudzích štátov ako napr. Slovensko. Aj keď to tak môže teraz vyzerať. Impérium je impérium a bude vždy konať tak, ako mu je vlastné. Tak ako z leva sa nestane vegetarián, ani z Ruska nebude nejaký mierotvorca – rovnako ako nebude z Británie, USA, Francúzska či Číny. Pre mňa sú to všetko impériá – dravce. Spoliehať sa na ich veľkorysosť môže byť krátkodobo výhodné, ale dlhodobo kontraproduktívne. Nesnažím sa nejak zhadzovať Rusko na úkor iných veľmocí, ja to jednoducho tak vidím. Nemám ružové okuliare nasadené ani pri pohľade na západ, ani na východ.

   • “…áno, aj slovanskej (Poľsko) civilizácie”.
    ….neviem či sa trochu s tým Poľskom nemýlite, ale viem, že keď v septembri 1939 prišli prví nemeckí vojaci do Poľska, tak sa pýtali svojich veliteľov “aj toto je ešte Európa”?

   • Ok, toto beriem, ale treba sa na to pozrieť ako aj na nejaký fyzikálne systém, čo hľadá rovnováhu. Rusko po Leninovej revolúcii bolo žalostne zaostalé a ak by pokračovalo v tomto trende postupne by mu hrozil osud Indiánov v Severnej Amerike. (špekulácia) Lenin a Stalin (aj bez ohľadu na ich sponzorov) nech boli akýkoľvek, predsa len museli reflektovať stav a starať sa o vlastnú bezpečnosť. Z tohto pohľadu asi najúchylnejším počinom bolo gulagovanie príslušníkov armády Stalinom po druhej svetovej. Podľa Solženicina sa väčšina armády čo videla Európu gulagovala. Neviem aký názor tu panuje na Solženicina, ale v zásade mi to sedí. Komunisti vedomí si vlastnej blbosti, tiež neboli nadšení z toho ako vyzerajú mestá (napr. len centrum Banskej Bystrice bolo úžasné, na námestí sa udržiavali len tak tak fasády, ale v domoch okolo neho bývaly hordy neprispôsobivých spoluobčanov, ktorých aj medvede odmietajú žrať) a takmer každému normálnemu aj komunistovi a predovšetkým im a ich špičkám, pohľad na západné pozlátko hodnotovo vypláchol mozog. Výsledok a dnešný stav sú len dôsledky. Otázka znie inak. Čo sa to stalo s potomkami hrdej Francúzskej buržoáznej revolúcie, že sú na tom z môjho pohľadu hodnotovo, morálne a bezpečnostne možno ešte horšie ako my? Ako sa tá chyba dá odstrániť?

 24. -1vý riadok …………………………………………………………………………………… nejaký fyzikálny
  – 12ty riadok………………………………………………………………………………… neho bývali (hambím sa strašne za túto hrúbku, fuj)

  Dá sa to aj bez silného vodcu (alfa samca) čo donúti rozmaznané stádo poslúchať, alebo nezostáva nič iné len hnať stádo na omega – jatky (t.j. koniec histórie Francúzov ako národa)? Návrhy? Podľa možnosti históriou overené…. .

 25. Nechcel som sa pôvodne zamiešať do debaty o vyvesení ruskej zástavy v B.B na uvítanie “motorkárov” z Ruska. Vlastne ani neviem, načo tam prišli. Názor na vyvesenis ruskej vlajky je osobný názor každého a každý má nárok na svoj názor.
  Jedno je však pravdou, tí chlapci (ohliadnúc od toho, že sa opičia po amerických banditoch Hells Angels, či podobných banditoch, menom Mongols, ktoré obidve skupiny sú považované systémom za kriminálne), sú potomkovia, synovial či vnuci tých, ktoí v tej Druhej svetovej zahynuli.
  Ide tu o to, či vedia, za koho tí ich otcovia a starí otcovia zahynuli.
  Za koho? A že by si tak ‘udatne’, z vlastnej vôle, bránili to svoje otroctvo? Ja som ich pár poznal osobne a preto mám na to trochu iný názor.
  Norman má pravdu, keď nedávno napísal “Ach, vy ešte stále delíte ľudí a národy a spoločnost…” a ja doplňujem.. “namiesto toho, aby vás zaujímala rasa, naša biela rasa…”

