Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Katolícky arcibiskup varuje pred „dúhovou pliagou“ ohrozujúcou Poľsko

Katolícky arcibiskup varuje pred „dúhovou pliagou“ ohrozujúcou Poľsko

Krakovský arcibiskup v južnom Poľsku čelí odporu za porovnávanie „červenej pliagy“ komunizmu s hnutím za práva gejov, ktoré opísal ako „dúhovú pliagu“ vymývajúcu mozgy jeho krajanom.

„Naša krajina už nie je zasiahnutá červenou pliagou, čo neznamená, že tu nie je žiadna iná, ktorá chce ovládať naše duše, srdcia a mysle,“ povedal vo štvrtok arcibiskup Marek Jedraszewski počas prejavu pri príležitosti 75. výročia varšavského povstania proti nacistickej okupácii.

Jedraszewski tvrdil, že komunistická ideológia a LGBT myšlienky podporujúce rovnaké práva pre sexuálne menšiny majú v skutočnosti rovnaký zdroj.

„Nie je marxistická, boľševická, ale zrodila sa z rovnakého ducha, je neomarxistická,“ povedal, pričom svetovú kampaň za práva gejov, ktorá sa dovalila do Poľska, nazval „dúhovou chorobou.“

Výlev hnevu tohto duchovného podľa očakávania vyvolal hnev liberálnej opozície a kritiku vládnucej strany Právo a spravodlivosť (PiS).

Robert Bierdon, prvý poľský homosexuálny politik a vodca proeurópskej strany Jar, nazval arcibiskupa „stelesnením zla“ a obvinil ho z prekročenia červenej čiary „ktorá sa v demokratickom štáte neprekračuje.“

„Som gej a dovolím mu, aby mi do tváre povedal, že som pliaga. Povedal by som mu o mojom detstve a o tom, ako som chcel spáchať samovraždu, keď som sa dočítal, že byť gejom je choroba,“ povedal politik a dodal, že napíše list pápežovi Františkovi v nádeji, že „zasiahne“ do situácie.

V tomto roku otriaslo silno katolíckym Poľskom niekoľko kontroverzných situácií týkajúcich sa LGBT. Minulý mesiac konzervatívne poľské noviny vyvolali hnev potom, ako vydali nálepky „zóna bez LGBT“, ktoré boli ihneď prirovnané k nacistickým plagátom varujúcimi Židov, aby „nevstupovali.“

V máji bola zatknutá poľská LGBT aktivistka za urážku náboženského presvedčenia, keď vytlačila plagáty znázorňujúce malého Ježiša a Pannu Máriu s dúhovými svätožiarami okolo hláv.

Akcie za práva gejov v Poľsku často marí násilie. Pochod hrdosti v meste Bialystok koncom júla sa rýchlo zvrhol v chaos potom, ako aktivistov za práva gejov konfrontovala skupina anti-LGBT demonštrantov, ktorí na ich hádzali kamene, fľaše a petardy.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: RT

O ::prop

4 komentáre

 1. Keby sedeli so svojou psychiatrickou úchylkou (ktorú násilne a pomocou dukátov vymazali zo zoznamu chorôb) doma na riti, bolo by všetko v poriadku. Sú aj ťažšie psychiatrické deviácie ako je homosexualita. Takto provokujú, každému sa snažia dokázať, že sú „normálni“, čo je nezmysel. A potom sa čudujú a vreštia ako opice. Ani si neuvedomujú, že sú len nástrojom v číchsi rukách…

  • Přesně tak.. Očividně to není jejich jediná úchylka, ještě je třeba připočíst exhibicionismus a neustálé nutkání být středem pozornosti.

   Ve kterých rukách že jsou nástrojem, je jasně vidět podle unijních a židovských vlaječek.

   Stejný „zdroj“ jako marxismus a ta buzerantská hnutí má i žido-křesťanství, které už tisíc let vymývá Evropanům mozky a snaží se ovládnout naše duši, srdce a mysl.

  • HSX vyradená násilne z DSM? Ako si to máme predstavovať? Ako bandu vykričaných buzerantov, ktorí tých chudákov psychiatrov utĺkli kabelkami a lodičkami? 😀

   Predovšetkým, tam nikdy nebol jednotný názor na hsx medzi odborníkmi dlhšie pred vyradením (odborníci sa delili na psychoanalytických psychiatrov, ktorí vychádzali z freudizmu a druhú skupinu tvorili viac bio-medicínsky orientovaní psychiatri, ktorí odmietali psychoanalytické teórie etiológie homosexuality, či všeobecne freudovskú školu myslenia v psychiatrii: https://en.wikipedia.org/wiki/Emil_Kraepelin).

   Homo sa začali študovať už od 19.storočia, ale od 50-tych rokov začal výraznejší posun, keď do dovtedy humanitných odborov ako psychológia a psychiatria konečne poriadne dorazili štatistické a prírodovedné postupy a časť odborníkov sa začala zaoberať aj podkladmi na základe ktorých bolo vôbec homo ako duševná porucha osobnosti zaradená do psychiatrického manuálu. A prišli na to, že na základe žiadnych. A tak začali robiť vlastný výskum. Okrem dobre známej práce takej Hookorej sa robili napr. výskumy aj na homosexuáloch slúžiacich v armáde, začali sa používať randomizované vzorky, kontrolné skupiny a pod. (problém bol v tom, že predtým sa skúmali len psychiatrickí pacienti).
   Argument, že APA rozhodla čisto len na základe nejakej politickej korektnosti dobre neobstojí (veď ešte 70-tych rokoch bola v niektorých amerických štátov aktívna hsx stále kriminalizovaná), pretože argument hsx ako choroby v psychiatrickom zmysle (lebo stále môže ísť o chorobu v darwinistickom zmysle – a toto si ľudia často pletú) sa začal rozpadávať v odborných kruhoch už v 50-tych rokoch – a žiadnych vykričaných homoaktivistov k tomu nebolo potrebných.

 2. Tieto homosexuálne spartakiády propagujú náš milý liberálno-mediálny-ignorantský režim. Konverziu ľudskej hmoty na peniaze po strate národno-štátnej a kultúrno-náboženskej identity to len urýchľuje. Ukrajina je predzvesťou toho čo čaká zvyšok. Svojim novodobým ľudovým milicionárom – pedofilom už pomáhajú s adopciami detí, som zvedavý kedy prídu s tým, že rodina po smrti svojho člena bude musieť mŕtvolu vydať nekrofilovi aby sa rešpektovali aj jeho tzv. biologické práva…(zrejme niečím podobným sa inšpiroval autor scenáru filmu 300 pri tvorbe tzv. spartských veštcov). Otázka budúcnosti skôr spočíva v tom, či naši nosatí priatelia, vôbec udržia kontrolu a či im ju ich posluhovači jedného pekného dňa nepreberú kompletne. Všeobecne sa tipuje, že jedného dňa to tu zbalia a odídu s kreditom do Ázie. Ono bremeno spoločnej viny, ktoré vzniká pri chorých satanistických rituáloch takzvanej pro-západnej oligarchie, vytvára skupinové putá, väzby a páky (podobné, ale nepomerne slabšie za socializmu vznikali, pri výjazdoch súdruhov na chatové alkoholické orgie), ale otázne je, či pedofilné bandy ich nemajú silnejšie? Na toto už ja odpovedať neviem. Toto je otázka pre špecializovaného psychiatrického experta, ktorého by som sa už ani pre istotu radšej ani nepýtal názor na našu civilizáciu.

Leave a Reply