Domov / Spoločný blok / Kde boli slovenskí poslanci v parlamente EÚ?!

Kde boli slovenskí poslanci v parlamente EÚ?!

Kategória správy: Ekonomika
Štát: Slovensko
Text správy : Na podnet tlačového oddelenia SNS, posielame ďalej túto správu:

„V utorok 18.12.2012 v podvečerných hodinách hlasoval v Bruseli Výbor EP pre rozpočet o správe Nilsa Torvaldsa k návrhu „Nariadenia Rady o podpore Únie pre programy pomoci na vyraďovanie jadrových zariadení z prevádzky v Bulharsku, Litve a na Slovensku.“

V dôležitom hlasovaní o výške príspevku EÚ pre jednotlivé krajiny bol tesnou väčšinou, najmä hlasmi EPP, presadený pozmeňujúci návrh článku 3, odsek 1, pododsek 2, ktorý fixuje podiel Slovenska na uvedenej pomoci len vo výške 20,8% z celkovej sumy 552 947 000 EUR, teda vo výške 115 012 976 EUR a nie 200 000 000 EUR, ako nám hovorí premiér Robert Fico.

Slovenská republika sa oprávnene domáha zvýšenia podpory EÚ na odstávku V1 v Bohuniciach o 263 mil. EUR, pretože Bulharsku aj Litve poskyta Únia pre elektrárne Kozloduj a Ignalina plnú podporu aj na prefinancovanie manipulácie a uloženie vyhoretého jadrového paliva a rádioaktívneho odpadu. Slovenská republika však na tieto opatrenia od EÚ nedostala nič a nemá ich v súčasnom príspevku ani zohľadnené, napriek tomu, že na ne už uvedených 263 mil. EUR vynaložila. Princíp rovnakého zaobchádzania nás oprávňuje požadovať zo spoločných európskych peňazí takú istú podporu, akú dostávajú iné krajiny. Požiadavka na zvýšenie príspevku EÚ z pôvodne navrhnutých 114 815 000 EUR na 377 815 000 EUR pre Slovenskú republiku je preto plne legitímna.

Tesný výsledok hlasovania naznačuje, že štyria slovenskí europoslanci, ktorí majú v tomto výbore právo hlasovať mohli pri lepšej účasti a koordinovanom postupe zabrániť prijatiu tohto, Slovenskú republiku poškodzujúceho, pozmeňovacieho návrhu. Proti percentuálnemu rozdeleniu podpory Únie medzi tri členské štáty, s najmenším podielom pre Slovensko, však hlasoval iba zástupca SNS v EP, podpredseda EFD Jaroslav Paška.

Obe Slovenské mediálne agentúry TASR aj SITA sa rozhodli uvedenú informáciu nezverejniť!

Bratislava, 20. decembra 2012

Tlačové a informačné oddelenie SNS“

Zaslal (meno/nick) fero158
Zdroj správy Panslovanská únia

O oliolijanko

2 komentáre

  1. Veď v pohode 100 000 000EUR hore dole. Keď sme sa už zaviazali odstaviť údajne nespoľahlivé bloky. Načo máme a platíme tam vlastne tých zástupcov(keď už sme v tej EU)?

  2. Zaujimalo by ma hlavne kde bola velkohubs europslnkyns Moniks Benova?

    Pravdepodobne riesila sulozenie zien so zenami , muzov s muzmi a vsetci spominani pravo n asexulany zivot 5 rocnych deti t.j. uzakonenie pedofilie !

    Toto je hlavna tema byvalej pracovnicky escort servisu , predavacky topanok a pod. , ktora sa vyziva v popularite no brazovkach , kde sa s radostou ukazuje v spolocnosti prostitutok .

Leave a Reply