  Proti čomu a komu bojovali tí bieli nemeckí, či ruskí chlapci? Tí nemeckí rozhodne nie proti ruskému ľudu, ale proti jeho vrahom, sediacim v Moskve okolo Stalina, ktorí už mali na svedomí milióny povraždených bielych Rusov. A vraždenie stále pokračovalo, Poliaci, Ukrajinci, Lituánci, Litovci, Estónci, pokiaľ ich nemecké jednotky nezačali hnať a objavli neuveriteľné masakre – Bykovnia, Feodosia, Grischino, Winitsa, Babi Yar, Katyn, tisíce povraždených bielych ľudí – ich nepriateľov – bielej rasy.
  A za čo bojovali tí bieli ruskí chlapci? Aj to napísal Norman správne – “Rusi vtedy bojovali na strane sionistického bastarda…”. Prečo? Lebo im Stalin, zrejme na radu jeho “poradcov” dovolil zase chodiť do kostola a celú túto židovskú podlosť nazvali “Veľká Vlastenecká Vojna”!
  Solženicin mal pravdu, keď napísal, že “Ruský národ bol len tým nešťastným národom, ktorý dostal, ako prvý, tento úder “.
  Pri príležitosti diskuzie o Stalingrade a nesmyslov niektorých komentárov (DubnIk), otvoril som si môj archiv, podívať sa na, čomu hovoria tzv. dnešní “historici”, vraj najväčšia tanková bitva Druhej svetovej vojny, Bitva o Kursk. Pravdou je, že taká “bitva” ani neexistovala. Po znovu-získaní iniciatívy po Stalingrade, nemecká armáda zahájila ofenzívu ‘Zitadelle’ (Citadela) pri Kursku. Nebudem sa zaoberať detailami, ale len pre zaujímavosť: ako môže čeliť 29 pechotných divízií proti 109-tim divíziam ruským? Ani nehovoriac o ďalšej obrovskej presile? A ešte k tomu Nemci odtiaľ muesli presunúť dve tankové divízie do Talianska, kde Musolliniho ‘hrdinovia’ dostávali na frak? Pomer síl = 7:1.
  Tragédia je však inde:
  Pri čítaní tejto epizódy Druhej svetovej, slušnému, čestnému človeku tuhne krv v žilách….ako sa také niečo, ako Druhá svetová vojna, vôbec mohlo stať?
  Kursk:
  Rusov bolo 34,000 zajatých,17,000 mŕtvych a cca.33,000 ranených. Nemecké straty boli 20,720 mužov z toho 3,330 mŕtvych…

  Včetne Stalingradu stratili Sovieti do toho času 11 miliónov mŕtvych, ranených a zajatých.
  JEDENÁSŤ MILIÓNOV! A niekoľko miliónov nemeckých chlapcov. Všetko chlapci Bielej Rasy!
  Za koho? Za tých pár monštróznych netvorov a ich spoluvercov, majiteľov svetových bánk, ktorí chcú nahovoriť svetu, že oni sú “bohom vyvolení ľudia”.
  A kdo ich zase zachránil? Bola to tá kresťanská biela rasa, na popud Vatikánu. Ten Voltaire mal predsa len pravdu, keď povedal:
  “Ľudstvo nebude šťastné do chvíle pokiaľ posledný kráľ nebude obesený na čerevách posledného kňaza

  • Christian Freeman

   musel si si do kresťanov zase kopnúť, Sitra? Vatikán zachraňoval, ak sa dobre pamätám, po vojne skôr iných utečencov, biskup Hudal a Ratlines, to Ti určite niečo hovoriť bude..
   A oháňať sa slobodomurárom Voltairom – prekvapuješ…obzvlášť, že francúzski „revolucionári“ pohlušili kadekoho, ale žeby to ľudstvu prinieslo šťastie, to si netrúfam povedať 😀
   Pekný víkend prajem.

 26. Áno, Vatikán zachraňoval, pamätám…
  Pápež Pius XII (1939-1958), keď už sa situácia na ruskom fronte obrátila, začal tajne vyjednávať so židobolševikmi v Moskve “vy neprenasledujte a nešpinte kresťanstvo a ny nebudeme špiniť a potierať komunizmus”; a krátko pred tým ‘požehnával’ zbrane talianskych vojakov idúcich zabíjať na ruský front…ten obraz budem mať pred očami pokiaľ naposledy nevydýchnem…ako 9-ročný chlapec som si povedal “a tí ruskí chlapci nie sú jeho deti”?

  Prezident Truman, spolu s britským C.R. Clement-om a J.V. Stalinom, 2-ho augusta 1945 (v Európe bolo po vojne) nariadili vysídlenie nemeckej populácie z Poľska, Československa a Maďarska , odhadom 12 miliónov ľudí. Nejakých 3 milióny zahynulo („American Manifest Destiny and Holocausts…“ str.182).
  Boli to všetko kresťania a Vatikán neprotestoval ani slovom.
  Bol to senator Wm. Langer, ktorý v Apríli 1949 povedal v Senáte, že ešte v Apríli 1847 prezident Truman stále nariaďoval pokračovať v neľudských deportáciách.
  Povedal:
  “Nikde v zazanmenanej histórii, nebola napísaná kapitola takej temnej brutality….a my sme účastní v pokračovaní týchto nehumánnych praktík v budúcnosti, napriek tomu, že svedomie Američanov volá proti takýmnto beštiálnym praktikám….

  A Anne O’Hare McCormick v New York Times nazvala rozkaz Potsdamkého vysídľovania:
  “Bez príkladu v histórii…zločin proti ľudskosti, ktorý história odplatí strašnou odplatou” (23 október 1946).
  A13-ho novembra:
  “…naj-nehumánnejšie rozhodnutie governmentov oddaných obrane ľudských práv”.
  A Vatikán ani slovo.
  Rád by som napísal aj niečo pozitívne o krsťanstve, ale skutočne, nie je čo napísať.

  Doporučujem oboznámiť sa prečo a kedy sa Voltaire stal slobodomurárom.

  • Christian Freeman

   a tak iste vieš, že kresťanstvo nie je Vatikán (darmo sa tvária, že sú), takže viniť slobodomurárov a Židov vo Vatikáne, že sa o ľudí nestarajú, je zbytočné.
   Prečo a ako sa Voltaire stal slobodomurárom pre mňa podstatné nie je. Podstatné je, že bol.
   Ale nechápem, prečo si do debaty zamiešal Potsdamskú dohodu. Vatikán sa jej zúčastnil? Ak by som použil trošku pokrútený argument, mohol by som povedať – aha, aké beštie, a neboli to kresťania – teda všetci nekresťania sú beštie. Logicky by to sedelo, samozrejme, pravda to nie je. Asi tak

   • Predstaiteľom kresťanstva pre mňa a pre celý svet, je Vatikán a či si myslíte vy, nie je podstatné.
    Preto nevidím žiadny rozdiel mezi slobodomurárom Voltairom a pápežom Jánom XXIII (Angelo Giuseppe Roncalli 1958-1963), ktorý, ako pálež, bol tiež slobodomurár.

    • Christian Freeman

     použijúc Tvoju logiku – sorry, (takmer) celý svet nevidí nič zlé na slobodomurároch a židovskom sprisahaní…teda čo si na túto tému myslíš, nie je podstatné.
     Myslím, že sa stačí pridržiavať známeho – Väčšina sa väčšinou mýli.

 27. Pokiaľ viem, nemcom, hlavne sudetským sa razilo heslo:“Heim ins Reich“. Po vojne sa im aj splnilo. Avšak viem že čo sa týka reálnych skúseností mojej rodiny, sú to skôr pozitívne skúsenosti so slovákmi a čechmi nemeckého pôvodu v jednotkách SS. Samozrejme, podliehali rozkazom a vykonávali svinstvo na rozkaz, ale keď nemuseli chovali sa lepšie ako ich germánski súkmeňovci z Nemecka. Napriek tomu títo ludia pred vojnou volili Henleina …. . Toto sú reálne dôsledky manipulácie masy etnickou propagandou a etnickým hlasovaním. Celý tento nemecký sudeťácky precedens je pre mňa z historického ohľadu na samotnú komunitu dosť neprijateľný, a aj preto sa mi páči viac koncept stavovského parlamentu namiesto toho, čo tu máme dnes. Lebo to čo tu je a strany typu SNS a SMK ma dosť vytáčajú o zvyšku ansámblu zatiaľ pomlčím, ale tiež nie som z neho nadšený. Možné je však, že stavovský parlament by mal len iné chyby. Pozriem na Švajčiarov ako to tam funguje, či tam majú takéto divné strany.

 28. sitra ahra, vatikán nie je predstaviteľom všetkých kresťanov. je však slobodomurársky, o čom svedčí napr. prijatie rotariánov pápežom (vid. magnificat. sk).
  vatikán je však protinárodný a podporujúci nwo. napríklad strana sns na čele s andrejom dankom, navrhla za šéfa sis, teda zoskupenia, ktoré sleduje aj tento web, antona šafárika, sekretára arcibiskupa sokola, člena maltézskeho rádu. ako môže niekto, kto používa diplomatický pas rádu maltézskych rytierov pracovať pre slovensko? (takým človekom je napr. aj hrušovský kdh.) podľa ficovho zákona mal byť pozbavený slovenského občianstva, nakoľko má aj iné občianstvo . a pokiaľ viem, tak na takom poste musí byť v prvom rade občan sr. namiesto toho býva pozývaný na audiencie prezidentom, a to nebol ani marián k. tento človek (šafárik), sa postaral napr. o odvolanie bezáka, spolu so sokolom. (sokol bol štb, lebo bol vydierateľný, lebo pod vplyvom alkoholu riadil auto, havaroval a zabila sa pri tom jeho sekretárka. to ešte za socíku)
  oni tak arogantne porušujú aj vlastné zákony, že to tu ženú do občianskej vojny. v podstate všetky informácie ktoré takéto štátne služby získavajú, a na základe ktorých sledujú takéto weby s národnou tématikou, sú nezákonné a je to vlastizrada. neviem posúdiť, či napr. býv. šéf nbú miloš žiak a mojžiš, ktorí sú zas židovského pôvodu, nemajú zas pasy izraela. ak niekto má info. dajte.
  takisto nechápem, za daných okolností, prečo nebohý poslanec ondrej binder za ľsns kotleba, mal túžbu vyspovedať sa priamo sokolovi. nestačilo to napísať na takýto web? alebo aj binder robil pre maltézsky rád? ako sa majú správať radoví členovia sis, polície a nbú, keď ich vedenie prvé porušuje ich vlastné zákony a koná proti vlastnému štátu a národu?

  • “…:”Heim ins Reich”. Po vojne sa im aj splnilo” aj s vyvraždením 250 tisíc….

   Hlúpa irónia…odkedy boli Sudety českým územím?
   Ešte možno príde čas, keď sa splní, ako to napísal David Irving:
   “…Nemci na budúce dostanú Sudety ‘nóbl’ spôsobom, oni si ich kúpia…”
   a Češi ich budú prosiť o jednu krabičku sardiniek naviac, za udávanie,
   ako to robili za Protektorátu…..

   • No všimol si si aj ty tú iróniu… . Preto ak budem mať čas pozriem sa na to ako funguje Švajc, lebo toto čo sa stalo sudeťákom respektíve dôsledky toho čo porobil Appony (i?) so svojimi školskými zákonmi (rozbitie Uhorska a naše definitívne mentálne odčlenenie) sú presne opačné historické precedensy. Ten prvý zlikvidoval národnostnú menšinu a dokonca ju vyhnal z jej územia a ten druhý nás aj napriek našej mentalite a vďaka zopár historickým nahodilostiam dostal na scénu z ktorej sme odišli po páde Veľkej Moravy (viac-menej aj s trochou pritiahnutia za uši).

    • “sitra ahra, vatikán nie je predstaviteľom všetkých kresťanov”.
     …a kdo sú tí „iní“ kresťania? Luteráni, Babtisti, Jehovisti, Menoniti, Strigolnici, Duchoborci, Branch Davidians (Koreš), Kalvíni, Husiti, Huteriti, Eboniti, Waldenses, Celtic Church, Mormoni, atď? Ako vidieť, svet je plný bláznov.
     To sú sekty, založené na tých istých základoch, židovskom Starom Testamente (Starý Zákon), lebo Nový Testament nie je ničím iným, ako opis Starého.

     • Christian Freeman

      „To sú sekty, založené na tých istých základoch, židovskom Starom Testamente (Starý Zákon), lebo Nový Testament nie je ničím iným, ako opis Starého.“

      Ak si niekedy potreboval uviesť dôkaz, že si Bibliu nikdy nečítal, práve si ho podal. 🙂

 29. John Tyndale bol upálený na hranici zato, že preložil bibliu do angličtiny.

  Čo je v biblii take zaujímavé na čítanie?
  Ja ale čítam aj iné zdroje, ktoré doporučujem aj vám, ako jedinému znalcovi:

  Welcome to
  Forbidden Knowledge: the Bible’s Origins

  Your Host: Walter Reinhold Warttig Mattfeld y de la Torre, M.A. Ed

  UPDATED: 20 July 2012

 30. Christian Freeman

  Vieš, Sitra, teraz Ti tá irónia (typu „ako jedinému znalcovi“ – ja sa nepokladám za znalca Biblie, a už vôbec nie jediného) nepomôže, pretože som Ťa nachytal, takpovediac, „na hruškách“. Bavíš sa o niečom, o čom šajnu máš len z druhej ruky – preto dokážeš hádzať žartovné príspevky ako kedysi „Lilith v Biblii“ 😀
  A nejde o to, čo je v Biblii zaujímavé na čítanie – ale ak sa o niečom idem baviť, tak elementárna znalosť sa očakáva…síce tuná ju čakať, to by bolo ako čakanie na Godota.

  • Prepáčte môj omyl, keď som vás považoval za “znalca”. Vy ste jednoducho obeť jednej knihy a tá kniha z vás urobila čudáka, o čom som už dávno presvedčený.
   Že ste mňa‘nachytal’ na hruškáh? Uvedomte si konečne, že na to ste ešte nedorástol. Otázku Lilith už predhadzujete asi 3-tí krát, neviem prečo.

   Tu máte niečo, čo by ste si mal dobre zapamätať a aby ste vedel, že viac sa nepokúšajte kritizovať, alebo dokonca ironizovať mňa, na čo nestačíte.

   Lilith (Hebrew: לִילִית‎ Lîlîṯ) je hebrejské meno postavy v židovskej mytológii, vzniklej v skoršom Babylónskom Talmude (3-5 storočie C.E).

   (Lilith (Hebrew: לִילִית‎ Lîlîṯ) is a Hebrew name for a figure in Jewish mythology, developed earliest in the Babylonian Talmud (3rd to 5th centuries CE).

   Lilith sa neskoršie dostala do sveta pravekých Hittitov, Egypťanov, Izraelitov a Grékov. Zjavuje sa v biblii ako demon divočiny, odmietaný prorokom Izaiášom.
   V Stredoveku sa znova objavuje v židovských zdrojoch, ako veľmi zlá prvá žena Adama.
   (Lilith next migrated to the world of the ancient Hittites, Egyptians, Israelites and Greeks. She makes a solitary appearance in the Bible, as a wilderness demon shunned by the prophet Isaiah. In the Middle Ages she reappears in Jewish sources as the dreadful first wife of Adam)

   Dokonca som k vám taký láskavý, že vám to dávam v dvoch jazykoch.

   • Christian Freeman

    „Otázku Lilith už predhadzujete asi 3-tí krát, neviem prečo.“

    [Práve preto, milý Sitra, že presne dokazuje moje tvrdenie. Bibliu si nečítal (pochybujem, že Talmud áno), ale hádžeš tuná tvrdenia, ako sa Ti zachce. A presne z tohoto dôvodu tu už asi 3-krát hádžem tú Lilith, pretože – ak nechcem povedať, že si klamal – si jednoducho zavádzal. Inými slovami – tvrdil si, že o Lilith sa píše v Biblii, čo nie je pravda. Tam nie je čo riešiť, z toho sa nevykrútiš (plus, ako vyplýva z tvojho príspevku vyššie, o Biblii máš informácie max. z druhej ruky, keďže si ju nečítal, typické pre ateistov je, že čím menej o Biblii vedia, tým viac o nej rozprávajú/píšu).]

    Tu máte niečo, čo by ste si mal dobre zapamätať a aby ste vedel, že viac sa nepokúšajte kritizovať, alebo dokonca ironizovať mňa, na čo nestačíte.

    Lilith (Hebrew: לִילִית‎ Lîlîṯ) je hebrejské meno postavy v židovskej mytológii, vzniklej v skoršom Babylónskom Talmude (3-5 storočie C.E).

    (Lilith (Hebrew: לִילִית‎ Lîlîṯ) is a Hebrew name for a figure in Jewish mythology, developed earliest in the Babylonian Talmud (3rd to 5th centuries CE).

    [Milý Sitra, odkedy je Talmud Biblia? 😀 a odkedy sa datovanie Biblie udáva do 3. až 5. storočia CE? 😀 Myslím, že na Tvoju kritiku stačia úplne bežné znalosti o Biblii, na to človek ozaj nemusí byť znalec. Vieš, mi to pripomína boom kedysi okolo dokumentu Zeitgeist. Tiež to síce bolo pekne spravené, akurát z mnohých lží a poloprávd. Taktiež Ty, ak si myslíš, že tuná ohúriš tým, ako povypisuješ z kníh citácie -človeče, ako som už písal, nie si sám, kto má doma knižnicu 😀
    Takže asi tak, milý Sitra – na „nachytanie ťa na hruškách“ ozaj veľa netreba. A stalo sa, či sa ti páči alebo nie 😀 Pekný deň.]

    • “….odkedy je Talmud Biblia?”
     …a sme u toho. Kresťania si uzurpovali názov ‘biblia’ len pre svoje nezmysly… Podla vás samozrejme biblia je len váš Nový Testament, snôška kydov o ktorých ani neviete kdo a kedy ich napísal….lebo to neboli tí štyria židia, ako sa domnievate…
     Prosím vás, choďte do hája….s vami sa zapodievať je skutočne márnenie času…

     • Ešte malý dodatok, aby som s vami skončil….keď sú vám pojmy “Hebrew Bible” (tiež “Jewish Bible”) neznáme, niet o čom debatovať…
      …a aby som vás potešil, ako ateista nosím na krku prívesok “Cross of Nero” (also „Broken Cross“), ak viete, čo to je….

 31. Christian Freeman

  Sitra…ak si niekto pletie výrazy „Hebrew“ a „Jew“, tak s ním fakt škoda strácať čas. Darmo sa tu hráš na urazeného, myslím, že každý, kto má všetkých pokope vidí, že skrátka nie si v téme doma 🙂 inými slovami, fakt si bol nachytaný na hruškách.
  A k tomu “ Podla vás samozrejme biblia je len váš Nový Testament“..skús sa venovať niečomu užitočnému, ako tipovaniu, čo si oponent v diskusii myslí 😀
  Inak, aby si sa niečo nové naučil, z gréčtiny „Ta Biblia“ = Knihy 🙂 A nie, nie je to len Nový Testament, ergo Nová Zmluva…neboj, mám čosi prečítané a naštudované… :-))))

  • Neviem, kde beriete, že som urazený. Však to je to, čo tvrdím už od dávna, že biblia =knihy, ale podľa vás zrejme nie, lebo vy ste sa vyjadril, že napr. Book of Enoch “nie je material pre bibliu”. Vymýšľate a zavádzate, ako sa len dá , typicky po kresťansky.
   A zrejme pre vás ani Talmud nie je biblia!
   Ale zrejme my, ateisti o ničom nič nevieme, ale zato o tom mnoho píšeme. Problém je ale ten, že o tom kresťanstve nie je toho mnoho čo piísať.
   Ale vieme jedno – vieme pravdu o pôvode a vzniku tohoto ‘krásneho’ náboženstva.
   Tu to mame:
   Kresťanská biblia je rozdelená do dvoch častí. Prvá sa menuje Starý Testament a obsahuje 39 kníh Židovských Skriptov, druhá sa menuje Nový Testament a obsahuje 27 kníh.
   Počas troch storočí ktoré nasledovali založenie kresťanstva v prvom storočí,
   ‘Otcovia cirkvi’ zostavili zápisky evanjelií a ‘apoštolské listy’ do kresťanskej biblie, ktorá sa stala známa ako Nový Testament.
   Ku Starému a Novému Testamentu sa spoločne referuje ako “Svätá Biblia” (The Holy Bible).

   Kanonická kompozícia Židovskej Biblie je v rozpore medzi kresťanskými skupinami. Protestanti uznávajú za kanonické len knihy “Hebrew Bible”; rímsko-katolíci a Ortodoxní, považujú deuterokanonické knihy, skupinu “jewish books”, tiež za kanonické.

   Nový Testament pozostáva z Evanjelií (vraj “dobré zprávy”, čo je však ďalší kkresťanský klam, lebo v skutočnosti EVANGELION – znamená “Good news of military victory”), Akty Apoštolov, Epištoly (Listy) a Knihy Zjavení.

   Židovskí kresťania, tiež nazývaní Hebrejskí kresťania (žido-kresťania), Kresťanskí židia, alebo Judeáni (Judaizers), boli pôvodní členovia židovského hnutia, ktorí sa neskoršie stali kresťania, ktorí udržovali židovské náboženské praktiky, od počiatku kresťanstva až do, približne, 5-ho storočia. Boli v spojení so žido-kresťanskými evanjeliami.
   Alister McGrath, bývalý professor Historickej Teológie Univerzity Oxford,
   uvádza, že židovskí kresťania v 1-vom storočí, boli úplne verní, nábožní židia.
   Lísili sa od ostatných súčasných židov len v ich prijatí Ježiša ako Mesiáša.
   Avšak ako kresťanstvo rástlo vo svete gentilov, kresťania boli odrezaní od svojich židovských koreňov.
   Židovské kresťanstvo sa ocitlo na úpadku, pravdepodobne príčinou žido-rímskych vojen, (66-135) a rastúceho anti-židovstva, možno najlepšie zosobnené Marcionom v druhom storočí a viacmenej pomocou Rímskeho Imperátora Konštantína vo štvrtom storočí (C.E.), potichu padlo do pozadia.
   Bolo podriadené gentilmi založenému kresťanstvu, ktoré sa stalo neskoršie (za Theodosiusa) oficiálnym náboženstvom Rímskeho Impéria a ktoré prevzalo kontrolu miest vo “Svätej Zemi”, ako
   “Church of the Holy Sepulchre” a “Cenacle”.
   Nesmiete mi mať za zlé, že Alister McGrat a podobné kapacity, sú pre mňa omnoho dôvery-hodnejší ako vy,
   o ktorom nič neviem, okrem vašich zúfalých pokusov brániť niečo, čo je neobrániteľné.
   Tie vaše detské, smiešne ‘šmajlíky’ si vložte do vašej mpdlitebnej knižky, kam patria.
   Aleluja!

 32. Z pohľadu ĽSNS je to trochu zvláštne, že tak zmenila rétoriku. Najskôr je to dané ich sympatiami k Slovanstvu, takže aj k Rusku. Nie je totiž žiadnou novinkou, že všetci ľudia podporujúci slovanskú vzájomnosť sú orientovaní prorusky, či skôr lepšie proputinovsky. Očividne nevedia, že Putin nie je nacionalista, ochranca tradičných hodnôt a kresťanstva, bojovník proti sionizmu, v extrémnom prípade aj zachránca Slovanov, ako sa prezentuje. V skutočnosti podporuje multikultúrnu spoločnosť, toleruje potraty (v Rusku sa ich ročne vykoná rovnaký počet ako v USA, ktoré majú raz toľko obyvateľov), etnických Rusov ubúda, imigranti oberajú pôvodných obyvateľov o robotu, udržiava úzke styky s najvplyvnejšou sionistickou sektou v Rusku, prechádzal sa so svojimi kolegami (americkým a čínskym prezidentom) v slobodomurárskom odeve. Okrem toho je stále na žive, čo je zvláštne, pokiaľ uvážime, že sa Rothschild a spol. s nikým neserú. Taký človek určite nebude ten za koho sa vydáva.

  A k samotnému SNP, ktoré je tak kontroverzné. Ak by sme sa na to mali pozrieť nezaujato, tak treba vždy rozlíšiť dva pohľady, tak ako je tomu v prípade každej jednej zmanipulovanej historickej, resp. súčasnej udalosti. A že ich bolo a je. Prvý je pohľad ľudí, aspoň ich väčšiny, ktorí sa udalosti zúčastnili a druhý je pohľad tých, ktorí ťahali za nitky a následne na tom profitovali. V prípade SNP sú to pohľady väčšiny partizánov (výnimku tvoria boľševici a čechoslovakisti, ktorých ku nám vyslali) bojujúcich za Slovensko a jeho vymanenie spod vplyvu nacistického Nemecka (pôvodný zámer) a zároveň netušiacich, že ich zneužila benešovská a boľševická háveď. A potom pohľad čechoslovakistov a boľševikov, ktorí celú udalosť zneužili na likvidáciu našej štátnosti a nastolenie červeného teroru. Oni, nie Tiso (!), nesú zodpovednosť za všetky zverstvá páchané na slovenskom obyvateľstve v rámci represálií. Povstanie bolo, aj v dôsledku blížiacej sa Červenej armády, predčasne vyvolané, ostalo viac času pre represálie. Preto by sme si to nemali pripomínať ako štátny sviatok velebiaci nastrčených agentov, ale ako pamätný deň pre pripomienku padlých bojujúcich naozaj za Slovensko. To isté by malo byť aj v prípade 8. mája. Pri ňom by tiež trebalo zdôrazniť, že ak máme použiť výraz oslobodenie, tak jedine ako oslobodenie spod vplyvu nacizmu. Samotné slovo oslobodenie totiž vytvára dojem slobody po skončení vojny.

  Je to ináč veľká škoda, ako si ľudia neuvedomujú, že celá história je obrovský a dôkladne naplánovaný podvod, ktorý sa špirálovito opakuje, ľudia ťahajúci za nitky neriadia iba jednu stranu, ale obe, a že tých „náhodných“ faktov je až príliš veľa na to, aby to naozaj bola náhoda. Stačí pozrieť svetové vojny. Ešte v 19. storočí ich naplánoval slobodomurár Albert Pike, a dve z nich sa stali presne ako to chceli. A ako to najľahšie dosiahnuť – práve vytvorením, financovaním a ovládaním oboch strán, ktoré dostanú zámienku, mysliac si, že je všetko z ich hlavy. Preto ak si nacisti mysleli, že bojujú proti židovstvu, čo z ich pohľadu bola pravda, tak mu v skutočnosti slúžili, a ak si mysleli že si podrobia Slovanov a iných „untermenschov“ tak to malo ostať iba pri tom myslení. Pochopiteľne to, a nie len v tomto prípade, nikoho neospravedlňuje, tí ľudia si mysleli že konajú sami. Skutočná úloha nacizmu bola ale v tom, aby poskytol zámienku a následne zariadil likvidáciu židov, ktorých majetok prešiel priamo, či nepriamo do rúk bánk a korporácií vlastnených židmi na čele s Rothschildovcami, a k tomu mali zariadiť vojnu, vďaka ktorej zarobia židia nehorázne prachy, dosiahnu rozšírenie boľševizmu mimo územie Sovietskeho zväzu a k tomu budú mať zámienku pre založenie Izraela, ako aj znovupodrobenie Nemecka, aby ho mohli znova použiť k rozpútaniu svetovej vojny – vojny medzi Európou a islamom. Čiste logicky – ak ešte v 19. storočí niekto vytvoril takéto plány, spomínajúc napr. nacizmus, hoci o ňom v tom čase nikto nechyroval, a všetky tieto udalosti idú ako cez kopirák, pretože ich financovali a následne na tom najviac zarobili a inak získali práve vždy tí istí ľudia, tak to sotva bude náhoda. Ak sa dobre pamätám, tak to bol britská tajná služba, ktorá robila výskum a dokázala, že všetky vojny od napoleonských boli financované Rothschildovcami platiacimi obe strany.
  Viem že som nakoniec odbehol od hlavnej témy, ale to len pre ďalší príklad a súvislosti. Všetko so všetkým súvisí a myslím, že je potrebné to pripomínať, aby sme sa aspoň niektorí spamätali. Hlavne sa treba nad tým čo nám je predkladané sa zamyslieť, nie iba prečítať a prevziať, to je najlepší spôsob.

Leave a Reply